'verwinning met afbraakvoetbal DE STEM Stoffelijk overschot Senna in Brazilië GOLFn ggelegd. UITSLAGEN STANDEN Verontwaardiging over verloop Ajax-Groningen ^rsenal verslaat favoriet Parma in finale Europa Cup II X Tony Rominger blijft ongenaakbaar TAPVERHUUR x I slijterij en wijnhandel De Druiventros" |n de toegewe- laakt worden. Uwerkelijk in te B SPORTNIEUWS KORT I huur stoelen - tafels en sta-tafels IrjsJs mei ook in Heksenwiel (Haagse Beemden) I Leicentrum Epelenberg Breda 076-210026 S Sport 3 verslaggever d VW zal geen protest Uekenen tegen de Gro sse stunt bij Ajax. In sta bij pe Meer won FC Gro- 'jen dinsdag verrassend o-2 van de kersverse [^kampioen. Door deze [merkelijke zege bezet WV |een plaats onder de streep [dreigt deelname aan de Lotie/degradatie-na-cr- letitie. I Koelclub is zondag zelfs bij I zege op RKC niet veilig. De [nlose formatie is afhankelijk korden van de resultaten van Utrecht, Groningen en Heeren veen. Vice-voorzitter Wim Snijders van VW ziet weinig heil in een protest. „Wat schieten we er mee op? Niets toch. Groningen heeft gewonnen, dus de twee punten zitten de knip. Daar zal een protest van VW of van de ande re gedupeerde degradatiekandi daten niets aan veranderen. Er is tijdens het duel Ajax - Gronin gen niets onregelmatigs gebeurd, dus ik zie geen enkele reden waarom de KNVB stappen zou ondernemen na een protest van bijvoorbeeld WV." Snijders sluit niet uit dat VW na de competitie de KNVB een 'briefje' zal sturen met de vraag of de voetbalbond in de toe komst dergelijke naar competi tievervalsing riekende voorval len wil vermijden. De vice-voor zitter: „We kaarten de zaak waarschijnlijk wel aan. Maar pas na afloop van de competitie. Dus ons schrijven is geen pro testbrief in de zin dat we van de KNVB verlangen dat iets aan de uitslag van Ajax - Groningen gedaan wordt. Dat is namelijk toch niet mogelijk. Maar ik vind het wel nodig dat de bond een officiële reactie van VW krijgt waarin de club duidelijk laat weten het niet eens te zijn met de gang van zaken." RKC-aanvoerder Marcel Brands noemt de uitslag bij Ajax-Gro ningen eigenlijk 'een normaal re sultaat'. „Gezien de situatie kon je in feite niets anders verwach ten," zegt Brands. „Ik was er vooraf al bang voor. Via tele tekst heb ik de wedstrijd ge volgd. Na een half uur stond het nog 0-0. Toen was voor mij al duidelijk waar het naar toe zou gaan." „Het is natuurlijk belachelijk dat zo'n belangrijke wedstrijd twee dagen na het kampioen schap van Ajax wordt gespeeld. Iedereen, ook de KNVB, had vooraf kunnen weten dat dit uit de hand zou lopen. Nu kun je er gerust geld op zetten dat Gro ningen - Vitesse zondag een ge- lijkspelietje wordt. Ze hebben beide genoeg aan een punt. Dat zal wel net zo'n lachertje worden ais die wedstrijd in Amsterdam. Ik heb begrepen dat Utrecht er met de hele selectie bij was. Leo van Veen vond het een aanflui ting, Ajax heeft niet eens gepro beerd om er een leuk afscheid voor Menzo en Pettersson van te maken." Utrecht-trainer Van Veen zegt dat hij in Amsterdam een 'dra matische wedstrijd' heeft gezien. „Ajax heeft zich heel slecht van zijn professionele kant laten zien," verklaart Van Veen, die vooral geen goed woord over heeft voor de KNVB. De voet balbond heeft vorige week pro testen van Utrecht en Heeren veen met betrekking tot de in