Duel om Zeeuwse handbaltitels ïelercomité Axel jubileert Bestuur Hoek staat op springen Teacher's Scramble begint derde editie TOYOTi [inksterdinsdag amateurs en trimmers WAOD aan de start UITSLAGEN standen r. HEEL TOYOTA L bs?n' voormalig aan- Lt»™" Manchester United «„J ,se nabonale team, is iaEP„ben°emd tot speler tje rV^ddlesbrough. De Btei „f S,on tekende bij de Ptact S1 ud een driejarig Opnieuw winst Ivan Beck SPORT ZEELAND B2 Vrouwen HVSV en Hontenisse gaan in de slag WIELRENNEN VIP-jurybus Ie blijft erin ATLETIEK sportnieuws KORT GOLF 1994 (STEM DONDERDAG 19 MEI 1994 Me handbalmedewerker .n - In Vlissingen ^""zaterdag 21 mei ge- JL voor het Zeeuws Uioenschap zaalhandbal ploegen die uitkomen op jjjgsniveau- I vrouwen treden Hontenis- ,e; hoogst geklasseerde J ,.;e team in de afdeling [jim en HVSV, de beste :;seerde Zeeuwse ploeg in i-.jnsche competitie, aan om tifslissende duel te spelen, li, mannen gaat de strijd Y, het Goese GSC en HVSV. |,aien ook het beste geklas- L GSC in Rotterdam en R ju België. De winnaars zich Zeeuws kampioen i» en hebben het recht om volgend seizoen uit te komen op landelijk niveau. Inmiddels hebben zowel de vrouwen als de mannen van HVSV tijdig te kennen gegeven om, als ze winnen, niet te pro moveren naar de derde divisie. Dit betekent dat GSC bij de mannen en Hontenisse bij de vrouwen, ook bij verlies, zullen promoveren, omdat zij hebben aangegeven de stap naar het lan delijk niveau wel te willen ma ken. Zaterdag gaat het dus vooral om de eer. Alle vier de ploegen heb ben duidelijk de wil om Zeeuws kampioen te worden. Louis Ver burg, trainer-coach van de vrou wen van HVSV: „We moesten voor 15 mei reageren. Op dat moment bleken we in de breedte niet sterk genoeg om naar de derde divisie te gaan. Inmiddels weten we nu dat we volgend seizoen met een viertal speelsters worden versterkt, maar nu is het te laat om ons verzoek terug te draaien. We zullen zaterdag ech ter voluit gaan om te tonen dat we de beste ploeg hebben." Opponent Jaap Quinten van Hontenisse: „Waarschijnlijk ma ken we de stap naar de derde divisie, maar dan moeten er nog wel een paar speelsters bijko men. We zijn met een viertal speelsters bezig en als dat lukt zie ik het wel zitten. Het duel zaterdag zie ik als een uitdaging om te laten zien dat we de beste ploeg hebben op Zeeuws afde lingsniveau." Bij de mannen is GSC favoriet. De Goese ploeg is onder leiding van trainer Jos Aartsen gegroeid. Tevens is er een aantal goede spelers teruggekeerd, waardoor de kern duidelijk is versterkt. „We gaan voor de titel en willen graag naar de derde dvisie. Trouwens, ik heb dat als voor waarde gesteld bij het bestuur van GSC. Als we promoveren ga ik nog zeker een seizoen door bij GSC. De groep straalt nu zelf vertrouwen uit en is duidelijk verbreed," aldus Jos Aartsen. In het HVSV-kamp is men gema tigd optimistisch. Speler Patrick Verburg over het beslissende duel: „Het wordt een wedstrijd voor de eer. We willen nog niet promoveren, maar zijn wel ge brand op de Zeeuwse titel. We zullen toch wel tonen dat we ons kunnen meten met GSC. On danks dat deze ploeg zich in de loop van dit seizoen heeft ver sterkt en een opwaartse lijn kent. Wij hebben ook goed ge presteerd in België, dus het kan een mooie pot worden. We heb ben er zin in." Beide beslissingsduels worden afgewerkt in sporthal Baskens- burg in