Plan voor Grote Markt gereed Gelegenheid )ok commissie Hulst verwerpt parkeergarage onder Grote Markt DE STEM c<rrArgeafdeiiTL Vlaggetjesactie voor veiligheid Muizensnoetjes in de Reynaert boekenweek WEERM WILI PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN DAG KLAPPER Mogü Vinnie Pa wordt 50 jaar! ïhrissie man jaar (ia Saar Jevolking Hulst krijgt vanaf 6 juni gelegenheid tot inspraak Nog geen oplossing voor mestopslag bij Graauw Meer ruimte nodig in Hulst voor buitenschoolse opvang Niet bijzonder Volksdansgroepen in actie 50% KORTING In liefde straelende getrouwd Bezorger gefeliciteerd. borger gefeliciteerd 22 mei. zorger gefeliciteerd 23 mei. |ongbloed Mariëtte eliciteerd o Stoop en ue Klumpers etrouwd «etrouwd Getrouwd Getrouwd Getrouwd Getrouwd Getrouwd Getrouwd Getrouwd Getrouwd Getrouwd Getrouwd Getrouwd Getrouwd Getrouwd Getrouwd - Getrouwd Getrouwd Getrouwd Getrouwd Getrouwd Hans Leemans e" Getrouwd Getrouwd DËSTEM ZEELAND C2 editie zeeland ^STENT,everko°P Nieuwe voorzitter Streekmuseum Vesting dicht voor herdenking Buien en onweer UITSLAGEN KAARTINGEN SCHIETINGEN MEI 1994 or particulieren Eindelijk "volwassen" kkop, mam, Joyce, Jolanda en F gefeliciteerd, i Colin. Marlène en Ie Schaerlaeckens en Frans van Rijn 1 Breda, 20 mei 1994 Eric Hermans in Oosterhout. ssen in Oudenbosch, Imze Minnen in Pi Hark Luyten in Rijen, Jos v. Gils in pper in Kloosterzande, Jacco Goudzwaa 1 aan gemeen''e gepresen- Ellis Houterman in Terneuzen, Gerrie Bot M- omgeving Gentsepoort, lansbergen in Rijen, Lucio Florentina in Bi Gentsestraat, Overdamstraat, sleenstraat en de straten rond de i vriend, I 'n advertentie I.G. Pa, ma en Istenboel. i en dan is het I je heel erg hr ik kom vaak J wens je veel |je nieuwe baan veel geluk voor Vele knuffels en Kaj. ar maar waar len 37 jaar. Van lefeliciteerd r is vandaag I.G. Moeder en iHuib ör, 't Is waar! i mei wordt /larcel en Sonja. onze te zien, maar j wordt ze 4x10. Gefeliciteerd. Jen Martijn. xxx. uw» gepasseerd vrienden" ïetrouwd gen, 21 mei 1994, d Hoornick en Olaf Hul. si 1994, Breda. ico Pastor en tty de Lijzer. 1994, Terneuzen. Johan Roks en Monique Heynen. 20 mei 1994, Sprund jfflgspunten gehanteerd als bij Tom Raatsen Helma Stes. 20 mei 1994, Wernho Peter de Jong en Coco Blom. Oudenbosch Sophia Verheulenei Jan-Willem v.d. Nieuw huizen. Zundert, 20-05- Mario Stoop en Monique Klumpers. Zevenbergen. Richard Janssen en Ingrid Marsilje. 17 mei 1994, Breda. Tanja Ramakers en Michel Vergeer. Breda, 20-05- 94. Ben de Kok en Esther de Groot. Zevenbergen Simon van Gils en Jolanda Behr, Den Hout. Mireille van de Ven en Peter Vergouwen. 20-05-94 Bergen op Zot Theo Bestman en Claudia van Aanbod. 20 mei 1994, Breda. Philip van Opstalen Ilse Peeters. 20 mei 1994, Rijen. Sylvia Aerts en Hans Baaten. Prinsenbeek, 20-05-'® Erik van Eyl en Conny van Dalen. 20 mei 1994, Oosterta Jack Santbergen en Miranda Dircken. Hoeven. Paul Feas en Jeannine Broeders. 20 mei 1994, Gilze. Getrouwd John Casteelen en Carolien de Vries. 20 mei 1993, Oosternou Marcel van Gorpen Anja Fijneman. 20 mei 1994, Oosterw» Getrouwd Nico Traets en Connie Ernest. 