pijstand CD via secretaris )OP= Felle strijd en veel sfeer bij zwemmarathon DE STEM 4Geld voor tv-uitzending is belachelijk' Koppel Van de Hoorn-Kessen snelt naar zege direct contatfS ,n06-§6tt8? Sex 06-971; Escort BredPurSeinees^er ^an ^er Doef van Vlissingen: 'Raadsleden hebben rechten' 076-226258 Rosa Escoitj 1? 5? 98 SPINAZIE :el nd 99 a5 Persprijs naar officier van justitie D. Veurink Brassband Geduld Overwint IJzendijke houdt open dag Duif K. Minderhout wint wedvlucht vanuit Orleans Massagesalon^] L volkomen belachelijke L» aldus Recron-secretaris J. Lkman uit Kortgene. Hij ge ut ook niet dat de plannen Journalist zwaar gewond bij Vierhouten Rallysprint ER CHIPS QA I - elders 09 |ijen (Greenline) 2." êrry N Schoten in Terneuzen Drie ton gestolen goederen in beslag Bete lm) pm) DIREKT een heet C sprek. Druk op <j6 r* speciaal S6" 06-9695 (75cpm) "DE-DIREKT-'t-bèïyi JMEN DEUREN - SERRES Vast en Zeker Kni|pinG Bel: 06-350.266.59 sexconil kunststof Bezoek onze showroom: aluminium v.: i H Zeeland ^JJivan Goghstraal 23 Breda of voor informatie 076-227446 met dames uit heel Nederland. Geheel p J 24 u/p.d. 100 c.p.n, 100% Wild Live Sm 06-9891 Geen wachttijd W Live Sexcontact Geen wachttijden 1(0 Body- en ontsp.mass vJ afspr. 01620-24069. [jn onze verslaggever eskens/Kortgene - Recron Mand zal zich met man en cht verzetten tegen de ijjjen van de NOS geld van rploitanten te vragen als i een voetbalwedstrijd i je kantine bekeken wordt Lr gasten. Recron-secretaris Brinkman gelooft niet dat plannen NOS zich doorzetten: van de NOS zich doorzetten. Het komt er in zijn visie en die van exploitant A. Boomert van camping Napoleonhoeve in Bres- kens eigenlijk op neer dat dub bel geld betaald moet worden. „De vakantiegangers op onze re- creatiebedrijven betalen alle maal luister- en kijkgeld voor hun tv thuis. Als zij nu in onze kantines een voetbalwedstrijd willen zien, zouden wij daarvoor moeten betalen en dat uiteraard weer verhalen op je gasten. Vol komen absuurd". Boomert denkt dat de NOS wel sterk staat, zeker nu de nieuwe Wet Naburige Rechten is aange nomen waardoor de publieke omroep aan mensen die zijn uit zendingen commercieel exploite ren een bijdrage kan vragen. „Maar het is wel een oproep tot burgerlijke ongezhoorzaamheid. Wie gaat dat controleren?" De Breskense campingexploitant denkt erover om, wanneer de NOS zijn gelijk krijgt, maar een televisie in een apart zaaltje te zetten, zonder dat kijkers een consumptieplicht krijgen. „Dat gaat bij ons toch wat gemakke- irekt Bel hay- Bemidd. meisjes/gay-bu, discreet bij U aan huis Bem.v.dame, echtp., S|| SM-meesteres. DarrieneJ 24 uur. B.g.g.06-527473! 076-421370. (la CRÈME QA leiders 99 aOUDBAND «99 ÏR - elders J2A5 HALVARINE elders XAS JIN BROOD QC f en en verpakt 99 alcoholvrij) i«98 Elders 44.49 mmm 5TERDSUIKER «25 i elders Jt3Sf Ie [KRIJST «A 1 elders -9Z #9 IS - elders 14r2ff i MS SCHIJVEN Irs -249T elders ArPif elders SE DROOM DESSERT van magere yoghurt met vruchten, diverse smaken BEKER 500 GRAM ELDERS téiï to onze medewerker jnus Verberkmoes Hulst - Zaterdagmorgen. In ille vroegte meldden zich bont uitgedoste wagens vol redameteksten bij het tech nisch controlepunt van de Jierhouten Rallysprint om rervolgens de polderwegen lussen Hulst-Grauw-Hul- itersloo te verkennen. Vele uren later bolt piloot Eddy van Hoorn met navi gator Antoine Kessen in een Ford Escort Cosworth zege vierend over de meet. Intus sen was journalist G.M. uit Enschede, ernstig gewond, in het ziekenhuis van Ter- neuzen opgenomen. Hij werd overreden door een slippende wagen. Evenals vorig jaar mocht de Vierhouten Rallysprint zich in een fikse belangstelling weten. De Hulster markt kreeg er zelfs een ander