4We are the champions' YVC boekt opnieuw succes Axel troeft Sluiskil af Savok wint districtsvolleybalbeker bij de vrouwen Spannende ontknoping hoofdklasse vrouwen Vlissingen geeft Hoeven geen kans DE STEM SPORT ZEELAND VOLLEYBAL VOLLEYBAL TENNIS VIERDE KLASSE H Doelpuntrijk voorproefje op nacompetitie SPORTNIEUWS KORT VIERDE KLASSE G WIELRENNEN ter"™- h" MAANDAG 16 MEI 1994 van onze volleybalmedewerker Huisorkest Savok zorgt voor gezellige sfeer in Oostburg Oostburg - Zaterdagavond kwart over vijf. Rudi de Ca- luwé, teller van de volleybal vereniging YVC, liep in de kantine van sporthal De Veerhoek in Oostburg op kop van de polonaise, gevolgd door spelers van WC, WR en speelsters van Savok. Na een vermoeiend dagje volley ballen voor de districtsbeker kwam de spanning pas los. Het was al lang geleden dat een bekerfinale in zo'n gezel lige sfeer werd afgesloten. Voor diegenen die niet deelne men aan toernooien of beachvol- leybal zit het seizoen er op. Deze centraal gespeelde finaleronde is na enkele jaren toch een succes geworden. „Doe mij nog maar acht flesjes bier," schreeuwde een vermoeide volleyballer rich ting kantinebeheerder Frank Dhaenens. Het huisorkest van de volleybalvereniging Savok zette weer een deuntje in, het was de smaakmaker van deze bekerfi nale. Ook volleyballers en vol- leybalsters kunnen een aardig feestje bouwen. „Het lijkt hier wel carnaval," zei een supporter. Het vrouwenteam van Savok had zich op de tafels genesteld, de gele rakkers waren ook daar favoriet. YVC-coach Theo Taze- laar, die nu afscheid neemt, stond tevreden tussen zijn man nen. Een kampioenschap en een beker, daar kun je als coach nog eens mee voor de dag komen. De spelers van WR liepen met gemengde gevoelens rond. Drie wedstrijden winnen en toch met lege handen. Wim Berk, die graag tijdens wedstrijden het publiek bespeelt, was weer hele maal tot rust gekomen. De Voor- waarts-tafel genoot eveneens van een heerlijk koel pilsje. Tijdens de prijsuitreiking door Hans Houg, voorzitter van de sectie wedstrijdwezen, ging er regelmatig gejuich op. De vrou wen kwamen er niet onderuit en werden door Houg op een stevi ge pakkerd getracteerd. Soms is voorzitter zijn best leuk. Voor Peter Boerjan van VVR was er nog een extra presentje. Hij kreegt een kurketrekker. Hij speelde in negen jaar tijd zeven bekerfinales en dat is toch zeld- De resultaten van de bekerfinale werden nog even doorgenomen en mogelijke wisselingen voor het nieuwe seizoen drongen door in het geruchtencircuit. De sfeer bleef uitstekend, een prima af sluiting van een zwaar volley balseizoen. Om zes uur stond de bus voor de Savok-spelers en supporters voor de deur. „We are the champions," klonk voor de laatste keer door de kantine van de Oostburgse sporthal. De an dere volleyballers en hun sup porters bleven nog even achter. De bekerfinale van 1994 had drie winnaars, YVC, Savok en de supporters. Van onze medewerker Willy van Leeuwen Oostburg - WR was met drie overwinningen op rij de morele winnaar van de finaleronde voor de Zeeuwse volleybalbeker, die zaterdag in Oostburg werd afge werkt. Toch ging de beker bij de mannen naar YVC. Bij de vrouwen was, na een spannende strijd, de volleybal beker voor Savok. YVC pakt hiermee de dubbel, want het team uit IJzendijke veroverde ook het kampioen schap in de promotieklasse. De finaleronde voor de districts volleybalbeker 1994 zal de ge schiedenis ingaan als een gezel lig, maar spannend bekertoer nooi. De puntentelling, drie pun ten bij 2-0-winst