Vlissingen. De vrouwen spelen om 18.15 uur en de man nen treden om 20.45 uur aan. fen beschikbaar is. laken. De Starlet staat lit u meer informatie over elde promotionele model- I of ga langs bij een van |»T-UITVOERING |54 - Tel. 076-712000 GOES IjF VAN DORST RIJEN BV P-20400 ZEVENBERGEN *Off. Aflent X Jr ben je verzekerd IIBIE- AlS] I kW/55 pk motor buitenspiegel rechts bescherm-. Ir speakers voor èn dakantenne eat is er al l0Itte medewerker Eddy de Schrijver De kermis kan niet zonder de koers en de koers zonder de kermis, maar de tijden dat we hier geboekt waren zijn voorbij. Toch kunnen we met z'n positief over de voorbije wielerjaren in Axel jen. Gelukkig is er nu dan eindelijk een definitief jpunt ingenomen met betrekking tot IJzendijke. Wij jben voorrang gekregen wat betreft het organiseren deamateurkoers. En daar heeft iedereen zich aan te .en," aldus voorzitter Cees de Kraker van het erende Axelse wielercomité. Bdag 24 mei wordt de tradi- kermiskoers van Axel amateurs verreden. In het agprogramma rijden de iOD-renners met vermoede- ook een aantal Zeeuws- ise trimmers. [wielersport leeft nog steeds kt wielercomité Axel. Cees iaker, Henny Fritz (secreta- Piet Vasseur (penning ter) en de overige bestuurs- Johan Weesepoel en Wal de Rijck worden dit jaar ankeerd door rondemiss An- Marie Wiersma uit Axel. De ige-Axelse mag dan zelf koersfiets hebben, ze houdt van de wielersport. „Ik heb er nooit aan gewaagd, maar me leuk om in Axel als demiss op te treden," aldus goedlachse voetbalster van pi, aherleven de oude tijden. De lejaren in Axel toen er nog Kist werd aan De Statie, nen als Rinus Verhelst, Rik Looy. Jan van Gelderen, ille en Gilbert Salens. Ze jen herinneringen op bij Piet ir en de zijnen. Net na de log stond Axel al bekend als "gek. Rein Dieleman, idje Dieleman en Jan Vol- hadden toen de touwtjes in lei Later kwamen daar na- voor in de plaats als de iddels overleden Fred Baart iet Lenos. „Dat zijn eigen- je pioniers geweest in Axel," 'Piet Vasseur. s kanjer die je 'm tot je vaste danspartner en laat l® 5) of 55 kW/75 pk motor (Tango 751 lappen voor èn achter Tango ba luit verstelbare buitenspiegels trips op de flanken aerodynamic s achterruitwisser en -sproeier klok deelbare achterbankleuning^ ;ers voor en dakantenne scbou everstelling voorgordels met s werkte portierbekleding^®Jd^« ango is er al v.a^gg^jjj Koepunten mt verleden had Axel naast pksterkoers ook een koers asen. Aspiranten en nieuwe- V.kwamen in het paasweek- aan de bak en met Pink- de amateurs. Hoogtepun ten de demykoersen voor s en amateurs met onder sen Gaby Minneboo en Pa- fSercu. beeft altijd wielrenners af- 'erd en geen slechte. Wim de j ;s daar een voorbeeld van iet te vergeten Richard "Cki. Verder klinken namen de Feijter, Carlo Steel, 1 «e Maesschalk, Fred Ver- le,en, Adri Oostdijk en Adri f' ook bekend bij de wie- ®tiers in de oren. trekt altijd als wielerstad. de organisatie van de '"ronde van België graag ingedaan en voor volgend aat er eveneens een aan- °P het verlanglijstje. Dat (i dan profs moeten wor- ®aar daar wordt momen achter de schennen druk gestoeid. Cees de Kraker aar eigenlijk nog niets over stand staat als een blok achter de kermiskoers en zo kan die blijven draaien. „We moeten geen gekke dingen doen, maar zoals het nu gaat loopt het toch gesmeerd," aldus De Kraker. De Kraker gaat er prat op