lag 79.- i Basco troeft Jalabert af DE STEM Theunisse binnenstebuiten gekeerd feenstra en Van der Poel in Amerika verslagen door ploeggenoot Wagner en Kuntz completeren Duitse selectie UITSLAGEN STANDEN Zieke wielrenner wacht op uitslag medische testen (omario omhelst bader aS l°riinvaderin de Caan" tM'!06 zijn Tour Dupont 0j> een nieuv/efiefc kun J je elke uitdaging aan l fiets Zonderzorgen! NEC B SPORTNIEUWS KORT Etten-Leur wint KNB B-beker Gent vecht verlies tegen Anderlecht aan Rentree Cipollini in Rondom Keulen Schoekemöhle wil Quick Star kopen Jansen en Clerc spelen NK in Assen Pas zes ploegen in eredivisie basketbal ATLETIEK GOLF SCH00NSPRINGEN TENNIS VOETBAL VOLLEYBAL SPORTPRIJSVRAGEN 11 V-hals blouse UITSLUITEND VOOR PARTICULIEREN Bij 3 ongewijzigde plaatsingen binnen 7 dage" in De Stem is de 3' plaatsing GRATIS, 1 x gratis in de Zeeuws-Vlaamse Koerier. s incl. BTW voor plaatsinS op zaterdag rie A Categorie B Categorie j 41 55 69 83 97 11 25 12.58 16.77 20 96 25.15 29.34 33.53 37.72 39 ƒ41.91 f48 19 14.45, 19.27. f 24.09. 28 9]. 33.73, 38.55. ƒ43.37. Brieven onder nummer ƒ12.95' Tel nr Sport |,een verslaggever - Ziek, zwak en lelijk keerde Gert-Jan ■unisse terug uit de Ronde j Spanje. Een serie medi ae onderzoeken moet deze aan het licht brengen pe 31-jarige profwielren- ,rUit Berghem mankeert en deelneming aan de zijn van Frankrijk gevaar In trainen komt de futloze |r(.jan Theunisse dezer dagen Stoe Hij laat zich binnenste buiten keren in het Eindhovense- Sint-Josephziekenhuis. Vandaag en morgen ondergaat hij de laat ste testen onder leiding van dok ter De Boer. „Gebleken is al dat mijn ijzerge halte sterk afgebroken is. Mis schien dat ze nog meer vinden", stelt Theunisse. „Ik heb het ge voel dat ik mijn lichaam dit seizoen meer afbreek dan op bouw. Ik herstel niet snel genoeg van de inspanningen, 's Avonds na de wedstrijd ben ik moe. Uit de testen vóór de klassiekers bleek dat ik conditioneel sterker was dan vorig jaar, maar in de wedstrijden miste ik de kracht die ik voorgaande jaren wel had. Ik reed twee tandjes lichter dan normaal. Dat besef ik eigenlijk nu pas. In Spanje was ik de slechtste van het peloton, moest ik als eerste lossen." Theunisse gaf in de elfde etappe van de Vuelta na 88 kilometer op. Tegen het advies van de ploegdokter in was hij die mor gen met koorts op zijn fiets ge stapt. In het algemeen klasse-, ment had hij al bijna drie kwar tier achterstand op leider Tony Rominger. De opgave van Theu nisse viel bij TVM-directeur Ad Bos niet in goede aarde. Bos dreigde zelfs de Berghemmer zonder pardon te passeren voor de Ronde van Frankrijk. Theu nisse gisteren, geconfronteerd met de kritiek van Bos: „Dat is nu niet mijn zorg. Zelf heb ik nog niets van TVM gehoord. Ploegleider Cees Priem zit in Spanje. Die heeft het druk ge noeg. Het lijkt me beter maar niet op die kritiek te reageren. Laat ik eerst maar beter worden. Zoals ik me nu voel, kan ik niet fietsen. Misschien heb ik wel weer een maagzweer, net als vorig jaar." Voor Theunisse was 1993 ook al een verloren seizoen als gevolg van een maagzweer en een cyste aan zijn zitvlak. In de Tour ging hij niet eens van start. „Ik wacht de 'resultaten van de onderzoe ken af. Dan pas kan ik iets