Hans Groffen is goed op dreef Patrick van Passel superieur Capello heerst van begin tot eind Ja ekro Spurtzege Sluiskillenaar in amateurkoers Yerseke ZVA actief en tevreden loosterse ploeg Mannenteam van Savo^am,,ioensfee8t wint promotiewedstrijd DÈSTEM SPORT ZEELAND Sassenaar verstevigt zijn koppositie in ZK wielrennen Andy van Loon zegeviert in Kapelle Omloop van Zeeuws-Vlaanderen voor trimmers wielrennen SPORTNIEUWS KOI "paardesport Mari tafeltennis volleybal MAANDAG 9 MEI 1994 Van onze schaakmedewerker Middelburg - Hans Groffen van HWP uit Sas van Gent heeft zijn koppositie na de zevende ronde in de strijd om de Zeeuwse schaaktitel ver stevigd. Groffen, die-van Bert Hendrikse won, kwam met nog twee ronden te gaan een vol punt voor op zijn naaste concurrenten. In de tweede klasse leidt Paul Jonkheer, die zo goed als zeker hier titelwinnaar zal worden. SCHAKEN Hans Groffen kreeg zijn winst op Hendrikse verre van cadeau. De partij duurde dan ook lang met name door het ijzersterke verdedigen van Hendrikse, die op een gegeven moment even niet oplette en een aanval van Groffen niet doorzag. Na deze passage was het snel gebeurd en won de schaker van HWP. In de partij tussen John Oostdijk uit Terneuzen, maar spelend voor Goes, en Paul van Rooijen uit Vlissingen kwam de Terneuze- naar er niet aan te pas en ging vlot de boot in. De ontmoeting tussen Masjenka Dubbeldam en Waut van Wijnen was een strijd waarin beiden de aanval zochten. Dit ging door tot er cruciale zetten gedaan moes ten worden. Beiden vonden het toen te link worden en kwamen remise overeen. Theo de Putter van Landau zag zijn inzet met .winst beloond. In een magnifieke eindspurt klopte hij de Goese- naar Jo Tholenaar. De boertjes Harry en Tony Riemens van WZV speelden hun partij vooruit en beten elkaar niet door remise overeen te komen. Adrie Dub beldam van Terneuzen speelde tegen Ronald Lauwer een, zoals men zei 'dynamische partij'. Een winnaar bleek het niet op te leveren. In de tweede klasse won Ralph Gommers via een leuke combi natie van zijn opponent Bram Koeman en voldeed daarmee aan de verwachtingen. Het gevecht Rudy Schoot-Robert van Water schoot werd zoals men het noemde: „Een echte Water schoot-partij." De HWP-speler schoof alles dicht waardoor er een puntendeling als eindresul taat kon worden genoteerd. Jor- di Gernaert van Terneuzen pakte eveneens remise. De zesde in zeven ronden met een zege tus sendoor. Deze maal kwam hij met Fred Dieperinck een pun tendeling overeen. Pieter Noor- lander van Landau had een zwakke dag. Hij was tegen Ver kerk dan ook kansloos. UITSLAGEN Eerste klasse: Hans Groffen-Bert Hendrikse 1-0, John Oostdijk-Paul van Rooijen 0-1, Hans Weiten-Peter Monté 0-1, Peter van de Borgt-Hans Aangeenbrug Vi-Vi, Masjenka Dub- beldam-Waut van Wijnen V2-V2, Ewoud van Hecke-Willy Meulblok 1-0, Theo de Putter-Jo Tholenaar 1-0, Harry Riemens-Tonny Riemens 'V2-V2, Colin Boelhouwer-Mark Nuy- ten 1-0, Ronald Lauwer-Adrie Dub beldam V2-V2. Tweede klasse: Cor Heijboer-Pim Uijtdewilligen 0-1, Ralph Gommers- Bram Koeman 1-0, Martijn Naayer- Alex Jonkheer 0-1, Rudy Schoot- Robert van Waterschoot V2-V2, Dick Wolters-Albert Vermue Z2-V2, Wim van Stel-Paul van Dijke 1-0, Fred Dieperink-Jordi Gemaert V2-V2, Jo- han Pauwe-Jan Verduijn den Boer 1-0, Martin de Bock-Darius Dehgan 1-0, Lex de Jong-John van Dalsen 0-1. Piet Jansen-Stoffel Stoel V2-V2, Jan