)E STEM e 'Het is mijn lichaam' REÜNIE 'Popmuziek is vaak braaf en voorspelbaar' De Vierkante Decimeter |21 mei 1994 62710 >t. Chr. scholen Sluisk» inje Nassau/Vrij en Blij gemeente OOSTBURG ïNBARE KENNISGEVING en economische zaken Bart Peeters van The Radios: O O O [morgen. ZATERDAG 21 MEI 1994 DEEL er egenheid van 100-jarig bestaan. 4 juni 1994 vanaf lof uur tot uur (broodjes soep verkrijgbaar). alle oud-leerlingen en oud-leerkrachten. Oranje Nassauschoot Vogelschorstraat 7, 4541 AZ Sluiskil. Uitgebreide fototentoonstelling e jubileumboek verkrijgbaar. atie 01157-2679 of 1824- Ze krijgt zo spoedig mogelijk eert cd thuisgestuurd. Ook jij kunt een cd verdienen met een originele bijdrage aan De Vierkante Decimeter. Al wat je hebt te doen is het op pervlak van een vierkante deci meter zo leuk mogelijk invullen. Dat mag met tekeningen, ge dichten. boodschappen, foto's of wat je maar kunt bedenken. Stuur je bijdrage naar Redactie De Stem t.a.v. ragAzzi, postbus 3229, 4800 MB Breda. Nadering commissie financiën hjdag 27 mei 1994, aanvang 10.30 uur, pdert de vaste commissie van advies voor ;iën en economische zaken in de com- lekamer van het gemeentehuis te Oost- jenda, met bijbehorende voorstellen, ligt f 20 mei 1994 tijdens de kantooruren voor eder ter inzage bij de sectie Financieel d. ïgstellenden kunnen de betreffende stuk- tegen vergoeding van de legeskosten) tgen bij de secretaris van de commissie, ïetrekking tot de agendapunten is er ge- iheid tot inspreken. Gegadigden voor het eekrecht dienen zich uiterlijk 24 uur voor ang van de commissievergadering bij de staris van de betreffende commissie aan slden. burg, 20 mei 1994 De voorzitter, A. Rosendaal fmAuLstsn (f iöe getatoeëerde John de Wolf lacht om de tatoeages op Jaime's arm. FOTO'S DE JONG EN VAN ES e Vierkante Deci- \M meter is deze week m gevuld door Wen- I IPJM dy Damen uit Te- teringen. 'Ik heb deze tekening ge maakt, omdat ik tegen racisme ben. Mensen hebben recht op een normaal leven, ongeacht in welk land. We moeten elkaar accepteren, maar veel mensen blijken dat nog steeds niet te begrijpen,' aldus Wendy in haar toelichting. Door Liesbeth Oeseburg ingen of staafjes in de wenkbrauw, na- B B vel of zelfs in de ^B B geslachtsdelen; A steeds meer men- sen dragen zo'n lichaamsieraad. Al een aantal jaar geleden is het piercen overgewaaid uit de Vere nigde Staten naar Nederland. Mo menteel neemt het de vorm aan van een rage. En waren tatoeages vroeger alleen voor stoere zeelui of 'asocialen', nu lopen de meest uiteenlopende types ermee, en vooral jongeren. „De komende maanden geen strakke kleding, buikspieroefe ningen en geen zware mannen op je buik." Bob, de eigenaar van Tattoo Bob Body-Art aan de Pleinweg in Rotterdam, knijpt met een tangetje de navelpiercing van een blond meisje dicht. Nadat ze het ringetje met een kleurig kraaltje in haar navel nog eens heeft bewonderd, laat ze haar T-shirt over haar navel zak ken en springt opgelucht van de stoel. „Ik was aan het lezen en op eens zat het er al doorheen," zegt ze verbaasd. Tatoeëren doet Bob nu al dertig jaar. Een tijd lang was hij de eige naar van Tattoo Bob in Breda. Zijn zwager nam deze zaak over en Bob vertrok naar Rotterdam. Piercen doet Bob pas sinds een jaar of drie. Naar zijn schatting zijn er in Nederland wel 400 tat- too-shops, maar slechts enkele adressen waar er ook gepierced wordt. Jaimie Peeters (18) en Iris Verha gen (21) uit Breda zijn vandaag speciaal naar Rotterdam geko men om zich te laten tatoeëren en piercen. Via Tattoo Bob uit Bre da zijn aan het adres gekomen. Jaimie heeft besloten een piercing in zijn wenkbrauw te laten zetten. Tatoeages heeft hij al, op zijn bo venarmen, zijn pols en zijn onder been. Grappig is die ene gekleur de op zijn rechterbovenarm: de kop van het stripfiguurtje Asterix met de naam 'Mc Asterix' erbij, de naam waaronder Jaimie als rapper optreedt. „Ik wil hiermee tot uitdrukking brengen dat het mijn lichaam is, en dat ik ermee doe wat ik wil," zegt Jaimie. Belangrijk