hiel bouw buurthuis Serlippens 9?9 Deel riolering gemeente Terneuzen dringend toe aan vervanging >2 99 'Weer eens wat anders dan brandjes blussen' POLITIE RAPPORT Feestelijke heropening molen van Schoondijke ;0llege acht haast geboden na brand in Terneuzense Zuidlandschool ZEELAND C3 oordracht nieuwe ifcretaris voor )e Drie Ambachten D66-1 eden van Europarlement naar Terneuzen s Nieuwe poging uitzending Weg van de Snelweg >x Libresse g%1i tampons M dor ie gel AS uiers boy ot girl maxi 64/1 ■Poster naamse kermis °P feest van ^•-Jozefschool 111 Nieuw-Namen Bazar in verpleeghuis Ter Schorre Tien teams op zeskamp in Hoofdplaat 1994 lüSTEM DONDERDAG 19 MEI 1994 U,onze verslaggever neuzen - Een aantal riool- ,en en inspectieputten je riolering in Terneuzen X: dringend worden gere- veerd. Burgemeester en ^houders willen daarom de werkzaamheden 180.000 gulden beschikbaar stellen. De ernstige aantasting aan de betonnen rioolbuizen en inspec tieputten kwam aan het licht tijdens inspecties aan de riolen. Om verdere aantasting te voor komen is de renovatie noodzake lijk. Het gaat totaal om zes rioolbuizen in Terneuzen, Zaam- slag, Hoek en Biervliet. Het voorstel komt donderdag aan de orde tijdens de vergade ring van de gemeenteraad. Op de agenda staat ook het voorstel om de binnenstad van Terneuzen en de oudere delen van Biervliet, Hoek, Sluiskil en Zaamslag als stads- en dorpsver- nieuwingsgebieden aan te wij zen. De Terneuzense binnenstad wordt daarnaast ook als stimule ringsgebied aangemerkt. In een stimuleringsgebied heeft de stads- en dorpsvernieuwing voorrang. Volgens het college ligt het voor de hand de binnenstad als sti muleringsgebied aan te wijzen. De activiteiten ten aanzien van de stads- en dorpsvernieuwing richten zich immers momenteel grotendeels op uitvoering van projecten in de binnenstad (met name het plan Arsenaal). Het aanwijzen van de binnen stad als stimuleringsgebied houdt in dat de verbetering van particuliere huurwoningen kan worden gesubsidieerd en dat de subsidie voor renovatie van koopwoningen wordt verhoogd tot maximaal 25.000 gulden. De vergadering van de gemeen teraad begint donderdag om 19.30 uur in het stadhuis. lm onze verslaggever terneuzen - Het waterschap De |je Ambachten in Terneuzen jijgt een nieuwe secretaris. De jidige functionaris, ing. J. ileesen, verlaat na een veertigja- ■g dienstverband per 1 juli 1994 svroegd het waterschap. Eet dagelijks bestuur heeft een «dracht gemaakt voor de jaiw aan te stellen secretaris, is eerste op de voordracht staat ar. j. Dekker, thans bureau- ioofd algemene, juridische en lestuurlijke zaken van het wa- tochap. Als tweede wordt «gedragen Th. Sponselee, boofd afdeling Middelen. ten onze verslaggever taeuzen - Een delegatie kandidaat Europarle mentariërs van D66 bezoekt aag de haven van Ter- neuzen. Sa een ontvangst in het ha- iraschapskantoor is er onder andere een rondleiding door het havengebied. Het bezoek af met een forumdiscus sie in de Opstandingskerk aan de Bellamystraat in Ter men. Sprekers zijn onder indere kanidaat-Europarle- mentariërs Jopie Boogerd en Hanneke Gelderblom. De forumdiscussie begint om luur. Kijk, die houding maakt van l. Ze hebben gewoon nèt iets meer in hun mars. U mag daar best 'ns aan denken, als zezorgers is uw krant nergens. Van onze verslaggever Terneuzen - Heel Neder land kon het vorig jaar bekijken, behalve Oost Zeeuws-Vlaanderen zelf. Door een storing van de steunzender Goes was de uitzending van 'Weg van de Snelweg' letterlijk riet om aan te zien. De NCRV gaat het vandaag opnieuw proberen. Zeeuws- Vlamingen die hun eigen landje eens via Hilversum willen bekijken, moeten om H57 uur afstemmen op Ne derland 1. De uitzending ®an het toeristisch pro- pamma duurt tot 17.26 uur. 2^9 div. soorten - qq mm I (alleen van De brandweer van Zuid-Chemie onderzoeken de lekkende tank. Gezamenlijk oefening korpsen bedrijfsbrandweer blijvend goe ïiri or,ze correspondent W-Namen - Het