Ik geloof wel dat ik het spelletje zie of van Eede is actieve club Rapide heeft titelaspiraties E HUUR IMTE Maike van Damme gaat naar Avanti ine ring genoeg' [e ruimte, ge- 'ssendrecht. >edr. B.V. SPORT Ambitieuze Dick Buitelaar op handen gedragen bij kampioenskandidaat Hoek 106C Jeugdbiljartvereniging in West-Zeeuws-Vlaanderen 6.4% rr itrijn Vastgoed W r<£l Badmintontalent zoekt het hogerop kg gaat niet ver llemen moeten een kan Imen. De hulpverlen® bemiddelaars tussen j. iet in staat gebleken hut pggTEM tien te betalen. De consn hebben de meeste scfi naar ook die in het zuihei lin de toekomst meer fina„ Verplichtingen opbouw® bnderzoek van Huls leirM de rijke noordelijk 0Odste zijn gehavende vlaggeschip echter zonder untverlies langs de zoveelste lastige klip. Tegen japelle uit haalde de equipe van Buitelaar echter akzeil en verloor kansloos met 2-0. Ie oud-trainer van onder meer NAC, SW en Hel en voorstel voor lijn. De belangrijkste lling daarin is om de finaj diensten van een bank Liëren als een produkt da |bepaalde eisen moet vol |00 en 200.000 mensen lige financiële problemen. is door staatssecretari i een wetsontwerp schulds |ng ingediend dat onde de aansprakelijkheid voo; lden beperkt tot een periods Vijf jaar, waarin de debiteui kond van een saneringspla doen wat hij kan. Hul er voor schulden kwijt ti oek lden na een periode Imaal vier jaar. ZATERDAG 7 MEI 1994 ijjjjWEGE DE afwezigheid van vier geblesseerde en eschorste basisspelers zagen de bestuurders van ioek vorige week zaterdag als een berg op tegen de infrontratie met Lunteren. 'Positivo' Dick Buitelaar een Ec jond Sport stevent met de ploeg, die vorig jaar nog joest knokken tegen de degradatie af op het kam- joenschap in de hoogste klasse van het zaterdaga- iteurvoetbal. Met nog drie wedstrijden te gaan en en voorsprong van één punt is de Rijenaar dicht bij e nationale kampioenscompetitie (vermoedelijke te- derioandvernkerenjusSe„^ fflstanderS Katwijk en ACV) en daarmee eindelijk -eer eens landelijke belangstelling. „Wie weet mis- jhien denken ze dan bij die profclubs wel: verrek jeft die Buitelaar nog." Want een ding is zeker: ndanks zijn 55 jaren heeft Buitelaar de hoop op een -rvolg van zijn prof-carriere nog niet opgegeven. jn onze verslaggever Ad Pertijs Dick Buitelaar doet nog regelmatig mee in een ramingspartijtje. „Heerlijk vind ik dat," zegt hij met een ■lukzalige lach op zijn gezicht. „Zolang het maar niet in een Igrote ruimte wordt gespeeld," voegt hij er met een knipoog bi toe. ut bij het Zeeuws-Vlaamse oek zijn ze er inmiddels achter: ick Buitelaar is nog altijd even jzeten van het voetbal als in jn beginjaren bij het militaire tal. De rit Rijen-Hoek, een ïder de rook van Terneuzen en iw gelegen dorpje van 2500 -oners, vergt anderhalf uur. dan een uur voor de [aimng i$ hij al aanwezig in de inline. ■ekker vooraf nog even met de [ngens kletsen over het voetbal. (oei er een in mijn ogen iets niet d in de wedstrijd, dan spreek Lhem daar niet direct na afloop [ver aan. Dat doe ik pas later als (e wat rustiger is. Informeel Mt de training. 'Zeg dat uitver- digen van zaterdag was niet Kun je beter zo-en-zo jen.' Ik heb de indruk dat ze er lat mee kunnen." foais Buitelaar ook de indruk ■eft dat hij het niveau van het letaalde voetbal nog altijd aan- jan. „Maar ja, iedereen wil te- jenwoordig jonge trainers van ]aam. Tegen iemand met 71 in lands achter zijn naam maak t geen kans. En dat terwijl ik list geloof in de iets oudere, [jpere coach. Iemand, die veel sft meegemaakt. Ik heb jaren lang met het militaire elftal over de gehele wereld gezworven. Ik heb WK's bezocht, ben trainer geweest bij NAC en heb ik de marge gewerkt met SW en Hel mond Sport. Die ervaring komt nu