vindt hij het om het ontwerp van zijn ta toeages zelf te maken. „Dan is de tatoeage uniek, echt iets van je zelf." Iris is van plan een kleine ta toeage op haar rechterschouder te laten zetten. Het is haar eerste. Ze kwam op het idee omdat veel van haar vrienden er tegenwoor dig ook mee rondlopen. Echt lang heeft ze er niet over getwijfeld. „Spijt zal ik denk ik niet krijgen, en met de hygiëne zal het toch ook wel goed zitten," zegt ze non chalant haar schouders ophalend. Maar hoewel Bob momenteel even niets om handen heeft, klimt ze toch niet op de stoel. „Ga Jaime krijgt een piercing door zijn wenkbrauw. nou," dringt Jaimie aan. „Nee, ik wacht wel even." „Waarom? Nu zit er niemand." „Ik ga zo wel." Het tweetal staakt de discussie en gaat verder met het bespreken van de vele tatoeage-ontwerpen, waarmee de muren in de zaak be hangen zijn. In kleur of zwart/wit zijn de meest uiteenlopende teke ningen te zien, van horror-achtige voorstellingen tot een ingewikkel de machine of een lief beertje. De salon is geen donker tatoeëer- dershol, maar een lichte zaak met grote ramen. Het tatoeëren en piercen gebeurt achter een geslo ten toonbank, waar niemand dichtbij kan komen, maar wel al les kan worden gevolgd. Hier staan ook alle apparatuur en ge bruiksvoorwerpen die Bob nodig heeft. Rijen met flesjes gekleurde verf, ontsmettingsmiddelen, ste riel verpakte naalden, tangetjes en natuurlijk de tatoeëermachine. In de glazen toonbank liggen be halve zelfgemaakte gouden pier cing sieraden, en staafjes en ringe tjes van chirurgisch staal, ook een aantal grote, dikke ringen. „Die zijn voor om de eikel," laat Bob weten. Op het zakje van de groot ste ring van vijf centimeter door snee staat met stift geschreven: 'Aanbieding: Vorige eigenaar Tattoo Bob. Drie weken gedra gen. Ongeveer 75 x gebruikt.' Een geintje van Bob. „Ach, het is meer om te shockeren, die dingen worden vrijwel niet verkocht," zegt hij grijnzend. Iris waagt uiteindelijk toch de stap en het gesloten deurtje tus sen de toonbank wordt geopend. Op haar schouder smeert Bob wat vaseline. Hij trekt een schoon paar handschoenen aan, pakt een naald uit de verpakking en zet die in een de kleine pistool-achtige tatoeërmachine. De naald wordt in een bakje zwarte verf gedoopt. Het door Jaimie gemaakte ont- werpje plakt hij op de schouder van Iris en het natekenen kan be ginnen. Binnen vijf minuutjes is het ge daan. Tevreden bekijkt Iris het resultaat in een spiegeltje. „Hij is mooi," zegt ze. Jaimie, die weet dat het nu zijn beurt is, wordt een beetje gek. „Shit man, hij gaat twee keer met een naald in je wenkbrauw." Toch wil. hij de piercing. Eerst krijgt hij een verdoving in zijn wenkbrauw. Als hij Bob de tweede naald ziet pakken roept Jaimie met een ze nuwachtig lachje: „Ik ga nu weg," maar blijft toch zitten. De verdo ving is ingewerkt. Bob steekt een lange naald door de wenkbrauw. „Zit er al iets," vraagt Jaimie nieuwsgierig. Lachend houdt Bob hem een spiegel voor. „Aaaah," schrikt hij. Bob rijgt het ringetje aan de naald, en plaatst hem door de wenkbrauw. Terwijl hij een tele foongesprek voert, knijpt Bob on dertussen met een tang het ringe tje dicht. Klaar. Gretig pakt Jai mie de spiegel aan. „Ja, hij is strak," vindt hij. Weer een tevre den klant. Iris besluit nu ook een piercing in haar wenkbrauw te zetten. In de salon wacht al een tijdje een lange jongen, Damiën Degreef uit Zoetermeer. „Laat hem nog eens zien," vraagt Bob aan hem. De jongen trekt zijn shirt uit. Op zijn schouderblad pronkt een grote ta toeage met het hoofd van Feyen- oord-voetballer John de Wolf. Trots bekijkt Bob zijn werk. „Hij lijkt goed." De tatouage is nu nog zwart-wit, maar wordt nog inge kleurd, compleet met goudblonde lokken. De tatoeage was het idee van Bob zelf, en werd gratis door hem aan gebracht. Bob wil er ansichtkaar ten van laten drukken en ze ver kopen. De opbrengst zal naar het Sophia kinderziekenhuis in Rot terdam gaan. De bedoeling is al leen nog dat John de Wolf zelf zijn handtekening eronder