haalwedstrijd van dinsdag naast zich neergelegd. Van Veen: „Daaruit komt een grote min achting van de KNVB voor een normaal competitieverloop naar voren. Want waarom kon die wedstrijd niet verplaatst worden naar donderdag?" [penhagen (anp) - Na 24 jaar heeft Arsenal weer een flernationale prijs gewonnen. De Londenaren versloe- i gisteren in Kopenhagen in de Europa-Cup-II-finale met 1-0. Daarmee redde de ploeg van trainer iorge Graham voor volgend seizoen deelneming aan iropees voetbal. Graham had de overwin- ig een bijzondere betekenis, Twas er in 1970 ook al bij. [en nog als speler van 'The uiers' (iie destijds in de finale i de beker der Jaarbeursste- i, de voorloper van de UEFA- i, Anderlecht versloegen. Het Jde zevende keer dat een En- Ks team de beker der beker- paars won. lelverdediger Parma begon als loriet aan de wedstrijd. Bij ïsenal ontbraken de Deense jddenvelder John Jensen en palier Ian Wright. Vooral het Hies van de spits, die in de (ve finale tegen Paris Saint main tegen een 'domme' kaart aanliep, baarde faham zorgen. Zonder Wright mt de Engelse ploeg maar beizaam tot scoren. In de com- Ritie maakte de international putoe 23 doelpunten en in de 'opa-Cupduels was hij goed jor vier treffers. In zijn plaats lelde de pas 19-jarige Ian Sel- i ploeg van trainer Nevio Sca- :kon daarentegen aantreden in sterkst mogelijke opstelling, ala kende zelfs een luxe pro- tem. Eén van de vier buiten luiers moest op de tribune latsnemen. De Colombiaanse raanvaller Faustino Asprilia de Zweedse schaduwspits To ts Brolin zijn 'zekerheidjes', dat de trainer moest kiezen ssen de Belg Georges Grün en Argentijn Roberto Sensini. ala gaf de voorkeur aan de ^ïdamerikaan, hoewel Grün al 'en in de hoofdmacht speelt, 'getwijfeld zal Scala bij zijn "ze hebben gedacht aan de tkomst van de club. En daar 'akt de 32-jarige Belg geen meer van uit. Hij zet waar- djnlijk deze week nog zijn (ADVERTENTIE) AMERICAN HOTEL SALES 92 sets v a. 199,-/12-delige sets Ji®'1graphite sets v.a 999.-/ ™SÜN Jumbo Hippo+ 325,- (graph.) 35,-(steel)/trolley alu v.a. 119,- (seel89,-)/ bagstands 27,50 regen- rang v a 129,- schoenen en alle tessoires (alles met volledige garantie) WEKEND GOEDKOPE FABR1EKSVERKOOP £OR OP NU OF NOOIT vrijdag 6 mei (12-2! uur) en b toteroog 7 mei (10-17 uur) 'MKIjon Hotel Rosmalen let Utrecht-Den Bosch, afslag Rosmolen) handtekening onder een contract bij zijn oude club, Anderlecht. Van de tribune in het met 33.765 toeschouwers sfeervolle Idrae- tsparken in Kopenhagen zag Grün zijn team sterk openen. Al na drie minuten leek Brolin te scoren uit een typisch Parme zaanse aanval. Rechtsachter Bennarivo stoomde, zoals op links zijn collega Di Chiara vaak deed, met de bal aan de voet richting de achterlijn. Zijn voor zet was weliswaar op maat, maar Brolin miste het doel op een haar. Tien minuten later leek de Zweed wel te scoren. Na een geslaagde samenwerking tussen de drie vedetten van Parma (Zola, Asprilia en Brolin) schoot laatstgenoemde de bal tegen de paal. Dat het vizier van de Londense spits Alan Smith scherper stond, bewees hij in de 21e minuut. Zonder dralen haalde hij, op de rand van het strafschopgebied, met links doeltreffend uit, 1-0. De onverwachte treffer bracht de Italianen van hun stuk. Asprilia miste de grote vorm die hij in de kwartfinales tegen Ajax nog