uias DE STEM Sesamstraat speelt landjepik Alles altijd sober, maar niets ooit somber Populairste kleutershow rekent op verdubbeling kijkcijfers Kathedraal van Chartre moet nodig gerestaureer UIT GIDS Rotterdam toont overzicht beeldhouwkunst in Z.-Afrij ür Expositie rond Sinte Clara in Museum voor Religieuze Kunst in Uden Endemol sluit contract metl Spaanse zend] •USKE WISI IAMBONE „De Nederlandse televisie is het Nederlandse dorp. Televisie is een dorpskrant." Gerardjan Rijnders, toneelmaker MAANDAG 9 MEI 1994 Door Maarten van de Rakt De kleuters van Acapulco, Beetsterzwaag en Mekka hebben één overeenkomst. Ze kijken al jaren naar de leukste en de langste straat ter wereld, die ze kennen als Plaza Sesamo, Sesamstraat of Iftah Ya Simsim. De Amerikaanse bedenkers van deze unieke serie rusten allerminst op hun lauweren. Ze gaan meer landen veroveren. China en Rusland gaan binnenkort voor de bijl. Een verdubbeling van het aantal kijkers zit in het vat. Niet slecht voor een reeks, die al 25 jaar meegaat. De échte verjaardag is pas op 1 oktober maar de makers van het Amerikaanse Sesame Street, verenigd in Children's Television Workshop (CTW), zijn al aan het feestvieren. Op de MIP-tv in het Zuidfranse Cannes dronken ze een borrel op de 25e verjaardag en brachten T-shirts in omloop met een toepasselijke opdruk. En telkens weer vertelt J. Baxter Urist, die voor CTW buitenland se zaken in zijn portefeuille heeft, enthousiast de successto ry. „Nee, dat gaat me niet verve len. Sesame Street blijft altijd boeien." „Het begon met Joan Ganz Cooney die het revolutionaire idee lanceerde van leerzame te levisie voor kleuters. Het begon als experiment van twee jaar met geld van de regering en fondsen. Joan geloofde in een onderhoudend educatief pro gramma met dezelfde kwaliteit als volwassenen-tv. Ze huurde professionele krachten als Jim Henson, die later de Muppets creëerde. In het programma mocht geen reclame; dat stond voorop. De publieke zender PBS garandeerde dat en ging met ons in zee." „Sesame Street was enorm suc cesvol. Hét liep uit de hand en stopte niet meer. Snel werd het een fenomeen. Andere landen benaderden ons. Inmiddels is de show te zien geweest in 120 landen. In negentig landen is Sesame Street momenteel in de lucht. Zestig zenden de originele Amerikaanse versie uit, dertig landen hebben een eigen variant in elf talen." Compliment „Nederland was een van de eer ste landen die eigen afleveringen maakten van Sesame Street. Daarvan heb ik er verschillende gezien. Ze zijn excellent. Aart Staartjes doet het reuze goed", reikt J. Baxter Urist een spon taan compliment uit. „De NOS in Nederland is ook twee keer. gastheer geweest voor bijeen komsten van internationale co producenten. Ieder liet zijn va riant zien. De Nederlandse kan als voorbeeld dienen. Opmerke lijk is dat de Nederlandse versie de kortste is ter wereld. In som mige delen van de VS wordt Sesame Street twee, drie keer een uur per dag uitgezonden. Kinderen zijn er razend op." „Het geheim is dat we altijd veel research doen", licht J. Baxter Urist een tipje op van de sluier. „We onderzoeken wat kinderen leuk vinden. Ook gaan we van tevoren na of ze het wel snap pen, of het doel bereikt wordt, want iedere scène heeft een doel. We zorgen dat we niet vastroes ten, we blijven veranderen. Er is nog steeds ruimte voor creativi teit. Ieder jaar hebben we een andere doelstelling. Dit jaar de rassen-relaties, de Aziatische Amerikanen. Daarnaast zijn er de cognitieve doelen, zeg maar het tellen en spellen, die als een rode draad door de show lopen." Schoolverzuim Essentieel voor