van pas. Je herkent proble men, omdat je ze eerder hebt gezien." Zorgen Wie met jongeren werkt, moet volgens de Rijenaar met zijn tijd meegaan. De ontwikkelingen in het'huidige betaalde voetbal ba ren hem echter zorgen. „Vroeger had je een hoofdtrainer, die alles rond het eerste elftal regelde. Tegenwoordiger moet iedere trainer na vier jaar zonodig technisch directeur worden. Met een jongere veidtrainer onder hem. Zo creëer je toch een enorm dure staf. Ik zou geen technisch directeur willen worden. Ik wil nog op het veld staan." Zijn ambities waren vorig jaar de indirecte reden van de breuk met Rood Wit, de club die hij bijna naar de titel leidde. „Ik heb daar een fantastische tijd gehad. Rood Wit wilde halver wege het seizoen mijn contract verlengen, maar ik vroeg be denktijd tot 1 februari. Ik wilde Dick Buitelaar: „Negatief zijn, kan iedereen. Je moet juist steeds het positieve zoeken. nog een maandje eventuele kan sen in het betaalde voetbal af wachten. TOP leek me een mo gelijkheid. Rood Wit dacht ech ter dat ik een spelletje speelde. Maar dat was het zeker niet." Aan zijn in St.-Wiilebrord als landverraad overkomende voor stel om versterkingen van bui tenaf te halen, lag het volgens hem zeker niet. „Ik wist op dat moment niet dat die zaak vanuit het verleden zo gevoelig lag. Wat dat betreft is Hoek een vereni ging met een andere mentaliteit. Maar ik ben zeker geen trainer, die eist dat die-en-die spelers komen. Zo werkt het namelijk niet. Ik vind het juist de uitda ging om van het beschikbare materiaal een goed elftal te kne den. Van die houten paal een beweeglijke linkerspits maken, begrijp je. Nee, ik zal me nooit verschuilen achter het ontbreken van bepaalde spelers." Ondertussen dragen ze Buitelaar in Zeeuws-Vlaanderen op han den. De bewondering, na de 3-2-zege op Lunteren is groot. Teleurstelling was er na de 2-0-nederlaag tegen Capelle, maar Hoek leidt nog steeds, al bedraagt de voorsprong op con current DOVO nog slechts één punt. „Want het is niet niks als! je op dit niveau vier belangrijke spelers mist," weet een bestuur der. Buitelaar glimlacht. „Nega tief zijn, kan iedereen. Je moet juist steeds het positieve zoeken. Die jongens die op de bank zit- FOTO CAMILE SCHELSTRAETE ten, zitten niet voor niets in de selectie. Die moet je het vertrou wen geven. Natuurlijk zat ik ook zonder die vier met vraagtekens, maar het leuke van dit vak is om er een oplossing voor te vinden. Ik ken deze groep van haver tot gort en weet dan ook wie ik wat kan laten doen. Ik gedachte had ik die wedstrijd al wel vijf keer gespeeld. Zag ik Boerjan bij wij ze van spreken steeds over links opkomen. Nee, ik geloof wel dat ik het spelletje zie." 55894 géén advertentiekosten m eens met Brouwer Can- I vrijblijvend informatie!- vaaronder GEEN TEN voor opdrachtgever) om "antrijn te gaan praten. Maak of vraag naar onze brochure. vr.pr. 174.500.- m' gesitueerde rov. ééngez.won. )erging. Tvr.pr. 139.500.- k.k. :ellig huisje v.v. nieuwe keukenen ïlkon vr.pr. 298.000.- k.k. -k.appartement met gr. garage. (Z.). compJ. inger. keukenen vr.pr. 169.500.- k.k- gesit. uitgeb. won. v.v. luxe keuken in/plaats en in spouw uitgevoerde vanaf vr.pr. 189.500.' kJi' >c hoekwoning o.a. v.v. garage- ven. 3 slpks.. zolderverd. (mogh- - vr.pr. 199.500.- k.k- gesit. op 190 m' v.v. gas-cv, luxe ler. badk., 4 slpks en diepe tuin met legvr.pr. 389.000.