Syrië verwerpt voorstel Israël Gratis Se) "Tieners1 Beenbreuk pans drama voor Tremelo Nymf UndT Uittocht uit Ruanda met geweld beëindigd Palestijnse vreugdetranen zijn opgedroogd ld )da 58 Ontruiming Golan-hoogvlakte in drie fasen afgewezen GriëksTiT Dag van de arbeid sober gevierd in ex-Oostblok BUITENLAND A4 fivé/clubs/06 ■ties voor de rubriek rivé/clubs/06 voor vrouwen Isex In 611 mannen bellen 3 a lijfmoeder" J graag bij jou ben Snoek x 20 mm 15.- Weet jij veel waardoor je inkomen onderuit gaat? Rode Kluner doodt vredesactivisten BUITENLAND KORT 11994 If# STEM MAANDAG 2 MEI 1994 ld tegen contante betaling aan fe kantoren worden opqeaeven ftimatie verplicht). n tltarief excl. BTW: Jdag 13,93 Zaterdag ƒ15 3? r.-tarief excl. BTW: trijdag 3,24 Zaterdag 3,54 pchter- toe (ed Ym). 5. Gratis Sex for two O6-4 ies en ■huis p/m 66-9596 D6-9519 P6-9845 D6-9785 Gratis adverteren >"4331 Sex for two Sexdating Sexmenu V p/m Probeer gratis 06-461Q I met je ploesje", ontje v. eb je dit |en trok 30 )US Perschil, I 65, vernieuwd 1 gpm 06-320.321.10 06-320.320.10 fe^AGWENS- rtentiekop" uw lijs inclusief BTW. Jeelvoud hiervan is mogelijk, lulieren. Wat moet u doen ladvertenties). bque of girobetaalkaart bij. yjnonze correspondent jjjrt Schampers fremelo - Normaal hadden lt er niet zo om getreurd jaar in Tremelo, het geboor- 11 tedorp van de Vlaamse pater jjamiaan. De beenbreuk van je paus, dat is alleen verve ld voor de kerkvorst zelf. Haar nu Johannes Paulus II just door die ongelukkige val in jijn badkamer niet voor de za- jgverklaring van Damiaan naar Tremelo komt, is niemand meer ;e troosten. Zelfs niet met een schietgebedje. Zaterdagmiddag kon het plaat- selijke Damiaancomité niet an ders dan ook het massaspel af gelasten, dat op de dag van het pausbezoek - zaterdag 14 mei - zou worden opgevoerd. Een moeilijk besluit in een emotio nele vergadering. Vrijdagavond, toen het nieuws al bekend was dat de onfortuin lijke paus niet naar België zou komen, repeteerden in het amfi theater nog 650 Tremelose kin deren. Het plaatselijke comité onder leiding van de energieke Jozef Eraly speelde toen nog met de gedachte om het massa spel gewoon door te laten gaan. Maar zaterdag viel dan toch het doek. Financiële en rationele motieven wonnen het van de emoties in Tremelo, een dorp gelegen tussen Leuven, Meche- len en Aarschot. Jozef Eraly en zijn bestuurleden in Tremelo hopen nu dat de paus later nog eens naar het geboortedorp komt van de in 1889 op het Hawaïaanse eiland Molokaï aan lepra gestorven pater Damiaan. Aan het spel over het leven van Damiaan waren maanden zouden meer dan 2.000 figuranten meedoen. Maar al hun moeite is nu voor niets geweest. Voorzitter Eraly van het comité in Tremelo koos eieren voor zijn geld, nadat duidelijk werd dat indien de voorstelling gewoon zou doorgaan het financiële ri sico geheel voor de plaatselijke organisatoren zou zijn. „Het spel opvoeren zonder paus, zou misschien minder volk trek ken." Het besluit is een zware klap voor Tremelo. Of het spel later dit jaar alsnog wordt opge voerd, hangt helemaal af van de vraag of en wanneer paus Jo hannes Paulus naar België komt, en of de kerkvorst dan ook Tremelo nog zal bezoeken. De kostuums en decors zijn in ieder geval klaar. Het plaatselijke comité zit in tussen met dozen vol speciale Damiaan t-shirts, Damiaan- pins, Damiaan-kaarsen en an dere prullaria, die speciaal voor dit pausbezoek waren bedrukt en gemaakt. De paus zelf heeft gisteren van af zijn ziekbed in het Romeinse Gemelli-ziekenhuis de gelovi gen toegesproken. Volgens zijn artsen herstelt de paus goed van de bijna twee uur durende operatie vrijdag. Daar bij is een pen aangebracht in het bovenste deel van zijn rech terdijbeen en de kom van zijn heup. De paus brak zijn been donderdagavond bij een val in de badkamer van zijn privé- vertrek, luidt de uitleg van het Vaticaan. Van een black-out zou geen sprake zijn. ..06-9611 -06-9610, -.06-96771 Klundert Buro SandrTwSL en fotoboek 11-23 ma-za l Tel. 01682-2167. D.nevr J Geniet v. 2 kanten 1qDm 06-320.320.14 Marcha v. achter. 