[Bergbeklimmen is een stukje waanzin' >MANN rE OMEGA SPORT IN HET KORT ZEELAND C3 2-jarige Pierre Kintgen beklom hoogste toppen in zes contintenten IjjUINGEBRONSDE MARKTEN DINSDAG 10 MEI 1994 shaslicks JBVICEIUN |dag t/m vn,dag van 10 tot 12 uur u grald dellen met onze tetviamjl.fi k terecht voor het adres van de Edah bi n zaterdag ribiedingen zijn g 3% katoen. In diverse S-M-L-XL. stralende ogen en Ingoed getraind Ihaam. Het beeld van I bergbeklimmer, festal jonge mannen £e de blik op oneindig ken. Pierre Kintgen Lntwoordt niet aan dit eeld. Hij beklom van de fcven continenten in zes ban de hoogste top. Hij „s de vijftig toen al ge- tsseerd. De Mount Eve- ajt (Azië) is de enige die jj niet wil beklimmen, péze klim is te zwaar en Waarlijk voor een fcstigplusser die het Lgbeklimmen ervaart Is toerist. Vorig jaar be- Ifonghij het Carstensz- Tebergte in Irian Jaya. »an onze medewerkster (eanette Vergouwen KTGEN is een typisch Enro ls burger van een Europa zon- t:grenzen. Hij verblijft meestal i Frankrijk of België, soms in list. Sinds eind 1993 is hij efstal op pad. Hij is net 63 jaar korden en wil voor zijn 65e i droom verwezenlijken: het (klimmen van alle bergen aan fcrond de evenaar. De toppen in |uid-Amerika en Afrika heeft n beklommen. Te verove- |r blijven nog vier bergen in Jdonesië en twee in de Pacific. Is hij vertelt over zijn 'avontu- h' zit hij er ontspannen bij, jaar de trots is toch duidelijk orbaar. Zijn Nederlands is |et vlekkeloos, maar doorspekt n Franse en Duitse woorden, |jn handen liggen zelden stil en Iderstrepen zijn boeiend relaas. Ij begon bergen te beklimmen t een gids hem dit aanraad- It „Ik had hoogtevrees en hij leht dat die dan zou verdwij- p. Nou, dat klopt. Na een latal Alpentoppen beklom ik in kil de Mount McKinley van 1192 meter in Alaska aan de Joordpoolcirkel, in 83 de Kili manjaro (5895), in 84 de Aconca- 960), de El Brus in 86 en [92 (5642) en in 89 de Mount linson (4880) in Antartica." we tegen ons werk en is veranderd. En dat- o verwachten ook. De wagon is ontwikkeld e auto voor de wereld t niet zozeer een kwes- plaats van bestemming ïen. En hoe veilig, ieuwe Omega Station voor de bestuurder als spanners. Gordelklem- portieren. En natuur- vindt u niet? Omega Stationwagon ieu. En ontleent daar- l's ECOTEC-motoren. Heen nu al voldoen aan n van 1996, maar die nig zijn. En stil. inzelfsprekend dat een ge auto is uitgerust met igingssysteem, voorzien sdiening en elektront- waarop. u de Omega bemachtigen, is een :r. U vindt er geen over- maar alles wat u nodig vandaag comfortabel te kunnen rijden. léén autofabrikant dat u uw werk nodig hebt. L' evroren voet barre tocht werd hem bijna taal. Twee weken in snijdende mde bezorgde hem ongeveer meter onder de top een be uren voet en sindsdien mist intgen enkele tenen. Hij is ver- oedelijk de oudste man die de toon beklom. Na zijn 'ongeluk' flkte hij keihard aan zijn con- tie en nam de draad na een ar gewoon weer op. Als 62 hge nam hij de laatste hoge ndernis: de 4884 meter hoge tg in Irian Jaya, voormalig ederlands Nieuw-Guinea. .en flinke overgang, na de bar- kou de tropische hitte. Tot en et de Mount Vinson was ik toeven. Ik