en bij 2-1 twee punten voor de winnaar en één punt voor de verliezer, is van groot belang geweest en hield de spanning in het toernooi tot en met de laatste wedstrijd. Bij de vrouwen begon Morres 2, samen met Savok een van de favorieten, zwak tegen Voor waarts, maar de meisjes van coach Ronald van Goethem wonnen wel met 2-1. Tegen SC Morres kende Morres eveneens weinig problemen en werd er simpel met 2-0 gewonnen. Savok, dat de laatste maanden van de competitie zo goed pres teerde, sprokkelde al snel zes punten bij elkaar door met 15-0 en 15-5 van SC Morres te win nen. Voorwaarts, met de af scheid nemende Jetty van Dorse- laer in het team, knokte tegen de Sasse equipe voor wat het waard was, maar het team van Gerard Gillesen won met 12-15 en 4-15. Voorwaarts zegevierde wel met 2-0 over SC Morres, dat zijn laatste wedstrijd in NeVoBo- verband speelde. De wedstrijd tussen Savok en Morres 2 moest, maar wie had dat niet verwacht, uiteindelijk de bekerwinnaar aanwijzen. „Ze staan niet helemaal op scherp," zei coach Ronald van Goethem vooraf. Toch wonnen de Hulster meisjes de eerste set met 15-10 en leek nog alles mogelijk. Savok krabbelde er weer boven op en schakelde, evenals zijn tegenstander, over op plaatsbal- len. Dat kwam het kijkspel niet altijd ten goede, maar het lever de de ploeg uit Sas van Gent wel een 15-5-setwinst op. De derde set bleef spannend en ging lang gelijk op. Morres gaf het bij de stand 12-10 voor Savok nog niet op en pakte ver dedigend veel. Natasja Reijns viel bij Savok goed aan door het midden en zij bracht haar team op 14-10. Morres sputterde nog even tegen, maar verder dan 15-11 kwamen de Hulster meis jes niet meer. Savok begon dan ook maar direct aan zijn ronde dans, want deze beker maakt een zwak begonnen seizoen toch nog goed. Berespannend was de be kerstrijd bij de mannen. Savok, gesteund door zijn eigen huisor kest en een bus vol supporters, had de zware wedstrijd tegen TDK/Brevok 2 nog in de benen. WR won met 2-1 van WS'92 3. De ploeg uit Reimerswaal, die vrijwillig een stap terugdoet naar de eerste klasse in de com petitie, deed tijdens deze finaler onde van zich spreken. Savok rolde WS'92 3 op met 2-0, ter wijl kampioen WC na een mati ge wedstrijd met 1-2 verloor van WR. De mannen van coach Theo Tazelaar herstelden zich prima tegen WS'92 3 en won nen met 2-0. Savok moest van WR winnen om de kansen in eigen hand te houden,maar dat pakte even anders uit. De ratels van WR moesten het in de eerste set afleggen tegen de deksel, toeters en trommel van Savok, dat met Atletiek ATLETE JACKIE Joyner-Ker- see, de koningin van de meer kamp, blijft tot en met de Olym pische Zomerspelen in Atlanta (1996) op topniveau actief. De 32-jarige Amerikaanse, wereld recordhouder en tweevoudig Olympisch kampioene, wil voor eigen publiek graag voor de der de keer de gouden medaille be machtigen. 15-6 de eerste set pakte. De tweede set was duidelijk voor WR-speler Wim Berk. Deze 40-jarige routinier, die zowel in positief als negatief oogpunt van zich liet spreken, knalde in de tweede set alle illusies van Savok aan diggelen. WR won verdiend met 11-15. In de laatste set bleef Berk even eens scoren dankzij een loeihar de aanval en via 3-8 en 3-15 boekte WR de derde zege op rij. Ondanks de zes punten en drie zeges zou het de beker echter niet binnenhalen. De titanen strijd tussen Savok en WC moest de beslissing brengen. Bij 2-0-winst van Savok of WC pakte de winnaar de beker, bij 2-1 was de beker voor WR. WC liet er echter geen