veelvuldig ten toon spreidde. De Colombiaan, die vorig jaar in de met 3-1 gewonnen finale te gen Antwerp ontbrak, bemoeide zich meer met scheidsrechter Krondl dan met het spel. Het leverde hem vlak voor rust een gele kaart wegens praten op. Bovendien was hij te vaak uit op eigen succes. Arsenal bestreed de bekerhouder op 'Italiaanse' wijze. De aanval lers van Parma liepen zich tel kens stuk op het hechte Engelse verdedigingsblok van vijf man. Vooraf had Scala zijn man schappen al gewaarschuwd voor de defensieve speelwijze van de opponent. Hij noemde Arsenal een 'on-Engelse' ploeg, die op slimme wijze de counter han teert. In tegenstelling tot Ajax en Benfica die ervoor hadden geko zen Parma voetballend te be strijden. Uiteindelijk bleek het afbraakvoetbal van Arsenal suc cesvoller... ARSENAL (ENG) - PARMA (ITA) 1-0 (1-0). 21. Smith 1-0. Scheids rechter: Krondl (Tsj). Toeschouwers: 40.000. Gele kaart: Adams, Camp bell, Selley (allen Arsenal), Apollo- ni, Asprilia (beiden Parma). ARSENAL: Seaman; Dixon, Adams, Bould en Winterburn; Davis, Mor row en Selley; Campbell, Smith en Merson (87, McGoldrick). PARMA: Bucci; Benarrivo, Minotti, Apolloni en Di Chiara; Sensini, Pin (70. Melli), Zola en Crippa; Brolin en Asprilia. Sao Paulo/Parijs - Het stoffe lijk overschot van Ayrton Senna is woensdag in alle vroegte op het vliegveld van Sao Paulo gearriveerd. Een straaljager van de lucht macht begeleidde op het laat ste traject voor de landing het lijntoestel met daarin de doodskist van de zondag bij de Grote Prijs van San Mari no omgekomen formule I- coureur, die vanochtend be graven wordt. Na aankomst werd de doodskist met militaire eer ontvangen en overgebracht naar een tot affuit omgeboüwde brandweerwagen. Er klonken zestig saluutschoten. Zes kadetten van de luchtmacht drapeerden de kist met de geel groene nationale vlag. Langs de dertig kilometer lange route van het vliegveld naar het centrum van Sao Paulo hadden zich hon derdduizenden belangstellenden verzameld. Tot de teraardebestelling is het lichaam van Senna opgebaard in het parlementsgebouw van de staat Sao Paulo. In de nacht van dinsdag op woensdag had zich al een 600 meter lange rij van men sen gevormd, die hun held de laatste eer wilden bewijzen. De autoriteiten verwachten dat ze ker 200.000 mensen langs de baar zullen komen. De internationale autosportfede ratie (FIA) heeft, in spoedberaad bijeen, een aantal veiligheids maatregelen genomen als reactie op de tragedie op het circuit van Imola, waar behalve Senna ook de Oostenrijker Roland Ratzen- berger het leven verloor. FIA-voorzitter Max Mosley ver telde woensdag dat er bij de Grote Prijs van Monaco op 15 mei al veranderingen worden doorgevoerd om de risico's in de pitsstraat te beperken. Ook wil de FIA met spoed iets doen aan de enorme snelheden van de for- mule-l-bolides. De federatie denkt daarbij aan het verbieden van verdere aërodynamische aanpassingen, maar vooral aan beperking van de maximale brandstoftoevoer naar de motor. Voorts gaat de FIA onderzoeken hoe het hoofd en de nek van de coureur beter te beschermen te gen de inwerkende krachten bij een botsing. Senna liep bij de crash ernstig hersenletsel op, Ratzenberger brak zijn nek door de plotselinge, gigantische ver traging. Een airbag kan een op lossing zijn. Honderdduizenden begeleiden het