iirr^rnmmi Cees Wolzak en KNVB uit elkaar liemerink errast osset DE STEM Pruijn: ondanks succes verbannen UITSLAGEN Feyenoord bereidt zich voor in Nieuwerkerk Sprinter Jalabert ook eerste op bergtop B aul Haarhuis onderuit i Berlijn sneuvelde Arantxa Bchez-Vicario in haar eerste Wen na haar toernooizege in Wurg met met 6-4 5-7 7-6 n de 21-jarige Russische Ma- rova. Earl Lewis jtopt in 1997 STANDEN i (mannen)"- Indonesië golf sportprijsvragen voetbal SPORTNIEUWS KORT Dubbelslag Harm Jansen 11 NTOOR DESIGN [T'ramsingel 88-Breda-Tel. 076-201200 htfER OP ELKE \0KANTE METER Sport WOENSDAG 11 MEI 1994 DEEL cunt u gratis bellen met^ de filialen Sluis, St. swijzigingen t.g.v. overt11 ilanningsaktiviteiten «eist (ANP) - Cees Wolzak en gaan per 1 juni uit Lr Dit is dinsdag be- Lemaakt. Wolzak, voor- Piwerkzaam bij de TROS, sinds eind 1992 in dienst t directeur Betaald Voetbal. L oorzaak van de breuk wor- de verschillen van inzicht Isen het bestuur Betaald Voet- Ti et Wolzak genoemd. Ook ■ronden meningsverschillen E. de bestuurswijze, de taken Ide bevoegdheden van Wolzak. Ijjai; wilde 's avonds bij het Sportjournaal niet diep ingaan op de kwestie. De media-mari bleef vaag over de redenen van zijn aanstaande vertrek. „Het betaald voetbal is er al veertig jaar, de functie van directeur pas één jaar. Ik ben aangetrokken door het vorig bestuur. Inmid dels is er een nieuw bestuur. We zijn erin de gesprekken over waar de taak van de directeur begint en ophoudt, niet uitgeko men," zei Wolzak. Concrete voorbeelden van meningsver schillen wilde hij echter niet noemen. Wolzak was binnen de KNVB de man van de rapporten over de modernisering van het produkt voetbal. De oud-topman van VNU, Filmnet en de Tros was daarnaast zeer nauw betrokken bij de commerciële zaken rond de gang van het Nederlands elf tal naar het WK in de Verenigde Staten. Onder zijn bewind werd de mascotte Dutchy ontworpen. Het gebruik van die naam leidde tot twee conclicten met bedrij ven, die claimden de naam al langer te voeren. Met beide be drijven werden financiële schik kingen getroffen voor het tot een rechtszaak kwam. Het Bestuur Betaald Voetbal stelt in het officiële communiqué nadrukkelijk dat het beleid en de organisatie zoals die het afge lopen jaar zijn ontwikkeld, wor den voortgezet. „Wij willen de organisatie van het betaald voet bal als bedrijf aansturen, maar tegelijkertijd is het bedrijf een onderdeel van een vereniging. Dat is moeilijk te combineren, er is sprake van verschillende cul turen," liet Jos Staatsen, voor zitter van de sectie Betaald Voetbal van de KNVB, zich voor de NOS-camera uit over het in terne conflict. De taken van Wolzak worden voorlopig waargenomen door een interim-manager. De organi satie van de voorbereiding op het WK in de Verenigde Staten is onder leiding van Cees Wolzak nagenoeg afgerond. Voorzitter Jos Staatsen van de sectie Be taald Voetbal