Sport Periodetitel gaat naar Breskens Vrouwe Fortuna helpt Hoek AZW grijpt kampioenchap R KAI Heerjansdam wint en Zeeuws-Vlamingen blijven aan leiding HW'24 behaalt nipt zege en periodetitel Degradatie Clinge een Mai DE STEM DERDE KLASSE D ZEELAND RCS gaat verrassend mede aan de leiding EERSTE KLASSE B Axelaars hebben geen moeite met WIK VIERDE KLASSE A TWEEDE KLASSE B VIERDE KLASSE H YOAB verspee punt op HYV oop bewoners tehuizen LO: Akkoord ver politie Basco troeft ft ilabert af TWEEDE KLASSEi Groen licht voor yn snelle dood Gelijk spel Zierikzee VIERDE KLASSEG Nede erlies Alitalia 0 maal zo groot ardeniers doet nderzoek CDA trijd Koerden: uizenden doden Van onze sportmedewerker Terneuzen - Een dag die bol stond van verrassingen. Dat was het resultaat in de derde klasse D van het landelijk amateurvoetbal bij de uitsla gen van de gisteren gespeelde wedstrijden. Het slot wordt ongekend spannend. Bres- kens behaalde door het 0-0-gelijke spel tegen Moerse Boys de tweede periodetitel. Dat kon omdat Virtus verras send met 2-5 van degradatiekan didaat Alliance verloor. Boven dien raakte Virtus de koppositie kwijt. De eerste plaats van de rangschikking wordt nu gedeeld door RCS (2-0-winst op Inter nos) en SC Gastel, dat met 1-6 bij Zundert aan het langste eind trok. Patrijzen speelde zich defi nitief veilig door in Etten-Leur met 1-3 van Unitas'30 te win nen, waardoor ook de thuisclub in grote degradatiezorgen bleef. BRESKENS-MOERSE BOYS 0-0 - De gasten hadden het beste van het spel, maar wisten van de geboden kansen geen gebruik te maken. Breskens viel eveneens machteloos aan. Het enige licht punt in dit duel was dat het vertoonde spel van een redelijk gehalte was. RCS-INTERNOS 2-0 - Een tech nisch beter RCS, dat ook een veldoverwicht had, maar op zijn hoede moest zijn voor de veelal gevaarlijke counters van Inter nos. In de eerste periode kreeg de thuisclub een paar goede kan sen op succes. Zo miste Ron Rosevelt een keer en schoot Mar cel Geleijnse uit een vrije trap tegen de paal. Rust 0-0. Na de hervatting voerde RCS het tem po verder op. Er kwamen nog meer kansen dan voor de pauze. In het Internos-doel stond echter Frank Bastiaanse een prima par tij de keepen en hij hield RCS lange tijd van scoren af. Halver wege moest hij echter zwichten voor een kopbal van Eric Delle- beke. Tien minuten later zorgde Ruud de Vroe voor 2-0 en daar mee was de winst een feit. UNITAS'30-PATRIJZEN 1-3 - Een goed spelend Patrijzen dat verdiend won. Het kreeg voor de rust enkele goede kansen. Daar van werd er een benut door Hubert Rentmeester. Na de doel- wisseling eerst een fel aanval lend Unitas'30, wat al gauw re sulteerde in de gelijkmaker door William Huyben. Patrijzen zag het gevaar en nam het initiatief weer in handen. André Smulders stelde Wilfried Claessens in staat 1-2 te scoren. Toen dezelfde Van onze medewerker Rinus Verberkmoes Hoek - „Als we niet oppassen, worden we nog kampioen ook," was een van de cynische opmerkingen van teleur gestelde bezoekers bij het duel Hoek-Heerjansdam. Een ontmoeting die in 0-1 eindigde. Hoek leek koploper af tot de uitslag Barendrecht-DOVO (3-1) bekend was. Het puntje voorsprong was behouden. Hoek bleef dankzij de medewerking van Vrouwe Fortuna op de troon. Op 6 november 1993 werd Hoek leider in deze eerste klasse B. Sindsdien bleef het koploper. Drie nederlagen op rij verander den daar niets aan. De concur rentie w^s