zeggen over de rest van het sei zoen." blander (anp) - Alessio Di Basco heeft maandag de ■[tiende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. |e Italiaan was in de massasprint van de 209,3 kilome lange rit tussen Santo Domingo en Santander llabert te snel af. Pagnin werd derde, Rominger behield [leiderstrui. asco was tot nu toe in de Ie van Spanje vooral de i van Rob Harmeling. De ■.jarige Italiaan staat in het Issement van de tussensprints punten voor op de Iverdaller. „Ik ben hier eigen- i gekomen voor een ritover- nning, maar de oranje trui en daarbij horende dagelijkse big naar het podium zijn publi- jair natuurlijk ook niet gek," (klaarde Harmeling. o, paardestaartje, oorbel |e: edelsteen en oranje trui, is t kleurrijk renner. Hij boekte mdag zijn vijfde overwinning i zijn prof debuut in 1987. ivan de ritzeges, in de Ronde (Zwitserland in 1992, leverde n bijna een tweejarige schor- gop. De renner werd positief [vonden, overlegde een vage dische verklaring van zijn Indarts en kreeg, om nog vage- redenen genade. F al te scbdjve11 J o de Janeiro - Edvair de Souza Faria, de vader van Homario, is tijdens zijn ont voering, die zes dagen duur- goed behandeld. „Ik ®eg bier en sigaretten", ™us de 62-jarige Brazili an. „Bovendien kon ik op televisie de wedstrijd Barce- bna-Real Madrid volgen." verbaasde zich erover de ontvoerders, twee wouwen en een jonge man, eertjen miljoen gulden los- M verlangden. „Ik wist e dat ik zo veel waard oen. Zo veel betalen ze zelfs £cher"°0r M8rgaret Jte kidnappers verklaarden hun arrestatie dat drugs- 0 «ramen hun hadden ge- r20n|en Hdvair te ontvoe- e "roesten hem eten Beven en wassen. De beide te" Zijn n°ë voort- Volgens de vrou- „Pt zei Edvair tijdens de bijna niets. „Het S 1 hii telkens her- rnidp6 was dat hii ziin zoon jjfjj,, zlen winnen op het van1 ri"0het nieuws vnen/<3»eVri'ding bil ziln dasai S'°ltsjkov. Op zon- g vond vloog hij naar van bet d ?lten- In de rust Madrfri Ku?.Barcel°na-Real oobv de SpitS n0§ Jan,,® polltle van Rio de so naar d wdde sowie- moecier vwfï' Want mijn das de haar verjaar de steek" haar niet in Maandag hield Di Basco de Fransman Jalabert van zijn zes de etappezege af. De sprinterse lite was in de straten van San tander niet meer volledig. La Sia en Alisas, twee obstakels van de eerste categorie, hadden van vooral Van Poppel en Edo te veel gevergd. Harmeling en Voskamp hadden in de ochtenduren geprobeerd weg te komen, hun Deens TVM- collega Meindert was met de langste ontsnapping mee. Hij trapte weg met het kwartet Cop- polillo, Alonso, Lezaun en Di Basco. De ONCE-trein pikte 25 kilome ter voor de finish de laatste vluchter op, de Spanjaard Le zaun. Breukink verrichtte het laatste kopwerk voor Jalabert, die echter te vroeg aan de leiding kwam. Wiebren Veenstra en Adri van der Poel zijn in de vierde etappe in de Tour Dupont met klein verschil verslagen door de Belg Peter Verbeken. Troost voor de Nederlanders was, dat Verbeken tot dezelfde ploeg behoort. Het was voor het eerst in de geschiedenis van de Amerikaan se ronde dat leden van één ploeg de eerste drie plaatsen bezetten. De Brit Elliott breidde zijn voor sprong op de Mexicaan Alcala uit van een naar drie seconden, omdat hij onderweg