20 mei 1994, Rooseno. Alex van de Bernten Claudia Peeters. Oudenbosch. GertjanTetterooen Thancy van Brecht. Klundert. Conzuela Zopk 20 mei 1994, Oostefho Getrouwd Frans van Hoek en Carla van Ha^- 20 mei 1994, Gt\ze-m Getrouwd Nancy van Loonf Willem Pelkma"Se 20-05-94, Nieuw en Annelies van Dog. Zevenbergen- Marco Buys e" Nicöle Stobb 20 mei 1994. Huls' Getrouwd Marco Nelemans ZATERDAG 21 MEI 1994 ,onze verslaggever julst - Een parkeergarage onder de .,üle Markt in Hulst is inderdaad (!en haalbare kaart. Tot die slot- L komt de Hulster commisie »jds- en Dorpsontwikkeling naar aanleiding van een notitie daarover burgemeester en wethouders. De notitie zag het licht na vragen van de WD-fractie. Het komt er op neer dat een dergelijke voorziening te veel geld zou kosten. Bovendien druist een parkeergarage in tegen het beleid om langparkeerders buiten de wallen te houden. „Het idee is best wel goed," vond R. Haperen (WD), „maar de notitie heeft mij ervan overtuigd dat het project financieel geen haalbare kaart is." Wet houder G. van de Voorde kon daar nog wel wat andere argumenten aan toevoe gen. „Als we de markt willen blijven gebruiken voor de weekmarkt en de kermis krijgen we met een parkeergara ge grote problemen. De in- en uitritten van zo'n voorziening moeten op de markt komen en dat betekent een hele boel ruimteverlies." J. Steijaert (CDA) bleek het roerend met het college eens. „Als je bedenkt dat het parkeertarief dan vier of vijf gulden per uur gaat bedragen, dan sta ik hier niet om te springen," betoogde hij. H. Neefs (Groot Hulst/Gemeen schappelijke Belangen) wees nog op een bijkomend aspect, namelijk gevaar voor beschadigingen aan de omliggende be bouwing, „Voor mij zou het enige inte ressante argument om het te doen zijn om te weten wat er onder die markt ligt," vulde zijn fractiegenoot A. van Duyse aan. „Wie weet wat we dan vinden," reageerde Van de Voorde. „Dan kunnen we daarmee misschien de hele zaak wel betalen onze verslaggever juist - De plannen voor de herinrichting van de Grote Harkt in Hulst zijn gereed. Als start voor de inspraak is iet plan gepresenteerd aan de Marktcommissie en aan je commissie Herinrichting Binnenstad. Op 6 juni krijgt Ie bevolking gelegenheid zijn zegje er over te doen. herinrichting van de Grote Jarkt is de voortzetting en af- van de opknapbeurt van je binnenstad. Dat plan is in in opdracht van de Mid- ifflstandsvereniging opgesteld lasüiek zijn al uitgevoerd. Nu it Grote Markt nog. Daarbij worden dezlefde uit je overige onderdelen. Dat bete- jent een aantrekkelijk verblijfs raat scheppen voor alle ge- jnhkers van de stad. Met name Je voetganger en de fietser krij- meer ruimte, ten koste van ïeautomobilist. Ce Grote Markt moet wat schaal en afmetingen betreft worden afgestemd op de bestaande om- Dat betekent dat de af- n van het plein moeten «orden aangepast. Dat is in het ilan vertaald door een omran- met een voetgangers- en jfsgebied dat wordt aange- met een wand van bomen. De markt krijgt daardoor duide lijk vorm en de bomen zorgen meteen ook voor een verticale Als centrum moet de Grote Markt de ontmoetingsplaats worden voor de bezoeker van Hulst. Tevens vormt de Grote Markt een schakel tussen de Gentsestraat en het Cornells de Door een duidelijk te maken tussen bei- de straten ontstaat een ruimtelij ke verbinding die kan bijdragen aan de ontwikkelingen in de Hurt van de Houtmarkt. In deze zóne komen ook fietsenrekken, zitbanken, een parkeerplaats voor motoren en een dubbele bomenlaan. De Grote Markt moet voor aller lei evenementen te gebruiken zijn. Dat betekent dat op het plein zo weinig mogelijk obsta kels aanwezig mogen zijn, er moet plaats blijven voor de weekmarkt en voor het parkeren van auto's. Het marktplein krijgt een indeling met twee opritten en twee afritten. Er kan op het plein een eigen verkeerscireula- tie plaatsvinden zonder de ver keersafwikkeling in de straten te verstoren. De toegang is ter hoogte van de Steenstraat en aan de zijde van de Lange Bel- lingstraat. De afritten bij het Cornells de Vosplein en eveneens aan de Lange Bellingstraat, De ze op- en