Verkerk-Pieter Noorlander 1-0, Adrie Bloom-Wim Sinke 1-0, Piet Kramer-Jan Hoogstraten 1-0. STANDEN Eerste klasse: 1. Hans Groffen 6 punten, 2. Paul van Rooijen en Peter Monte 5, 3. Ben Hendrikse en Peter van de Borgt AZ2 punt. Tweede klasse: 1. Alex Jonkheer 6 punten, 2. Ralph Gommers en Pim Uijtdenwilligen 5'A, 3. Cor Heyboer 5 punten. De eerste vijf spelers in deze groep promoveren naar de eer ste klasse. Van onze medewerker Rien de Jonge Yerseke - Patrick van Passel boekte een fraaie triomf in de Ronde van Yerseke, waar ruim tachtig A-amateurs aan de start verschenen. Van Passel, die met acht anderen in de slotfase voorop was gekomen, gaf in de eindsprint zijn concurrenten geen kans. Zijn clubgenoot van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen Peter Mol greep de tweede plaats, met enkele fietslengten achter stand. Omdat het tempo in deze koers al in de beginfase zeer hoog lag duurde het lang voordat het spel goed op de wagen kwam. Diver se vluchtpogingen werden in de kiem gesmoord. Na 45 kilometer begon het er even op te lijken toen acht man een bres wisten te slaan. Aan de haal gingen Eric van de Boom, André de Bruin, Davy Dubbeldam, Jacky van de Klundert, Erwin van Loo, Tonny Moonen, Patrick van Passel en Jos Schipper. Deze hoofdmacht draafde een tijdje voorop met twintig secon den voorsprong, maar onder Van onze sportmedewerker Kapelle - De Brabander Andy van Loon is zaterdagavond win naar geworden van de wieler ronde van Kapelle voor trim mers. Van Loon hield bij de A-renners vier man achter zich in de eindsprint. De hoofdmacht had zich halverwege de koers geformeerd. Patrick Tolhoek, die in de eindsprint van het kop groep je laatste werd, kwam in het bezit van de leidersprijs. Bij de B-renners ging na 30 kilometer Ronnie Babijn aan de haal. Hij werd achterhaald door Charles Mollet en een paar ande ren. In de slotfase zochten de ruimte op Charles Mollet en Cees Beenhakker, van wie laatstge noemde de snelste was in de eindsprint. De massaspurt in de C-categorie werd gewonnen door Johan Gijzel. UITSLAGEN A-categorie: 1. A. van Loon (Ooster hout), 2. P. Heeren (Sprundel), 3. R. Haast (Rijsbergen), 4. H. Slabbe- koorn (Kapelle), 5. P. Tolhoek (Yer seke), 6. T. Rombout (St.-Wille- brord), 7. H. Gubbels (Goes), 8. C. Broeren (St.-Willebrord), 9. J. Pee- men (Rijsbergen), 10. G. van Ant werpen (Nieuwdorp). B-categorie: 1. C. Beenhakker ('s- Heer Arendskerke), 2. C. Mollet (Hansweert), 3. J. Goossens (St.- Willebrord), 4. J. Schrier (Kapelle), 5. R. Babijn (Terneuzen), 6. G. Ma- thijsse (Prinsenbeek), 7. W. van Hoof (Hoogerheide), 8. S. Rommers (Rilland), 9. E. van Oosten (Goes), 10. A. van Poecke (Hoogerheide). C-categorie: 1. J. Gijzel (Yerseke), 2. B. Lobbezoo (Hendrik Ido Am bacht), 3. W. Wielhouwer (Sommels- dijk), 4. P. Pennings (Roosendaal), 5. J. Kole (Kapelle), 6. C. van Loon (oosterhout), 7. N. Heeren (St.