het internationa le succes is dat het programma zich laat toesnijden op verschil lende culturen en talen over de hele wereld. Elk land kan de 'straat' naar believen inrichten, maar CTW blijft wel de eindver antwoordelijke. Zo haakt Re- chov Sumsum (Israël) in op het akkoord over Palestijns zelfbe stuur, waar een serie aan wordt gewijd. Susam Sokagi beklem- De Nederlandse versie van Sesamstraat wordt door de Amerikaanse baas 'excellent' genoemd. toont in Turkije, dat een grote kindersterfte en veel tienermoe ders kent, het belang van ge zondheid. Rua Sesame haakt in Portugal in op het ongekende groeiende schoolverzuim. Ook de bezetting van het pro gramma varieert. Nederland kent Big Bird bijvoorbeeld als Pino, Israël noemt hem Kippie. Duitsland heeft de pop vervan gen door een beer, Koeweit door een kameel. J. Baxter Urist durft zich amper te wagen aan wereldwijde kijk cijfers. Na enig aandringen houdt hij het op ongeveer tach tig miljoen kinderen. „Sesame Street is het populairste pro gramma ter wereld. We- noemen ons ook de langste straat. De komende vijf jaar denken we aan een verdubbeling van kijkers. Op de nominatie staan China, Rus land, India, Polen, Zuid-Afrika, Tsjechië en Slowakije." Op het strand van Cannes werd de start van de Poolse tak alvast wereld kundig gemaakt: Ulica Sesam- kowa. De populariteit vertaalt zich ook in brieven. De tv-stations die Sesame Street uitzenden, krijgen bergen post. „Het grappige is dat Nederlandse kinderen de karak ters zien als Nederlandse. We krijgen brieven als 'Koekiemon- ster, ik hou van jou. Hoeveel koekjes eet je per dag?'. Het zijn natuurlijk vooral ouders die schrijven want Sesame Street is bedoeld voor kinderen die nog niet naar school gaan. Van de ouders krijgen we complimentjes voor aparte scènes. Pas nog een tje. Een moeder met een zoon in een rolstoel die neerslachtig was tot hij een scène zag met een meisje dat een vriendje wees op zijn andere talenten. Dat heeft zo'n vreugde gebracht bij die zoon." Met opzet is Sesame Street een beetje dubbelloops met twee vormen van humor, zodat ook FOTO DIJKSTRA opa met zijn kleinkinderen ervan kan genieten. „Onderzoek toont aan dat kinderen meer leren als de ouders meekijken. Dan kun nen ze er na afloop samen over praten." Hoogtepunten in die 25 jaar? J. Baxter Urist slaakt een diepe zucht. Die beroemde acteurs die meededen, waren hoogtepunten. Een vaste actrice die in de show trouwde of een sterfgeval, waar we een serie over de dood aan hebben vastgeknoopt. Dan zie je hoe Big Bird tekst en uitleg krijgt. We hebben bijna alle be langrijke prijzen gewonnen, waaronder meer dan vijftig Em my Awards." Door Jace van de Ven Omdat men niet precies weet of Clara Offreducio di Fa- varone, de stichteres der Cla rissen, geboren is in 1193 of 1194, vieren Franciskaanse kringen haar achthonderste verjaardag van 11 augustus 1993 (de sterfdag van Clara in 1253) tot 3 oktober 1994 (de sterfdag van Franciscus in 1226). Ter gelegenheid van dat feit is in het Museum voor Religieuze Kunst in Uden momenteel de expositie 'Clara in de Nederlan den' te zien. Die handelt over deze eerste vrouwelijke volgeling van Franciscus, maar vooral over de spiritualiteit van de Cla rissen en hun verdwijnende kloosters in Nederland. 