Toch lastenverhoging Oostburg MAHA MATON SERVICE- MONTEUR ÈZ¥ COMNntlS onmaaiers elegenheid Werkloosheid in Zeeland weer flink gestegen DE STEM Duif F. Janssens wint kringconcours WEERMAN WILLY PLAATSELIJK NIEUWS DAG klapper ZAKEN nieuws 1 Ondanks alle goede voornemens van politieke partijen bij Strandopspuitingen tussen Gad zand en Nieuwvliet Wisselend weekeinde particulieren 0% KORTING ZEELAND orger gefeliciteerd oek Op kamelen het schooljaar uit 50 Jaar! Vandaag 50 jaar Getrouwd IForse straffen na overval op benzinestation in IJzendijke Eerste dertig- dlometerzone in wijk Triniteit editie zeeland Eis twee jaar na steken met mes wat dacht u van een SIEMENS-NIXDORF Aangenaam Erg warm uur Fotoservice ^IL 1994 iESTEM ens, bedankje, jubileum, tie, huwelijk, verloving, ning, prestatie, examen, Abraham, enz. per kolom 1.09 incl. BTW, te regel verplicht. Foto of ng, formaat 35 x 40 mm I. BTW. Overige tarieven op ag. Foto's worden niet geretourneerd. -236882 of geef uw tekst óór plaatsing af bij één van oren. Schriftelijke opgaven luitend geaccepteerd indien dres bekend zijn, ook indien etaling bijgevoegd is. n ons het recht voor teksten aaf van redenen te weigeren, uitgever klachten bereiken pgegeven tekst behoudt de h het recht voor om de naam rachtgever bekend te maken. ZATERDAG 30 APRIL 1994 onze verslaggever middelburg - Het aantal frfdozen in Zeeland is de toelopen twaalf maanden 8t 2129 mensen gestegen. 31 maart 1994 waren i)27 Zeeuw(s)en als werk eend ingeschreven. Hier- 4.767 die - noodgedwon- - langer dan een jaar gder baan zaten. Deze ongunstige ontwikkeling betekent dat het werkloosheids percentage in Zeeland is geste gen van 7 naar 8,4 procent. Al tijd nog beduidend beneden het Nederlandse gemiddelde van 12,1 procent. Binnen Zeeland zijn er per regio verschillen. De hoogste werk loosheid heerst in het werkge bied Walcheren. De 10,5 daar procent steekt schril af bij de percentages van Zeeuws-Vlaan- derenm (7,7 procent) en de rest van Zeeland (7,2 procent). Naast de ruim dertienduizend werklozen zijn in de bestanden van de Arbeidsbureaus ook 1151 mensen ingeschreven, die nu nog wel werk hebben maar toch op zoek zijn naar naar een nieuwe baan. Dit omdat hun huidige job op de tocht staat, zoals bij de Olau-Line het geval is. In Zeeuws-Vlaanderen zijn mo menteel 3641 mensen (2179 mannen en 1462 vrouwen) werk loos. Uit de arbeidsmarktgegevens blijkt dat de werkloosheid in bepaalde sectoren fors is toege nomen. Zo kwamen er in de sector algemene dienst afgelopen twaalf maanden 401 werklozen bij. Hoog scoorden ook de secto ren metaal (+339), handel (+224), kantoor (+212), horeca (+186) en geneeskundig personeel (+156). In Zeeuws-Vlaanderen telt Ter- neuzen, als grootste gemeente, ook de meeste werklozen: 1498 (605 langer dan een jaar zonder werk). Voor de overige Zeeuws- Vlaamse gemeenten zijn deze cij fers: Aardenburg 85 (22), Axel 447 (192), Hontenisse 203 (69), Hulst 511 (178), Oostburg 438 (122), Sas van Gent 370 (129), Sluis 89 (25). onze verslaggever astburg - Alle goede voornemens van de politieke jrtijen ten spijt ontkomt de inwoner van Oostburg de mende jaren wellicht toch niet aan een -zij het lichte- istenverzwaring. eld