min itas bv WERKER KEN gitpi Afvalstroom iff planning eeuwse )abbels Kampioen Kwartje Woningprijzen HE JA, DAT KEN IK! stem ZEELAND C4 miste/receptioniste jime verkoopsecretaresse lent(e) human resourses IEL. 076 221944. (uw den taatgerichte ferdorring tikken! Grootheids waanzin? is Aardenburg gebleven? PC-KERKDIENSTEN RK-KERKDIENSTEN PASTORIEDIENSTEN René Coltof heeft interesse in plan-Yossenkaai Hoofdplaat 21 MEI 1994 ZATERDAG 21 MEI 1994 ben baan zoeken op MBO en HBO ruvi pdministratieve, technische of commerc zorgvuldige selectie in een tijdelijke fund er krijgt. En dat is nu precies het grote J vacatures bij Staff Planning staan open vi ele andere vacatures in de regio, kuntui groeiende onderneming uit de transport-brJ Itische functie! Wij zoeken een kordate, stress jigestelde kandidate die de telefooncentrale (12 lijnen). Enthousiasme, flair en flexibit lie basis voor deze zelfstandige functie. Enaj |5.1 is een must. De modeme talen zijn mij ng Leeftijd ca. 25 jaar. I functie. Wegens uitbreiding van de activitej In gerenommeerde handelsfirma o.h.g.v lishoudelijke artikelen een ervaren, enthoii Bpoot". Telefonische contacten, correspondej ne en levertijdbewaking vormen belangril lien van deze uitdagende functie. Werktijd ur - 14.00 uur (ca. 25 uur). Opleiding: net Duits/WP 5.1). üuktie onderneming uit Etten-Leur. In dezez functie gaat u het hoofd van de afdeling assii Ihet verzorgen van zowel de volledige salan lelsadministratie Daarnaast geeft u algemJ leuning middels correspondentie, telefoon] lel ander pz-zaken Opleiding: MEAO-: 1 salarisadministratie) Engels; PC-ervari Leeftijd tot 28 jaar. ENDORGANISATIE l[GELUK 1ST ZO SIMPEL AS ENEN! Ivjank °°k 's nteette verkes gaon moeien, anders zienk da ■itoaon. ■v,Klooster weette z't ammel schoon uit te leggen, maor daor tufii niks aon, l lijt de mensen willen die verkes nie, do's toch zo duideluk as h ie gemeente ist'r voor de mensen en nie andersom, zo tsfotidttg Hgta. L, 't cente gaon kosten, dan zijn da centen van de mensen zelf 01 or? |s:ijn tegen die verkes, most't wa gaon ksoten, dan vinne ze da Cu bezwaor. I/j dus zo simpel as enen: gemeente, gewoon rechtendeur Irnen da't nie kan dan van kom - al zalta wel meevallen - da komt'r dan Ij at van. L mensen betaolen belastuk omdagge saomen meer keun as ene mens alleen. De meeste zijn tegen die verkes, dus dan ist al eenvoudugdaor kommen d'r geen. En vinte raod da't nog nie duideluk genoegt is of iedereen da zo wel wil, - iedereen is wel wa veel, maor ik deenk toch datta vreed weinug schil - dan pak ieder raodslid onderd van zijn kiezers en ij vraog ze man voor man: „Moeten d'r nou wel of geen verkes kommen, wa vinde gij daor nou van?" Dan weet't binnen de week presies, dan ist'r geen beetjen twijfel niemer aon. Maor nodug ist nie, de meeste mensen zijn tegen, da gaove z'al te verstaon. An ze willen dan ulder centen gebruikt oren om diene stank tegen t'ouwen, an ze dan leier èn as 'n eelveel grote en diere sportgal bouwen, dan moet't nie rnoeluk zijn: in Ontenisse is geeen beetjen plek, echteluk waor, voor Brabanse verkesboeren mee ulderen stank. Die blijven gunter maor'. .metaalindustrie Dnmeubilair. bedrijfsleiding: 104 feterhout j LEVEN is niet altijd even akkelijk. Afgelopen week jjens de huldiging van H. Ver- interen in de kantine van het we Hulster stadskantoor j((K dat dit ook geldt voor de jster bewindslieden. Vooral «meester A. Kessen onder- M het aan den lijve. Invijl in de vensterbanken een i:;3istukje aangaf dat Hulst "it alleen vergrijst maar ook idort, zocht de burgervader sergeefs naar een microfoon, fint tenslotte had de gemeente (ia de ambtenaren bij de ope- van het stadskantoor een ig bedragje gekregen om geluidsinstallatie aan te (taffen. De microfoon bleek Imwezig..., keurig opgeborgen Ede kast..., alleen de sleutel léde kast was spoorloos, |ïaar er is meer voor nodig om issen het onderspit te doen Jielven. Met stentor-stem begon fc zijn toespraak voor te lezen. Eenmaal aangekomen bij de Eerdiensten, die op een oorkon- waren geschreven, stokte liter zijn woordenvloed. |,ïacht even, eerst de bril wat pir voren zetten. Want de ogen ju óók al niet meer zo goed," Kessen. De leeftijd be- |bt weliswaar parten te spelen, aar hoezo óók'! (JV) euws-Vlaanderen: Adembe- nend! iarken in Reimerswaal. Er staat geen Maat op illegalen. 