-Wil lebrord), 8. B. Dreijdijk (Middel burg), 9. H. van Riet (Kapelle), 10.C. de Wijze (Biezelinge). aanvoering van Ruud Zijlmans en Dennis Heilbron kwamen de anderen terug. Daarna werden opnieuw plaagstootjes uitge deeld door kleine groepjes, maar dat was niet verontrustend voor favorieten als Van Passel, Mol, Franse en Schipper, die een oog je in het zeil hielden. Met nog twaalf kilometer te gaan sloeg de vlam toch in de pan. Voor een afscheiding zorg den de Zeeuwen Francois Fran se, Peter Mol, Patrick van Pas sel, Johan van Schaik, Jos Schipper en Kees Schouwenaar, die het gezelschap moesten dul den van de Brabanders Henk van Hees, André de Bruin en Mario van Vlimmeren. Het was spoedig duidelijk dat door deze kwalitatief sterke groep van ne gen de finale was ingeluid. De mannen in de frontlijn pak ten een halve minuut winst en kwamen niet meer in gevaar. Op het .1500 meter lange parcours trachtte Henk van Hees bij het ingaan van de laatste ronde de beslissing te forceren, maar hét gaatje dat de Brabander sloeg werd snel dichtgereden. In het laatste rechte stuk naar de finish trok Patrick van Passel alle re gisters open. Met een lange sprint hield de kleine renner uit Sluiskil zijn medevluchters ach ter zich en boekte een knappe en verdiende overwinning. UITSLAGEN A-amateurs: 1. P. van Passel (Sluis kil) 80 kilometer in 1.56.22, 2. P. Mol (Kapelle), 3. A. de Bruin (St.- Willebrord), 4. M. van Vlimmeren (Hoeven), 5. C. Schouwenaar (Kloe- tinge), 6. F. Franse (Kwaden- damme), 7. H. van Hees (Hooger heide), 8. J. Schipper (Hansweert), 9. J. van Schaik (Oost-Souburg), 10. op 28 seconden R. Luijkx (St.-Wille- brord), 11. M. de Bruin (Amster dam), 12. P. Wauters (Zundert), 13. S. Aarts (Kruiningen), 14. E, Ver- eecken (Hulst), 15. M. van de Beemd (Schijf), 16. T. van Loon (Zegge), 17. E. van de Boom (Dongen), 18. J. van Toorn (Zevenbergen), 19. M. Groffen (Tilburg), 20. E. van Loo (Ouwer- kerk). B-amateurs: 1. W. ten Haaf (Made), 60 kilometer in 1.27.30, 2. F. Kreb- bekx (Steenbergen), 3. P. de Haas (Tiel), 4. J. Donders (Tilburg), 5. M. Korten (Steenbergen), 6. L. Straver (Hazerswoude), 7. J. van de Velden (Rockanje), 8. M. Casteleijns (Steen bergen), 9. M. Mantjes (Nieuw-Bui- nen), 10. C. Stoutjesdijk (Scherpe- nisse), 11. J. Hommel (Oud-Vosse- meer), 12. M. Verstegen (Uderi), 13. C. Voogt (Breda), 14. C. Schipper (Hellevoetsluis), 15. J. Akkermans (Nieuw-Vossemeer). C-amateurs/dagkaarthouders: 1. M. Gunst (Yerseke), 40 kilometer in 59 minuten, 2. L. Beijer (Den Bommel), 3. R. van Zundert (St.-Willebrord), 4. P. Tolhoek (Yerseke), 5. J. Blok (Wemeldinge), 6. J. van de Klooster ('s-Heer Arendskerke), 7. L. West- strate (Goes), 8. R. de Jonge (Lewe- dorp), 9. G. Suijk (Kruiningen), 10. J. Tolhoek (Yerseke). Van onze sportmedewerker Axel - Het zaalvoetbalrayon Axel kende dit seizoen weinig problemen. Dit kon opgemaakt worden uit de jaarvergadering die de ZVA hield. „We gaan op de oude voet verder," liet penningmeester Olaf de Bart weten. De ZVA kende eerder nogal wat bestuurlijke problemen. Dit leid de vorig jaar tot een nieuw be stuur. Binnen korte tijd had deze groep onder leiding van voorzit ter Adhemar van Waes de zaken terug op de rails staan. Dit in samenwerking met zijn mede bestuurders Leo Bolleman (se cretaris), Piet Verpoorte (wed strijdsecretaris) en Erwin de Deyn. Een groep die momenteel ruim een jaar aan de macht is. Eveneens een gezelschap dat maandag 9 mei gastheer is van de bekerwinnaars uit de diverse rayons. Deze vier teams - Philip pine, bekerwinnaar uit Sas van Gent meldde zich af - zijn Cocq (winnaar in de ZAVIO), Bonte Hert 2 (Hulst), De Ridder/Kiss (Terneuzen) en V-Deco (Axel). Het amateurpeloton sleurt door de bocht. foto jaap wolterbeek Inzet van deze ontmoeting is de Paul Klaeren-bokaal. De aftrap is om 19.00 uur. Twee dagen later, 11 mei, is de ZVA gastheer van een Russische formatie