HM Meer mensen voor milieu nodig landen. Hulst opent postkantoor 'nieuwe stijl' jelegenheid ST NA Duizenden artikelen voor knalprijzen! POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER Dobermannen strijden om nationate titel it ETOPJES JESTEM Inspecteur maant gemeente Hulst tot inzet van extra personeel >ESTEM pSSsSS"""'- Steun voor plaatsen damwand haven Walsoorden Kriekeputters winnen rollendriedaagse Clinge 50% KORTING ZEELAND C2 Orgelconcerten in basiliek van Hulst r particulieren editie zeeland Nieuwe elite in Gemeenteraden DINSDAG 17 MEI 1994 Winkeldiefstal Cadzand-Bad - Een 45-jarige vrouw uit Duitse Aken werd gistermorgen betrapt bij het wegnemen van boek uit een winkel aan de Boulevard De Wielingen te Cadzand-Bad. Zij werd aangehouden door het winkelpersoneel,dat de politie waarschuwde. Na het opmaken van een proces ver baal werd de vrouw weer op vrije voeten gesteld. Auto vernield Hulst - Zondagavond werd van een aan het Smedenplein te Hulst geparkeerd staande personenauto de voorruit ver nield. Handtas gestolen uur. van haar voertuig, kwam in de berm terecht, sloeg over de kop en belandde tenslotte in een sloot. Dronken achter stuur Terhole - Zondagnacht om streeks één uur trok het rijge drag van een over de Hulster- weg rijdende automobilist de aandacht van politie, daar het voertuig slingerend over de rijweg reed. De bestuurder,een 51-jarige man uit Sluiskil werd aangehouden. Hij bleek onder invloed te verkeren. Daar de man er niet in slaagde de gewenste blaastest te doen werd een bloedproef afgeno men. De politie legde hem eem tijdelijk rijverbod van acht Sas van Gent - Gistermiddag werd een 47-jarige vrouw uit Sas van Gent beroofd van haar handtas. Dat gebeurde toen ze haar fiets tegen de muur van een winkel aan de Kleine Markt plaatste. Op dat moment stopte vlak bij haar een personenauto. Voor de vrouw er erg in had greep de bestuurder hiervan de handtas uit een mandje dat aan de fiets was bevestigd. Ze mist. een klein geldbedrag. Ongeval in Sluiskil Sluiskil - Bij een eenzijdig ongeval werd gistermiddag de personenauto bestuurd door een 39-jarige vrouw uit Phi lippine geheel vernield. De vrouw zelf bleef ongedeerd. Het ongeval gebeurde op rijksweg N61 nabij Sluiskil. Door onbekende oorzaak ver loor ze op een gegeven mo ment de macht over het stuur Vernieling bootje Terneuzen - Een 26-jarige in woner uit Terneuzen deed bij de politie in zijn woonplaats aangifte van een vernieling aan zijn bootje met trailer. Die stonden geparkeerd op een af gesloten terrein van de noor delijke haven van de Otheense kreek aan de Rooseveltlaan te Terneuzen. Vernield werden een stuur, een radio, een stel banden en een tafel, een scha depost van ongeveer vijfhon derd gulden. Zakkenroller Sluis - Een 65-jarige vrouw uit Oostburg werd afgelopen zondagmiddag het slachtoffer van een zakkenroller. Dat ge beurde tijdens het winkelen aan de Meerminnestraat te Sluis. Iemand beroofde haar van haar portemonnee waar in een klein geldbedrag zat. St.-Jansteen REIS - De KBO-afdeling St.- Jansteen maakt woensdag de voorjaarsreis naar Rotterdam. Het vertrek bij de eerste op stapplaats in Heikant is om 7.30 uur. In Rotterdam wordt een rondvaart gemaakt in de grote haven met een Spido. Na de koffietafel volgt een bezoek gebracht aan een tingieterij. De thuiskomst is om ongeveer 21.00 uur. EHBO - 22 cursisten behaal den na het afleggen van het examen jeugd EHBO-A het getuigschrift A. Het examen werd afgenomen door kader- instructrice M. van de Bergen- Durinck uit Kloosterzande. De cursus werd gegeven door ka- derinstructrice B. d'Hooghe en M. Duvivier-de