zal na 1 juni de supervisie hebben over de WK- organisatie. me/Berlijn (rtr/afp) - Op de tweede wedstrijddag van de |er. Italiaanse tenniskampioenschappen in Rome verdwenen geplaatste spelers uit het met vier miljoen gulden (doteerde toernooi. Paul Haarhuis, 16e op de plaatsingslijst, floor van de Rus Tjesnokov. De als tiende ingeschatte sset'ging met 6-4 7-6 onderuit. Daarvoor was een andere jderlander verantwoordelijk: Jan Siemerink. [ast Siemerink, die nu op de Gaudenzi stuit, bereikte kJacco Eltingh de tweede Buie. De Heerdenaar baarde door gravelspecialist Ar- e met 6-4 6-3 terug te wijzen I treft in zijn volgende optre- p de Italiaan Nargiso. Richard keek, 44e op de plaatsings- jst had geen enkele moeite met Irc Göllner, die al maanden [vorm is. De Duitser werd met J 6-2 aan de kant gezet. (liet vrouwentoernooi van Ber- a bereikte Brenda Schultz de ronde. De nummer elf i de plaatsingslijst was met f 6-3 te sterk voor de Italiaan- Nicole Muns-Jager- i was niet opgewassen tegen 's negende geplaatste Sabine :k. De Duitse zegevierde met [6-1. >nie. Mannen, 4 miljoen gulden. Itógh - Achtvoudig olympisch Ptpioen Carl Lewis heeft dins- K aangekondigd dat 1997 zijn Bste seizoen wordt. De fjange atleet, de beste sprinter j verspringer van de laatste lr- jaar, zei erbij dat de Olyni- |che Spelen in Atlanta (1996) fir alle waarschijnlijkheid zijn fitste grote evenement zullen Iraen. Jwis keert dit seizoen terug bij I verspringen. In 1993 liet hij fit onderdeel schieten wegens P rugblessure, opgelopen bij F ario-ongeval. „Mijn rug is helemaal in orde", zei hij. Eerste ronde: Krajicek (Ned/14) - Gollner (Dui) 6-4 6-2, Eltingh (Ned) - Arrese (Spa) 6-4 6-3, Siemerink (Ned) - Rosset (Zwi/10) 6-4 7-6, Tjesnokov (Rus) - Haarhuis (Ned/16) 7-5 6-0, Ferreira (ZAf/13) - Ruseds- ki (Can) 3-6 7-6 6-2, Costa (Spa) - Schalier (Oos) 7-5 7-6, Volkov (Rus/15) - Svensson (Zwe) 6-7 6-2 6-0, Agassi (VSt/12) - Carbonell 4-6 6-1 7-5, Medvedev (Oek/6) - Marti nez (Spa) 3-6 6-4 7-6, Leconte (Fra) - Patrick McEnroe (VSt) 6-3 6-7 7-6, Vacek (Tsj) - Braasch (Dui) 6-2 6-3, Alami (Mar) - Camporese (Ita) 7-6 6-3, Gaudenzi (Ita) - Agenor (Hai) 6-2 6-3, Muster (Oos/7) - Tjerkasov (Rus) 6-4 6-2, Courier (VSt/3) - Nemecek (Tsj) 6-3 6-3, Sampras (VSt/1) - Krickstein (VSt) 6-1 7-6, Stich (Dui/2) - Rikl (Tsj) 7-6 6-4, Ivanisevic (Kro/4) - Mansdorf 6-4 7-6, Berasategui (Spa) - Emilio Sanchez (Spa) 6-2 6-2, Nargiso (Ita) - Beust (Fra) 5-7 7-5 6-2, Corretja (Spa) - Fontang (Fra) 7-6 5-7 7-5, Becker (Dui/8) - Novacek (Tsj) 6-1 1-6 6-1, Javier Sanchez (Spa) - El Sawy (Égy) 7-5 0-6 6-4, Kafelnikov (Rus) - Burillo (Spa) 6-3 7-6, Pesco- solido (Ita) - Reneberg (VSt) 6-3 6-4. Coral Springs (VSt). Mannen. 