stoffelijk overschot van Ayrton Senna in de straten van Sao Paulo. foto ap Mosley haastte zich te verklaren dat de ongelukken geen verband met elkaar hebben noch te wij ten zijn aan de reglementswijzi gingen die de FIA dit seizoen doorvoerde. Het eerste onder zoek toonde volgens hem niets aan dat wijst op een vergelijkba re oorzaak of op onvoldoende veiligheidsvoorzieningen op het circuit. De ware toedracht is mogelijk pas over een maand bekend. De Italiaanse autoritei ten hebben de gecrashte wagens in beslag genomen. Mosley maakte ook bekend dat in Monaco in de pits een systeem komt dat ook in de Verenigde Staten bij de Indycar-races in gebruik is. De boxen worden zo geconstrueerd dat binnenkomen de en vertrekkende wagens ge dwongen zijn met minimale snelheid te rijden. Bovendien mogen mecaniciens alleen nog de straat op als ze daadwerkelijk aan het werk moeten. Ze mogen er niet staan te kijken naar de race, zoals in Imola. Ook zal waarschijnlijk, door loting, van te voren be paald zijn wanneer een coureur binnen mag komen om te tanken of een nieuw setje banden te halen. Afgelopen weekeinde raakten vier mensen gewond bij een ongeluk in de pits door een wegvliegend wiel. DONDERDAG 5 MEI 1994 DEEL Biljarters onderzoeken afsplitsing KNBB Den Haag - Het bestuur van de Vereniging van Grand Prix-spe- lers (WGPS) gaat de mogelijkheden onderzoeken een zelfstan dige driebandenorganisatie buiten de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond (KNBB) op te richten. Op de algemene ledenverga dering van de WGPS, 30 mei in Heeswijk-Dinther, zal hierover een besluit worden genomen. Het bestuur van de spelersvereniging, onder voorzitterschap van Cees Wijnbeek (tevens lid van de commissie topsport van de KNBB), is uiterst ontevreden over de huidige gang van zaken in de driebandenwereld. Het mislukken van een bemiddelingspo ging tussen de professionele Biljart World Association (BWA) en de Europese- (CEB) en wereldbond (UMB) op 28 april speelt hierin een grote rol. Tevens stoort de WGPS zich aan de voornemens van de KNBB om spelers te dwingen een keuze te maken voor CEB en UMB, en schorsingen door deze organisaties voor wedstrijden in KNBB-verband over te nemen. Het bestuur van de vereniging, die circa 150 leden telt, acht dit onaanvaardbaar en gaat onderzoeken of er een draagvlak bestaat voor een nieuwe driebandenorganisatie buiten de nationale bond. De WGPS denkt dan aan het zelf organiseren van de nationale competitie, het bekertoernooi, de rankingevenementen, de Masters en de internationale toernooien onder auspiciën van de BWA. PSV wil transfer Pahlplatz afronden Eindhoven - De overgang van Boudewijn Pahlplatz naar PSV lijkt nog slechts een kwestie van tijd. Vandaag praat PSV met het bestuur van FC Twente over de transfersom - rond de- anderhalf miljoen gulden - van de rechterspits. Met Pahlplatz zou de Eindhovense club in een eerder stadium al tot een akkoord zijn gekomen. De ontslagaanvraag voor Berry van Aerle is door PSV ingetrok ken. De 31-jarige verdediger mag aan het eind van het seizoen transfervrij vertrekken. De Helmonder krijgt door PSV geen nieuw contract meer aangeboden. Joop Hiele is na een jaar afwezigheid weer onder dak. De 35-jarige doelman kwam tot overeenstemming met h'et bestuur van de Deventer eredivisieclub Go Ahead Eagles over