kwijtschelding belasting beperkt genheid Moeder van Barmhartigheid... Geen bodemonderzoek bij kleine verbouwingen in Hontenisse Hulstenaar Thijs biljartkampioen ouderen Jaarmarkt in Clinge viert eerste lustrum csa-* "f UITSLAGEN DAG KLAPPER PLAATSELIJK NIEUWS College Hontenisse legt hondenbelasting voortaan aan iedereen op liteerd 12 mei. ianca eder. Getrouwd Hoera in de VUT ZEELAND C2 Iptreden Melting 'oint in Westdorpe 60 jaar deze kanjer 'rogramma KB O n St.-Jansteen Eindelijk pensioen Lia, Carel, Yvo, Maarten. Clinge Hulst Heikant Vogelwaarde Ossenisse A ankje, jubileum, Ijk, verloving, ftatie, examen, enz. 1.09 incl. BTW, Irplicht. Foto of at 35 x 40 mm jverige tarieven op worden niet neerd. If geef uw tekst ling af bij één van riftelijke opgaven paccepteerd indien nd zijn, ook indien [gevoegd is. |t recht voor teksten denen te weigeren, klachten bereiken I tekst behoudt de It voor om de naam Ir bekend te maken. Bchoondijke, Mien Horre- i in Made. [veel problemen, j alles over ging nemen. poetsen en de wei, en gaaf voor mij. |zelf weer tegenaan, |jij voor me hebt gedaan, jou verwacht, j was m'n kracht. Frans van Huffel en Miranda Wildschut, op Zoom. 6-5-1994 Hiep hiep hoera! Morg 12 mei wordt EMANUEL 85 JAAR Proficiat *8 dëSTEM WOENSDAG 11 MEI 1994 p onze verslaggever Hontenisse - Burgemeester en wet- houders van Hontenisse zijn geen vorstander van bodemonderzoek i, kleine verbouwingen en de bouw (lBlandbouwloodsen. [college schrijft dit in een voorstel bouwverordening te wij zigen. Het agrarisch gebied in de ge meenten staat bekend als relatief schoon. B en W willen pas een verken nend onderzoek laten verrichten als er voor de bouw een olietank in de grond wordt gevonden. Of het gebied een verleden heeft als dubieuze stortplaats. Reden om de bouwverordening te her zien is nieuwe wetgeving waarbij stren gere eisen worden gesteld aan ver- en nieuwbouw. Een regel is dat er in principe altijd bodemonderzoek moet gebeuren. Van die regel kunnen B en W echter van afwijken. Als het gaat om ruimten die niet voor verblijf van personen zijn bedoeld, zoals een garage, een berging of een opslagloods. En als het gaat om verbouwingen of uitbreiding waar geen bodemwerkzaamheden voor nodig zijn, zoals bij een dakkapel. B en W eisen ook geen bodemonderzoek als het be woonbaar opppervlak niet groter is dan vijftig vierkante meter. De wijziging van de bouwverordening komt maan dag 16 mei aan de orde tijdens een vergadering van de commissie Algeme ne Bestuurlijke Aangelegenheden. De commissie kijkt dan ook naar de mogelijkheden om mensen met steun van de gemeente hun huis te laten opknappen. Vorig jaar was daarvoor nog 75.000 gulden beschikbaar. B en W willen dit bedrag laten zakken tot 45.000 gulden. De vergadering begint om 19.00 uur. Yan onze verslaggever Hontenisse - In de gemeente Hontenisse kan, als het aan burgemeester en wethouders ligt, straks geen kwijt schelding meer worden aangevraagd voor hondenbelas- Het college wil de mogelijkheden tol kwijtschelding beperken tot mroerend-goedbelasting en de afvalstoffenheffing. B en W wil len ook de spelregels aanpassen. Een en ander blijkt uit een voor- Hel aan de raad. Bei bestuurscollege vindt de ïondenbelasting een vermijdba- e belasting. Het staat iedereen mj om een hond te nemen. Als