Benetton laat zich niet uitkleden Gogean niet te stuiten bij EK turnen Mogelijk nieuwe kans voor Verstappen Van 't Hek maakt Kampong kampioen IJSVRAGEN •ecliters nu Team wil heerschappij Schumacher na winst in Monaco zolang mogelijk koesteren in uniform I terwijl vrijwel alle andere [scheidsrechters op het veld I verplicht zijn in Umbro-kle ding te fluiten. Geen enkele I scheidsrechter kan nu nog een eigen contract aangaan. Sinds I twee jaar is iedereen verplicht I voor de collectieve regeling te tekenen. Zo verdwijnen de persoonlijke contracten van- I zelf." TNIEUWS KORT DESTEM SPORT B3 SPORTNIEUWS KORT Jrensrechters in het betaald I seizoen ook buiten het veld 'KNVB legt het voorschrift -Zodat maatregelen kunnen lidsrechters die de vooree. leren. Nu wordt een talentvolle scheidsrechter die naar het be- taald voetbal doorbreekt naast dat scheidsrechtersten.ua van een sponsor dus ook ver plicht de buiten het veld de uniforme uitgaanskleding van een andere sponsor te dragen Uilenberg: „Iedereen is ak- koord gegaan. Ook de nieuw komers moeten zich hieraan binden. De KNVB is de enige instantie die dat verplicht kan stellen door het in de regle menten op te nemen en zo nodig sancties te treffen." Sancties? Uilenberg: „Ik denk inderdaad dat het een voorwaarde is om te kunnen functioneren in het betaald voetbal. Niet dat ie mand die vasthoudt aan een spijkerbroek meteen niet meet wordt aangesteld voor wed strijden. Door dit reglement heeft de sponsor wel garanties gekregen." Om hoeveel kostuums het Uilenberg: „Het contract loopt twee jaar. Het gaat om een dikke 60 tot 65 pakken, voor scheidsrechters en grensrech ters. Er wordt geen verschil gemaakt. We dragen straks al lemaal hetzelfde pak. Donker blauw, met een blauw over hemd." gaat tal: 24. Joker: 3532330 Duitse lotto: 4-8-11-17-38-39. Reservegetal: 35. Supergetal: 1. Super 6: 154265 Spel 77: 8103143. en Hoogenband Inband heeft dit weekeinde tijdens len in Parijs drie nationale adspi- ue 50 meter vlinderslag kwam het een tijd van 26,18 seconden, op de 1 en op de 1500 meter vrije slag tot lelijk langs Tsjechië bgbyploeg heeft zondag de eerste lereldkampioenschap, volgend jaar pr Brescia won Oranje de eerste e van het kwalificatietoernooi van 9. Met rust leidde Nederland reeds [dag: Nederland - Tsjechië 38-9 (20-9). ^Tsjechië; zaterdag: Italië - Nederland dronde. MAANDAG 16 MEI 1994 lago) Ttwee op- Jeide een brper glish |elers van teder bver- |dens bank de der n) en lisch i), is d in De Jesse iokser 'aulen Hen- e eer- at een e bes- j(|)Ckholm - Gina Gogean er geen enkel misverstand „tr bestaan: de 16-jarige joemeense was de beste truster bij de Europese kampioenschappen. Ze be- „achtigde zaterdag de titel sje meerkamp. Na de vier- ■j plaats bij het WK in Bris- LJIie en de zilveren medaille ij, het EK 1992 in Nantes team 'n Stockholm haar de- jjitieve doorbraak. fa maand na het wereldkampi- itnschap was Gogean niet te jUiten. In de Zweedse hoofdstad :e een indrukwekkende se- „e neer: 9,837 (sprong), 9,825 ongelijk), 9,912 (balk) en 9,837 (vloer). Op de evenwichts- balk voegde ze er zondag nog een Europese titel aan toe. Gogean werd de derde Roemeen se die het Europees titeltoernooi domineerde. Nadia Comaneci won drie keer, in 1975, '77 en '79. In 1987 was Daniela Silivas de trots van de toen nog regeren de dictator Ceaucescu. Ook na diens executie bleef het turnen