'In de nacht van Palmzondag is de oudste dochter van heer Fa- varone van huis weggelopen. Ze moet de stad verlaten hebben door de poort van Moiana, die tijdelijk is ontzet door werk zaamheden aan de bron. Ze heeft zich in het dal bij de bede laars van Franciscus gevoegd,' aldus Helene Nolthenius in 'Een man uit het dal van Spoleto'. Het gebeurde in die tijd weke lijks dat nieuwe idealisten hun bezittingen weggaven om zich bij Franciscus aan te sluiten en van de voorzienigheid te leven. Maar een vrouw? En dan..., hoe moest dat bij de inwijding? Man nen legden dan hun kleren af, ze kregen een pij, hun haren wer den geknipt en ze luisterden naar een welkomswoord van Franciscus waarna die de nieuw komer omhelsde en dat deden na hem ook alle andere minder broeders. Omhelsde? Hoe moest dat nou? Clara was een blonde schoon heid van achttien, Franciscus tien jaar ouder en hij had volge lingen van elke leeftijd. Ze had den niet alleen op de armoede gezworen maar ook op de kuis heid en het omhelzen van een achttienjarige blondine dat kon den ze vast niet zonder op zijn minst een beetje de bekoring te voelen. Minderbroeder of niet, het bleven natuurlijk ook Italia nen. Er wordt van Franciscus verteld dat hij uit veiligheid de ogen al neersloeg als hij wist dat er een vrouw naderde. Maar volgens allerlei brave en vooral romanti sche hagiografen heeft hij zich goed uit de situatie met Clara gered. Gelukkig had zij onder de kleding die ze af moest leggen al het boetekleed aangetrokken. De broeders hoefden dus niet meer te doen dan een keer te slikken en dat deden ze ook bij elke lok blond haar die Franciscus met een grote schaar bij Clara af knipte. En toen al die lokken op de grond lagen, sloot hij haar als bij ingeving niet in de armen, maar legde zijn handen op haar kale kruin. En zo deden de broe ders, een voor een, en ze slikten daarbij nog een keer. Hoe graag iedereen het ook ge wild had, Clara kon niet blijven in Portiuncula bij de eerste min derbroeders. Franciscus bracht haar naar een abdij van Bene dictenessen en later naar een nonnenklooster waar het wat ar moediger was. Maar zij vond pas rust toen zij kon gaan wonen bij het door Franciscus herstelde kerkje van San Damiano. Daar onstond de tweede Franciscaan se orde: de clarissen. Onmiddel lijk stroomden andere idealisti sche vrouwen toe, onder wie twee zusters van Clara en later haar moeder. En dat terwijl haar familie haar aanvankelijk met geweld bij die middeleeuwse flo wer power figuren weg had wil len halen. Doorzetter 'Was Clara van Favarone op haar manier niet net zo'n door zetter geweest als Franciscus, dan zou er niet gauw een vrou welijke tak aan de orde zijn gegroeid,' schrijft Helene Nol- Zusters Clarissen in de gangen van hun klooster in Babberich. FOTO ANP thenius. De pastorale arbeid van de minderbroeders lag namelijk op straat: bedelen, preken, opko men voor de armen,. Vrouwen die in middeleeuwse tijden dit soort werk deden zouden onmid dellijk voor ketters zijn uitge maakt. Arm zijn achter de tra lies, dat was alles wat de Claris sen konden doen. En dat deden ze. De 'heilige anorexia' werd door reeds ge noemde brave en vooral roman tische hagiografen eeuwenlang nogal gepropageerd. Het lijkt soms wel op een wedstrijd: hoe heiliger de vrouw in kwestie, hoe minder dat ze at. Na twintig jaar Clarissendom wilde Paus Inno- centius IV daarom de regel wat verzachten, maar Clara verzette zich en deed er voor zichzelf nog een schepje bovenop. Geen won der dat ze ziek werd. Ten gevol ge daarvan kon zij met kerstmis onmogelijk naar de nachtmis in het minderbroeders, maar dank zij haar gebed hoorde en zag zij op haar ziekbed de plechtige dienst alsof zij er zelf bij was. U mag het geloven of niet, maar dit wonder vormde voor Paus Pius XII in 1958 aanleiding om Clara tot patrones van de televisie uit te roepen. Het meiske moest eens weten wat daar allemaal voor treurigs op te zien is. Volgelingen Na Clara's