immers zo aardig ook punten te verspelen. Hoek bleef dus leider. Of 'lijder'. Wie zei het zaterdag? Buitelaar in ieder ge val niet. Hij was des duivels. „Een droeve dag. Helemaal aan onszelf te wijten. Want hoe kun •je zo slap beginnen, terwijl je pretendeert de beste te zijn. Ik ben diep teleurgesteld, omdat men zich voorstelt het zelf beter te weten. Treurig is het als je op het moment dat het tijd voor oogsten is, het af laat weten," aldus de trainer van Hoek, die tijdens de rust bemerkte dat geen van zijn spelers een nat shirt had. Dat hij zijn mannen tijdens deze theepauze weinig vleiend toe sprak, behoeft - zeker voor de 1200 kijkers - geen uitleg. Het Hoek van voor de pauze was uiterst pover. De agressie ont brak, de passes kwamen niet aan en de combinaties liepen hele maal niet. Buitelaar: „Aan alle afspraken wérd voorbijgegaan." Kortom, Hoek speelde evenals vorige week matig. De flair, die het eerder in de competitie uit straalde, is weg. Boekdelen Wat dat betreft verging het Heerjansdam beter. Zij het dat ook deze ploeg minder goed speelde dan voor eigen publiek. Toch drong het Hoek in de eerste helft behoorlijk terug. De hoek schopverhouding voor de doel- wisseling spreekt met 3-10 dan ook boekdelen. In het uitgangs punt van Buitelaar had dat an dersom moeten zijn. Deze score deed de trainer van Hoek tevens aan de prijzen denken. Want als het tegenzit wint Hoek dit sei zoen helemaal niets. Geen kam pioenschap en geen periodetitel, ondanks dat het maandenlang leider zijn. Een gevoel dat de spanning mo gelijk ongemerkt opdrijft. Een druk waartegen ogenschijnlijk velen niet zijn opgewassen. Dit verklaart tevens de terugval die duidelijk bij diverse spelers als Geertjan de Smet, Wim Zoete- wey, Mart van de Guchte en Peter Hamelink, is waar te ne men. Daarnaast blijkt spits Peter Landa het spelpeil nog niet aan te kunnen. Kortom, het Hoek van nu kent te veel schakels met een hapering. De ketting loopt daarom niet zoals het zou moe ten. Voor een gretige speler als Geert de Poorter en de goed ingevallen Jos Hoefnagels is dat jammer. Sensatie was er zaterdag dus niet. Vuurwerk slechts bij het betreden van het 'veld door de spelers. Toen namelijk klonk de mitrailleursalvo als vanouds. Voor de rest waren het losse flodders. Met pas na een veertig tal minuten spelen een aanval van Hoek via Geert de Poorter, die doelgevaar opleverden. Het schortte in de afwerking. Voor Heerjansdam een sein om snel tegen te stoten. Met succes, om dat spelverdeler René Ebbers ver door mocht gaan om vervolgens op het juiste moment zijn spits Brian Stolk aan te spelen. Deze verschalkte doelman Verpoorte: 0-1. Tijd Na de thee tapte Hoek uit een ander vaatje en werd de verhou ding in de hoekschoppen 9-3. De gewenste gelijkmaker bleef ach terwege en daardoor kreeg Hoek er naast het spelen tegen Heer jansdam en zichzelf een derde tegenstander bij. Namelijk de tijd. De onverbiddelijke klok die langzaam maar zeker zo ver was doorgedraaid dat het eind signaal van arbiter Don wel moest klinken. Die viel nadat doelman Harold Verberkmoes van Heerjansdam een schot van Remco van Keeken, een kopbal van Mart van de Guchte en een kogel van Geert de Poorter on schadelijk had gemaakt. Wapen feiten als doelpogingen. Echte kansen schiep Hoek zich niet. Die kreeg Leo Verhoeven van de gasten. Van dichtbij mis te hij jammerlijk. Hoek verloor zodoende nipt met 0-1 en moet nog twee