van de Roemeense meisjes tot de internationale elite behoren. De volgende generatie staat alweer klaar, bij de junioren werd het land één (Marinescu) en drie (Bi- can). Voor Lavinia Milosovici was het EK haar zoveelste teleurstelling. De 17-jarige Roemeense wacht nog steeds op haar eerste inter nationale titel. Bij het WK werd ze tweede, in Stockholm landde ze na een dubbele salto aan de brug op haar stuitje. De zesde plaats bleek het hoogst haalbare. De zege bij de paardsprong kon het verdriet nauwelijks verzach ten. De oppositie voor de Roemeense turnsters kwam uit de voormali ge Sovjetunie. De Russinnen Kosjetkova en Tsjorkina deelden het zilver, Boelasjova en Podko- pajeva brachten de Oekraïne plaats vier en vijf. Tsjorkina won de toestelfinale brug ongelijk, Podkopajeva had volgens de jury de beste vloeroefening. TURNEN Stockholm. EK. Vrouwen, vierkamp (resp. sprong, brug ongelijk, balk, vloer, totaal): 1 Gogean (Roe) 9,837-9,825-9,912-9,837-39,411, 2. Kosjetkova (Rus) 9,750-9,875-9,762-9,837-39,224, 2. Tsjorkina (Rus) 9,850-9,862-9,737-9,775-39,224, 4. Boelasjova (Oek) 9,593-9,787-9,687-9,725-38,792, 5. Podkopajeva (Oek) 9,782-9,300-9,800-9,875-38,737, 6. Milosovici (Roe) 9,824-9,250-9,800-9,850-38,724, 7. Fabrisjinova (Rus) 9,749-9,300-9,825-9,837-38,711, 8 Kalinina (Oek) 9,712-9,662-9,512-9,600-38,486, 9. Canqueteau (Fra) 9,756-9,587-9,412-9,450-38,205, 10. Pacheco (Spa) 9,412-9,737-9,600-9,312-38,061. TOESTELFINALES Sprong: 1. Milosovici 9,800, 2. Pisj- koen (WRu) 9,793, 3. Podkopajeva 9,787, 4. Gogean 9,775, 5. Tsjorkina 9,749, 6. Fabrisjinova (9,712, 7. Can queteau 9,468, 8. Lussac (Fra) 9,318. Brug ongelijk: 1. Tsjorkina 9,887, 2. Fabrisjinova 9,837, 3. Pacheco 9,800, 4. Tarasevitsj (WRu) 9,775, 5. Pisjkoen 9,750, 6. Podkopajeva 9,737, 7. Milosovici 9,725, 8. Gogean 9,675. Balk: 1. Gogean 9,900, 2. Podkopa jeva 9,862, 3. Milosovici 9,850, 5. Tsjorkina 9,775, 6. Fabrisjinova. Lussac 9,700, 8. Martin (Spa) 9,537. Vloer: 1. Podkopajeva 9,937, 2. Mi losovici 9,887, 3. Kosjetkova (Rus), Gogean 9,850, 5. Pisjkoen 9,800, 6. Boelasjova 9,687, 7. Reeder (GBr) 9,675, 8. Tsjorkina 9,350. Groningen. NK trampolinespringen. Mannen, individueel: 1. Lennard Villafuente (Pro Patria, Zoetermeer) 97,9 punten, 2. Alan Villafuente (Pro Patria) 97,4, 3. Bert Dammers (TVIJ, IJmuiden) 90,8. Synchroon: 1. Villafuente/Villafuen- te 129,1, 2. Dammers/Dammers 93,2., Vrouwen, individueel: 1. Hartog (Spakenburg) 92,8, 2. Van Braak (Olympia, Aalsmeer) 88,9, 3. Van Wetering (Veerkracht, Amsterdam) 87,0. Synchroon: 1. Van Braak/Hartog 124,7, 2. Coutinho/Zwier (Excelsior/ Veerkracht) 116,9, 3. Bronkhorst/De Gans (Almere) 108,8. (snonze verslaggever Huub Paulissen fate Carlo - Als geen ander team ageerde Benetton afgelopen weekeinde in Monte Carlo tegen de aangekon- drastische 'ontwapening' in de Formule I. Nage- alle teams hebben hun bedenkingen tegen de haalbaarheid om op korte termijn de door de internatio- autosportfederatie (FIA) opgelegde beperkingen te introduceren. Zij hielden zich echter tijdens de GP van faaco, die werd overschaduwd door de doden in Imola het ongeluk van de Oostenrijker Karl Wendlinger, Eever even op de vlakte. Waarschijnlijk totdat de storm van kritiek is gaan liggen. Alleen Benetton-teamchef Fla- rio Briatore wenste geen ver- stoppertje van zijn gevoelens te spelen en wees openlijk naar zijn «hoofd: „Natuurlijk willen !iij meewerken aan zinnige maatregelen om de Formule I :r te maken. De coureurs ijn ons grootste kapitaal en wij Men alles doen om dat te be schermen. Maar de Formule I Kt wel de Formule I blijven. Het moet op technisch gebied de per zijn. Dat betekent top snelheid van boven de 300 kilo meter per uur. En daar zijn risi co's aan verbonden. Als men langzamere auto's wil zien, dan moet men naar de Formule 3000 te Nederlandse 800-meter-l loopsters. Olympisch kam-j pioene Ellen van Langenl loopt in het Fanny Blan-j kers-Koen-stadion tegen] Stella Jongmans en Ester Goossens. Voetbal VIER SPEELDAGEN vc het einde van de Oosten-I rijkse voetbalcompetitie151 trainer Horst Koppel vanl FC Innsbruck op staandei voet ontslagen. AanleidinSj was de nederlaag (0-1) de club zaterdag tegen" mira Wacker leed. 1^1 bruck kan daardoor kans komend seizoen ffi strijd om de UEFA-Cup te komen, vrijwel verge»»-! Als opvolger van K°PPe wordt oud-internatioW Hans Krankl genoemd. Volleybal ANNEMIEK VERRAT EPPING is tijdens de gadering van de Ne landse Volleybal Bona s kozen tot voorzitter va sector Top. Ze volgt f Derks op, die begin aP verstaan kreeg dat moest opstappen. Pete Loo werd voorzitter va I sector Beach, als commissie van cte i in het leven geroepen- Cricket j STEVEN LUBBERS h# zaterdag in Amstelvee eerste single-^ crickettoernooi gewo In de finale verdof*" Floris Jansen in vier Heerser Dc reden waarom vooral Benet ton mets voelt voor het volledig uitkleden van de technische hoogstandjes ligt voor de hand. De renstal rond Michael Schu macher, die in Monaco zijn vier de race in successie won, heeft het meeste te verliezen. Zoals in het recente verleden McLaren en Mams, die toen ook van geen aftouwen wilden weten, is het troetelkind van de schatrijke Italiaanse modegigant uitge- poeid tot de absolute heerser in ie Formule I. En het wil die fel legeerde positie natuurlijk zo lang mogelijk koesteren, iyrton Senna kon in de voor bande drie races van dit seizoen de beste startplaats van Mi- <J®1 Schumacher afsnoepen. Ja de Braziliaan zijn grote lief je met de dood heeft moeten raopen. is niemand in staat de »a-]arige Duitser van zijn eerste wereldtitel af te houden. Het Piak waarmee Schumacher eerste pole-position en zesde GP-zege (in 42 races) behaalde, :-akte duidelijk dat niemand anders recht had op het overne- tar van de Monegaskische race baan van de betreurde Senna, «het sensationele trainingsre- '!!<i van 1.18,560 was hij twee ««den sneller dan Alain Prost V®S jaar En dat wettigt de Wag wat men is opgeschoten met het verbieden van actieve Hung en traction-control, om de Monaco zeer belangrijke "ahtensnelheid te reduceren, •adat de verzamelde rijders, een 'franse vlag met het portret Senna dragend, op de finis- h£oWn m'nuut st'lte 'n ac'lt oden genomen voor hun in Igestorven collega's, schud- .Schumacher de gevoelens van behagen van zich af en storm- "anaf de start naar eenonbe- U ege' «ht de concurrentie de illusie bat zij de Duitser zou I bijbenen, dan werd die I .-p i eerste bocht de grond ïaH tifrï' Damon Hill tikte Mi- J L,nen aai> bij het remmen I heij 'e devote, waardoor de •aste belagers van Schu- I ®er in het stof moesten bij- I i'(. 