Gezinszorg vanaf juni veel duurder Adje Jobse krijgt een lintje wegens trouwe dienst Paus breekt heup: operatie geslaagd selhuys oeder Zuid-Holland laakt houding van kabinet pongfestivaj De Rooy Verkrachting: Eis twee jaar 06-0226116 IC? (eer dan acht misbruikt lassale exodus Lubbers stemt up Hirsch Ballin 'Recreatie heeft te weinig ruimte' D66 winnaar scholieren- verkiezingen Helft Nederlanders Helpt buren Juliana, de oudste Oranje Ajax klaar voor titel 'Voor velen een verdubbeling' Commissie adviseert gebruik leugendetector als hulpmiddel 'Goeree nog niet bij Zeeland' Tracébesluit Betuwelijn in nieuw kabinet Nieuwe Partij: Stunt mislukt, bus niet gratis GRATIS BEREIKBAAR Corruptiekoning krijgt 8 jaar cel AG 29 APRIL 1994 aken de Nederlandse kijk» festival dat morgenavond m kleffe typetje Bob de R0n» Irecepties en andere officii r^eem lost u het beste iieen Kleintje in de Immers mot minstons n <je ytien Stemlezers fessen die speciaal A [l ,telling hebben voor rubriek t__ gevraagd" ligt het "£'üand. dat er snel en acties komen. j4e JAARGANG pulairste mensen van het om feiland. Naïviteit en onervarenheid deJ den hem bijna de das om, r.- iMlielburg - 825.000 gulden SS r S- getreden bestul van [die allebei een deel van de um, ilaimden. Voor de rechter voch :en ze het uit. Nieuwe hits wrden" ;en flop, toernees wilden niet lukken, de schulden stapelden zich op. De Ieren lieten hem als een baksteen vallen. „Ik voelde me verworpen, gebroken Het zwarte gat werd groter en don kerder" blikt de zanger terug» le oearag Johnny Logan zag maar één uilfz e^ND - Cl weg uit de bodemloze put- nog een keer meedoen met het Euro visie Songfestival èn winnen Dat was nog niet eerder ver' toond. De zanger wist het: „Als li Rilfl11(1:1 ik met win, zullen ze me uitla iiWdllUd chen." Maar hij slaagde in zijn opzet met 'Hold me now' in 1987, ditmaal zonder managers of agenten, helemaal in zijn up- pie. Vanaf dat moment ging het weer bergop met de Ier Dit werd in 1992 onderstreept. Lin da Martin won het Songfestival met het liedje dat Johhnv Logan voor haar schreef: 'Why me?' #1 opspraak geraakte Stich- i Rusthuizen der Gerefor- jde Gemeenten in Zeeland onrechte gebruikt. „Er is jndeld in strijd met wet en slgeving," zei stichtingsecre- Wisse gisteren voor het it, op een persconferentie in jdelburg. Hij doelde op het >le bedrag. jeve/Bujumbura - Uit angst nr geweld zijn de afgelopen jentwintig uur meer dan een tart miljoen Ruandezen de 0 naar Tanzania overge- acht. In Ruanda, waar de ammenoorlog tussen de Hutu's ide Tutsi's een steeds grimmi- karakter krijgt, zijn volgens hulporganisatie Artsen zon- f Grenzen de afgelopen drie ton tenminste 200.000 men- t vermoord. jjE BUITENLAND - A4 23 UUr; Nederla"d 3, ^3.16 en 23.36 uur reda 1929 debuteerde, heeft in ieder geval tot en met gisteravond het komediespel op hoog niveau ver tolkt, waarbij zij de afgelopen Droog en frisser jaren vooral gespecialiseerd was 'been mooie, warme lente- in excentrieke dames van goeden dag, wordt nu koelere tucht huize. Behalve de komische kant aangevoerd. Koninginnedag liet zij ook de serieuze 'achter-1 en 2ondag: bewolking afge- kant' van deze rollen met supei eur, invoelend spel zien. Hai bijzondere stem, met een ovei slaand middenregister, ve: de liefhebber en irriteerde meni ander. „Mijn stem is een gebré waar je niet mee mag spotten' vond zij. Het leek een maniertj' maar was het allerminst. Mary bimchem - Premier Lubbers Dresselhuys blijft een 'denkend' modern actrice die haar spelstij steeds versoberde en intensive Ir de en daarom ook nooit oud{ wets of sentimenteel werd. laatst overgeblevene van een teursgeneratie; grote karakter; teurs voor wie men uitsluitei naar de schouwburg komt, ongi acht het stuk. Zo was dat gisteravond in eei uitverkocht Concordia ook. 