keer aan de bak. Naast Jos Kayser, die nog een duel geschorst is, mogelijk ook zonder zijn broer Leo, die zijn vijfde gele prent kreeg en zonder Peter Hamelink die zijn derde geeltje werd voorgeschoteld. Zorgen dus voor Buitelaar, die nog slechts weinig tijd rest zijn treurnis om te zetten in een minder stressge- voelig en werklustig Hoek. Met IJsselmervogels uit (donder dag) en SDVB dat op degraderen staat, zaterdag thuis, zal dat meer dan nodig blijken te zijn. Temeer daar DOVO donderdag thuis tegen Spakenburg speelt en op de slotdag tegen het al gedegradeerde Sparta Nijkerk. „We moeten nog vier punten pakken," wist Buitelaar. Dat Brian Stolk en René Ebbers ook met geel werden bedacht, is slechts aardig voor de statistie ken. Hoek helpt het in ieder geval niet meer. Buitelaar erken de dat. „Kampioen worden moet je verdienen. Het komt je niet aanwaaien," zei hij. Je zou na zaterdag bijna denken dat de uitzondering op deze regel eraan lijkt te komen. Geert de Poorter van Hoek (rechts) probeert door de Heerjans- dam-verdediging te breken. foto camile schelstraete. foto jaap wolterbeek Het kampioenselftal van AZW. Van onze sportmedewerker Kerkwerve - Met een ruime en verdien de overwinning op WIK in Kerkwerve (eindstand 2-5) heeft AZW de kam pioenstitel voor zich opgeëist in de vier de klasse A van het KNVB-zaterdag- voetbal. De mannen van Paul van Kout eren kwamen weliswaar wat nerveus aan de start voor dit belangrijke treffen, maar wisten geleidelijk hun zenuwen steeds beter in bedwang te houden. Zeker toen Theo Hanny na twintig minuten de openingstreffer voor zijn rekening nam en Jacco Koekoek in de 37e minuut uit een vrije schop de stand op 0-2 bracht. Door een slechte uittrap van AZW-doelman John Dieleman kon WIK nog voor de rust wat terug doen via Joost Rotte (1-2), maar een echte vuist had de thuisclub in die eerste periode toch niet kunnen maken. De gasthe ren toonden weliswaar veel inzet, maar moesten het in hoofdzaak hebben van de counter. Dat sorteerde geen effect, omdat de solide defensie van de Axelaars scherp geconcen treerd speelde. Twaalf minuten voor rust was bij de Zeeuws-Vlamingen de geblesseer de Jacco de Koeyer vervangen door Eric Wielaard. Acht minuten na de hervatting velde Theo Hanny in feite reeds het vonnis over WIK. De uitblinker bij AZW rondde een hoekschop af met het hoofd en passeerde Krijn Hendrikse: 1-3. Een paar minuten later moest Hendrikse opnieuw capituleren toen er chaos ontstond voor zijn doel. Michel d'Olieslagers profiteerde gretig: 1-4. Het betere spel van AZW werd daarmee duidelijk onderstreept. De gasten bleven het initiatief behouden, ook nadat Jaap den Doelder vervangen was door Aubrey Curran. De doelman van de gastheren, Krijn Hen drikse, hield zijn ploeg nog wat op de been met een paar fraaie reddingen, maar op de inzet van Erik Deij had hij toch geen ant woord. Joost Rotte bepaalde de eindstand op 2-5. Het voor de toeschouwers aantrekkelijke duel, waarin AZW collectief sterk acteerde, werd goed geleid door scheidsrechter Quist uit Poortvliet. De arbiter hield de teugels strak en deelde twee gele kaarten uit aan spelers van WIK. Na zijn laatste fluitsignaal begon het feest voor AZW reeds op het veld, waar de champagne werd ontkurkt en de spelers in de bloemen werden gezet. Dat mocht ook wel. AZW was in deze competi tie immers uitstekend op dreef. Van de twintig tot nu gespeelde wedstrijden werden