twijfel over bestaan. In de eerste set ging het gelijk op tot 8-8, maar door een goede aanval via de buitenkant wonnen de IJzendij- kenaren met 15-10. Savok gaf zich echter niet over en begon fel in de tweede set. Het raakte wat onrustig door opstellingsfouten-, maar de score bleef gelijk op gaan tot 10-10. Toen sloeg blijk baar de vermoeidheid toe bij de Sasse equipe. Vier foutjes op rij zorgden er voor dat WC een 14-10 voorspring nam. Savok poogde via een laatste stuiptrek king nog te winnen, maar WC won met 15-13 en werd hierdoor toch nog verrassend bekerwin naar. UITSLAGEN Vrouwen: Voorwaarts-Morres 2 1-2, Savok-SC Morres 2-0, Voorwaarts- Savok 0-2, Morres 2-SC Morres 2-0, SC Morres-Voorwaarts 0-2, Morres 2-Savok 1-2. Mannen: WK-WS'92 3 2-1, WS'92 3-Savok 0-2, YVC-WR 1-2, WS'92 3-YVC 0-2, Savok-WR 1-2, YVC- Savok 2-0. EINDSTANDEN Vrouwen: 1. Savok 8 punten, 2. Morres 2 6, 3. Voorwaarts 4, 4. SC Morres 0. Mannen: 1. YVC 7, 2. WR 6, 3. Savok 4, 4 WS'92 3 1 punt. Het mannenteam van YVC en de vrouwen van Savok die in Oostburg winnaar werden van de districtsvolleybalbekers. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. Van onze tennismedewerker Hulst - Met nog één wedstrijd voor de boeg is de spanning in de hoofdklasse van de Zeeuwse districtstenniscompeti- tie voor vrouwen naar een climax geste gen. Vooralsnog leidt Souburg, maar voelbaar is de hete adem in de nek van Animo, Hulster Ambacht en Ovezande. In Hulst versloeg Animo 1 met 4-2 Hulster Ambacht 2. Namens Animo waren in de singles Nell Moons en Christianne Nijsten in twee sets te sterk voor Tiny Adriaansens, respectievelijk Marijke Hartz. Voor de Hul ster ploeg zegevierden, eveneens in twee sets, Martine Rottier over Pia Vos en Esme ralda Bral over Ria Jetten. Beide dubbels gingen eenvoudig naar het team uit Terneu- zen. Hulster Ambacht 1 won in Terneuzen met 4-2 van Animo 2. Met duidelijke cijfers was Ella Neefs te sterk voor Sarie Hamelink en Michelle Deltour voor Tiny van Zweeden. Gerda de Moor moest slechts twee games tegen incasseren. Alleen Ria Wisse won namens Animo 2 met 6-2, 6-4 haar partij ten koste van Lisette van Gaever. De dubbels werden over beide partijen verdeeld. Deze week speelt titelverdediger Animo 1 in Ter- neuzen de topper tegen Souburg. UITSLAGEN ENKELSPEL Hoofdklasse: Hulster Ambacht 2-Animo 1 2-4, Ove zande 1-Souburg 1 3-3, Animo 2-Hulster Ambacht 1 2-4. Eerste klasse A: De Schelde 2-DOS 1 0-6, Noord Beveland 1-De Klappers 1 3-3, Veere 1-De Boskreek 1 4-2. Eerste klasse B: Drive 1-Animo 3 3-3, Souburg 2-Bathse Kreek 1 0-6, De Bongerd 1-De Schelde 1 4-2, Yerseke 1-De Golfbreker 15-1. Tweede klasse A: De Golfbreker 2-Nieuwdorp 1 4-2, Animo 8-Axel 3 4-2. Tweede klasse B: De Stoof 1-Animo 4 2-4, Souburg 3-Noord Beveland 2 1-5, Animo 7-SJEF 2 2-4. Tweede klasse C: De Boskreek 2-Animo 6 1-5, Dauwendaele 1-De Bongerd 2 6-0, Nieuwdorp 2-Ee- gedima 1 0-6. Tweede klasse D: De Bongerd 3-Zierikzee 2 0-6, Axel 2-Ovezande 2 1-5, Animo 5-Kapelle 1 6-0. DUBBELSPEL Hoofdklasse: Mariekerke 1-Kruiningen 1 2-2, MLTC 1-Hoek 1 1-3, 't Halve Maantje 1-Souburg 1 3-1, Domburg 1-Eegedima 1 4-0. Eerste klasse A: De Klappers 1-Hontenisse 1 1-3, Sluis 1-Bru-ten 1 0-4, Westkaap 1-Souburg 2 1-3, Lewedorp 1-Hulster Ambacht 1 1-3. Eerste klasse B: Sluiskil 1-Vogelvlucht 1 2-2, Jacoba van Beieren l-'t Halve Maantje 2 1-3, Brouwersha ven 1-MLTC 2 3-1. STAND NA ZES WEDSTRIJDEN ENKELSPEL Hoofdklasse: Souburg 1 21 punten, Animo 1 20, Hulster Ambacht 1 en Ovezande 1 19, Hulster