Dethon behaalt goed resultaat rki cel beveiliging Mandemakers kocht wat këukenfabriekjes leeg. Legenheid 'Euregio staat te ver weg van de mensen' "ld bureau ihet veiligste adres POLITIE rapport PLAATSELIJK NIEUWS ffistem *7 m{ )irecteur sociaal werkvoorzieningschap: 4 Jaar om trots op te zijn' Selina Binnenweg IEK ITALIË I 19-3622 rote belangstelling voor hondententoonstelling ongewenst bezoek... Reddingbootdag brengt veel mensen op de been Dr. toulen Kliniek Bertha-3 goed voor ruim 2500 bezoekers «S 7900r 6995,- keukencentrum Mandemakers., irticulieren o KORTING gefeliciteerd. Getrouwd Getrouwd Getrouwd ZEELAND A6 hinst in binnenstad van Goes 1.098, 5ters laaksters/ tel reinigers |de oproep) Geslaagde Amateurs Tuin Markt Vinger aan de pols met een medische check-up iï ■1 Tiende editie van Reynaertfietstocht 5 jaar garantie Prijzen inclusief apparatuur Goedkoper KAN niet De beste kwaliteit 5 jaar garantie NOG 30 EEN AANTAL TEGEN KORTINGEN TOT 70%, EENAANIAL TEGEN ELK AANNEMELIJK BOD. Keukencentrum Mandemakers is van maandag tot en met zaterdag open. m onze n I bedankje, jubileum, Lwelijk, verloving, (prestatie, examen, Bham, enz. kolom 1.09 incl. BTW, lel verplicht. Foto of Irmaat 35 x 40 mm V. Overige tarieven op toto's worden niet Itourneerd. fe82 of geef uw tekst llaatsing af bij één van 1 Schriftelijke opgaven fid geaccepteerd indien bekend zijn, ook indien Ing bijgevoegd is. Is het recht voor teksten Jn redenen te weigeren. Iver klachten bereiken pven tekst behoudt de recht voor om de naam gever bekend te maken. |-Leur, Nellie Basstein-Peema Breda. medewerkster li'nëtte Vergouwen ü[st - Lid van de Raad van opa, Huub Eversdijk n(je, samen met Reineke i tdL, zaterdag met zicht- y^LVV ,.r Diezier de tentoonstel- 'Reineke Fuchs' in het „Iter stadskantoor. De ex- itie wordt gezien als een i de grootste op dit gebied Europa en staat in het van het Reynaertwerk le en Rozan bar, dus staat vandaag pen de koffie klaar je 1e verjaardag. Papa, Mama en Lady. Suzanne Mutsters en» Renne. Prinsenbeek. 7 mei 1994. Edwin Voermans en Mariëlla van de Riet 7 mei 1994. Etten Lei». Ron Schalken en Miriam Heijmans Dussen 6 mei 1994 MAANDAG 9 MEI 1994 Kritiek lid van Raad voor Europa, Huub Eversdijk, bij opening Reynaert-tentoonstelling: uj f. von Goethe. lersdijk onderstreepte het be rt van de expositie door het ware Europese attractie te 0ten. „Hulst heeft belang bij een grenzeloos Europa en is erg actief in Euregio. Het heeft niet voor niets de Europese plaquette gekregen." Toch uitte Eversdijk nog wat kritiek op Euregio. „Het is toch te veel een bestuurdersgebeuren, Euregio staat te ver weg van de mensen, het is niet alleen het werk van gouverneurs en gede puteerden, het moet leven onder het volk." Eversdijk doorspekte zijn speech met Japanse humor en was er van overtuigd dat als Hulst in aanmerking komt voor de prijs van Europa in ieder geval Rey- naert een rol zal spelen. Ook voorzitter Egon Beaart zin speelde op het belang van Rein- tje de Vos voor Hulst. Hij meen de dat de Reynaert Stichting tijdens deze derde Reynaert boe kenweken toch duidelijk maakte dat het beantwoordt aan de doelstelling. „Eind 1995 willen wij komen met een goed onder bouwd plan voor een Ommegan- ck, maar dergelijke activiteiten kosten veel geld en mogen niet eenmalig zijn. Wil ondernemend Hulst in de toekomst de mensen blijven trekken naar