ouder- m'f van Sint-Jozef- tool houdt zaterdag 4 juni I ytade schoolfeest op de IPeelplaats aan de Willem- paat. Miviteiten beginnen om Kt jUl ^et^ereen. zowel jong Kt u 's van harte welkom. H™00lfeest belooft weer een j^hg te worden. J» efn Vlaamse kermis met «leuke spelletjes. Er valt een aan mooie prijzen te ver- n Met name bij het enve- 1 trekken worden enkele rhen fraaie prijzen uitge- ïi wK r inien zich la- éïrokw 1 1 een hoets liet rt/fen ,door een Paard door ■hijdescho jrtrek en aankomst liets X kan men °P het feest ■sienwo k 6n brinken: HoUandse iels mnS en de lekkere wa- itatl X Xn h°Pjc koffie of een Ivolm 1™ie' hond 16.00 uur Pttlerr ®en verrassing. Het l'auta ÜX'jX er in 8eslaagd een pacterm j ®e artiesten te con- lende cX voor een spranke- KzortWmetmuzieken zang Door onze medewerker Theo de la Ruelle Terneuzen - Op het terrein van Boomchemie BV te Ter neuzen is een werknemer gis termiddag, tot acht maal toe, ernstig gewond geraakt door een ongeval met een tank, gevuld met broomwaterstof- zuur. Het slachtoffer loopt hierbij, naast een gebroken enkel, brandwonden aan armen en been op. Acht brandweerkorpsen van diverse bedrijven uit de Ka naalzone zijn zeer snel ter plaat se en halen de onfortuinlijke werknemer uit de gevarenzone en leveren deze over aan de aanwezige EHBO'ers. Vervol gens worden twee lekken in de bewuste tank gedicht en het zuur verdund. Dit was in het kort de opzet van de jaarlijkse gezamenlijke oefe ning van de bedrijfsbrandweer korpsen in de Kanaalzone. Dit jaar trad Broomchemie BV in Terneuzen als gastbedrijf op. Opzet van deze oefeningen is het van elkaar leren en het verstevi gen van de teamgeest. Er valt restar Benelux, teams aantrad. dat met twee Koffie-pauze foto's wim kooyman met deze oefening dan ook niets anders te winnen dan een enor me dosis ervaring. Ieder jaar treedt een van de bij de Kontaktgroep Bedrijfsbrand- weren Kanaalzone aangesloten bedrijven als gastheer op. Giste ren werd aan de oefening deelge nomen door Philips Lighting, Hydro Agri, Zuid-Chemie, Dow Benelux, Elopak, ACZC en Ce- De laatste jaren wijzigen de sce nario's van de oefeningen meer en meer van een brandje blussen met lage druk, naar een oefening met een duidelijk industriege- richt karakter. Dit jaar lag de nadruk op het werken met lekafdichtingsmate- riaal. De deelnemende korpsen maakten bij het afdichten van de lekkende tank gebruik van eigen materiaal of van het materiaal van de bedrijfsbrandweer van Broomchemie. Ook voor de zuurbestendige kleding kon men terugvallen op het aanwezige materiaal. Om de korpsen niet helemaal voor verassingen te laten staan, was de globale opzet tevoren bekendgemaakt. Omdat het voor een aantal deelnemers om nieu we materie ging, werden de korpsen waar nodig bijgestuurd door de 'jury'. Deze laatste be stond uit Rinus Corstanje (com mandant Dow Benelux), Jo van der Staal (commandant Cerestar Benelux) en Johan IJsebaert (commandant Philips Lighting). Nieuw was ook dat de korpsen direct na afloop van de oefening een korte nabespreking ter plek ke hadden met de juryleden. „Dan ligt alles nog vers in het geheugen en valt een en ander gemakkelijker uit te leggen", al dus Jo van der Staal, tevens voorzitter van de Kontaktgroep. Uiteraard deden alle korpsen hun uiterste best om de calami teit tot een zo goed mogelijk einde te brengen. „De inzet van de korpsen was over het alge meen hetzelfde, al was duidelijk dat het ene korps wat beter bekend was met lekkages van gevaarlijke stoffen dan het ande re. Wat opviel was dat er af en toe te weinig aandacht werd be steed aan de eigen veiligheid", aldus van der Staal. Chris Arts, hoofd Veiligheid bij Broomchemie, was zeer tevreden over de inzet, niet alleen van de korpsen, maar ook van zijn eigen brandweermensen. „We hebben hier veel voorbereiding ingesto ken. Met dergelijke oefeningen zijn we allemaal op de goede weg en het is weer eens wat anders dan brandjes blussen." Na afloop van de