dood versoepelde Paus Urbanus IV haar strenge kloosterregel wel, maar door de eeuwen heen hebben hervorm- sters steeds weer teruggegrepen op de oorspronkelijke regel. In de Nederlanden deed Coleta van Corbie dat. Haar volgelingen, tot voor kort ondermeer in kloosters in Tilburg, Helmond en Eindho ven, worden de Clarissen Coleti- nen genoemd. Zij mogen abso luut geen bezit hebben, leven achter tralies van wat men hen geeft. En soms, als er helemaal niets meer te eten was, luidden ze de noodklok. Een van de pronkstukken van de expositie in Uden is de biografie van Coleta, een handschrift vol miniaturen, vervaardigd in op dracht van Margaretha van York, tussen 1468 en 1477 en normaal altijd achter de kloos termuren van de Clarissen van Gent. De tentoonstelling geeft een goed beeld van de volgelingen van Clara en Coleta in de Neder landen. Het Museum had na tuurlijk een goeie basis met de vele spullen uit de kloosters van Helmond, Tilburg en Eindhoven die de laatste jaren gesloten zijn. Daarbij heeft conservator Leon van Liebergen intussen ervaring met heiligenexpo's en is hij op gegroeid op een steenworp af stand van het Clarissenklooster van Megen. Uit dit en andere convicten zijn mooie foto's te zien die het Cla- rissenleven belichten. De simpe le gebruiksvoorwerpen en attri buten, waaronder de blankhou ten meubels van een cel, - bed, tafel en kastje - zijn altijd alle maal even sober, maar niets is ooit somber, eerder onbevangen en vrolijk, zoals die foto van Tilburgse Clarissen met gitaren en trommels, lachend als een horde Soeurs Sourires. Kunst Ook de kunstenaars, zelfs die uit barokke tijden, hebben het moe ten stellen met Clara's sober heid. In Uden licht zij op in de schaduw van Franciscus, het be roemde naakte brons, waarmee beeldhouwer Niel Steenbergen in 1938 de Prix de Rome won. Interessant en kunsthistorisch waardevol object op de expositie is ook het pestvaandel van Nic- colo di Liberatore da Foligno uit 1486. Daarop zitten naast de pestheiligen Sebastiaan en Ro- chus, Franciscus en Clara en nog twee heiligen uit Assisi de stad tegen de vreselijke ziekte te be schermen. Naast documentaire en kunst historische onderdelen bevat de expositie in Uden ook elementen van volksculturele en devotione le aard. Uiteraard wordt aan dacht besteed aan de worsten die aan de Clarissen geschonken werden om goed weer af te sme ken. Dat gebruik schijnt te ma ken te hebben met de betekenis van het woord Clara, 'klaar, hel der'. Door een soort van geeste lijke assimilatie helpt een heilige namelijk naar de materiele in houd van haar naam voorzegt, zo is niets beter tegen roos dan de voorspraak van Sinte Rosa. Om dezelfde reden, 'Clara-hel- der', mogen de blinden hopen op de hulp van Clara. Kunnen de Franciscaanse orden nog lachen met het goeie weer dat aan hun zuster Clara ge vraagd wordt, de noveen voor Sinte Clara die sinds, 1991 in kleine advertenties in dagbladen gepropageerd wordt, is hen een doorn in het oog. In die adver tenties wordt opgeroepen negen dagen lang de voorspraak van Clara in te roepen, een kaars te branden en ook een. dergelijke advertentie te plaatsen. Waar de zusters over vallen, is de zinsne de 'U krijgt wat u vroeg'. Want omdat zij elke dag mediteren en bidden, weten zij dat het zo eenvoudig niet is en dat Clara wel veel in de pap te brokkelen heeft, maar in de hemel uit nede righeid niet eens het laatste woord zou willen hebben al kon ze het krijgen. Clara in de Nederlanden, exposi tie rond Sinte Clara en de Clarissen in Museum voor Religieuze Kunst, Vorstenburg 1 in Uden; open di t/m vr van 11 tot 17 