480.000 gulden. Eerste ronde: Wilander (Zwe) - Ste ven (NZ1) 6-3 6-4, Simian (Fra) - Masur (Aus/4) 7-6 7-6, Arias (VSt) - O'Brien (VSt) 3-6 6-4 6-1, Woodfor- de (Aus/8) - Grabb (VSt) 6-2 6-3, Washington (VSt/3) - Adams (VSt) 6-2 6-3, Shelton (VSt) - Garner (VSt) 6-2 4-6 7-6, Davin (Arg) - Ho (VSt) 6-3 6-3, Meligini (Bra) - Baron (VSt) 6-4 6-4, Garat (Arg) - Wood- bridge (Aus) 7-57-6, Ingaramo (Arg) - Falen (VSt) 6-7 6-2 6-3. Berlijn. Vrouwen, 1,5 miljoen gul den Eerste ronde: Hack (Dui/9) - Muns- Jagerman (Ned) 6-4 6-1, Schultz (Ned/11) - Cecchini (Ita) 6-4 6-3, Farina (Ita) - Batschewa (Bul) 6-1 6-4, Rittner (Dui/15) - Neiland (Let) 6-4 6-3, Po (VSt) - Byrne (Aus) 6-2 6-2, Helgeson (VSt) - Wood (GBr) 6-1 6-1, Tauziat (Fra/10) - Vieira (Bra) 6-1 7-5, Katerina Maleeva (Bul/14) - Gigi Fernandez (VSt) 6-4 4-6 6-3, Halard (Fra) - Likhovtseva (Kaz) 3-6 7-5 6-4. Tweede ronde: Graf (Dui/1) - Ksch- wendt (Dui) 7-6 6-2, Makarova (Rus) - Sanchez-Vicario (Spa/2) 6-4 5-7 7-6, Helgeson (VSt/13) - Herre- man (Fra) 6-1 6-1, Pierce (Fra/8) - Fulco (Arg) 6-2 6-1, Novotna (Tsj) - Stafford (VSt) 6-3 6-1, Meier (Dui) - Date (Jap/5) 6-4 4-6 6-2. Dubbelspel: eerste ronde: Muns-Ja- german/Ritter (Ned/Oos) - Nittin- ger/Schmidle (Dui) 6-3 6-1. BADMINTON Ede' Thomas/übcr CuP- fina- i.pand o-0, China - Zweden KLa'i,Pn(,J0UH'cn»: China jö-O Zuid-Korea - Japan lfcn-,Hoofdk>a^ ■5/n »1hoven Noordwijk Istand T e/dams('De Pan 12/6. SnaaïL Amsterdamse 8/46, 2 Wijl"' 3 kn ti^ï;iïhown 3/32' 5- ■?/!ieul'J3r0ilkPtdderHilversum |Stï4?aa^ha-Hosendael8/10. 6/38Hffe 6/4«' 2- Hllver- iBroein. il Hosendael 5/42, 4 Kfier2i32'5Tweniai/i9 Jversum H?'' A™st"damse - Hil- |de £sche - Spaarnwou- KS;Mannen. 5r' Btfminoti INDIA 1"° <°-0). WaSfr <sb>- Austra- I—«aun best-of-five met 3-0. SCHIETEN Peking. Wereldbeker Mannen, kleiduiven skeet: 1. Dompeling (Ned) 122+24 duiven, 2. Wegner (Dui) 121+24, 3. Falco (Ita) 121+24. Toto 18: eerste prijs geen win naar, tweede prijs 5 winnaars elk bruto f 1609,80, derde prijs 87 winnaars elk bruto f 231,20. Johannesburg. Vriendschappelij ke interland. ZUID-AFRIKA - ZAMBIA 2-1 (0-0). 46. Augustine 1-0, 47. Khu- malo 2-0, 64. Makwaza 2-1. Leeuwarden. LEEUWARDEN ZWALUWEN (zaterdag 3e klas- ser) - HEERENVEEN 0-10 (0-7). Doelpunten: Tammer 3, Schip pers 3, Regtop 2, Kulik 1, War- rink 1. Bijzonderheid: Doesburg scheurt enkelbanden. Florence, oefenduel: Fiorentina- AC Milan 2-0. Portugal: Uniao Funchal - Porto 0-2. Stand aan kop: Benfica 29-47, Sporting 29-46, Porto 29-44. Frankrijk. Halve finales beker competitie: Lens - Montpellier 0-2, Auxerre - Nantes 1-0 (doel punt Verlaat). Finale: Montpellier - Nantes op 14 mei in Parijs. Nijmegen (anp) - Het is raar, maar waar. Je loodst je club via de derde periodeti- tel naar de na-competitie, je eindigt keurig op de tweede positie in de eerste divisie en je haalt voor de derde keer in de historie de finale van het toernooi om de KN- VB-beker. Bestuur, wat wil je nog meer? Toch moet trainer Jan Pruijn deze zomer bij NEC plaats ma ken voor oud-international Kees van Kooten, die