3): allemaal dezelfde Poppe- Kamer van Koophandel: Rustig leerling Jansenius: Even een «voetje halen. Mege: Wat Breskens ons nou «eer flikt. hat Van den Hoven maar itaiven. «zijn in Hulst al genoeg men- wactief uit het milieu. Hoek geen kampioen? Nee, niet met voetbal! FOTO CAMILE SCHELSTRAETE spunten zijn arbeidsvoorwaarden, wer' leiding en ontwikkeling, systematise^ ng, veiligheid en gezondheid. De "l'ln el verantwoordelijk voor de uitvoering jle activiteiten. Uw rol is meer coördi wakend, adviserend en ondersteunend door een assistent en rapporteert aan r Produktie en Relatiebeheer. imaal 5 jaar ervaring in de perso- sche "hands-on" man of vrouw voelt u fanisatie waarbinnen hard en results1 kt. Uw leeftijd ligt boven de '30 iaar nden m/vworden uitgenodigd hun atie met curriculum vitae te richten i Dijkman van GITP, Sophiastraat wie zij desgewenst nadere informal' (076-225333). Een individueel a*sess' akt deel uit van de selectieprocedure management en organisatie, n, TiJburg, Zeist en Antwerpen. 'Grote Boomdijk', noe men ze dat in Aardenburg. Een handvol takken! Dat getuigt toch van groot heidswaanzin. Of is het een toekomstvisie? FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Lu eede Wereldoorlog op CÜagse ministerie van We- 2, een landkaart hing, kW? eeuws"Vlaanderen de België had en dat een Nt Di van Retranchement ALTIJD DOEN anekdotes (een groot deel van) de gemeen- u iiW? ov®r ket feit dat vlak te Aardenburg. Het is op het kaartje niet hele maal duidelijk, maar men mag veronderstellen dat Aarden burg, Eede en Sint-Kruis - en mogelijk ook Heille dat onder- deel van de gemeente Sluis uit- !fin Haag te horen kreeg maakt - naar België zijn over- ïch tnt '„i„tgegaan of dat heel binnenkort zullen doen. Over welke vertrouwelijke in formatie beschikt Het Zeeuws Landschap? Is hier sprake van het per ongeluk uitlekken van iets wat tussen Den Haag en Brussel bekokstoofd is? Er zijn twee mogelijkheden; Het Zeeuws Landschap weet méér of het is heel erg dom. Aarden burg, let op uw zaak! (WD) rj>6m R?t0,1 Zi'n 'elgen' rege" sel moest wenden, dat ditU anno 199^ verwachten v«ltkU0?^ Zaken niet meer Lj?f Maarhelaas. Nietzo- e Dmv.1 Haagse liggen thans «lanrli6111"1' Nee, in ons eigen CiiS „stichtin« «et karreken ap heeft ziJn rJÏÏg 1993 versPreid en inslag staat de provincie afgebeeldzonder EEN DUBBELTJE zal nooit een kwartje worden, luidt een vrije interpretatie van het bekende spreekwoord. Hoe een kwartje wel 60,25 kan worden, weet nu Antoine van Gils. Hij betaal de onlangs 25 cent Afvalstof fenheffing te weinig. „Een ver gissing." In plaats van 305 maakte hij 304,75 over aan de gemeente. Een paar weken later kreeg hij een aanmaning. Of hij die 25 hele centen toch maar wilde betalen. Tussen twee haakjes: alleen de postzegel die nodig is om de aanmaning te versturen is al duurder dan een kwartje, maar dit terzijde. Hij kreeg twee weken de tijd om het ge wraakte bedrag over te maken. Maar Antoine betaalt zijn reke ningen maar een keer per maand. Dus de betalingstermijn verstreek. Een dag later dook wederom een gemeentelijke en veloppe naar de deurmat. Een dwangbevel. Of hij maar even 25 cent plus 60 boete aan de gemeente wilde voldoen. In naam der koningin! „Een ver hoging