in Terneuzen, Guido Lauwaert in Terneuzen. knul lui. e jaren en rging euzen "id in de je van je maar at. Ma, 'annick, raid aanhoudende rijksbezuini- ■jjen die op de gemeenten af oen, zijn daar debet aan. ffi-wethouder A. Rosendaal iaanciën) gaf dat afgelopen uderdagavond te kennen tij- jss de gemeenteraadsvergade- !g. Hij zei dat bij de bespre- ig van het beleidsprogramma 194-1998 van het nieuwe colle- S van burgemeester en wethou- sendaal antwoordde op kriti- kanttekeningen bij dat pro- amma door de fractie van de irtij van de Arbeid. Woord- ider L. Wille van die partij ande de beleidsvoornemens :inig verrassend en vernieu- en zei dat je met het igramma vele kanten op kon. sprak verder zijn zorg uit irhet financieel beleid, komende jaren kunnen we ider uitgeven. De WD wil de iten voor de burger niet verder Hiep Hiep Hoera Onze SRV man uit Heiki wordt zondag 1 mei H.G. van je moeder Leoi Mariëtte, Charel, Hyacinl Luc, Heidi, Arno en al je vrienden. Feliciteren mogelijk van 's middag; 13-16 uur thuis. I# Hoera, Het is echt waar! Deze kleine meid wordt De Vinkjes. Getrouwd Willy Wille en Elly Neuf'eglise 29-04-'94, Philippine. ter van Hulst brengt ter openbare gemeester en wethouders voorne- 'edeputeerde Staten van Zeeland van geen bezwaar aan te vragen artikel 50, lid 6 van de Woningwet nd bouwplan. an een loods op het perceel Oud sdijk 20 te Heikant, an 2 mei 1994 ligt het bouwplan e weken voor een ieder ter inzage Stads- en Dorpsontwikkeling van ecretarie, kamer 208 (bureau bou- bedenkingen heeft tegen het aar verklaring van geen bezwaar kan voornoemde termijn schriftelijk in- rgemeester en wethouders, Post- AA Hulst. I 1994 De burgemeester van Hulst, mr. dr. A.A.L.G.M. Kessen. Julianastraat 88 ^Heikant en 140-14306 laten stijgen zodat bij ons de vrees leeft dat de eerste klappen zullen vallen in de hoek van welzijn, sport en cultuur", rede neerde de socialist. Wethouder C. Bolijn-Hertberger verweerde zich tegen de 'vaag heid' die de PvdA uit het colle geprogramma-vond spreken door erop te wijzen dat het beleid was voor een langere periode. "Als je vier jaar vooruit plant, is het niet verstandig je zo vast te leggen dat je niet meer op de actualiteit van het moment kunt inspringen." De wethouder nam de angst voor bezuinigingen in de sectoren welzijn, sport en cul tuur weg door te stellen dat het college in eerste instantie daar niet wilde bezuinigen. Wethouder Rosendaal verkon digde dat niet alle rijksbezuini gingen op te vangen zijn door zelf de hand op de knip te hou den. - - - 1 f -J fi" y r üiddelburg - 'Om in één klap uit de geldzorgen te zijn' «raamde de 22-jarige M.G. uit Sas van Gent een overval op sn benzinestation in IJzendijke, waar 'minstens' tienduizend lalden te halen zou zijn. plaatsgenoot A.B. (20) voel- hier ook wel wat voor en len toog het tweetal op 7 llèruari op pad in de auto van id. Na eerst getankt te hebben 'stapte G. rond het middag uur bet een windbuks in de aanslag jhet pompstation binnen waarna mm de dodelijk geschrokken [beheerder de geldlade eiste. B- lad intussen de auto tot voor de sgang gereden en met gierende landen ging het vervolgens rich- tag België. Onderweg werd de ioud van de