met hoofdklasser AGOVV op degra deren staat. De succesvolle coach wordt als technisch ma nager verbannen naar de tribu ne. De logica in het betaalde voetbal is soms ver te zoeken. Bestuurleden en spelers van de Nijmeegse cupfighter schamen zich een beetje voor de situatie rond Pruijn, in tijden van te genspoed bij NEC ook wel 'Jan Puijn' genoemd. Doelman Brookhuis benadrukt dat de se lectie nog lang niet is uitgeke ken op de 35-jarige oefenmees- ter, bezig aan zijn derde sei zoen in De Goffert. Ook voor stopper Van der Linden en topscorer Lok vinden hem nog steeds een toffe peer, die tij dens de training uitdeelt als Mike Tyson en incasseert als Muhammad Ali. Toch zijn de spelers indirect verantwoorde lijk voor de wisseling van de wacht. „Sommige heren hebben hal verwege het seizoen in de wan delgangen laten doorschemeren dat ze behoefte hadden aan een nieuw gezicht," stelt Pruijn, die veel moet uitleggen in de aan loop naar de bekerfinale tegen Feyenoord, Hemelvaartsdag in de Kuip. „Het bestuur heeft daarop gretig ingespeeld. De spelers houden zich nu buiten de discussie. Ze wensen niet verantwoordelijk te worden ge steld voor mijn vertrek als trai ner en voor de benoeming van de nieuwe man. Tsja." Pruijn, die in 1991 bij NEC debuteerde in het beroepsvoet bal, heeft nooit moeite gedaan achter de identiteit van de 'ver raders' te komen. Hij kent zijn pappenheimers. Hij weet hoe zijn spelers over hem, over de club en over zichzelf denken. Ook de beweegredenen zijn be kend. De miskende coach vindt het alleen jammer dat de vele positieve meningen over zijn functioneren niet zijn meegeno men in de besluitvorming. „In de groep bestond een lichte ■voorkeur voor een trainer met een verleden in het betaalde voetbal," zegt Pruijn, die bij amateurclub De Treffers (Groesbeek) naam maakte als oefenmeester. „Ik ga niet ont kennen dat een oud-prof waar schijnlijk iets beter de kneepjes van het vak beheerst. Maar er komt zoveel meer bij kijken. Toch neem ik de spelers niets kwalijk. Het is hun goed recht voor een nieuwe aanpak te pleiten. De toekomst zal uitwij zen wie gelijk heeft. Voor alle duidelijkheid: ik hoop echt niet Jan Pruijn: 'verraden' door spelers. dat in het komende seizoen het ongelijk van de spelers en het bestuur wordt bewezen. Daar voor ben ik te professioneel ingesteld." Op 31 januari, hij weet het nog als de dag van gisteren, kreeg Pruijn van het bestuur zijn ont slag aangezegd. Drie, vier we ken zat hij geestelijk stuk. De buitenwacht merkte echter niets. Pruijn ging gedreven door, alsof er niets aan de hand was. Alsof hij de vernedering niet voelde. „Wat ik moest ver werken, heb ik alleen gedaan, achter de schermen. Mijn frus- taties, mijn twijfels liet ik niet blijken. Dat wilde ik de spelers niet aandoen. Tot 31 januari heb ik nooit gekke dingen ge daan, daarna evenmin. Ik ben mezelf gebleven. Dat is de eni ge manier