100 com 06-96.18 (anonze redactie buitenland Damascus/Jeruzalem - Syrië houdt vast aan zijn eis dat lIsraël de hele Golan-hoogte moet ontruimen in ruil voor ■rede. Een voorstel waarbij Israël vooruitlopend op terdere terugtrekking eerst drie druzendorpjes terug geeft, werd gisteren door de Syrische autoriteiten van de liand gewezen. Israëlische plannen om de I Golanhoogte in acht jaar tijd in I drie fases te ontruimen, werden lioor de Amerikaanse minister I ran Buitenlandse Zaken Chris- (ADVERTENTIE) Per jaar raken zo'n 80.000 mensen arbeidsongeschikt. Door sport, een ongeluk, stress of ziekte. De financiële gevolgen zijn ingrijpend. Iemand met een inkomen van 120 000,- valt bijna 70% terug (indien het WAO-gat al verzekerd is altijd nog 56%!). Sluit de WAO Privé Polis nu het nog kan. Want hoe ouder je wordt... Bel gratis 05-0757 voor meer informatie of voor een assurantie adviseur in de buurt. Vraag meteen naar de gratis 'WAO Privé Diskette'. De WAO Privé Polis. Sluit 'm op tijd. Goudse Verzekeringen Voot mensen met eigen wensen topher aan de Syrische leider Assad overgebracht. De Syrische premier Zu'bi zei gisteren in zijn 1-meitoespraak dat het land uit is op vrede, maar dat het geen halfslachtige of geïsoleerde deals sluit. Israël zei bij monde van minister van Volkshuisvesting Ben-Elie- zer te verwachten dat het vrede sproces met Syrië 'lang en uit puttend' zal zijn. Tijdens een radiogesprek benadrukte de mi nister echter dat een overeen komst met het noordoostelijke buurland voor Israël van cru ciaal belang is. In een ander radioprogramma bleek gisteren dat Palestijnse be woners van de Gaza-strook en Jericho die met het Israëlische regime hebben samengewerkt, de kans lopen zich na de terug trekking van Israël wegens col laboratie te moeten verantwoor den. „We hebben het recht om diegenen die bloed hebben ver goten voor de rechter te bren gen," zei Jibril Rjoub, adviseur van PLO-leider Arafat zondag voor de Israëlische radio. Israël en de PLO ondertekenen woensdag een akkoord waardoor de Gazastrook en de stad Jericho onder Palestijns zelfbestuur ko men. Israël trekt zich uit de gebieden terug. De macht wordt dan overgedragen aan een Pales tijnse Raad voor de Autonomie. Het Israëlische kabinet heeft gis teren ingestemd met de onderte kening van het akkoord over autonomie in de Gazastrook. en Jericho; als er niet op het laatste moment problemen rijzen ge beurt dat overmorgen in Cairo. De Israëlische premier Rabin en PLO-leider Arafat ontmoeten el kaar morgen in Cairo om de laatste problemen uit de weg te ruimen. Phnom Penh (rtr) - Drie deelne mers aan een internationale vre desmars zijn zaterdag in Cam bodja om het leven gekomen. De organisatie achter de mars, Pon- leu Khmer, zegt de activisten zo goed als zeker zijn gedood door guerrillastrijders van de Rode Khmer. Nairobi (rtr) - De stroom vluchtelingen tussen Ruanda en Tanzania die vrijdag op gang kwam is opgedroogd nadat leden van het rebellerende Ruandees Patriotisch Front (FRP) de enige bruikbare grensovergang hebben bezet. Het front zou met geweld een eiede hebben gemaakt aan de exodus. Hulpverleners van de VN in Tanzania hebben gisterochtend Meegedeeld dat er na de komst van het front vrijwel geen vluch teling meer is aangekomen. Het etmaal daarvoor trokken -oO.OOO mensen de grens over, ep zoek naar beschutting tegen Pet sectarische geweld dat Ruan da nu al weken teistert. Het FRP wordt beheerst door de tsi-s.tam. H>e Tutsi's vechten jegen het door de Hutu's be heerste regeringsleger. p He moord op de president van panda, vorige maand, ging het per op strooptocht waarbij vooral