haalt het talent er zo uit i Goes Districtskampioenschappen in Westdorpe lidrukwekkende staat HW'24 //y Lankreijer verlaat Zeeuwse schaakbond kan Loveerd Pel itras icht [aarten Klouwers stopt met scouting voor Zeeuwse selecties BSTEM SPORT ZEELAND B3 ilonique Knol aan de start m IJzendijke Strijd tussen Middelkamp en Zeeuws-Vlaanderen verwacht ulstenaren hebben meeste recht op promotie naar eerste klasse' U SPORTNIEUWS KORT voldoende ruimte bieden ftvrij aan te schuiven en i Ikkelijk schoon te maken zil stabiliteit is de laatste i Jnkzij robuuste en instel Kompoten belangrijk Verl ïd. Bovendien zijn er ge Klapbare tafels en tafels pvoudig verlengd kunnen v n. jaj mstelbj ZATERDAG 21 MEI 1994 „onze schaakmedewerker 'aj,urg - Na zeventien jaar bestuursfunctie te heb- u bekleed, waarvan de !ste tien jaar als voorzit- jam Harry Lankreijer af- Jdd van het bestuur van de .jwse schaakbond. Tijdens 'voorjaarsvergadering van 0 legde hij het bekende ttie er bij neer. bijkomstige beslommerin- -jag Lankrijer zich genood- k, terug te treden. De Zeeuw- jchaakbond heeft niet lang moeten zoeken naar een vervan ger, al was er wel enige aan drang voor nodig om Gosse Kamminga bereid te vinden de taak van voorzitter op zich te nemen. Eerder dit seizoen maak te Kamminga bekend als compe- titleider persoonlijke kampioen schappen terug te treden. Dat was reden voor andere bestuurs leden om hem warm te maken voor de post van voorzitter. Kamminga ging overstag en op de voorjaarsvergadering, in het clubgebouw van de schaakvere niging Souburg, werd hij door de vergadering in die functie be noemd. Zijn plaats als competitleider persoonlijk kampioenschappen wordt overgenomen door Paul van Rooijen uit Vlissingen. Hij zegt zijn functie als competitie- leider teams vaarwel en richt zich volgend seizoen op de indi viduele titelstrijd. Binnen het bestuur moeten de functies nog wel officieel verdeeld worden, maar niemand twijfelt er aan dat Van Rooijen die plaats in zal nemen. Die persoonlijk titel strijd zal overigens totaal anders worden van opzet. In de afgelo pen seizoenen stonden negen ronden op verschillende zaterda gen op het prorgamma, maar onder druk van de overvolle wedstrijdkalender brengt men de wedstrijddagen terug naar vier zaterdagen. Op iedere zater dag worden dan twee ronden afgewerkt. Het speeltempo wordt dan aangepastn - iets sneller - waardoor het mogelijk is die twee ronden van de vroeg in de morgen tot laat in de middag af te werken. Tot nieuwe bestuurslid werd Jan de Korte van TOG uit Bruinisse gekozen. Hij zal waarschijnlijk belast woprden met de taak van competitieleider teams. Naast het vaststellen van de wedstrijdkalender voor het sei zoen 1994/1995 werden ook de kampioenen gehuldigd. In de hoofdklasse van de ZSB was dat HWP 3, in de promotieklasse De Zwarte Dame, in de eerste klasse zuid Landau 3,in eerste klasse noord Souburg 3 en in de tweede klass noord Denk en Zet. Sou burg 3 promoveert naar de pro motieklasse. let jaar daarvoor, namel loO.OOO, maar het aantal linnenvering steeg met 8 p| Tent en met rubberen vul) liet 3 procent. De verkoop loxspringmatrassen en wai ledden bleef praktisch gelijk noleculaire verandering in I toplaag waardoor verdichting verharding plaats vindt, glanslaag wordt hersteld vloer vergt minder onderhoud' plijt minder snel. Zulk werk vel voorbehouden aan special pen. Jzendijke - Het wieler site IJzendijke geeft raditioneel derde pink- iterdag, dinsdag 24 mei, dartgelegenheid aan rouwen en