om in het betaalde voetbal te overleven. Ik geef alles en hoop zoveel mogelijk van de spelers terug te krij gen. De aanbieding om voor onbe paalde tijd technisch manager bij NEC te worden vormde slechts een schrale troost voor Pruijn. Hij is blij met een baan en met de samenhangende fi nanciële zekerheid, maar als praktijkman pur sang wil en kan hij nog steeds onder de dreigende functie uit. Indien een profclub hem als hoofd coach wil hebben, is hij ver dwenen. Als een speer. Pruijn wil het gras ruiken, het zweet in de kleedkamer opsnuiven, lachen en huilen met voetbal lers. Hij heeft geen boodschap aan de bontjassen, de dure par fums en de gouden polshorloges op de eretribune. „Ik zie mijn nieuwe functie als een tussenfase," geeft Pruijn aan. „Het opzetten van een voetbalschool, het opleiden van talenten lijkt me best leuk en het is voor de club belangrijk. Ik hoop dat ik mijn ei in dat werk kwijt kan. De prestatie- druk is een stuk kleiner en die stress, die spanning zal ik zeker missen." Pruijn verwacht geen emotio neel afscheid van de spelers groep. Nuchterheid is troef in Nijmegen. Maar hij wil NEC liever als eredivisionist dan als bekerwinnaar afstaan aan Kees van Kooten. „Omdat promotie beter voor de club is dan Euro pees voetbal." Zijn mooiste moment heeft hij al gehad. Een ereronde in Am sterdam, na de sensationele triomf op Ajax (1-2). „Toen ging heel wat door me heen. Ik denk dat ik donderdag in die volle Kuip ook nog wel een paar koude rillingen krijg. Daar heb ik het allemaal voor gedaan. De zege op Ajax en de bekerfinale, ongeacht de uit slag, pakt niemand me meer af." Van onze verslaggever Rotterdam - Feyenoord laat er geen twijfel over bestaan dat het de bekerfi nale, morgenmiddag vanaf 18.00 uur in de Rotterdamse Kuip tegen de verras sende eerstedivisieclub NEC, erg serieus neemt. Net als bij Europa-Cupwedstrijden de laat ste jaren altijd het geval was, neemt de liefst achttien man grote selectie vandaag na de ochtendtraining zijn intrek in het Elysée-ho- tel in Nieuwerkerk aan den IJssel om zich in alle rust voor te kunnen bereiden op de derde finale in vier jaar. In 1991 versloeg Feyenoord FC Den Bosch, ook al een club uit de eerste divisie, met 1-0, en in 1992 was de Rotterdamse club te sterk voor Roda JC (3-0). De trainers Willem van Hanegem en Geert Meijer hebben achttien in plaats van zestien spelers aangewezen, omdat enkelen zich niet honderd proeent voelen. De lichte ongemak ken, waar Heus, Refos en Bosz mee kampen, lijken echter mee te vallen. „Het zijn medi sche wonders. De ene dag zijn ze ziek, hebben ze slecht geslapen en zijn ze gebles seerd, maar de volgende dag willen ze al weer volop trainen," aldus Van Hanegem, die verder niemand van zijn manschappen hoeft te missen. Tegenstander NEC is ruimschoots geanaly seerd. Geert Meijer bekeek NEC-Heracles en NEC-Excelsior. Bovendien hebben ook de jeugdtrainers