wilde net als de Klere bergbeklimmers per se de 'P bereiken. Maar na weken ioeteren en trekken door (eeuw en ijs en een kleurloos tos landschap vernaderde dat. was net of er een knop "gedraaid werd in mijn hoofd. drang om de top te bereiken gelukkig weg. Nu begrijp ik !s inzinking van een deelne- -r tijdens de McKinley-expedi- De man verkeerde in goede toditie en had ervaring. Toch terde hij 400 meter voor de top tog- Ik begreep dat toen niet. J ïertelde me dat hij lichame- en geestelijk totaal op was een tocht van twee weken jj® een eentonig landschap met en sneeuw, ijs, rotsen, storm wnd. Het verlangen naar dat Je.8roen maakte hem lang- ,?ot- Ziin drang om on- 'Ks aaes de top te bereiken, as weg, vertelt Pierre Kint- Pierre Kintgen op de Puncta Jaya. ienieien «wÜi§eniet op we8 naar een ii ,J meer van de natuur en riat i el met de mensen die inu 7 'and 'even en verdiept falevenCUltUUr het dage" ^0U ,het wortaan bij bergen at H rdan 6000 meter. Niet k bang ben van de hoogte, iant,.,1J',sP°rt. idealisme, ro- «aehewsinr Ge1"' drang 1Ca aV°ntuur 15 dat ttsDann sport' r°mantiek, teLgenieten van na- lensen" envan milieu en an dfnlf van aIle facetten «SSnr-T0 n°g Ver" ^duiken nënHn °°k ging 3rd jP Onder water ensenZ aStiggevallendoor tost een ^re,statledrang, daar to en kleuren r6 Va" De Nederlandse zeevaarder Carstensz gaf zijn naam aan de bergketen in Nieuw Guinea. De Indonesische naam voor West Nederlands Guinea is Irian Jaya. De vroegere Nederlandse kolonie werd in 1962 onafhankelijk, er heerst een tropisch .klimaat en het regent er een heel jaar door. De beste maanden zijn van no vember tot en met februari. De expedities naar de toppen van de Carstensz zijn dan ook in die periode. Kintgen ging er in eind 1993 naar toe. „Irian Jaya is een van de laatste plekken in de wereld waar de bevolking nog vrij primitief is. De Papoea's in het centraal zui delijk gedeelte hebben nog wei nig weet van de vooruitgang in de andere werelddelen. In enkele regio's is men meer ingesteld op toerisme. De invloed van de mis sie is hier duidelijk. De kleding is primitief maar er is al een ontwikkeling van de landbouw te bespeuren en wat kleine vee teelt. De paden naar de berg lopen niet door een onherberg zaam gebied. Daar vind je geen sporen meer van het Stenen Tijdperk zoals anderen beweren. Door de mijn- en bosbouw ver andert alles langzaam. Op het centraal plateau rond Ilaga leeft de inheemse bevolking zoals de bewoners van Afrika. Er zijn grote mijnen waar koper, zilver en goud gevonden wordt. Er is een hele discussie aan de gang want als het aan de Amerikaans/ Indonesische mijnmaatschap- pijen ligt, wordt hier alles weg gehaald. De financiële en poli tieke belangen zijn groot. De Milieuverenigingen, die het uit hollen van het Carstenszgebied willen tegengaan, vechten een hopeloze strijd. Indonesië en Amerika denken alleen aan hun eigen belang en vergeten dat er nog een autochtone bevolking Tegenstellingen Kintgen werd getroffen door de ze tegenstellingen tijdens zijn expeditie. Tijdens de tocht ver wachtte hij op 4000 meter hoog te een paradijselijke stilte. Maar hij werd bijna zijn bed uitge- dreund door het