aanzien door. Met als centraal punt de Spartaans bard afgeveerde bolides met ve le pk's aan boord en de startheuvel onder de toren van de basiliek. De terrassen golden als tussenstation voor een ver trek richting polders. Want daarin moest het gebeuren. Daar moesten de 129 koppels met hun racemonsters in de Een gebeuren dat onder Jandere leidde dwars door de Ischuur van Paul en Veneranda JBoënne. Hun boerderij aan de IDwarsstraat in de Van Alstein- Ipolder gold als een chicane. LVorig jaar kwamen ze door de jstraat. Toen hebben we gezegd "t ze nu door de schuur heen inochten. Tot ons eigen verba zing kwam de organisatie hier op terug. Wij hebben toen toe gestemd," aldus Veneranda Boenne, die met haar echtge noot pal naast de dorsvloer een heuse tribune had gebouwd waarop onder andere de BRT plaats zou nemen. Een actie- poep had dit punt tevens aan- repen om zich te manifeste ren met een spandoek waarop stond: 'Liever auto's in de schuur, dan Brabantse varkens als buur.' Of de bikkelhard rijdende ral- Zeker niet iedereen was ge lukkig met de rallysprint. FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE lywagens deze tekst ooit gele zen zullen hebben, valt te be twijfelen. Daarvoor kostte het op het juiste pad houden van de wagens te veel inspanning. De Hulster burgervader, die met Van Hoorn uit Putten met startnummer 1 werd gelan ceerd, noemde het bij zijn ver trek 'een gezonde spanning'. Uren later en vele stofwolken verder zou hij na de zege zeg gen: „Het is een wereldevene ment. Ik ben blij met zo'n ge beurtenis in mijn gemeente." De bewoners van de Moer- schansstraat dachten daar toch anders over. De meeste pech had het duo Ton Fick uit Nuenen met Fred Een ererondje voor het stadhuis van het team met burgemees ter Kessen. Vojecek als navigator. Hun Vol vo 544 uit de zogenaamde his torische groep kwam bij een hairpin nabij Zandberg met het rechter voorwiel in de berm terecht. De correctie die volgde was blijkbaar net iets te bruusk, waardoor de wagen dwars over de weg schoot om vervolgens een daar staande toekijkend journalist, G.M uit Enschede, te overrijden. Deze brak hierbij een schouder, zijn heup en liep botbreuken op in zijn onderbenen. In zorgwek kende toestand werd hij naar het streekziekenhuis De Honte afgevoerd. Zijn toestand werd later stabiel genoemd. Door dit incident, waarop een neutrali satie volgde, werd besloten de zesde proef uit de wedstrijd te halen om het geheel niet teveel doen uitlopen. In de stand zou dat, bezijdens pech en uitvallen van de leiders, weinig meer uit- kmaken. Zoals gemeld bleek in deze sco re het koppel Eddy van de Hoorn-Antoine Kessen winnaar te zijn in het totaalklassement. Dit houdt tevens in dat er van daag gebak op het Hulster stad huis zal zijn. Ben Picavet zei dat al bij het vertreksignaal zaterdag om 13.01 uur. Tweede werd het duo Ries Huisman- Han Hoogendoorn met zijn Ford Sierre Cosworth en derde Hans Weys-Haico Martens met een VW Golf Rally G60. In de speciale groep Fiat Cin- quecento leed het Zeeuwse dou David Hannewijk-Remi Henke- mans een nederlaag. Dit duo, afkomstig uit respectievelijk Kapelle en Goes, leidde het klassement voor de ontmoeting in Hulst. Tijdens deze slag liep het niet naar wens. „We hadden onze dag niet. Het ging niet lekker," stelde hét. l3"onze correspondent jNst - In het overdekte zwembad De Driehoek in Hulst werd pjoag voor de vierde achtereenvolgende keer de 'drie uren Jan De Driehoek' gehouden, een zwembadevenement waarbij pel de strijd- als recreatiezwemmers goed aan hun trekken karnen. EUR: Schoonhout (Hooghuis) itrum De Bussel (Beukenhof) OP ZOOM: Noordgeest I tJL uur §inSen tien wed- I val en dertlen recreatieteams start. Na drie uren