er vijftien gewonnen, drie keer werd gelijk gespeeld en slechts twee keer moest £ZW genoegen nemen met een nederlaag. Een dolgelukkige trainer Paul van Kouteren, die uiteraard op de schouders werd geno men, mag het dus straks met zijn selectie gaan proberen in de derde klasse van het zaterdagvoetbal. Van Kouteren liet door schemeren dat AZW er twee, wellicht drie goede spelers bij krijgt na dit seizoen. Zeker is dat de defensie versterkt wordt en boven dien is het zeer waarschijnlijk dat een spits van Hoek bij de rood-witten wordt ingelijfd. Namen wilde de coach nog niet noemen. Pech was er voor Van Kouteren dat Pascal Schieman gestopt is. De aanvaller van AZW werd gepasseerd door Van Kouteren en dat was voor hem reden om de bekende pijp aan Maarten te geven. MAANDAG 9 MEI 1994 [1 Smulders een keer op avontuur ging en door de hele Unitas'30- verdediging slalomde, scoorde hij 1-3. STEENBERGEN-BOEIMEER 1-4 - Rust 1-2, Johan Pieters 0-1 en 0-2, Emile in 't Veld 1-2, Antoine de Groot 1-3, Henk in 't Groen 1-4. VIRTUS-ALLIANCE 2-5 - Rust 1-3, Ronald Coppens 0-1 en 0-2, Etiënne van Unen 0-3, Toine Leijs 1-3, Iwan Joore 1-4, Ro nald Coppens 1-5, Mart van de Luijtgaarde 2-5. ZUNDERT-SC GASTEL 1-6 - Rust 1-3, Kees de Rooy 0-1, Ronald van Elzakker 1-1, Ro nald Akkermans 1-2, Edwin Ba selier 1-3 en 1-4, Erwin Tak 1-5, Ronald Akkermans 1-6. Van onze sportmedewerker Tilburg - NO AD uit Tilburg heeft HW'24 het toche lastig gemaakt. De Hulstenaren wonnen overigens met 2-3, zodat de tweede plaats op de ranglijst opnjfcll een feit werd. Tevens behaalde HVV'24 de tweede n« detitel. In de zevende minuut kwam HW'24 op voorsprong door doelpunt van Carlo Blommaert. Nog voor rust kwam N0AD gelijke hoogte door een fraaie treffer van Jan de Rooy. H\" was in het eerste bedrijf de beste ploeg, kreeg kansen maat werden niet benut. In de tweede helft kwam HW'24 meer geladen uit de kleed) mers en dat was te merken. Er werd beter gevoetbald en kreeg het in de verdediging erg druk. Blanckaert, Blomm. Rietjens kregen kansen om HW'24 op voorsprong te sol. maar dat feest ging niet door. Het was uitstel van executie, de Hulster ploeg kwam toch op een verdiende voorsprong, was Rietjens die vernietigend uithaalde erf de stand scoreborde naar 1-2 tilde. De ploeg van Telussa leek de zaak onder controle te hebbes kreeg kansen om de voorsprong verder uit te bouwen. Dat li overigens niet en de onrust sloop binnen de ploeg. HW'24) zo onrustig dat de gelijkmaker ook op de borden kwam. Het. Samella die de gelijkmaker op zijn naam wist te schrijven daarmee leek HW'24 een belangrijk punt te verspelen, mat de 78e minuut kwam dan toch de verlossende treffer. Het goaltjesdief Harm Rietjens die de bal onhoudbaar tega, touwen knalde. De 2-3-overwinning kwam later niet met: gevaar en HW'24 heeft nog steeds uitzicht op het kampioe schap. Met de periodetitel op zak is er in elk geval mogelijkheid om te promoveren. „euzen - Er is weer hoop hoop voor de bewoners van Lrsingshuizen in Zeeland, krijgen wellicht het bedrag j he ingezetenenomslag terug de waterschappen. De ,uWSe Waterschapsbond laat afhangen van het proefpro- dat de Landelijke Organisa- Bewonerscommissies Bejaar- joorden Zeeland aanspant bij belastingkamer van het ge- J htshof in Den Haag. 2 ZIE ZEELAND - C1 Na krappe nederlaag tegen Walcheren Van onze sportmedewerker Terneuzen - In de vierde klasse H'van het landelijk ami, voetbal