oefening volg de een gezamelijke maaltijd in 't Meulengat te Sluiskil, waar de bevelvoerders de herinnering uitgereikt kregen. Van onze verslaggever Terneuzen - Burgemeester en wethouders van Ter neuzen maken haast met de bouw van een nieuwe buurtvoorziening in de wijk Serlippenspolder. Het college stelt de raad name lijk voor een voorberei dingskrediet van vijftig duizend gulden beschik baar te stellen om met de bouw van het nieuwe buurthuis te beginnen. Dit gebeurt vooruitlopend op de afronding van alle formele be- sluitvormings- en goedkeurings procedures. In totaal heeft het college een miljoen gulden over voor de bouw van nieuwe welzijnsac- commodaties. Het gaat dan bij voorbeeld om een buurthuis in Serlippenspolder en een nieuw buurthuis in de wijken Hof Zel- denrust/St. Annapolder en Ou- delandse Hoeve. Het krediet van vijftigduizend gulden is onder deel van het miljoen. Reserveren Volgens het college is het ge wenst jaarlijks een ton te reser veren voor dit doel. Dat bedrag is taakstellend, ligt met andere woorden vast, zodat geen aan spraak kan worden gemaakt voor extra kredieten voor de bouw van buurthuizen. Daar heeft de meerderheid van de raadscommissies Welzijn en Fi nanciën nogal wat moeite mee. Het is immers nog niet bekend hoe het nieuwe buurthuis in de wijken Hof Zeldenrust/St. An napolder en Oudelandse Hoeve eruit komt te zien: óf een voor ziening in de Prins Willem Alexanderschool óf een nieuw buurthuis op de plaats van de huidige buurtvoorziening. Het onderzoek daarnaar is ver moedelijk in juni afgerond. De meerderheid van de commissie wacht liever eerst de uitkomst van het onderzoek en de finan ciële kadernota af voordat de gemeente zich vastlegt op het bedrag van een ton per jaar. Tijdens de raadsvergadering van aanstaande donderdag zal daar over nader uitsluitsel komen. De meerderheid van de commis sie heeft in ieder geval geen moeite met de komst van een nieuw buurthuis in Serlippens polder. Het college maakt haast hiermee omdat de herbouw van de door brand getroffen Zuid landschool geen uitstel kan ver dragen. Het nieuwe buurthuis maakt onderdeel uit van de school. De besluitvorming over de buurtvoorziening houdt daar om nauw samen met de herbouw van de Zuidlandschool. Het voorstel wordt donderdag besproken tijdens de vergade ring van de gemeenteraad. De vergadering begint om 19.30 uur in het stadhuis. Een paar honderd men sen bezochten gisteren een bazar in verpleeghuis Ter Schorre in Terneuzen. Het personeel en familie van de bewoners hadden twee dehands spullen voor de verkoop op de rommel markt beschikbaar gesteld. De opbrengst, naar ver wachting zo'n drieduizend gulden, wordt gebruikt voor de aanschaf van een televisie en een videore corder. foto wim kooyman Inbraken Hulst/St.-Janstecn - Een 22-jarige vrouw uit Hulst deed gisteren bij de politie in haar woonplaats aangifte van een inbraak in een praktijkruimte aan de Dullaertstraat te Hulst. Vermist wordt een bedrag van enkele honderden guldens. Een inbraak in een woning aan de Tempelier in St.-Jan- steen leverde de ongewenste bezoeker(s) enkele honderden guldens aan contanten op. De toegang tot het pand, dat als praktijkruimte in gebruik is, werd hierbij geforceerd. Verkeerscontroles Middelburg - De politie op Walcheren gaat tot oktober 1800 uur extra besteden aan de controle op verkeersover tredingen. Met name zal wor den gelet op snelheidsovertre dingen, door rood licht rijden, de veiligheidsgordels en de 'onderlinge wedstrijdjes tus sen motorrijders'. Overtreders worden zonder pardon op de bon geslingerd. Met deze ge richte acties wil de politie het hoge aantal verkeersslachtof fers in Zeeland terug zien te dringen. Automaat gekraakt Terneuzen - Gisternacht is in gebroken in de kantine van een sportcomplex aan de Al- varezlaan te Terneuzen. Uit een speelautomaat werd het geld uitgehaald. De kap van de molen wordt weer op de romp gezet tijdens de restauratie in Schoondijke. foto wim