Maup Martens en Michel Beu kers gespionneerd. „Ik neem aan dat NEC net zo wil gaan spelen als in de halve finale tegen Ajax. Dat is prima, al hopen wij dan natuurlijk wel op een ander resultaat." Mocht het favoriete Feyenoord de KNVB- beker winnen, dan is dat voor de negende maal in de clubhistorie. In het verleden ging de 'grote denne-appel', zoals Willem van Hanegem de beker noemt, in 1930, 1935, 1965, 1969, 1980, 1984, 1991 en 1992 naar Rotterdam-Zuid. NEC is de achtste eerste-divisieclub sinds de invoering van het betaald voetbal in 1954, die de finale haalt. Nooit won een erste-divi- sieclub. Met name de laatste seizoenen roe ren de eerste-divisionisten zich danig, gezien de finaleplaatsen van Den Bosch ('91), Hee renveen ('93) en nu dus NEC. Het lijstje met deelneming van de eerste divisie in de finale is als volgt: 1958: Sparta - Volendam 4-3. 1962: Sparta - DHC 1-0 nv. 1977: FC Twente - PEC Zwolle 3-0 nv. 1985: FC Utrecht - Helmond Sp. 1-0. 1986: Ajax-RBC 3-0. 1991: Feyenoord - Den Bosch 1-0. 1993: Ajax - Heerenveen 6-2. 1994: Feyenoord - NEC 2-0. Nederlandse jeugd in eindronde EK Delft - Het Nederlands voetbalelftal onder 18 jaar heeft zich geplaatst voor de eindronde van het EK (van 22 juli t/m 1 augustus in Spanje) door gisteren in Delft gelijk te spel tegen de Oekraïne (0-0). De eerste wedstrijd eindigde in 2-2. NEDERLAND: Doeleman (PSV); Witzenhausen (Ajax), Schoenmakers (Heerenveen), Paauwe (PSV); Knapen (Twente), Seedorf (Ajax), Brug- Êink (Twente); Wooter (Ajax), Kluivert (Ajax), Zenden (PSV). I Jan Heintze tekent vandaag een tweejarig contract bij het Duitse Bayer Uerdingen. De Deen, die transfervrij weg kon bij PSV, bereikte eerder deze week overeenstemming met de Krefeldse club uit de tweede Bundesliga. Franz Beckenbauer heeft na zijn afscheid als trainer van Bayern München dinsdag ook aangekondigd als vice-voorzitter van de Zuidduitse voetbalclub op te zullen stappen. „In november, bij de jaarvergadering, ben ik niet meer herkies baar," verklaarde 'der Kaiser'. Op de laatste speeldag heeft Servette de Zwitserse voetbalti- tel veroverd. NAC haalt uit in Gouda Gouda - NAC won gisteren in Gouda de vriendschappelijke wedstrijd tegen amateurvierdeklasser De Jodan Boys met 2-11 (0-6). Voor NAC, dat donderdag in Wagenberg aantreedt tegen VCW, scoorden Gerritsen (3X), Sas (3X), Gestrhuizen (2X), Besselis, Lammers en Wilnis. Japan weert Maradona en Caniggia Tokyo - Als voorbereiding op het WK zal het Argentijnse elftal vanaf 22 mei deelnemen aan een drielandentoernooi in Japan. Het is onzeker of de wereldkampioen van 1986 in het land van de rijzende zon met de voltallige selectie kan aantreden. De sterspelers Maradona en Caniggia hebben nog steeds geen visum ontvangen. Buitenlanders die verboden middelen hebben ge bruikt, krijgen volgens de Japanse wet geen toestemming het land binnen te komen. Maradona en Caniggia