Ambacht 2 11, Philten 1 10, Animo 2 8. Eerste klasse A: De Klappers 1 23, Noord Beveland 1 22, SJEF 1 en De Boskreek 1 18, DOS 1 15, Veere 1 9 (degradeert), De Schelde 2 3 (degradeert). Eerste klasse B: Yerseke 1 29, De Schelde 1 27, Animo 3 23, Bathse Kreek 1 18, De Golfbreker 1 15 (uit 5), De Bongerd 1 13, Drive 1 8 (uit 5), Souburg 2 5 (degradeert). DUBBELSPEL Hoofdklasse: Kruiningen 20 (kampioen), 't Halve Maantje 15, Souburg 14, Mariekerke 13, Hoek en Domburg 11, MLTC 9, Eegedima 3 punten (degra deert). Van onze medewerker Guus Heutinck Axel - Sluiskil had nog een kleine kans om de titel te pakken. Dan moest er in ieder geval gewonnen wor den van Axel. Wie de blauw- witten gistermiddag aan het werk zag moest echter con stateren dat de ploeg zonder bezieling speelde en niet meer in zijn kansen leek te geloven. Axel was beter bij de les en speelde Sluiskil dan ook naar een verdiende 4-2-nederlaag, waarbij het de toeschouwers tracteerde op een paar fraaie doelpun ten. De gelatenheid van de Sluiskil- lenaren viel ook af te lezen aan oefenmeester Eddy van der Hooft. Anders een man die op gewonden zijn bevelen het veld inslingert en geregeld zijn dug out verlaat. Gisteren bekeek hij rustig het spel van zijn mannen zonder zich op te winden. Nu was ook in Axel al snel bekend dat Terneuzen met 1-0 aan de leiding ging en wellicht dat vanaf dat moment de spelers meer met het hoofd bij de na- competitie waren. Naast Axel en Sluiskil zal ook STEEN hieraan deelnemen. Ondertussen werden er een paar fraaie doelpunten gepro duceerd. Het begon al in de eerste minuut met een prachti ge vrije bal van Hubert van de Hemel. Met een schitterende curve zeilde het leer vol effect Axel in de aanval. Links Sluiskil-verdediger Jurgen Verbraeken. in het doel. Frans van der Veen was met stomheid geslagen. Sluiskil antwoordde met een schot van Marcel Meijer tegen de lat. Na een half uur sloeg Axel opnieuw toe. Er werd vaardig gecombineerd op het middenveld en Mike van Ros- sem werd weggestuurd op rechts. Zijn late voorzet werd binnengeschoten door Michael Pieters. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. Sluiskil was wel aan zijn stand verplicht om wat terug te doen en wie moest dat doen: Paul van der Hooft. In de Axel-de fensie werd slecht uitverdedigd en Van der Hooft kreeg de bal. In een oogopslag zag hij dat Tonny Gommers ver voor zijn doel stond en met een fraaie lob veschalkte bij de Axelse sluit post. Na rust waren de Sluikillena- ren blijkbaar nog met hun ge dachten in de kleedkamer. Na zeven minuten had Axel al weer twee keer doeltreffend uitge haald. Eerst nam Leo Bracke een voorzet van Michael Pieters vol op de wreef en joeg het leer hoog in de touwen. Kort daarop krulde Rick Wouters een hoek schop in één keer in het doel, een ouderwetse inswinger. Scheidsrechter Van Dooren uit Dongen vond het nu te gortig worden. Hij besloot Sluiskil de helpende hand toe te steken door een doelpunt toe te ken nen, waarbij de bal de lijn niet was gepasseerd. Frits Pieterse kopte terug en verraste daar mee zijn doelman. Al grabbe lend had Gommers de bal ech ter nog ruimschoots voor de lijn. De man in het zwart stond op grote afstand en besloot het doelpunt toe te kennen. Tonny Gommers wond zich er zo over op dat hij het bekende gebaar naar het voorhoofd maakte, wat hem nog eens een gele kaart opleverde. Zoals er nog vier mensen een gele prent verzamelden: Marcel Meyer, Frans van der Veen en Jean- Pierre Hubregtsen van Sluiskil en Frits Pieterse van