Beuel. M. Mortier-Kints speelde als lo tusslachtoffer. De geslaagde cursisten zijn Michelle War rens, Manon Heyens, Brechje Mercks. Dominique d'Hooghe, Joyce Mortier, Charlotte v.d. Wiele, Mark Blommaart, Peter van Mullem, Eveline Delforge, Karin van Goethem, Veroni- que Nuijten, Nathalie de Rijcke, Divina van Essen, An- nick Heyens, Carolien d'Hoog he, Ellen Cortvriendt, Annica van Dorsselaer, Esther Ver steeg, Angel Sturms, Caroline Lauret, Tamara Hemelaar, Amy Ferket. Clinge HENGELEN - Achttien per sonen deden mee aan de Scheldewedstrijd van de Clingse Hengelaarsvereniging. De grootste vis werd gevangen door Wilfried Vermeulen uit De Klinge met een bot van 35 cm. Uitslag: 1. Marcel Kegels, Kieldrecht 137 cm; 2. Marcel van Duijse, Clinge 95 cm; 3. Leonard de Blijzer, Clinge 74 Nieuw-Namen GEZINSFIETSTOCHT - In het teken van de jaarlijkse nationale fietsdag werd er in Nieuw-Namen door het Feest en Sportcomité een gezins fietstocht gehouden. Het was voor de eerste maal dat er een route werd uitgestippeld langs dijken en kreken in het teken van deze fietsdag. Een zestig tal deelnemers nam deel en genoot van het prachtige na tuurschoon wat de polder te bieden heeft. Het comité is van plan jaarlijks tijdens de nationale fietsdag een derge lijke tocht te organiseren. KHV - Handbalclub KHV uit Nieuw-Namen bestaat 21 mei 15 jaar. Men wil dit vieren samen met de oud-leden. Die genen die interesse hebben kunnen contact opnemen met C. Boussen, Smetstraat 11. ;ïin onze verslaggever jjlst - Het vernieuwde post- ujtoor in Hulst wordt op (oendag 1 juni geopend. Een ingrijpende verbouwing heeft J pand aan de Minderbroe derstraat omgetoverd tot een jogenaamd 'postkantoor in plaats daarvan zijn er open balies. In de nieuwe formule is veel aandacht besteed aan de veiligheid. Behalve wat wissel geld is er in het postkantoor alleen geld beschikbaar dat is opgeborgen in apparatuur, waaruit alleen wat komt als een klant zijn pincode heeft inge toetst. Bovendien is alle appara tuur voorzien van tijd vertra gingsmechanismen. Het opne men van grote bedragen neemt als gevolg daarvan wat meer tijd in beslag. Naast een centrale balie voor alle voorkomende handelingen is het postkantoor uitgerust met een postwinkel. Daarin is een uitgebreid assortiment aan wenskaarten, tijdschriften, kan toorbenodigdheden en verpak kingsmateriaal te koop. Daar naast heeft het postkantoor zelf- bedieningspparatuur, zoals een giromaat, een kopieerapparaat en een kaarttelefoon. De gedaanteverandering van het postkantoor in Hulst maakt deel uit van een omvangrijk bouw- en verbouwingsprogramma van postkantoren bvT In de komende vijf jaar worden alle vestigingen volgens de nieuwe formule inge- licht. yanwege jje vgj-hujzing is het postkantoor op dinsdag 31 mei gesloten. Vanaf woensdag 1 juni is het postkantoor in Hulst voor het publiek geopend. De openingstijden zijn maandag, woensdag, donderdag en vrijdag van 9.00 tot 17.30 uur, dinsdag van 13.00 tot 17.30 uur en zater dag van 9.00 tot 12.00 uur. (ADVERTENTIE) KLOOSTERZANDE -Café De Reizende Man, 19.30 uur, vleeskaarting. WALSOORDEN -Café Rue du Nord, 13.30 uur, schieting voor bejaarden. voor 1994 onvoldoende zal zijn om het adequaat niveau op de eerder afgesproken datum van 1 januari 1995 te kunnen berei ken'. Het aantal van 25 afgegeven mi lieuvergunningen is heel wat minder dan de voor 1993 ge plande 75. Er zal dus een extra inspanning geleverd moeten worden. Ook het aantal contro les is vorig jaar een stuk achter gebleven bij de planning. De inspecteur wijst er ook op dat dat het aantal zogenaamde bo- demlozers binnen de gemeente