viel gisteren voor Clinge de beslissing. Na de l-l derlaag tegen Walcheren degradeert de club naar het lingsvoetbal. Axel, dat verrassend met 0-2 in en tegen Slu won, eiste de tweede periodetitel voor zich op. PHILIPPINE-LUCTOR'88 Terneuzen kwam door de mis stap van Sluiskil en de eigen 2-1-winst tegen Koewacht nu in puntentotaal gelijk met de kop loper. Ook verrassend was de 1-0-overwinning van het reeds gedegradeerde Corn Boys op Vo gelwaarde, dat zo het nog dacht enige kans op de titel te hebben, dit nu kan vergeten. STEEN won met 3-0 van een zonder inspiratie spelend Hoofdplaat. Philippine werkte tegen Luc- tor'88 wel hard nadat het in de eerste helft een 0-3-achterstand had opgelopen, maar kwam na rust niet verder dan twee treffers en verloor met 2-3. CLINGE-WALCHEREN 1-2 - Een beter Walcheren liep in de eerste helft uit naar 0-2. Jean Paul Mulder zette de bezoekers op voorsprong en uit een straf schop scoorde Eric Moens 0-2. Daarna herstelde Clinge zich wat en door een treffer van Jean-Luc Aerts werd het nog voor de rust 1-2. Walcheren hield ook in de tweede helft de touwtjes in handen. Het bleef gevaarlijk, maar dat het niet tot succes kwam was te wijten aan de uitstekende Clinge-goalie Vincent Martens, die de gebles seerde Siegfried van den Berg verving. Clinge was verder ge handicapt door tal van blessures en schorsingen. STEEN-HOOFDPLAAT 3-0 - Eddy van den Bosch zette STEEN al in de vijfde minuut op' 1-0. Halverwege werd het 2-0 via Ronnie van Deursen, die na een solo heel de Hoofdplaat-ver dediging passeerde inclusief de doelman. Kort voor de rust te kende Achmed Baly voor 3-0. Na de hervatting kreeg STEEN nog verschillende mogelijkheden de score verder uit te bouwen, maar het vizier van de voorwaartsen stond niet op Scherp. Ook Hoofdplaat slaagde er niet in een treffer te plaatsen. de eerste helft trefzeker, doelpunten van Eric de 0 Ronald de Jonge en Ei Dreu bouwde het 0-3-voorsprong op. D: had het team al zijn kruit schoten. De tweede duidelijk voor de thuisdnl daadwerkelijk iets aan de terstand wilde doen. Steil i let zorgde voor 1-3. Erwii maes scoorde na een uit# aanval 2-3. Philippine meer, maar de gelijl kwam niet meer op het bord. Van onze sportmedewerkei Axel - VOAB heeft gis een punt op HW'24 speeld door op eigen veld 2-2 gelijk te spelen li Roosendaal, terwijl Hl' met 2-3 van NOAD woa Meteen kleintj in DE STEM een dikke kans op succes. Inderdaad eUn •9 «mdat negen van de tien Stem-lezers ©n 'nS' .Awt/eek uit in onze ..Kleintjes'-kolommen kijk^- nading bij staat. Dat zijn elke dag vele tiende hun y kleintjes lezers. uzalem - De Palestijnse Be- jdingsorganisatie (PLO) heeft teren gezegd dat alle proble- ji over de stationering van een lestijnse politiemacht -in de tonome gebieden zijn opge- 1 Volgens PLO-functionaris rifi zullen de eerste Palestijn politiemannen vanmorgen het bied van de Gazastrook bin- ngaan. Direct daarna zal een jep Palestijnen de Allenby- ug oversteken naar Jericho. ntander - Alessio Di Basco ift gisteren de vijftiende etap- van de Ronde van Spanje wonnen. De Italiaan was in de issasprint van de 209,3 kilo- iter lange rit tussen Santo Do en. Santander Jalabert te ;1 af. Pagnin werd derde, de De club uit Heinkenszanchj permachtige Tony Rominger leid de leiderstrui in de Vuel- ZIE SPORT - BI Is het een teken? Net op de dag dat ik een auto kocht, reed 's werelds beste automobilist zich dood. Ik heb