DE STEM jV rond met Anderlecht over Luc Nilis C Milan vernedert Cruijff i QMBQMI) m §ÜB Eerste ontslag voor Frans Körver yje druiventros' ggelegd. uropa Cup-finale dieptepunt voor Nederlandse Barcelona-trainer UITSLAGEN STANDEN Cruijff wil niets goedpraten :o: TAPVERHUUR Jlijterij en wijnhandel B WBfflmmmé in te schrijven. Ilen en vraag de I dan gratis de 5en postkantoor. J Op een nieuuk fiets slank je "natuurlijk"af fiets Zonderzorgen! Blankenstein kijkt even SPORTNIEUWS KORT tl 1994 l-uur stoelen - tafels en sta-tafels l^gevestigd Heksenwiel (Haagse Beemden) jntrum Epelenberg Breda 076-210026 Sport DONDERDAG 19 MEI 1994 DEEL pm Moonen 0 - PSV opent op termijn de onderhande- netLuc Nilis (27) van Met de Belgische waar Nilis nog tot volgend jaar onder [staat, is PSV al tot joord over de aankoop spits gekomen. Met de is een bedrag ge- tvan 5 a 6 miljoen gul- Nilis liet gisteren weten wel in teresse te hebben in een over gang naar Eindhoven. „Maar ik schuif alles op tot na het WK, want dat telt nu voor mij. Pas als ik terug ben uit Amerika ga ik onderhandelen." Voor Anderlecht scoorde Nilis het afgelopen seizoen in de Bel gische competitie 25 keer. De voetballer uit Zonhoven (onge veer vijftig kilometer rijden van Eindhoven) eindigde daarmee achter Josip Weber (31 treffers) van Cercle Brugge op de tweede plaats. Anderlecht heeft er bij Nilis op aangedrongen snel een beslissing te nemen. De titelhou der wil namelijk Weber als zijn vervanger naar Brussel halen. Behalve PSV zouden Bordeaux en Ajax ook belangstelling heb ben voor de international. Sander Boschker (23) heeft een aanbieding gekregen van PSV voor drie jaar. De doelman van FC Twente, die negen ton moest kosten, heeft echter twee weken bedenktijd gevraagd. De beoog de opvolger van Hans van Breu- kelen wil eerst weten met wie hij de strijd om een plaats in het doel moet aangaan. „PSV heeft mij laten weten dat het twee keepers wil aantrekken. Als dat iemand als Snelders is dan weet ik dat ik weer op de bank moet gaan zitten. Daar bedank ik voor. Ik heb vijf jaar achter Hans de Koning moeten wachten. Dan blijf ik bij FC Twente. Hier heb ik mijn stek veroverd. Maar als het iemand is met wie ik me gelijkwaardig voel, durf ik de strijd wel aan." Die andere keeper waar Bosch ker mee in de slag zou kunnen gaan, is vermoedelijk Patrick Lodewijks. De door PSV aan FC Groningen verhuurde doelman heeft te horen gekregen dat hij binnen twee weken te horen zal krijgen wat de Eindhovense club met hem van plan is. Lodewijks was aanvankelijk te verstaan ge geven dat PSV hem zou verko pen aan Groningen, maar dat werd begin deze week terugge draaid. Dit alles lijkt de kansen van NAC-doelman John Karelse op een transfer te verkleinen. De Wemeldinger had zijn zinnen ge zet op een verhuizing naar Eind hoven, maar blijft nu waar schijnlijk in Breda. Stak Mees t - Johan Cruijff kon gisteravond zijn eigen ogen Jeloven, maar in Athene bleek AC Milan ook zonder llandse gladiatoren in staat tot flonkerend voetbal, ten nieuwe galashow van FC Barcelona had moeten resulteerde in de zwaarste vernedering die de use kampioen in zes jaar onder Cruijff doormaakte. 