C-amateurs. i jaar dus geen A-ama- sirs in IJzendijke omdat ien met het comité van rel, waar op dezelfde de A-amateurs fiet- een compromis is ereengekomen dat men toerbeurt met A-ama- iurs fietst. lonique Knol is de grote tkpleister bij de vrouwen, i eerste instantie zag het er sar uit dat het internatio- ale vrouwenpeloton naar; etit Paris zou komen. Men eeft uitstekende contacten :tde organisatoren van de loop van het Molenhei- waar de Amev Ladies iphee voorafgaand aan koers in IJzendijke wordt ien. Die buitenlandse lecties en ook de nationale lectie hebben echter ver- ichtingen in Portugal, zo- it IJzendijke dit buiten- ije niet voor elkaar kon i]gen. lammer,stelt vice-voor- itter Frank de Bruycker, ie samen met Alex Claeys, icien de Smit, Guido de imit, Mare Cauwels en lanta! Lootens het wieler- imité vormt. „We gaan nog aar 't Molenheike en pro- tren nog wat aan de haak slaan." Als dat bezoek oplevert betekent het it ex-Olympisch kampioe- (Seouï 1988) Monique ri als topfavoriete van at op de 5000 meter je omloop door de harias, die veertien keer it worden afgelegd, w grootste concurrenten ijo Astrid Donkersloot, Jendy Kramp, Corina Mep, Petra van Tilburg, 'garetha Groen en de uwse vrouwen Wilma (Kwadendamme) en. ®neTichem (Tholen). De ouwen vertrekken om, MO uur. *ter op de avond komen de ■siuateurs en dagkaar- [Mders in actie voor hun «strijd over dertien ron-. dat vertaald wordt in silometer. Hun start- Kit klinkt om 18.30 uur. Van onze medewerker Rinus Verberkmoes Terneuzen - In maart 1962 werd Maarten Klouwers door de KNVB afdeling Zeeland benaderd om lid te worden van de technische commissie. Zijn 'ja' betekende een aanstelling die op 1 juni inging. Intussen verstreken 32 jaar en zet de Terneuzenaar een punt achter die activiteiten. Als afscheid honoreerde de KNVB hem met een gouden speld van verdienste en bijbehorende oor konde. „Leuk," zegt de Terneuzense graanhandelaar. Maarten Klouwers, voor veel macht. Het zomeravondvoetbal voor voetballers van nu een onbeken de. Zijn werk als voetbalkenner verricht hij veelal staande tussen het publiek. Onopgemerkt, zon der poeha en in alle rust. Voor dat hij toetrad tot de Technische Commissie was hij beter bekend. Als voetballer van Terneuzen, op de rechterflank als buiten- of binnenspeler, of als speler van Wageningen. Een club waarbij hij tijdens zijn studie drie jaar speelde. Met groot succes. „Ik heb met die club in 1948 de KNVB-beker gewonnen," zegt hij nog altijd vol trots. Een riant jubileumboek uit 1951 van het vorig jaar bankroet ver klaarde Wageningen toont dat succes. Uit later tijd staar hem onder ander de beslissingswed strijd om de titel tussen Axel en Terneuzen in Hulst bij. Terneu zen won toen in de verlenging met 4-3 en werd kampioen. In 1952 hield Maarten Klouwers het bij Terneuzen voor gezien. Althans als speler in de hoofd- werd zijn competitie. „Een leuke tijd," aldus de 69-jarige Terneu zenaar, die ondanks alle gebeur tenissen bij zijn club Terneuzen een rood-zwart hart bleef dra gen. Bestuurder werd hij er niet. „Ik ben vaak gevraagd, maar ben daar nooit op ingegaan. Ik vond dat zo'n functie niet te combineren was met mijn job als lid van de Technische Commis sie," licht Klouwers deze weige ring toe. Een bewijs dat hij zijn taak zeer serieus nam. Dat hem dat niet altijd in dank werd afgenomen, bemerkte hij regelmatig bij clubs waar hij op bezoek kwam. Want hij was tenslotte een man die een speler in de kijker kon zetten waardoor hoger