een contract van één jaar. De transfervrije Hiele stond het afgelopen seizoen op non-actief na onenigheid met voorzitter Cees den Braven van zijn vorige club Dordrecht'90. Go Ahead zocht een nieuwe doelverdediger na het recente ontslag van de Nigeriaan Rufai. De technische leiding van Feyenoord heeft veel vertrouwen in Giovanni van Bronckhorst. De linksbenige middenvelder, die dit seizoen aan RKC is uitgeleend, tekende bij de Rotterdamse club een nieuw, verbeterd contract. Het 19-jarige talent blijft nu tot de zomer van 1998 eigendom van Feyenoord. Geen vervanger Ratzenberger Stuttgart - De formule l-renstal Simtek zal bij de Grote Prijs van Monaco met slechts één wagen vertegenwoordigd zijn. Uit respect voör de afgelopen weekeinde op Imola verongelukte Oostenrijker Roland Ratzenberger zal voor die race geen vervanger worden ingezet. De Australiër David Brabham, zoon van de drievoudige wereld kampioen Jack Brabham, start op 15 mei in Monaco wel bij de vierde Grand Prix van het seizoen. Zware straf aanvallers Kerrigan Portland - De aanvallers van kunstrijdster Nancy Kerrigan zijn tot achttien maanden gevangenisstraf veroordeeld. De rechter in Portland, in de Amerikaanse staat Oregon, strafte Shawn Eckhardt, Shane Stant en Derrick Smith alledrie even streng. Het drietal zat sinds 14 januari in voorarrest. Eckhardt was de persoonlijke lijfwacht van Harding, de concur rente van Kerrigan, die later bekende van de aanslag te hebben geweten. Stant sloeg Kerrigan op 6 januari met een ijzeren staaf tegen haar been, Smith bestuurde de vluchtauto. Straffen betaald voetbal Zeist - De tuchtcommissie van de KNVB heeft de volgende spelers geschorst voor één wedstrijd: Blind (Ajax), Gerver (Den Bosch), De Jong (Excelsior), Trentelman (De Graafschap), Brinks (Groningen), Van Tuinen (Heerenveen), Popescu (PSV). Engelse profboksers eisen maatregelen Londen - Engelse profboksers hebben met onmiddellijke ingang ingrijpende wijzigingen in de medische begeleiding geëist naar aanleiding van de dood van zwaar-bantamgewicht Bradley Stone afgelopen week. De associatie van Engelse boksprofessionals (PBA) vraagt om mogelijkheden tot hersenonderzoek aan de ring, de vervanging van de CT-scan door de MRI-scan en een verplichte observatie van 24 uur in een ziekenhuis van alle boksers die in een partij knock out zijn gegaan of zwaar op het hoofd zijn getroffen. Amerikaan Lindsay betrapt op doping Milaan - De Amerikaanse ijshockeyer Bill Lindsay is tijdens het toernooi om het WK ijshockey in Italië betrapt op het gebruik van verboden stimulerende middelen. Bij de dopingcontrole na de wedstrijd op 2 mei tussen de Verenigde Staten en Finland zijn in de urine van Lindsay sporen van amfetamine aangetrof fen. De Amerikaan is tot het einde van het jaar van alle internatio nale toernooien uitgesloten. ttdorra (anp) - Tony Romin- ei blijft in de Spaanse ber- ongenaakbaar. In de snde etappe toonde de lei- van de Vuelta opnieuw m overmacht. r Zwitser liet de zege van de "Mginnerit van Igualada naar hooggelegen Andorra welis- aan de Columbiaan Angel hwgo, maar zette op de laat- Wi meter zonder al te veel »P«mmgen een eindsprint in. jii° zhn mede-achtervolgers j,, Zarrabeitia het nakij- n voegde weer enkele se tt toe aan zijn voorsprong. van elf renners brak silometer de koers. Het 4 Stug met 43 