censen zich geen hond kunnen onze correspondent iestdorpe - Het podium van de Iravin wordt donderdag, He- lelvaartsdag, beklommen door Ie band Melting Point, leze band verzorgde al eerder en optreden in deze enige echte auziektempel in de Kanaalzone. optreden is gratis en de BergBanvang is 22.00 uur. H.G. (Ojpa van Manokl Eugenio, Nadine, Martiflf Chantal en Jordy. Hiep, hiep Hoera. Onze Oma wordt morgöj Gefeliciteerd van Valerie f| Casper. Ja, het is echt waar snonze correspondent l.-Jansteen - In de zomermaan- in kunnen de KBO-leden van l,-Jansteen iedere woensdag aan fietsen. De start is om LOÜ uur aan gemeenschapcen- )um De Warande. De KBO Hei- ant gaat vandaag op bedevaart ;-Akker en heeft ook de St.-Jansteen uitgeno- 24 mei is er om 14.30 ur te Kapellebrug in de kapel an O.L. Vrouw ter Eecken een ledevaart. Verder is er wekelijks p dinsdag in De Warande zang ffl 14.00 uur, kaarten om 13.30 en biljarten om 13.30 uur. woensdag is er om 9.30 uur lastiek. volksdansen om uur, koersbal, kaarten en Ijarten om 13.30 uur. Op don- ïdag is er handwerken, bilj ar en kaarten om 13.30 uur. ijskaarting bieden is iedere ite woensdag en jokeren iede- derde woensdag van de and. Iedere derde maandag is dingo. Schutters kunnen iede- vierde woensdag in De Wa lde terecht. Deze activiteiten iginnen om 13.30 uur. permitteren, moeten ze er ook geen in huis nemen en de ge meenschap er voor laten op draaien, luidt de gedachtengang van het college achter dit voor stel. Teleurstelling B en W willen de mogelijkheden voor kwijtschelding beperken tot twee belastingen om teleurstel ling bij de aanvragers en overbo dig werk op het stadhuis te voor komen. Mensen dragen soms za ken aan waarvoor geen kwijt schelding geldt, maar die verzoe ken moeten wel in behandeling worden genomen. In de praktijk worden de meeste aanvragen in gediend voor kwijtschelding van onroerend-goedbelasting, de af valstoffenheffing en hondenbe lasting. Op scherp Het college wil ook de aanvraag- termijnen op scherp zetten. Een kwijtscheldingsverzoek moet twee maanden na dagtekening van de aanslag binnen zijn. Daarna wordt het verzoek niet meer in behandeling genomen. Nu is het zo dat mensen het hele jaar door kunnen aankloppen. Het gebeurt soms nog wel eens dat verzoeken tot kwijtschelding binnen komen na het opleggen van aanmaningen en dwangbe velen. Voordeel B en W vinden dat geen manier van werken. Het kost veel ener gie en brengt onnodige kosten met zich mee. Als B en W hun zin krijgen kan de afdeling Mid delen in de nieuwe opzet alle verzoeken tegelijkertijd afwik kelen. Ook voor de aanvrager levert dit een voordeel op. „Men is niet alleen eerder op de hoogte van de beslissing, maar men kan ook eerder een betalingsregeling treffen. Hierdoor kunnen kosten van aanmaningen en eventueel dwangbevelen worden voorko men". De commissie Bestuurlijke Aan gelegenheden buigt zich maan dag 16 mei over het voorstel. De vergadering begint om 19.00 FOTO CAMILE SCHELSTRAETE De lihrekampioenen met van links naar rechts P. Platjouw, P. Pauwels, A. Thijs en C. Vereecken. Van onze verslaggever St.-Jansteen - A. Thijs uit Hulst is gisteren in de Warande in St.