ta toeëert. Hij kan alleen de voetbal ler nog niet bereiken, omdat die het te druk heeft met de voorbe reidingen voor het WK voetbal. De negentienjarige Feyenoord- fan uit Zoetermeer denkt er geen spijt van te krijgen. „Ik hoop het niet nee, want ik loop er nog wel een tijdje mee rond. Maar John is een goede voetballer, en zal altijd wel bekend blijven," vindt hij. In de zaak is het de hele tijd druk. Een zonnebankbruine man is bin nengekomen en wendt zich tot Bob. „Zeg, wat kost dat nou, zo'n hart met een naam erin op mijn bovenarm? „Nooit doen, daar krijg je spijt van," klinkt de wijze raad van Bob. Toevallig komt éen tijdje later een 'spijtgeval' binnenwandelen. Het is een klein vrouwtje van een jaar of vijfendertig met een roosje op haar schouder. Daaronder een mannennaam. „Wat moet ik er mee, het is uit," roept ze half in paniek. Het advies van iemand in de shop om een nieuwe vent met dezelfde naam te nemen, wuift ze geïrriteerd weg. Bob zucht. „Ik heb je gewaarschuwd." Gelukkig voor de vrouw weet hij er raad mee; over de naam wordt een blaadje getatoeëerd. Bob kijkt nergens meer raar van op. In die dertig jaar heeft hij ook genoeg klanten met rare wensen meegemaakt. Zoals de vrouw waarbij hij sproetjes moest ta toeëren, en haar mond hartvor mig moest maken omdat haar man op het Pipi Langkous-type viel. „Ik waarschuw zulke mensen altijd ervoor dat ze spijt krijgen. Maar als ze het echt willen, houdt het op. Het zijn tenslotte volwas senen." Door Marjolein Rotsteeg 0art Peeters was in België ruim tien jaar geleden al een be kende tv-presenta- tor van onder meer het populair-weten- schappelijke pro gramma Elektron en de muziek- jariant Pop-Elektron. Meer recent is de wensen-vervul- sjow 'Het Droompaleis'. Op de Nederlandse buis praatte hij bij Veronica "Villa Valuta', de toen malige Staatsloterijshow, aan el- war en maakte hij voor de VA RA 'Het Ontroerparcours' en De Kleinste Show'. Als hobby had hij altijd wel een bandje, de LSP-band of de Yeh iehs. Vanuit het hobby-idee richtte hij w mei 1990 'Bart Peeters The Radios' op, al gauw ingekort tot 'he Radios. Maar toen werd het "tenens. De band ging cd's ma- «n en kreeg hits. "Middels hebben de tv en mu ziek van plaats verwisseld. „The adios zijn nu vier jaar bij elkaar hebben ook vier cd's ge- Naakt," vertelt zanger/gitarist fiart Peeters. «Terwijl het allemaal is begon- f.en aJs een soort grap. Die is dus J® uit de hand gelopen. Zelf heb Je dat eerst niet door, want de aPjes zijn heel klein. Je begint (""pelen in buurtcafe's, na een sta je op grotere festivals, aak je platen en dan zie je aan muren allemaal van die platina platen komen. De nieuwe cd, Ba by Yes!, was in de voorverkoop al goud." The Beatles laten duidelijk hun sporen na bij The Radios. Tradi tiegetrouw bestrijkt ook Baby Yes! een breed spectrum aan mu zikale stijlen. In de teksten ge bruikt Bart Peeters de Engelse taal vooral als basismateriaal om verder mee te spelen. „Ik vind dat liedjes ergens over mogen gaan. Ik denk ook dat niets verboden is bij popmuziek en live-optreden; je hoeft niet eens je broek aan te houden. Maar om de een of andere onbe grijpelijke reden willen wel alle groepen hetzelfde doen en goed gevonden worden door alle huis moeders ter wereld. Het is juist plezant dat er geen regels zijn. Er mogen best wel eens gekke klan ken gebruikt worden en soms mag je te hard schreeuwen. Ik vind pop vaak zo gênant braaf en voorspelbaar." In Nederland scoorden The Ra dios hun eerste hit met de acous- tische live-versie van She Goes Nana. In België is het met elke single raak. „Allez, we doen absoluut niet ons best om hitparade-gevoelige muziek te maken. Ik vind het geen schande om in de hitparade te komen, maar je zit soms wel in vreemd gezelschap. Voor je een house-bumper-stomper en achter je nog iets anders geks Vlaamsta- ligs ofzo. Eigenlijk interesseert cd's maken ons meer. Dan kun je het volledige verhaal vertellen en niet slechts een fragmentje." Twee nieuwe gezichten binnen The Radios zijn die