uit Griga. Deze groep, inclusief ca meraploeg, krijgt de ZVA-selec- tie als tegenstander. In deze strijd van 3 keer 25 minuten komen voor de Axelse selectie onder coaching van Cees Witte de doelmannen Rudy Witte en Johan Hilhorst en de veldspelers Henk Koekkoek, Eric Dey, Frank van Drongelen, Karei de Bruine, Mike van Rossum, Pas cal Lensen, Gerard Leclou, Jaap Klein en Cees Saman binnen de lijnen. Dit duel begint om 20.00 uur in sporthal 't Sportuus. De arbitrage is in handen van Willy van Gremberghe. Van onze sportmedewerker Philippine - De derde editie van de Omloop van Zeeuws- Vlaanderen voor trimmers kan de archieven in. Een editie die beheerst werd door de Bevelandse formatie van Capello. In het indivi duele eindklassement pakte het met Robert de Jonge, John van de Klooster en Jaap Westrate de eerste drie plaatsen, terwijl de vierde man Leon Westrate vijfde werd. Overbodig mee te delen dat het ook het punten- en ploegen- klassement mee over de Wes- terschelde nam. Daarbij komt dat het op de laatste dag af te rekenen kreeg met een enorme dosis pech. Zonder die lekke banden was de suprematie nog groter geweest en had het de eerste vier plaatsen voor zich opgeëist. Individueel was John van de Klooster de sterkste. Hij won met overmacht de proloog in Schoondijke en sloeg vervol gens, goed gesteund door zijn ploegmakkers, alle aanvallen op zijn positie af. Drie lekke banden tijdens de slotdag in Philippine betekende dat hij de winst met zijn ploegmakker Robert de Jonge moest delen, de enige van Capello die in de 'Hel van Philippine' van pech gevrijwaard bleef. In de B-categorie kon Ronald Smits eveneens door pech zijn gele trui niet verdedigen. Sjaak Beun kreeg daardoor de eind zege in de schoot geworpen. De Biervlietenaar heeft echter de zege niet gestolen. Hij was steeds present met ritzeges in Nieuw-Namen en Philippine en daarom kan men niet spreken van een onterechte winnaar. Smits had tijdens de prijsuit reiking in Philippine dan toch nog wat geluk, want de reis naar Spanje viel hem ten deel. Solo In de C-categorie legde de Belg Romain Boelens de basis voor de eindzege in de voorlaatste rit in Nieuw-Namen. Een lange solo leverde hem minuten winst op. Die liet hij zich niet meer afpakken. Tijdens de slotdag in Philippine kwam hij in de zes- koppige leidersgroep naar de streep, liet zijn gezellen voor de dagprijs spurten en won de Omloop. Tijdens de prijsuitreiking in Philippine blikte de voorzitter van de organiserende Wieler- trimbond. Michel den Dunnen, terug op de derde editie. „Een editie met een moeilijke beval ling," sprak hij. „Het liep niet allemaal vlekkeloos. Met name de ploegentijdrit was een kind met een waterhoofd. Het was voor het eerste jaar dat we een ploegentijdrit hadden. De ploeg van Oost-Vlaanderen kwam van de verkeerde kant Graauw binnen en de formatie van Beun heeft de koeltorens van Doel van nabij gezien. In eerste instantie zeg je dan een ploe gentijdrit schrappen we vol gend jaar, maar een paar dagen later denk ik weer anders. Het hoort bij een meerdaagse denk ik. Al met meen ik dat we kunnen terugblikken op een ge slaagd evenement." Hij prees voorts de samenwer king met de stichting Trimbe- langen Midden-Zeeland. „We hebben met die mensen een uitstekende relatie en ik hoop dat onze leden zich ook in hun wedstrijden zullen laten zien." Minder te spreken was hij over het wielercomité