'Mn in het tumult ook nog ij, - en Martini crashten, hen „S V'er b°bdes uit de top- ''varen verdwenen, moet I gene» actler ln ziin spiegeltje dat z\fam hebben vastgesteld 15ssl jln ,0PP°nenten hem hele- AW n ^aart speelden, geuljer ln Monaco niet al da- I Haakte ?6n morbide sfeer hing, I ft.. e ^humacher na de an- I handed" Prestigieuze zege een I Zalfs met Flavio Briatore. I tor var, j ®oer>, de organisa- Kzo iedan I br vaMic"cl B0 I ",t;f cc' dlP in Monaco, vond gepast en met I f-nde a a maakte hij er een prins r Schumacher naar I i&er.ainier °P het podium te voor een bescheiden lVas niet lang daarna dat Michael Schumachter besefte dat de autosport nog altijd meer moeite heeft met het afscheid van vooral Ayrton Senna, dan dat ze zich verheugt over de komst van een nieuwe ster. „Ook ik heb twee verschrikkelijke we ken achter de rug. Net als ieder een in het vak wist ik niet hoe ik de klappen moest verwerken. Er zijn zelfs momenten geweest dat ik dacht niet meer normaal te kunnen racen. Gelukkig hebben we vorige week twee dagen in Silverstone getest. De eerste dag kon ik me niet concentreren en hield ik het snel voor gezien. De tweede dag ging het stukken beter. Als dat niet het geval was geweest en de angst was geble ven, dan had ik hier niet gere den. De voorbije dagen is veel geprotesteerd tegen het door gaan van deze GP. Maar ik denk dat daarmee de wens van Senna in vervulling is gegaan. Formule I was zijn sport, zijn leven. Hij zou willen dat het doorgaat," meende Schumacher met tranen in de ogen. De 52e Grote Prijs van Monaco was er in alle opzichten een die afbreuk deed aan de rijke tradi tie van het spektakel in het vor stendom. Het tragische ongeluk van Wendlinger, die onveran derd vecht voor zijn leven in het ziekenhuis in Nice, bovenop de doden in Imola, legde een zware hypotheek op de 'Formule Mort' (de Formule van de dood), zoals een Franse krant schreef. Ook de race liet veel te wensen over en deed het publiek hunke ren naar de spannende gevech ten die Senna in het verleden met ondermeer Mansell en Prost leverde. Als een treintje slinger den de bolides gisteren nagenoeg zonder verandering van posities door het labyrinth in Monte Car lo. Opvallend was alleen het gro te aanval uitvallers, waardoor slechts elf auto's de finish zagen, en de goede klassering van routi niers als Brundle (2e) en De Cesaris (4e). Bezinning Voor de Formule I teams breken nu weken van bezinning aan. De teambazen belegden reeds hun eerste vergadering over de in grijpende maatregelen die hen worden opgelegd en ze zullen echt niet zonder slag of stoot akkoord gaan. „Uiteindelijk zal er wel weer een compromis uit rollen," toonde Michael Schu macher gevoel voor realiteit. Gebeurt dat niet, dan zal de oorlogsverklaring van de FIA aan de technische wedloop voor vele partijen aanleiding zijn zich op de toekomst te bezinnen. Monte Carlo. Formule I, GP Monaco, vierde race WK: 1 Schumacher (Dui) Benetton 78 ronden (259,594 km) in 1.49.55,372 uur (gem. 147,7 km/u), 2. Brundle (GBr) McLaren 37,278, 3. Berger (Oos) Ferrari 1.16,824, op één ronde: 4. De Cesaris (Ita) Jordan, 5. Alesi (Fra) Ferrari, 6. Alboreto (Ita) Minardi, 7. JJ Lehto (Fin) Benetton, op twee ronden: 8. Beretta (Fra) Larrousse, 9. Panis (Fra) Ligier, op drie ronden: 10. Comas (Fra) Lar rousse Stand WK: 1. Schumacher 40 pun ten, 2. Berger 10, 3. Barnchello (Bra) Jordan, Hill (GBr) Williams 7, 5. Alesi, Brundle, Larini (Ita) Ferra- ri 6. WK constructeurs: 1. Benetton 40, 2. Ferrari 22, 3. Jordan, McLaren 10. Formule 3: 1. Fisichella (Ita) Opel 79,872 km in 39.06,156 (gem. 122,5 km/u), 2. Midler (Dui) Fiat 1,702, 3. Maassen (Dui) Opel 6,959, 4. Paccio- ni (Ita) Opel 15,077, 5. Angelelli (Ita) VW 15,896, 6. Krumm (Dui) Opel 22 904 EC Renault Clio: 1. Bourdais (Fra) 24 ronden in 49.06,333, 2. Gouhier (Fra) 22,793, 3 Bleekemolen (Ned) 24,661, 4, Verschuur (Ned) 28,600, 8 Kalff (Ned) 44,409, 19. op een ronde Van Vliet (Ned). Stand na drie races: 1- ^our"^s punten, 2. Castagne (Fra) 42, 3_ Bleekemolen, Klay (Zwi) 38, 8. Kalff 21, 10. Verschuur 12. De Formule-I-coureurs brengen voor de start van de GP van Monaco een eerbetoon aan hun recent overleden collega's Senna en Ratzenberger. foto epa Van onze verslaggever Monte Carlo - Na het week einde van de GP van Mona co lijkt Jos Verstappen kans te maken op korte termijn weer aan Formule-I-races deel te nemen. De Fin J.J. Lehto heeft nog zoveel last van zijn nek, dat hij moge lijk weer plaats moet maken voor Verstappen. Na het zwaar teleurstellende optreden van J.J. Lehto in Mo naco werd reeds openlijk ge speculeerd over het ingrijpen van het Benetton-team ten fa veure van Jos Verstappen. De Fin blijkt nog veel last te heb ben van zijn nekblessure en veel te vroeg in de race-auto te zijn gestapt. In de trainingen van Imola kon hij dat nog ver doezelen, omdat op een snel circuit de verschillen kleiner zijn en zijn nek minder wordt belast. Nadat hem bij de start in Imola de motor afsloeg, ging het in Monaco vooral in de trainingen helemaal mis. Op de bochtige omloop had Lehto veel last bij het veelvuldig remmen en acce lereren. In de trainingen was hij maar liefst 4 seconden lang zamer dan Schumacher en de 17e startplaats met een win nende auto was een afgang. In de race werd hij al na 17 ronden gedubbeld door zijn Duitse teamgenoot en reed lan ge tijd in de achterhoede. Door de vele achterblijvers schoof Lehto echter geleidelijk op naar de zevende plaats en in de slotfase voorkwam Schumacher met een genereus gebaar dat Lehto op twee ronden werd gereden. De Duitser had de Fin reeds voor de tweede keer inge haald, maar ging met een veili ge voorsprong zo langzaam rij den dat Lehto hem weer voor bij kon en zij achter elkaar door de finish reden. „Ik wilde beide Benettons samen op tv en Lehto het plezier doen dat hij niet op twee ronden kwam," aldus Schumacher. Maar bij Benetton heeft men allang gezien dat Lehto wel erg geforceerd aan zijn rentree be zig is. Lehto gaf na afloop ook ruiterlijk toe dat hij al blij was de race te hebben uitgereden: „Mijn nek baarde mij veel zor gen. Het deed flink pijn, maar ik probeerde door te gaan. Het was vaak een eenzame strijd voor mij, maar het was belang rijk te finishen." In de volgende race in Spanje krijgen de coureurs opnieuw een bochtig circuit voor de kie zen en afhankelijk van hoe het Lehto daar vergaat, zal Benet ton mogelijk ingrijpen. Jos Ver stappen moet komend weekein de testen in het Spaanse Jeres, maar Benetton heeft in de rich ting van de Nederlander nog niet gezinspeeld op een rijders wissel. „Het is echter niet on mogelijk, want iedereen ziet natuurlijk wat er met Lehto aan de hand is. Het is zijn eigen beslissing geweest weer zo snel in de auto te stappen," aldus Verstappen. Vught (anp) - Hockeycoach Tom van 't Hek is na het behalen van de landstitel een nog ferventer voorstander van de play-offs. Het vrou wenteam van Kampong ein digde in de reguliere