en za en zo van 13 tot 17 uur; tot 26 juni, catalogus 25,-. Chartres (afp/anp) - De achthonderdste verjaardag kathedraal van Chartres ten zuidwesten van Parijs won, najaar gevierd tegen de achtergrond van het verval dat c van dit monument van de christelijke beschaving bedt Een ingrijpende en kostbare restauratie is noodzakelijJ grondige opknapbeurt gaat een kleine veertig miljoen kosten en voor 70 procent van dat bedrag is financiering gevonden. Van 4 september tot 17 oktober worden allerlei festiviteiten ge houden om het achtste eeuwfeest van de Notre-Dame de Chartres te gedenken. Inmiddels is de ver eniging 'Chartres, heiligdom van de wereld' opgericht, die moet proberen het ontbrekende geld voor de restauratie bij elkaar te krijgen. De Franse staat is be reid gedurende vijf jaar twee tot drie miljoen gulden per jaar bij te dragen. Op de plaats van de kathedraal werd in de vierde eeuw al een christelijke basilica gebouwd. In 1194 verwoestte brand het wes telijk deel van dat inmiddels gegroeide complex en werd be gonnen met de herbouw in goti sche stijl. Alle inwoners werden ervoor gemobiliseerd en dage lijks werkten er 3001 De herbouw nam niettemü] 25 jaar in beslag. De kathedraal van vooral beroemd door 3000 m2 glas-in-loodrai totaal 175 stuks, waarondë| grote en twaalf kleine ra men. Vooral het daarin heersende blauw, het Chartres", heeft een unieke! Het deel van de ramen dat J twaalfde eeuw stamt, een zevende van het totaal! 1977 gerstaureerd. De tact ontreiniging heeft de and®, men sterk aangetast. Ook] den zo'n vierduizend houwde figuren heeft het interieur een schoonmaakbeurt nodig. De tentoonstelling 'Venda. He dendaagse kunst uit Zuid-Afri ka' bevat ongeveer 35 houten beelden van twaalf kunstenaars als Owen Ndou, Johannes Mas- wanganyi en Freddy Ramabula- na. Zuidafrikaanse critici be schouwen die laatste als de meest moderne Venda-kunste- naar. Sommige beeldhouwers exposeren al een aantal jaren. Werk is onder meer vertegen woordigd in de toonaangevende Everard Read Contemporary Art Gallery in Johannesburg. Een aantal sculpturen was eer der dit jaar te zien op de ten toonstelling Zuiderkruis in het Stedelijk Museum in Amster dam. Die presentatie deed nogal wat stof opwaaien, omdat de Zuidafrikaanse regering aanvan kelijk geen toestemming gaf voor het vervoer van de kunst naar de hoofdstad. Zuiderkruis vormde de inzending van Zuid- Afrika naar de Biennale in Vene tië, waar het land voor het eerst aan mee mocht doen. De 35 houten beelden die nu in Rotterdam staan opgesteld, wer den tijdens een reis door de Venda verzameld door Erna Boemers, conservator Afrika van het museum. Zij is razend en thousiast over de sculpturen, maar twijfelt ook. „Wat moeten we hier mee, vroeg ik me vaak af", erkent ze. De presentatie is volgens haar bedoeld als eerste kennismaking. Na deze 'smaak maker', die tot en met 25 februa ri 1995 is te zien, hoopt ze over drie jaar een grote over zichtstentoonstelling te kunnen houden. Met de expositie wil ze de kun stenaars ook financieel onder steunen door te bemiddelen bij FILMS GOES -Grand Theater 20 u. On deadly ground. HULST - De Koning van Engeland 20 u. Naked gun 33 1/3. 20 u. De flat. 20 u. In the name of the father. 20 u. The pelican brief. 