- Jansteen algemeen biljartkampioen van de oude ren in Groot Hulst geworden. Platjouw, die met een handicap moest spe len, bleef met twintig caramboles onder het benodigde aantal van 67. Thijs moest in twintig beurten 28 carambo les maken, hij haalde er 26 en bleef zo de baas over Platjouw. In een spannende finale versloeg hij de Het kampioenschap libre bracht gisteren de kampioen van St.-Jansteen P. Platjouw. vier algemeen kampioenen van Hulst, St.- Jansteen, Clinge en Heikant bij elkaar. In de voorronde kwam St.- Jansteen tegen Clinge uit en Heikant tegen Hulst. Hulst en St.-Jan steen werden finalist. Het kampioenschap werd bijgewoond door zo'n 35 belangstellen den. De uitslag: 1 A. Thijs, Hulst, 2 P. Platjouw, Sint Jansteen, 3 P. Paulus, Clinge, 4 C. Vereecken, Heikant. Inschrijfgelden voor evenement zijn verdubbeld Van onze correspondent Clinge - De stichting Jaar marktcomité Clinge viert zondag 15 mei het eerste lus trum van de jaarmarkt. Het evenement speelt zich af op het terrein aan de ingang van De Sterre en in de 's-Gra- venstraat. Voorzitter Harry de Wit deelde mee dat de inschrijfgelden zijn verdubbeld. Voor aanvoer van het vee, paarden en pony's, is er een aanvoerpremie van tien gul den, terwijl de aanvoerpremie voor schapen en geiten drie gul den bedraagt. „Een extra stimu lans," aldus De Wit, „om naar Clinge te komen." Sloebermarkt Dit jaar wordt de 's-Gra- venstraat weer 'omgetoverd' in de Sloebermarkt. De fanfare Weldoen door Vermaak uit Clin ge houdt op het Negotieplein de jaarlijkse rommelmarkt. „Niet meer afzonderlijk," aldus De Wit, „want het maakt onderdeel uit van de activiteiten rondom de jaarmarkt." Er wordt veel aanvoer verwacht van rundvee, paarden, schapen en geiten. Voor de eerste keer zijn de keuringen voor het mest- vee en jong vee apart. Als extra prijs is de kampioenstitel van de markt 1994 ingevoerd. De kinderen kunnen eveneens aan de activiteiten rondom de jaarmarkt meedoen. Van 14.00 tot 16.00 uur wordt een huisdie rententoonstelling gehouden bij de kinderboerderij van De Ster- re. Beheerder Ad van Hilst geeft hieraan zijn medewerking. De kinderen kunnen hun huisdieren laten keuren. De prijsuitreiking van de jaarmarkt is om 18.00 uur in café De Smidse door wethouder B. Picavet. wordt morgen 30 jr. Liefs"! 65 jaar oud. Van ons een dikke zoe Zet de drank maar kouo-1 VOOR DE KATHOLIEKEN is oe meimaand de Mariamaand. Eike parochie die zichzelf een beetje respecteerde had, -en jieeft, dan ook een Mariakapel letje. Zo'n kapelletje staat ge woonlijk op enige afstand van 06 kerk en afhankelijk van de Nsvucht van de parochianen de ijver van de plaatselijke Pastoor of kapelaan, werd daar P de meimaand dagelijks of wekelijks het rozenhoedje gebe- Voor de lezers van een andere I ^nominatie en voor de jonge- •60 beneden de veertig, vijftig .aar van roomsen huize: een ozenhoedje wordt gebeden met ™P van een rozenkrans en oof h r V°lgende Sleden: ge- "'jdenis, onze-vader, drie 1 danS?6f10eten' onze"vader en telk tien weesgegroeterl I ens ®et een onze-vader er- \vnfr i kestot wordt ge- 1 m de litanie van de ns.fo jna Sleden. Op Ma- v'aniMtÜ i8n trok men vaak tat kapel! process'e naar raJ5 Maria Hemel- diik/K-i eurt dat te Groenen- zii hm 00sterzande nog steeds, deelno'a iks met wat minder bwpofflerS' B'ddend en zingend kaS,™!? Zich dan "aar het de 7 i aan het begin van ii„rrfeli*'" weet Ed Ste- gewonn vertellen, „was dat houten kapelletje n kwart vierkante meter groot dat aan een boom was rfflweafd m kent datwel.hal- BaP^«gïfptSediik0nder eentje n!' 1 er nu n°g z° kapeUpt10ev, °orsprong van het godweet hoe? 