Hulst, dan zal dat niet alleen kunnen door de naamgeving. Zij zullen de mensen meer moeten bieden dat namen, iets waar naar gekeken kan worden zoals een Reynaert- museum. Ik nodig hen uit om met een plan te komen, wij wil len er graag aan meewerken." Wethouder Paul Weemaes sprak over de relatie Hulst, Reynaert- stad en had veel waardering voor de activiteiten voor de jeugd tijdens deze Reynaert boe kenweken en de tenttonstelling. „De Reynaertbeweging kent mo menteel een grote bloei. Ook ondernemend Hulst wil de at tractieve mogelijkheden benut ten van het verhaal in stad en streek. Het tijdloze karakter van het verhaal zorgt ervoor dat het boeiend en levend blijft. Deze indrukwekkende expositie ver sterkt het imago van Hulst als Reynaertstad." Dokter Wim Gielen gaf een uit voerige uitleg over de inhoud van de tentoonstelling. Hij wees op de unieke illustraties die in het stadskantoor hangen en de vele uitgaven van het dierenepos door de eeuwen heen. Eversdijk en Weemaes kregen daarna van de Reynaert Stich ting de eerste exemplaren van de rijk geïllustreerde catalogus. Belangstellenden kunnen de ten toonstelling bekijken tot 29 mei: van maandag tot zaterdag van 9.00 tot 12.00 en 13.00 tot 17.00 uur en zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. tmeuzen - Sociaal werkvoorzieningschap Dethon, met ■stigingen in Hulst, Terneuzen en Oostburg, heeft een (stekend jaar 1993 achter de rug. „Een jaar om trots te zijn", zegt directeur F. Hamelink in het zaterdag erschenen jaarverslag. Blanks de ongunstige econo- lische situatie zag Dethon kans :t jaar af te sluiten met een tstekend financieel resutlaat. bruto-omzet steeg met vier üjoen ten opzichte van het jaar aarvoor tot 27,5 miljoen. Al bij .leverde dit een positief resul- atopvan 1,8 miljoen. De groei Dethon werd gerealiseerd in jenoeg alle sectoren waarin iwerkt wordt met uitzondering de produktie van huis- ludtrappen. Hier werd zowel Van harte gefeliciteerd» teruggang volume als 111 rendement vastgesteld. Bij Dethon werkten vorig jaar ruim 582 mensen. Een van de doelstellingen van het schap is mensen weer klaar te stomen voor het reguliere bedrijfsleven. In 1993 lukte dit bij één mens. „De teruglopende conunctuur is hier debet aan", meldt Hame link. De wachtlijst voor mensen die in aanmerking komen voor een plaats bij Dethon, steeg in 1993 tot 82. Het duurt gemid deld een jaar voor iemand aan de slag kan. bse RONDREIS ioes - De kunstenares Ilse van Loo uit Wolphaartsdijk brengt iet drie collega's de kunst letterlijk op straat. In de binnen- ;ad van Goes zijn tot 5 juni in vijftig winkel-etalages Kistwerken te zien in het kader van het project 'Goes En 'assant'. Debbaut (acryl- en olieverfschil derijen). Van 11 tot 26 juni is er een tentoonstelling van dezelfde werken, aangevuld met ander werk, in de Grote kerk. De kunstenaars krijgen steun van de Goese Middenstands Centrale (GMC) die 7500 gulden in het project stopt. Het Provin ciaal VW stelt voor dit evene ment gidsen ter beschikking om belangstellenden rond te leiden. Deze begeleide tochten van on- elangstellenden kunnen bij de eelnemende winkeliers en bij etWV Goes een wandelkaartje rijgen met de route. Ludieke eschilderde voeten op straat ge en eveneens de route aan. let op vanai| Ban Loo maakt acrylschilderijen n grote en kleine formaten. Vo lg jaar kwam zij op het idee om lunst aan de man te