- fcfc st. fcarakt. woonh. v.v. Franse kap irage/berging/kleine kantoorruimte- 'END van 11.00 tot 14.00 uur IG GEOPEND 0-14.00 uur. Weekendtelefoon dhr. J. Brouwer 013-633956 Academiesingo' 4811 AB Breda Tel. 076-225700 n onze biljartmedewerker ide - Het kwam als een errassing voor velen. Slechts enkele insider wist dat len hi het 'westen' het iiigdbiljarten van de grond |ilde krijgen. Maar onlangs, 'jdens de organisatie van het eeuws-Vlaams kampioen- •nap voor de jeugd bleek, at de biljartvereniging Hof au Eede reeds een heuse sugdafdeling heeft. jeugdbiljartvereniging innen het district Zeeuws- panderen van de Koninklijke «erlandse Biljart Bond P®B) was tot op heden een f 'even beschoren. Positieve "zondering daarop vormt al ja- i® JBH uit Hulst. Toch belet andere clubs niet om aan de |e8 te timmeren en een jeugd- éremging in het leven te roe- P NASA in Axel onderneemt ptoede pogingen een jeugdbil- vereniging van de grond te Alen. Sinds kort is daar Hof P,™?® bij gekomen. Het op- L ehjke van die vereniging is, k ,men binnen de kortste keren Snm.reng van tien ieugdbil- ws kon rekenen. Daarmee die club de benaming van grensdorp 'Een kern waar pit a'le eer aan. die momenteel het loi ]arten' "I nauwe samen- puig met Eddy de Croock, «zonder stimuleert is Eddy de Nelaere. Geen onbekende lijartegenen die al jaren in het fctwereldje meelopen. Hij met Ziln oude vere" Jpig BCD destijds borg voor ®iom?aF1Sat'e van tEd van kam" 'estehitappen op dist™ts,- ge- L jjh en zelfs nationaal ni- ïnrtcv de ereklassers in het IiRrnTvarena! eens te gast kfe' De 48ïarige Eddy de I praatre Weet duS waarover Leden van de jeugdbiljartvereniging Hof van Eede bijeen in het clublokaal. to hifk.,een zware ziekte hem ff1 het biljartmetier te werpen. Een vorm van botontkalking en de talrijke daaruit voortvloeien de operaties hebben zijn mobili teit doen afnemen. Ondanks dat feit heeft hij de draad weer op gepakt en wil hij zich vooral bezig houden als organiserende kracht achter de schermen. Mo gelijk, als zijn nieuwe rolstoel aan huize De Wispelaere in St.- Kruis wordt bezorgd, dat hij ook vanuit dat vervoermiddel weer zelf volop actief wordt. Dat is nog even een open vraag. Wel zeker is zijn voorliefde voor het jeugdbiljarten. Hij vertelt. „Door perikelen scheidde een aantal jaar geleden een zestal biljarters zich af van de biljart vereniging De Kastelein in Eede en begon een eigen clubje onder de naam Hof van Eede in de gelijknamige lokaliteit. Toen an derhalf jaar terug ook de biljart vereniging BCD uit elkaar viel, stapte een groot aantal leden over naar Hof van Eede. Aan vankelijk stond ik enigszins sceptisch tegenover die samen smelting, omdat de combinatie Eede/Aardenburg meestal niet botert. Maar ik heb me daar lelijk in vergist, want alles ver loopt naar wens en overtreft zelfs mijn meest positieve ver wachtingen. Wij zijn daar uitste kend opgevangen. Vanuit die sa mensmelting is de jeugdafdeling .ontstaan. Het was mij en andere leden opgevallen, dat tijdens onze clu bavond op vrijdag, altijd een aantal jongeren uit Eede in de Hof van Eede aan het topbiljar- ten was, een spelletje voetbal speelde in de sportzaal en in het bijzonder belangstelling toonde voor ons biljarten. Daarop heb ben wij ingehaakt en de jongens met het carambole-biljarten kennis laten maken. Dat sloeg zo aan, dat we binnen de kortste keren op tien jeugdleden in de leeftijd van 12 tot 17 jaar kon den rekenen. Biljartkledij Ze stortten zich vol overgave op deze voor hen vrij nieuwe sport en zijn iedere clubavond vrijwel voltallig aanwezig. Onlangs hiel den we het kampioenschap van Zeeuws-Vlaanderen op handi cap-basis voor de jeugd. Dat sprak enorm aan, bij zowwl de jeugd als de ouders. Er. mochten vier spelers van ons deelnemen aan dat kampioenschap. Die hebben we in een fraai tenue gestoken. Ook de andere jongens worden in de toekomst van bil jartkledij voorzien. Het is nog een kwestie van de nodige finan ciën bij elkaar zien te krijgen. Tekenend voor het enthousiasme is het gegeven dat we in septem ber met twee jeugdteams starten, en