dat de VIP-jurybus van Wielerrevue in Axel te zien zal zijn. „We hebben de primeur en daar zijn we trots op." Hij richt ook een speciaal woord van dank aan de vrijwilli gers die in Axel elk jaar moeten worden opgetrommeld. „Zonder de mensen van de scouting zou een dergelijk evenement niet door kunnen gaan. Zij staan borg voor een veilige doorgang van de renners en dat is een eerste vereiste. We zijn klaar voor ons karwei en zien de wie- Ierdag met vertrouwen tege moet." Bij de amateurs hebben 60 ren ners ingeschreven. Van den Ameele, Barhorst, Bogaert, Den Braber, Dubbeldam, Franse, Van Goethem, Havermans, Hayman, De Jaeger, Kint, Klaasse, Leijs, Van Passel, Rabout, Rasenberg en Van Passel (de twee strijders van vorig jaar), Van de Sande, Schipper, Schnasse, Stroosnij- der, Timmermans, Vereecken (dan terug uit Ierland), Van Vlimmeren, Van de Vijver, War nier en Van Waterschoot zijn allemaal bekende namen. Het startschot bij de amateurs wordt om 18.30 uur gegeven door consul Henk Remijnsen. In de middaguren is de WAOD te gast in Axel. Oud-palingboer Toon Laros lost hier het start schot. Dat gebeurt om klokslag 16.00 uur. Wim de Waal, Rik de la Ruelle, Ronnie Babijn, Rudie Buzeyn, Cór Verplanke, Honkie Pieters, Marco Smet en Guy de Jonge zijn namen die men zeker tegen zal komen op de startlijst. Inschrijven van de trimmers ge beurt in café Cambrinus. De per manence voor de amateurs is bij Jan Dieleman in Het Wapen van Axel. Het bestuur van wielercomité Axel: van links naar rechts: J. Wezepaal, C. de Kraker, P. Vesseur, rondemiss A. Wiersma, M. de Kraker en W. de Rijck. foto camile schelstraete F; he Axelse kermiskoers Iii»-iLSleer verhoogd door I ™wnd die door de stra in Het parcours is 2200 EL en moet door de C 40 keer worden afge- Mtlen finish ziin aan de Bol» renners rijden I -sffls langs de Zeestraat, assaustraat, Buitenweg, Bom aan en Beethoven- C.z°terug te draaien inde 'aae- De Axelse midden- Jive leverbaar zolang de voorraad str0 g, Garage Adriaansen, derstraat 25, tel. 0115' Van onze sportmedewerker Hoek - HSV Hoek kan op zoek naar een nieuw bestuur, als het ontstane meningsverschil tussen voorzitter Ed dy Dobbeleir en ex-voorzitter John Bravenboer, momenteel praeses van de stichting promotie HSV Hoek, niet snel de wereld wordt uitgeholpen. Dat het binnen het bestuur van Hoek niet helemaal liep zoals gewenst, was al enige tijd bekend. Dat was tevens de reden waarom penningmeester Leo Breepoel zijn post op zou geven. „Ik blijf aan als Henk Siersema opstapt," was zijn mening. Ver der zouden tijdens de algemene ledenver gadering wedstrijdsecretaris Leo de Blaey en Gerrit Emans, die technische zaken onder zijn hoede heeft, hun bestuursfunc tie vacant stellen en zich niet meer her kiesbaar stellen. Of dat ooit nog zover komt, is afwachten nu John Bravenboer de knuppel in het hoenderhok heeft geworpen door kritiek te uitten op, zoals hij te kennen gaf, het beleid van het huidige bestuur. Met name omdat van de drie voornoemden er twee uit Hoek kwamen en die wilde hij erbij houden. Maar of dat de werkelijke reden is, is twijfelachtig. Te meer daar bij het inwinnen van inlichtin gen bij insiders steeds meer en meer een controverse naar voren komt tussen twee hoofdrolspelers. John Bravenboer aan de ene kant en Eddy Dobbeleir als verant woordelijke voor het bestuur aan de ande re kant. Een strijd