1,4-0 in het voordeel van illustreerde de superiori- de Italiaanse kampioen, aliaanse WK-ganger Da- Massaro (volgende week émonstreerde gisteren dat h finales niet altijd af- ijk hoeft te zijn van Ne- i doelpunten. De bijna- h voetballende Montene- lejan Savicevic en de be- Fransman Marcel in november uit de tige boedel van Olympi- arseille weggeplukt, zorg- iti de aanvullende goals nieuwe tintelende buiten accenten op de meest in- 'ekkende Europese triomf historie van Müan. ld Koeman bleef daarente- i verwijderd van nieuw lands wapenfeit in de be- ijkste Europese clubwed- van het jaar. De libero, die ircelona twee jaar geleden Sampdoria naar de beker togeld, speelde in Athene ibeduidende rol. Hij oogde vermoeid, nam weinig ini- en bleek defensief tear, vooral wanneer Mi ll de sterke back Panucci 'aardige Donadoni over de lank aanviel. (keer w heeft AC Milan nu de van de landskampioenen Bij de machtsgreep Keren presenteerde de Ita- 8 kampioen zich in de jke arena van Athene heel 'dan het dit seizoen veelal (es de punten vergaarde Cruijff zijn spelers gegeid. en had niet te vluchten in Algen of vertragingstac- greep op de wedstrijd len. De soberheid had plaats gemaakt voor flair, behoedzaamheid voor spontaniteit. Daarmee verraste Milan het anders zoveel aanvals- lustiger Barcelona, dat wel wilde maar veel minder kon. Het gemis van de geschorste defensie steunpilaren Baresi en Costacur- ta was nimmer voelbaar. De plotselinge vrijmoedigheid die coach Fabio Capello zijn spe lers gunde, tastte de strakke or ganisatie niet aan en gaf Dejan Savicevic extra moed en kracht. De 27-jarige Montenegrin won drie jaar geleden met Rode Ster al eens de Europa Cup voor landskampioenen, toen na een kille finale met Olympique Mar seille die met een penaltyserie de beslissing moest krijgen. Savice vic was bij de beslissende epi loog al uit het veld gehaald, gisteren verzorgde hij het hoog tepunt van de finale. Nadat Nadal zich de bal van de voeten had laten tikken, zag Savicevic met het oog van een timmerman en de feeling van een topbiljarter een gaatje ach ter doelman Zubizarreta. Het boogschot, vanaf de zijkant van het strafschopgebied, was de knock-out voor FC Barcelona, dat in de eerste helft via Amor en Romario maar even zijn tan den kon laten zien. Allure De treffer van Savicevic bracht Milan twee minuten na de rust op 3-0 en gaf de Montenegrin de erkenning die hij zo vaak heeft moeten missen bij zijn club. Coach Fabio Capello, die giste ren voor het eerst in drie jaar een internationale beker met Mi lan behaalde, voert al twee jaar een privé-oorlog met Savicevic die hij voor gebrek aan discipli ne en weinig respect voor de defensieve teamtactieken ver- (ADVERTENTIE) Mr fa Milan-libero Maldini (links) stopt Nadal van Barcelona af. FOTO AP wijt. Savicevic is evenwel ook de oogappel van president Berlus coni en illustreerde gisteren alle flair die hij daardoor vast heeft kunnen houden. Voordat Savicevic en Desailly de triomf van Milan in de tweede helft een prachtige glans gaven, had Massaro de poort al open