kooyman Van onze correspondent Schoondijke - De gerestaureerde molen van Schoondijke wordt zaterdag 28 mei feestelijk geopend. De molen, sinds 1884 het symbool van het dorp, is na ingrijpende werkzaam heden weer in zijn oude glorie hersteld. De restauratiekosten bedragen ruim vier ton. Die zijn bijeenge bracht door Monumentenzorg, de gemeente Oostburg en Stich ting de Hulsters Molen Schoon dijke. „We willen van deze opening een feestdag maken," aldus Lucy de Smit-Sutin, voorzitter van de dorpsraad Schoondijke, dins dagavond tijdens een vergade ring van de dorpsraad. De molen, die altijd in het bezit is geweest van de familie De Hulster, is nu voor de derde maal gerestaureerd. De eerste molen is afgebrand en de huidige molen werd in 1900 gebouwd. Toen deze in 1966 buiten ge bruik werd gesteld, raakte de molen in verval, totdat de dorps raad in 1987 het initiatief nam om de molen te laten restaure ren. De restauratie die in 1991 begon heeft nogal wat voeten in de aarde gehad. De molenrepara teur ging failliet, waardoor alles weer op een laag pitje kwam te staan, maar volgende week za terdag is alles achter de rug en kan de Schoondijkse bevolking weer trots zijn. „De restauratie zelf heeft ander half jaar geduurd," vervolgde de dorpsraadvoorzitter. „De restau ratie, maar ook de aanleg van een speeltuin in plaats van het zwembad en het realiseren van een hertenkamp zijn door ons aangemeld bij de Heidemij voor de wedstrijd 'Een kern waar pit in zit'." Het programma van de feestelij ke opening begint volgende week zaterdag om 14.00 uur. Dan vertrekken de schoolkinde ren, genodigden en een aantal inwoners met harmonie en drumband OKK vanaf bejaar denhuis Ruschevliet richting de molen. Om 14.30 uur wordt dan de officiële opening verricht door de vang los te gooien zodat de molen kan gaan draaien. De openingshandeling wordt verricht door de familie De Hul ster, gevolgd door het oplaten van ballonnen door de school kinderen en het loslaten van wit te duiven. OKK brengt dan ook het Zeeuws-Vlaams volkslied en 'Daar bij die molen' ten gehore. Bij de molen komen kramen van kaasboerderij Ysenagel, een bak ker met bolussen en molen steenslijper Wagenaar uit Waar de. Om 15.00 uur gaat de jeugd dan naar zaal Wijffels waar ze kan genieten van een optreden van Joepie, Joepie en Pippie en een tractatie. Er is daar tevens een tentoonstelling te zien van teke ningen en projecten, gemaakt door de kinderen van de drie basisscholen. In de molen zijn foto's te zien. Zaterdagavond vanaf 17.30 uur houdt de jeugd van 12 tot 17 jaar een barbecue georganiseerd door jeugdsoos Rainbow op het soos- terrein. Harmonie en drumband OKK zal vanaf 20.00 uur in het kader van de nationale dag van de muziek een concert houden op het terrein van Russchevliet. Daarna besluit een lampionop tocht, die om 21.00 uur begint, het feestprogramma voor de jeugd. „Zaterdag 28 mei wordt voor Schoondijke een bijzondere dag en ik hoop dan ook dat de inwo ners dan de vlag uitsteken," be sloot Lucy de Smit. Van onze correspondent Hoofdplaat - Erik en Linda Ver- meere houden, gesteund door vrijwilligers, op zaterdag 11 juni een zeskamp in Hoofdplaat. De belangstelling op 't Durp voor dit evenement is goed want tien teams hebben zich bij de initiatiefnemers aangemeld. Tijdens deze zeskamp die om 15.00 uur van start gaat zal de Dorpsstraat in Hoofdplaat voor het verkeer zijn afgesloten. Rond 19.00 uur hoopt men de win naars te kennen. Gekozen is voor de bekende formule. Zes vaste onderdelen en een rode draad. Rond 21.00 uur volgt dan de prijsuitreiking in de voor deze gelegenheid speciaal geplaatste tent nabij cafe 't Krikje, domein van de initiatiefnemers Erik en Linda Vermeere. Na de prijsuit reiking treedt de Axelse band Second Best op. Ook de kinderen komen aan hun trekken want in de pauze van de zeskamp staan er voor hun een aantal spelletjes geprogram meerd met ondermeer de beken de zeephelling.

de Stem | 1994 | | pagina 21