stampen van de baggermachines. „Onze tocht duurde een kleine drie weken. Zes dagen hadden we nodig om door het oerwoud naar het basiskamp te lopen. Vanuit dat kamp hebben we in zes dagen meerdere toppen van het Carstensz-massief beklom men (de Pyramide is 4884, de Puncta Jaya 4820 en de Sumanti 4860 hoog). En dan weer in vijf dagen terug. Die tocht naar de berg is goed om te acclimatise ren," vertelt hij. Hij maakte de tocht samen met een Zwitser, een Indonesische gids en wat inheemse dragers. Toen zij in Ilaga aankwamen, bleken de logies niet geregeld. Zij kregen onderdak bij het poli tiestation en ontvingen ook de benodigde papieren om aan de 'trekking' te beginnen. „De In donesiërs zijn erg vriendelijk te genover buitenlanders, maar ten opzichte van de inheemse bevol king gedragen zij zich wel als kolonisator." Onveilig Dat er niet afgeweken wordt van de aangewezen weg is een eis, langs een andere weg terugkeren is er niet bij, de wegen zijn nog steeds niet honderd procent vei lig. Onderweg zag Kintgen wel enkele palen met iets erop en graven. De guerillastrijd en de vergeldingen zijn nog maar net achter de rug. Er wordt veel gecontroleerd door militairen en alles lijkt rustig, maar afwijken van de weg kan levensgevaar betekenen. „Ik denk dat de Indonesiërs zelf hier schuld aan hebben, ze be handelen de Papoea's als min derwaardig. Als ze zo doorgaan, komt er nog eens een opstand. Er is nog geen schoolplicht, dus ze houden de autochtonen dom. De onderlinge stammenstrijd houdt de Papoea's nog bezig, tegenover de Indonesiërs zijn ze onderdanig, maar volgens mij ontploft het daar nog eens." Kintgen heeft tijdens zijn tocht veel met Indonesiërs gesproken en kwam tot de merkwaardige conclusie dat men in Indonesië Irian Jaya ziet als een ander land, een land dat er niet bij- hoort. Ras, taal en godsdienst zijn anders, Indonesië moest het land opbouwen toen Nederland het de onafhankelijkheid gaf. In donesië vindt Irian Jaya alleen interessant omdat er veel hout en mijnaetiviteiten zijn. Econo mische interesse is aanwezig, verder niets. Parasol Het trekken door het regenwoud betekent klimmen over bomen in duisternis. Het bladerendak vormt een grote parasol, de zon dringt hier niet door. Per jaar maken ongeveer 300 mensen de ze tocht. De berg is 'in' omdat hij hoort bij de zeven toppen in de werelddelen. Na het regenwoud komt een gebied met savanneii. en daarna de wereld van kalk met stalactieten en stalagmieten. Het landschap verandert naar mate men hoger komt, via een kaal graslandschap kwamen de expeditiegangers langs het Lar- senmeer bij het basiskamp. Zij moesten een vrij steile pas over, op 4200 meter, met veel steenslaggevaar. In het basis kamp hoorde Kintgen 's nachts het dreunen van de baggerma chines, de mijnaetiviteiten en het geluid van de controlevlucht van helikopters. „De Pyramide is een technisch moeilijke klim. Tot nu toe heb ik wanden beklommen met behulp van de stijgijzers, touwen en pikkels, met meestal tochten door sneeuw en ijs. Deze is hele maal anders, er is geen normaal pad. De berg bestaat uit vrij harde ruwe rotsen, een soort ver steend koraal. Hier trokken we stevige tuinhandschonen