20 u. Schindler's list. VLISSINGEN - Alhambra 1 20 u. Naked gun 33 1/3. - Alhambra 2 19.30 u. Schindler's list. - Alhambra 3 19.30 u. The pelican brief. - Alhambra 4 20 u. Wayne's world 2. ANTWERPEN - Metropolis Zaal 1 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Cool runnings. Zaal'2 14.30, 17, 20 u. Remains of the day. 22.30 u. True romance. Zaal 3 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Son in law. Zaal 4 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u On deadly ground. Zaal 5 - 14.30 en 20 u. Schind ler's list. Zaal 6 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Philadelphia. Zaal 7 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Intersection. Zaal 8 - 14.30 u. Free Willy. 17 en 21 u. Schindler's list. Zaal 9 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Carlito's way. Zaal 10 - 14-3P> 20 en 22.30 u. In the name of the father. Zaal 11 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Shadowlands. Zaal 12 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Fearless. Zaal 13 - 14.30 en 20 u. Short cuts. radio 1 w u„ni uur e ld heel uur en 7.30, 8.30, 12.30, I l in 16 30, 17.30, 18.30 en 06.30 I1?3JNCRV: 7.07 Hier en Nu I[i'iRfln 11 45 Kerkelijke actualitei- 1i Ffl 12 07 Tijdsein. V00:14.05 I" .«radio EO: 19.04 Tijdsein. IS 2204 Sportradio. NOS: 23.07 I £t het oog op morgen. KRO: 0.04 I Met n 1 02-7.00 Niemandsland Rotterdam (anp) - In het Museum voor Volker Roterdam is voor het eerst een tentoonstelling te zie| volledig is gewijd aan de beeldhouwkunst uit Vends f (voormalig) thuisland in het noorden van Zuid-Afrika.} Reedijk, directeur van het museum, is ervan overtuigd di werk de voorbode vormt van wat Zuid-Afrika gaat biedei de verkoop van hun werk I dat het museum de kunsil zelf mag verkopen, verre] geïnteresseerden naar Charlotte Daneel in Via Daneel kwam de con ook voor het eerst in conti de kunst. De Venda-kunstenaars maal autodidact. Vaak ze als houtsnijder en lepels, trommels en wandil ken. Het kunstenaarschap) ze meestal als roeping. Zoi de kunstenares Noria Mat| wier werk ook op de tentoon ling Zuiderkruis was te ziet 1983 in een droom geroepel in hout te gaan werken} materiaal was bij de Ven leen aan mannen voorheb Net als dr. Phutuma Seokalj zij ook haar inspiratie uit men. Aalsmeer (anp) - Het enter ment-concern Endemol 1 Spanje een contract p de commerciële televisiez Tele 5. Het betreft de i van de formule van mol-programma's. Linda Mols 'Love Letters' en I ters' 'Now or Never' sjl eerste twee programma's dsl dit jaar in een Spaanse"' te zien zijn. Voor volgend jaar wordt grij aan de series 'Het spijt n 'Vrienden voor het leven'.1 mol begeleidt de productiel houdt de creatieve controle if de programma's. I S heèriiur rieuws. TROS: 7.04 De I hiermoutshow. 9.04 TROS Gouden I 12 04 Het hart van twee. 14.04 lï Radio 2 - Matinee. AVRO: IIÏÏu Fileradio. EO: 18.04 Alle men- I NCRV: 19.04 Witte rozen. 1 2004-24-00 Tussen acht en midder- I nacht radio 3 heel uur nieuws. AKN: 6.02 I.wast-club. 9.04 Arbeidsvitami- i JVARA 12.04 Denk aan Henk. U04 Carola. AKN: 15.04 Popsjop (I I ill V00: 17.04 Rinkeldekinkel. I iink' 18 04 De Avondspits. EO: 19.04 .„0r 7. AVRO: 20.04 Forza. VPRO: ,i 04 Villa 65. 22.04 Plaat van de oiiw TROS: 0.04 Nachtwacht. VA- I ra 202 Mol of Mark. AKN: 4.02-6.00 Pyjama FM radio 4 S, 700, 8.00, 13.00, 18.00 en 20.00 Nteuws. KRO: 7.02 Aubade. 9.00 Muziek voor miljoenen. 11-00 Och- I,andconcert. Festivalweek Berlijn 1993 Rosamunde Kwartet, ca. 12.15 Orkestmuziek. 13.04 In antwoord op uTschrijfen. VPRO: 14.00 Middag concert Componisten uit WO I 16 00 De Nederlanden. 17.00 De i: koffer.18.00 De wandelende tak. TOD Tabla concert. 19.00 De grote oversteek: Ernst Krenek in de VS. 20 02 Nieuwe maandag: Rumori. NÓS: 0.00-1.00 Vier na middernacht: Vivaldissimo radio 5 Elk heel uur Nieuws. NOS: 6.45-6.50 Mededelingenrubriek met uitge breid weerbericht en scheepvaart- berichten. 7.05 NOS Sportief. 