esprek over gebruik Meulengat Schooljeugd trots op 'eigen kweek' 'erneuzense bibliotheek onderzoekt bezorging boeken aan huis i^yan Pjxnporn WKKzen Inwoners Terneuzen klagen over schade door heien UITSLAGEN DUIVEN sport Vier orgelconcerten in Sasse Cuyperskerk 2! [emeente Terneuzen buigt zich over problemen welzijnscentrum in Sluiskil bij v.d. Veen 176-653770. Direkt Wonfl biedt aan: -onibinatie Bedrijfsbrandweerkorpsen honden oefening op terrein Broomchemie Open huis Terneuzens asielzoekerscentrum ZEELAND C3 te OnroerencH^] Te huur aait. ay Groosman naar van paokewedstrijd I aankoop van: kostuum jROPDAStw.v. [^■-CADEAU Avondvierdaagse van Hontenisse Spelletjesavond tieners Breskens Terneuzenaar zet muziek van sterrenbeeld kreeft op cd Bazar Terneuzens verpleeghuis Etamp Fractie D&T bijeen i klinkt, klinkt het nergens as voordat Opel de Corsa rustte met het 6-speakersys. :n fenomenaal geluid. ook voorstellen dat u tit dan thuis. En dat zit Jan dan uw eigen stoel, want de :len van de Corsa, Astra en tn en uren zitcomfort, wordt gemaakt voor mensen tdaard méér veiligheid, méér el. trbeeld van het riante Sun- iedere Corsa? Een schuif-/ netallic-/mica!ak voor slechts een handomdraai. Maar zet u 1.2i, vanaf/23.700,-, standaard: i-speakersystecm en dakantenne net microfilters info-display >eratuur) verlicht en afiluit- vanbinnen uit verstelbare wingszoemer brandend licht rruitwisser. 2i, vanaf f23-200,— 1.45, vanaf/ 30.150,-, standaard: stuurbekrachtiging getint glas ekleding 6-speakersysteetn en verstelbare bestuurdersstoel stelbare buitenspiegels in speciale wieldoppen. ,4i, vanaf f28.950,— eurs 1.6i, vanaf 36.950,-, a. standaard: stuurbekrachtiging elektrisch centrale deurvergrendeling met n delen neerklapbare achterbank systeem en elektrische antenne "Comet"-bekleding in hoogte oei vanbinnen uit verstelbare in carrosseriekleur. vanaf f34.950,—. N REIS NAAR HET WK n 22 maart en 21 mei de Opel rekt, ontvangt u in ieder geval roster van het Nederlands Elftal, u tevens kans op een volledig ee personen naar de wedstrijd 5 juni 1994 in Orlando. DINSDAG 17 MEI 1994 i0lUe verslaggeefster De Openbare bljotheek van Terneuzen jj, juni met een schrifte- enquête onderzoeken of Wfte is aan de bezor- van boeken aan huis. a belangstelling is wil de Mbeek met een aantal vrij- jjeis een vaste ploeg samen- 'n die een keer in de drie of vier weken bij mensen langs gaat om boeken af te leveren. Volgens directeur H. Spenkelink vormen ouderen, gehandicapten en chronisch zieken een vergeten groep, die extra aandacht ver dient. Van de groep 65-plussers is slechts 14,2 procent lid van de bibliotheek. In vergelijking met andere leeftijdscategorieën is dat een opvallend laag percentage: bijna 54 procent van kinderen onder de 14 jaar is lid, in de leeftijscategorie 14 tot 18 ligt het percentage op 95 en van de vol wassenen maakt bijna 23 pro cent gebruik van de bibliotheek. Volgens Spenkelink zijn er ver schillende oorzaken voor dat la ge percentage. „Ouderen, gehan dicapten en zieken zijn minder mobiel," zegt hij. „Het is voor hen vaak moeilijk een lange tocht naar de bibliotheek af te leggen. Sommigen zijn helemaal aan huis gebonden. Er moet maar net een buurvrouw of ken nis in de buurt zijn