de Tutsi's, een minder heidsbeweging in Ruanda, het Moesten ontgelden. Honderddui zenden hoensen kwamen om, onderdduizenden anderen sloe gen op de vlucht. e VN spraken zaterdag van de helste en grootste uittocht die organistie ooit had aan- v pwd. Binnen een etmaal meten meer dan een kwart "]oen mensen Ruanda. Wegens FOTO EPA Een orthodoxe priester zegent de deelnemers aan een communistische demonstratie in Moskou. Havana/Moskou - De dag van de arbeid is gisteren in de landen van het vroegere Oostblok op bescheiden wijze gevierd. Cuba, een van de laatste com munistische bolwerken, vierde 1 mei zelfs in het geheel niet. Voor het eerst sinds de revolutie van 1959 zag de Cubaanse leider Fidel Castro af van festiviteiten om de dag van de arbeid luister bij te zetten. Volgens de autori teiten is de 1-meiviering een luxe die het land zich onder de huidige economische crisis niet kan veroorloven. Slechts enkele lokale autoriteiten organiseer den een kleine bijeenkomst. In de hoofdstad Havana werd de traditionele massale parade ver vangen door een speciale zitting van het parlement. De leden praatten daar over nieuwe maat regelen om de zware economi sche neergang van het eiland te stoppen. Er zou geen schok-the- rapie worden toegepast, maar volgens het officiële dagblad Granma zal de regering wel 'of fers van de bevolking' vragen. In Moskou gingen in totaal zo'n 20.000 communisten de straat op om te betogen tegen president Jeltsin. Zij grepen de dag van de arbeid aan om hun heimwee naar vroegere tijden met de, on der de communisten traditionele, 1-meiparade te onderstrepen. De demonstraties verliepen zon der incidenten. Veel Russen gin gen ter kerke voor het orthodoxe Pasen en luisterden naar de op roep van patriarch Aleksej II tot een vreedzame viering. De auto riteiten hadden extra politie op de been gebracht nadat de 1-meiviering vorig jaar was uit gelopen op massale vechtpartij en, waardoor één politieagent het leven verloor. In de Oekraïense hoofdstad Kiev kwamen er maar 3.000 mensen opdagen voor de vroegere com munistische feestdag, terwijl de organisatoren op 25.000 man hadden gerekend. Anti-communistische betogers in Warschau maakten een 1-meibe- toging van de regerende ex-com munistische SLD belachelijk, door het stalinistische karakter van de feestdag te doen herle ven. Als arbeiders en soldaten vermomde studenten riepen de ex-communisten 'Leve Stalin' en 'Leve Brezjnev' toe. De politie kwam tussenbeide om de twee manifestaties uit elkaar te hou den. Tijdens een betoging in Istanbul greep de politie in toen in de optocht banieren werden ontrold van twee verboden organisaties, de Kurdische Arbeiderspartij PKK en de linkse vakbond Dev- Sol. Voor de betoging van 40.000 man waren 21.000 agenten op de been gebracht. Spaanse vakbondsleiders en linkse politici grepen de 1-mei manifestatie in Madrid aan om het aftreden te eisen van premier Felipe Gonzalez. De socialis tische regeringsleider is de laat ste weken in het nauw gebracht door een toenemend aantal cor ruptieschandalen. overstromingen waren zij aange wezen op de brug bij Rusomo, momenteel de enige toegangelij- ke grenspost tussen het land en Tanzania. Toen de regeringstroepen die de brug bezet hadden, zich vorige week terugtrokken, kon de mas sale uittocht beginnen. Een et maal later rqaakte het FRP ech ter een einde aan de vlucht. De grens tussen Tanzania en Ruan da zou vol liggen met lijken. De Amerikaanse president Clin ton heeft de strijdende partijen in Ruanda zaterdag opgeroepen een 'onmiddellijk' staakt-het- vuren in acht te nemen en naar de onderhandelingstafel terug te keren. In een radiorede, speciaal ge richt op de Ruandese bevolking, zei Clinton dat het geweld in het Middenafrikaanse land de we reldgemeenschap heeft 'geschokt en verbijsterd'. Clinton verklaarde dat de VS een bemiddelende rol