'Ko ningin Moeder' van de onbeken de Italiaan Manlio Santanelli was geen buitengewoon amusant stuk, met zijn wat opgeklopte thematiek van een fatale moe derbinding. Maar Mary Dressel huys kon er opnieuw haar onna volgbaar geplaatste 'one-liners' in kwijt, goed voor een onver wachtse lach. Carol van Herwij nen speelde, met veel heftig ver toon haar neurotische zoon. Wellicht werd hier toneelhistorie gemaakt, maar een staartje zit er misschien nog in. Heintje Davids kon het tenslotte ook niet laten. wisseld met zonnige perioden. De nnw is zwak tot matig. irengt dinsdag zijn stem uit op ie nummer drie van de CDA- Ijst: minister Hirsch Ballin. Hij hiermee aanduiden dat het belangrijk is dat mensen hun and open durven doen over kdamentele waarden. Uitspra- in van Hirsch Ballin over mo- itle waarden-waren slecht geval le bij zowel de oppositie als bij mütiepartner PvdA. IZIE BINNENLAND-A3 - Zaal 10 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. In the name of the father. Zaal 11 - 14.30, 17 en 22.30 u. The dark half. 20 u. Philadelphia. Zaal 12 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Free Willy. Zaal 13 - 14.30 en 20 u. Short cuts. Zaal 14 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Close. Zaal 15 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The house of spirits. Zaal 16 - 14.30. 17, 20 en 22.30 u. Wayne's world. Zaal 17 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Sister act 2. Zaal 18 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The pelican brief. Zaal 19 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u Blink. Zaal 20 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Gunmen. Zaal 21 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Cool runnings. Zaal 22 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Fearless. GENT - Decascoop 17, 20 en 22.30 u. Close. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Blink. 20 en 22j3ö-tl. Fearless. 14.30/17, 20 en 22.30 u. Intersec tion. 20 u. Short cuts. Jlt, 14.30, 17, 20 en 22.30 u. On deadly fround. 0 en 22.30 u. True romance, 14.30, 20 en 22.30 u. Carlito's way 14.30 u. Sister act 2. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. T»e Pelican brief. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Philadelp' hia. 20 en 22.30 u. In the name of tne father. 14.30 en 20 u. Schindler's list. 14.30 u. Remains of the day. 14.30 en 17 u. Free Willy. 14.30, 17 en 20 u. Mrs. Doubtfire- KNOKKE - Beverly screens 20 en 22.30 u. Intersection. 20 en 22.30 u. Blink. 20 u. Schindler's list. 20 u. On deadly ground. 22.30 u. The pelican brief. dat van de Vrouwen Alliantie, Vooral gisteren is gepresenteerd. Proficiat Adje! 8"710311"000225M I I I I I ZATERDAG 30 APRIL 1994 Als er niets veran- krijgt de toeristisch-recrea- fee sector de komende tien jaar Steds minder ruimte om zich «der te ontwikkelen, blijkt uit onderzoek dat het ministerie Economische Zaken heeft aten uitvoeren. Het ruimtepro- ifem speelt onder meer langs de tal en bij de grote meren in Mand en Friesland. I® ECONOMIE - A5 ■Amsterdam - D66 is veruit de Populairste partij onder scholie- W, De Democraten kregen bij :t dinsdag gehouden scholieren- -Vflezingen bijna 29 procent, W voor 45 kamerzetels. De is tweede geworden met 28 Mels en de PvdA derde met 26 ®els. Het CDA komt niet ver- ®rdan 15 zetels en moet Groen- Llr<s met 22 zetels nog laten 'gaan. Bijna een op de twin- «S scholieren stemt Janmaat. "VIERAGAZZI-DEELD Haag - Meer dan de helft an de bevolking zorgt voor een ~?