gezet. In de 22e minuut scoorde hij na een prachtige actie van Savicevic op rechts, toen hij zo wel Nadal als Guardiola in de luren legde. In de laatste minuut van de eerste helft kogelde Mas saro strak raak na een mooie rush van Donadoni over links. Na die treffers zette Savicevic, die ook nog een keer de paal trof, in de tweede helft snel de kroon op het mooie Italiaanse kunstwerk en kon FC Barcelona zich nog slechts verzoenen met de fortuinlijk behaalde Spaanse titel. Meer geluk zat er niet meer in voor Cruijff en de zijnen. FC BARCELONA (SPA) - AC MI LAN (ITA) 0-4 (0-2). 22. Massaro 0-1, 45. Massaro 0-2, 47. Savicevic 0-3, 58. Desailly 0-4. Scheidsrech ter: Don (Eng). Toeschouwers: 65.000 (uitverkocht). Gele kaarten: Bakero, Nadal, Sergi, Ferrer (Barce lona), Tassotti, Albertini, Boban (AC Milan). FC BARCELONA: Zubizarreta; Fer rer, Koeman en Nadal; Amor, Ba kero, Guardiola en Sergi (75. Qui- que); Stoitsjkov, Romario en Begui- ristan (52. Eusebio). AC MILAN: Rossi; Tassotti, Maldini (84. Nava), Galli en Panucci; Boban, Desailly, Albertini en Donadoni; Savicevic en Massaro. Athene (anp/sid) - Johan Cruijff was na de nederlaag tegen AC Milan minder spraakzaam dan daarvoor. Er viel ook weinig te zeggen. „Hoofdoorzaak is dat we veel duels hebben verloren. Misschien hadden we te weinig angst voor Milan, zijn we te optimistisch aan de wedstrijd begonnen." Cruijff: „Er valt niets goed te praten. We hebben slecht ge speeld, maar het is moeilijk nu te zeggen wat precies verkeerd is gegaan." Manager Braida van Milan wilde de coach van Barce lona nog. wel even terugpakken voor de eerder door Cruijff op Milan geuite kritiek. „Cruijff heeft de afgelopen tijd veel ge zegd, maar hij had ongelijk. We (ADVERTENTIE) I hebben Barcelona gewoon niet gezien. Nu is gebleken dat we beter zijn. Ook de vorige ont moeting, in Oviedo (een oefen duel), wonnen we. Toen met 3-0, nu zelfs met 4-0." Trainer Capello van Milan: „Bij ons functioneerde alles als een klok. We hadden alleen in het begin wat problemen, toen de tegenstander een paar kansen kreeg. We moesten wat schuiven om de juiste tactiek te bepalen, maar daarna liep het als een trein. Ik wil geen speler speciaal noemen, allemaal hebben ze een prachtige prestatie geleverd." „Barcelona heeft drie, vier ge vaarlijke spelers, onder wie Ro mario en Stoitsjkov. Als je die weet uit te schakelen, ben je een eind op weg. Er is veel gespro ken over het feit dat we te weinig scoren, maar vandaag is het tegendeel bewezen. Juist met Savicevic en Massaro waren we gevaarlijk. Ik draag de overwin ning op aan de supporters, die vorig jaar na de nederlaag tegen Olympique hebben geleden." Hilversum (anp) - John Blankenstein heeft even naar Barcelona-AC Mi lan gekeken. „Het laatste stukje," zei hij gistera vond in het TV-program- pia I.S.C.H.A. „Ik miste mezelf op dat beeld." Blankenstein was door de UEFA aangewezen als scheidsrechter voor de fina le van de Europese beker voor landskampioenen. Vrijdag werd hij vervangen door de Engelsman Don. De UEFA zwichtte voor dreig brieven van Italiaanse fans. Die waren het hartgrondig