ploete- ¥jr' spetteren en veel transpire- KL k°n districtsvoorzitter ■«enne van Waes een uur na Pwaemacht tot de prijsuitrei- JPp overgaan. kil ?e wedstrijdzwemmers be- Wpae. zoals verwacht, het team n ae Zwemclub Koewacht de fvervvinning. Het team bestond v ™rion Thoen, Arno van de i fgne en versterkt met de gere- ■Kn?e lanSebaanzwemmers lllem van de Hoek, Josot E» m ,en MartÜn van Heus- lengte van 15.600 meter zii bet record van lino" i ®een recordverbete- S zoals werd verwacht Kedstnjdzwemmer Thoen daar- fopTi,./ hebben goed droog T. pramen, maar tot het uiter- ik mof We met gegaan- Zelf zit ■ufm teen enorme dikke enkel, to? w benen heb ik wei- r acht kunen ontwikkelen. Bovendien als we er een echte recordjacht van hadden willen maken dan hadden we om de honderd meter moeten aflossen. Nu hebben we dijkwijls 500 me ter achter elkaar gezwommen. We zijn dik tevreden en over een uur gaan we dat bij ons thuis in Koewacht vieren. Mijn moeder heert beloofd dat ze oliebollen gaat bakken. En onze ollanders gaan ook mee." Als tweede eindigde het team van De Halve Maan (versterkt met enkele ZCK'ers). Het legde 600 meter minder af van de winnaars. Het Ravelijn werd derde met 14.250 meter. Het tweede team van ZCK zwom 14.200 meter bij elkaar, hetgeen een vierde plaats opleverde. De Zwemvrienden uit België wer den vijfde met 13.050 meter. Het tweede team van Het Rave lijn eiste met een afstand van 10.350 meter de eerste plaats op bij de recreatieteams. De zwem- medewerkers van zwembad De De drie uren van Driehoek' mocht zich verheugen in een flinke belangstelling. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Driehoek (100 meter sneller dan vorig jaar) behaalden de tweede plaats met 9900 meter. Als derde eindigde het team van de zwemjunioren uit België met 9750 meter. Vierde werd het team van De Rietvlietschool met 9200 meter. Het tweede team van De Otters uit Axel bereikte een vijfde plaats met 9100 meter. Districtsvoorzitter Van Waes stelde na afloop: „Dit soort eve nementen betekent een ware promotie voor de zwemsport. Vooral vanwege het feit dat wedstrijd- en recreatiesport hier hand in hand gaan." Bedrijfslei der Hans Wessels van De Drie hoek: „Iedereen is razend en thousiast. Het kan niet meer ka pot." MAANDAG 9 MEI 1994 lijker dan in de reguliere horeca bedrijven." De vergelijking met rechten die betaald moeten worden voor het ten gehore brengen van muziek in een openbare gelegenheid gaat volgens Brinkman niet op. „Dat is een vergoeding voor de uitvoerende musici. Bij tv-uit- zendingen van de NOS gaat het om uitzendingen die mede moge lijk zijn gemaakt door de bijdra ge uit het luister- en kijkgeld. Er is dus feitelijk al voor betaald door het publiek". Van onze verslaggever Vlissingen - De drie CD- gemeenteraadsleden in Vlissingen dienen via de gemeentesecretaris te com municeren met het ambte lijk apparaat. De ambte naren hadden het college om een gedragscode ge vraagd om vast te leggen hoe zij moeten omgaan met verzoeken om bijstand van deze raadsleden. Het merendeel van de ambtena ren heeft grote problemen met de CD-vertegenwoordiging in de raad. Mede daardoor is ook in het Vlissings stadhuis vorm ge geven aan de actie 'Ambtenaren tegen racisme' „Allemaal heel begrijpelijk", zegt burgemeester J. van der Doef, „maar als burgemeester sta ik voor een dilemma. Ambte naren hebben er recht op dat hun bezwaren tegen medewer king aan CD-raadsleden onder kend worden. Ik heb daar heel veel begrip voor. Anderzijds heb ik als burgemeester te maken met democratisch gekozen raadsleden, die gewoon wettelijk recht hebben op medewerking vanuit het ambtenarenapparaat als zij informatie of bijstand wil len." Opdrachten Hoewel er nog binnen college en