Axel. On nodig in een sportieve wedstrijd en ook een beetje dom, omdat een enkeling nu misschien ge schorst is in de nacompetitie. Bianca van Bendegem zesde op NK Bedum - Bianca van Bendegem van de turn- en gymnastiekvere. niging Voorwaarts uit Axel is op een eervolle zesde plaatj geëindigd in het Nederlands kampioenschap van het KNCCV (Koninklijk Nederlands Christelijk Gymnastiek Verbond). In sporthal De Beemden te Bedum werkte zij de vijfkamp naat behoren af. Vooral aan de ringen zette zij een sterke oefening neer met een puntenwaardering van 8,25. Daarmee scoorde zt een vierde plaats. Minder goed ging het op de balk. De gi punten die zij scoorde was duidelijk onder haar mogelijkhed® Daar staat tegenover dat zij op zowel de brug (7,60 punten) als de mat (7,60) goed presteerde. Dat gold overigens ook bij bet springen. De eerste sprong werd gehonoreerd met 7,50 en dj tweede kreeg een waardering van 7,75 punten. Goed vooreej gemiddelde van 7,63. In totaal scoorde zij 37,38 punten en dal was goed voor de zesde plaats. Kampioene van Nederland werd Rosanne Zwaan van Agilitas uit Bunschoten met een totaal vat 40,68 punten. Toernooivoetbal jeugd Oostburg - De jeugdafdeling van de voetbalvereniging Oostbim hield geslaagde toernooien voor de C-junioren, D-, E- ea F-pupillen. EINDSTANDEN C-junioren: 1. Sluis, 2. Oostburg, 3. Aardenburg, 4. IJzendijke. D-pupillen: 1. Schoondijke, 2. Oostburg, 3. Sluis, 4. Hoofdplaat. E-pupillen: 1. Oostburg El, 2. Zeeland Sport E2, 3. Zeeland Sport El 4. Schoondijke El, 5. IJzendijke El, 6. IJzendijke E2, 7. Sluis El, Oostburg E2. F-pupillen: 1. Zeeland Sport B, 2. Zeeland Sport C, 3. IJzendijke A, Oostburg B, 5. Oostburg A, 6. Oostburg C, 7. Zeeland Sport a'8 Hoofdplaat A. Van Ruler wint rapidtoernooi Wemeldinge - Joop van Ruler van de schaakvereniging Goes won het tiende Seheldeschaker-rapidtoernooi dat de gelijknami ge vereniging Scheldeschaker in hotel Vredebest te Wemeldinge hield. Voor de slotronde aanbrak was Van Ruler al zeker van de eindzege. Met een deelname van 31 personen, inclusief jeugd, bleef de bezetting ietwat onder de verwachtingen. Vooral de jeugd matig vertegenwoordigd in dit toernooi. Van Ruler zette het toernooi volledig naar zijn hand en behaalde de ene na de andere winstpartij. Toen hij met een score van zes punten uit zes wedstrijden aan de slotrronde begon kon de toernooizege hem niet meer ontgaan. Prompt verloor hij in slotronde, maar dat was slechts van bijkomstig belang. Ji Oostdijk uit Terneuzen en tegenwoordig lid van de schaakvere niging Goes werd knap tweede op een half punt achterstand. EINDSTAND 1. J. van Ruler 6 punten uit 7 wedstrijden, 2. J. Oostdijk öVi, 3. P. van Rooijen 514, 4. M. Westerweele 5, 5. W. Bliek 5, 6. A. Jonkheer 5,7.M. Montenegro 5, 8. B. Schelhaas 4!/a, 9. P. Reijnierse 4, 10. J. van Beken) punten. Sparta verplettert Heinkenszand Heinkenszand - SV Heinkenszand verloor de wedstrijd eredivisieclub Sparta, die werd gespeeld ter gelegenheid van ie! in gebruik nemen van de overdekte zittribune, met 0-19 (rust 0-9). Heinkenszand deed voor 500 toeschouwers zijn best, enkele keren met een leuke combinatie voor de dag, maai slaagde er niet in de eer te redden. Al kreeg Wietse Veerman kort voor rust een unieke kans op een treffer. De speler Heinkenszand schoot echter tegen de Rotterdamse keeper Enkele minuten voor het einde kreeg Marijn van Liere nogmaals een fraaie mogelijkheid om Heinkenszand aan een doelpuntte helpen, maar hij schoot van dichtbij over. Voor