van 24.000 procent," re kende hij snel uit. Zoals een gehoorzaam burger betaamt, heeft hij de somma gisteren toch maar overgemaakt aan de gemeente. „Want als je het op de spits drijft, kost het nog veel De gemiddelde verkoopprijs van bestaande huizen is in i993 in Zeeland met ruwweg twee procent gedaald, meldt de Ne derlandse Vereniging van Ma kelaars (NVSlf). In deze provin cie bedraagt de gemiddelde wo ningprijs 172.000 gulden, twee mille minder dan het jaar er voor. Dat is zeer opmerkelijk. Want landelijk is Zeeland de grote uitzondering, zo melden de cij fers in het jaarverslag van de makelaars. Het is de enige pro vincie waar de verkoopprijzen vorig jaar daalden. Terwijl ad vertenties van makelaars toch andere bedragen lijken te spre ken. Bij de daling geldt dat tussen de Zeeuwse regio's onderling ook nog prijsverschillen merkbaar zijn. De Zeeuws-Vlaamse hui zen bijvoorbeeld zijn in door snee weer goedkoper dan die in Midden-Zeeland. Maar prijsdaling? Dat wekt minstens forse verbazing. Neem dat gezin uit West-Brabant (ge middelde woningprijs 223.000 gulden). Sedert september vorig jaar op zoek naar een huis in Terneuzen. En in die ruwweg acht maanden hebben ze de prijzen exorbitant zien stijgen. Een voorbeeld. In september vorig jaar zagen zij een aardig huis op een goede locatie. Een geschakelde woning van een jaar of acht oud op iets meer dan 400 vierkante grond. En in perfecte staat van onderhoud. Vaste prijs; 325.000 gulden. He laas ging de koop om persoon lijke redenen niet door. Maar de afgelopen weken kwam een steenworp verder exact zo'n zelfde woning op de markt. Lo catie iets minder weliswaar, maar goed. Het gezin belde de makelaar met in het hoofd een prijs van -pak 'm beet- 330.000 tot 340.000 gulden, misschien zelfs wel 3,5. Mis, een lachertje, mevrouw. Wat denkt u wel! Deze unieke woning moet toch wel 425.000 gulden opbrengen. Waarbij de koper uiteraard nog eens zo'n veertig mille extra op tafel moet leggen vanwege de K(osten)K(oper). Waarna de beller met een nog net zwak gemompeld 'dank u' de hoorn op de haak legde. Nog afgezien van verhuis- en eventuele op- knapkosten totaal ruwweg 465.000 gulden voor een gescha kelde woning op een stukkie grond? Kom nou toch. Maar uit pure nieuwsgierigheid belde het gezin enkele dagen later het Kadaster om eerdere verkoopprijzen van dit woning type op te vragen. Deze huizen, meldde een bereidwillige mede werker, 'deden' enkele jaren ge leden tussen 255.000 en 275.000. Een stijging nu met vele tiental len procenten! Prijsdaling? Het toeval wil dat in de achter tuin van deze geschakelde wo ning al vele maanden nog een huis te koop staat. Met meer inhoud, vrijstaand èn met dik 1300 vierkante meter grond. De huidige vraagprijs: 4,5 ton, 25 mille meer dus. Wat is realiteit? De Vereniging Eigen Huis maant kandidaat-kopers inmid3 dels tot voorzichtigheid, zo meldde deze krant enkele we ken geleden in een speciale hui- zenbijlage. Want gezien de krappe markt is het verleidelijk om toch maar op een (te) hoge prijs toe te happen. Eigen Huis waarschuwt dat de koper daar door later in ernstige financiële problemen kan komen. En dat Westbrabantse gezin, dat heeft inmiddels de zoek tocht naar (bestaande) wonin gen van zich afgeschud. Gefrus treerd waant het zich met enke le tonnen een armoedzaaier. (PO) DEZE WEEK besprak de Oost- burgse gemeenteraad een brief van de gemeente Oostelling- werf. In het schrijven werd ad hesie -bijval dus- gevraagd om de wassende afvalstroom in te dammen. Want dat probleem had de gemeente Oostellingwerf ook bij het ministerie aange kaart en een beetje steun is nooit weg. Op zich is het natuurlijk een goede zaak om het afval te beperken. Iedereen wil dat. Al leen het CDA-raadslid J. Quist bekeek de zaak van een andere kant. Hij had laatst