twee tellen bonificatie pakte. Frans Maassen is derde op vijf seconden. UITSLAGEN Ronde van Spanje. Vijftiende etappe, Santo Domingo - Santander: 1. Di Basco (Ita) 209,3 km in 5.44.29, 2. Jalabert (Fra), 3. Pagnin (Ita), 4. Davidenko (Rus), 5, Neves-Silva (Por), 6. Gonzalez-Sal vador (Spa), 7. Edmonds (Bel), 8. Petito (Ita), 9. Pierobon (Ita), 10. Lanfranchi (Ita), 18. Voskamp, 47. Den Bakker, 52 Breukink, 99. Van Poppel 14.22, 103. Harmeling. Klassement: 1. Rominger (Zwi) 69.10.17, 2. Zarrabeitia (Spa) 4.58, 3. Zülle 5.42, 4. Delgado (Spa) 6.34, 5. LeBlanc (Fra) 7.58, 6. Rincon (Col) 8.13, 7. Aparicio (Spa) 10.26, 8. Perez (Spa) 10.36, 9. Escartin (Spa) 11.39, 10. Camargo (Col) 11.58, 16. Breukink 17.32, 35. Voskamp 41.56, 71. Den Bakker 1.11.09, 113. Van Poppel 1.33.55, 123. Harmeling 1.44.14. Tour DuPont. Vierde etappe, Richmond - Lynch burg: 1. Verbeken (Bel) 210 km in 5.59.41, 2. Veenstra (Ned), 3. Van der Poel (Ned), 4. McKinley (VSt), 5. Moncassin (Fra), 6. Craven (VSt), 7. Ozers (Let), 8. Teutenberg (Dui), 9. Lehnert (Dui), 10. Pizikis (Let) zt. Klassement: 1. Elliott (GBr) 18.54.39, 2. Alcala (Mex) 0.03, 3. Maassen (Ned) 0.05, 4. Julich (VSt) 0.06. 5. Peron (Ita), Moncassin 0.08, 7. LeMond (VSt), Andreu (VSt) 0.10, 9. Hamilton (VSt) 0.11, 10. Hincapie (VSt) 0.12. Vredeskoers (amateurs). Derde etappe, Budejovice - Jihlava: 1. McEwen (Aus) 150 km in 3.47.55, 2. Babalow (Rus) 0.04, 3. Krzeszo- wiec (Pol) 0.06, 4. Trkal (Tsj), 5. Ivanovas (Lit), 6. Ullrich (Dui). Klassement: 1. Trkal 10.08.00, 2. Voigt (Dui) 0.05, 3. Bilek (Tsj) 0.08. Ronde van de Aude (vrouwen). Vierde etappe, Ouveillan - Ouveil- lan: 1. Golay (VSt) 121,5 km in 3.23.33, 2. Klein (Dui), 3. Valvik (Zwi), 4. Schleicher (Dui), 5. Cantet (Fra). Klassement: 1. Valvik 9.18.18, 2. Hugues (Can), 3. Hohfeld (Dui) 0.02, 4. Brunen (Ned) 0.03. (ADVERTENTIE) Di Basso verslaat in Santander Jalabert en Pagin in de sprint. FOTO ANP Frankfurt (sid) - Martin Wagner en Stefan Kuntz van FC Kaiserslautern zijn als laatsten toegevoegd aan de Duitse selectie voor het WK voetbal. Bondscoach Berti Vogts maakte vrijdag al de namen van twintig spelers bekend. Verder heeft Vogts zeven voet ballers aangewezen die tot en met 3 juni op afroep beschik baar dienen te zijn. Dat zijn doelman Reek, Legat, Eilts, Hobsch (Werder Bremen), Wörns, Thom (Leverkusen) en Schuster (Karlsruhe SC). Wagner (26) en Kuntz (31) zijn geen onbekenden in de selectie. Ze speelden respectievelijk één en twee interlands. Hun uitver kiezing brengt de gemiddelde leeftijd van de ploeg op bijna 29 jaar. De keuze voor Wagner en Kuntz was verwacht. „Wagner is de vervanger van de gebles seerd geraakte Ziege en dient als alternatief voor de linker kant", verklaarde Vogts. „Kuntz verdient zijn plaats omdat hij topscorer is gewor den in de Duitse competitie." Hij deelde de eerste plaats met de Ghanees Yeboah. De selectie ziet er nu als volgt uit: Doel: Illgner (FC Köln), Köpke (FC Nümberg) en Kahn (Karlsruher SC). Verdediging: Berthold (VfB Stuttgart), Brehme (FC Kaiser slautern), Buchwald (VfB Stutt gart), Helmer (Bayern München), Kohier (Juventus), Matthaus (Bayern München), Strunz (VfB Stuttgart), Wagner (FC Kaiser slautern). Middenveld: Basler (Werder