aan, anders zijn je handen meteen opengereten. Voor een 62-jarige niet bepaald een makkie. Geluk kig was mijn medereisgenoot een goede bergbeklimmer. Vanuit het kamp hebben we eerst als oefening de Puncta Jaya be klommen van waaruit we een mooi zicht hadden op de Carstensz-Pyramide. Voor we die bereikten, kregen we nog vanwege een fout van onze Indo nesische gids een andere top te verwerken." Pretoogjes Kintgen vertelt met pretoogjes dat ze de andere dag om 5.00 uur vol vertrouwen vertrokken. De gids had de tocht al viermaal gemaakt, dus vermoedden ze niet dat hij de weg kwijt zou raken. Rond 12.00 uur begon het te gieten en twee uur later beslo ten zij om terug te gaan naar het basiskamp. De reserves waren echter aangetast en de vierde dag werd de Puncta Sumanti dan maar voor de natuur be klommen. Daar zochten ze met een verrekijker de juiste weg uit die ze moesten lopen om de Carstensz te bereiken. „Na een rustdag vertrokken we om 3.00 uur en om half vijf stonden we aan de voet van de normale route omhoog. Na een stevige klim waren we om 10.30 uur op de voortop. Het uitzicht over de andere toppen was prachtig, maar jammer genoeg lag een kwartier later alles in de mist. Op honderd meter van de markanste top, de Carstensz be staat uit een aantal toppen, za gen we niets meer en dus zat er niets anders op dan terug te Keren. Ik heb door die stommi teit van de gids de Carstensz dus anderhalf keer beklommen." Na een dag rust werd de terug tocht gemaakt, in vijf dagen doorliepen zij weer het hele gamma van landschappen en reisden daarna in kleine vlieg tuigjes via een aantal plaatsen terug. Souvenirs Op Java speelde Kintgen gewoon nog een paar dagen de toerist. Hij kocht voor familieleden en kele typische souvenirs: een pe niskoker, wandkleden, amulet ten, kapmes en een speer. Hij bezocht het dodenhuis waar de lijken gemummificeerd worden, bekeek de Boroboudour en dis cussieerde met zijn Zwitserse reisgenoot en de Indonesische bevolking. „Mijn Zwitserse vriend was te- Kintgen bezocht op Java het dodenhuis waar de lijken worden gemummificeerd. leurgesteld. Na onze lichamelij ke krachtsinspanning hoorden we dat we wellicht de laatsten waren die op deze wijze de tocht hadden gemaakt. Er was voor het eerst een nieuwe manier in gevoerd om de Carstensz te be reiken: de top beklimmen binnen een week. De tocht naar de berg wordt gewoon overgeslagen, de Amerikanen en Nieuwzeelanders die na ons aankwamen, lieten zich per helikopter naar het ba siskamp brengen, dat is toch geen sport meer, die gaan alleen de berg op om te kunnen zeggen tegen anderen dat ze er geweest zijn. Zo'n reisje per helikopter kost 20.000 dollar per vlucht. Wie kan zich dat permitteren en zo is er niets meer aan. De voetreis is interessant, een stukje sport en avontuur en belangrijk voor de acclimatisatie. Door de commercialisering maken ze veel kapot. Rage Hij voegt er lachend aan toe dat vele Amerikanen uit zijn op re cords. „Kijk ze willen allemaal de zeven hoogste toppen doen. De nieuwste rage is ze alle zeven binnen één jaar te doen. Ik heb tegen een Amerikaan gezegd dat er ook nog een achtste wereld deel was: de Pacific en dat