IJzendijke, De prijswinnaars van de Omloop van Zeeuws-Vlaanderen bijeen in Au Port te Philippine. Van links naar rechts: Robert de Jonge, John van de Klooster, Roger Craeynest, Sjaak Beun, de ronde-miss, Romain Boelens, Ronald Smits en Rudy Dieleman. foto camile schelstraete. dat op derde pinksterdag een wedstrijd voor C-amateurs en trimmers op het programma heeft staan. De organisatoren daar willen hun afdracht van vier gulden per startende ren ner van de Wieier Trim Bond niet aan deze bond afdragen. „Dit is tegen de afspraken die we in ons samenwerkingsver band met de KNWU vorig jaar gemaakt hebben en ik roep vanaf deze plaats onze leden dan ook op niet in IJzendijke van start te gaan." De WTB- voorzitter lanceerde via een en quêteformulier voorts het voor stel om volgend jaar de Omloop met een of twee dagen in te korten. EINDSTANDEN A-CATEGORIE Individueel eindklassement: 1. ex eaquo Robert de Jonge en John van de Klooster (beiden Capello) 6.05.27, 3. Jaap Westrate (Capello) 6.06.14, 4. Mare Boelens (België West) 6.07.07, 5. Leon Westrate (Capello) 6.07.21, 6. Marc van Gae- ver 6.08.22, 7. Han Dekker (beiden Cornelis/Boussen/Bruin) 6.08.32, 8. Wil van Helvoirt (Lo Auto) 6.08.50, 9. Cees Delzenne (Beun bloemen) 6.10.02, 10. Mare Boelens (Corne lis/Boussen/Bruin) 6.10.33. Puntenklassement: 1. Robert de Jonge 48 punten, 2. John van de Klooster 40, 3. Mare van Gaever 29, 4. Mare Boelens (België) 28, 5. Jaap Westrate 26. A/B-ploegenklassement: 1. Capello 17.01.10, 2. Cornelis/Boussen/ Bruin 17.04.56, 3. Beun 17.06.46, Castelijn 17.12.10, 5. Huissoon 17.13.56. B-CATEGORIE Individueel eindklassement: 1. Sjaak Beun 6.09.01, 2. Cor Ver- planke (beiden Beun bloemen) 6.11.41, 3. Ronald Smits 6.12.22, 4. Willy de Feber (beiden Castelijn) 6.12.25, 5. Rudy Lammens (Bous- sen/HCG/Cornelis) 6.15.37. Puntenklassement: 1. Sjaak Beun 65 punten, 2. Ronald Smits 49, 3. Willy de Feber 42, 4. Henk Peters, 5. Rudy Lammens. C-CATEGORIE Individueel eindklassement: 1. Ro main Boelens (Oost-Vlaanderen) 4.02.54, 2. Roger van Craeynest (België) 4.03.09, 3. Jurgen Thuy 4.03.37, 4. Rudy Dieleman (beiden Rabo) 4.04.27, 5. ex eaquo Norbert de Coster en Roland Maenhout (beiden Oost-Vlaanderen) 4.05.09, 7. Jos Lievens (Rabo) 4.06.44, 8. Johnny de Kok (Kramer) 4.07.03, 9. Fred Schirris (De Rooy/Krisis) 4.07.11, 10. Dennis Kramer (Kra mer) 4.09.31. Puntenklassement: 1. Roger van Craeynest 56 punten, 2. Roland Maenhout 43, 3. Romain Boelens 40, 4. Jurgen Thuy 33, 5. Norbert de Coster 27 punten. Ploegenklassement: 1. Oost-Vlaan deren 12.13.57, 2. Rabo 12.15.08, 3. De Rooy/Krisis 12.28.39, 4. Kra mer II 12.30.03, 5. Kramer I 13.05.13. Overdekte tribune Heinkenszand Heinkenszand - De zaterdagvoetbalclub Heinkenszand gaj| woensdag 11 mei een overdekte tribune in gebruik J Burgemeester Mandos van de gemeente Borsele zal om 18.W de opening verrichten. Als speciale attractie volgt om 19,w de voetbalwedstrijd tussen Heinkenszand en de eredivisi( Sparta uit Rotterdam. De overdekte tribune betekent voor Heinkenszand uiteraard!, grote aanwinst. Hij kon vooral gerealiseerd worden dauw zelfwerkzaamheid van vijftien leden, die geruime tijd mg'1 klus bezig zijn geweest. De voetbalvereniging beschikte over een openlucht-tribune met staanplaatsen. Dat bete/e dat bij slecht weer de supporters niet verder kwamen hoek van het kleedlokaal, beschutting zochten in de kant thuis