Bremen), Effenberg (Fio- rentina), Gaudino (Eintracht Frankfurt), Hassler (AS Roma), Möller (Juventuè), Sammer (Borus- sia Dortmund). Aanval: Kirsten (Leverkusen), Klinsmann (AS Mo naco), Riedle (Borussia Dortmund), Voller (Olympique Marseille), Kuntz (FC Kaiserslautern). Bayern wil Herzog Bayern München roert zich na drukkelijk op de transfermarkt. Na het aantrekken van doel man Kahn van Karlsruhe SC, aanvaller Papin van AC Milan en trainer Trapattoni van Ju ventus wil de landskampioen Herzog aan zich binden. De Oostenrijker staat onder con tract bij Werder Bremen, dat ongeveer zeven miljoen gulden vraagt voor zijn middenvelder. Bayern is bereid zes miljoen gulden neer te leggen. Volgens de manager van de Zuidduitse club, Uli Hoeness, is er na het veilig stellen van een plaats in de Champions League extra geld beschikbaar. Hoe ness verwacht behalve Herzog nog twee spelers aan te trek ken. Popescu/Sabau Gheorghe Popescu van PSV en voormalig Feyenoorder loan Sabau zijn door de Roemeense bondscoach Iordanescu opge nomen in een groep van 24 die zich voorbereidt op de wereld titelstrijd. De Oosteuropeanen beleggen van 10 tot 20 mei een trainingskamp in Noord-Italië, waar ze een aantal oefenduels spelen. Iordanescu zal de groep voor 3 juni, als de FIFA de definitieve lijst met namen wil weten, te rugbrengen tot de vereiste 22. De selectie is: Doel: Stelea, Prunea en Preda; Verdediging: Petrescu, Belodedic, Prodan. Mihali, Sely- mes. Popescu en Stanciu; Midden veld: Sabau. Hagi, Lupescu, Mun- teanu. Panduru, Galea, Chirita, Stinga en Papura; Aanval: Radu- cioiu, Dumitrescu, Niculescu, Ivan en Moldovan. Randy Samuel De voor Fortuna Sittard spe lende Randy Samuel is opgeno men in de Canadese selectie die in juni voor vijf deelnemers aan het WK in de Verenigde Staten als sparringpartner fungeert. Canada speelt in juni vijf oe fenwedstrijden. De laatste is op 12 juni in Montreal tegen Ne derland. De andere tegenstan ders zijn Marokko (l juni, Montreal), Brazilië (5 juni, Ed monton), Duitsland (8 juni, Toronto) en Spanje (10 juni, Montreal). Doel: Paul Dolan (Vancouver 86ers) en Craig Forrest (Ipswich Town). Achter: Ian Carter (Peterborough United), Paul Fenwick (Birming ham City), Ian Fraser (Colorado Foxes), Rudy Doliscat (Montreal Impact), Steven MacDonald (Van couver 86ers), Randy Samuel (For tuna S), Mark Watson (Vancouver 86ers), en Frank Yallop (Ipswich Town). Middenveld: Geoff Aunger (Van couver 86ers), Carlo Corazzin (Cambridge United), Nick Dasovic (Montreal Impact), Lyndon Hooper (Birmingham City), John Limniatis (Montreal Impact), Colin Miller (St. Johnstone) en Dave Norman Vancouver 86ers). Voor: Eddy Berdusco (FC Wil), Alex Bunbury (Maritimo), John Catliff (Vancouver 86ers), Domenic Mobilio (Vancouver 86ers) en Grant Needham (Montreal Im pact). Bosvelt FC Twente heeft zich voor de komende drie seizoenen ver sterkt met middenvelder Paul Bosvelt van Go Ahead Eagles. De club uit Enschede betaalt ongeveer 950.000 gulden voor de speler. De 24-jarige Bosvelt speelde sinds 1989 bij de club uit De venter. In 140 duels in het eer ste elftal scoorde hij 27 maal. Afgelopen seizoen was hij met Feyenoord-huurling Kamme- ron de beste schutter, met ne gen doelpunten. Opvallend