nog niet bekend is. Ook wil hij meer aandacht aan bedrijfs in terne milieuzorg bij gemeentelij ke bedrijven. Extra inzet vraagt de inspecteur ook om te komen tot een betere samenwerking met de gemeenten in Zeeuws-Vlaan- deren op milieugebied. Samenvattend komt de inspec teur tot de slotsom dat Hulst dit jaar een 'aanzienlijke extra in spanning' zal moeten leveren om het afgesproken niveau te berei ken. „Met de huidige personele inzet is dit niet mogelijk", aldus de inspecteur, die wil dat de gemeente voor 15 juli opnieuw rapport uitbrengt over de dan actuele stand van zaken. Van onze correspondente Hulst - In de Willibrordus basi liek in Hulst wordt dit jaar voor de 23ste maal de internationale zomerorgelconcerten reeks ver zorgd. Er zijn zes recitals tussen 3 juni en 16 september. Het Loys Isoré orgel in de Hul ster basiliek leent zich goed voor vertolkingen van werken uit de Renaissance en de Barok. Jo Ivens heeft als initiator en orga nisator van de orgelconcerten steeds gezorgd voor een interna tionale cast. Dit jaar komen de organisten uit Nederland, België en Duitsland. Traditiegetrouw zijn de concer ten steeds op vrijdagavond, aan vang 20.00 uur. De eerste drie uitvoeringen zijn voor de zomer schoolvakantie, de laatste drie erna. „We houden het derde concert begin juli als experiment op de zondagmiddag. Dan is het altijd druk in Hulst en we hopen dat er dan wat meer mensen van buiten Hulst een concert meepikken. Als dit experiment slaagt is het mogelijk dat we in de komende jaren meer op de zondagmiddag zullen organiseren," aldus Ivens. De orgelrecitals zijn op de vol gende data: 3 juni, 17 juni, 10 juli, 19 augustus, 2 september en 16 september. De volgende musi ci verlenen hun medewerking: Heiner Graszt uit Essen, Johan Lemckert uit Rotterdam, Jan Vuye uit Gent, Johan Hermans uit Hasselt, Hans Jurgen Scholze uit Dresden en Jo Ivens en Lies- beth Niesten (dwarsfluit) uit Hulst. ZU1DDORPE -Café 't Gemeentehuis, 13.30 uur, schieting voor bejaarden. HULST - Zaal De Lieve, 13.30 uur, bieden. Het pakwerk was een spectaculair onderdeel van de strijd om de nationale titel. Op de foto is de teef Anuk Belehorst in actie. Links geleider L. Broeders uit Oosterhout. foto camile schelstraete Van onze correspondente Hulst - Zestien Dobermann pinchers streden afgelopen weekeinde in Hulst om de nationale titel op de accom modatie aan de Bietenweg. Het werd een oogstrelende en spannende wedstrijd. Er werden slechts zestien hon den toegelaten die allen het hoogste IPO (Internationaal Africhtings Reglement) certifi caat bezitten en die hebben deelgenomen aan regiokam pioenschappen. De Kringgroep Zeeuws-Vlaanderen was met drie deelnemers goed vertegen woordigd. De andere deelne mers kwamen uit alle hoeken van Nederland en verder twee combinaties uit Vlaanderen en een uit Duitsland. Er werden verschillende onder delen afgewerkt. Elk onderdeel leverde een winnaar op en een totaal winnaar. Als eerste on derdeel moest de hond speuren. De hond moest een spoor van tenminste een uur oud en mini maal vier rechte hoeken over een lengte van 800 meter met hierop drie voorwerpen vinden. Ook werden de honden getest met appèl-oefeningen. De die ren moesten vrij volgen, zit-, af- en sta-en apporteer-oefe- ningen volbrengen. Als derde onderdeel was er het pak- ofte wel manwerk. De honden moesten de pakwerker opzoe ken, deze stellen en aanblaffen, een vlucht verhinderen en een aanval op hond of geleider be antwoorden. De keurmeesters hadden er een zware kluif aan. Het waren tenslotte allemaal 'kampioe nen'. Secretaris R. Stouthandel uit Heikant was een tevreden man