kassalade geteld tegelijkertijd 'eerlijk' gedeeld, 'sgeen neerkwam op 500 gul- ia per persoon, want de buit home verslaggever 'eraeuzen - Wethouder J. ;aa Rooijen opende gister- Etddag de eerste dertig-kilo- aeterzone in de wijk Trini- tit in Terneuzen. De aandui- tag daarvan is met borden i verkeersdrempels. In de abije toekomst legt de ge nerate ook in andere wijken bgelijke zones aan. tot voor de bouwvakantie is jonnen met de bestratings- •erken die nodig waren om van ïwijk Triniteit een dertig kilo- Werzone te maken, nagenoeg alle kruispunten en ■■splitsingen zijn voorzien van lateaudrempels. Daartussen i]a op veel plaatsen verkeers- "Tpels gelegd om nog nadruk te op de maximumsnelheid dertig kilometer per uur te %m. De drempels zijn uitge- ?-d in rode structuurstenen, fehet geheel te verfraaien zijn de drempels blauwe Amster- "tenertjes geplaatst. botoren ^neuzen, Hulst en Goes. «essen en telefoonnummers lpPagina A2. .lingstijden: "9-12.30/13.30-17.00 uur. Jactie geuzen: Rein van der Helm °ggel (editie-chef), 3»k van Cooten, Frank Deij, 1n Zoomen (sport), "Sro|d de Puijsseleijr. -i; Cees Maas, Wvinde redacteur). liIs,; Eugène Verstraeten lp,v- editiechef) potentie-exploitatie teleur Zeeland: \Menu, tr""i tel. 09-3293459940. viel de rovers wat tegen. Vrijdag stonden de mannen in Middelburg terecht, waar tegen G. een gevangenisstraf werd geëist van tweeëeneenhalf jaar, en tegen B. voor zijn kleinere aandeel 18 maanden waarvan 6 voorwaardelijk en toezicht van de reclassering. Het verschil in strafmaat werd bovendien be paald door het gegeven dat G. nog veel meer op zijn geweten had. Zo had hij in' januari drie auto's verdonkeremaand, die eerder bij hem door een kennis in een loods ter bewaring waren gegeven. Omdat de loods, (eigen dom van een tante van G. in Wolphaartsdijk) ontruimd moest worden, besloot G. de auto's dan maar zelf in Rotterdam van de hand te doen. De rechtbank doet over veertien dagen uitspraak. van onze correspondente Middelburg - Woedend over de kwalitatief slechte drugs die een Vlissingse vrouw hem geleverd had, vloog de 33-jarige S.C. haar op 20 januari naar de keel. Met een mes stak hij de vrouw bo vendien in het gezicht en vrijdag stond C. als de vermoorde on schuld' voor de meervoudige strafkamer in Middelburg te recht. De vrouw zou zichzelf bezeerd hebben met het mes waarmee ze C. zou hebben aangevallen, waarna hij haar arm had omge draaid. „Ik wilde gewoon mijn geld terug, want ze had me rot zooi verkocht," betoogde de Vlissinger. Over de vraag of C. nu wel of niet was opgezadeld met 'troep' wilde de officier van justitie zich niet buigen, maar duidelijk was wel dat de man met geweld meester had gemaakt van een hoeveelheid geld, vond de offi cier. Tegen C., die verder terecht stond voor heling van twee au to's, eiste hij ten slotte een ge vangenisstraf van twee jaar. Uit spraak over veertien dagen. Officieel heette het laatste lesdag, maar van onderwijs aan de leerlingen van de eindexamenklassen van het Zeldenrustcollege in Terneuzen kwam gisteren niet veel terecht. Het liep gisteren vol 'Egyptenaren' op en om de school. De eindexamenkandidaten hadden dat land, de gebruiken, eetge woonten en de