was, dat hij de laatste zeven wedstrijden van het seizoen zes keer scoorde. Volgens voorzit ter Voortman van Go Ahead wordt het geld gebruikt om nieuwe spelers te halen. Gullit Ruim twee weken geleden zette Ruud Gullit zijn handtekening onder een voorlopig contract dat hem voor één seizoen aan AC Milan bindt. Omdat het volgens de reglementen van de Italiaanse voetbalbond verbo den is vóór 9 mei een overeen komst te tekenen voor een nieuwe club, zette de 31-jarige Nederlander gisteren officieel een krabbel onder de overeen komst met de Milanese club. In het contract is de clausule opgenomen dat Milan aan het einde van het volgend seizoen nog een optie heeft op Gullit. Voor het plaatsen van de hand tekening meldden de Neder landse advocate Ella Adriaense en hoofdadministrateur Gallia- ni, advocaat Berutti en tech nisch directeur Breida van AC Milan zich in het perscentrum van AC Milan aan de Via Tura- ti in het centrum van Milaan. Gullit werd vergezeld door zijn vriendin Christina Pensa. „Voor Milan en Gullit is een jaar scheiding niet slecht ge weest", oordeelde Galliani. „Beide partijen weten nu dat zij niet zonder elkaar kunnen," Vandaag (dinsdag, red) trouwt Gullit met Christina in Palazzo Marino in het centrum van Mil aan. NEC speelt donderdag de be kerfinale tegen Feyenoord met shirtreclame. De nummer twee uit de eerste divisie sloot giste ren een contract af met een winkelketen voor vrijetijdskle- ding Steps. Achterop speelt NEC met 'Gelderland', waar voor energiebedrijf NUON een bedrag betaalt. Ook tijdens de nacompetitie zal NEC de rug tekst dragen. Vorig jaar reagereerden NEC en De Graafschap verontwaar digd toen NUON besloot de Arnhemse eredivisieploeg Vi tesse te sponsoren met de tekst 'Gelderland'. De eerste-divisie- ploegen voelden zich achterge steld. Met Steps wordt na de bekerfi nale nog onderhandeld over een voortzetting van het sponsor schap in de nacompetitie en volgend seizoen. Bedragen wer den niet genoemd. DINSDAG 10 MEI 1994 DEEL Hengelo - Het driebandenteam van Etten-Leur heeft gistera vond in Hengelo de finale van de strijd om de KNBB-beker gewonnen. Nadat de Westbrabanders de thuiswedstrijd al met 6-2 gewonnen hadden, eindigde de replay gisteravond in Overijsel in 4-4. Voor Etten-Leur versloeg Frans van Kuyk eerst Ben Velthuis en daarna Raymond Burgman. Rinie van Bracht verloor zowel van Velthuis als van Burgman. Uitslagen: Velthuis - Van Kuyk 1-2 (15-14, 8-15, 6-15), Van Bracht - Burgman 0-2 (6-15, 13-15), Velthuis - Van Bracht 10-15, 15-9, 15-9, Van Kuyk - Burgman 2-0 (15-6, 15-7). Gent - AA Gent heeft maandag bij de Belgische voetbalbond protest aangetekend tegen de 2-1 nederlaag die de ploeg zondag leed tegen Anderlecht. Supporters van de Brusselse formatie bestormden twee minuten voor het verstrijken van de speeltijd het veld om het kampioenschap te vieren. Er waren zondag, op de voorlaatste speeldag van de Belgische competitie, 5.000 supporters met Anderlecht meegereisd. Een deel van hen rende in de 88e minuut het veld op om een voorschot op de tweede landstitel op rij te nemen. Scheidsrech ter Adriaensen besloot toen voor het einde te fluiten. Milaan - Mario Cipollini maakt zondag in de Duitse profkoers Rondom Keulen zijn