'S mi) onbekend; lang staat dat daar al niet. Je zag er wel eens men sen een noveen houden - negen dagen achtereen - als er iemand ernstig ziek was of als men om een andere reden een gunst wil de verkrijgen. „Tegenwoordig zie je er zelden iemand meer om te bidden, al staat er van tijd tot tijd toch wel eens een vaas met bloemen uit dankbaarheid of zo. Tegen de vijftiende augustus zorgt de familie Jonkheijm altijd dat al les er properkes bij ligt. We zingen daar dan enkele liede ren, instrumentaal ondersteund door enkele leden van de Ko ninklijke Harmonie Sint-Ceci- lia, we bidden wat en dan keren we weer terug naar de kerk. „Er staan twee teksten op hier op Groenendijk: 'Moeder van Barmhargtigheid, wij nemen onze toevlucht tot V.' Ja, het is niet zo'n mooie spreuk als op het kapelletje dat indertijd te gen de tramlijn op Hengstdijk stond. Daar stond op: 'Langs dezen weg zet genen voet, Of zegt: Maria Wees Gegroet.' „Toen de nieuwe weg daar aan gelegd werd volgens het tracé van de tramlijn, is dat kapelle tje verplaatst naar naast de school. Er is een nieuw ge bouwd, want ik geloof niet dat die tekst er nu nog op staat. „Het tweede opschrift vertelt ons iets over deze kapel zelf. 'Uit dankbaarheid aan de Moe der van Barmhartigeid. De K.A. Groenendijk. A. Dieriek, direc teur, 15 augustus 1945.' „Uit dankbaarheid, dat is na tuurlijk omdat voor ons de oor log zo goed was afgelopen en dat Dieriek is verkeerd geschre ven, dat moet Dieriek zijn, An- toine Dieriek, want die was toen kapelaan hier. Die kwam van Koewacht en die schrijven hun naam zoals ik eht zeg, maar ja, een kleinigheidje hou je toch altijd, nietwaar? „Op 15 augustus 1945 zal die kapel ingewijd zijn en je ziet het: op Groenendijk is dat nog altijd een Maria-feestdag en op Kloosterzande is het dan kermis 'mee Alf-oest' (Half-Oogst). „K.A. staat voor Katholieke Ac tie, een vorm van lekenaposto- laat, het meest bekend als een jeugdbeweging, apart natuur lijk, één voor jongens en één voor meisjes. Daar hoorde ook een uniform bij - ik heb daar nog wel oude foto's van - maar ik geloof niet dat het in Neder land nog bestaat. In België droeg het de naam Chiro-jeugd en, voor zover ik weet, bestaat het daar nog wel altijd." Het kapelletje in Klooster zande, gebouwd in 1945. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE KAARTINGEN Oostburg - Oostburgse Bridgeclub, zaal Du Commerce, wedstrijd lad dercompetitie, achttien paren. Groep A: 1. echtpaar Brugge, 2. Legrand-Plasschaert, 3. Christiaan- sen-Pielaet. Groep B 1. echtpaar Otte, 2. Gruson-Langedijk, 3. echt paar Verduyn. Hengstijk - Zaal 't Jagershuis, 58 personen. Bieden: 1. P. Jonkers, 2. mevrouw Van Dorselaer, 3. H. Coalone. Jokeren: 1. mevrouw De Cock, 2. mevrouw Van Driesche, 3. mevrouw De Vet. Terneuzen - Zaal Du Commerce, 32 personen. Bieden: 1. A. Florissen, 2. J. van de Velde, 3. A de Waele. Sluiskil - Zaal Atlanta, 32 personen. Bieden: 1. J van Dixhoorn, 2. R. Piraar, 3. mevrouw Van Tatenhove. Jokeren: 1. mevrouw De Koning, 2. J. Verbogt, 3. mevrouw Saerens. Hengstdijk - Camping De Vogel, 36 personen. Bieden: 1. A. Jansen, 2. J. Hermes, 3. Th. Neve. Jokeren: 1. mevrouw Paleman, 2. mevrouw Buys, 3. N. Dreessen. Axel - Zaal De Boemerang, 51 per sonen. Bieden: 1. T. van Boven, 2. J. Verlinden, 3. mevrouw Pieters. Jo keren: 1. S. Verlinden, 2. mevrouw Van Opdorp, 3. mevrouw De Rijk. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, 27 personen. Bieden: 1. mevrouw Hoop, 2. mevrowu Lucasse, 3. J. Pauwels. Jokeren: 1. mevrouw De Waal, 2. J. van Damme, 3. A. Rottier. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 28 fiersonen. Bieden: 1. A. van Dorse- aer-Boon, 2. F. Segers, 3. P. Haulez. Jokeren: 1. J. van Kerkhoven, 2. M. van Britsom, 3. F. Buys. Heikant - Zaal Du Commerce, 38 personen Bieden: 1. J. Strobbe, 2. W Letens, 3. mevrowu De Waal. Jokeren: 1. mevrouw Ferket, 2. J. Verbrugge, 3. mevrouw Franken. Kloosterzande - Zaal De Kastanje, zestien personen. Bieden: 1. N. Goossen, 2. R. Verschuren, 3. Th. Neve. Jokeren: 1. mevrouw De Cock, 2. mevrouw De Waal, 3. mevrouw Trommelen. Axel - Gregoriuscentrum, 24 perso nen. Bieden: 1. F. Sijs, 2. A. Rie- mens, 3. J. Moes. Graauw - Gemeenschapshuis, 28 personen. Bieden: 1. E. Borm, 2. C. Boone, 3. Th. Weemaes. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 29 personen. Bieden: 1. A. Bauwens, 2. F. de Rijk, 3. E. Zwartelee. Joke ren: 1. mevrouw Rodrigo, 2. me vrouw De Bruyn, 3. mevrouw Van Cadsand. Westdorp - Zaal Concordia, 24 per sonen. Bieden: 1. Th. de Guchtenei- re, 2 A. Geennckx, 3. O. de Jaeger. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, dertig personen. Bieden: 1. mevrouw Lu casse, 2. J van de Velde, 3. P. Jonkers. Jokeren: 1. mevrouw Ket ting, 2. mevrouw Van Cadsand, 3. mevrouw Van Hoek. Graauw - Gemeenschapshuis, zes tien personen. Jokeren: 1. mevrouw Van Laere, 2. P. de Caluwé, 3. A. de Bruyn. Sas van Gent - Zaal De Engelen roos, dertig personen. Bieden: 1. A. Destombes, 2. E. Zwartelee, 3. D. Reyers. Jokeren: 1. M. Verplanken, 2. S. Bode, 3. J. Saey. Sas van Gent - Zaal De Roselaer, veertig personen. Bieden: 1. T. Sa- mijn, 2. C. de Cock, 3. L. Elegeert. Jokeren: 1. mevrouw Saey, 2. me vrouw Verplanken, 3. mevrouw Van de Velde. Koewacht - Zaal De Lange Akkers, 24 perosnen. Bieden: 1. A. de Vlie ger, 2. Ch. Ongenae, 3. J. Martens. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man, 33 personen. Bieden: 1. D. Verbraeken, 2. Th. Neve, 3. me vrouw Goossen. Jokeren: 1. me vrouw Warrens, 2. mevrouw Schal- je, 3. mevrouw De Leyser. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 24 personen. Bieden: I E Rietjes, 2. F. Piessens, 3. M. van Geertruy. Joke ren: 1. M. Patijn, 2. J. Dobbelaar, 3. R. de Vos. Hoek - Camping De Braakman, 45 personen. Bieden: 1. P. Huitema, 2. J. van der Heyden, 3. C. Esseling. Jokeren: 1. mevrouw Naeye, 2. me vrouw Van Tiggelen, 3. mevrouw Van der Sluis. Hengstdijk - Camping De Vogel, 44 personen. Bieden: 1. A. Bauwens, 2. J. Bogaert, 3. G. Baart. Jokeren: 1. E. van Oosterwijk, 2. mevrouw De Cock, 3. F. Serdien. IJzendijke - Zaal Les Amies, 38 personen. Bieden: 1. J. Hoogstad, 2. J. Hamelink, 3. J. Dobbelaar. Joke-' ren: 1. J. Naeye, 2. R. van Tiggelen, 3. J. Heieen. SCHIETINGEN St.-Jansteen - Zaal 't Centrum, achttien schutters, hoge en eerste zijvogel: J. van Kerckhoven, St.- Jansteen; tweede zijvogel: R. d'Hondt, Zuiddorpe; grotoste aantal (4): A. van de Branden, St.