afritten zullen volgens de gemeente bijdragen aan een duidelijke verkeersafwikkeling. Ook voor de Grote Markt wil de gemeente zoveel mogelijk 'na tuurlijk' materiaal toepassen. De loop- en verblijfsgebieden wor den uitgevoerd in rode baksteen, de straten rondom de markt in gebakken klinkers en de de ver harding van het plein in natuur steen keien. De plannen worden maandag 6 juni aan de orde gesteld tijdens een inspraakavond. Die begint om 20.00 uur in het stadskan toor. Wanneer er geen al te grote wijzigingen meer hoeven worden doorgevoerd kan het plan in juli technisch rond zijn. De gemeen teraad kan dan na de zomerva kantie zijn zegje doen en het is de bedoeling in oktober met de werken te beginnen. Tegen eind februari is het grootste deel van het karwei dan geklaard. fan onze verslaggever «uw - De eigenaar en exploitant van de mestopslag tussen «uw en Zandberg laten zich zomaar niet wegjagen. Nadat een brief van de gemeente hadden gekregen met de >pdracht de mestzak weg te halen, zijn ze daartegen meteen in Kroep gegaan, "e mestzak is een doorn in het r'aS van de inwoners van Mauw. Vooral als de wind ver staat, is er sprake van stankoverlast. De mestop- is wel aan strenge regel maar volgens raadslid 'Steijaert (CDA) voldoet de mestzak niet aan de eisen. Steij- W zei dat tijdens de vergade rs van de Hulster commissie en dorpsontwikkeling. Hij h'a® tot die conclusie naar sanieiding van de vele telefoon- die hij, zelf ook inwoner van ®tauw, krijgt van zijn dorpsge- Redactie «NEUZEN; Zuidlandstraat gt 01150-18924, fax 01150- Jjkcteuren: Frank van i °u 1' Frank Deij, Rein van p.,™m. Ton Koomen (sport), «rOggei (editiechef), Harold '^ysseleijr. Smn xKlokstraat 1-tel- 01100- fii 01100-21928. tisto fur'Cees Maas (provin- 5&ever)- Penstraat 14, tel. y°„,3751.fax 01140-19698. k jSur: Eu9®ne Verstraeten w- editiechef). REUZEN: Zuidlandstraat ^.01150-17920. Sol^woordigers: Martin holst ctns Dimmers- 0l,^. Steenstraat 14, tei. Eddv9enwoorc|igers: Verran ^en Brande, Marian vl? eten. irjn.0°p!eider: Harry Muur- ans. tel. 076-236454. Monique Brant 20 mei 1994, Web" ihootj Joon t«1d»«^nnummers en openings- i mi vQn p--- -- Burgemeesters Van Rest (rechts) en De Graaf monteerden de eerste vlaggetjes. FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggeefster Zuiddorpe - Negenhonderd kinderen van basisscholen uit Axel, Sas van Gent, Zuiddor pe, Westdorpe, Zandstraat, Philippine en Koewacht re den gisteren met een fel oran je vlaggetje op hun fiets door hun gemeente. De werkgroep -25% vraagt met deze eenmalige vlaggetjesactie aandacht voor het verbeteren van de zichtbaarheid van kinde ren van 4 tot en met 6 jaar in het verkeer. Zij zijn het meest kwetsbaar, omdat ze niet goed opvallen en extra risico lopen door hun onvoorspelbare gedrag, vindt de werkgroep. De actie ging gisterenochtend van start bij basisschool Cani- sius in Zuiddorpe. Burgemeester J. van Rest van Sas van Gent monteerde daar het eerste vlag getje op de fiets van een leerling van basisschool De Kreeke uit Westdorpe. Burgemeester van Axel, W. de Graaf, bevestigde het eerste vlaggetje op de fiets van een leerling van Canisius. Aanvankelijk leek het er op dat de gemeente de mestzak niet de voet kon dwarszetten. De opslag zou worden gebruikt door een plaatselijk bedrijf en dat mag volgens het huidige bestem mingsplan buitengebied. Inmid dels is de mestzak echter uitge groeid tot een soort doorvoersta- tion voor grote hoeveelheden mest die afkomstig zijn uit Bra bant. Een dergelijk gebruik strookt volgens B en W niet met het bestemmingsplan. De gemeente heeft de eigenaar en exploitant drie