zijn lange tijd geschorst geweest wegens cocaïnegebruik. Caniggia heeft zijn terugkeer op de voetbalvelden gevierd met een doelpunt in de wedstrijd River Plate-AS Roma (1-3). De schorsing van de 27-jarige Argentijnse spits liep op 8 mei af. De Braziliaanse selectie voor het WK in de Verenigde Staten bestaat voor precies de helft uit voetballers in buitenlandse dienst. Meest opvallende naam in het gezelschap is Ronaldo, het 17-jarige talent dat door PSV begeerd werd. Bondscoach Carlos Alberto riep de volgden spelers op: doel: Taffarel (Reggiana/Ita), Zetti (Sao Paulo), Gilmar (Flamengo); verdediging: Jorginho (Bayern München/Dui), Leonardo en Cafu (Sao Paulo), Rocha (Vasco de Gama), Mozer (Benfica/Por), Ricardo (Paris SG/Fra), Santos (Bordeaux/Fra), Branco (Fluminese); middenveld: Silva (La Coruna/Spa), Dunga (Stuttgart/Dui), Mazinho en Zinho (Palmeiras), Raï (Paris SG/Fra), Sergio (Leverkusen/Dui); aanval: Bebeto (La Coruna/Spa), Romario (Barcelona/Spa), Muller (Sao Paulo), Ronaldo (Cruzeiro), Viola (Corinthians). Earnest Stewart, aanvaller van de Tilburgse eredivisieclub Willem II, maakt deel uit van de voorlopige selectie van het nationale voetbalelftal van de Verenigde Staten voor het WK. De voorlopige selectie ziet er als volgt uit: doel: Meola, Friedel en Sommer; verdediging: Balboa, Bliss, Caligiuri, Clavijo, Kooiman, Lalas en Lapper; middenveld: Burns, Dooley, Harkes, Henderson, Jones, Kinnear, Perez, Ramos, reyna en Sorber; aanval: Stewart, Klopas, Moore, Wegerly en Wynalda. Nijboer met Indurain naar Tour Lagos de Covadonga - Erwin Nijboer is geselecteerd voor de Tourploeg van Banesto, Aron Winter op tijd fit Zeist - Aron Winter is op tijd fit om met de selectie van het Nederlands elftal voor de wereldtitelstrijd voetbal naar de Verenigde Staten te reizen. Dit bleek dinsdag na een eerste consultatie van de medische staf in Zeist. Winter heeft een enkelblessure. Lagos de Covadonga (anp) - De sprintkoning als winnaar van de mooiste bergetappe. Laurent Jalabert won dinsdag tijdens de zestiende etappe van de Ronde van Spanje op het terrein, waar hij doorgaans naar adem begint te happen als de beste klimmers aanzetten. Het was de zesde dagoverwinning van de Fransman uit de ploeg van Erik Breukink. De Zwitser Toni Rominger haalde zijn zestiende leiderstrui af. Jalabert pakte het dinsdag slim aan, ging mee met een vroege vluchtgroep van veertien man. Op het laatst had hij alleen de Spanjaard Torres nog als con current. De Spanjaar demarreer de achter de rug van Jalabert weg, maar ondervond daarna te genslag. In de laatste bocht ging het mis. Een motoragent ging op het gladde wegdek onderuit, Torres kon de machine en de man ternauwernood ontwijken, schakelde vervolgens verkeerd en zag Jalabert voorbij sprinten. Met flinke schrammen en een gehavend gezicht als gevolg van een valpartij volbracht Rob Har- meling de zestiende