brengen via le middenstand. Er deden toen jO winkeliers mee. Van Loo wil de toekomst het initiatief uit leiden over de hele provincie, ie andere kunstenaars die deel- imen aan het project zijn Jack 'illemsen (sculpturen in roest- staal), Margreet Leijdekker mengde technieken), Ronald 'J_ 1.30 mei, 6,13 en 20 Juni 1934 lel een ongelooflijk voordelig geprijsde met een aaneenschakeling van hoogtepunt»] Ids grootste openluchtmuseum te boek stöj la, Perugia, Assisi, Florence, Rome en Pisara Imaar onderschrijven. Al deze plaatsen staana I prachtige rondreis. Extraatje: de heenreis*" jrugreis via het majestueuze Zwitserse f'" ■98,-! INBEGREPEN: rondreis per comf( frende de rondreis goed verzorgde kamers minste 3-sterrenhotels hotelverzorging opt I van een eersteklas Nederlandse reisl koffie met cake op de heenreis afscf» :eslag f-p k. fl. 250,-i VRAAG DE UITGE 45/OZ134 I informatie boeking*! |ian onze reisburo's: Tegelon. Grotestraat 54 - 077-737906 Tilburg: J van Stolbergstraat 25b - 013- Venlo; Parade 84 - 077-519759 n „,a 960 Waalwijk: Stationsstraat 11 Ba - 04160-«,S I 61 in toepassing Minimumaantal doe/nemers 30 Uit«#»®U!*| ■ettrek Ti|dens de reis mag in de tounngcar nért genxwt pjd tussen de 18 en 25 jaar en Icaervaring, reageer dan direct jin gedurende de i de omgeving van Groede. Irstanje voor meer informatie- luist - Meer dan 750 belangstellenden kwamen in den jullaert in Hulst zaterdag een kijkje nemen bij de hondenten- Tinstelling die de Zeeuwsch-Vlaamse Kynologenclub voor de srtiende maal hield. irgemeester A. Kessen opende Ue tentoonstelling om 10.00 uur daarna begonnen de indivi- "uele keuringen. Er waren 80 posanten met 140 honden van fceer dan 50 verschillende ras- Ki: van Chihuahua tot en met FNew Foundlander. je honden werden door keur meesters één voor één gekeurd JP bouw, conditie en raszuiver- jeid De beste van het ras werd jelkens gekozen en in de namid- p8 kwamen deze honden nog ps in de ring om tegen elkaar pt te komen. De winnaar van de joow werd de New Foundlander r 'vier B. Dommel van het Jena- (ADVERTENTIE) 4 YP hpctvnnt I .1 Je objecten zoeken wij nog jewerkers die graag de handen jllen steken. De werktijden iagdienst, ochtenden, iden plaatsvinden. êen van deze functies nee"1 ogelijk contact op met onze INBRAAK Erkend Uneto Suil Beveiügings- Installateur Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710 \xelsestraat 1 7 AC Temen zen foon 01150-95538 Een tochtje met de reddingboot Prinses Margriet. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE geveer anderhalf uur zullen tweemaal per week plaatsvin den. Vertrek- en eindpunt is het Lunchcafé bij het stadhuis op donderdag om 14.00 en zaterdag om 11.00 uur. Opgave bij het Provinciaal VW. hof van Jan en Magda den Ha mer uit Koewacht. Hij kreeg de wisselbeker, de Mierastrofee en de cup van de vereniging. Twee de werd de Ierse Setter Queen- stone Ashwin van de familie de Wilde uit Hulst en nummer drie de Maltezer Time Share van Counters of Holland van mevr. Vermolen uit Arnhem. Het was de hele dag druk en het publiek werd getrakteerd op verschillende activiteiten: de monstraties van een trimsalon en een trainingsschool, vele infor matie-stands en de schilderes Marijke Gunneweg die huisdie ren vastlegt in olieverf. Van onze correspondent Breskens/Cadzand - De nationale red dingbootdag van de Koninklijke Neder landse Redding