weken de tijd gegeven het spul op te doeken, maar daar is nu bezwaar tegen gemaakt. Van onze correspondente Hulst - De voorzittershamer van de museumcommissie in Hulst wordt overgedragen. J. Grem- men geeft dit kleinnood door aan A. Prinsen uit Vogelwaarde. Prinsen is archivaris en hoofd Interne Zaken bij de gemeente Hulst. Hij hanteert de voorzit tershamer vanaf 10 juni. Hij is voor de zaken betreffende het Streekmuseum de Vier Ambach ten tijdens de kantooruren be reikbaar via 01140-89245 en buiten kantooruren via 01147-2032. Momenteel loopt de expositie 'de Bevrijding 1944-1994' in het Hulster Streekmuseum. Veel aandacht wordt besteed aan de wijze waarop tijdens de oorlogs periode geseind is. Tijdens het Ambachtelijk weeken in augus tus (27 en 28) en het bevrijdings weekend (10 en 11 september) zullen zendamateurs van de lan delijke vereniging 'Experimen teel Radio Onderzoek Neder land' uitleg geven over de radio apparatuur en een videoband af draaien. j Willemstad - De vesting in Willemstad is op tweede pinksterdag een groot gedeelte van de dag afgesloten voor autoverkeer. Op die dag wordt in Willemstad en op het Hollandsch Diep de ramp met de rijnaak Rhenus 127 herdacht. Op 30 mei 1940 kwamen daarbij zo'n tweehonderd Belgische militairen om het leven. Belgische, Franse en Nederlandse hoogwaardigheidsbekleders, als mede een groot aantal Belgische oud-strijders, herdenken elk jaar in Willemstad die ramp. Van onze verslaggever Hulst - De buitenschoolse opvang in Hulst loopt zo goed, dat er extra ruimte no dig is. Eind 1993 maakten ongeveer 40 kinderen gebruik van deze voor ziening en de laatste maanden is dat aantal opgelopen tot onge veer 50. De buitenschoolse opvang is ge vestigd in een lokaal van de basisschool Nobelhorst. Door de groei van deze vorm van kinder opvang moet er een tweede lo kaal bijkomen. Dat kan, omdat er als gevolg van een wat terug lopend leerlingenaantal ruimte beschikbaar komt. Het schoolbe stuur wil die ruimte wel be schikbaar stellen voor de buiten schoolse opvang. Ook de speel-o-theek Aap Noot Mies is in de school gevestigd. Die schuift een paar lokalen op, zodat de buitenschoolse opvang twee naast elkaar gelegen klas sen kan gebruiken. Mede gelet op de hoeveelheid van zowel speel- als uitleenmaterialen is het volgens B en W van Hulst dringend gewenst om een geza menlijk berging te bouwen, met daarin opbergruimte voor zowel de buitenschoolse opvang als de speel-o-theek. Voor een deel wordt de berging gerealiseerd via zelfwerkzaam heid, hetgeen de kosten flink drukt. Daarnaast moet er ook nog wat geklust worden aan het kinderdagverblijf de Speelhoek bij het zwembad. Alles bij elkaar is er met de verschillende aan passing voor de kinderopvang 67.000 gulden gemoeid. De ge meenteraad wordt gevraagd dat geld beschikbaar te stellen. Tussen de vele muizensnoet jes ook een vos... FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondente Hulst - De derde versie van de Reynaert boekenweken zit er op. Gisteren werden op de basisschool de Ark in Hulst nog wat muizensnoetjes ge schminkt ter illustratie van het verhaal over de slimme vos. De Reynaertstiehting probeert de jeugd te interesseren in het bekende dierenepos. Drie weken is er samengewerkt met 12 scho len in het Land van Hulst. Alle groepen op de basisscholen kregen activiteiten voorgescho- Kinderen van De Ark tijdens het schminken. teld die te maken hadden met het verhaal. De leerkrachten werkten het onderwerp verder uit. In de openbare bibliotheek zijn dit weekend de resultaten van de projecten, werkstukjes en zelfgemaakte spulletjes nog te zien. De ouders