ik de Mona Kea op Hawai daar be klommen had. Hij keek me even aan, verwerkte de opmerking en noteerde meteen dat hij die acht ste ook nog aan zijn zegekrans moest toevoegen, absurd toch." Kintgen werkt dagelijks aan zijn conditie. De spieren moeten soe pel blijven. Door middel van achtste triatlons houdt hij zijn lichaam gezond. Kintgen weet alles van juiste voeding en houdt zijn polsslag goed in de gaten. „Als ik zo blijf, haal ik die drie of vier kleine bergen rond de evenaar die ik nog niet gedaan heb wel voor mijn 65e," straalt Kintgen. „Ik probeer het, maar 'moeten' staat niet meer in mijn vocabulaire. Het is wel opval lend dat ik nu gemakkelijker loop. Ik luister beter naar mijn lichaam en ik schroef het tempo wat terug. In juli 1992 heb ik met 18 mensen de El Brus in de Kaukasus beklommen. Ik had de westerse top al bereikt in 1986. In 1992 haalden we maar met zijn zessen de top. De fanatieke lingen de West top en ik in mijn eigen tempo de Oosttop die on geveer twintig meter lager ligt. Ik was niet uitgeput. Een heer lijk gevoel, want ik heb ook onderweg genoten. Dat fanatis me is weg en er is zoveel meer voor in de plaats gekomen." Vlag Als hij terug denkt aan zijn tochten herinnert hij zich als de dag van gisteren dat hij zijn vlag plantte toen hij de McKinley had beklommen. Hij voelt weer dat gelukzalige gevoel wat hem toen beving. „De McKinley was de zwaarste tocht, de Vinson de koudste en de Carstensz de tech nisch moeilijkste. De leukste herinneringen heb ik aan de be klimming van de Ruwenzori, een berg aan de evenaar in Afrika. Je loopt van de voet naar de top en passeert allerlei klimaten en vegetatiegordels. Echt boeiend en niet zo'n moeilijke, ondanks de glibber partijen," zegt Kint gen die dit jaar nog een deel van zijn wensenprogramma in Indo nesië wil afwerken. BeVoBo Terneuzen Terneuzen - In een gezellig samenzijn in de sportkantine van sporthal 't Zwaantje is na de prijsuitreiking het seizoen van de Terneuzense bedrijfs- volleybalcompetitie afgeslo ten. In de eerste klasse A werd Stuntmarkt zoals voorspeld kampioen en besloot de com- pettiie met een 3-0-zege op Scharmga 1 (15-5, 15-8,' 15-11). VC Notabene werd voor de vierde keer in succes sie kampioen en stoomde rechtstreeks door van de derde klasse B naar de eerste klasse B. Een opmerkelijk gebeuren in de BeVoBo. Bij Deltan wa ren de successen wisselend. Deltan 1 en 1 werden kam pioen, Deltan 3 draagt de rode lantaarn. Tot september ligt de BeVoBo stil en gaat daarna zijn 25e seizoen in. Een jubi leum dat op gepaste wijze ge vierd gaat worden. Uitslagen Eerste klasse A: V&V-CIS 0-3 (4-15, 6-15, 4-15). Eerste klasse B: ING-Echo/Audio 3-0 (15-10, 15-0, 15-6), PTT/Post- Neelemans 1-2 (3-15, 17-15, 12-15). Tweede klasse A: Zeevla-Dow 2 3-0 (15-4, 15-12, 15-11), Dees 2-De Hoop 1-2 (9-15, 15-6, 8-15) Tweede klasse B: Gemeente 1-Rabo 1-2 (7-15, 8-15, 15-6), Deltan 1-Phi- lips 3-0 (15-11, 15-12, 11-8). Derde klasse A: ABN/Amro-VC Schelde 2-1 (15-11, 11-15, 8-6), Voorwaarts-Havenschap 2-1 (15-1, 12-15, 15-5), Scharmga 2-Dow 3 3-0 (15-4, 15-8, 15-10). Derde klasse B: URS-Lichtland 4 1-3 (3-15, 15-13, 5-15, 6-15), Ge meente 2-Deltan 