Maatschappij (KNRM) bracht veel mensen op de been bij de reddingstations Breskens en Cadzand. Meer dan duizend mensen toonden inte resse in het werk van de reddingmensen en maakten tevens van de gelegenheid gebruik om met de snelle boten een tochtje op de Westerschelde te maken. Schipper Harry de Lobel van de reddingboot Prinses Margriet uit Breskens probeerde de telling wat bij te houden. Hij schatte dat meer dan 500 mensen een tochtje met zijn snelle reddingboot hebben gemaakt. „In het begin van de morgen voeren we tot aan Cadzand, maar gezien de toenemende drukte op de steiger tijdens de morgen zijn we daar mee gestopt. We maakten toen kortere trip jes." De Lobel vertelde dat tijdens het varen het hele scala van reddingsmogelijkheden ver toond werd. Hoe bijvoorbeeld drenkelingen aan boord genomen werden. Uiteraad werd de 'noodstop' van de Prinses Margriet ge showd. Altijd spectaculair, want de boot, die bijna 60 kilometer per uur kan varen, ligt dan binnen een tiental meters stil. Dit ge beurt door de jet-voorstuwing om te draaien. Per vaarttocht kon de Prinses Margriet on geveer 25 mensen meenemen. „Het was der mate druk dat ik geen tijd had om te eten en te drinken," vertelde een tevreden schipper. In Cadzand hetzelfde beeld. Schipper Willy de Maillie turfde ongeveer 600 belangstel lenden. De Tuimelaar voer hier eveneens af en aan. Deze reddingboot, die bijna net zo snel is als de Prinses Margriet uit Breskens, kan alleen minder mensen meenemen, zes per vaartocht. „Gelukkig kregen we bezoek van de reddingboten uit Zeebrugge en Blan- kenberge. Die hebben toen ook mensen mee genomen voor een tochtje." In Cadzand was het wippertoestel interes sant om te zien. Dan werd er een lijn over de uitwateringssluis geschoten. „Dat gaf zo'n knal dat de mensen zich een hoedje schrok ken. Veel mensen wilden die overtocht wel eens meemaken. Daardoor ontstond een gro te rij wachtenden." De Maillie was eveneens tevreden over het verloop van de dag. De reddingskas werd in beide stations goed gespekt door de verkoop in de 'reddingwin kel'. Deze dag had de KNRM eigenlijk opgezet voor de donateurs om die eens een kans te geven wat nader kennis te laten maken met het reddingwerk. Landelijk heeft de red dingmaatschappij 36 reddingstations met ruim 50 in gebruik zijnde reddingboten. Koewacht - De tweede Ama teurs Tuin Markt in het gemeen schapshuis de Vlaschaard in Koewacht is een succes gewor den. Organisatrice Gill Kamps-le Feuvre was tevreden na afloop. Ongeveer 700 natuurliefhebbers namen een kijkje en de meesten kregen ook.de informatie waar ze voor gekomen waren. Dertig deelnemers boden planten, stek jes, zaad en eenjarige zaailingen aan tegen vriendelijke prijzen en vertelden hoe de plantjes moes ten overwinteren, wat de beste voeding was en andere weetjes. Dit jaar was er vooral veel be langstellingen kruiden en eenja rige zaailingen. Er werden veel vaste planten aangeboden en de sfeer was gemoedelijk en gezel lig. Meteen vanaf 10.00 uur was het gezellig druk. De echte liefheb bers stonden al van 9.00 uur in de rij. De kamerplanten en stek jes wisselenden van eigenaar en er werd met plezier gekeken naar de collages van gedroogde en geperste bloemen te zien. Bij de plaatselijke afdeling van Groei en Bloei kregen de toe komstige groene vinger mensen veel inlichtingen over groen, tui nen en de natuur in het alge meen. De