die een paar boeken voor ze kan halen," al dus Spenkelink. „Daarbij zijn veel ouderen niet bekend met de bibliotheek," ver volgt hij. „Ze zijn nooit lid ge weest en weten dus niet wat de bibliotheek te bieden heeft. Vaak hebben ze ook geen leestraditie. Bij de groep tussen de dertig en veertig ligt dat anders. Die is het over het algemeen meer gewend om regelmatig een boek te pak ken," zegt de directeur. Om ouderen te informeren voegt de bibliotheek bij de enquête een informatiepakketje. Want vol gens Spenkelink is er wel dege lijk behoefte aan lidmaatschap. „Twee jaar geleden was er een open dag in de Openbare Biblio theek," vertelt hij. „Ouderen kwamen daar massaal op af. Een aantal van hen heeft zich toen ingeschreven. Maar zo'n eenma lige actie is beperkt. Vandaar dat we het nu structureel aan gaan pakken. We willen ouderen persoonlijk en direct benade ren." Om de drempel nog meer te verlagen, houdt de bibliotheek de kosten van het lidmaatschap voor de groep beperkt. Het lid maatschap komt waarschijnlijk op ongeveer 55 procent van het bedrag dat volwassenen betalen. Voor wie meer wil uwer in geldzaken. Prijzen inclusief B.TW., 'rijs- en specificaticwijzigingen voorbehouden. tevens alle hyp. en verzekering^-1 ddelaar. Valkenierslaan 55, g of iel je orde- igen vaar- 3raaf het Uw diet, ïtU ver- dure der- unt U en. rs, De burg. t. nog voor- Te koop vishal te Colijnsplaat t.o. Vis#, met koel- en vriescel nw„ SV nr. aanwezig- Inl.: 01199"5105 Studio Centrum «jl Etage Teteringen Etage Ginneken App. Princenhage «jJ Studio Centrum JA Div. kamers in Breda* Willemstr. 21, Bred 076-226689 m t/rr> 10.30-18.30 za.14' L0nze verslaggever [gjlij] - De gemeente geuzen probeert de sa- Ijiwerking met de huis- issie van welzijns- Itrum het Meulengat in iskilte verbeteren. L voor de zomer vindt er een Krek plaats tussen de ge- Egte, de huiscommissie en alle Uiilters van het Meulengat de gerezen problemen ,tnt het beheer en het onder- i te bespreken en mogelijk togen aan te dragen. I r.uiscommissie rekent erop I samen met burgemeester en ïonders en de ambtenaren t gedaan aan sommige Kekerheden in en rond het gat. toen moeten we voorkomen Ier straks een verwaarloosd luw staat dat gebruikson- Jndelijk is en/of te duur. Nu het nog, maar de tijd begint Ook huiscommissie- i staan te popelen om, sa- |t met de gemeente, eindelijk s daadwerkelijk de proble- op te lossen," deelt 't [ntje, het huisorgaan van het mee in de laatste fcuiscommissie van het Meu kt is momenteel zeer onte- Ken over de samenwerking 1 de gemeente. De commissie |de in een brief aan het colle- Jnee dat de gehanteerde prij- Ivooralle gebruikers te hoog pen niet betaald kunnen wor- dat aan de tuin nog steeds reinig is gedaan en dat de zaal hard toe is aan een lerhoudsbeurt. Zo schaadt de Jht onderhouden tuin volgens I commissie het aanzien van I Meulengat en dat heeft een ptieve weerslag op de activi- En fuurcommissie proeft hieruit 'i gemeente kennelijk het Me rendement veel aider laat wegen dan het tik- en daarmee het wei- Élement. Om deze 'zaak aan bas ie stellen schreef voor- t M. van den Branden na- Me huiscommissie een brief h'irgemeester en wethou- puscommissie wil nadrukke- |i! van de ondergeschikte rol [Uitsluitend vragensteller die J i moet wachten op ant- d en uitwerking van afspra- IHet aangekondigde gesprek Ti de gemeente, de huiscom- Pe en de gebruikers moet "ader uitsluitsel over ge- PUe correspondent Pfc-Johnny Groosman is Fanaar geworden van de ■«wedstrijd die brassband T1 Overwint afgelopen za- pg hield tijdens een open r."