oneens met de aanstelling van Blankenstein. Barcelo na met Koeman en Cruijff had voordeel bij een Neder landse scheidsrechter, rede neerden zij. „Ik heb met een bloedend hart gekeken. Ik had nog nooit een Europese bekerfi nale voor landskampioenen gefloten," aldus Blanken stein. „Dit was een bijzon dere finale met de twee bes te clubs van Europa. Het had een hoogtepunt in mijn loopbaan geweest. Ik was er langzaam naar toe ge groeid." Van onze verslaggever Venlo - Uitgerekend in zijn 'jubi leumjaar' als trainer is Frans Körver voor de eerste keer in zijn twintigjarige loopbaan ontslagen. WV komt de twij felachtige eer toe de Roermondse oefen- meester als eerste voortijdig aan de kant te hebben geschoven. „Ik ben 57. Dat me dat op die leeftijd nog moest overkomen. Maar ik wil niet senti menteel doen. In dit wereldje kijk ik nergens meer van op." Frans Körver zit gelaten achter het stuur van zijn auto. Met draaiende motor, de neus naar de uitgang van stadion De Koel ge wend, reageert hij opmerkelijk rustig op de bittere mededeling van zijn superieuren. Nog geen uur uur geleden heeft hij van het bestuur van de Venlose betaald-voetbalclub zijn congé gekregen. „Omdat er geen enkele vertrouwensrelatie meer bestond tussen Körver en de spelersgroep," becommentari eert VW-voorzitter Jan Vlaminckx even later tijdens een persconferentie het besluit. Een besluit dat Körver volgens eigen zeggen niet heeft zien aankomen. „Ik dacht vanmid dag gewoon de training te leiden, zag wel wat bestuursleden rondlopen, maar ver moedde absoluut niet wat de achtergrond was van hun aanwezigheid. Dat werd me snel duidelijk toen de voorzitter me vertelde dat ik was ontslagen. Niet leuk natuurlijk, maar ik kan wel begrip opbrengen voor de handelwijze van het bestuur. Na de winter stop zijn de prestaties van het elftal ziender ogen gedaald en ik ben er niet in geslaagd de neergaande spiraal om te buigen. Dan weet je dat ontslag vroeg of laat de consequentie is. Het bestuur komt zijn financiële verplich tingen echter keurig na. Van mijn kant bestaat er dan ook geen enkele rancune jegens WV." Frans Körver tekende eind september 1992 een contract voor Vh jaar bij WV, dat enkele weken eerder Henk Rayer had ontsla gen. Nog datzelfde seizoen voerde Körver de ploeg naar de eredivisie, maar het elftal staat op het punt dat terrein weer prijs te geven. Remy Reynierse mag de resterende vijf wedstrijden in de na-competitie probe ren de ontspoorde trein op de rails te krijgen. Volgens voorzitter Vlaminckx is het niet uitgesloten dat Reynierse, tot gisteren in dienst als jeugdcoördinator, binnenkort wordt benoemd tot hoofdtrainer. Achtste plaats Martin van Steen Binche - Martin van Steen, de professional uit Dongen, eindigde in de Belgische wielerkoers Binche-Doornik-Binche, op de achtste plaats. De Belg Wilfried Nelissen won de 204 kilometer lange koers. Uitslag: 1. Nelissen (Bel) 204 km 5.23.00, 2. Museeuw (Bel), 3. Bomans (Bel), 4. Redant (Bel), 5. Cornelisse (Ned), 6. Kappes (Dui), 7. Patry (Bel), 8. Van Steen (Ned), 9. Heynderikx (Bel), 10. Smetanin (Rus). Muntz golft mee in Knokke