wafels die de leden van EMM bakten, gingen er goed in en menig bezoeker ging naar huis met een 'natuurlijk' presentje gewonnen met de gratis loterij. Organisatrice Gill Kamps wil in ieder geval volgend jaar weer een Tuinmarkt organiseren, ze ker nu blijkt dat deze activiteit erg gewaardeerd wordt. (ADVERTENTIES) Tilburg, Enthovenseweg 6, tel. 013-420672 De Dr. Keulen Kliniek, met vestigingen in Tilburg en Maastricht, is een gerenommeerd centrum voor preventief onderzoek, advies en behandeling. Dit geldt zowel voor partikulieren als bedrijven en instellingen. Preventief medisch onderzoek Diverse keuringen Verzuimbegeleiding Voor meer informatie, een gratis brochure of een afspraak kunt U kontakt opnemen met de Centrum voor medisch advies, behandeling en preventie De kamelen hadden er blijkbaar plezier in. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondente Hulst - Het Bertha-3 evenement is een groot succes geworden. Meer dan 2500 mensen kwamen een kijkje nemen op het Rapide terrein, bijna een verdubbeling van vorig jaar. De sfeer zat er meteen goed in. Het was een drukte van jewel ste van het begin tot het einde. Kinderen met ouders genoten van de ponyritten en clown Francesco en daarna was er een gestage stroom van be langstellenden die een bezoek je brachten. De meesten ble ven plakken tot na het vuur werk dat om half twee werd ontstoken. Het weer was ide aal en de regen bleef uit tot een half uur na sluiting. „Dat er zoveel volk op kwam dagen ligt vooral aan het aan trekkelijke programma en het goede weer. De mensen zien dit evenement als een waar volksfeest en ze komen van jong tot oud," vertelt een zichtbaar voldane maar zeer vermoeid ogende Evert Ver wen „De opbrengst is hoger dan we verwacht hadden, maar we moeten natuurlijke enkele re keningen dubbelop betalen. Dinsdag weten we of er nog iets overblijft en als dat zo is gaat het naar een goed doel. Als dit lukt vinden wij dat beestachtig goed." De kamelen van het familie park Harrie Malter hadden er blijkbaar plezier in, zij wilden spelen met het stiertje dat voor de duizend gulden vlaai moest zorgen. Dit dier had er echter geen zin in om met dergelijke bultenaars te spe len. De dieren deden waarvoor ze ingehuurd waren binnen redelijk termijn. De behoeften werden gepleegd tussen 20.00 en 22.00 uur. De geldprijzen gingen naar Matty de Cock uit Clinge, Sonja Fassaert uit Hulst en Tiny van Dam uit Hulst. De optredens gingen er in als koek. De aanwezigen genoten van de plaatselijke talenten, de dweilband 'Ut mag heen naom en' en het duo Tremble. Disc Jockey Erik Hemelaar kletste alle onderdelen aan el kaar en zorgde ervoor dat er nooit een stil moment was. Veel plezier beleefden de aan wezigen van het optreden van de 1.55 meter hoge Willy Ba tenburg en ook de swingende show van de 77-jarige Moya sloeg aan. De travestie-show leverde drie typetjes op en vormde een humorrijk slot. Gewond Terhole - Zaterdagmorgen werd een 37-jarige inwoner uit het Belgische Sint Niklaas bij een eenzijdig ongeval ge wond. Per ambulance is hij overgebracht naar het streek ziekenhuis De Honte in Ter- neuzen. Het ongeval gebeurde op rijksweg N61 ter hoogte van de Havendijk nabij Terho le. Na een inhaalmanoeuvre en vermoedelijk door het rijden met een te hoge snelheid raak te hij met zijn voertuig in de berm, kwam in een slip en ten slotte tegen een lichtmast tot stilstand. De