dat ze allemaal in KNBB-ver- band gaan biljarten. We willen onze club uitbreiden en denken dat de mogelijkheden hier in Van onze hockeymedewerker Terneuzen - Het is nog niet vaak voorgekomen dat Olympia als scherprechter kon fungeren bij de titelaspira ties van het Hulster Rapide. Dit seizoen is dat wel het geval. HOCKEY Zondag 8 mei om 14.30 uur treffen beide teams elkaar in de derde klasse D van de hockeycompetitie voor man nen op het sportpark Oude Vaart in Terneuzen. Voor Olympia staat er niet veel op het spel. De ploeg van coach Hardy Meyer is, na een matige competitiestart, opgeklommen naar een plaats ruim verwij derd van de degradatiezone. Verlies is zeker niet rampzalig voor de thuisploeg, maar het is een bekend gegeven dat het duel tegen Rapide altijd als een prestigeslag wordt gezien. Dat zal nu niet anders zijn. De belangen voor Rapide lig gen veel hoger. Doordat kop loper Dordrecht met 2-2 gelijk speelde tegen Hoekse Waard kwam Rapide terug tot op één punt en weer duidelijk in beeld voor de titelstrijd. Met nog twee duels te gaan is dat punt uiteraard een kloof die te overbruggen valt. Dan moet de formatie van coach Ron d'Hondt zeker het duel tegen Olympia in winst omzetten en waarschijnlijk ook het slot- duel tegen Pollux met succes afsluiten. Dan nog is het niet zeker of de Hulster ploeg ge huldigd wordt. Dat ligt puur aan hetgeen koploper Dord recht doet. Die ploeg komt op zondag 8 mei op bezoek bij het Goes van Frits van de Berg. In de wandelgangen kon men opvangen dat Goes alles in het werk zal stellen het Dordrecht zo moeilijk mogelijk te maken. Voor Rapide zou het een uit komst zijn als Goes de koplo per een punt afhandig maakt. Lukt dat, en wint Rapide van Olympia, dan wordt de slot- ronde op zondag 15 mei bij zonder interessant. Op papier zijn de beste kansen in dat duel voor de mede-titelkandi daat, maar het is insiders in middels opgevallen dat Olym pia beter begint te draaien. De ploeg dendert nog wel niet als een sneltrein, maar het combi natiespel verbetert en men komt ook regelmatig gevaar lijker voor doel dan in de beginfase van de competitie. Tijdens de slotronde krijgt Ra pide bezoek van Pollux en gezien de stand van de rang lijst mag dat geen probleem opleveren. Voor Dordrecht ligt dat toch iets anders, want die ploeg ontvangt dan. de stevige middenmoter Spijkenisse. Van onze sportmedewerker Sluis - Maike van Damme is amper vijftien en toch is de prijzenkast van het badmintontalent uit Sluis al aardig gevuld. Daar kwamen tijdens de jongste sporthuldiging van de gemeente Sluis nog drie 'verse' attributen bij. Drie keer mocht ze in de statige Belfortzaal naar voren komen. Dit voor drie Zeeuwse titels behaald in 1993 (enkel- en dubbelspel en mixed). Begonnen is ze, hoe kan het anders als je vader voorzitter is, bij het plaatselijke Schepnet. FOTO WIM KOOYMAN. West-Zeeuws-Vlaanderen daar voor aanwezig zijn. In heel de omgeving is er geen enkele jeugdbiljartvereniging. Jonge ren, zowel meisjes als jongens, die interesse hebben zijn wel kom. Op vrijdagavond kunnen ze biljarten tussen zeven uur en half tien in de B-poule, die uit de tien jeugdbiljarters en drie da mes bestaat. We letten er wel op dat de jeugd op tijd naar huis gaat en dat minderjarigen zeker geen alcohol gebruiken. We wil len een echte jeugdbiljartclub vormen en geen ploegje dat vol ledig in het seniorenbiljarten in tegreert. Ik denk dat dit juist één van de belangrijkste funderingen is om een gezonde jeugdbiljart vereniging te laten ontstaan. Het begon allemaal in 1988. Het ging snel, want ze mocht vrij vlug een voorselectiewedstrijd spelen voor het provinciale ju niorenkeurkorps, werd er uitge pikt en in 1989 zat ze al in de Zeeuwse juniorenselectie