bleven. Daarom werden bij Heinkenszand de opgestroopt en kreeg een veel betere accommodatie gestalte] NK meerkamp junioren in Zierikzee Zierikzee - Volgend jaar krijgt de Zeeuwse atletiek v nationaal kampioenschap binnen de poorten. Delta Sportl Zierikzee heeft van de KNAU het Nederlands kampioen meerkamp voor junioren toegewezen gekregen. Dit op juni 1995. Selectie voor Vogelwaarde gereed Philippine - Ploegleider Ab Verplanke uit Philippine heeft] zestal amateurs van de wielervereniging Zeeuws-Vlaandt. voor de derde klassieker op Zeeuws-Vlaamse bodem dit seii] de 178 kilometer lange Omloop van Vogelwaarde die li] wordt verreden, geselecteerd. Peter Mol en Patrick van Passel zijn de beschermde rei» Guus Barhorst, Martin de Jaeger, Rudi Rabout en de pas ingeschreven Amerikaan Nestor Schnasse maken het zestalf Reserves zijn Patrick van' de Vijver en Karei Warnier. Gerard Ultee voorzitter De Wielingen Oostburg - Gerard Ultee zal begin juni tijdens de jaarvergadering van de atletiekvereniging De Wielingen van Peperstraten opvolgen als voorzitter. Van Peperstraten had al geruime tijd aangekondigd wej drukke werkzaamheden plaats te maken voor een opvol Ultee, geboren in Sluis, is thans woonachtig in Oostburg. Mijnsbergen voorzitter NTTB Zeeland Kruiningen - Jan Mijnsbergen is tijdens de algemene ledei gadering van de Nederlandse Tafel Tennis Bond afdt| Zeeland met algemene stemmen gekozen tot de nieuwe i lings voorzitter. Mijnsbergen volgde Jacques Derksen op diil zeven jaar-de afdeling geleid te hebben, besloot zich nietcj verkiesbaar te stellen. Jan Mijnsbergen, die door het afdelingsbestuur werd voorgel gen vanwege zijn grote bestuurlijke ervaring, is tevens j strijdsecretaris van de tafeltennisvereniging Arnemuiden.] bedankte de aanwezigen voor het in hem gestelde vertrom Verder benadrukte Mijnsbergen dat er een eind moet komeni de stroom van negatieve publiciteit rond het tafeltenul Nederland en de afdeling Zeeland Wim 't Hooft, die in het afdelingsbestuur de technische zi| behartigde, was eveneens aftredend en niet herkiesbaar,! opvolger Jan Baaij, wedstrijdsecretaris van de tafeltennisva] ging Yerseke, mag zich nu gaan bezighouden met onder a de organisatie van de afdelingstoernooien en wedstrijden. Verder werd de Boot- en Buteijnprijs, een wisselbeker e bedrag van 250,- voor de vereniging die zich positief 1 ingezet voor het tafeltennis in Zeeland, uitgereikt tafeltennisvereniging Reynaert uit Hulst. In 1993 hield he:| Zeeuwse kampioenschappen, hielp bij de organisatie aantal afdelingstrainingen en deed mee aan een aantal sen van de bond. Run-Bike-Run in Terneuzen Terneuzen - Het ROC Westerschelde houdt woensdag 11 n derde wedstrijd van het Zeeuws-Vlaamse Run-Bike-Run-cin De jeugd gaat om 17.30 uur van start met als afstanden] kilometer lopen, 12 kilometer fietsen en 1,5 kilometer lopen, f Om 19.00 uur starten de beide overige afstanden. De tal bestaat uit 3 kilometer lopen, 20 kilometer fietsen en I kilometer lopen en de langste uit 6,4 kilometer lopen, I kilometer fietsen en 1,5 kilometer lopen. Het parcours ligt«| Koegorspolder. Er kan worden ingeschreven in de aula ROC Westerschelde. Vierde plaats Van Quekelberghe Oostende - Patrick van Quekelberghe van Scheldesport ein4| tijdens baanwedstrijden in Oostende als vierde op de f" Dit met een tijd van 2.05,37. Zijn clubmakker Patrick de Boevere werd achtste in