3 2-1 (15-3, 13-15, 15-3), B&S-VVM 2-1 (15-6, 4-15, 15-10 en WM 1 strafpunt). Eindstanden Eerste klasse A: Stuntmarkt 31 pun ten, Lichtland 1 29, Dees 1 26, CIS 16, Dow 1 12, Scharmga 1 9, V&V 2 (degradeert). Eerste klasse B: De Pooter 28 (pro moveert), ING 22, Neelemans 20, PTT/Post 19, Lichtland 2 15, Echo/ Audio 15, PSV 1 6 (degradeert). Tweede klasse A: VC Notabene 27 (promoveert), Zeevla 27, Beldo 22, Aster 18, De Hoop 13, Dow 2 12, Dees 2 5 (degradeert). Tweede klasse B: Deltan 1 31 (pro moveert), NHI 25, Rabo 22, Ge meente 1 19, PSV 2 11, Bliek Vos 10, Philips 7 (degradeert). Derde klasse A: Deltan 2 32 (promo veert), Scharmga 2 27, Voorwaarts 25, Havenschap 14, Dow 3 12, ABN/ Amro 11, VC Schelde 3 (degradeert). Derde klasse B: Lichtalnd 4 32 (pro moveert), Lichtland 3 23, Gemeente 2 21, B&S 20, WM 12, URS 9, Deltan 3 6 punten. Zaalvoetbal Oostburg Oostburg - Het West-Zeeuws- Vlaamse recreatieve zaalvoet bal sloot de competitie af met het traditionele eindtoernooi tussen de twee hoogst geëin digde teams in de drie poules. Eindwinnaar van dit toernooi werd de kersverse kampioen van de derde klasse Groos- man/Hof van Brussel. Het bleef ongeslagen en moest alleen aan de kampioen van de eerste klasse Oud Sluis een gelijk spel toestaan. Een ver rassende, maar verdiende win naar dus. Oud Sluis, al jaren lang de ploeg die het West- Zeeuws-Vlaamse recreatieve zaalvoetbal beheerst, kreeg drie verliespunten aan de broek. Naast de puntendeling tegen Groosman/Hof van Brussel werd verloren van De Block. Na afloop reikte Huub de Loos de prijzen uit. Als sportiefste ploeg mocht Tele- post de De Kunder-bokaal in ontvangst nemen. Het pakte een punt meer dan Oud Sluis. Uitslagen Groosman/Hof van Brussel-Meeu- sen 2-1, 't Krikje-Oud Sluis 0-4, De Block-Edah/Mijnders 3-0, Meeusen- 't Krikje 0-3, De Block-Groosman/ Hof van Brussel 3-5, Edah/Mijn- ders-Oud Sluis 0-2, Groosman/Hof van Brussel-'t Krikje 2-1, Meeusen- Edah/Mijnders 1-1, Oud Sluis-De Block 1-2, 't Krikje-Edah/Mijnders 5-2, Oud Sluis-Groosman/Hof van Brussel 0-0, Meeusen-De Block 0-3, Edah/Mijnders-Groosman/Hof van Brussel 0-1, De Block-'t Krikje 0-2, Oud Sluis-Meeusen 4-1. Eindstand Groosman/Hof van Brussel 9 pun ten, Oud Sluis 7, 't Krikje 6, De Block 6, Edah/Mijnders 1, Meeusen 1 punt. Sportdag Terneuzen - De voetbalvereni ging Terneuzense Boys houdt woensdag 11 mei een sportdag voor meisjes op het Zuider sportpark te Terneuzen. Even als vorig jaar, toen dit evene ment voor de eerste keer werd gehouden en succesvol was, kan hieraan worden deelgeno men door meisjes in de leeftijd van acht tot twaalf jaar. Ze behoeven hiervoor geen lid te zijn van van een voetbalver eniging en de deelname is gra tis. Begonnen wordt om 10.30 uur. Tot het middaguur worden de meisjes op een speelse manier beziggehouden met posi tiespelletjes met betrekking op het voetbal. Om twaalf uur worden in de kantine soep en broodjes verstrekt. Daarna kunnen de meisjes meedoen aan het onderdeel penalty schieten, waarbij de doelver- dediger van de A-junioren in het doel staat. De dag wordt besloten met wedstrijden tus sen gevormde viertallen, waarin acht meisjes op een verkleind