om de macht. Een gevecht waarin Dobbeleir achter bestuurs besluiten staat en stond terwijl John Bra venboer daar soms een andere visie op had en heeft en die door wil drukken. Er waren dus dikwijls spanningen merkbaar. Het leidde tot kritische woorden. „Niet altijd met de HSV Hoek als inzet," zo werd ondervonden. Eddy Dobbeleir vond het maandagavond genoeg, gaf Bravenboer een hand en kreeg de solidair zijnde mede-bestuurders Nel van de Velde (secretaris), Cees Neyenhof (commerciële zaken) en vice-voorzitter Henk Siersema in zijn spoor mee. Afgetre den? „Ja," zegt Eddy Dobbeleir, „tenzij Bravenboer opstapt." Nel van de Velde zegt: „Even afwachten hoe de ontwikkelin gen verder zullen zijn. Er komt misschien nog wel een oplossing. Voorlopig ga ik nog door, want de club zo in de steek laten, doe ik ook niet. Daarvoor ben ik te veel clubmens geworden," Voor Henk Siersema is het verhaal ook nog niet uit. „Ik heb met mijn mede-bestuurders twee prachtige ja ren achter de rug. Het gaat goed met de vereniging. Er is succes in alle geledingen. Mogelijk voor een enkeling reden om voor op té willen staan." Cees Neyenhuis houdt de deur ook nog open. De tijdbom tikt intussen naar het fatale moment. De sponsorgroep, volkomen ver rast door het gebeuren en eigenlijk ook geen partij in deze maar er toch bij betrok ken, weet dat de tijd dringt. „Vrijdag komen we bijeen. Dan pas is John Braven boer terug van een zakenreis naar Frank rijk," zegt zowel Kees de Feyter als Benny Langeraert van deze groep. Langeraert ziet het nog wel zitten. „Zaterdag moeten we maar eens met z'n allen rond de tafel gaan zitten. Misschien komen we er zo uit. Want het zal toch niet zo erg zal zijn dat de breuk niet meer gelijmd kan worden. Lukt dat uiteindelijk toch niet, dan zullen we naar nieuwe mensen uit moeten kijken. Want Hoek moet verder. Het nieuwe seizoen wacht." Eddy Dobbeleir, die slechts wilt reageren op uitspraken van anderen, stelt intussen nog niet aan een compromis toe te ziin. „De HSV Hoék staat voor mij voorop," zegt hij. Precies wat alle anderen ookm zeggen: 'We willen de HSV Hoek niet schaden'. Kortom, Hoek danst een tango met twee heren op de dansvloer. Men kijkt elkaar dan pas weer aan, als de stilte valt en de muziek gestopt is. „Met muziek is er sfeer en die dreigde weg te vallen. Ik ken Hoek, weet hoe het daar in elkaar zit en weet dat er veel vrijwilli gers zijn. De gemeenschap Hoek moet dus betrokken blijven bij, en vertegenwoordigd zijn in alle geledingen van de club. Die binding leek weg te vallen. Ik heb er voor gewaarschuwd. Hoek zou, door zo door te gaan, eraan kapot gaan. Daar pas ik voor en daarom heb ik mijn zorgen kenbaar gemaakt. Misschien veertien dagen te vroeg. Gelukkig niet te laat. Want geloof me. Er moet iets veranderen en dat zal nu gebeuren. Ik heb dus geen spijt van mijn ingrijpen," aldus John Bravenboer gistera vond van zijn werkadres in Frankrijk. Tussen het strijdgewoel door blijkt Hoek zich op sportief gebied toch verder te versterken. De kans dat Jason Pattiasina het rode shirt van Goes verruilt voor het wit-blauwe van Hoek, is vrij groot. Van onze atletiekmedewerker Zierikzee - Ivan Beck heeft duidelijk de draad weer te pakken. De Hulstenaar, na twee 'sukkeljaren' dit seizoen uitkomend voor het Vlissing- se Atletica, won zondag in Terneuzen met overmacht het kogelstoten. Twee