de nicj persoonlijke recordtijd van 2.09,77. Een verbetering van] oude record met anderhalve seconde. bdesportmedewerker Lsweert - Met een fants- r h gereden proef in de Zl- se dressuur greep de IJ- lndiikse amazone Marina ,iaak-De Fouw met East- Lj van De Haringruiters l>hoofdprijs met 191 punten Ldens het concours hippique Hansweert. De organisatie bn dit hippische gebeuren las in handen van de lande- Ike rijvereniging en pony- lub Zuid-Beveland. féssuurnestor Kees Steendijk f gey van Zuid-Beveland Lest in de Z2-klasse op last jurylid Bram Priester we- büS kreupelheid van Boy vroeg- fdig de ring verlaten. Steen- |V Bram Priester had het Ved gezien dat Boy kreupel erd maar ja, vorige week kon ik daardc de niet bezien Hij is ten heb nog en daar paard. Peter Kc Graeve in deze Hij kwan het midd rug en f: als tweec Omdat winstpun was de Van de werden h punten bi fan onze tafeltennismedewerker terneuzen - De bekroning voor een [oor SAR op de valreep dan tc Ledstrijden stuivertje wisselen met tm de eerste plaats in de vierde divi, afeltenniscompetitie, bleken de Bre le slotwedstrijd de gelukkigsten. 'och had SAR de kansen volle- lig in eigen hamd. Omdat de 'edstrijd van Belcrum al op een roeger tijdstip begonnen was, as de prestatie van de concur- :nt al voortijdig bekend. Bel- um versloeg Scylla met 7-3 en it hield in dat SAR tegen de- •adant TOGB twee punten locht verspelen om zich verze kerd te weten van de titel. Hoe- el TOGB in de uitwedstrijd ichoots met 9-1 was versla- in, bleek die opdracht onder de ik van het naderende kam pioenschap te zwaar. [et eerste tegenpunt, verlies van [ark Maas in de openingspartij igen de 54-jarige verdediger [an de Boer, was vooraf ingecal- eerd. Na de 1-1 van Johan 't [ooft ten koste van Vonk, ging iet echter mis met de thuisploeg, lopman Wim 't Hooft speelde .ch naar vier matchpunten te- jen de goed spelende Peter Joëls, aar kon de bevrijdende treffer iet produceren. Joëls sleepte idoende onverwacht een derde jame uit het vuur en was daarin 'oor de Kloosterse kopman niet leer te kloppen. 'oor SAR was dit een onver achte tegenvaller, die tevens 'ield dat de restende zeven partijen allemaal gewonnen ioesten worden. Die noodzaak ihroefde de druk verder op, joewel SAR aanvankelijk nog let wenste te capituleren. Johan Wim 't Hooft wonnen het ibbelspel, waarna Johan 't boft ook De Boer redelijk een-1 'oudig het nakijken gaf. De klap wam in de zesde partij toen ark Maas tegen de vrijuit spe- rnde Joëls op het nippertje de irste game moest afgeven, inigszins nerveus spelend liep laas in de tweede game vervol lens voortdurend achter de score an. Met 21-12 zorgde Joëls nog 'etrekkelijk ruim voor het voor 'AR fatale derde tegenpunt. in de B-k door de gen Red zen. Mar van Dri voor pu Lamswa Zonder de titel neus vo MZ hac Rijnsoev SAR na; eindranf Twee ke durmen, en één van Wo dam lie Twenty De Hul daardoo de derde UITSLA! LANDE1 VROUW! Eerste di; 6-4, Kluif Derde 5-5, Hèen Vierde di 6-4, 't Za kiezaat 1 MANNElj Tweede d Westa 1-' 9-1. Vierde di 3-7, Dor< Zand 1-^ crum 1-S 1 7-3, Sh< MEISJES Volgend duel tegen TDK/Brevok 2 Van onze volleybalmedewerker Oud-Gastel - Het eerste mannenteam van de volleybal®! ging Savok uit Sas van Gent heeft zijn eerste promotie-4 datiewedstrijd tegen Voko uit Oud-Gastel met 3-1 ge«j De mannen uit Sas van Gent behouden hiermee een) kans voor promotie naar de landelijke