kleding verheven tot thema van de laatste tesaag. In optocht met twee kamelen en een politiemotor voorop naar de school, een kamelenrace met brancards en het mummificeren van een stel leraren, de lol kon niet op. Nu alleen het centraal schriftelijk nog even afwerken en dan...vakantie!foto wim kooyman Van onze verslaggever Cadzand/Nieuwvliet - Eind mei begint Rijkswaterstaat Zeeland met het opspuiten van 900.000 kubieke meter zand op de stranden tussen Cadzand-Bad en Nieuwvliet- Bad. De opspuitingen zijn nodig om de kustlijn op zijn plaats te hou den. Men is in eerste instantie slechts kort bezig, want afge sproken is dat het werk wordt stilgelegd tussen half juni en half augustus. Het strand is dan in zijn geheel toegankelijk voor recreanten. Tot half juni komt er nieuw zand, dat door twee sleephop perzuigers vijf kilometer uit de kust wordt opgezongen, op het strand van dé Vlamingpolder na bij Cadzand. Tussen half augus tus en half september is het strand bij de Tienhonderdpolder en het restant van de Vlaming polder aan de beurt. Als laatste krijgt dan het gedeelte bij Nieuwvliet-Bad zijn hoeveelheid zand. Rijkswaterstaat maakt mensen erop attent dat tijdens het op spuiten het strand verboden ge bied is. Door de opspuitingen ontstaat tijdelijk een vorm van drijfzand die levensgevaarlijk is. In 1996 verwacht Rijkswater staat dat de studie over over de basis-kustlijn gereed is. Dan spuit men, naar alle waarschijn lijkheid, dit stuk strand opnieuw op. „Het is een deel van onze kust dat zwaar wordt aangeval len en minder geschikt is voor een zogenaamd hangend strand", zegt een woordvoerder van de directie Zeeland. „De hoeveelheid nieuw zand moet voldoende zijn om tot 1996 de kust veilig te houden. Dan komt er een nieuwe opspuiting op basis van de nieuwe kustlijn en die moet voldoende zijn tot het eind van deze eeuw". (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) In verband met onze snel groeiende order portefeuille zoeken wij een c.v. en luchtbehandeling op MBO-niveau met enige jaren ervaring. IBB INSTALLATIES is een installatiebedrijf dat werkt voor overheid, instellingen, bedrijven en particulieren. Onze werkzaamheden beslaan de volgende vak gebieden: centr. verw. alle systemen, luchtbehandeling/ventilatie, loodgieterswerk en sanitaire installaties, service en onderhoud. Wij bieden: een prettige werksfeer, goede belo ning en mogelijkheid om zich via cursussen ver der te bekwamen. Schriftelijke sollicitaties liefst zo spoedig moge lijk naar JfD) [D) INSTALLATIES I j) Ij) Woning- en Utiliteitsbouw U Lir/ Onderhoud Service t.a.v. de heer S. Bimmel Postbus 153 4530 AD TERNEUZEN SNELLE met MS-DOS, MS-Windows en ComfoDesk Oranjestraat 5 Teleloon 01155 - 62710 8-93 Terneuzen - De Concourbond Zuid-Beveland hield met een deelname van 1938 duiven een kringconcours vanuit Pont Sint Maxence. Winnaar werd een duif van F. Janssens uit Kapelle, met een gemiddelde snelheid van 1734,11 meter per minuut: De verdere uitslag was als volgt: 2. Combinatie De Putter, Yerseke, 3. J. Beulens, Kwadendamme, 4. J. Zwee- mer, Oudelande, 5. Combinatie Bou- dens-Raas, Kwadendamme, 6. J. van 't Westeinde, Heinkenszand, 7. C. her mes, Lewedorp, 8. S. de