me dan ook voorgeno men hem de komende hon derdduizend kilometer te her denken door nooit harder te rijden dan 80. Op die manier scheuren alle Ayrton Senna's van de wereld me continu luid toeterend voorbij. Ik lach erom, want ik ben toch niet zo hoogmoedig dat ik ga proberen wat de kam pioen uiteindelijk niet gelukt is? Pas na die honderdduizend kilometer zal mijn mannelijk heid het groene licht krijgen en begin ik aan een indrukwek kende inhaalrace. Ik weet nu wat de roker door maakt zonder nicotine, een dronkaard zonder fles, een ver slaafde zonder dope. Al vijf dagen zonder snelheid. Het is een martelgang. Gisteren kon ik het niet langer uithouden. Ik moest naar Hans en Henri om met hen tenmin ste over snelheid te kunnen praten. Henri is Nederlands re cordhouder dragracen. Terwijl u nog aan het choken bent, is Joosten al door de finish en remt met zijn parachute. Over 400 meter doet hij 8,4 seconden en baalt daarvan als een stek ker, want in de States hebben ze er maar 7,0 seconden voor nodig. „Een kwestie van geld en ken nis," zucht Hans Brings. Hij is het technisch brein achter het succes van Henri. Hans is de 'tuner', de motorstemmer. De motor van de Chevrolet pick up heeft acht cylinders, met een inhoud van 9400 cc, goed voor 1100 pk. Voor alle duide lijkheid: de motor heeft negen keer zoveel kracht als een Fiat Panda. De wagen accelereert binnen één seconde van 0 tot 100 kilometer per uur. De cou reur probeert de op drift gesla gen paardekrachten zonder ge- steiger op de baan te houden. Het lachgas, dat op het mo ment van de start samen met benzine in de motor wordt ge spoten, zorgt voor extra zuur stof, dat de verbranding bevor dert. In die euforische staat gaat de motor extra hard, of heel erg kapot. Wat ik van Henri wilde weten, is wat hij nog meer moet doen dan alleen maar het gaspedaal indrukken. „Het zit hem in de start, in psychologische oorlog voering. Het zijn afvalraces, steeds tussen twee coureurs. Aan de werkelijke start gaat telkens een enerverend voor spel met je directe tegenstan der vooraf. Op de elektroni sche kerstboom die de beide coureurs informatie geeft, gaat een witte lamp branden zodra je de startlijn op een paar deci meter nadert. Als voor beide concurrenten het witte licht brandt, mogen ze er twintig seconden over doen tot ze de lijn werkelijk raken, waarna een tweede witte lamp aan springt om aan te geven dat je nu met draaiende motor hele maal stil moet staan. Het wach ten is dan op je tegenstander die ook zijn tweede licht moet krijgen. Hij bepaalt nu het rit me. Hij kan je treiteren door de resterende seconden te rek ken en je wil om weg te schie ten frustreren. Je zit vastgena geld in een oorverdovend la waai en je ademt de uitlaatgas sen in. Nu heeft ook je tegen stander de startlijn geraakt. Vanaf dit moment is de starter de baas. Wanneer het hem dunkt, geeft hij de racers het gele licht. Dan weten ze: nog een halve seconde. Dan springt het licht op groen, dan mogen, maar moeten we eigenlijk al weg zijn. Wie op groen wacht, is te laat. Wie te vroeg gaat, wordt gediskwalificeerd en gaat af voor de ogen van het publiek." Dat wil zeggen: in Amerika voor 80.000 mensen, in Enge land of Zweden, de Mekka's van het Europese dragracen, 25.000 man, in Nederland voor de ogen van 5.000 toeschou wers. Henri Joosten rijdt hoog stens één keer per jaar in Ne derland: „Het is hier te riskant, te amateuristisch