etappe. Ekimov heeft maandag toegesla gen in de DuPont Tour. De Rus won de vijfde etappe, een tijdrit over 36,8 kilometer, en nam de leiderstrui over van Elliot. De Brit duikelde naar de 38e plaats. De nummer twee, Alcala, titel verdediger en favoriet voor de eindzege, had ook een slechte dag en viel terug naar de vijf tiende plaats. Ook Frans Maas- sen verdween uit de top-tien. Ekimov bleef de Italiaan Chiura- to 24 seconden voor en Lance Armstrong 36 seconden. De Amerikaanse wereldkampioen rukte op naar de tweede plaats in het algemeen klassement. Harm Jansen heeft in de Vredes- koers een dubbelslag geslagen. De Nederlandse amateur won dinsdag de vierde etappe na een vroege ontsnapping en nam te vens de leiding in het algemeen klassement. De Nederlander Mano Lubbers viel uit met een gebroken sleu telbeen. Ronde van Spanje. Zestiende etappe, Santander Lagos de Cocadonga: 1. Jalabert (Fra) 147,7 km in 3.42.20, 2. Torres (Spa) 0.09, 3. Cepele (Lit) 1.05, 4. Martinez (Spa) 1.16, 5. Galarreta (Spa) 1.57, 6. Roscioli (Ita) 2.09, 7. Weltz (Den) 2.22, 8. Rominger (Zwi) 2.47, 9. Rincon (Col) 2.49, 10. Zarra- beitia (Spa) 2.51, 11. Delgado (Spa) 3.08, 12. Aparicio (Spa) 3.10, 13. Espinosa (Spa) 3.10, 14. Cuesta (Spa) 3.15, 15. Bagot (Fra) 3.30, 22. Zülle (Zwi) 4.35, 62. Breukink 8.25, 74. Van Poppel 10.09, 83. Voskamp 10.46, 117. Harmeling 15.41, 131. Den Bakker 20.29, 137. en laatste Pierobon (Ita). Algemeen klassement: 1. Rominger 72.55.24, 2. Zarrabeitia 5.02, 3. Deï- gado 6.55, 4. ZüIIe 7.30, 5. Rincon 8.15, 6. Leblanc (Fra) 9,47, 7. Apari cio 10.49, 8. Perez (Spa) 11.21, 9. Escartin (Spa) 13.19, 10. Lanfranchi (Ita) 13.45, 11. Camargo (Col) 13.47, 12. Unzaga (Spa) 14.20, 13. Espinosa 14.50, 14. Gomes (Por) 18.13, 15. Cuesta 18.33, 20. Breukink 23.10, 37. Voskamp 49.55, 86. Den Bakker 1.28.51, 108. Van Poppel 1.41.17, 121. Harmeling 1.57.08, 137. en laat ste Palacin (Spa) 3.01.57. Ronde Trentinio. Eerste etappe, Trento: 1. Baffi (Ita) 153 km in 4.22.57, 2. Fidanza (Ita), 3. Ferrigato (Ita), 4. Zanini (Ita), 5. Martinello (Ita), 6. Ghirotto (Ita), 7. Molinari (Ita), 8. Simon (Fra), 9. Chiappucci (Ita), 10. Bonca (Ita). Algemeen klassement: 1. Baffi 4.22.51, 2. Fidanza 0.02, 3. Saligari (Ita) 0.03, 4. Pantani (Ita) 0.04, 5. Ferrigato, 6. Piccoli (Ita) 0.05, 7. Zanini 0.06, 8. Martinello, 9. Ghirot to, 10. Molinari. Vredeskoers (amateurs). Vierde etappe, Jihlava - Prostejov: 1. Jansen (Ned) 170 km in 4.39.26, 2. Hickson (Aus) 0.01, 3. Brozyna (Pol) 4.50, 4. Trkal (Tsj) 5.07, 5. Hudmann (Zwi), 12. Luppes (Ned), 23. Van Pelt (Ned). Algemeen klassement: 1. Jansën 14.50.19, 2. Trkal 2.14, 3. Voigt (Dui) 2.19, 4. Bilek (Tsj) 2.22, 5. Orel (Mol) 2.52. Bredene (Bel), prof koers: 1. Deneut (Bel) 168 km in 4.06.00, 2. Moreels (Bel) 0.04, 3. Kurt van Laneker (Bel), 9. Van den Akker (Ned) 0.29, 14. Cornelisse (Ned) 0.58.

de Stem | 1994 | | pagina 9