compe titie op de tweede plaats ach ter MOP. Dank zij het ver lengstuk veroverde de Utrechtse ploeg alsnog de na tionale titel. Dit weekeinde was niet te mer ken dat de ploeg uit Vught het seizoen domineerde. De Bra bantse elf waren duidelijk zwak ker dan Kampong, dat zaterdag in Utrecht door een zege van 2-0 de basis legde voor het kam pioenschap. Zondag bevestigde de formatie haar goede vorm door in Vught met 1-0 te winnen. Kampong kwam zaterdag al vroeg in de wedstrijd op voor sprong. Jeanette Lewin scoorde in de vijfde minuut, waarna El len Kuipers een minuut later 2-0 maakte. De 'Romario van Kam pong' haalde even over de 23-meterlijn verwoestend uit. International Daphne Touw in het doel van MOP was kansloos. Van 't Hek voerde sinds zijn komst twee jaar geleden drasti sche veranderingen door. Hij koos voor de individuele benade ring, bemoeit zich ieder duel zeventig minuten met de strijd op het veld. In woord en gebaar. „Het coachen is voor mij af kicken," verklaarde de ex-inter- ■national na afloop. „Ik wil mijn rol als coach niet onderschatten, maar zeker ook niet overschat ten. Zo dacht ik er ook over tijdens mijn actieve loopbaan." De scheidsrechters kunnen de doorlopende bemoeizucht van de huisarts niet waarderen. Ook za terdag niet. Zij waarschuwden Van 't Hek, omdat hij op iedere actie in het veld commentaar had. Na de nederlaag van 2-0 zater- Tom van 'Hek, de coach van het vrouwenteam van Kampong, op de schouders na het binnenhalen van de titel. foto anp dag in Utrecht begon MOP zon dag voor eigen publiek iets of fensieven De vrouwen uit Vught liepen zich steeds vast in het centrum. Kampong was met een serie uitbraken gevaarlijker. Di rect in de tweede helft sloegen de gasten toe. Ellen Kuipers tik te een vrije slag hoog binnen; 0-1. Het kampioenschap was een feit. Na een suprematie van vijftien jaar van HGC en Amsterdam werd zondag het aanstormend talent van Kampong kampioen. In de strijd om de derde plaats versloeg Laren HGC met 3-2. „Dit is goed voor het Nederland se hockey," zei een trotse Van 't Hek met een fles champagne in zijn hand. „Er is zeker geen sprake van competitievervalsing, want iedereen houdt de hele competitie rekening met de play offs. Van de 26 wedstrijden heb ben wij maar drie verloren en dat zegt genoeg," oordeelde de ex-international, die tijdens de wedstrijd het shirt met nummer 13 droeg waarmee hij ooit de Europa Cup 2 won. MOP-coach Theo de Kanter meende ook dat Kampong ver diend kampioen was geworden. „Ik vind alleen dat het systeem van de play-offs nu kan worden afgeschaft. Het maakt de gewo ne competitie minder spannend. De play-offs zijn ingevoerd om de achterstand op de gevestigde orde van HGC en Amsterdam in te lopen, maar dat is nu niet meer nodig." N'K vrouwen, plav-offs. Utrecht: KAMPONG - MOP 2-0 (2-0). 5. Lewin 1-0, 6. Kuipers 2-0. Scheidsrechters: Rutten en Rooyaarts. Toeschouwers: 350. Vught: MOP - KAMPONG 0-1 (0-0). 