dagen later tijdens avondwedstrijden in Zierikzee was hij opnieuw de sterkste. Met 15,66 meter stootte hij drie centimeter verder dan in Terneuzen en ruim vijf meter dan de als tweede eindigende Teun Vis van Spado. Beek begon overigens matig aan zijn serie met 14,78 meter. Ver volgens kwam hij tot 15,09, on geldig, 15,41, 15,66 en ongeldig. „Een paar jaar terug had ik deze matige beginstoot niet kunnen opvangen. Nu wel, en dat komt omdat ik nu de zaken beter kan relativeren. Het gaat gewoon bo ven verwachting lekker en mijn doelstelling is dit seizoen nog eens de grens van 16 meter te halen. Dan zit het Zeeuws record met 16,26 er misschien ook nog in, al pin ik me daar niet op vast. Ik ben al lang blij dat het weer de goede kant uit gaat." Op de 5000 meter kwam Henk- Jan Joosse met 16.02,25 de winst voor zich opeisen, terwijl Peter Oele van AV'56 de 100 meter won in 11,6. Bij de B-junioren won Erwin Simpelaar van AV'56 het kogelstoten met een afstand van 16,74 meter. UITSLAGEN D-MEISJES Discuswerpen: 1. Mariska Natte (Dynamo) 17,76. Hoogspringen: Mariska Natte 1,35. 600 meter: 1. Lara Buitendijk (Par thenon) 1.43,5. 60 meter: 1. Lara Buitendijk 8,8. C-MEISJES Discuswerpen: 1. Anja Stouten (Delta Sport) 29,10. Hoogspringen: 1. Anja Stouten 1,50. 600 meter: 1. Maaike van Dijk (Dy namo) 1.48,7. 80 meter: 1. Miranda Grootjans (Dy namo) 11,0. B-MEISJES: Discuswerpen: 1. Mareille Huisman (Delta Sport) 19,30. Hoogspringen: 1. Mareille- Huisman I,15. 1500 meter: 1. Tan ja Gerards (Delta Sport) 6.00,1. 100 meter: 1. Mareille Huisman 14,0. A-MEISJES: Hoogspringen: 1. Catrieneke Stout- jesdijk (Delta Sport) 1,45. 100 meter: 1. Catrieneke Stoutjes- dijk 13,5. VROUWEN 5000 meter: 1. Jopie Daane (Atle tica) 18.21,1. Discuswerpen: 1. Jannie Schot (Delta Sport) 29,00. D-JONGENS: Kogelstoten: 1. Martijn van Kralin gen (Delta Sport) 10,08. Verspringen: 1. René Holkers (Delta Sport) 4,76. 1000 meter: 1. Marinus Logmans (Flakkee) 3.07,9. 80 meter: 1. Arnoud van Koeveringe (Delta Sport) 11,0. C-JONGENS: Kogelstoten: 1. Jeroen van Kralin gen (Delta Sport) 11,60. Verspringen: 1. Robin Raithel (AV'56) 5,31. 1500 meter: 1. Michel Schrier (Atle tica) 4.21,5. 100 meter: 1. Robin Raithel 12,3. B-JONGENS: Verspringen: 1. Jurgen de Lang (AV'34) 5,90. 1500 meter: 1. Marco Hoek (Flak kee) 5.41,2. 100 meter: 1. Jurgen de Lang 12,0 Kogelstoten: 1. Erwin Simpelaar (AV'56) 16,74. A-JONGENS 5000 meter: 1. Leonard van Putten (Delta Sport) 16.11,3. Kogelstoten: 1. Ivor Landburg (Delta Sport) 11,48. 100 meter: 1. Ivor Landburg 11,5. Verspringen: 1. Ivor Landburg 6,23. MANNEN Kogelstoten: 1. Ivan Beck (Atletica) 15,66, 2. Teun Vis (Spado) 10,55, 3. Danny Duinhouwer (Delta Sport) 9,52. Verspringen: 1. Teun Vis 5,39, 2. Danny Duinhouwer 5,25, 3. Serge Schot (Delta Sport) 5,22. 5000 meter: 1. Henk-Jan Joosse 16.02,5, Martin Verburg (beiden Dy namo) 16.08,7, 3. Ad Tierie (Atle tica) 16.13,6. 