geklasseerde clubs mogelijk geïnteresseerd konden raken. En dat was in de zestiger jaren een heikel punt. Temeer daar er toen nog aparte selecties in het zaterdag- en zon dagvoetbal waren. „Toch," zegt Maarten Klouwers, „was het Terneuzenaar Maarten Klouwers zet een punt achter zijn activiteiten voor de KNVB afdeling Zeeland. foto p. nicolai toen prettiger om te scouten dan tegenwoordig. We keken naar alle clubs. Zowel de huidige voorzitter van de afdeling, Cees Blomaard, als mijn persoontje was er voorstander van dat ta lenten uit lagere klassen even eens aan bod konden komen. Later is dat verwaterd en kwa men eigenlijk alleen nog maar' spelers van tweede klasse KNVB en hoger in aanmerking. Niet geheel terecht. Want, zo herinner ik me ooit een conflict dat ik had over het inzetten van Piet Ver- poorte uit Axel op een moment dat zijn club in de derde klasse speelde. Het geluk zat mee, Piet mocht in doel en keepte de ster ren van de hemel." Dat Maarten Klouwers bekend is op alle voetbalvelden in de pro vincie, behoeft geen uitleg. Niet dat hij er elke grasspriet kent, talentvolle voetballers die op de mat verschenen merkte hij zeker op en werden als het ware in zijn geheugen gegrift. „De echte voetballers haal je er zo uit," zegt hij met stelligheid. Dat hij in zijn scoutingswerk daardoor wel eens een doelpun- tje miste, begrepen alleen echte kenners. Want Maarten Klou wers weet als geen ander dat voetballen ook positie zoeken en bewegen zonder bal is. Zelfs voor een verdediger als de bal in zijn eigen voorhoede is. Dat was vroeger al zo en dat is niet veranderd! Daarop letten be hoorde eveneens tot zijn taak. Het oordeel van Maarten Klou wers was daardoor vaak voor regionale voetballers bepalend in het al dan niet geselecteerd worden voor de Zeeuwse selec tie. Sinds enige jaren ook voor Jong Zeeland. Dat oordeel laat hij nu over aan anderen. Alleen actief blijft hij voor zijn oude club Terneuzen. Een vereniging die hij enige tijd geleden bijsprong als tijdelijk manager. Voetbaldier Maarten Klouwers kreeg daarom zijn gouden speld niet alleen, hij ver diende hem ten volle. Van onze medewerker Eddy de Schrijver Westdorpe - In Westdorpe wordt maandag 23 mei, tweede pinksterdag, het districtskampioenschap van Zeeland van de KNWU en de regiokampioenschappen afgewerkt. Het ijverige wielercomité uit Westdorpe pakt hiermee duidelijk de titel van hedendaags wielermekka, want naast deze kampioen schappen staat er dit jaar nog een aantal wedstrijden op het programma. Peter Mol, op deze foto een jaar geleden winnaar van de ronde van Kloosterzande, is één van de kanshebbers in het districtskampioenschap bij de amateurs in Westdorpe. foto camile schelstraete Bel voor'' I afsprak Brouwers- haven I f J Den Ossfj (01119)153 of vul de bon Hier kan UwM° i komen te staan'. .o° Adres v PosKxide_ Woonplaats *SRA Tejetoon_ medewerker Sjaak - In de tweede klasse B KNVB-zondagvoet- B HW'24 uit Hulst de A het meeste recht S noen gelden op promotie 1l^ompetitie. Trainer E elussa is wat dit be- ,"eel duidelijk in zijn Cft Hij Z6gt: "De i sneett een seizoen lang j® Aangegeven in de Wasse. Slechts één ,S' jShig Verloren. Jam- fti tv=o i,et cruciale duel 'L j was- We Saan nu «ffide weken op herha al aan. 2al blijken dat 2iin favorietenrol Sta r®ahen. Ik heb daar §aval alle vertrouwen ■S yan trainer Paul Telus- ppetlti naf het begin van de op kop van de rang- »uiriLmoest dus met de CAh 'ervfaren n°gdrie be S'esPelen, het Waal- San San z^°h v°°rbij