waar het trainersduo Guus Maassen en Gerbrand Visser de diamant verder slijpen. Het op districts niveau spelende Schepnet zag haar in eerste instantie naar Backhand in 's-Gravenpolder vertrekken waar ze met het tweede team in de landelijke vierde klasse speelde. Komend seizoen zoekt ze het weer een stapje hogerop en gaat met het Middelburgse Avanti derde klas se landelijk spelen. Het op één na hoogste niveau in Zeeland. Pas terug van de Europese kam pioenschappen in Den Bosch, maar dan wel ais toeschouwster, ziet ze Avanti helemaal zitten. De Europese kampioenschappen vielen als kijkstuk wat tegen. „Je kunt beter naar een 'Dutch Open' gaan kijken. Daar komen de echte grote meesters van de badmintonsport in actie. De Ja panners, Chinezen, Maleisiërs en Indonesiërs zijn toch de toon aangevende landen in deze sporttak. Op Europees vlak doen de Denen wel aardige dingen, maar ze komen tegen de spelers en speelsters uit Zuidoost Azië toch te kort." Maike kan er van genieten zoals ze zelf ook van haar sport geniet. „Vergis je niet, het is conditio neel een zware sport. Het is niet alleen maar de shuttle hoog hou den. Concentratie, tactiek en reactievermogen spelen een gro te rol." Er werd de afgelopen jaren een aardige brok trainings- arbeid verricht. Naast trainingen in de plaatselijke sporthal 'De Vliete' gaat het wekelijks naar sporthal 'Reimerswaal' in Krui- ningen voor de districtstraining. Aansluiting Daarbij kwamen afgelopen jaar nog de tainingen bij het 'Top sport Steunpunt Rotterdam' waarmee men de aansluiting tussen de districts- en nationale jeugdselectie kleiner hoopt te maken. Daar is ze inmiddels mee gestopt. Het vergde te veel tijd voor de derdejaars VWO-scho- liere aan de scholengemeenschap 't Zwin in Oostburg. „Als sporter ben je in Zeeuws- Vlaanderen gehandicapt. Voor dat wij de Westerschelde over zijn, is de rest al het land door gereisd. Rotterdam was daarom niet meer op te brengen, want ik vind mijn studie belangrijk en er is ook na het badminton nog een leven." Dat beaamt ook vader Frank, zelf eveneens een badminton- dier. Speelde zelf ook voor Schepnet en is sinds 1990 voor zitter van de bloeiende club uit Sluis. Frank van Damme: „We zitten nu boven de honderd le den. Voor een plaatsje als Sluis met nog geen drieduizend inwo ners vind ik dat knap. Het leeft hier ook wel, al zitten we net als in de rest van Zeeuws-Vlaande ren met het probleem van een gebrek aan gediplomeerd kader en laten de jongens het hier afweten. Onder de vijftig gere gistreerde jeugdleden zitten am per zeven jongens. Dat Maike het zo lekker doet, is leuk, maar hoe hoger je gaat spelen, hoe zwaarder het zal worden. Ik denk echter wel dat ze het op kan vangen als de periode er aan komt dat het wat minder zal gaan en die periode zal onge twijfeld komen." Naast voorzitter van Schepnet beheert vader Frank ook nog het secretariaat van het district. „Dat is overigens meer op papier dan in werkelijkheid, want we hebben iemand die het vele werk opknapt. Ik heb daar gezien mijn zakelijke beslommeringen geen tijdvoor." Wat de nabije toekomstplanning van Maike is? „Zo hoog mogelijk gaan spelen. Ik zou best in de nationale selectie willen zitten, maar zo lang ik hier woon zal dat wegens de afstanden geen haalbare kaart zijn. De vraag is trouwens of ik dat ook kwalita tief wel zou kunnen halen." Zus Ilonka, 13 jaar en hoe kan het anders ook actief met de shuttle bij Schepnet, luistert mee. Zij weet ons exact te vertellen dat de badmintonsport al ruim hon derd jaar oud is. Daar moest zelfs vader Frank het antwoord op schuldig blijven. Maike van Damme, het bad mintontalent uit Sluis. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE.

de Stem | 1994 | | pagina 13