kilometer per h °Jl6r de wegen. Gert-Jan te>n Se, on dit tempo niet toen haakte al snel af. je„rfaniaard Galarreta begon fc de klim de Alto in rit. van de drie cols Mie teetS]e en de buiten cate- 'tedt li j ^daling van de tol, de Alto de Ordino, kwam de koploper ten val. De vangrail behoedde hem voor een duik in de diepte. Hij werd bij gehaald door een groep van der tig achtervolgers. Rominger werd daarin omringd door zes ploegmaten. Zülle en Zarrabeitia, de naaste 'belagers' van Rominger, bleven de gehele etappe in het wiel van de Zwitser. Aan het begin van laatste klim moest Breukink uit het nog dertigkoppige groepje lossen. Camargo demarreerde in de slotfase van de rit, waarin de renners regen, kou en wind moesten doorstaan. De Colombi aan kwam met een voorsprong van 23 seconden als eerste over de streep. Rominger eindigde als tweede, op enkele tellen gevolgd door onder andere Zülle en Zar rabeitia. Breukink kon zich op nieuw niet met de allerbesten meten en kwam met een achter stand van 3.21 als negentiende binnen. Tristan Hoffman, oud-Neder lands kampioen, stapte na vijftig kilometer van zijn fiets. Hij ver stuikte eerder deze week bij een valpartij de rechterenkel en had niet voldoende kracht om bergop te rijden. Duinkerken De Fransman Eddy Seigneur heeft gisteren de derde etappe van de Vierdaagse van Duinker ken gewonnen. Seigneur reed de individuele tijdrit van 18,4 kilo meter in de omgeving van het Noordfranse Val-Joly in 23 mi nuten en 23 seconden. In het algemeen klassement nam de tijdritspecialist de leiding over van de Belg Wilfried Nelissen uit de ploeg van Peter Post, die dinsdag en woensdagmorgen de eerste twee etappes had gewon nen. Martin van Steen uit Dongen eindigde in de ochtendetappe als zesde. Furlan In de Ronde van Romandië re geerden de Italianen. Na 171,1 kilometer in regen en wind won Giorgio Furlan de sprint van negen man. Landgenoot Marco Saligari werd tweede, de Zwitser Pascal Richard derde. UITSLAGEN Ronde van Spanje, tiende etappe, Igualada-Andorra: 1 Angel Camargo (Col) 205 km 5.19 58 (38,560 km/u), 2. Rominger (Zwi) 0.23, 3. Zülle (Zwi) 0.25, 4. Zarrabeitia (Spa) 0.25, 5. Cubi- no (Spa), 6. Rincon (Col) 0.29, 7. Le- blanc (Fra), 8. Perez (Spa) 0.31, 9. Alberto Camargo (Col) 0.33, 10. Uria (Spa) 0.34, 11. Espinosa (Col) 0 42, 12. Delgado (Spa) 0.53, 13. Escartin (Spa), 14. Unzaga (Spa) 1.00, 15. Lanfranchi (Ita), 19. Breukink (Ned) 3.21. Opgege ven: Hoffman (Ned). Algemeen klassement: l. Rominger 42 10.02, 2. Zarrabeitia 4 12, 3. Zülle 4.22, 4. Delgado 5.17, 5 Leblanc 6.15, 6. Cubino 6.30, 7. Rincon 7.35, 8. Aparicio (Spa) 7.39, 9. Escartin 8.47, 10. Montoya (Spa) 9.04, 11. Perez 9.13, 12. Breukink 9.20, 13. Angel Camargo 10.02, 14. Alberto Camargo 10.08, 15. Unzaga 10.11, 47. Voskamp 32.08, 80. Theunisse 44.05, 82. Den Bakker 44.30, 110. Van Poppel 53.00, 116. Harmeling 54.51, 149. en laatste Strazzer (Ita) 1.32.56. Vierdaagse van Duinkerken, tweede etappe, Le Val Joly-Le Val Joly: 1. Wilfried Nelissen (Bel) 96 km 2.11.03, 2. Capiot (Bel), 3. Gontsjenkov (Oek), 4. Ludwig (Dui), 5 Kappes (Dui), 6. Van Steen (Ned), 7. Magnien (Fra), 8. Koerts (Ned), 9. Van Bondt (Bel), 10. Boucanville (Fra). Derde etappe, individuele tijdrit: 1. Seigneur (Fra) 18 km 23.23, 2. Kaspu- tis (Lit) 0.26, 3. Marie (Fra) 0.38, 4 Durand (Fra) 0.50, 