Vo°r de winterstop maak te HVV'24 grote indruk. Met klinkende overwinningen wer den tegenstanders aan de zege kar gebonden. De ploeg was in de winning mood en niets of niemand leek de geelhemden te kunnen stoppen. Na het gedwongen reces kwam echter de klad in de geoliede machine. Het elftal draaide moeizaam. Van snelle overgang van verdediging naar aanval was niets meer terug te vinden. Bui tenspelers bereikten slechts zel den de achterlijn en rushes langs de zijlijn strandden in een vroeg stadium. Spelers durfden geen initiatief te nemen en verant woordelijkheden werden afge schoven. HW'24 zat, zoals zove le ploegen die voor de winterstop goed draaiden, in een tijdelijke dip. De vraag was: hoe lang zal het duren voordat de spelers over dit dieptepunt heenkomen. Telussa kon praten als Brugman, maar hij besefte terdege dat het uiteindelijk de spelers waren die het moesten doen. „De druk is groot. Alleen sterke schouders kunnen de weelde dragen. Je merkt bij veel spelers dat ze moeite hebben met de ^hoogge spannen verwachtingen," merkte de oefenmeester in deze periode op. Zondag 1 mei ging een fantas tisch record aan flarden. De Hulstenaren, die sinds 12 decem ber 1992 niet meer verloren had den, vonden op die bewuste Dag van de Arbeid hun Waterloo te gen concurrent WSC. Met niet minder dan 2-5 werd de trotse lijstaanvoerder voor schut gezet. Het verlies betekende een fikse dreun voor de getalenteerde ac teurs, maar het was tevens een last die van de schouders viel. Voltallig Aan trainer Telussa was het de taak om zijn selectie, die onder tussen na enkele blessures weer voltallig was, terug op orde te krijgen. De oefenmeester en de spelers gaven er blijk van de strijd en hoop op een gunstige afloop nog niet te hebben opge heven. Telussa merkte na zijn eerste competitienederlaag op: „Ik weiger toe te geven dat we vandaag de titel hebben ver speeld." De realiteit zou later anders blijken. kans was zelfs groot dat HVV'24 dit seizoen naast alle Prijzen zou grijpen, want er was nog steeds geen periodetitel bin nen gehaald. Tot opluchting van iedereen die de geelhemden een warm hart toedraagt, pakten de Hulstenaren deze troostprijs in de tweede periode in de uitwed strijd tegen NOAD. Precies op tijd herstelde HW'24 zich. De geelhemden hadden een gemakkelijker competitieslot dan WSC, zo rekende Telussa voor. Die ploeg moest namelijk nog twee derby's uitvechten te gen DESK, waarbij op de slot dag het uitduel gepland stond.- De ploeg van voorzitter Rudy Neefs mocht de competite afslui ten in het thuisduel tegen NOAD. Wat velen hoopten, geschiedde niet. Tijdens het laatste competi tieduel maakte HW'24 het punt achterstand niet goed. WSC be haalde tegen alle verwachtingen in het volledige puntenaantal te gen DESK. De winst van de Telussa-boys in de laatste com petitiewedstrijd (6-2) was dus niet voldoende voor de tweede titel in evenzovele jaren. HW'24 is daardoor gedoemd tot het spelen van een loodzware nacompetitie. Samen met VOAB en TAC/BWB mag de ploeg gaan uitmaken wie er tegen de win naar van de andere tweede klas se een beslissingsduel gaat spe len met als inzet de fel begeerde promotie naar de eerste klasse. Zo wordt de tijdrit in het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend in deze plaats verreden en ko men de traditionele kermiswed- strijden voor amateurs en trim mers niet in gevaar. Sterker nog, ook hier wordt er volop strijd verwacht met een heus kam pioenschap van de gemeente Sas van Gent voor