Jonge, Hein kenszand, 9, 11 en 13. W. de Witte, Goes, 10. D. Wagenaar, Kloetinge, 12. H. Beulens, Kwadendamme, 14. A. Boonman, 15. D. van de Dries, beiden 's-Heerenhoek. Kring Midden Zeeuws-Vlaanderen, 674 duiven, 1700,52mpm: 1. P. Pladdet, Hoek, 2. O. Haers, Philippine, 3 en 8. P. Koers, Sas van Gent 4 en 15. Combinatie Rammeloo-Wiskerke 5 J. Verstelle 6. Combinatie Roegiest-Vis- ser, 7.Combinatie De Bruin, allen Phi lippine, 9. A van Paemel, Westdorpe, 10. R. van de Berghe, Sas van Gent, 11. J. Geelhoed!, Terneuzen, 12. Mevrouw Strooband, 13 B. Burm.' beiden Stop peldijk, 14. P de Lavoir, Sluiskil. Steeds Sneller IJzendijke (algemene wedvlucht), 793 duiven, 1811,33mpm: 1. L. van de Wege, Breskens, 2, 3, 12 en 14. Ch. de Poorter, Souburg, 4. R- yan Hee, Oostburg, 5 Combinatie Cop- pens-Baerl. sluis, 6. J. Kools, Cad- zand, 7. A. Noteboom, 8. F. van de Vlies, beiden IJzendijke, 9 en 10. L. van Wallenburg, Souburg, 11. A Dus- arduijn, IJzendijke, 13. D. van Kerkho ven, Retranchement, 15. R- de Baere, IJzendijke. De Vrede Sas van Gent, 241 duiven, 1654,78mpm l, 2 en 8. P. Koers, 3. R. van de Berghe,' 4 E en L. Breepoel, 5 en 6. R. de Caluwé, 7. Th. van Zeele, 9 Combinatie Geernaert-Betue, 10. P. Goossen. Verwachting Axel, 144 duiven, 1580,08mpm: 1. A Remorie, 2 en 6. J. Verschuren, 3 en 4. R, Herman, 5 en 7. D. Dieleman, 8. K. Verbunt, 9 en 10. Combinatie De Mui-Kop. Sluiskilse Reisduif, 84 duiven, 1666,47mpm: 1 en 2. J. du Puy, 3. P. de Lavoir, 4 en 9, C. van Biezen, 5 en 6. Combinatie De Clerck-Dhaene, 7. O. Dehulsters, 8. J. en R. Dane, 10. J. Sijs. Volharding Westdorpe, 117 oude dui ven 1618,3 lmpm: 1 A. van Paemel, 2 en 5. Rene Kwikkelberghe, 3 en 4, P. Baecke, 6, 8 en 10. Combinatie Visser- Lensen, 7 en 9. M. Klaassen. De Reisduif Philippine, 251 duiven, 1700,52mpm: 1. P. Pladdet, 2. O. Hae rs, 3. Combinatie Verweier-Maar- schalk, 4 en 8. Combinatie Rammeloo- Wiskerke, 5. J. Verstelle, 6 Combinatie Roegiest-Visser, 7. T. en W. de Brruijn, 9 en 10. W. Lauret. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 109 oude duiven, 1610,14mpm: 1. Th. Dob belaar, 2. A. Schuren en zoon, 3 en 4. A. Nicolaas, 5,6 en 8. A. Wauters, 7. D. Dobbelaar, 9. P. Pieters, 10. B. van Leemput, 71 jaarlingduiven, 1680,77mpm: 1 en 7. J. Cappendijk, 2, 3 en 10. Th. Dobbelaar, 4, 6 en 9. A. Wauters, 5 en 8. A. Schuren en zoon. De Reisduif Graauw in samenwerking met De Postduif Lamswaarde, 86 oude duiven, 1621,90mpm: 1. J. van Grol, 2 en 10. A. d'Hondt, 3. P. Rokven, 4. R. Heijens, 5. Th. Weemaes, 6. R. de Baar, 7. W. Volleman, 8. gebroeders De Bak ker, 9. A. Wante, 46 jaarlingduiven, 1557,07mpm: 1, 4, 6, 8 en 10. W. Volleman, 2 en 5 G. Kouijzer, 3. P. Rokven, 7. J. van Grol, 9. R. de Baar. Vriendenkring 's-Heerenhoek, 158 dui ven, 1682,77mpm: 1. J. Zweemer, 2, 5 en 10. A. Boonman, 3 D. van de Dries, 4 en 7. C. Rentmeester, 6. Sj. de Vos, 8. P. van de Waart, 9. Sj. van Eykeren. De Uiver 's-Heer Arendskerke, 131 duiven, 1673,60mpm: 1. J. van 't Wes teinde, 2 en 9. S. de Jonge, 3, 4, 5 en 8. J. van Maldegem, 6 en 7. H. Vermeu len, 10. J. Bayens. De Postduif Lewedorp, 150 duiven, 1660,80mpm: 1, 6, 9 en 10. C. Hermes, 2. P. van 't Westeinde, 3, 5 