willen spe len in hernieuwde vredesge- sprekken tussen het Ruandese leger en het Ruandese Patriotti sche Front (FPR). Van onze correspondente Willy Werkman Gaza - 'Mabroek', zeg ik te gen Youssouf in Gaza. „Gefe liciteerd met de overeen komst voor jullie eigen Pales tijnse zelfbestuur in de Ga zastrook en Jericho." „Plannen jullie grote feesten voor woensdag, als premier Ra bin en PLOdeider Arafat nu ein delijk in Cairo gaan tekenen? „Nou...", klinkt het wat lauw. „Er wordt wel het een en ander georganiseerd, maar erg veel en thousiasme is hier niet." Maar zijn jullie dan niet blij, dat jullie eindelijk zelf kunnen gaan regeren? Met een eigen paspoort, eigen postzegels, en een eigen internationale telefooncode? Na al die bezettingsjaren? „Ja, dat is wel zo, zegt Youssouf, „maar weet je, dat in onze nieuwe pas poorten niet eens onze Palestijn se nationaliteit mag worden ge noemd?" Youssouf verwoordt de gevoe lens van de Palestijnse meerder heid. Gevoelens van teleurstel ling. Gevoelens zelfs van spijt over het opgeven van de strijd tegen de Israëli's, in ruil voor... wat? Postzegels met Arafats beeltenis? Paspoorten die eigen lijk niet eens echte paspoorten zijn, en waarin achter het woord 'nationaliteit' moet worden inge vuld: 'onbepaald'? Hebben ze daar zolang voor gevochten? En daarvoor zoveel Intifadah- slachtoffers moeten begraven? Zes maanden na de ontroerende plechtigheid op het grasveld voor het Witte Huis, zijn onder de Palestijnen de vreugdetranen voor de vrede opgedroogd. En is er in het gunstigste geval cynis me voor in de plaats gekomen. „We moeten het allemaal nog zien", zegt Youssouf. „Wie weet gaat het allemaal weer niet door." Want de hemelshoge verwach tingen zijn keihard op de reali teit neergedaald. En 'biladi, bi- ladi', mijn land, mijn land, waarover de Palestijnen tiental len jaren hun romantische lied jes hebben geschreven, zal voor lopig maar een heel klein stukje vervulling zijn van de zolang gekoesterde Palestina-droom. Gaza en Jericho, alles bij elkaar net iets meer dan 250 kilometer, mogen straks dan de Palestijnse vlag hijsen, en hun eigen postze gels plakken, maar blijven voor lopig in hun zelfbestuur-bestaan onder de Israëlische militaire en politieke paraplu. En Yasser Arafat, die in zijn correspondentie met Rabin zelfs al enthousiast brieven had ge bruikt met links in de bovenhoek de titel 'President van de staat Palestina', zal - als hij binnen kort zijn intocht zal maken in Jericho - van de Israëli's alleen maar de titel 'Voorzitter van de PLO' mogen voeren. Geen echt Palestina dus, zeker niet in de Gazastrook, waar het Israëlische vertrek weliswaar 'terugtrekken' heet, maar in feite een hergroepering van troepen is. Want veertig procent van het gebied,^ het zogenaamde 'Gush Ka-tief' met zo'n 15 joodse ne derzettingen, blijft volledig in Israëlische handen. En wie naar de kaart van Jericho kijkt, met de lijnen keurig ge trokken rondom de Joodse ne derzettingen daar, ontdekt een soort Palestijnse lappendeken. „Moeten we blij zijn," vraagt Youssouf meer dan aarzelend. PLO-leider Arafat heeft veel aan populariteit ingeboet. „Of droevig, of boos?" En als hij boos is, zegt hij, is hij dat in de eerste plaats op Yasser Arafat. Want die zal woensdag in Cairo zijn handtekening zetten onder een document dat velen van zijn Palestijnen een 'document van overgave' noemen. „Vind je het gek, dat Arafats aanhang hier zo gedaald is?" En Youssouf, al weken opgeslo ten in Gaza, omdat de bezette gebieden nog steeds van Israël zijn afgesloten, heeft nu tijd om na te denken over al die proble men die straks zullen opduiken. Over de Harnas bijvoorbeeld, die intussen een pact van 30 dagen heeft gesloten met de PLO. Een pact waarin de islamitische fun damentalisten beloven zich voorlopig niet tegen het Arafat- bestuur te zullen verzetten, in ruil voor