voetbalveld tegen elkaar in actie komen. Aan melden voor deelname bij Corrie Roose. Wedstrijden schoberen Oostburg - De voorronde van de Zeeuwse scholierenatle- tiekcompetitie in Oostburg was een daverend- succes. Marc van Vlierberghe, de sti mulerende kracht achter deze VSB-scholierenwedstrijden, kreeg op het sportcomplex van SV Oostburg maar liefst 325 basisschoolleerlingen aan de start. Een aantal waarvoor Eric Huysse het startschot los te. Afsluitend onderdeel waren de estafettes tussen de deelne mende scholen. In de midden bouw van de Oostburgse ba sisschool St.-Bavo won dit on derdeel voor de derde keer. Dat betekende dat het defini tief de wisselbokaal mee naar school mocht nemen. In de bovenbouw won Nieuwvliet. De leerlingen van de groepen vier, vijf en zes konden zich plaatsen voor de Zeeuwse fi nale later dit jaar in Vlissin- gen. WINNAARS MEISJES Groep 4: 40 meter: Victoria Hame- linck, bal werpen: Angelique de Put ter, verspringen: Nicole Hoogstrate, 1000 meter: Kayleigh de Block. Groep 5: 40 meter: Jannika Moggre, verspringen: Corrie de Jonge, bal- werpen: Denise Provoost, 1000 me ter: Leonie Voogdt. Groep 6: 60 meter: Liselotte Rijk, verspringen: Liselotte Rijk, balwer- pen: Bianca de Wever, 1000 meter: Sabijn Salome. Groep 7: 60 meter: Maite Graff, hoogspringen: Brenda Mulder, ko gelstoten: Inge van Bruinessen, 1000 meter: Caroline van Tiggelen. Groep 8: 80 meter: Eveline Hubregt- se, hoogspringen: Marieke Mon- sieurs, kogelstoten: Rafke Risseeuw, 1000 meter: Rafke Risseeuw. JONGENS Groep 4: 40 meter: Erik Dhont, balwerpen: Fabian Dieleman, ver springen: Bart Grahame, 1000 me ter: Sjoerd Ocke. Groep 5: 40 meter: Martin de Feij- ter, verspringen: Jeffry van Dieren- donck, balwerpen: Jeffry van Die- rendonck, 1000 meter: Niek van Sprundel. Groep 6: 60 meter: Gert-Jan Lauret, verspringen: Gert-Jan Lauret, bal werpen: Wouter Wensink, 1000 me ter: Gert-Jan Lauret. Groep 7: 60 meter: Patrick van Til burg, hoogspringen: Stig van Ëoven, kogelstoten: Martijn van de Velde, 1000 meter: Hylke Stroo. Groep 8: 80 meter: Peter de Wispe- laere, hoogspringen: Peter de Wis- pelaere, kogelstoten: Peter de Wis- pelaere, 1000 meter: Nils van Heels- bergen. Veiling Zeeland - Elsanta aard beien: 200 gr.: 9.000 ds. grof 1-2 125, 1-3 113, middel 1-2 120, fijna 1-3 105. Jonge andijvie: 65.000 kg. A9 1-1 171, 1-2 171, A12 1-1 183'/, 1-2 174, A15 1-2 171'/, B 1-2 144. Asper ges groen: 800 kg: AA kl.I 503, A 404, B 658, C 204. Aubergines: 12.000 kg. 500/750 1-2 193, 400/500 I-S 192, 1-2 182, 300/400 I-S 184'/$, I-2 174225/300 I-S 184VL», 1-2 174'/, 175/225 I-S 199, 1-2 189, 100/175 1-2 197. Winterbloemkool: 52.000 st. x4 1-2 268, II-l 210, II-2 168, x6 1-1 285, 1-2 267'/, II-l 220, II-2 120, x8 1-1 248, 1-2 222'/, II-l 183'/, II-2 77l/2, xlO 166'/,1-2 151»/2, II-l 99, II-2 41, xl2 1-1 114, xl5 1-2 58, II-l 49. Chinese kool: 12.000 kg. 11/15 1-1 90, 8/12 1-1 115, 5/81/2 1-2 110. Courgettes: 6.000 st. 600/750 1-1 100, 1-2 83'/2, 500/650 1-1 92, 1-2 73, 400/525 1-1 83, 1-2 80, 325/425 1-1 831/2, 1-2 64, 290/350 511/2, 1-2 5D/2, 225/300 1-1 48, 1-2 48. Eike- bladsla: 300 st. 250/300 dr. 1-1 373!