personenauto en de lichtmast werden geheel vernield. Inbraak Sas van Gent - In de nacht van vrijdag op zaterdag is in gebroken in het gemeentelijk zwembad in Sas van Gent. Vor zover kon worden nagegaan wordt uit het personeelsver- blijf van het bad een telefoon toestel vermist, Bedrijfswagen weg Oostburg - Afgelopen vrij dagnacht is ingebroken in een pand van de CHV aan de Steenhovensedijk in Oostburg. Daarbij werd een bedrijfswa gen ontvreemd. Ook werd een kluis opengebroken en daaruit is een gering geldbedrag mee genomen. Van onze correspondente Sint Niklaas - In het Waasland wordt zondag 5 juni voor de tiende keer een Reynaert fiets tocht gehouden. De tocht loopt door het gebied dat in het dierenepos 'Van den Vos Reynaerde' voorkomt. De organisatie laat de route lopen door een afwisselend landschap. Editie tien gaat van start bij het Koninklijk Atheneum in de Heirmanstraat, een zijstraat van de Parklaan (nabij het zwem bad). Hulst VERGADERING - De Hulster bedrijfsvolleybalbond houdt vandaag in sporthal Den Dul- laert een ledenvergadering. Tijdens deze bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, word het voorbije seizoen geëvalueerd en wordt het volgende seizoen besproken. Tevens is het voor nieuwe teams mogelijk zich in te schrijven. Hulst KOFFIEOCHTEND - De Evangelische gemeente Hulst houdt morgen in het Kruis punt (voormalig wit-gele kruisgebouw) een koffieoch tend. Aanvang 9.30 uur. Mag da van der Meer spreekt over 'Vergeving'. De toegang is gra tis, er is een creche aanwezig. Kloosterzande KVO - Leden van de plaatse lijke Katholieke Vrouwen Or ganisatie brengen morgen een bezoek aan het nieuwe ge meentehuis in Hulst. Enkele gidsen leiden de vrouwen rond door dit gebouw. PRACHTIGE KEUKEN IN CASSETTE. OF LANDHUISSTIJL Kampleter kdti niet: met koelhut, combi-magmctron, gaekookplaat, afzuigkap, vaatwa&tcr, licht-en kraimijeten, werkbladen spoelbak. ROMANTISCHE EIKEN LANDHUISSTIJL KEUKEN In fraaie hoekopitelling. Kompleet met prachtige .vhouw, wen, koelka.it, kookplaat, afzuigkap, poelbak, kraan cn licht- en Geen J2MOT- Als Ben Mandemakers naar Duitsland gaat, dan pakt hij de zaken meteen groot aan. Hij bestelt geen 10, geen 20, geen 50 keukens. Welnee! Hij haalt hele fabrieks- voorraden weg. (Na ze netjes betaald te hebben natuurlijk...) Het voordeel van deze manier van zakendoen is dat je dan meteen voor 'Voll' wordt aangezien. Het gaat dan echt van 'Bitte Herr Mandemachef en 'Gute Reise nach Hause und kommen Sie schnell wieder zurück Herr Mandemachef. Die Duitsers zijn niet alleen heel vriendelijk; ze zijn ook stukken billiger als je veel koopt. Want ook in Deutschland kunnen ze rechnen. Nou moet u niet denken dat Ben Mandemakers alleen aan zichzelf denkt. Nee, nee. Want hij moet die fabrieksladingen keukens ook nog verkopen. En dat doet ie dan aan u. Zodat u de meest fantastische keukens voor de meest ongelooflijke prijzen kunt kopen. En om nou eens te bewijzen dat Ben niet overdrijft, dan moet u eens opletten hoeveel Duitsers er naar Kaatsheuvel komen. Vooral in de zomertijd. Vaak staan ze in de file (Stau) om bij Ben aan de beurt te komen. Dat zijn allemaal keukenfabrikanten die ook aan Ben willen leveren. 1st da!) nicht Tolt? maar. Rechtvaart 8, Kaatsheuvel, Telefoon: 04167-72677. BIJ MEKAAR. ECHT WAA a M*8ce*i3 -a Vrijdag koopavond. Volg de borden.

de Stem | 1994 | | pagina 9