-m baar clublokaal. P'angstelling voor deze open pue, waarbij bezoekers ken- r maken met de vere- r bet bespelen van een F1®, viel wel wat tegen, L? ziin er enkele aanmel- ■a binnengekomen. H'b'- wat meer belang- gS verwacht, maar we zul- r u no^ weleens vaker f «usDickdePooter van F Overwint. vouwbare Philips Sunmobi! Ook hebben wij voor Uwz pjfl Philips Cleo veilige snelt»rui e i Betere bruiningslampen en :e als bij ons kan niet!! „i en geplaatst. Tel. 01650-5° (ADVERTENTIE) f A S H I O N ^an 1 t/m3l mei 1994) Mischa Snoek (links) en Jelle Hiemstra. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggeefster Terneuzen - Half april begon op vier basisscholen in Terneuzen het zaai- bak-project van het NCB. Ook groep acht van basisschool Oude Vaart deed mee. Vier weken geleden plantten de kinderen de eerste zaadjes. Nu zijn ze in het trotse bezit van zelf gekweekte zonnebloemen, afrikaantjes, suiker- maïs en stamslabonen. Met het project wil de NCB kinderen met het werk van tuinders bekendmaken. De leerlingen volgen het hele proces van zaad je tot volgroeid plantje op de voet. De NCB verspreidde vijfhonderd zaaibakken over basisscholen in Zeeland, Noord-Brabant, Gelderland en Limburg om in de klas te experimenteren. Eind juni beoordeelt een jury de resultaten: de winnende school krijgt een boom kado. „De steeltjes zijn al goed de grond uitge schoten, maar er zitten nog geen bloemen aan," zegt Mischa Snoek. Samen met drie andere leerlingen is hij verantwoordelijk voor de Sofia's, die tot de afrikaantjes behoren. „Eerst hebben we de zaadjes geplant en de bak bij het raam gezet. Daarna hebben we ze iedere dag een klein beetje water gegeven. Ze zijn al hard gegroeid. Ik ben heel benieuwd naar de bloemen die eruit komen, want ik heb nog nooit Sofia's gezien." Tijdens de vakantie hebben de kinderen de planten en bloemen mee naar huis geno men. „En iedereen heeft ze keurig ver zorgd," zegt leraar Wim Pauw van groep acht. „De kinderen doen hard hun best en zijn erg nieuwsgierig naar het resultaat. Er is nog geen enkele bloem of plant doodge gaan door gebrek aan verzorging. De meesten zijn zelfs al zo groot dat de kinderen ze thuis in de tuin hebben over geplant," vertelt leraar Wim. Om het nog spannender te maken heeft hij er een wedstrijdje van gemaakt: wie heeft de hoogte plant en wie de hoogste bloem aan het einde van het schooljaar? Tijdens de lessen biologie heeft de leraar de ontwikkeling van zaadje tot plant uit de doeken gedaan. Maar de theoretische ver halen maakten lang niet zoveel indruk als de plantjes in het echt. Mischa kan het dan ook niet meer zo goed navertellen. „Uit het zaadje komen de wortels en daar groeit een steel aan," weet hij zich nog te herinneren. De afrikaantjes heeft hij aan zijn zus geschonken. Want zelf heeft hij tuinkers en sunshine thuis. „Ik heb niet veel nieuwe dingen geleerd, want ik wist al hoe je moet