de toerders. Deze wedstrijd wordt maandagavond 4 juli gehouden. Westdorpe timmert stevig aan de weg en dat is niet zo verwonder lijk gezien de inzet van Danny Soethaert op dit front. Daar naast heeft Soethaert in secreta ris George Bogaart en voorzitter Rudi Dellaert bekwame mensen naast zich staan. Voeg daar Ge orge van Kwikkelberge en Ron nie Notschale aan toe en je hebt een bekwaam kader. De kampioenschappen vormen altijd een boeiend spektakel. In Westdorpe zal het niet anders zijn. Het district Zeeland moest lang wachten voordat de naam van de plaats, waar dit kam pioenschap zou worden gehou den, prijs werd gegeven. Bij de meeste organisaties viel dit kam pioenschap af doordat er toch een flink bedrag mee is gemoeid. Eede was eerst in de picture, maar die plaats haakte om die reden af. „Het wordt steeds moeilijker na tuurlijk voor sommige comités om groots uit te pakken. Wij als klein dorp kunnen best trots zijn. Als je ziet dat grote plaat sen als Sas van Gent en Terneu zen helemaal geen koers meer hebben, dan zitten wij prima. De sponsors hebben er ook zin in. Voor deze wedstrijd bijvoorbeeld is de bank van het volk hoofds ponsor. Nou, dat is een duidelij ke stimulans voor ons," aldus Soethaert. De renners gaan over een rondje van 4,8 kilometer met start en finish aan de Graaf Jansdijk. De Kapittelstraat (voetbalveld), de Kanaal- of Zeedijk en dan terug naar de Graaf Jansdijk is het parcours. De renners dienen een bocht te nemen van 180 graden. „Hebben we gedaan voor de ca fés die eveneens onze inkomsten bron vormen. Een stukje slechte kasseien moet misschien ook een schifting teweeg brengen." Om 12.00 uur vertrekken in Westdorpe de veteranen en de C-amateurs. Dit is een regio kampioenschap waaraan de dis tricten Zeeland (zonder C-ama- teurs), Zuid-Limburg en Bra bant meedoen. Om 13.30 uur gaan de vrouwen en de vrou wen-junioren van start en om 15.30 uur is het de beurt aan de A-amateurs. „We verwachten deze dag meer dan 130 deelne mers te mogen begroeten," aldus Soethaert. Het is overigens niet de eerste keer dat Westdorpe een dis trictskampioenschap organi seert. In de zeventiger jaren was deze plaats ook gastheer. En niemand minder dan Toine van de Bunder mocht de kampioens- kus in ontvangst nemen. Het waren de tijden van De Waal en Van de Bunder. In Westdorpe wordt hevige strijd verwacht tussen de leden van de wielervereniging Zeeuws-Vlaan deren en die van ZRTC Thee Middelkamp. Momenteel is er tussen deze formaties haat en nijd. Dat was vooral in de Om loop van Vogelwaarde te zien. Toen Van Passel en Mol achter de ontsnapte leiders aangingen waren het telkens Franse en Ge- ijs die de zaak ontregelden. En dit tot grote ergernis. Zeeuws-Vlaanderen zint op wraak en de tegenstanders zijn dan gewaarschuwd; De Wim Hendriks-trofee was er een aar dig voorbeeld van. Kanshebbers op het kampioenschap zijn onge twijfeld Mol en Van Passel, maar daarentegen is het collectief van Theo Middelkamp ijzersterk. Franse heeft zijn zinnen op de titelstrijd gezet. In Vogelwaarde baalde hij duidelijk toen hij met speels gemak de derde plaats voor zich opeiste. Westdorpe kijkt al een beetje vooruit naar 1996. Dan viert het wielercomité het 50-jarig be staan. „Dat moet echt iets leuks worden," stelt Soethaert. Al eer der wilde Soethaert dernies naar Westdorpe halen. Dat is hij nog steeds van plan. „Het is een financieel zware dobber, maar het geeft wat extra's. Misschien als opluistering en dan een finale laten rijden. Daarnaast