100 meter: 1. Peter Oele (AV'56) II,6, 2. Teun Vis 12,3, 3. Rinus Polderman (AV'56) 13,7. Bron pakt titel in tweede klasse Oostburg - In het Westzeeuwsvlaamse KNVB-zaalvoetbal werd de laatste speeldag afgewerkt. Dit met een zinderend slot in de tweede klasse, waar in de laatste wedstrijd tussen De Ruysscher en Bron de beslissing omtrent de titel viel. Het in de favorietenrol gestarte De Ruysscher, dat tegen Bron aan een gelijk spel voldoende had, verloor en Bron pakte op doelsaldo in extremis de titel. Bron, dat in dit slotduel het wapen van de counter optimaal hanteerde, haalde het mede dankzij voortreffelijk werk van de doelman met 2-4. In de eerste klasse sloot kampioen Erasmus de competitie, waarin het met kop en schouders boven de concurrenten uitstak, in stijl af. Dit met een 1-5-zege op Maitre Jean, waardoor het uit tien duels het maximale aantal punten haalde. Zeemeeuw won op de slotdag nog verrassend van Dikke van Dale. UITSLAGEN Eerste klasse: Maitre Jean-Erasmus 1-5, Zeemeeuw-Dikke van Dale 5-4, Vooruit-Frietstal 3-6. Tweede klasse: De Ruysscher-Bron 2-4. EINDSTANDEN Eerste klasse: Erasmus 10-20, Frietstal 10-12, Dikke van Dale 10-9, Zeemeeuw 10-9, Vooruit 10-8, Maitre Jean 10-2. Tweede klasse: Bron 8-9, Verduin 8-9, De Ruysscher 8-8, Leenhouts 8-8, Populierenhof 8-6. Theo Middelkamp goed op dreef Goes - De ZRTC Theo Middelkamp doet het tot nu toe voortreffelijk in de nationale KNWU-clubcompetitie voor A- amateurs. Van de 22 deelnemende formaties heeft de Goese club na zes wedstrijden de leiding in het algemeen klassement. De eerstvolgende wedstrijd wordt in juli verreden. STAND REGIO 3 1. Theo Middelkamp 632 punten, 2. WV Het Zuiden 373, 3. WV De Kempen 236, 4. ZWC Diana 215, 5. TWC Hart van Brabant 168, 6. WV Zuid-Limburg 157, 7. WV Buitenlust 152, 8. TWC Tempo 142, 9. WV Uden 118, 10. WV Schijndel 104. Westrate pakt leiding Hulst - Na de koers in Hulst staat Jaap Westrate als eerste in het Super Prestigeklassement van de trimmers. Westrate deed door het ontbreken van Van der Klooster in Hulst uitstekende zaken en kwam twee punten voor Van de Klooster te staan. De Belg Mark Boelens en Hans Moens deden eveneens goede zaken en klommen in het klassement. In Eede zijn er voor dit klassement negen punten te vergaren bij deelname. De eerstvolgende echte Super Prestigewedstrijd is in Schoondijke op maandag 27 juni, waar tevens de kampioen schappen van de stichting Wieier Trim Bond worden verreden. Daarna volgt een wedstrijd in Westdorpe op maandag 4 juli. STAND V&K/VAN DEUK-KLASSEMENT 1. J. Westrate (Goes) 44 punten, 2. J. van der Klooster ('s-Heer Arendskerke) 42, 3. ex aequo R. Smits (Clinge) en H. Moens (Vogelwaarde) 34, 5. M. Boelens (België) 33, 6. R. de Jonge (Middelburg) 31, 7. ex aequo L. Westrate (Goes) en M. van Gaver (Koewacht) 28, 9. S. Beun (Biervliet) 25, 10. A. van Loon (Oosterhout) 24, 11. K. Tolhoek (Yerseke) 23, 12. ex aequo H. Pieters (Heikant) en C. Verplanke (Biervliet) 22, 14. ex aequo F. Vlerick (België) en H. Gijsel (Hulst) 21, 16. ex aequo R. Lammens (Oostburg) en P. de Backere (België) 18, 18 ex aequo H. Dekker (Zaamslag), H. van Landeghem (Overslag) en S. Rommers (Rilland) 16 punten. Kroon doet eindexamen in Terneuzen Axel - Karsten Kroon, lid van de Nederlandse selectie met trainer-coach Thea van Rijnsoever, die deelneemt aan de internationale juniorendriedaagse Groot-Axel, is door samen werking tussen het VWO-college in Coevorden en de Petrus Hondiusscholengemeenschap in Terneuzen toch in staat om zijn eindexamen te doen. Hij zal nu dit examen mogen afwerken in Terneuzen. Donder dagavond 26 mei wordt Kroon opgehaald door de organisatie aan de pont en afgeleverd aan het Budgethotel in Sluiskil. Een dag later moet Karsten Kroon dan zijn examen doen en wordt hij opgehaald aan de school om zodoende op