en leerkrachten had den in april een schminkavond- les gekregen. Cristianne Mac Taggart bracht hen de kunst van het snel schminken van een kin dersnoetjes bij. Op alle scholen werden de kinderen van vier en vijf omgetoverd in een bewoner van het dierenbos waarin Reintje de Vos een hoofdrol speelt. „Voor de kleintjes is het verhaal in diavorm nog te moeilijk, maar zelf spelen en zich onderdeel voelen van het verhaal, dat spreekt hen aan," vertelt coördi- Dit wordt geen bijzondere Pinksteren wat het weer bertreft. De opbouw van de bovenlucht blijft onstabiel, waardoor we een mengeling aan weertypes krijgen. Opklaringen en buien wisse len elkaar af. Toch zijn de temperaturen redelijk met 21 tot 23 graden en zorgt een zuidelijke luchtstroming voor een wind kracht van slechts 2 Beaufort. Afgelopen nacht heeft een regengebied onze streken verlaten en onder invloed van een hogedrukgebied ten zuidoosten van ons stroomt warme lucht naar onze streken. Daardoor wordt vooral de bovenlucht opgewarmd en daardoor klimt de thermometer. Als gevolg daarvan zullen vanavond vanuit het zuiden buien onze provincie bereiken en daarbij is onweer mogelijk. Dat is van korte duur, want op eerste pinksterdag neemt de kans op buien snel af en wordt het een redelijke zondag met temperatu ren tussen de 21 en 23 graden. Vanaf maandag is de kans op buien groter. Dan nadert vanuit het zuiden een nieuwe regenzo ne. Overdag is het grotendeels droog en de middagtemperaturen lopen zelfs op tot 23 k 24 graden. Tegen de avond, als gevolg van de opkomende buien, neemt de temperatuur af. Dat merkt u dinsdag en woensdag, want dan zakken de temperaturen tot beneden de 20 graden. Toch ziet de tweede helft van de nieuwe week er in eerste instantie niet slecht uit. De zon zal meer te zien zijn en de kans op buien neemt af. Het weer in. cijfers: vandaag beginnen we goed. De wind is pal zuidelijk met 2 tot 3 Beaufort. Het is eerst zonnig, maar later neemt de kans op buien met mogelijk onweer toe. De dagtempe ratuur is 20 tot 21 graden en 's-nachts wordt het 10 graden. Morgen is het zonnig met een kleine kans op een plaatselijke bui. De wind is zuidoost met 2 Beaufort en het wordt overdag 21 tot 23 graden. 's-Nachts maximaal 11 tot 12 graden. Maandag een warme dag. Die warmte moeten we 's-avonds bekopen met een groeiende kans op regen. Overdag ruime opklaringen met wat stapelwolken een een temperatuur van 23 tot 24 graden, 's Nachts 12 tot 13 graden. Dinsdag en woensdag staat de wind in het oosten, maar is ook zwak met 2 Beaufort. De temperaturen dalen tot 18 19 graden en de kans op buien is aanwezig. In de nacht wordt het 10 tot 11 graden. Hoe was het weer vorig jaar op 21 mei? Overdag was het 21,4 graad en 's nachts 11,4. Het regende niet, maar de zon scheen slechts 3 uur. De extreme temperaturen op 21 mei sinds de eeuwwisseling: in de nacht van 21 mei 1945 werd het 0,8 graad. In 1932 was het overdag 28,1 graad. De weerspreuken: 'Regen in mei, dan is april voorbij'. 'Een bijenzwerm in mei, maakt de boeren blij'. Clinge MARATHON-KOERSBAL - De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen houdt woensdag 25 mei een mara- thon-koersbaldag in gemeen schapscentrum Malpertuus. Men kan inschrijven vanaf 9.30 uur. De middagpauze wordt van 12.00 tot 13.00 uur gehouden en daardoor kunnen personen die na de middag mee willen spelen nog in schrijven. Er wordt op drie matten gespeeld en de dag staat in het teken van 'meer bewegen voor ouderen'. St.