Knokke - Rolf Muntz is een van de deelnemers in het Alfred Dunhill Open, het internationaal golfkampioenschap van België. Hij is de enige Nederlander. Het vierdaagse toernooi wordt van 2 tot 5 juni gehouden op Royal Zoute te Knokke. Er wordt gespeeld voor een prijzenpot van 1,7 miljoen gulden. De eerste prijs bedraagt 270.000 gulden. Muntz (25) speelt daar temidden van wereldsterren als de Engelsman Nick Faldo, de Schot Colin Montgomerie, de Welsh man Ian Woosnam en de Duitser Bernhard Langer. Twins-speler 't Hoen geselecteerd Oosterhout - Bondsmanager Jan-Dick Leurs heeft veertien spelers aangewezen voor de voorlopige selectie van het Neder lands honkbalteam dat in juli deelneemt aan de Haarlemse honkbalweek en een maand later aan het WK in Nicaragua. Onder hen bevindt zich ook de korte stop van het Oosterhoutse Gambro Twins, Evert-Jan 't Hoen. De groep wordt nog uitge breid tot 22 man. Wig in sneeuw doodsoorzaak Maier Munchen (sid) - De dood van alpine skister Ulrike Maier is het gevolg van een wig in de sneeuw van de piste in Garmisch Partenkirchen, op 29 januari tijdens de afdaling om de wereld beker. Dat staat in een rapport van het Instituut voor gerechte lijke, medische wetenschappen aan de universiteit van Mün chen. De conclusie van het onderzoek is voor de advocaten Stanonik en Bossi aanleiding de wedstrijdleiders van de wereldbekerwed strijd, Hoch en Tischhauer, bij het openbaar ministerie in München aan te klagen wegens dood door schuld. De twee verdachten worden binnenkort gedagvaard. Uerdingen-Bochum moet ook over Frankfurt - De wedstrijd in de tweede Duitse Bundesliga tussen Uerdingen en koploper Bochum moet worden overgespeeld. Bochums doelman Wessels moest in de ontmoeting op 9 mei het - veld verlaten, nadat hij aan het hoofd gewond was geraakt door een voorwerp. Onlangs diende in de Bundesliga de wedstrijd tussen Bayern München en FC Nürnberg te worden overgespeeld, omdat scheidsrechter Osmers een schot van Helmer dat de lijn niet was gepasseerd tot doelpunt promoveerde. Beckenbauer krijgt forse boete Frankfurt - Franz Beckenbauer moet een boete van 11.200 gulden betalen aan de Duitse voetbalbond (DFB). De vroegere Duitse bondscoach typeerde de leden van de tuchtcommissie als 'hersenloze juristen'. Meijer weg bij Cambuur Leeuwarden - Henny Meijer vertrekt bij Cambuur. De 32-jarige spits is geen nieuw contract aangeboden door de degradant uit de eredivisie. Meijer is in gesprek met Heerenveen over een verbintenis. Arbitrage over ontslag Braam Oss - De arbitragecommissie van de KNVB zal moeten oordelen over het ontslag van TOP-trainer Bram Braam. De oefenmeester werd vorige week, na de laatste competitiewedstrijd tegen De Graafschap, aan de dijk gezet. Braam had nog een contract voor een seizoen. De eerste-divisieclub uit Oss hoopt op een snelle afhandeling in Zeist om op korte termijn Hans Dorjee te kunnen presenteren als directeur. Van Werkhoven sluit overigens niet uit dat Dorjee toch spoedig wordt aangesteld, ook al laat de arbitragezaak op zich wachten. Straffen betaald voetbal Zeist - De volgende betaalde voetballers zijn