®elid, buren, kennissen of menden, blijkt uit een onder vrouwen zijn daar druk ten' zou Soed zijn als man- v an jongens meer zorg en 3 gaan bieden. Maar daar- is een drastische uitbrei- de professionele krach- de thuiszorg nodig. BINNENLAND - A3 VANDAAG IN DE WEEKEND-BIJLAGE Prinses Juliana wordt vandaag 85. Nog niet eerder bereikte een Oranje-telg die hoge leeftijd. De voormalige vorstin is nog immer ge liefd. Tijdens haar jaren als koningin leerde het land haar kennen als een mens onder de mensen. ZIE WEEKEND - DEEL E SPORT De huldiging morgena vond op het Leidseplein in Amsterdam is al gere geld. Ajax heeft tegen Heerenveen genoeg aan een punt voor het kam pioenschap. Verdediger Sonny Silooy vertelt waarom de titel Ajax toekomt. ZIE SPORT-BI INHOUD 6 KATERNEN Binnen-/Buitenland A2 Binnenland A3 Lintjesregen A4 Buitenland A5 Verkiezingen A6 Economie A7/A8 Beurs A8 Sport deel B Zeeland deel C Ragazzi deel D Weekendgids D2 RTV-programma's D3/D4 Weekendbijlage deel E Kleintjeskrant Van onze verslaggever Robert van Willigenburg Breda - Ad Jobse is bijna vijftig. Hij werkt al dertig jaar trouw bij dezelfde baas. Vroeger opereerde 'Adje' vanaf de bakfiets. Deze vrij dag staat hij in zijn beste pak op de appèlplaats. Het tamboerkorps is helemaal uit Assen gekomen voor een serenade. Vierhonderd laar zen geven acht. Om stipt half twaalf. Stipt, want Ad werkt bij het leger. Adrianus Pieter Jobse kijkt nerveus opzij als hij naar voren mag komen. Trompetten schallen, een glorieuze parade. Verrassing: daar komt de fami lie. Adjes oude moeder in haar rolstoel voorop, dan zijn drie zussen en zijn zwagers, neefjes en nichtjes. „Wij, Beatrix, bij de gratie Gods..." Een toe spraak van de kolonel en een indrukwekkend Wilhelmus. Een lintje, voor Ad. Die elke dag fluitend naar zijn werk gaat. Fluitend, en ongevraagd, onverstoorbaar zijn werk doet. Ad is zelf geen militair, want militairen doen ongevraagd niets, die werken alleen op commando. Ad is 'Werkman in Algemene Dienst' bij het Ka zernecommando Seeligkazerne te Breda. Later, in het Klein Arsenaal, kan Ad nauwelijks van zijn Palmpje genieten. Zo'n feest heeft hij sinds zijn 25-jarig ju bileum niet meer meegemaakt. Iedereen wil de eremedaille in brons bekijken en 'hun' Adje feliciteren. Hoeveel handen heeft u ge schud, meneer Jobse? „Ik zou het niet weten, maar ik heb er een lamme arm van. LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 1,75 - ZATERDAG: 2.00 Amstelveen (anp) - De eigen bijdragen voor gezinsverzorging gaan op 20 juni fors omhoog. Voor honderdduizenden mensen betekent de verhoging een verdubbeling, zei directeur F. Clevers van de Landelijke Vereniging voor Thuiszorg (LVT) op een vergadering van de Ziekenfondsraad. Ad Jobse voor de troepentrots op zijn koninklijke onderscheiding. Wat doet u zoal op de kazerne? „Oh, een beetje de boel schoon houden. Het groen, daar gaat veel werk in zitten, 's Avonds hel-p ik mijn moeder. En op zaterdag ben ik verzorger bij de Vesting Boys." Eerst werkte Ad Jobse op de Chassé-Kloosterkazerne. Als achttienjarige was hij er begon nen, heel officieel als Rijksamb tenaar Groep 2 bij de Artillerie- school. Die kazerne was zo groot dat hij er de beschikking had over een bakfiets. Hij heeft er zelfs een officieel rijbewijs voor gekregen. Maar zoals dat gaat wanneer je een rijbewijs hebt: Ad reed veel te hard, belde niet meer en stak zijn hand niet uit. Dus kwam er een zwaailicht op. Eind vorig jaar is de Chassé gesloten. De kazernecomman dant deed Ad persoonlijk uitge leide. Door de stad, op de bak fiets. Dat wil zeggen: de com- FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP mandant op de fiets, Ad op een stoel in de artilleriekleuren rood en zwart. Laat het verkeer maar wachten. Ad werd overge plaatst naar de Seeligkazerne. Die is te klein voor een bak fiets. ZIE EXTRA PAGINA - A4 ZIE OOK REGIO-DEEL C Den Haag (anp) - De Recherche Advies Commissie adviseert minister Hirsch Ballin van Justitie de leugendetector als hulpmiddel te gebruiken bij onderzoeken. De zogenaamde polygraaf wordt in de Verenigde