tijd te kunnen starten in de eerste etappe in Zuiddorpe. Neve en Van Hanegem naar IJzendijke IJzendijke - Frank Neve en Adri van Hanegem keren terug naar hun 'heimat'. De twee IJzendijkenaren vertrokken twee jaar geleden naar de voetbalvereniging Breskens, maar spelen vol gend seizoen weer bij afdelingseersteklasser IJzendijke. „We hebben er leuke jaren gehad en willen in de nacompetitie het karwei mee helpen afmaken, maar oude liefde roest niet." Welkome versterking dus voor trainer Rudy Veraart. Hontenisse ontmoet Graauw Kloosterzande - Graauw heeft zich geplaats voor de halve finale van de strijd om de afdelingsbeker voor zondagclubs. Graauw versloeg Terhole met 0-2 door doelpunten van Ronald Vael in de eerste helft en Nico Mahu in de tweede periode. Graauw komt in de halve finale uit tegen het standaardteam van Hontenisse. De wedstrijd Hontenisse-Graauw wordt ge speeld op dinsdag 24 mei op het SDO-terrein in Lamswaarde. Het duel begint om 19.15 uur. A-JUNIOREN Derde divisie C: Halsteren Al-Inter nos Al 6-2, De Musschen Al-SW Al 2-0, Spartaan'20 Al-Kapalle Al 2-0, Dauwendaele Al-Sparta Al 1-1, Zierikzee Al-Oranje Wit Al 3-8, Kapelle Al-Dauwendaele Al 3-1. Vierde divisie: SSV'65 Al-Kloetinge Al 1-5. Groep A2: Oostkapelle Al-DFS Al 2-1, DFS Al-Noormannen Al 12-3. Groep A3: Yerseke Al-Walcheren Al 1-7. B-JUNIOREN Derde divisie C: Neptunes BI-Zie rikzee BI 9-0, DFC BI-Dauwendae le BI 1-1, DOSKO Bl-Nieuwerkerk BI 5-1, Excelsior'20 Bl-Soccer Boys BI 9-4, Feyenoord B2-Middelburg BI 1-5. Groep B3: RCS B2-Hansweertse Boys BI 4-2. Groep B9: Aardenburg BI-Breskens BI 2-6. Van onze sportredactie Axel - De strijd om de European Championships Teacher's Scramble is weer begonnen. Golfclub De Woeste Kop uit Axel neemt voor de derde keer deel aan dit golftoernooi. Tien teams slaan maandag 23 mei om 13.00 uur af voor de strijd om de Teacher's Scramble Trophy. tie spelen de vier spelers hun volgende slag, totdat de bal in de hole is beland. Nadat in juli van dit jaar bij alle deelnemende clubs een voorron de is gespeeld, wordt bepaald welke achttien winnende teams de beste score hebben behaald. Deze teams mogen uitkomen in de nationale finale, die vrijdag 2 september op de Batouwse Golf Club wordt gespeeld. Het team dat daar nationaal kampioen wordt heeft de eer Nederland te vertegenwoordigen in de Euro pean Grand Finale Teacher's Scramble. Deze titelstrijd wordt gespeeld maandag 19 september. Op de legendarische Ailsa Golf baan in Turnberry (Schotland) zal het Nederlandse tam met teams uit Engeland, Wales, Ier land, Schotland en Duitsland wedijveren voor het Europese kampioenschap Teacher's Scramble 1994. De Teacher's Scramble werd in 1993 door het Guinness Book of Records erkend als 's wereld grootste golfcompetitie voor teams. In dat jaar namen 1762 golfclubs en meer dan 130.000 golfers in Europa deel aan dit unieke evenement. In Nederland nam vorig jaar meer dan 75 procent van de golfclubs deel. Dit jaar is dit aantal weer over troffen. De Teacher's Scramble heeft zijn populariteit te danken aan een unieke wedstrijdformule. Ama teurgolfers van ieder niveau kunnen op een gelijkwaardige basis meedoen aan dit toernooi. Een Teacher's Scramble wordt gespeeld in teams van vier spe lers. Na iedere geslagen bal be palen de spelers welke bal het best geplaatst is. Vanaf die posi-

de Stem | 1994 | | pagina 11