kweken," zegt Mischa. Hij wil dan ook naar de Argrarische school in Goes, samen met klasgenoot Jelle Hiemstra. Ook voor Jelle is het kweken niets nieuws. Zijn ouders hebben een bloemenwinkel en een kwekerij. Maar zijn afrikaantjes pron ken nu wel thuis op het balkon. Van onze correspondent Terneuzen - Acht bedrijfsbrand weerkorpsen uit de Kanaalzone zijn woensdag 18 mei weer pa raat tijdens de jaarlijkse oefe ning. Dit keer treedt Broomche mie in Terneuzen op als gastbe- drijf voor de korpsen. Samen met het Kontaktgroep Bedrijfsbrandweren Kanaalzone heeft men bij Broomchemie een specifieke oefening opgezet. De laatste jaren is de opzet van de oefening uitgegroeid van een eenvoudige lage druk-inzet tot een dag, waarop de bedrijfs brandweren oefenen met een in- dustriegericht scenario. Iedere keer tracht men een situa tie samen te stellen, welke de brandweerlieden in werkelijk heid ook op het bedrijf kunnen tegenkomen. Zo oefende men twee jaar geleden op Hydro Agri met een lekkende ammoniakwa- gon en werd vorig jaar op Ceres- tar een brandende hoogspan ningstransformator gesimuleerd. Bij al deze oefeningen staat het meedoen duidelijk voorop. Te winnen valt er niets, behalve dan een enorme dosis ervaring en teamgeest. Elk jaar valt weer op dat de bedrijfsbrandweermensen de afgelopen tijd niet stil gezeten hebben. In de ruim tien jaar tijd dat deze oefening georganiseerd worden, hebben de meeste korp sen een ware metamorfose on dergaan. Van iets dat er voor de verzekering bijhoorde, tot een volwaardige organisatie, die qua opleiding en inzet zeker niet on derdoet voor de gemeentelijke brandweerkorpsen. Daarbij komt nog dat er sinds 1 januari in de arbeidsomstandighedenwet (Arbowet) duidelijke eisen zijn gesteld aan de bedrijfshulpverle- ningsdienst. Dat er veel zorg aan de opleidin gen besteed wordt, blijkt wel uit het feit dat vorig jaar op Ceres- tar veertien brandweermensen slaagden voor de opleiding gas- pakdrager. Zij waren hiermee de eersten in Zeeuws-Vlaanderen die dit diploma bemachtigden. Het spits wordt om twee uur afgebeten door het organise rende korps van Broomchemie, waarna de korpsen van Hydro Agri, Cerestar, ACZC, Dow Be nelux, Philips Lighting, Zuid- Chemie en Elocoat zullen vol gen. Kloosterzande - Het comité Avondvierdaagse Hontenis se begint vandaag voor de 31ste keer aan de wandel vierdaagse. Inschrijven kan vanavond vanaf 17.30 uur in de voet balkantine te Kloosterzan de. Een uur later gaan de wandelaars van start. Woensdag ligt de start van de vierdaagse bij het Dorps huis in Terhole; donderdag is café De Lamsoren in Lamswaarde het vertrek punt en op de laatste dag, vrijdag, vertrekken de lo pers vanaf camping De Vo gel in Hengstdijk. Deelne mers zijn overigens niet ver plicht elke avond te lopen; deelname is ook per avond mogelijk. Van onze correspondent Breskens - De stichting Tieners Breskens houdt voor de jeugd van twaalf tot en met vijftien jaar zaterdag 21 mei een spellet jesavond in het soosgebouw aan de Van Dalestraat in Breskens. Een van de onderdelen is het spel bingo. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot 23.00 uur. De entree is 2,50 gulden. Van onze correspondente Terneuzen - Twaalf New Age componisten hebben een Astro- serie gemaakt. Max Folmer uit Terneuzen maakte de cd 'The sun sign of cancer' over het sterrenbeeld de kreeft. Aan Folmer werd gevraagd de kreeft muzikaal vorm te geven. Oreade Music denkt met deze serie over twaalf sterrenbeelden een groter publiek te vinden voor de New Age stroming. Fol mer maakte de muziek volledig in zijn studio in Terneuzen, het is zijn eerste officiële opdracht. „Ik moest het kreeftengevoel weergeven. Bij dit sterrenbeeld zijn de elementen aarde en maan erg belangrijk. Ik heb me dus ingeleefd in dit beeld van de zodiac en heb er een muzikale vorm aangegeven," aldus Fol mer. Hij zette de eigenschappen van de kreeft: huiselijk, gevoelig, trouw, emotioneel handelen en vasthouden aan traditie en ge borgenheid om in muziek. Deze muziek heeft volgens Folmer een rustgevende invloed. Zijn aandeel in de serie springt eruit omdat hij samenwerkte met klarinettist en bandleider van de Swingmates, Bernard Berkhout. Deze muzikant heeft affectie met de jazz wereld en de samenwerking leverde een spe ciaal produkt op. „Ik componeerde het geheel, maar liet voldoende open voor de improvisatie. Het is een in dringend resultaat en het was echt fijn om met Berkhout sa men te werken. Hij is een ge vierd jazzmusicus en zijn wijze van spelen inspireert. Ik ont moette hem tijdens het Madeline Bell concert in november 1993. Hij begeleidde haar met de Swingmates in het Zuidland- theater. Ik trok de stoute schoe nen aan en vroeg hem of hij er iets voor voelde om meé te wer ken. Hij was meteen enthou siast," legt Folmer uit. De astro-serie is bijna volledig. Naast de gebruikelijke horo scoopboekjes is het nu mogelijk om de kreeft muzikaal als pre sentje aan te bieden. Terneuzen - In verpleeghuis Ter Schorre in Terneuzen wordt woensdag een bazar gehouden. De ochtend is gereserveerd voor bewoners en hun familie. Van 13.30 tot 16.00 uur is er in de hal bij de receptie een rommelmakt voor iedereen. De opbrengst gaat naar ontspanningsprogramma's voor de bewoners van het ver pleegtehuis. Van onze verslaggeefster Terneuzen - Bewoners van de Aza leastraat in Terneuzen ondervinden schade aan hun woningen door de bouwwerkzaamheden aan de Rozen straat. Projectbouw Zeeland begon daar krap een maand geleden met het heien voor de bouw van nieuwe wo ningen. „In de badkamer loopt een scheur door vier tegels en het wc-raampje en de voordeur hebben grote scheuren in de voegen," zegt B. Verberkmoes uit de Azaleastraat. Hij nam contact op met technisch directeur H. Duerink van bouwbedrijf Imotec, een onderdeel van Projectbouw Zeeland, maar kreeg weinig gehoor. Ook zijn buurman ondervindt schade. Daar is het de garage die scheuren ver toont. Hij is van plan een gedeelte van zijn garage af te breken en opnieuw aan te bouwen, maar eist wel schadevergoe ding van het bedrijf. „Voordat het heien begon heeft Imotec de stand van mijn huis opgenomen," vertelt Verberkmoes. „Ze hebben me verzekerd dat ik nergens bang voor hoefde te zijn. Maar toen de scheuren in het huis vielen, wilden ze er niets mee te maken hebben. De scheuren zouden niets met het heien te maken hebben." Na een hoop gezeur bood het bedrijf aan om de voegen uit te kappen en aan te smeren met specie. Ook wilde Duerink 150 gulden