Sparta scoorden Bogarde (5 XKrijgsman (4 X), Dennis dl Nooyer (4XNico Jalink (2X), Dos Santos (2xSmithen" Eek. Schaakkampioenschap Middelburg Middelburg - De schaakvereniging Middelburg, die ook dit jaar weer het open schaakkampioenschap van die stad houdt, kan bogen op een groot en zeker sterk deelnemersveld. Vrijwel de gehele Zeeuwse top is present in dit kampioenschap dat over zeven ronden, steeds op vrijdagavond, betwist wordt. In die eerste ronden vielen geen uitgesproken verrassingen noteren. De meeste kanshebbers wonnen hun partij, ii di categorie clubschakers kregen vijf speler een bye, hetgeen inhoudt dat zij een half punt toegewezen kregen. Bij di huisschakers was er slechts één bye en één speler zonder partij Laatstgenoemde krijgt een vol punt. UITSLAGEN Clubschakers: Schelhaas-Wolters 1-0, Goedbloed-Jonkheer 1-0, lis ten-Beckers 1-0, Sanders-W. B. Obbink V2-V2, Van Wijnen-Van de Maas 1-0, De Bock-Westerweele 1-0, A. Riemens-Quakkelaar 1-0, Vliegenthart-Groffen 0-1, Siccama-Meijer 1-0, Van Haaften-Meukn- broek V2-V2, Dieperink-W. K. Obbink 1-0, Reijnierse-J. de Wolf 0-1,C de Wolf-Rikumahu 1-0, Bakker-Punt 0-1, een bye voor De V" Tiggelman, Van Driel, Van Boven en Van Eekhout. Huisschakers: Faasen-Bockhoven 0-1, Nuijts-Moekotte 0-1, Van zen-Driedijk 1-0, een bye voor mevrouw De Boer, geen partij Suurmond. RCS 3 verder na strafschoppen Heinkenszand - RCS 3 plaatste zich voor de volgende ronde M de bekercompetitie van de afdeling zondagvoetbal door na efl 1-1-eindstand via strafschoppen het thuisspelende Luctor'88 2 te verslaan, In de eerste helft waren de bezoekers gevaarlijker en kwamen op voorsprong door éen verdedigingsfout van Adri de Jonge. In* fase van de wedstrijd vervulde Luctor'88-doelman AntoineBï een uitstekende rol. Na de pauze was Luctor'88 2 veel sterker® kwam op gelijke hoogte door een fraai doelpunt van Ronald de Jonge. De winnende treffer kwam echter niet op het bord en® strafschoppen (4-5) verloor de thuisploeg. jESTEM onze sportmedewerker ist De wielrenners kun- ^ze maand weer flink de bak. Dinsdag 17 mei rdt het traditionele ker- iscriterium van Hulst ver- den voor trimmers en ama- s De amateurs vertrek- U om 15.00 uur voor hun Lei aan het Cornells de Llein. De Glacisweg is op- teuw opgenomen in het par- jurs. ~~~~V\/iËLRENI\lEN amateurs sluiten de wieier- Hulst af. Heel wat beken- staan er op de affiche Van onze sportmedewerker Terneuzen - De beide Zeeuwse clubs uitkomend in de vi® Jen met onder klasse G van het landelijk amateurvoetbal reisden voor hun laatste wedstrijd in deze competitie af mar Brabantse. Vlissingen won in en tegen Hoeven me' Zierikzee verloor met 3-2 van Nieuw Borgvliet. HOE VEN-VLISSINGEN 1-3 - Beide teams konden vrijuit spe len. De overwinning van Vlissin gen was verdiend. Christian Maas scoorde uit een vrije trap voor Vlissingen 0-1. Kort voor de rust werd het door een doelpunt van Rob Post 0-2. Ook na de hervatting was het Vlissingen dat de toon aangaf. Kees Houte pen (hij wordt met ingang van het volgend seizoen trainer van Arnemuiden) scoorde 0-3. Daar na geloofde Vlissingen het wel en nam wat gas terug. Hoeven profiteerde hiervan en het was Tom Huiskens die 1-3 liet aante ken. NIEUW BORGVLIET-ZIERIK- ZEE 3-2 - Nieuw Borgvliet moest winnen om zijn kans op behoud van het vierde klasser- schap veilig te stellen. Voorlopig n onze medewerker Eddy de Schrijv ,gelwaarde - Niet de sterste on zaterdagmiddag de zeve mloop van Vogelwaarde. Gc ar sloop mee in de kopgroep uitval van de