en 7. A. Hazen, 4. Mevrouw De Jonge, 8. P. Pieters. Quievrain De Snelle Duif Clinge, 78 jaarlingdui ven, 1656,04mpm: 1. I. Merckx, 2. P. Bolsens, 3, 8 en 10. Combinatie De Smet-Kerkhoven, 4. W. Vergauwen, 5. A.van de Brande, 6. P. Goossens, 7. C. van landeghem, 9. L. Willaert, 49 oude duiven, 1750,14mpm: 1 en 3. D. van de Bergen, 2, 6 en 10 Combinatie De Smet-Kerkhoven, 4. P. Bolsens, 5. L. Willaert, 7. R. Willaert, 8. E. Pauwels, 9. C. van Landeghem. Dit wordt een wisselend weekeinde. Na de stralende dag van gisteren beginnen we vandaag eveneens stralend. Dat zal wat de zon betreft voor onze streken wel zo blijven. Alleen wordt de temperatuur wat minder. Dat de temperatuur daalt is te wijten aan een wisseling van de wacht. Het hoge-drukgebied dat ons de afgelopen dagen prach tig voorjaarsweer bracht, schuift vandaag langzaam naar het oosten. Er komt wel aflossing in de vorm van eveneens een hoge-drukgebied, dat vooral nu al in de meest zuidelijke gebieden heerst. Maar door de luchtdrukverschillen loopt de wind om naar een meer noordelijke richting en voert frissere lucht aan. Daardoor kunnen er morgen zelfs enkele wolkenvel den onze provincie binnendrijven. Die bevatten echter weinig neerslag en daardoor blijft het overal droog. Zondag zal het niet zo warm worden. Maar met temperaturen van 15 tot 17 graden kan het best aangenaam zijn. Ook de komende week blijft het droog met fors wat zonnige perioden. Hoewel de wind vanaf maandag uit het oosten gaat waaien komen de temperaturen nauwelijks boven de 20 graden. Dat kan snel veranderen als het gebied met hoge temperaturen, dat nu een begrenzing heeft beneden de lijn Parijs-Berlijn, tot onze streken door kan dringen. De verwachting in cijfers: Vandaag zonnig met in de late middag wat stapelwolken of kleine wolkenvelden. De wind is noordwest, maar met 2 Beaufort nauwelijks voelbaar. De maxima variëren tussen de 20 en 24 graden en de vochtigheids graad ligt rond de 80 procent. Komende nacht wordt het 10 graden. Morgen is het minder stralend, maar toch een acceptabele dag. Het is wisselend bewolkt, droog, geen strandweer en de tempe raturen schommelen tussen 15 en 17 graden. De wind is pal noord en heeft de neiging toe te nemen tot 4 Beaufort. We hebben de overtuiging dat de zon morgen na de middag weer volop gaat schijnen. Kortom een leuke dag. Maandag is de wind noordoost 3 tot 4 Beaufort en dan is er geen vuiltje aan de lucht. Een zeer zonnige dag met een hogere middagtemperatuur. Gedacht mag worden aan 17 tot 19 graden, 's Nachts wordt het 4 graden. Dinsdag en de rest van de week zonnige perioden met stapelwolken en temperaturen van 19 tot 21 graden overdag, 's Nachts blijft het relatief koud met 4 graden. De vooruitzichten zijn goed als je van extreme warmte houdt. Ga dan naar het zuiden. In Spanje is het 30 tot 35 graden en ook in Zuid-Italië en Griekenland is het erg warm. Hoe was het weer vorig jaar op 30 april? Het werd toen 24,8 graad overdag en 13 graden 's nachts. Het regende niet en de zon scheen 11 uur en 40 minuten. De extreme temperaturen sinds 1900 op 30 april: in 1919 vroor het 's nachts 3 graden en in 1955 werd het overdag 26,5 graden. De weerspreuken: 'De aprilzon doet soms water in de ton'. 