-Jansteen en P. de Bot, Heikant. Wolphaartsdijk - Doel naar Hoger, 38 schutters. Eerste hoge vogel: H. van Leeuwen, Ravenstein; tweede hoge vogel: L. de Jonge, ADLM, derde hoge, eerste en derde zijvogel: E. Nutzman, tweede zijvogel: B. Rooze, beiden Zorgvleid; vierde zij- vogel: R. van de Straate, Doel naar" Hoger; vijfde zijvogel: J de Jonge, Soranus; zesde zijvogel: A. Pikkaart, Zorgvlied; grootste aantal (7): L. de Jonge, ADLM. Ovezande - Willem Teil, 25 schut ters. Eerste hoge vogel: H. Boon man, Willem Teil; tweede hoge en derde zijvogel: A. Poelman, Edele Handboog; eerste zijvogel: L. Rent meester, tweede zijvogel: H. Franse, beiden Willem Teil; vierde zijvogel: J. Doene, Victoria; vijfde zijvogel: H. Breemer, Juliana; grootste aantal (5): J. Doene, Victoria. Koewacht - St.-Sebastiaan, 92 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: E. van de Meeuwe, tweede hoge vogel: G. Quatum, eerste zijvogel: R. Buys, tweede zijvogel: J. Vermeire, derde zijvogel: A. Taaymans, vierde zijvogel. F. Joos. Wip 2: eerste hoge vogel: G. Cocqheyt, tweede hoge vogel: F. Rodas, eerste zij vogel: L. van Poucke, tweede zij vogel: K. Hellemans, derde zijvogel: L. van Remortere, vierde zijvogel: P. Steyaert Wip 3: eerste hoge vogel: A. Martinet, tweede hoge vogel: J. van Moortel, eerste zij vogel: H. Ver meulen, tweede zijvogel: H. Merckx, derde zij vogel: D de Winne, vierde zijvogel: J. Roelands. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 23 schutters. Hoge vogel: D. de Mul, eerste zijvogel: F. Martens, tweede zijvogel: O. de Schrijver, grootste aantal (4): E. Fierens. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, negentien schutters. Hoge en tweede zijvogel: F. de Kint, eerste zijvogel: J. van Kerkhoven, grootste aantal (4): J. Blommaert. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 32 schutters Hoge vogel: F. de Meyer, eerste zijvogel: W. Ferley, tweede zijvogel: A. D'Hooghe, grootste aantal (5): B. Verschraegen. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 25 schutters. Hoge en eerste zij vogel: G. Baart, tweede zijvogel: D. de Mul grootste aantal (5(): E. Fierens. Koewacht - St.-Sebastiaan, 59 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: J. Sorber, tweede hoge vogel: L. Vermeulen, eerste zijvogel: R. Plas- schaert, tweede zijvogel: A. de Cler- cq, derde zij vogel: A. van de Stiggel, vierde zijvogel: J Vermeulen. Wip 2; eerste hoge vogel: O. Lootens, twee de hoge vogel: R. de Bock, eerste zijvogel: Elvriede, tweede zijvogel: A. Lippens, derde zijvogel: J. Ver meulen, vierde zijvogel: E. Inghels. Wip 3: beide hoge en eerste zij vogel: L. Vermeulen, tweede zijvogel: P. Poelman, derde zij vogel: E. Lippens, vierde zijvogel: E. Vermandel. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, 27 schutters. Eerste hoge vogel: H. D'Hondt, tweede hoge vogel: W. Talboom, eerste zijvogel: R. D'Hondt, tweede zijvogel: P. Galle, grotoste aantal (7): C. Martens. Hulst - Zaal De Kroon, 24 schutters. Eerste hoge vogel: A. de Waal, twee de hoge vogel: P. van Kerkhoven, beide zijvogels: J. Dobbelaar, groot ste aantal (8): P. Crombeen. Ossenisse - Camping de Zeemeeuw, 28 schutters. Hoge vogel: K. Spies- sens, beide zijvogels: Th. de Kort, grootste aantal (9): G. Vercauteren. Koewacht - Zaal 't Hoekske, dertig schutters. Hoge vogel: R. d'Hondt, eerste zijvogel: J. van Kerkhoven, tweede zij vogel: E. Janssens, groot ste aantal (3): C. Martens. Ossenisse - Camping Mussenist, 36 schutters. Hoge vogel: B. Piessens, eerste zijvogel: G. Piessens, tweede zijvogel: L Vercatueren, grotoste aantal (6): S. Maas. KOERSBAL Westdorpe - Zaal Concordia, 21 personen. Mat 1: 1. E. de Smnet, 2. R. van Hecke/F. Verhoosel. Mat 2: 1. C. de Smet/M. de Bock, 2. W. Kalle. Clinge - Zaal Malpertuus, twintig personen. Mat 1: 1. M. Govaert/O. van Hauten-de Vos, 2. M. Roden-de Cock/L. van Hoeyland. Mat 2: 1. L. Boonman/P. van Broeck, 2. M. de Block-de Rechter/S. Govaert-Van de Branden. Ossenisse - Zaal Hof te Nesse, twaalf personen: 1. J. Schrauwen/J. de Waal-Hamelink, 2 A. Rottier/A. Mannaert, 3. E. de Maat/M. Rade- makers-Warrens Sas van Gent - Zaal De Roselaer, tien personen: 1. A. de Maerschalk, 2. A. Vervaet, 3. P. de Bruyn. HULST - Café De Kroon, 14.00 uur, kaar ting. KOEWACHT -Café 't Hoekske, 13.30 uur, schie ting voor bejaarden. CLINGE - Malpertuus, ANBO, 13.30 uur, korsbal. I ST.-JANSTEEN - De Warande, KBO, 13.30 uur, prijskaarting. I SAS VAN GENT - De Regenboog, 14.00 uur, AN BO, bieden, jokeren en verloting. I AXEL - Gregoriuscentrum, 14.00 uur, koersbal. DONDERDAG HULST -«Café De Vrijbuiter, 20.00 uur, prijskaarting. KLOOSTERZANDE -Café De Kastanje, 19.30 uur, vleeskaarting. KIELDRECHT - Terminus, 15.00 uur, schieting. LAMSWAARDE - Café De Lamsoren, 14.30 uur, schieting. HENGSTDIJK - Café 't Jagershuis, 14.00 uur, prijskaarting. GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.45 uur, kaarting. ST.-JANSTEEN - Café 't Centrum, 14.00 uur, kaarting, HENGELEN - De eerste wed strijd voor de jeugd van de Clingse Hengelaarsvereniging leverde 28 deelnemers op. Uit slag 16-18 jaar: 1. E. Meemaes, 2. J. Struylaert, 3. A. Segers; 12-15 jaar: 1. A. Peters, 2. S. de Kind, 3. Ph. de Koek; tot 11 jaar: 1. B. de Maayer, 2. S. IJzewijn, 3. D. de Maayer. SUPPORTERSBUS - De voet balvereniging HW'24 zet donderdag 12 mei, hemel vaartsdag, een supportersbus in voor de uitwedstrijd naar Terheijden. De bus vèrtrekt om 16.30 uur vanaf de par keerplaats bij het clubgebouw. UITZENDING - In de basiliek wordt donderdag 12 mei, he melvaartsdag, een eucharistie viering gehouden, die door de KRO-radio rechtstreeks uitge zonden wordt. Het Basiliek koor verleent hieraan mede werking. BEDEVAART - De Katholieke Bond voor Ouderen houdt vandaag een bedevaart naar Oostakker. Om 12.45 uur ver trekt de bus in Heikant en om 15.00 uur wordt een eucharis tieviering bijgewoond, waarbij het ouderenkoor van Heikant de gezangert verzorgt. In het Boerenhof te Oostakker wor den wafels gegeten. Leden en niet-leden kunnen aan deze bedevaart deelnemen. Om 18.30 uur worden de mensen terug in Heikant verwacht. BOTENLIFTROUTE - MTC The Road Rats houdt donder dag de Botenliftroute, een toertocht van zo'n 260 km in de driehoek Brussel-Mons- Charleroi. Het vertrek is van uit cafe de Kroon om 10.00 uur. Deelname fl 2,50 per per soon voor alle motoren. BILJARTEN - Op camping De Zeemeeuw werd een biljart wedstrijd gehouden waaraan veertien personen deelnamen. Uitslag: 1. S. van de Kelen, 2. I. van Cleemput, 3. J. de Block.

de Stem | 1994 | | pagina 17