na afloop. Hij betreurde wel dat hij en zijn hond slechts een vijfde plaats veroverden en vooral dat de deelname wat tegenviel. „Ik had meer honden uit Nederland verwacht, maar het blijkt weer maar eens dat de rest van Nederland Zeeuws- Vlaanderen een uithoek vindt. Het weer was uitstekend en de belangstelling groot. We heb ben een hele dag aanloop gehad en de belangstellenden kregen iets bijzonders te zien, er werd gekeurd op wedstrijdniveau." Alle deelnemers kregen een herinnering in de vorm van een badhanddoek mee naar huis. Wethouder Ben Pica vet kon rond 16.30 uur de prijzen uit delen. Uitslag: De besten in elk onderdeel waren J. Warink met 97 punten (speuren), W. van Hende met 94 punten (appèl) en P. Meulendijks met 98 punten (pakwerk). Deze winnaars kregen een tinnen bord. De bekers gingen naar de eerste drie die de meeste punten haalden in de drie onderdelen: 1. Alpha van de Twirre van P. Meulendijks uit Mierlo met 281 punten. 2. Nato van Beukenhage van W. van de Hende uit Sinaai met 279 punten en 3. Bascal Branco van de Biels hoeve van J. Warink uit Hooge- loon. N* V Ov 1 v ;wens, bedankje, jubileum, )tie, huwelijk, verloving, nning, prestatie, examen, Abraham, enz. m per kolom 1.09 incl. BTW, Dte regel verplicht. Foto of ing, formaat 35 x 40 mm cl. BTW. Overige tarieven op ■aag. Foto's worden niet geretourneerd. 3-236882 of geef uw tekst vóór plaatsing af bij één van itoren. Schriftelijke opgaven tsluitend geaccepteerd indien adres bekend zijn, ook indien betaling bijgevoegd is. den ons het recht voor teksten gaaf van redenen te weigeren e uitgever klachten bereiken opgegeven tekst behoudt de ch het recht voor om de naam drachtgever bekend te maken- zorger gefeliciteerd. r„, •schuren in Raamsdonksveer, onberg, Hubert Rovers in Breo Angel in Breda. se rat jaar VERVOLG VAN VOORPAGINA f ZEELAND C1 Pat komt er in de plaats aan pachtsverhoudingen? Na de ver in maart van dit jaar e nieuwe verhoudingen be- Een nieuwe politieke elite voor 20 procent uit vertegen van de administra- sector bestaat en voor 16 uit onderwijzers. Zes van de nieuwe raadsle- i afkomstig uit de zorgsec- percentages optellend, Munters tot de conclusie het raadswerk in Zeeland meer een beroep doet op die juist in deze sec- te vinden zijn: gevoel voor procedures, het omgaan met nota's en dere stukken, het in een ver- jsdering gemakkelijk het woord tuinen voeren. Eet aandeel van de winkeliers en jndere zelfstandigen in de Eteuwse raden is sinds 1974 op Iffl blijven steken, hier doen TOi volgens Munters geen ver- puivingen voor. Wel is dat het pal bij het aandeel van de ouwen in de gemeentepolitiek: tintig jaar geleden waren in fr eer de helft van de Zeeuw- E raden geen vrouwen doorge raken, in 1994 bestaan de ra- pi gemiddeld voor 18 procent r ™uwen. Landelijk is dat percentage 21, Zeeland doet het ?ek dus nog niet, constateert inters. Redactie l!i"!ie,Uzen; Zu'dlandstraat 32, V?!l50_18924, fax 01150- Pt>554. Nacteuren: Frank van Kïïl'Frank Deii'Rein van Lj'm' Ton Koomen (sport), 5 09ge! (editiechef), Harold "uysseleijr. B8ilvw0l<straat 1, tel. 01100- P' fax 01140-19698. i acjeur: Cees Maas (provin- I «slaggever). Efl?,S]eenstraat 14, tel. 01140- Iübh 01100-21928. K T Eu9éne Ver- ■*ten (piv. editiechef). fc^NT'EVERKCOP lel oS11 Zuidlandstraat 32, 1^1650-17920. ioeii!9unwoordi9ers: M^in ■uk c. D'mmers. |J751 nStraat 14-te' 01140- l^9anT°?JrdigerS: lieten a"de'Marian liden°anUmmers en °Penings- pinaA2en9eafdelingen Van onze correspondent Kloosterzande - Dat de kos ten voor opknappen van de haven van Walsoorden hoog waren, dat was voor de fi nanciële commissie gistera