betalen voor de vier gescheur de tegels. Maar daar nam Verberkmoes geen genoegen mee. „Hij probeert zich er makkelijk van af te maken. De schade aan mijn huis valt niet meer te repareren. De sterkte is er uit. Bovendien ontstaat er kleurverschil als je scheuren dichtstopt," aldus Verberkmoes. Vorige week woensdag nam de directeur zelf de schade op. „Een vreemde situa tie," vindt de bewoner, „want normaal gesproken doet een onafhankelijke derde dat." Het bedrijf heeft beloofd volgende week een verzekeringsagent te sturen. Volgens Duerink is absoluut niet duide lijk of de heiwerkzaamheden de schade hebben veroorzaakt. „Er zaten al scheu ren in die huizen voordat wij begonnen met heien. Ik heb contact opgenomen met een verzekeringsmaatschappij en die ko- Van onze verslaggever Terneuzen - Het asielzoekerscentrum Roosevelt aan de P. van Anrooylaan in Terneuzen houdt zaterdag 4 juni open huis. Het open huis is bedoeld om kennis te maken met het reilen en zeilen in het centrum. Bezoekers kunnen deelnemen aan rondleidingen door het ge bouw. Tijdens deze rondleidingen wordt aandacht besteed aan diverse activiteiten zoals Nederlandse les, de vrouwenkamer, bibliotheek/leeszaal, kindercrèche en medische opvang. Ook bestaat de mogelijkheid via video-presentaties en schrifte lijk materiaal informatie te krijgen over de asielzoekersproble- matiek. Daarnaast zijn diverse informatiestands aanwezig van onder andere Amnesty International, Unicef en Terre des Hommes. Ook wordt er volop gelegenheid gegeven kennis te maken met bewoners die afkomstig zijn uit meer dan dertig landen. Enkele bewoners brengen muziek uit hun land ten gehore en er zijn activiteiten voor kinderen. Tevens worden hapjes en drankjes uit diverse landen geserveerd. Het open huis in het asielzoekerscentrum duurt van 14.00 tot 17.00 uur. KAARTINGEN Clinge - Zaal Malpertuus, 57 perso nen. Bieden: 1. P. de Nijs, 2. A. Burm, 3. J. van Laer. Stand kam pioenschap: 1. I. Lernout-Meijs, 2. A. Picavet, 3. G. de Burger-van de Ha. Lamswaarde - Bridgeclub Lamswaarde, vierde wedstrijd competitie. Groep A: 1. Biesbroeck- Goossen, 2. De Kort-Knit, 3. Nie- land-Timmermans. Groep B: 1. Kint-Van Waterschoot, 2. Pouwels- De Bakker, 3. Timmermans-Burm. Hulst - Bridgeclub Hulst, zevende wedstrijd competitie. Groep A: 1. De Maat-Van Laere, 2. De Nijs-Van Leeuwen, 3. echtpaar Biesbroeck. Grope B: 1. Stallaert-Van Cauteren, 2. Tieleman-Lossie en Dorsselaer- Van Wijsnberghe. Groep C: 1. Se- ijdlitz-Van Opstal, 2. De Rijcke- Óvermeeren, 3. Voet-Van Hoote- gem. Groep D: 1. Eeckhout-Callon, 2. echtpaar Veldhoen, 3. Scholte- Heiszler. Groep E: 1. Hofman-Set- on, 2. Merison-Eggink, 3. Remortel- De Winter. Hulst - Zaal De Lieve, twintig personen. Jokeren: 1. mevrouw Reyns, Huslt; 2. mevrouw Boussen, St.-Jansteen; 3. H. Kooien, Clinge. IJzendijke - Bridgeclub IJzendijke, vrije wedstrijd: 1. Mijnsberghe- Buize, 2. echtpaar Koek, 3. Van Damme-Van Looy. St.-Jansteen - De Warande, KBO, 20 personen. Jokeren: 1. mevrouw Vergauwen, 2. mevrouw Bauwens, beiden St.