/2. Komkommers: 552.000 st. 91/?op 1-2 75, II-l 39, 76/91 I-S 83»/2, I-2 791/2, II-l 301/2, 61/76 I-S 641/2,1-2 551/2, II-l 33, 51/65 I-S 571/2,1-2 53' II-l 30. 41/51 I-S 58, 1-2 54, II-l 221/>, 36/41 I-S 49, 1-2 45, II-l 26, 31/36 I-S 39, 1-2 35, II-l 25, 26/31 I-S 30'/, 1-2 261/2. Komkommers krom: 24.000 kg II-l 47'/, Ind.I 20. Komkommers stek: 14.000 kg. grof II-l 48, Ind.I 48, fijn Ind.I 30. Mini- komkommers: 5.000 st. 20/25 1-2 29, 15/20 1-2 30, 10/15 1-2 31. Krulan- dijvie: 1 000 st. 400/500 GE 108, 300/400 GE 161. Lollo Rossa: 8.000 st. 300/350 ER 72'/2, 300/350 DR ER 38'/. DR 18'/2, 250/300 DR ER 26. Lollo Bionda: 500 st. 250/300 1-2 115, 200/250 1-2 104. Paksoi: 7.000 kg. 550/800 1-1 56'/2, 1-2 48'/, 450/600 1-1 48'/, 1-2 39, 325/500 1-1 38, 1-2 38. 200/350 1-1 37, 1-2 35'/. Prei 4.000 kg. 2/4-14 wit klvp. I 230, 2/4-14 wit I 151'/, 1/2-12/16 I 64. Paprika rood: 7.000 kg. 85/95 I-S 902, 75/85 I-S 942, 1-2 927, 65/75 I-S 948,1-2 933, 55/65 1-2 884 Paprika groen: 12.000 kg. 95/op I-S 361. 1-2 346'/, 85/95 I-S 379, 1-2 364, 75/85 I-S 410, 1-2 395, 65/75 I-S 419'/, 1-2 404'/, 55/65 1-2 367, Paprika geel: 500 kg. 85/95 1-2 878, 75/85 1-2 875'/, 65/75 1-2 1107. Radijs: 56.000 bs. bakje mid.grof I-S 32, 1-2 28, middel 1-2 25. Postelein: 3.000 kg. klm.plfst. 1-1 104,1-2 68'/. Sla glas: 55.000 st. eenm.fust 23/24 1-2 25, mm.fust 45/op 1-3 28'/, 41/44 I-S 36, 1-2 30'/, 1-3 22'/, 37/40 I-S 30, 1-2 25, 34/36 I-S 25'/, 1-2 19'/, 1-3 15, 31/33 1-2 19, 28/30 1-2 21.Snijbonen: 4.000 kg. 1-1 613, 2 536T, II-l 451'/, 2 390, Krom II 1-1 400, 2 321, 3 250. Tomaten: 65.000 kg. 40 1-2 NM 265, RD 259. Vleesto maten: 137.000 kg. 82 I-S MI 265'/, RD 263'/, 82 1-2 MI 255'/, 253'/, 72 I-S MI 264, RD 270'/, 72 1-2 MI 254, RD 260'/, 67 I-S MI 267, RD 273'/, 67 1-2 MI 257, RD 263'/, 57 I-S MI 248'/, RD 241, 57 1-2 MI 235, RD 231, 47 I-S MI 225, RD 235, 47 1-2 MI 215, RD 225. Trostomaten: 16 ton fijn II-l 265. Cherry tomaten: 4.000 ds. 29 I-S NM 130, OR 105, 29 1-2 RD 129, 24 I-S NM 120, OR 131. Veldsla: 1.200 kg. 1-1 417. Witlof: 28.000 kg. eenm.fust lang I S 174, 2 154, klvp 4 I 2 171'/, klvp. 5 I 2 173, klvp. 6 I 2 173, klvp. 3 I 2 172'/, meerm.fust krt. grf. I 1 169, 2 149, 3 138. krt. fijn I 2 216, extr. krt. I 1 204, kort II 1 101. lang II 2 74, ex.kort II 1 112, onregelm. II fijn 70'/, grof 68. Bloemkool glas: 4.150 st. 6 st. 280-300, 8 st. 230-290, 10 st 180-200, 12 st. 160. Rode kool: 1.200 kg. 40-54. Spitskool: 4.200 kg. 136-196. Peulen: 180 kg. 47-89. Sperziebonen: 2.350 kg. I 620-810, II 280-750. Aardappelen: 14.000 kg Bintje bonken 44, groot 39-43, Ei genheimer groot 41-67, Bildstar groot 25-35, Irene groot 16-26. Uien: 13.700 kg. bonken 64-78, grof 55-67, middel 59-65, drieling 18, ge schoond 102-121. Bosuien ~.000 kg.' 50-100. Kroten: 4.100 kg. A 66-128. B 53-66, Modjo 51-55. Boskroten: 4.250 bs. 93-172. Bospeen: 925 bs. 199-222. Cirsp sla: 480 st. 68 Am- soi: 70 kg. 124. Asperges wit: 1.500 kg. AA wit 900. AA 720-990, A wit 850. A 610-910, B wit 620, B 550-710, C 380-460, D 220-250. Bieslook: 600 pt. 90-98. Peterselie: 19.800 bs. 100/150 24-71. Postelein: 3.300 kg. 47-89. Prei: kl. II 1.250 kg.

de Stem | 1994 | | pagina 17