38. Kuipers 0-1. Scheidsrechters: Sriens en Van Gemert. Toeschou wers: 600. Kampong kampioen van Nederland. LA"-EN -HGC 3-2. Delibas neemt de tijd Rotterdam - Orhan Delibas, de beste amateurbokser van Nederland, maakt eind juli zijn rentree in de boksring. De 23-jarige zwaarwelter uit Apeldoorn neemt met Jerry Nijman en Hans Janssen deel aan de Goodwill Games in St. Petersburg. De geboren Turk, winnaar van zilver bij de Spelen van Barcelona en de Europese titelstrijd in Bursa, is sinds half maart uit de roulatie wegens een handblessure, waaraan hij in het Rotter damse Dijkzigtziekenhuis is geopereerd. Privé-trainer Koss bondscoach Oslo - Viervoudig Olympisch kampioen Johann Olav Koss krijgt zijn zin. De Noorse schaatsbond heeft Svein-Havard Sletten benoemd als opvolger van de naar het Noors Olympisch Comité vertrokken Hans-Trygve Kristiansen. Koss had, nadat Kristian- sen zijn vertrek kenbaar had gemaakt, nadrukkelijk zijn privé- trainer Sletten naar voren geschoven als de meest geschikte kandidaat. Montgomerie wint in stijl Madrid - Colin Montgomerie won zondag geheel in stijl de open Spaanse golftitel. De Schot maakte op de laatste hole van de Club de Campo in Madrid een birdie. Die ene slag was precies toereikend om drie concurrenten voor te blijven. De vorm van Montgomerie volgt een stijgende lijn. „Vijftien, veertien, zes, twee, één," zo luidt de reeks na zijn vijfde toernooi van het jaar. „Als ik iedere week bij de top-vijftien eindig, ben ik heel tevreden," voegde de massief gebouwde Schot eraan toe. In 1993 was hij de beste golfer op de Europese tour. Zijn zege in het Dutch Open in Noordwijk werd geëvenaard in de Volvo Masters. In de strijd om de Ryder Cup was Montgomerie één van de uitblinkers, overigens niet genoeg om de Amerikanen te verslaan. In Madrid heroverde de 30-jarige Schot de koppositie op de lijst van grootverdieners. Zijn totaal van elf slagen onder par was te goed voor McNulty (Zimbabwe), Roe en Boxall (beiden Enge land) die de tweede plaats deelden. Zijn winst behaalde Montgomerie zaterdag, met een ronde van 66. Zondag had hij vier slagen meer nodig. Tokyo. Japans PGA-kampioenschap. Eindstand: 1. Goda (Jap) 279 slagen (66 73 67 73), 2 Ozaki (Jap) 280, 3, Sugai (Jap), Ebihara (Jap) 285, 5 Aoki (Jap) 287. Madrid. Open Spaanse. Eindstand: 1. Montgomerie (GBr) 277 (70 71 66 70), 2. Boxall (GBr), Roe (GBr), McNulty (Zim) 278. 5. Langer (Dui) 279, 6. Els (ZAf), Lomas (GBr) 281, 8. Ballesteros (Spa), Tinning (Den), Brand (GBr), Regard (Fra), Price (GBr), Olazabal (Spa) 282. Zestiende landstitel voor Sittardia Aalsmeer - De mannenploeg van Sittardia is voor de zestiende keer handbalkampioen van Nederland geworden. De Limbur gers wonnen de derde en beslissende wedstrijd in de playoffs (best-of-three) zondag in en tegen Aalsmeer voor 1500 toeschou wers met 29-23 (12-9). Aalsmeer. NK mannen, play-offs, best-of-three, derde wedstrijd: Aalsmeer - Sittardia 23-29 (9-12). Topscorers: Aaismeer: Veerman 8, Kooij 5; Sittardia: Van Olphen 10. Schuurs 7. Scheidsrechters: Brussel/Van Dongen. Toeschouwers: 1500 (uitverkocht). Sittardia kam pioen. Coureur Tracy heeft geluk Indianapolis - De Canadese coureur Paul Tracy heeft bij de laatste vrije training voor de 500 mijl van Indianapolis, die 29 mei wordt gereden, geluk gehad. De Canadees verloor bij een snelheid van 384 kilometer per uur de macht over het stuur van zijn Penske-Mercedes en klapte tegen een muur. De 25-jarige coureur was enkele minuten buiten bewustzijn. De artsen constateerden later echter alleen maar een hersenschudding en een wond aan de linkervoet. Topbasketbabers aangeklaagd New York - De ouders van drie jongens uit New York hebben een schadevergoeding van acht miljoen dollar (16 miljoen gulden) geëist van de basketballers Derrick Coleman en Jayson Williams. De spelers van de