Staten al jarenlang gebruikt om vast te stellen of een verdachte tijdens zijn verhoor de waarheid spreekt. Een woordvoerder van de minister laat uitdrukkelijk weten dat de RAC op eigen initiatief advies uitbracht. Hirsch Ballin heeft er niet om gevraagd. Toch zal de minister overwegen of invoering van het hulpmiddel wenselijk is. Volgens de RAC, een permanente adviescommissie van de ministers van Justitie en Binnenlandse Zaken, moet de rechter beslissen of de bevindingen van de leugendetector als bewijsmateriaal mogen wor den gebruikt. Het apparaat is te gebruiken bij het verhoren van verdachten, maar ook om te zien of verklaringen van informanten betrouwbaar zijn. Van onze verslaggever Den Haag - Het kabinet is volgens de provincie Zuid-Holland veel te snel met zijn oordeel dat Goeree-Overflakkee moet worden ingedeeld bij de provincie Zeeland. Het loopt hiermee vooruit op besluitvorming in zowel de pro vincies Zuid-Holland en Zeeland als in de betrokken vier gemeen ten van het Zuidhollandse schiereiland. In een brief op po ten aan het kabinet schrijven Provinciale Staten van Zuid- Holland dat de ministers veel te snel zijn. Het plotselinge stand punt van het kabinet, verwoord in een brief aan de Tweede Ka mer, wekt verbazing. Afgesproken was immers dat de provincie eerst samen met de betrokken gemeenten onder zoekt wat in praktijk de gevol gen zijn van indeling bij Zeeland danwel het blijven bij Zuid-Hol land. Als dat half juni rond is, mogen de plaatselijke besturen gezamenlijk zelf kiezen. De pro vincie is bang dat het kabinets standpunt de discussie 'onge wenst' beïnvloedt. De gemeenten op Goeree-Overflakkee zijn Goe dereede. Dirksland, Middelhar- nis en Oostflakkee. De problemen onstonden toen enkele jaren terug de plannen rond de bestuurlijke herindeling van Zuid-Holland werden ge smeed. De bedoeling is dat de regio's rond Rotterdam en Den Haag onafhankelijke stadspro vincies worden. Voor Goeree- Overflakkee bood de nieuwe stadsprovincie Rotterdam geen plaats. En aanhaken bij wat overblijft van het huidige Zuid- Holland zou betekenen dat Goe ree er nog maar wat bijbungelt. Vandaar de discussie over aan sluiting bij Zeeland. De vier ge meenteraden op Goeree hebben wel al voor Zeeland gekozen. Burgemeester Ch. de Loor van Epe wil geen lintje. Hij is konin gin Beatrix heel erkentelijk dat ze hem met een lintje bedeelt, maar vindt het systeem van ko ninklijke onderscheidingen ach terhaald. i. Van onze verslaggever Arnhem - De besluitvorming over de Betuweroute komt voor een belangrijk deel in handen van een nieuwe rege ring. Een nog te vormen ka binet kan het Ontwerp Tracé Besluit en het definitief Tra cébesluit naar eigen inzicht opnieuw bepalen. Dit is mogelijk, omdat Verkeer en Waterstaat er niet in zal sla gen om het Ontwerp Tracébe sluit nog deze kabinetsperiode aan Gelderland, Zuid-Holland en tracégemeenten voor te leg gen. Door ernstige vertraging zal dit besluit niet in mei, maar pas in oktober klaar zijn. Gelderland zal tussentijds het Voorlopig Ontwerp Tracébesluit niet als formeel stuk erkennen. Dit heeft Gelders gedeputeerde J. de Bondt gistermiddag meege deeld. De Bondt zei dat de pro vincie en zeventien Gelderse tra cégemeenten niet eerder dan in het najaar aan de officiële in spraakronde zullen deelnemen. De bestuurder geeft schertsend aan geen obstructie te plegen, maar zich aan de letter van de Tracéwet te houden. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat ligt zijns inziens met de uitvoering van de procedures ernstig achter op het schema, omdat 'tal van onvolkomenhe den' moeten worden wegge werkt. De Bondt zegt dan ook: „We hebben bij Maij-Weggen aangedrongen op bezinning en uitstel van de planvorming over de Betuweroute. Daar wilde ze niet aan. Nu moet ze wel." Van onze correspondent Vaticaanstad - Paus Johannes Paulus II heeft gisteren een twee uur durende operatie ondergaan aan zijn heup, die hij de avond ervoor had gebroken. Volgens de chirurgen van het Romeinse Gemelli-ziekenhuis is de operatie geslaagd, maar de revalidatie zal lang duren. De paus is donderdagavond uit gegleden toen hij uit bad stapte. Bij zijn val liep hij een totale breuk op van zijn rechterdijbeen vlak onder het heupgewricht. Het genezingsproces zal betrek kelijk langzaam verlopen, zodat het werkprogramma van de paus geruime tijd ontregeld zal zijn. De paus zal twee tot drie weken het bed moeten houden, waarna een geleidelijke revalidatie volgt. Dat betekent dat zijn lang ver beide bezoek aan België, van 13 tot 15 mei, niet doorgaat. Het is onduidelijk of dit uitstel of afstel betekent. Ook op Sicilië heerst teleurstelling. De paus zou giste ren zijn begonnen aan een twee daags bezoek aan dit eiland. De operatie, waarbij een prothe se is aangebracht in het dijbeen, De raad stelde op verzoek van minister D'Ancona van WVC een technische uitwerking vast voor de uitvoering van de eigen-bij- drage-regeling. Eerder had de raad zich daar op inhoudelijke gronden tegen uitgesproken. D'Ancona legde begin maart een motie, waarin CDA en PvdA zich in de Tweede Kamer uit spraken voor een splitsing van de gezinsverzorging in persoon lijke hulp (de zogeheten ADL- hulp) en huishoudelijke hulp, naast zich neer. De Kamer is daarop niet meer teruggekomen. De contributie voor de kruisver eniging moet volgens de motie ook gelden als eigen bijdrage voor de ADL-hulp, waarmee 700 miljoen gulden is gemoeid van de ongeveer twee miljard die de totale gezinsverzorging kost. Voor de huishoudelijke hulp moet dan per uur een eigen bij drage worden betaald. De minis ter vreest echter dat dit ertoe leidt dat veel mensen uit finan ciële overwegingen van huishou delijke naar de duurdere ADL- hulp overstappen. Nieuwe regeling Nu de motie niet wordt uitge voerd, moet er een nieuwe bij drageregeling voor de hele ge zinsverzorging komen die boven dien wegens bezuinigingen 290 miljoen moet opleveren, 150 mil joen meer dan nu. De bijdrage is tien gulden per uur. De nieuwe regeling kan niet pre cies op 1 juli ingaan, omdat de gezinszorg met termijnen van vier weken werkt. Wegens de voorbereiding en de tijd die no dig is voor de voorlichting van het publiek, pleitte Clevers voor invoering op 18 juli. Maar de raad koos toch voor 20 juni, omdat de vertegenwoordi ger van de minister die de verga dering bijwoonde geen mandaat had om het Ziekenfondsraadbe- sluit ter plekke namens D'Anco na goed te keuren als er een datum na 1 juli in voorkwam. Nu kon hij dat wel. Er kan nu direct met de pu bliekscampagne worden gestart. Van onze Haagse redactie Den Haag - De Nieuwe Partij kan de verkiezingsstunt om Nederland één dag gratis openbaar streekvervoer aan te bieden, niet waarmaken. De belangrijkste financier van deze stunt heeft zich gis teren teruggetrokken. „We hebben het in de onderhan delingen afgelegd. Dit is einde oefening," aldus een partijlid. De Nieuwe Partij, een progessief liberale nieuwkomer in de lan delijke politiek, heeft de afgelo pen dagen druk onderhandeld met de VSN-groep (Verenigd Streekvervoer Nederland). De partij wilde bij wijze van verkie zingsstunt zondag 1 mei het streekvervoer opkopen. Dat zou betekenen dat die dag iedereen gratis met de bus kon rijden. De Nieuwe Partij en de VSN bereikten hiero er donderdag een principe-akoord. De ver voersonderneming vroeg 950.000 gulden voor deze landelijke ac tie. Dat, zo bleek gisterochtend, vond de anonieme hoofdsponsor al te gortig. De financier wilde niet verder gaan dan een half miljoen gulden. Bovendien, aldus lijsttrekker Bert Blase van de Nieuwe Partij, wilde minister Maij-Weggen (Verkeer en Waterstaat) een