rentree in het peloton. De Italiaan werd in de eindsprint van de eerste etappe in de ronde van Spanje door zijn ploegmaat Adriano Baffi in de dranghekken gereden en kwam vervolgens zwaar ten val. Als door een wonder bleven de verwondingen van Cipollini beperkt tot enkele schaafwonden en een hersenschudding. Mannheim - Paul Schoekemöhle wil de hengst Quick Star kopen. Het twaalfjarige paard, dat wordt bereden door de Amerikaanse amazone Meredith Michaels, moet volgens eige naar Isaac Arguety ten minste twee miljoen gulden opbrengen. Arguety, een van de initiatiefnemers van het mislukte PJA-cir- cuit, wil zijn springstal opheffen. Quick Star, de zoon van de beroemde Franse dekhengst Galoubet, staat al enige tijd bij Schoekemöhle op stal. Om die reden kreeg de Duitser het eerste recht op koop. Assen - Hans Jansen en Rob Clerc spelen de herkamp om de nationale damtitel in Assen. De uit drie partijen bestaande barrage wordt op 1, 2 en 3 juni afgewerkt. Voor de herkamp is een prijzengeld van ruim 5000 gulden beschikbaar. Jansen, die in april het NK in Huissen met evenveel punten afsloot als Clerc, heeft aan een gelijkspel voldoende voor de titel. De winnaar van de herkamp plaatst zich tevens voor het wereldkampioenschap, in november in Den Haag. De verliezer krijgt in het Westeuropese zonetoernooi, dat mogelijk in Duits land plaats vindt, nog een kans zich voor WK het kwalificeren. Bunnik - Gistermiddag om vijf uur hadden zich voor de eredivisie basketbal mannen pas zes ploegen 'voor honderd procent' en twee ploegen 'met groot voorbehoud' aangemeld op het bondsbureau van de Nederlandse Basketbal Bond. Vandaag is de insehrijvingstermijn verstreken. De Schiestreek uit Rotterdam en BV Haarlem hebben de basketbalbond laten weten dat hun aanmelding voor de eredivi sie voor volgend seizoen nog niet betekent dat ze ook in competitieverband actief zullen zijn. Alleen kampioen Lanèche Weert, Canoe Jeans/EBBC (Den Bosch), Mustang Jeans (Den Helder), RZG Donar (Groningen), Byte Giants (Meppel) en Den Braven Goba (Gorinchem) hebben zich definitief aangemeld voor de eredivisie. Austin (VSt). Internationale wed strijden. Mannen. 100 meter: 1. Lewis (Vst) 10,04, 2. Jefferson (Vst) 10,24, 3. Witherspoon (Vst) 10,34. 110 m hor den (handgeklokt): 1. Jarrett (GBr) 13,1, 2. White (VSt) 13,2; 400 m horden: 1. Adkins (VSt) 48,65 (beste wsp). Hoog: 1. Conway (VSt) 2,25 m. Vrouwen. 100 m: 1. Guidry-(VSt) 11,20, 2. Davis (Bah) 11,28; 200 m: 1. Davis 22,52, 2. Guidry 22,73; 400 m horden: 1. Hemmings 56,07. Marietta (VSt). Internationaal toer nooi. Eindstand: 1. Daly (VSt) 274 slagen, 2. Henke (VSt), Henninger (VSt) 275, 4. Estes (VSt), Peoples (VSt) 276. Nashville (VSt). Internationaal toer nooi, vrouwen. Eindstand: 1. Davies (GBr) 203, 2. Mallon (VSt) 204, 3. Richard (VSt) 206. Fort Lauderdale (VSt). Internatio naal toernooi. Vrouwen, 3-meterplank: 1. Shuping Tan (Chi) 515,04 punten, 2. Iljina (Rus) 510,36, 3. Koch (Dui) 478,23. Mannen, toren: 1 Shuwei Sun (Chi) 676,26, 2. Hailiang Xiao (Chi) 645,30, 3. Saoetin (Rus) 629,88. Rome. Mannen, 3,5 miljoen gulden. Eerste ronde: Dosedel (Tsj) Boetsch (Fra/11) 3-6 7-5 6-0, From- berg (Aus) - Roig (Spa) 6-4 7-6, Furlan (Ita) - Pozzi (Ita) 6-0 6-3, Olhovskiy (Rus) - El Aynaoui (Mar) 6-4 3-6 7-5, Chang (VSt/5) - Rafter (Aus) 6-3 3-6 7-5, Pioline (Fra/9) - Kulti (Zwe) 6-4 6-3, Cane (Ita) - Yzaga (Per) 6-4 1-6 7-5. Coral Springs. 