een aantal mooie ba nen. „Is het geen teken van zwakte geweest van Arafats kant," denkt Youssouf hardop, „omdat hij in feite doodsbe nauwd is voor hun gewelddadige optreden? En na die dertig dagen dan? Denk je nu echt dat ze zich koest zullen houden?" „Maar daar hebben jullie straks toch je eigen Palestijnse politie voor? „Eigen politie. Weet je, dat de PLO nauwelijks genoeg geld heeft om die agenten voor een paar weken salaris te betalen? Dat er niet eens eerste-hulpuit- rusting voor ze is? Of, om maar wat te noemen, handboeien?" Een politie, die afgedankte lege runiformen zal dragen uit Noor wegen, en rond zal rijden in tweedehands Amerikaanse voer tuigen. Een politie die gebruik gaat maken van Griekse commu nicatie-systemen uit het jaar 1948. En zelfs nog moet zoeken naar een paar typemachines. Hoe moet dat dan allemaal, Youssouf? „Weet ik niet," zegt Youssouf. „We weten zoveel nog niet. We moeten met niets beginnen. En nou willen de Israëli's ons wel leren, hoe het allemaal moet, maar daar hebben we nu juist geen zin in. We zien ze liever zo snel mogelijk vertrekken!" Wanorde, twijfels, onkunde en teleurstelling En als de kranten koppen woensdag 'vrede' schreeuwen, zullen Youssouf en vele andere Palestijnen gewoon thuis bij de televisie zitten. In afwachting van wat de dag van morgen brengt. Youssouf, trouwens, denkt aan emigreren. Stuntvlucht kost twee mensen het leven Een benefiet luchtshow voor jeugdige kankerpatiënten heeft gisteren in Australië aan twee mensen het leven gekost. Voor de ogen van dertig kankerpatiënten stortte een 58 jaar oud toestel neer. De piloot en diens assistent kwamen om het leven. De Tiger Moth uit de Eerste Wereldoorlog was volgens de politie van New South Wales honderd kilometer ten noorden van Sydney aan het stunten toen het ongeluk gebeurde. Vastgesnoerd in een harnas veterde de 31-jarige Lisa Maxwell acrobatische toeren uit op een van de vleugels. Kort na de start haperde de motor door onbekende oorzaak. Het toestel stortte neer en explodeerde op de grond. Maxwell was op slag dood, de piloot overleed later in het ziekenhuis. 177 lijken geborgen uit gezonken boot Nairobi - Duikers en reddingsploegen hebben tot nu toe de stoffelijke resten van 177 mensen gehaald uit de veerboot die vrijdag zonk in de Kenyaanse havenstad Mombasa, hebben regeringsfunctionarissen gisteren bekendgemaakt. De politie zei eerder dat 71 opvarenden de ramp hebben overleefd. De veerboot sloeg om kort nadat het de kade in het dorp Mtongwe had verlaten. Het schip zat vol met forenzen die in het spitsuur de oversteek wilden maken naar Mombasa-eiland. Havenautori teiten zeiden niet te weten hoeveel mensen zich aan boord bevonden. Het schip heeft een officiële capaciteit van 150 passagiers, maar geschat wordt dat er 300 mensen aan boord waren. Veel passagiers hadden haast om op tijd op hun werk te verschijnen. Britse actrice Frederick overleden Los Angeles - De Britse actrice Lynne Frederick Unger, de ex-vrouw van Peter Sellers en David Frost is, naar afgelopen weekeinde bekend is geworden, woensdag in haar woning in Los Angeles overleden. Ze was 39. Volgens de autoriteiten werd ze dood in bed aangetroffen en is ze aan een natuurlijke doodsoor zaak gestorven, wees autopsie uit. Frederick was een filmactrice die speelde in onder andere 'No Blade of Grass' (1970) en 'Henry VIII and his Six Wives' (1972). In de 'remake' van de klassieker 'The Prisoner of Zenda' uit 1979 was ze de tegenspeelster van Peter Sellers. In 1985 won ze een rechtszaak tegen de makers van de film 'Trail of the Pink Panther', die ze had aangespannen omdat de film volgens haar een belediging was voor de nagedachtenis van Sellers. De film kwam in 1982 uit, twee jaar na de dood van Sellers, en was een montage van afgekeurde fragmenten van vijf 'Pink Panther'-films. Bondgenoot van Berlusconi