7.30 Vroeg op 5. 8.55 Waterstanden. AVRO' 9.02 In gesprek. 9.55 Vrijzin- nlo vizier. VARA: 10.02 Van belang, j n02 Punch. HV: 13.10 De docu mentaire. 14.03 Boven het dal. 14.30 De verbeelding. VARA: 15.02 Ophef en vertier. NOS: 17.04 Radio UIT. KZG:17.45. Nederlands-Israëlisch Kerkgenootschap. OHM: 18.10 Ouderen I. EO: 19.00 Waar waren we ook alweer? NOS: 19.15 Nieuws en actualiteiten in het Turks. 19.50 Nieuws en actualiteiten in het Ma rokkaans en Berbers. 20.40 Nieuws I en actualiteiten in het Chinees. EO: 21.00 Kayen rasja (Er is hoop). 21.15 |yj haberler IGoed nieuws). 21.30 Sin ke yat kai yam (Goed nieuws op maandag). VOO: 22.00 Het zwarte gat. 23.00 Nieuws. NOS: 23.07-23.58 l Met het oog op morgen JOMROEP BRABANT ANP-Nieuws: zie Radio 1. - 7.05 Brabants nieuws, actualiteiten en de krant in Brabant. 7.55 Weerman Johan Verschuuren. 8.08 Brabants nieuws. 8.11 Radio Nieuws Centra le. 8.32 Brabants nieuws, actualitei- ten en weerman. 9.03 Brabants nieuws. 9.07 Muziekkiosk. 10.03 Brabants nieuws. 10.07 Draai-bank. 11.03 Brabants nieuws. 11.07 Van harte. 12.05 Brabants nieuws en actualiteiten. 12.55 Bericht voor I boer en tuinder. 13.08 Brabants I nieuws. 13.11 Radio Nieuws Cen trale. 13.32 Brabants nieuws. 13.34 Muziek, Brabantse produkties. 14.03 Brabants nieuws. Aansl.: Mu ziekkiosk. 15.03 Brabants nieuws. 15.05 Conga Brabant. 16.03 Bra- I bants nieuws. Aansl.: Uitlaat 17.05 I Brabants nieuws en actualiteiten. 17.45 De agenda. 17.55 Nieuws overzicht OMROEP ZEELAND ANP-nieuws: zie Radio 1. 7.05 Nieuws en actualiteiten met om 7.15 het weer in de provincie. 7.25 weekend-overzicht sport. 7.32 re- gionaal nieuwsoverzicht. 7.35 de dag van... 7.45 agendatip en agenda 7.50 regionaal nieuwsoverzicht. 8.08 Radio Nieuws Centrale. 8.35-9.00 Nieuws en actualiteiten, met om 8.45 De wekelijkse column Bob en Co. 12.05 Nieuws en actua liteiten met om 12.15 hed weer in de provincie. 12.32 regionaal nieuws overzicht. 12.34 wegwies. 12.43 re portage, vraaggesprek. 12.55 De agenda. 13.08-13.30 Radio Nieuws Centrale. 16.03 Sportmeneer. 17.05 Nieuws en actualiteiten met om '7.15 het weer in de provincie en 17.32 regionaal nieuwsoverzicht. 17.35-18.00 De Zeeuwse tijdmachi ne met om 17.55 de agenda TH Wmtls moet ie daar niet mee bemoeien, tonton, anders valt heel I ome operatie r~ |m du jen jnee,nojnooit feiten Zaal 14 - 14.30, 17, 20 e Under suspicion. Zaal 15 - 14.30, 17,20 e Close. Zaal 16 - 14.30, 17, 20u.W»| world. 22.30 u. The house of thespijjjj Zaal 17 - 14.30, 17, 20 e Sister act 2. Zaal 18 - 14.30, 17, 20 en22 The pelican brief. Zaal 19 - 14.30, 17, 20 en22 Blink. Zaal 20 - 14.30, 17, 20enfl Gunmen. Zaal 21 - 14.30, 17, 20 en 22 Return of the living dead 3. Zaal 22 - 14.30, 17, 20 en22 Mrs. Doubtfire. GENT - Decascoop 14.30, 17, 20 en 22.30 u. SN lands. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Ci law. 20 en 22.30 u. Close. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Blmfl 14.30, 17, 20 en 22.30 ui»" tion. 20 u. Short cuts. 14.30, 17, 20 en 22.30 u-OnO ground. 22.30 u. True romance, 20 u. Carlito's way. -ï 14.30, 17, 20 en 22.30 Pelican brief. i 14.30, 17, 20 en 22.30 u. PW hia- di 20 en 22.30 u. In the name"! father. i 14.30 en 20 u. Schindler's^ 14.30 en 17 u. Free Willy- 14.30 en 17 u. Mrs. Doubts KNOKKE - Beverly sereens 20 u. Intersection. 20 u. Blink. 20 u. Schindler's list. 20 u. The house of the spin» I tpkf/7 LttJEft run soshe EN UiSKC H fn OEtton ten pirrtse L/trJBttt ffflwtz nokt zjn WEDEitvnnen \haar hoe jerahen ue hier 1 "u'nJ'm'rhl uej'Krabbe "°"er zullen wet op ée loer tiffin f I

de Stem | 1994 | | pagina 10