georgani seerd. De baan is te kort, te smal, het asfalt is slecht. Ze zetten de brandweerauto's en de ambulances bij de start, hoewel de ervaring leert dat de ongelukken onderweg of na de finish plaats vinden." De hobby kost het vrienden team scheppen geld en tijd. „We hebben tegen elkaar ge zegd: „Als we niet meer la chen, stoppen we ermee. Ra cen moet meer plezier opleve ren dan dat het geld kost." Ze zijn nu al tien jaar bezig. Onderweg naar huis moet ik even tanken. Ik geef een geel tje fooi, denk aan de laatste lach van Senna en filosofeer tegen de pompbediende: 'Zo lang je niet dood bent. kost autorijden eigenlijk niets.' Taxandria kwam door het ke spel van Roosendaal! zorgen omdat het op eigen met 1-2 van TAC/BWB w Koploper WSC maakte fout. Met 2-0 werd DES klopt zodat de titel bij® dichtbij komt. DOSKOlif eindigde in 1-2. WSC-DESK 2-0 - Rust 04 Habraken 1-0, Marcel Lips DOSKOtSVSSS 1-2 - Rust Peter Fucer 0-1 (strafschop) go van Leerssen 1-1, Mark tens 1-2. TAXANDRIA-TAC/BWB 1 Rust 1-1, Henk van S) 1-0, Eric Janse 1-1, I Gorp (eigen doel) 1-2. VOAB-ROOSENDAAL Rust 1-1, Hans van DevenW en 0-2, Jurgen SwinW Mark Santegoed 2-2. Van onze sportmedewerl® Terneuzen - In de vierde G. van het landelijk a®1 voetbal veroverde Zierikzee téren de tweede periodetite» hing overings lange tijd aan zijden draadje. bleef tot kort voor het einde) 0-1 voor staan in maar het was Serge die in de slotminuten gelijkmaker op het bracht, VLIET 1-1 - Voor de rus' kwam door een doelpin' Kees Hopmans. Verdiend H gens, want de thuisclub M» dat moment weinig zien. Na de hervatting tap® rikzee uit een ander vaatje moest de Zierikzee-aanh®1' in de slotfase wachten gelijkmaker die tevens ti de was voor de tweede p®1 tel. In een plecl le zitting parlement i een halve et sing. De vi digden en waren voor de verkie: week, om IV parlementsl De 75-jarig applaus beg bouw betra komstige vi bo Mbeki dent Fredei daag de overdraagt. Aangezien daat was, Een mooie dag Het blijft niet alleen droog. Naast wolkenvelden is er ook meer zon dan gisteren. Bij een matige wind. De komende hagen worden zomers warm. me - Het verlies van de Itali- nse staatsluchtvaartmaat- tappij Alitalia is gigantisch gelopen. Bedroeg het nadelige !do in 1992 nog 17,6 miljard c (f 20,4 miljoen), verleden >r bedroeg het 343 miljard lire ""1 miljoen). De maatschappij getroffen te zijn door de cessie, de tarievenslag in de ihtvaart en de overcapaciteit. het tij te keren denkt Alita- aan veranderingen in zijn uteschema's en kostenverla- tg. Daartoe zullen veel banen oeten verdwijnen. Haag - Oud-minister Gar- niers moet het onderzoek gaan den naar de verkiezingsneder- van het CDA, vindt het rtijbestuur. De oud-minister n Cultuur, Recreatie en Maat- happelijk werk (1977-1981), d gisteravond nog geen defini- ]a gezegd op het verzoek, ze week wil het CDA de volle- He commissie van 7 of 8 perso- ln presenteren. ZIE BINNENLAND - A3 Het bezoekende Nieuw M eran - Bij gevechten tussen L [j® groepen Iraakse Zieiis raen Zjjn afgelopen dagen 3errt»er 28oo mensen gedood, on- ®n 800 burgers. Door de scot^ ;^hten, in het grensgebied Irak en Iran, is grote ZIÉRIKZEE-NIEUW f schade ontstaan. Vol- ins Koerdische bronnen wat beter spelend Nieuw® aaus Koerdistan hebben de vliet, dat in die periode of e((ln het noordoosten van ig^"Koerdistan noodhulp no- ats de gevechten voortduren. IE BUITENLAND - A4

de Stem | 1994 | | pagina 22