430.000 gulden, eer ste ronde: Clavet (Spa) - Hlasek (Zwi/5) 7-6 7-5, Mattar (Bra/6) - Bryan (VSt) 6-3 6-2, Stafford (ZAf) - Filippini (Uru) 2-6 6-3 opgave Filippini. Berlijn. Vrouwen, 1,5 miljoen. Eer ste ronde: Ritter (Oos) - Bollegraf (Ned) 6-2 7-5, Makarova (Rus) - Vis (Ned) 7-5 6-3, Hy (Can) - Pascual (Spa) 6-3 6-4, Fulco (Arg) - Testud (Fra) 6-1 6-1, Herreman (Fra) - Rusch (Dui) 3-6 6-1 7-6, Ignatieva (WRu) - Babel (Dui) 6-4 6-1, Beier (Dui) - Smasjnova (Isr) 6-2 7-5, Garrone (Ita) - Hofmann (Dui) 6-2 6-0, Probst (Dui) - Jeyaseelan (Can) 6-1 6-1, Kschwendt (Dui) - Tarabini (Arg) 6-3 6-3, Gavaldon (Mex) - Avila (Spa) 6-7 7-5 7-5, Stafford (VSt) - Muric (Kro) 6-1 6-2, Gorro- chategui (Arg) - Gaidano (Arg) 6-7 6-2 6-2, Wagner (Dui) - Zrubakova (Slo) 1-6 6-3 6-3. Dresden. Mannen, 150.000 gulden: Eerste ronde: Poljakov (Oek) - Dier (Dui) 5-7 7-5 6-1, Ruud (Noo) - Guardiola (Fra) 6-4 6-2, Rios (Chi) - Pennis (Ita) 6-1 6-0, Nydahl (Zwe) - Daufresne (Bel) 4-6 6-3 6-3, Arnold (Arg) - Knippschild (Dui) 7-6 6-3, Solves (Fra) - Hirszon (Kro) 6-2 6-3, Orsanic (Arg) - Kroesko (Hon) 6-0 6-3. Dubbelspel. Eerste ronde: Wibier/ Youl (Ned/Aus) - Flegel/Pala (Tsj) 6-4 7-6. Pinehurst (VSt). Mannen, 628.000 gulden. Dubbelspel. Finale: Woodforde/ Woodbridge (Aus/1) - Reneberg/ Palmer (VSt) 6-2 3-6 6-3. TENNISRANGLIJSTEN MANNEN 1. Sampras (Vst) '5035 punten, 2. Stich (Dui) 3041, 3. Edberg (Zwe) 2897, 4. Courier (Vst) 2876, 5. Med- vedev (Oek) 2755, 6. Ivanisevic (Kro) 2706, 7. Bruguera (Spa) 2655, 8. Chang (Vst) 2548, 9. Martin (Vst) 2330, 10. Muster (Oos) 2119, 11. Korda (Tje) 1951, 12. Gustafsson (Zwe) 1951, 13. Becker (Dui) 1896, 14. Pioline (Fra) 1658, 15 Costa (Spa) 1528, 18. Krajicek (Ned) 1396, 23. Haarhuis (Ned) 1217, 73. EItingh (Ned) 554, 74. Siemerink (Ned) 546, 166. Wibier (Ned) 227. VROUWEN 1. Graf (Dui) 437,24 punten, 2. Sanchez-Vicario (Spa) 235,65, 3. Martinez (Spa) 180,91, 4. Navratilo- va (Vst) 172,43, 5. Novotna (Tje) 154,56, 6. Sabatini (Arg) 125,57, 7. Date (Jap) 124,83, 8. Fernandez (Vst) 119,11, 9. Svereva (WiR) 114,32, 10. Davenport (Vst) 106,02, 28. Schultz (Ned) 51,4, 51, Oremans (Ned) 30,25, 61. Boogert (Ned) 24,94, 64. Rottier (Ned) 22,33, 70. Muns- Jagerman (Ned) 20,73, 100. Bolle graf (Ned) 14,92, 111. Vis (Ned) 13,72, 141. Kamstra (Ned) 9,86, 165. Wegink (Ned) 8,12, 188. Niemants- verdriet (Ned) 6,78. Athene. Drielandentoernooi. Kameroen - Griekenland 3-0 (2-0). 26. Mfede 1-0, 45. Tatav 2-0, 70. Loga 3-0. Bijzonderheden: In de 36e minuut werd de Griek Mitropulos van het veld gestuurd. Beide teams spelen nog tegen Bolivia. World League. Groep B: Tweede wedstrijd: Verenigde Staten - Grie kenland 0-3 (6-15 8-15 8-15). Stand: 1. Griekenland 2-4 (6-1), 2. Brazilië 4 (6-1), 3. Bulgarije 0 (1-6), 4. Verenigde Staten 0 (1-6). LOTTO 18: Eerste prijs: geen win naar, tweede prijs: 11 winnaars elk bruto f 6.648,40, derde prijs: 107 winnaars elk bruto f 1025,20, vierde prijs: 5637 winnaars elk bruto f 19,30, vijfde prijs: 78.300 winnaars elk bruto f 5,00.

de Stem | 1994 | | pagina 9