-Jansteen MOTORTOERRIT - Motor toerclub 'The Road Rats' houdt morgen een toerrit in de buurt van Roeselaere (België). Men kan voor deze tocht in schrijven in café De Kroon. De tocht is ongeveer 300 kilome ter lang en men vetrekt om 10.00 uur. MOTORTOERTOCHT - Mo tortoerclub The Road Rats houdt zondag een toerrit in de buurt van het Belgische Roe selaere. Het gaat om de Al- brecht Rodenbachroute. De kosten van deelname bedraagt voor alle motoren ƒ2,50 per persoon. Inschrijven in café De Kroon. De tocht is drie honderd kilometer lang. Ver trek bij De Kroon om 10.00 uur. FIETSENRALLY - De ouder vereniging van de basisschool Inghelosenberghe houdt twee de pinksterdag 23 mei een fietsenrally. Deelnemers kun nen zich op school laten in schrijven tussen 13.00 en 14.00 uur. De kosten bedragen een rijksdaalder en daarvan gaat een gulden naar de Neder landse Brandwondenstichting. Oostburg - De Oostburgse Bridg- club hield in hotel Du Commerce een parencompetitiewedstrijd. Groep A: 1. Ariëns/Schuur, 2. Christaansen/Pielaet, 3. Her mans /Termote. Groep B: 1. Gruson/Langedijk, 2. dames So- reé/Verstraten, 3. mannen Sorée/ Verstraten. Hulst - De Bridgeclub Hulst hield de achtste competitiewedstrijd. Groep A: 1. Bruyns/Van Wijns- berghe, 2. Aronson/Hillege, 3. De Jonge/Koopman. Groep B: 1. Den Boer/Smulders, 2. De Kort/Atk- ins, 3. Bogaert/Verhelst en Borm/ Timmerman. Groep C: 1. Soonieus/Boddaert, 2. Seydelitz/ Van Opstal, 3. Voet/Van Hoote- gem D-groep: 1. Rint/Praets, 2. De Wolf/Huis, 3. Kamp/Heyens. E-groep: 1. Hofman/Seton, 2. De Waele/Nijpels, 3. Burm/Bral. KOERSBAL Zuiddorpe - Zaal 't Kaaike, orga nisatie Gecoördineerd Bejaarden- werk: 1. M. Rammeloo/M. Thuy, 2. R. Kempe/A. de Meij,*3. A. Coone/W. Kempe, 4. P. van Dam- me/J. de Caluwé Clinge- Zaal Malpertuus. organi satie ANBO: Mat 1: 1. M. Ferket/ O Rombaut, 2. M. Blommaert/E. Jonkers. Mat 2: 1. M. van Vlier- berghen/W. Kempe, 2. M. de Bot/ J. Boonman. Mat 3: 1. M. Heye/C. Bertram, 2. M. Boonman. Lamswaarde - Zaal De Luifel, organisatie KBO: 1. E. van Wa- terschoot/L. Sala, 2. J. Plat jouw/ L. Platjouw-Van Poelle, 3. T. Ver- eecken/A. van Driessche. Heikant - Gemeenschapscentrum 't Heike, organisatie KBO met 31 personen. Hoge vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; eerste zijvogel: E. Fierens, tweede zijvo gel: E. Jansens. beiden Moerbeke; grootste aantai (4): L. van Wae- sberghe, Heikant. FOTO WIM KOOYMAN nator Erik Verstraeten van de stichting. Voor de scholieren zijn de Rey- naertaetiviteiten weer achter de rug. De Stichting hoopt met de aktiviteiten de drempel te verla gen naar de meer wetenschappe lijke expositie in het stadskan toor. De expositie 'Reineke Fuchs' over de Reynaertlitera- tuur in de tijd van Goethe loopt nog tot 29 mei. ZATERDAG KIELDRECHT - De Gouden Pluim, 15.00 uur schieting. LAMSWAARDE -Café Lamsoren, 14 uur bief- stukkaartmg. ZUIDDORPE - Café 't Gemeentehuis, 14 uur schieting. SLUISKIL - Café Atlanta, 14 uur kaarting. CLINGE -Malpertuus, 19.30 uur dans avond ANBO. ZONDAG HENGSTDIJK - Camping De Vogel, 10.00 uur kaarting. KIELDRECHT - 't Sleepbootje, 15.00 uur schie ting. MAANDAG ST.-JANSTEEN - Café De Kroon, 14 uur kaarting. LAMSWAARDE -Café Lamsoren, -14.30 u. schie ting De Vrede. BIERVLIET - Café Lippens, 14 uur kaarting. WESTDORPE - 't Oude Raedthuys, 14 uur gaai- bolling De Koeters. Van onze verslaggever Axel - In Axel vinden vandaag de eerste activiteiten plaats in het kader van de herdenking '50 jaar bevrijding'. Tussen half twee en half drie vanmiddag treden op de markt de volksdansgroepen Pofajdok uit Hulst en De Gruutmole uit Sas van Gent op. Daarna rijden ruiters van manege Piet Kusters in Magrette een carroussel op het grasveld nabij de sporthal in Axel.

de Stem | 1994 | | pagina 19