'Geen zondag zo kwaad, of de zon schijnt vroeg of laat'. Terneuzen BALLONNENOPTOCHT - De ballonnenoptocht voor de Tgr- neuzense jeugd begint van avond om 18.30 uur. Uit eer dere publikaties bleek dat de tocht om 13.30 uur zou begin nen maar die tijd is verscho ven naar 18.30 uur. De organL satie is in handen van evene mentencomité De Vliegende Hollander. De ballonnenop tocht begint bij het schipper- sinternaat aan de Van Steen bergenlaan. Graauw KONINGINNEDAG - Het plaatselijk comité van Graauw heeft ter gelegenheid van ko ninginnedag voor vandaag een gevarieerd programmam sa mengesteld. Om 9.00 uur start de dag met de bekende la- waaioptocht met versierde fietsen. Men komt samen bij het Gemeenschapscentrum en daarna volgt een korte rond gang door het dorp. Om 9.30 uur is er een spelletjescircuit op het voetbaldveld en houdt men tevens de triviant-compe- titie. Op het voetbalveld start om 13.15 uur de zeskamp. De jeugdafdeling van de fanfare Nooit Gedacht start om 19.30 uur en uitvoering en daarop ansïuitenj, is ér een concert van de seniorenafdeling. Om 21.00 uur wordt de dag afge sloten met de lampionoptocht. Hulst KOFFIECONCERT - Patricia Hemelaar, studente aan het Brabants Conservatorium te Tilburg, geeft zondag een kof fieconcert in de Baudeloozaal van de muziekschool. Zij speelt werken van Schubert, Mozart en Sjpstakovitsj. Aan vang 11.00 uur. Biervliet KONINGINNEDAG - Ook Biervliet viert weer koningin nedag. Om 10.00 uur vertrekt een stoet met versierde fietsen vanaf de Achterweg voor een rondgang door het dorp. Om 10.30 uur worden de fees ten officieel geopend, waarna ballonnen worden opgelaten. Om 14.00 uur is er voor de kinderen op het sportveld een spelcircuit uitgezet. Om 19.30 uur verzorgt de Koninklijke Harmonie een concert bij ver zorgingstehuis Ter Walle. Om 20.00 uur vertrekt vanaf Ter Walle de lampionoptocht. ZATERDAG CLINGE - Café De Landbouw, 14.00 uur su- pevprijskaarting. -Malpertuus, 19.30 uur dansavond ANBO. HULST -Café De Kroon, 14.30 uur schie ting. KIELDRECHT - Terminus, 15.00 uur schieting. B KLOOSTERZANDE - Cafe Molenhof, 14.30 uur gaaibol- ling. B LAMSWAARDE -Café De Lamsoren, 14.30 uur Soc. de Vrede: Oranjeschieting. 21.30 uur Oranjebal. B ZUIDDORPE -Café 't Gemeentehuis, 14.00 uur schieting. B ST.-JANSTEEN - Café i Centrum, 14 uur vleeskaar- ting. B KOEWACHT - De Vlaschaard, 20 uur dansvond KBO met The Williams. ZONDAG B HENGSTDIJK -Camping De Vogel, 10.00 uur kaarting. B NIEUW-NAMEN -Zaai Picavet, 14.30 uur schieting B BIERVLIET - Zaal Lippens, 14 uur kaarting. Zeevla opent HET poeliersbedrijf Zeevla neemt maandag het nieuwe bedrijfspand aan de Schan sestraat in IJzendijke in ge bruik. De officiële opening vindt plaats om 15.30 uur door oprichter G. Goossens en bur gemeester J. Kruize van Oost burg. De plaatselijke bevol king krijgt tussen 17.00 uur en 18.30 uur de gelegenheid een kijkje te komen nemen in het nieuwe bedrijf. (ADVERTENTIE) Wie maakt binnen 1 uur de helderste afdrukken op Kodak Royal Paper terwijl u winkelt? Juist! FOTO J VERSCHOORE Terneuzen Noordstraat 6 01150 21575 (v.h. Foto Bui Hulsl 's-Gravenhoiplein 8 01140-16162

de Stem | 1994 | | pagina 19