5. Moreau (Fra) 0.58, 6. Ludwig 0.59, 7. Rous (Fra) 1.05, 8. Lesniewski (Pol) 1.06, 9. Tsjmil (Mol), 10. Arnould (Fra) 1.08. Algemeen klassement: 1Seigneur 8.37.49, 2. Kasputis 0.26, 3. Marie 0.38, 4. Durand 0.50, 5. Moresru 0.56, 6. Ludwig 0.58, 7. Rous 1.05, 8. Tsjmil 1.06, 9. Lesniewski, 10. Nelissen 1.08. Ronde van Romandië, eerste etappe, Neuchatel-Le Sentier: 1. Furlan (Ita) 171,1 km 5.30.08 (31,097 km/u), 2. Saligari (Ita), 3. Richard (Zwi), 4. Belli (Ita), 5. Dalla Santa (Ita), 6. Chiappuc- ci (Ita), 7. Giovannetti (Ita), 8. Vona (Ita), 9. De las Cuevas (Fra), 10. Hamp- sten (VSt) 0.03, 12. Bugno (Ita) 1.11, 14. Argentin (Ita) 1.36, 46. Indurain (Spa) 4.35. Algemeen klassement: 1. Saligari 5.36.50, 2. De las Cuevas 0.09, 3. Fur lan 0.10, 4. Richard 0.12, 5 Chiappucci 0.16, 6. Giovannetti 0.19, 7. Belli 0.31, 8. Dalla Santa 0.33, 9. Hampsten 0.34, 10. Vona 0.44, 11. Bugno 1.23, 43. Indurain 4.57. VOETBAL GEWICHTHEFFEN Sokolov (Tsj). EK. -54 kg: 1. Mutlu (Tur) 277,5 kg (122,5 trekken-155 stoten), 2. Mintsjev (Bul) 275, 3. Polanidis (Gri) 260. -59 kg: 1. Peschalow (Bul) 297,5 kg (135-162,5), 2. Panajotow (Bul) 290, 3. Tzelilis (Gri) 287,5. GOLF Roermond. Muermans Cup, profs Stand na eerste ronde: 1. Steen kamer 70 slagen, 2. Saxton 71, 3. Muntz, Smits van Waesberghe, Huurman, Forrester, Giles 72. SPORTPRIJSVRAGEN Duitse midweeklotto Trekking A; 6-19-31-32-40-44, reservegetal: 5. Trekking B: 1-3-17-23-25-30, reservegetal: 19. Spel '77: 25 80 963. Super 6: 58 80 48. TENNIS Hamburg. Mannen, 3,4 miljoen gulden Tweede ronde: Haarhuis (Ned/14) - Nargiso (Ita) 6-2 6-2, Medvedev (Oek/4) - Karbacher (Dui) 6-2 6-3, Korda (Tsj/8) - Burillo (Spa) 6-3 3-6 6-2, Tsjes- nokov (Rus/16) - Apell (Zwe) 6-4 6-2. Rome. Vrouwen, 1,5 miljoen gul den Tweede ronde: Schultz (Ned) - Stafford (VSt) 6-1 6-3, Krüger (ZAf) - Wegink (Ned) 7-5 6-2, Wiesner (Oos) - Muns-Jagerman (Ned) 7-5 6-1, Spirlea (Roe) - Sabatini (Arg/3) 6-4 6-3, Huber (Dui/4) - Zanetti (Ita) 2-6 6-3 6-3, Grossman (VSt/13) - Golar- sa (Ita) 3-6 6-1 6-2, Cecchini (Ita) - Cacic (VSt/14) 6-4 6-2, Tarabini (Arg) - Baudone (Ita) 2-6 6-3 6-1, Gorrochategui (Arg) - Quentrec (Fra) 2-6 6-3 6-1, Habsudova (Slw) - Fortuni (Ita) 6-4 6-3. Pinehurst (VSt). Mannen, 625.000 gulden Eerste ronde: Martin (VSt/1) - Dunn (VSt) 7-6 6-2. Morgan (Aus/7) - Mancini (Arg) 7-6 6-4, Bergström (Zwe) - Garat (Arg) 6-1 1-6 7-6. Engelse Premier League: Man chester United - Southampton 2-0, Chelsea - Coventry City 1-2. Frankrijk, kwartfinale beker toernooi: Olympique Marseille - MontpeUier 0-0 n.v. Montpellier wint na strafschoppen: 4-3. Auxerre, Lens en Nantes al ge kwalificeerd voor halve finales. OEFENWEDSTRIJDEN Cannes (Fra). BOLIVIA - SAU- DI-ARABIË 1-0 (0-0). 79. Erwin Sanchez 1-0. Toeschouwers: 700 Krakow. POLEN - HONGARIJE 3-2 (0-1). 10. Vincze 0-1, 48. Jalocha 1-1, 50. Klausz 1-2, 80. Baluszinski 2-2, 85. Fedoruk 3-2. Toeschouwers: 8.000 Vierlandentoernooi Miami (VSt) COLOMBIA - PERU 1-0 (0-0). 61. Lozano 1-0. Rode kaart: 28. Basombrio (Peru). EL SALVADOR - HONDURAS 3-1 (3-0). 6. Arce 1-0, 29. Arce 2-0, 36. Arce 3-0, 67. Suazo 3-1 IJSHOCKEY Milaan, WK Kwartfinales: Rusland - Vere nigde Staten 1-3 (0-1 0-2 1-0), Zweden - Italië 7-2 (1-0 4-0 2-2), Verenigde Staten en Zweden ge plaatst voor halve finales.

de Stem | 1994 | | pagina 9