volleybalcornS. Woensdag 11 mei spelen ze om 20.15 uur in sportl»! Vlaanderen hun tweede wedstrijd tegen TDK/Brevoi I winst is de promotie een feit. Van onz Terneu wedstr: pen we basket! eerste haalde laatste ruime Savok reisde zaterdag hoopvol naar Oud-Gastel. Insiders bewe ren dat de promotieklasse in Brabant sterker is dan de Zeeuwse competitie, waardoor de verwachtingen aan de voor zichtige kant waren. De mannen van coach Herbert Jonkman be gonnen in de eerste set echter zeer voortvarend en wonnen ei genlijk makkelijk met 6-15. Vo ko wilde blijkbaar zijn promo tiekansen toch niet zomaar weg geven, want in de tweede set ging de thuisploeg uit een ander vaatje tappen. De setwinst ging dan ook met 15-8 naar het team uit Oud-Gastel. Aanvallend liep het bij Savok uitstekend. Dat kon het in de derde en vierde set dan ook wel gebruiken. Voko ging voluit en Savok was zeer attent. De equipe uit Sas van Gent, die afgelopen seizoen op beslissende momenten wel eens een steekje liet vallen, hield nu het hoofd koel en won de derde set met 10-15. Ook in de vierde set bleef Savok heer en meester fl| het Voko-in de eigens opnieuw met 10-15 klopp „We hebben goed 6' Woensdag spelen we nog 'J TDK/Brevok 2, dus we nog volop kans," aldus j®1 Jonkman na de overwin®?!! De wedstrijd tegen TDKpT 2 begint om 20.15 uur in4 hal De Vlaanderen. Tra®®] trouw worden de wedstrij'j] Sas van Gent altijd goe£j zocht, maar tegen de >fL derdedivisionist kan Save ker nog wat extra steun l ken. Aanstaande zaterdag dan, indien er woensd beslissing is gevallen, wedstrijd tussen Voko et11 Brevok 2 gespeeld. In Cadzand werd zaterfc! promotie-degradatieweds®] gespeeld tussen de vrou*®| Kikkers en Ardito voor plaats in de promotieklas" I team uit Aardenburg wfj'T wedstrijd met 3-0 en zaljl door volgend seizoen °PD'e L de promotieklasse uitko®e erwijl in Breda het kampioens- lest van Belcrum kon beginnen, leelde SAR de de wedstrijd )nder verdere druk uit. Alleen fohan 't Hooft liet in de overge bleven partijen nog een enkele jame liggen. De uiteindelijke -3-zege betekende wel dat SAR ia tien wedstrijden slechts één ittel punt tekort kwam voor het ampioenschap en de promotie 'aar de derde divisie. Voor vol lend seizoen heeft de Kloosterse Uoeg zich in elk geval al ver kerkt met Pascal Neve. De ■erkste speler die SAR ooit aortbracht keert na avonturen Middelburg-Zuid en in de top an het Belgische tafeltennis te- ;'£.0P het oude nest. Met Neve rii] maakt SAR in september taa eeri meer han goede kans «en vierde divisie te ontstij gt meisjesteam van SAR sloot seizoen in de kampioensklas- ajoa 4®^ he vierde plaats. De dstnjd teen Vice Versa ein- güe m een 8-2-zege voor SAR, ^arbqNathahe van Wolffelaar onderscheidde met haar ze- L°j? de sterke Schoone. Deze ichelfh T' Z6geS °P Naomi Aiin en mvalster Marieke EH? T voor he twee Ouden- IopI keSfnPunten. Voor de als SAR ges^he derde plaats kwam lurnioï^h^ijk slechts één ivpnvo ekort- Met weliswaar )n<Wv P^en, maar een beter hlwLng gTemihdelde, blijft het heisip ne de Kloosterse tm-r netvoor- eindigde het debuutseizoen In de tv wordt verwacl Door speelt 1 kampio port 2. heeft d< VROU1 VOOR* 3 82- een ste delijk fase lie uit na; nuut. op 39- bouwd sprong thon leen ve ten. MANN BV OC 70-55 petitiei trick 1 en bh moest wacht! geopen 35-24 van de echt g< met M driepu er een vijf. en Jan den go

de Stem | 1994 | | pagina 18