georganiseerd overleg gaat plaatsvinden, denkt Van der Doef dat het meest efficiënt ge werkt kan worden als de CD- raadsleden hun verzoeken om informatie en uitleg voorleggen aan de gemeentesecretaris. „Die kan als hoofd van het ambtelijk apparaat opdrachten aan mede werkers geven om de gevraagde informatie of bijstand te leveren. Als een ambtenaar een opdracht krijgt, is hij gehouden die ook uit te voeren". De aanvraag voor de gedragsco de kwam zaterdagavond ook zij delings ter sprake tijdens een forumdiscussie van de NVJ-Zee- land over het onderwerp hoe in de publiciteit moet worden om gegaan met extreem-rechts. Zo wel journalisten Joustra (inter viewde Janmaat voor Elsevier) en Martin van Amerongen (hoofdredacteur Groene Amster dammer, waarin een under cover-reportage over de CD ver scheen) als chef regio-politie Zeeland A. Smeels lieten er hun licht over schijnen. Joustra vond dat de CD als politieke partij net zo behandeld moet worden als andere politieke partijen. Van Amerongen erkende het ge vaar van extreem-rechts, maar relativeerde ook de betekenis. „Nederland biedt geen voedings bodem voor een massale bewe ging". Smeels probeerde tot tweemaal toe de journalisten aan te spreken op wat hij noemde hun maatschappelijke verant woordelijkheid. Maar daar kwam men zaterdag niet echt uit. Mensen laten zien en horen wat de CD voorstaat, dat werkt goed, vond Van Amerongen die hierbij wees op de ophefmaken de uitzending van Tros-Deadli- ne. Van onze correspondent Terneuzen - in de vroege morge nuren van gisteren werden om wonenden in het Pasterbos in Terneuzen opgeschrikt door een aantal schoten. Een van de kogels sloeg door een ruit van een woning de slaapka mer in. Volgens de politie zijn daar, voor zover bekend, geen gewonden gevallen. De gewaar schuwde politie startte direct met een onderzoek en zette een deel van het Pasterbos af. Het onderzoek leidde niet tot het vinden van de dader. Viergever maakt Zeeuwse Persfoto 1993 Van onze correspondent Middelburg - De Zeeuwse pers heeft zaterdag de Prix d'Orange toegekend aan persofficier D. Veurink. De onderscheiding is een prijs die wordt toegekend aan personen of vertegenwoordigers van instellingen die zich realiseren dat de journalistiek een essentiële rol speelt in een democratische samenleving. De winnaar van deze prijs is bereid ook in tijden van tegenspoed om opening van zaken te geven en mee tw werken met de media. Volgens de Zeeuwse journalisten is Veurink, die pas een jaar in het arrondissement Middelburg werkt, vergeleken met zijn voorgangers 'een verademing'. „Hij is goed bereikbaar, niet te voorzichtig en in staat om ingewikkelde juridische zaken simpel over te brengen. Daar naast is Veurink niet te beroerd om geheel off the record achtergrond informatie te geven", aldus het juryrapport. De tegenhanger van de Prix 'de Orange, de Prix de Citron is gegaan naar het bestuur en de directeur van Omroep Zeeland omdat deze de omroepjournalisten probeerden monddood te maken bij een intern conflict. „Een normale zaak dat interne informatie niet altijd naar buiten gaat", aldus directeur/hoofd redacteur Flip Feij. Voor het eerst werd ook de Zeeuwse Persfoto van het jaar gekozen. Deze prijs ging naar de Vlissingse fotograaf Frank Viergever. De winnende foto was een prent van een wildkam- peerder, die ruw in zijn caravan wakker is geschud door de politie. Van onze correspondent IJzendijke - Brassband Geduld Overwint houdt zaterdag een open dag in het muzieklokaal in de Karnemelkstraat in IJzendijke. Deze muziekvereniging, die enige tijd geleden het 150-jarig bestaan vierde, timmert nog steeds flink aan de weg en wil er graag nog enkele nieuwe muzikanten bij hebben. De brassband is