natuur lijk ook een andere koers, maar dat zijn zaken die voor de toe komst weggelegd zijn. Eerst dit drukke jaar maar eens goed af maken." Pinkstertoernooi IJzendijke IJzendijke - Het 58e pinkstertoernooi van de voetbalvereniging IJzendijke, zaterdag 21 mei voor reserveteams en zondag 22 mei voor standaardteams, heeft bij de standaardteams een interna tionale bezetting. Naast het organiserende IJzendijke, Hoofd plaat en Philippine, nemen ook de Engelse teams Maori Park FC en Quy Park Rangers deel. Zij nemen de plaatsen in van de eerder aangekondigde teams Biervliet en Sluiskil, omdat die nog verwikkeld zijn in een nacompetitie. „Gelukkig konden we die twee teams nog aan de haak slaan," aldus Benny de Smit. Op zondag begint het toernooi om 12.00 uur. Zaterdag zijn er toernooien voor reserveteams. In de poule van IJzendijke 2 zijn ingedeeld Sluiskil 2, Terneuzen 2 en een combinatie van RCS 2 en 3. In de poule van IJzendijke 3 komen in actie RIA 4, Cadzand 2 en een combinatie van RCS 5 en 6. Deze toernooien beginnen om 13.00 uur. Op pinkstermaandag sluiten de plaatselijke verenigingen het toemooivoetbal in IJzendijke af. Zij beginnen om 13.30 uur. Neve en Van Hanegem naar IJzendijke IJzendijke - Frank Neve en Adri van Hanegem keren terug naar hun 'heimat'. De twee IJzendijkenaren vertrokken twee jaar geleden naar de voetbalvereniging Breskens, maar spelen vol gend seizoen weer bij afdelingseersteklasser IJzendijke. „We hebben er leuke jaren gehad en willen in de nacompetitie het karwei mee helpen afmaken, maar oude liefde roest niet." Welkome versterking dus voor trainer Rudy Veraart. Wielerklassement Goes - De stand in het Zeeuws/Meeting Point Middelkamp wielerklassement na de wedstrijd in Hulst: 1. Peter Mol (Kapelle) 49 punten; 2. Francois Franse (Kwadendamme) 38, 3,Wilfred Geijs (Kwadendamme) 25, 4. Peter Hoondert (Goes) 24, 5. Patrick van Passel (Sluiskil) 23, 6. Vital Timmermans (Yerseke) 21, 7. Jos Schipper (Hansweert) 19, 8. Mario van Vlimmeren (Hoeven) 18, 9. Kees Schouwenaar (Kloetinge) 17, 10. Marcel Remijn (Wilhelminadorp) 15. Middelkamp jubileert Goes - Veertig jaar geleden werd in Goes de wielerclub 'Theo Middelkamp' opgericht. Vijftien jaar later kreeg de vereniging er een toerafdeling bij. Deze feiten zullen dan ook niet onopgemerkt voorbij gaan. Hoewel het jubileumprogramma in zijn totaliteit nog niet vast staat heeft de toerafdeling reeds besloten om haar leden in een nieuw tenue te steken. Ook voor nieuwe leden is zo'n shirt beschikbaar. De toerafdeling houdt zondag 29 mei de 'Ronde van Midden- Zeeland' voor toerfietsers over de afstanden 120 en 180 kilome ter. De deelnemers volgen voor een groot deel dezelfde route die de profs en amateurs een dag tevoren hebben afgelegd. Nieuw is dit jaar zijn de routes van 40 en 70 kilometer voor beginnende fietsers, die al of niet in gezinsverband rijden. In verband met het 25-jarig jubileum van Middelkamp's toerafdeling ontvangt elke deelnemer een leuke herinnering en neemt tevens deel aan de gratis verloting, waarvoor mooie prijzen beschikbaar zijn. Het vertrek van de toertochten vindt plaats bij het High Five Lifestyle Center bij het sportpark 'Het Schenge' in Goes. De tochten over 120 en 180 kilometer starten tussen 9.00 en 10.00 uur en de afstanden 40 en 70 kilometer tussen 9.00 en 11.00 uur. Zevende zege Toon Vermeulen Goes - De zevende wedstrijd in de zomeravond-wielercompetitie leverde de vierde zege op voor Toon Vermeulen. Er waren ruim zestig