sterke Jerc adspurt was de bijna 29-jarig Van Happen kwam er niet 1 t Middelkamp-feest was com- let met de derde plaats van ancois Franse. Patrick van ssel was de beste van de wie vereniging Zeeuws-Vlaande- en eindigde als veertiende, geelhemden waren moege- eden, omdat ze door Theo ddelkamp aan het werk wer- gezet. De Bevelanders kon- in een zetel de koers volgen, dat Mario van Vlimmeren er dan 140 kilometer in de ntlinie streed. „Wij hadden aliteit in de kopgroep en dat 11 je van de wielervereniging euws-Vlaanderen niet zeg- Tonnie Huyzen een ;er mee aan het adres van de euws-Vlamingen. Martin de Iger was de dappere strijder kleuren van Zeeuws- landerén heel lang hoog hield, deed dat op een manier die peet afdwong. En met Rabout Schnasse in een eveneens :d rol was de jeugd van :uws-Vlaanderen goed op lef. zeventiende Omloop van Vo laarde was een rare wed- ijd. Er werd bijzonder hard :oerst, want na 178 kilometer rd er een gemiddelde opgete ld van meer dan 43 kilometer, arnaast speelde de wind wel rol, maar toch niet zoals imige renners gewild hadden, tin de Jaeger was de eerste een ontsnappingspoging op 1 naam bracht. Dat was bij berijden van de rode kas- Ijes aan de Kalverdijk nabij viaduct van Perkpolder. De fêer ging aan de haal en kreeg C later gezelschap van Anton 1 der Heyden. Dit duo hield vijf kilometer vol. Na 49 •meter koers was het weer de velse Westdorpenaar De Jae- die ontsnapte. Deze keer e6 hij gezelschap van Jeroen 1 Hoorn, Patrick Spijker, Erik isen, Christ Donders, Jeroen ^Happen, Werner Hereijgers Marco van den Beemd. Ook 1 Vlimmeren, Jansen en Van "ijst kozen het hazepad en 'ogels waren gevlogen. lui' Passel aarzelde even en dat f? "ern duur te staan. Peter i "ad al te kermen gegeven een aflopende tube te rijden oende wilde Van Passel even wachten, maar de kop- 's liepen steeds verder weg ®t peloton dat in slaap gewiegd. De maximale «prong bedroeg 1 minuut en ®C°i en' Het achtervol- erk kwam op de schou- i„„eer van de renners van de „ereniging Zeeuws-Vlaan- anderen Bar en'de Amerikaan Schnasse fet r? waterdragers. Daar- 1.. n Mol en Van Passel Iswerk v0eee1 blijft dit nog een vraag, isommispLL,, 11 door het eeliike snel var. ijd tnc,™. -* enten leek de door het gelijke spel van moet de ploeg op tweede F foton oD pu ri:.Tyr ~- sterdag tegen de club uit ftöjj ;ers enP J stnJd tussen de irad. Vlimn een beslissingswedstrijd F' om uit te maken wie er deert. Zierikzee deed zijn sp tieve plicht hoewel bet id toe meer de winnen had. HaM ge werd het 1-0 door een punt van Jan Bergs. Vijf 1®®, na de hervatting scoorde d® de speler 2-0. Twee mind® ter werd het via Ricardo W 3-0. Zierikzee, dat toen poosje net tien man bin"® lijnen stond wegens het veld sturen van Berry pakte de zaken wat energy aan. Een penalty benut do»r win Nelisse betekende 3'1 spanning kwam volp terug Patrick Roggeband voor zorgde. Meer zat er voor Zeeuwen echter niet meer111' 'uws-m geelhemden en reed ook Rudi Ra- uitstekende Omloop if! t„ 0 "'"'"omen reex ae iton ssen de kopgroep en het uit larnip^"" j00raan dat streed, ,j and stak een helpende en dat was uiterst Middelkamp zat met uit ?er?n Prima en kon de 'P° werd rian0II\ k*iken- Het repel n ook aUeen maar door de Middelkam- rollresten enkele renners van Sn'JTlaar het meren- De Ta. ders bleef strijden. Zeeuwfvi®3^ de tactie^ !,baal a j ?anderen werd -aal duidelijk toen alle Wi helang hadden P'opers naar voren Ws-yia Jïfjeden' Behalve v«anderen. Die kwam I de Pbien

de Stem | 1994 | | pagina 16