bankgarantie van de financier. Op die eis wilde de geldschieter niet ingaan. „We hebben het gevoel dat er met ons een spelle tje gespeeld is," aldus de onder handelaar namens de Nieuwe Partij. heeft gistermiddag twee uur ge duurd, na afloop waarvan de paus naar een speciaal voor hem ingericht vertrek is gebracht. Bij aankomst in het Romeinse Gemelli-ziekenhuis leed de paus duidelijk pijn, maar vond hij toch nog de gelegenheid voor een wrange grap. „U moet bewonde ring hebben voor mijn trouw," zei hij tegen de ontvangende artsen. Het is namelijk de zesde keer dat de paus in ditzelfde ziekenhuis wordt behandeld. Dat gebeurde onder meer in no vember 1993, nadat hij was ge struikeld over het tapijt van de ontvangstzaal in het Vaticaan en zijn schouder ontwrichtte. Vol gens het Vaticaan was zijn val niet het gevolg van een flauwte, maar het is een publiek geheim dat de gezondheidstoestand van de paus de laatste jaren duide lijk is verzwakt. L. in elkaar geslagen en tot sexuele gemeenschap gedwon gen, maar aangifte deed ze pas toen L. eind januari na een zo veelste ruzie.de slaapkamerdeur intrapte waarachter zij zich had verstopt. Enkele dagen later volgde een nieuwe uitbarsting en toen vonden ook de kinderen en een familielid het welletjes. Een dochtertje zag hoe haar moeder de trap werd afgesleurd, waarna G. haar met geweld sexueel misbruikte. In paniek vluchtte het kind naar een tante die de politie waarschuwde waarna de zaak aan het rollen kwam. Uitspraak over veertien dagen. Van onze correspondente Middelburg - Voor verkrachting en mishandeling van zijn partner is gisteren voor de meervoudige strafkamer in Middelburg een gevangenisstraf geëist van 2 jaar tegen de 40-jarige Vlissinger J.L. De vrouw werd regelmatig door (ADVERTENTIES) 0DESTEM Ma. t/m vrij. 8.00-17.00 uur, zat. 8.00-12.00 uur. - Bezorgklachten - Vragen over uw abonnement - Wat te doen met vakantie Van onze correspondent Rome - Acht jaar gevangenisstraf, een boete van 25.000 gulden en de plicht om 168 miljard lire, bijna 200 miljoen gulden terug te storten aan het chemieconcern Montedison. Zo luidt het zware vonnis dat Milanese rechter Tarantola heeft uitgesproken tegen Sergio Cusani, de enige aangeklaagde in het immense Italiaanse proces over de meer dan 200 miljoen gulden aan steekpenningen die Montedison onder de oude politieke elite heeft uitgestrooid. Het proces dat op 28 oktober is begonnen heeft maandenlang miljoenen Italianen gekluisterd aan de televisie die van dag tot dag de zaak volgde. Maandenlang werden de voormalige leiders van de Eerste Italiaanse Republiek opgeroepen als getuigen en zo voor het oog van het volk als corrupte zwendelaars aan de schandpaal genageld. Het proces tegen Cusani werd daarmee tevens een afrekening met de aan corruptie ten onder gegane Eerste Italiaanse Republiek. De rechtbank veroordeelde Cusani wegens fraude, diefstal en onwettige partijfinanciering en legde hem zelfs een zwaardere straf op dan de oic LINTJES Dit woord is vandaag in het nieuws. Een van de vele. Een krant vol. Nu de daad bij het woord een echte Parker Roller-pen voor u, met uw woord(en) naar keuze erin gegraveerd, als u een nieuwe abonnee opgeeft. U de pen, de nieuwe abonnee om te beginnen twee weken de krant gratis. I De nieuwe abonnee betaalt per: (prijzen v.a. 1 januari 1994) kwartaal acceptgiro 87.20 kwartaal automatisch84.70 maand automatisch 29.05 bank/girohr De Parkerpen zenden aan: Naam: Adres: Postcode:Plaats:_ m In de pen moet komen te staan: (max. 15 letters) I De pen wordt opgestuurd zodra wij het eerste abonnementsgeld ontvan gen hebben. Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar j Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, 4800 VB Breda. Ot STEM. EEN KRANT DIE JE WAT IEGT I—-)

de Stem | 1994 | | pagina 1