New Jersey Nets zouden de drie hebben aangevallen en verwond. Het zou zijn gebeurd in de nacht van 30 april op 1 mei. Na het verlies van de Nets tegen de New York Knicks (80-91) zouden de teenagers de spelers hebben uitge jouwd en hen tot in een restaurant hebben gevolgd. De basketballers hadden daarna het drietal aangepakt. Eén van de jongens liep daarbij een gebroken hand op. Gari Kasparov neemt afstand Amsterdam - Gari Kasparov heeft zaterdag in de derde ronde van het VSB-schaaktoemooi in Amsterdam goede zaken gedaan. De wereldkampioen volgens de versie van de Professional Chess Associatie (PCA) won de enerverende partij met zwart van Jan Timman. In de andere partij kwamen de Brit Nigel Short en Vassili Ivantsjoek uit de Oekraïne remise overeen. Daardoor heeft Kasparov halverwege al een comfortabele voorsprong van een punt op Ivantsjoek en Short. Timman bengelt met een half punt onderaan. Op de 37e zet ging Timman, inmiddels in lichte tijdnood gekomen, ernstig in de fout. In plaats van de voor het grijpen liggende remise binnen te halen, liet hij een doorbraak van de zwarte d-pion toe om zich vervolgens ook nog eens mat te laten zetten. Amsterdam. VSB-toernooi, derde ronde: Short (GBr) - Ivantsjoek (Oek) Vi-Vi, Timman (Ned) - Kasparov (Rus) 0-1. Stand: 1. Kasparov 2'A punten, 2. Ivantsjoek, Short lVi, 4. Timman Z>. Nijmegen. NK jeugd (tm 20 jr.), eindstanden. Jongens: 1. Delemarre 8Vi> punten uit 9 partijen, 2. Strijbos 6V4, 3. Jonkman en Van Blitterswijk 6. Meisjes: 1. Kouwenhoven 7 Va. Benetton neemt Ligier over Monte Carlo - De Formule-1-renstal van Benetton heeft concur rent Ligier overgenomen. Volgens Flavio Briatore, directeur van het team van onder anderen Jos Verstappen en Michael Schu macher, blijven beide teams dit seizoen onafhankelijk deelne men aan de Grand-Prix-races. Briatore wilde zaterdag in Monte Carlo niet zeggen of Benetton gebruik zal gaan maken van de Renault V10-motoren van Ligier. Wel garandeerde hij de werkgelegenheid bij het team, dat is gevestigd in Frankrijk. De Ligier-stal verkeerde sinds vorig jaar in financiële problemen, nadat eigenaar Cyril de Rouvre werd gearresteerd wegens fraude. Speedbootcoureur verongelukt Dessau - In Dessau is zondag tijdens een speedbootrace om het Duitse kampioenschap de coureur Peter Hansel om het leven gekomen. Met een snelheid van 150 km per uur verloor de Duitser de controle over het stuur, toen de boot door een golf werd gegrepen en omsloeg. Hansel werd uit het vaartuig geslingerd en belandde van drie meter hoogte op het water. Reanimatie baatte niet meer, Hansel overleed op weg naar het ziekenhuis. De oorzaak van het ongeval is nog onbekend. Bobby Charlton bondscoach Sierra Leone Freetown - Bobby Charlton is de nieuwe bondscoach van het voetbalteam van Sierra Leone. De legendarische Engelsman, die in 1966 met de nationale ploeg de wereldtitel veroverde, volgt het duo Mohamed Mustapha Abdel Ghali en Obi Metzger op. Charlton (57) heeft geen ervaring als trainer. Hij wordt over twee weken in Sierra Leone verwacht voor een kennismaking met de selectie. In mei kwam het land uit in de Africa Cup in Tunesië, waar het in de voorrondes verloor. Voor die povere prestatie maakte de minister van sport Charles Mbayo, die Chariton aanstelde, zijn excuses aan de bevolking. Met de aanstelling van de Brit beloofde hij beterschap.

de Stem | 1994 | | pagina 13