van zange ressen Loraine Kammeron en Maureen Alberg. Zij zijn de op volgsters van Ronny Mo(suse) die onlangs zijn solo-cd aflever de. „Ik droomde al lang van de klank van The Supremes en dat soort damesgroepen. Souldames dus. If The Sun was vroeger ge woon een popliedje geweest. Nu komt er soul bij." Is het anders met meisjes in de band? „Uh... we hadden meisjes in het algemeen al vroeger in ons leven ontdekt. We dachten eerst wel wanneer we voortaan 's ochtends heel vroeg naar Duitsland moe ten, zorgen we ervoor goed uit geslapen te zijn. Uit respect voor de dames. Maar al heel gauw ben je gewoon een team en maakt het niks uit dat er dames bij zijn. We hebben we versierders in de band, maar die gedragen zich. Ik ben getrouwd en kijk op een an dere manier, door andere ogen. Ik heb ook de wereld afgezocht naar een fantastische ideale vrouw en... gevonden, hel" The Radios, met midden bovenin Bart Peeters. Bart is al jaren gelukkig met An neke. Ze hebben samen een dochter. „En als alles goed is bin nenkort twee. Nona is een heel wild meisje van twee jaar met heel veel gevoel voor muziek. Bij ingewikkelde ritmes begint ze wilde krijgsdansen uit te voeren. De enige invloed die haar komst op de band heeft is dat we onze buitenlandse dingen in stukken van veertien dagen doen. Ik heb er met veel collega's over gepraat en het is niet leuk om je familie langer dan veertien dagen te mis sen." Hoe zit het met neven-activitei ten zoals tv? „Televisie is een leuke hobby, maar niet meer dan dat. Bij iede re RTL of wat er ook opgestart wordt, vragen ze me altijd wan neer ik terugkom naar de tv. Maar voorlopig amuseer ik me nog teveel in het land van de mu ziek. Na een tijd vind ik de sfeer van camera's en televisiestudio's net wat te beklemmend. Met een band raak je niet geïsoleerd, je ziet de wereld nog eens; het is avontuurlijk." Hoe lang blijven The Radios nog bestaan? „Mocht dit de eerste week van The Radios zijn, dan zou ik zeg gen: 'oh gerust nog een week of drie!'. Maar intussen zijn we al vier jaar bezig en nu is het niet meer zo duidelijk. Ik weet wel heel zeker dat er na de tournee, die loopt tot 15 oktober, een gro te rustperiode komt." 0 0 0 0 0 1) I like to move it - Reel 2 Re al 2) The most beautiful girl - Love Symbol 5) One - Metallica 3) Without you - Mariah Ca rey (12) Mitim mmm mmm mmm - Crash Test Dummies 6) Strani amori - Laura Pasi- ni 7) Liefde in de nacht - Nico Landers 4) Waterfall - Atlantic Ocean 9) Streets of Philadelphia - Bruce Springsteen (10) Jessie - Joshua Kadison 8) Don't turn around - Ace of Base (22) Doe effen normaal - Nor maal (18) Where is the love - Time less (13) Omen III - Magic affair (11) Everything changes - Take That (37 Doelpunt - Andre v Duin Het Nationale Pizza Elftal (17) Don't give up - Sonic Sur fers (20) Rocks - Primal Scream (14) Doop - Doop (15) Whatta man! - Salt 'n Pep- pa (19) Vrij met mij - Ruth Jacott (26) Doo wop sh'bob - T.O.C. Rocca (28) Saturday night - Whigfield (23) Rock my heart - Haddaway (16) Move on baby - Cappella (30) We gaan met z'n alien - Hans Versnel (35) Laat ze maar praten - Koos Alberts (21) House of love - East 17 (32) Waar is de zon - Willeke Alberti -) Streetbeats - Hans Dulfer (24) So fine - Waltari (31) The moon is mine - Row- wen Heze Flaco Jimenez (36) Hou je kop - Bertus Stai- gerpaip (47) Inside your dreams - U96 -) 100% pure love - Crysta Waters (25) U r the best thing - D:ream (39) Loser - Beck -) Give me all your love - Ma gic Affair (42) Eindelijk vrij - Henk West broek -) Ik heb u lief mijn Neder land - Andre Hazes -) Celebration generation - Westbam (50) Mr. Jones - Counting Crows (49) I've got dreams to remem ber - Otis Redding (44) Only to be with you - Roachford -) Door jou ga ik leven - Dries Roel vink -) I'll stand by you - Preten ders -) Demagogue - Urban Dance Squad -) Another sad love song - To ni Braxton (38) Ik wil niet dat je liegt - Paul de Leeuw (27) Take me away - Twenty 4 Seven Stichting Mega Top Vijftig

de Stem | 1994 | | pagina 25