in 1837 opge richt door zeven muziekliefheb bers. Dirigent in die tijd was J. Dellaert, terwijl J. Benteyn de voorzittershamer hanteerde. De muziekvereniging heeft ups en downs gekend. De activiteiten van onze correspondent Middelburg - De politie op Wal cheren heeft zaterdag bij een inval in een loods in Middelburg voor ruim driehonderd duizend gulden aan gestolen goederen in beslag genomen. De politie kwam de zaak op het spoor nadat vanaf donderdag 5 mei verdachte bewegingen en personen in de omgeving van de loods aan de Arnesteinweg in Middeburg werden gesignaleerd. Zaterdagmiddag omstreeks kwart over twaalf ging de rech- ter-commissaris van de recht bank in Middelburg op vorde ring van de officier van justitie in de Zeeuwse hoofdstad met de politie de loods in. Daarin ston den een oplegger en drie gloed nieuwe tractoren, die in de nacht van 2 op 3 mei van dit jaar in Sliedrecht waren gestolen. Op het moment van de inval was niemand in de loods aanwezig. Uit een verhoor bleek dat de eigenaar de loods had verhuurd. bleven van 1963 tot 1974 op een laag pitje, maar toen werd de vereniging onder aanvoering van Hans Corijn weer nieuw leven in geblazen. Het eerder afgebroken theater op de Markt is eveneens enkele jaren geleden weer herre zen, waardoor Geduld Overwint momenteel, mede gezien de vele optredens die de brassband op het programma heeft, weer flo reert. Om echter alle activiteiten naar behoren te kunnen invullen is de muziekvereniging op zoek naar nieuwe leden. De open dag van zaterdag begint om 14.00 uur met een rondgang in het dorp, gevolgd door een karaoke-wed- strijd. Om 15.30 uur wordt er dan een openbare repetitie ge houden en kunnen belangstel lenden vragen stellen over het bespelen van een instrument, waarna men opnieuw kan deel nemen aan karaoke. Vanaf 16.45 uur verzorgt Geduld. Overwint dan een concert, waar na omstreeks 17.00 uur de prijs uitreiking volgt van de karaoke- wedstrijd met als hoofdprijs een volledig uitgeruste surfplank. „We willen tijdens deze open dag iedereen in de gelegenheid stellen eens kennis te maken met onze vereniging en de mensen laten proeven hoe mooi muziek kan zijn. Ik hoop dan ook veel belangstellenden te mogen be groeten," aldus Hans Corijn van Geduld Overwint. KM Van onze duivensportmedewerker Terneuzen - De zaterdag vanuit Orléans gehouden pro vinciale wedvlucht is gewonnen door een duif van K. Minderhout uit Westkapelle. De winnende vogel noteerde een gemiddelde snelheid van 1363 meter per minuut. De Westkapelse liefhebber is lid van de afdeling Zeeland van de Zaterdagvliegers. J. de Rid der uit Arnemuiden wordt tweede (1357mpm) en derde is de combinatie Abbee uit Mid delburg (1351mpm). Vlak daarna komt een duif van zon dagvlieger D. Weemaes uit Graauw met een snelheid van 1350mpm. De verdere vroegste meldin gen van de zondagvliegers kwamen van: Ch. de Poorter, Souburg, 1342mpm/ L. van de Wege. Bres- kens, 1341mpm/ J. de Mul en zoon, Philippine, 1339mpm: J. de Witte. Goes. 1338mpm: Combina tie Den Hamer, Hoofdplaat, 1338mpm: K. Wielemaker, Sou burg, 1335mpm: E. Cornelis, Hoofdplaat, 1335mpm: J. Kools, Cadzand, 1331mpm: H. van de Veeke, Westdorpe, 1329mpm: F. Lacor, Vlissingen, 1326mpm: H. de Ridder, Vlissingen, 1326mpm: A. van Eijk, Terneuzen, 1326mpm: Combinatie Bakker. Middelburg. 1324mpm: F. Baas en zoon, Sluis, 1324mpm: Th. van Zeele. Sas van Gent, 1324mpm: H. Simpelaar, Groede, 1318mpm: Combinatie De Mui-Kop, Zuid- dorpe, 1317mpm: J. de Putter, IJzendijke. 1316mpm: J. Dane. Sluiskil, 1312mpm: G. Dusar- duijn, Groede, 1307mpm: R. van Hee, Oostburg, 1307mpm: A. Thijs, Heikant. 1307mpm: Me vrouw Ras. Groede, 1305mpm: T. de Poorter, Oostburg, 1305mpm:

de Stem | 1994 | | pagina 7