aangeklaagd Milan - De Italiaanse beoogd premier Berlusconi is zaterdag met een nieuwe tegenvaller geconfronteerd in zijn pogingen een kabinet te formeren. Een van de leiders van de conservatieve coalitie die de verkiezingen van maart won, Umberto Bossi van de Noordelijke Liga, is samen met tal van andere prominente politici in staat van beschuldiging gesteld. De aanklacht vloeit voort uit het proces tegen financier Sergio Cusani. die donder dag is veroordeeld wegens zijn rol in een smeergeldtransactie die speelde in 1990. Anderen tegen wie de aanklacht gericht is, zijn de oud-premiers Bettino Craxi en Arnaldo Forlani, alsmede oud-minister van buitenlandse zaken Gianni de Michelis. Bossi zou 200 miljoen lire (237.500 gulden) hebben opgestreken, Craxi 11 miljard (12,5 miljoen gulden). Rusland trekt troepen terug uit Letland Moskou - Rusland trekt zijn troepen terug uit Letland. Het gaat om 13.000 man, van wie de laatsten 31 augustus weg moeten zijn uit het land. Het akkoord over de terugtrekking werd zaterdag in Moskou ondertekend door president Jeltsin van Rusland en zijn Letlandse ambtgenoot Guntis Ulmanis.Letland zou na Litouwen de tweede Oostzeerepubliek worden waaruit Rusland zijn troepen volledig terugtrekt. In Estland zit nog 3000 tot 4000 man. Joden Tsjechië krijgen bezittingen terug Praag - De kleine joodse gemeenschap in Tsjechië krijgt na lange strijd eindelijk de eigendommen terug die in beslag zijn genomen tijdens de nazi-bezetting en de daarop volgende communistische overheersing. Het Tsjechische parlement heeft daartoe een wet aangenomen, waaraan sinds de val van de communisten is gewerkt. De wet is tot twee keer toe wegge stemd, omdat de regerende Democratische Burgerpartij bang was voor vergelijkbare claims van de Sudeten Duitsers die vlak na de Tweede Wereldoorlog onteigend zijn. In het omstreden compromis staat dat alleen bezit dat 'om raciale redenen' is geconfisqueerd, wordt teruggegeven. De wet maakt het mogelijk dat ruim 200 gebouwen en stukken grond, voornamelijk synago- ges en joodse begraafplaatsen, opnieuw in bezit komen van de joodse gemeenschap. Spaanse minister dient ontslag in Madrid - In Spanje is de minister van Binnenlandse Zaken Antonio Asuncion zaterdag afgetreden. Hij zei zich politiek verantwoordelijk te voelen voor het voortvluchtig zijn van Luis Roldan, het ex-hoofd van de Guardia Civil. Premier Felipe Gonzalez heeft zijn geplande reis naar Oost-Europa afge- zegd.Roldan wordt ervan beschuldigd zich illegaal te hebben verrijkt en misbruik te hebben gemaakt van zijn machtspositie. Tot twee maal toe gaf hij geen gehoor aan een oproep zich voor een rechtbank te verantwoorden. Inmiddels is de voormalige chef van de Guardia Civil spoorloos. De affaire-Roldan heeft in Spanje veel ophef veroorzaakt en de socialistische regering van premier Gonzalez verder in verlegenheid gebracht. De positie van diens kabinet is al aan het wankelen gebracht door een ander schandaal: onthullingen over de zwart-geldpraktijken van de voormalige gouverneur van de centrale bank van Spanje, Mariano Rubio. Gonzalez, al elf jaar Spanje's eerste minister, heeft tot nu toe de oproep van de oppositie om af te treden naast zich neergelegd. Herinneringen Haldeman op CD New York - De herinneringen van H. Haldeman, chef van de Witte Huissstaf ten tijde van Richard Nixon, zullen op CD-Rom verschijnen. The Haldeman Diaries heet het 700 pagina's tellende boek dat op 18 mei bij uitgeverij Putnam wordt gepubliceerd. Op dezelfde dag brengt Sony een cd met 2200 pagina's op de markt. De combinatie van boek en cd kost in de winkel 69.95 dollar (bijna 140 gulden).De disc bevat filmopna mes van Haldeman, 700 foto's, tweeduizend pagina's documen ten uit het Witte Huis en een opsomming van afspraken, gelezen door Nixons secretaris Dwight Chapin.

de Stem | 1994 | | pagina 5