-Jansteen; 3. mevrouw Blommaert, Hulst. IJzendijke - Bridgeclub IJzendijke, vrije wedstrijd: 1. Mijnsberghe- Buize, 2. echtpaar Koek, 3. Van Damme-Van Looy. Oostburg - Oostburgse Bridgeclub, zaal Du Commerce, vrije wedstrijd, zestien paren: 1. echtpaar Van Steenbege, 2. Buysrogge-Langedijk, 3. echtpaar Brugge. St. Jansteen - De Warande, KBO, 20 personen. Jokeren: 1. mevrouw Vergauwen, 2. mevrouw Bauwens, beiden St.-Jansteen; 3. mevrouw Blommaert, Hulst. SCHIETINGEN Aardenburg - St.-Sebastiaan, 21 schutters, derde puntenschieting. Eerste hoge vogel: E. Champion, tweede hoge vogel: R. Pielaet, eer ste zijvogel: H. Menue, tweede zij vogel: C. Stedehouder, derde zij vo gel: G. de Valcke, grootste aantal (8): N. van Daele. Stand kampioen schap: Th. Lampaert, G. de Vriend, D. van Hermon en M. Minnaert 16 punten, G. de Valcke, N. van Daele en P. van Vooren 15 punten. Aardenburg - St.-Sebastiaan, 21 schutters, eerste blokschieting: G. de Vriend en P. van Vooren 2 blokken, F. van Ecke, C. Stedehu- doer, E. Champion en F. Tilleman 1 blok. 's-Heerenhoek - Zaal De Koren beurs. Beide hoge vogels: P. Vette, Concordia; eerste zijvogel: E. Rent meester, tweede zijvogel: C. Rent meester, beiden Willem Teil; derde zijvogel: H. van Leeuwen, Raven- stein; vierde zijvogel: J. de Baar, Willem Teil; volgende schieting 24 mei. Sluiskil - Karabijnclub Winnetou, zaal Dallinga, 23 schutters. Wip 1: topvogel: R. de Smet, Lochristi; linker zijvogel: R. Geirnaert, Sluis kil; rechter zijvogel: F. Sier ens, Aalter; grootste aantal (3): A. Boes, Lovendegem; I. Geerink, Wippel- gem en R. de Smet. Wip 2: grootste aantal (3): A. Boes. BOLLINGEN Ossenisse - Camping De Zee meeuw, 24 personen. Hoge en lin ker zijvogel: D. van Cleemput, rechter zijvogel: F. van Beussel, grootste aantal (8): L. de Clerk. Ossenisse - Camping Mussenist, 47 f>ersonen. Hoge vogel: E. de Bruyn, inekr zijvogel: J. Frank, rechter zijvogel: L. van Hooywegen, groot ste aantal (5): T. Perdaen. KOERSBAL Axel - Gregoriuscentrum, negen personen: 1. P. Durink, 2. J. Zegers, 3. mevrouw Markusse. Koewacht - Zaal De Vlaschaard, 24 personen: 1 Ch. Wijnacker/W. Kempe, 2. A. van Damme/A. de Mey, 3. H. van Waes/R. Kempe. Kloosterzande - Zaal Rozenhof, 27 personen: 1. H. de Gucht/A. Spon- selee, 2. R. van de Velde/T. de Waal, 3. A. Cornelissens/J. de Kort. Heikant - KBO, 't Heike, 37 perso nen: 1. L. Herrewegh/A. de Cock- van Vliembergen en M. Ruyloft/J. Bouvré, 2. J. Bouvré-Ferket/A. Fer- ket, 2. E. Betue-de Block/Ch. van Hauten. St.-Jansteen - De Warande, KBO: 1. A. van Remoortere, 2. E. de Smet/M. van Bunder, 3. P. Rom- baut. Orleans Terneuzen - De kring West- eZeeuws-Vlaanderen/Walch- ren hield met een deelname van 1722 oude duiven een wedvlucht vanuit Orleans. Winnaar werd een duif van L. van de Wege uit Groede met een gemiddelde snelheid van 1342,71 meter per minuut. 2 en 8. Ch. dê Poorter, 3. K. Wielemaker en zoon, beiden Sou burg, 4. Combinatie Den Hamer, Hoofdplaat, 5. E. Cornelis, IJzen dijke, 6. Combinatie Hietbrink- Ventevogel, Nieuw en Sont Joos- land, 7. C. de Putter en zoon, IJzendijke, 9. A. du Puy, IJzendij ke, 10. C. Hoek, Middelburg. Provinciaal, 10445 duiven inge- korfd door 869 leden van de zon dag- en zaterdagvliegers. 