vond geen verrassing. Wel was de commissie van me ning dat het hoog tijd werd dat voor renovatie van de haven een behoorlijke planning gemaakt wordt. Over de noodzaak van de plaatsing van de stalen dam wand aan de zuidzijde van de haven was ook ieder overtuigd. LeRoi (Progressief Hontenisse) vond het jammer dat de finan ciële meevaller van 90.000 gul den in 1992 in de haven ook niet was besteed aan dit doel. De fractie Algemeen Belang eiste openbare aanbesteding van de werkzaamheden. Wethouder Pauwels vond door de aanwezig heid van eenheidsprijzen onder hands aanbesteden zeer wel mo gelijk en wilde op deze wijze al in een vroegtijdig stadium een vinger aan de pols hebben bij de voorbereiding en uitvoering. Dat het college nu met het voor stel komt om voor 360.000 gul den op te knappen aan de haven is ingegeven door de gevolgen van de novemberstormen in 1993. Naar aanleiding van de desolate toestand waarin de haven aan de zuidzijde is werd door het wa terschap Hulster Ambacht de ge meente voor het blok gezet. Het waterschap dreigde met proce dures tegen de gemeente als voor 1 januari 1996 geen actie was ondernomen. De totale kosten voor het verbeteren van de oude haven worden geraamd op 2,5 miljoen gulden. Het is voor de gemeente financieel niet haal baar om deze werken geheel uit te voeren. arkt itstraat nmarkt Serlippens [lin onze verslaggever juist Zonder de inzet van extra personeel kan Hulst et adequate niveau van uitvoering van de gemeentelij emilieutaken niet op tijd halen. )at is de mening van de regionaal inspecteur van de folksgezondheid voor de Milieuhygiëne. Jet balen van de afgesproken latum van 1 januari 1995 is voor gemeente van belang in ver slid met het binnen halen van jjkssubsidies voor de uitvoering ;an de gemeentelijke milieuta len. Uit het jaarverslag over 1993 kan de inspecteur opmaken lat er in Hulst flink wat werk is rerzet. Maar niet genoeg. Met is vorig jaar de gereali- serde vergunningverlening in iet kader van de Wet Milieube leer achter gebleven bij de plan- -g. 11993 werden er 25 vergunnm- en afgewerkt en er zijn er nu og 59 te gaan. Dat betekent dat luist wordt ingedeeld in de ca- egorie 'zwoegers', wat overigens iog heel wat beter is dan de ategorie'achterblijvers'. Hulst eeft voor 1994 een half mens aar aan personeel meer gepland lan vorig jaar. Maar dan nog tornt de uitvoering van de mi lieutaken op de schouders van iiji mensen neer. Dat zouden er |igenlijk zes moeten zijn. Op rond daarvan constateert de in- ecteur dat 'de personele inzet dstraat ïoopjes. Diverse 4 t/m 164. Het bestuur van de Stichting Rollendriedaagse te Clinge kon terugzien op een geslaagd evene ment. Het publiek heeft drie avonden kunnen genieten van spannende wedstrijden. Michel de Koning van de kaart club de Schoppenboer kwam met een tijd van 19.48 seconden op de 500 meter sprint in het bezit van de Alouis van Dorsse- laer-trofee. Voorzitter F. Ferket dankte in zijn slotwoord alle deelnemers voor het sportieve gedeelte. Het is mede dank zij hen, aldus Fer ket, dat de rollendriedaagse op Clinge jaarlijks een succes is. Oud-medewerker A. Bracke van de Stichting Rollendriedaagse Clinge reikte zaterdagavond de prijzen uit. Er deden in totaal 16 ploegen aan deze rollendrie daagse meee. De verdere uitslag was als volgt: 2. Biljartclub de Trosvrienden met 104 punten 3, Carbnavals- veremging het Zeegat, 101 pun ten 4. de Clingse Henggelaars- vereniging, 95 punten 5. Judove reniging Clinge, 82 punten Vlnr op de rollen: Stephan Se- gers. Jurgen Segers. Johnny Leijs en Richard de Schepper. foto camile schelstraete

de Stem | 1994 | | pagina 13