een motie gelezen om dergelijke adhesie betuigingen niet meer richting Den Haag te versturen. „Er zijn meer dan zeshonderd gemeen ten. Als die bij iedere aanvraag van een gemeente steeds adhe sie moeten betuigen, dan heb je steeds een grote afvalstroom richting Den Haag. En dan kan toch niet de bedoeling zijn!" (WV) Zeeland Rond verschijnt elke zaterdag in de Zeeuwse editie van dagblad De Stem. Bijdragen deze week van Jeanette Vergou wen, Walter Dierick, Wil Verherbrugge, Camile Schelstraete en Peter Oggel. De redactie stelt reacties op prijs. Geen anonieme inzendingen, en niet op rijm. Voor tips, wetenswaardigheden, op- en/of aanmerkingen belt u: 01150-18924. U kunt ook schrijven naar Postbus 145, 4530 AC Terneuzen. zaterdag ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderskerk): 10 u. ds. R. Dingjan. Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u. ds. J. Engelheer. Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. ds. J. Engelheer. zondag HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg (Sint Baafskerk): 10 u., ds. H. Valk. Axel: 10 u. ds. J. Maasland. Biervliet: 9.30 u. ds. J. v.d. Schee. Breskens: 9.30 u ds. Leentfaar, gez. dienst herv./ger./vrij ev. Cadzand: 9.30 u. ds. Houwaart. Groede: 11 u. ds. Wasterval. Hoek: 10 u. ds. A.P. van der Maas. Hontenisse: 11 u. ds. A. de Meij Mecima. Hoofdplaat: 10 u. pinksterdienst. Hulst: 9.30 u. ds. A. de Meij Meci ma. Nieuwvliet: 10.30 u. ds. C. Hoogen- doorn. Oostburg: 10 u. oec. dienst ds. G. Grootjans, ds. M. Lorier, past. P. Theeuwes. Philippine: 10 u. ds. J Kroeze. Retranchement: 11 u. ds. Houwaart. Sas van Gent: 10 u. zie Philippine. Schoondijke: 9.30 u dhr. A. Senf, SOW-pinksterdienst in NH-kerk. Sint Anna ter Muiden: geen dienst. Sint Kruis: 9 u. ds. H. Valk. Sluis: 9.30 u. ds. Meeuwse. Sluiskil: 10 u. dienst te Philippine. Terneuzen: (Grote Kerk): 10 u. ds. D. Koelman; (Goede Herderskerk): 10 u. ,ds. A. Bosch en ds. L. de Ruiter; 19 u. ds. C. Hoogendoorn; (Opstandingskerk): 10.30 u. ds. M. Heijting; (Ziekenhuis De Honte): 17.45 u. ds. M Heijting. Waterlandkerkje: 11 u. dhr. Ende. IJzendijke: dienst in Biervliet. IJzendijke: dienpast. M. Rouw, 10 u. dienst te Oost- Kuitaart. Zuidzande: burg. GEREFORMEERDE KERKDIEN STEN Axel: 10 u. ds. R. van Elderen. Terneuzen: (Goede Herderkerk): 10 u. ds. A. Bosch en ds. L. de Ruiter; (Opstandingskerk): geen dienst. Zaamslag: 10 u. ds. A. de Haan, 15 u. ds. R. van Elderen. Aardenburg: (St. Baafskerk): 10.30 u. ds. H. Valk. Breskens: 9.30 u. ds. J. Leentfaart- v.d. Burg. Oostburg: 10 u. dienst in Ned. Herv. kerk. Schoondijke: 9.30 u. ds. A. Senf. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 en 15 u. leesdienst. Hoek: 9.30 en 15 u. ds. A. Souman. Terneuzen: 10 en 15 u. ds. P. Storm. Zaamslag: 9.30 en 15 u. ds. L. Leeftink. CHRISTELIJK GEREFORMEER DE KERKDIENSTEN Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. van Ek. EVANGELISCHE GEMEENTE Terneuzen: (De Kandelaar): 10 u. dhr. Ephraïm. VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Breskens: 9.30 u. ds. J. Leentfaart. Nieuwvliet: 10.30 u. ds. C. Hoogen doorn. Retranchement: 10 u. ds. L. Mietus. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10.30 u. dhr. T. Post- ma. Goes: 10 u. mevr. M. Kaashoek-Pe ters. Middelburg: 10.30 u. mevr. C. Re- zelman. WEST-ZEEUWS-VLAANDEREN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat. 19 u., zond. 10.30 u Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zat. 19 u. zond. 10 u Eede - H. Maria Hemelvaartzat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 10 u. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Clinge - H. Henricus. zat. 19 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u, Graauw - Maria ten Hemelopne ming. zond. 10.30 u. St. Jansteen - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. Boschkapelle - H. Petrus en Paulus. zond. 9.00 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zond 10.30 u. Heikant - H. Teresia. zond. 9 u. Kloosterzande - H. Martinus. 