1363,68mpm: 1, 6 en 7. K. Min- derhoud, Westkapelle, 2. J. de Ridder, Arnemuiden, 3. J. Schroe- vers, Arnemuiden, 4 en 5. W. Minderhoud, Westkapelle, 8. P. Hengst, Weskapelle, 9. Combina tie Abee, Middelburg. ies De Voorwaarts Zaamslagveer, 170 duiven, 1094mpm: 1 en 3. J. Braet, 2 en 5. H. de Feijter, 3 en 8. J. de Feijter, 4 en 7. M. Hamelink. Strijd in Vrede Groede, 68 dui ven, 1088,01mpm: 1, 2 en 7. H. Simpelaar, 3. Beun, 4, 5, 6 en 8. G. Dusarduijn. Jong Maar Moedig Driewegen, 34 oude duiven, 1060,56mpm: 1. A. Engels, 2 J. Boerjan, 3, 4 en 5, F. Dellaert. Hoop Biervliet, 77 duiven, 1087,96mpm: 1, 7 en 10. A. en E. de Boevere, 2 en 3. Herman de Dobbelaere, 4. Harry de Dobbe- laere, 5. A. Boeije. Roye Strijd in Vrede Groede, 88 duiven 1520,92mpm: 1. J. van de Wege, 2, 3 en 6. D. Aarnoutse en zoon, 4. M. Elfrink, 5. G. Dusarduijn. Hoop Biervliet, 141 duiven, 1513,36mpm: 1 en 9. U. Kouijzer, 2, 6 en 10. M. Deveneijns, 3. A. en M. Vonhout, 44. P. Jansen, 5. Herman de Dobbelaere. Jong Maar Moedig Driewegen, 38 duiven, 1491,06mpm: 1. J. Von hout, 2,3 en 4. B. van de Slikke, 5 en 6. F. Dellaert. Van onze correspondente Sas van Gent - Deze zomer worden op het in 1992 gerestau reerde orgel in de Cuyperskerk in Sas van Gent weer vier concerten gegeven met de titel 'Muzikaal uur'. men binnenkort kijken. Dan zien we wel verder," aldus Duerink. Verberkmoes wacht op de verzekerings agent. Maar als ook dat op een teleurstel ling uitloopt, gaat hij stappen onderne men. „Dan laat ik de schade opnemen door een aannemer. Ik ben zelfs bereid mijn huis te laten taxeren. En als Imotec blijft weigeren voor de totale schade op te draaien, moet het maar via de rechter," zegt Verberkmoes. Wethouder J. van Rooijen van Ruimtelij ke Ordening heeft inmiddels beloofd te bemiddelen als de bewoners van de Aza leastraat en het bedrijf niet tot een af spraak kunnen komen. Vandaag (dins dag) gaan de bewoners met Van Rooijen praten over mogelijke stappen tegen de onderneming. Het gerestaureerde en uitgebrei de orgel leent zich bij uitstek voor de uitvoering van romanti sche orgelmuziek. De akoestiek van de meer dan honderd jaar oude rooms-katholieke Cuypers kerk is goed en dankzij de finan ciële steun van de gemeente Sas van Gent en enkele sponsors is het mogelijk het initiatief dat vorig jaar genomen werd, het verzorgen van een kwartet reci tals, te herhalen. De actie 'Zet de honderdjarige in duizendvoudig licht' die in 1992 naar aanleiding van het hon derdjarig bestaan van de kerk werd gehouden leverde voldoen de op om het trompetregister van het orgel volledig te vernieu wen. De vaste organist van de kerk, Jos Verpoorten uit Terneu zen speelde het orgel opnieuw in op 4 oktober 1992. Deze zomer werken aan het kwartet muzikale uren op vrij dagavonden drie Zeeuwen en een Vlaming mee. Vrijdag 10 juni speelt Leen de Broekert uit Middelburg, 1 juli Rolf Wolfens- berger uit Terneuzen, 26 augus tus Ronny Plovie uit Sint Ni klaas en 9 september Jos Ver- poorten uit Terneuzen. De recital beginnen steeds om 20.00 uur en voor een toegangs kaartje betaalt men 7,50, CJP/ PAS65 vijf gulden en kinderen onder geleide gratis. Schoondijke - De fractie van Dorpsbelangen en Toerisme houdt vandaag in zaal Wijffels in Schoondijke een openbare fractievergadering. De vergade ring begint om 20.00 uur waarin onder meer de raadsagenda van aanstaande donderdag behan deld zal worden.

de Stem | 1994 | | pagina 15