vertrekkers, waaronder een vijftiental jeugrenners die apart rede. UITSLAGEN A-amateurs: 1. T. Vermeulen (Kloetinge), 2. P. Kant (Goes), 3. D. Mesu (Heinkenszand), 5. M. Wagenaar (Borssele), 5. W. de Koeyer (Kapelle), 6. H. Knuijt (Nieuw en St. Joosland), 7. T. Moonen ('s-Heerenhoek), 8. G. van der Hoven (oostkapelle), 9. M. Rommers (Rilland), 10. J. Luteijn (Kapelle). Junioren: 1. D. Brehm (Wissenkerke), 2. J. Dingemanse (Wolphaarts- dijk), 3. P. Bauer (Yerseke), 4. S. Dagevos (Wemeldinge), 5. A. Klaasse ('s-Gravenpolder). Nieuwelingen: 1. J. Schuit (Arnemuiden). Vrouwen: 1. W. Rijk (Kwadendamme). Trimmers: 1. L. Weststrate (Goes), 2. P. Tolhoek (Yerseke), 3. H. de Jong (Goes), 4. J. Weststrate (Goes), 5. J. Schrier (Kapelle), 6. H. Slabbekoorn (Kapelle), 7. J. Blok (Wemeldinge), 8. G. van Antwerpen (Nieuwdorp), 9. L. Beijer (Den Bommel), 10. H. Harinck ('s-Heer Abtskerke). Jeugd 12 tot 14 jaar: 1. R. Slabbekoorn (Kapelle), 2. R. Ligtenneigen (Goes), 3. D. Langenberg (Nieuwdorp), 4. L. Meeuwse (Kloetinge), 5. F. Vermeulen (Goes), 6. A. Kruijs Voorberghe (Wemeldinge), 7. L. Lutein (Kapelle). 8 tot 11 jaar: 1. J. van Ast (Rilland), 2. B. Donkens (Goes), 3. R. de Jonge (Kloetinge), 4. C. van Ast (Rilland). Meisjes: 1. W. Slabbekoorn (Kapelle), 2. C. Beenhakker ('s-Heer Arendskerke). Jeugdtoernooi W Sluiskil Sluiskil - De jeugdafdeling van de voetbalvereniging Sluiskil houdt vandaag en morgen het jaarlijkse groots opgezette Engelhard-jeugdtoernooi. Op beide dagen komen dik vierhonderd jeugdvoetballers, ver deeld over 47 teams, in actie op het sportvelden te Sluiskil. Zaterdag zijn de toernooien voor de D-, E- en F-pupillen en zondag worden 'de wedstrijden voor de B- en C-junioren afgewerkt. Op beide dagen beginnen de wedstrijden om 9.00 uur en zijn omstreeks 17.00 uur afgelopen. Moens blijft jeugdtrainer IJzendijke IJzendijke - Danny Moens is ook volgend seizoen actief als jeugdtrainer van de voetbalvereniging IJzendijke. Moens zal, net als de vorige drie seizoenen, de A-junioren onder zijn hoede nemen. „De verhouding tussen spelers en trainer is goed en dat heeft de doorslag gegeven in zijn beslissing," aldus het bestuur. „Er komen voor de A-junioren versterkingen van buitenaf en dat moet een goede basis zijn om nog een seizoen met elkaar door te gaan." Invitatie-zwemwedstrijd in Sas van Gent Sas van Gent - Op tweede Pinksterdag wordt door de Bruinvis een invitatiewedstrijd gehouden in het 50-meter buitenbad te Sas van Gent. De inzet is de 'Cerestarbeker', die vorig jaar door Scheldestroom is gewonnen. Voor deze wedstrijd zijn uitsluitend Zeeuwse zwemclubs uitgenodigd. De wedstrijd begint om 10.15 uur. Blommaert 42e in Utrecht Utrecht - Karei Blommaert uit Heikant eindigde als eerste Zeeuws Vlaming in de marathon van Utrecht. Zijn tijd was 3.06.01 waarmee hij 42ste werd. Jules van de Walle uit Kieldrecht werd 43ste in 3.06.31, Harvy van Hauten en St. Jansteen 62ste in 3.10.04 en Henk Vonk uit Hulst 153ste in 3.34.31. De winst in deze door het warme weer erg zware marathon was voor de Rus Viktor Kharitov in 2.25.20. Persoonlijke rekords Meerman en Rabout Vught - Tijdens een avondmeeting in het Brabantse Vught wisten Theo Rabout en Pascal Meerman beiden van Atletica hun persoonlijke rekords te verbeteren. Rabout liep op de 3000 meter naar een vierde plaats met een tijd van 8.47.01 terwijl Meerman op de 800 meter zevende werd in 1.56.04. Bij de vrouwen won Irene Pos de 800 meter in 2.28.04.

de Stem | 1994 | | pagina 13