geschorst voor één wedstrijd: Koning en Anton Vriesde (ADO Den Haag), Ooster huis (De Graafschap), Eikenhout (RKC), Simons (Telstar), Graef en Hanssen (WV). BASKETBAL Arad (Roe). Kwalificatie EK vrou wen. Eerste speeldag: Roemenië - Neder land 72-50 (37-24), Slowenië - Oek- raine 59-56 (29-31), Rusland - Polen 57-55 (29-25). Amerikaanse profcompetitie Halve finales (best of seven): Eastern Conference: Atlanta - In diana 88-76 (Indiana leidt met 3-2). Western Conference: Houston - Phoenix 109-86 (Houston leidt 3-2), Utah - Denver 101-109 (Utah leidt 3-2). BILJARTEN Velden (Oos). GP driebanden, kwa lificaties. Tweede ronde: Habraken (Ned) - Baldauf (Oos) 2-0 (15-2 15-5, 1.153/0.280), Kurt Ceulemans (Bel) - Havermans (Ned) 2-1 (15-1 11-15 15-7, 1.464/0.851), Arnouts (Ned) - Mancini (Ita) 2-0 (15-9 15-5, 1.000/0.482), Van Uum (Ned) - Tal meier (Oos) 2-0 (15-12 15-7, 0.714/0.463). Programma derde ronde: Habraken - Ralis (Oos), Arnouts - Koen Ceule mans (Bel), Van Uum - Waiz (Oos). TENNIS Düsseldorf. World Team Cup. Rode Groep SPANJE - TSJECHIË 3-0. Bruguera - Korda 6-0 4-6 6-1, Costa - Nova- eek 6-1 6-4, Costa/Carbonell - Kor- da/Damm 6-2 7-6. ZWEDEN - AUSTRALIË 3-0. Ed- berg - Masur 6-2 7-6, Gustafsson - Woodforde 4-6 7-6 6-4, Björkman/ Apell - Woodforde/Cahill 3-6 6-1 7-6. Stand: 1. Spanje, Zweden 2-4, 3. Tsjechië, Australië 2-0. Straatsburg. Vrouwen, 300.000 gul den. Eerste ronde: Fusai (Fra) - Helgeson (VSt) 6-4 7-5. Tweede ronde: Wiesner (Oos) - Na- gatsuka (Jap) 6-0 6-2. Bologna. Mannen, 600.000 gulden. Tweede ronde: Berasategui (Spa/1) - Meligeni (Bra) 6-1 6-3, De la Pena (Arg) - Mattar (Bra) 6-4 6-3. Parijs. Kwalificaties Open Franse. Mannen, eerste ronde: Oncins (Bra) - Wibier (Ned) 6-1 6-4, Kempers (Ned) - Kornienko (Rus) 4-6 6-3 6-1, Schalken (Ned) - Cortes (Col) 6-4 6-1, Wahlgren (Zwe) - Nijssen (Ned) 6-4 6-3, Arnold (Arg) - Davids (Ned) 6-1 0-6 6-4. VOETBAL Seoul. Vriendschappelijk ZUID-KOREA - BAYER LEVER- KUSEN 3-1 (1-0). 44. Kim Hyun- seok 1-0 (strafschop), 60. Ha Seok- ju 2-0, 81. Scholz 2-1, 85. Choi Moon-sik 3-1. Toeschouwers: 25.000. Gyor. Vriendschappelijk. HONGARIJE - KROATIË 2-2 (1-1). 10. Sandor 1-0, 25. Karic 1-1, 64. Mladenovic 1-2, 76. Kereszturi 2-2. Toeschouwers: 500. Heraklion. Internationaal toernooi: MW - Panathinaikos 1-1 (0-1), OFI Kreta - FC Utrecht 3-0 (1-0). WIELRENNEN Udine. Ronde van Friuli Profs: 1. Poelnikov (Oek) 198,9 km 5.12.00, 2. Sörensen (Den), 3. Chiesa (Ita) op 0.02, 4. Volpi (Ita), 5. Set- tembrini (Ita), 6. Konisjev (Rus) 0.14, 7. Bertolini (Ita), 8. Martineüo (Ita), 9. Ferrigato (Ita), 10. Checcini (Ita). Ronde van Zwitserland, ATB. Zevende etappe: 1. Gould (GBr) 4,5 km in 18.45, 2. Hartmund Bölts (Dui) 0.13, 3. Honegger (Zwi) 0.35, 17. Arntz 1.50, 24. Weevers 2.05, 25. Hilhorst 2.21, 28. Hofstede 2.34, 54. Geurts 3.51, 64. Hendriks 4.50, 65. Rol 4.56. Algemeen klassement: 1. Frisch- knecht (Zwi) 6.44.59, 2. Wabel (Zwi) 5.57, 3. Sallenbach (Can) 6.55, 18. Arntz 24.19, 24. Hofstede 27.17, 32. Weevers 32.00, 36. Geurts 33.07, 45. Hendriks 37.04, 51. Hilhorst 39.36.

de Stem | 1994 | | pagina 9