'zat. 18.30 u. zond. 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jacobus, zond. 10.30 u Lamswaarde - H. Cornells, zond. 9.00 u. Nieuw-Namen - H. Joseph, zond. 9 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 9.00 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19.00 u. Sluiskil - St. Antonius. zond. 11.00 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 10.30 u. Axel - H. Gregorius de Grote, zat, 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus (Trini- teitskerk). zat. 19 u. zond. 9.30 u. Verrezen Christus: Maand. t.m. zat. 19 u. zond. 9.30 u. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 11 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pastorie te bereiken. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. G. Claessens, St. Jansteen, tel. 01140-20159. WEST-ZEEUWS-VLAANDEREN Van zond. 12 u. tot maand. 20 u. pastor O. Gielliet, tel. 01172-1587. (bgg. Ziekenhuis Oostburg: tel. 01170-59000). KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axel, West dorpe, Sas van Gent, Zuiddorpe - Van zond. 12 u. tot dinsd. 12 u. Past. J. Voeten, tel. 01150-19451. Oostburg - Project-ontwikkelaar René Coltof, de man die afgelopen jaren met voortvarendheid recreatie-projecten uit de grond stampte en verkocht, heeft interesse in het plan-Vossenkaai Hoofdplaat. Wethouder L. Cuelenaere-Faes bevestigde dat een eerste gesprek tussen Coltof en de gemeente inmiddels heeft plaatsgevonden. „Hij zou het project kunnen uitvoeren dat is inmiddels al bewezen". Over de invuling van het plan is volgens Cuelenaere te praten. „Coltof heeft ons klant-en-klare plan meegenomen om het te bestuderen. Mogelijk dat het bij hem vragen oproept die wij vervolgens gaan bekijken. Waar wij natuurlijk op uit zijn, is op het sluiten van een exploitatie-overeenkomst die ons zekerheid biedt dat het plan ook echt uitgevoerd wordt". IK GELOOF We kregen een tien coupletten tellend lied onder de titel 'Ik Geloof' en het moet ook op die wijs gezongen worden, van P. van Hoove-Giele uit Boschkapelle. We pikken er één couplet uit: Ik geloof dat voor de meesten in dit leven, Het altijd beter is te 'nemen' dan te 'geven'. Dat 'plattelandsvrouwen' toch weer juichen konden. Toen destijds het 'schuimrubber' werd uitgevonden. Dat de afgang van de kikker wel een feit is, Dat de jeugd van nu van veel taboes bevrijd is. Dat de AOW afkomstig is van Drees En wie zich nooit eens rust gunt, wordt een 'zenuwpees'. Het volgende eertijds veel gezongen lied, kent u vast nog wel. Het is van de hand van Jac. van Tol en het leent zich uitstekend om uit volle borst gezongen te worden, vooral Vi-oooo-letta is lekker uit te halen. Misschien kent u de woorden niet, maar de melodie wel, want die werd ook nogal eens geleend om er een andere tekst bij te plaatsen, maar vanaf vandaag kunt u het originele lied weer over berg en dal laten schallen. HOOR MIJN LIED VIOLETTA Voorbij is de romantiek Waarmee in Venetië's blauwe nacht De minnaar vanuit zijn gondel Zijn serenade bracht.... Refrein: Hoor mijn lied, Violetta. Hoor mijn lied, dat klinkt voor jou. 'k Zing je toe uit mijn gondola Dat ik zooveel van je hou. 't Is het lied van alle tijden, Van een hart dat weent en lacht, Terwijl de maan met zivler strooit door den nacht. O kom, Violetta. O kom, Violetta. Mijn hart verlangt maar één geluk: jou alleen. 'k Vaar met jou in mijn gondola Zingend door het leven heen. Thans boomt een moderne gids Zijn gondel vol globetrotters voort, Maar nog zingt hij soms dat liedje Hier al zoo vaak gehoord Refrein: Pegam.

de Stem | 1994 | | pagina 23