o-team indbureau Dopingcontroles niet nodig' Go Ahead Eagles ontslaat Peter Rufai Barrichello overleeft zware crash iNVB-bondsarts Frits Kessel over voorgenomen onderzoeken: Jalabert blijft in Vuelta oogsten UITSLAGEN standen IESTEM SPORT B2 sportnieuws KORT Ten Donkelaar trainer Twente Marian Freriks geselecteerd Agassi niet naar Rotterdam Brazilianen tijdens WK zuinig met sex Voetbal BRIDGERUBRIEK Achteraf GOLF SQUASH TENNIS VOETBAL VOLLEYBAL IJSHOCKEY ZEILEN ZATERDAG 30 APRIL 1994 Br m/v f ervaring op het gebied van private labels. U hebt een diploma [nimaal S (aar relevante werkervaring, ■en vaste aanstelling worden. Kunt u<fr ginnen? Kom dan langs met uw c.v. ar. 18 - I 85 00, Margriet Royackers sschopsmolenstraat 125a m/v l U hebt kennis van WP en In ieder gew 'aring. Deze functie op MBO-/HBO- er korte termijn in. b8 - I 85 00, Margriet Royackers sschopsmolenstraat 125a EfDSZORG lokters-assistent m/v met vestigingen in heel Nederland, en doornemen en longfunctie-, audio* onderzoek verrichten. Verder handeltii eve taken af. Relevante werkervaring Sist Omdat u zowel in Breda als Waahvlli zijn, Is een eigen auto noodzakelijk. I is per direct voor circa 6 maanden. |20 - 3 65 20, Loes van der Zande eysenhoek 19 1-20 12 20, Maryse Rasenberg re Ginnekenstraat 38 |fl0nze verslaggever L,enter - Aan de wekenlan- •slucht rond Peter Rufai is eind gekomen. Go Ahead jes, de werkgever van de jjeriaanse doelman, ont- de 30-jarige Rufai per Voorzitter Voortman van Deventer club, die eerder gniddelde in het conflict ,.ien Rufai en trainer Ten Kte, js woedend omdat het Liag buiten hem om is ge il. r Rufai te ontslaan, heeft Go Ahead Eagles in elk geval een probleem minder. Trainer Ten Cate wilde de in België woon achtige doelman al veel eerder de laan uit sturen omdat Rufai zich niet aan zijn verplichtingen zou hebben gehouden. Hij deed mee aan het toernooi om de Africa Cup zonder toestemming van Ten Cate. Toen Rufai na het winnen van de beker niet in Deventer terugkeerde, werd Ten Cate steeds bozer. Rufai ver klaarde dat achteraf met de me dedeling dat de trainer hem te verstaan had gegeven dat hij niet meer terug hoefde te keren. „Daarom bleef ik weg. Er was helemaal geen feest, zoals Ten Cate verteld heeft," aldus Rufai. Door een bemiddelingspoging van voorzitter Voortman leek de rel rond de 'Romario van Deven ter' opgelost. Er kwam een mys terieuze fax tevoorschijn, Ten Cate bood Rufai zijn excuses aan en de vrede leek getekend. Tot dat Ten Cate een paar dagen later zijn mening bijstelde en zijn excuses introk. Rufai zat niet bij de selectie voor de wed strijd tegen Ajax en moest zich op maandag op de training mel den. De Nigeriaan kreeg nog voordat hij was omgekleed te horen dat de trainer zijn mening 180 graden had bijgesteld. Rufai: „Ik voelde me bedrogen." Vervolgens openbaarde zich bij de keeper een knieblessure. De medische staf maakte een af spraak met chirurg Ponsen in het Zwolse Sophiaziekenhuis, maar Rufai liet niets van zich horen. Hij koos op eigen houtje voor een behandeling in België. Directeur Nieuwdorp besliste vervolgens dat het beter was het contract met onmiddellijke in gang te beëindigen. „Rufai han delt tegen alle afspraken in," aldus Nieuwdorp. „We hadden de zaak bijgelegd en dan krijg je dit weer. Het leek ons beter om er een punt achter te zetten." Rufai voelt zich in zijn hemd gezet. De Nigeriaan: „Eerst wor den excuses aangeboden en daarna weer ingetrokken. Wat moet je dan nog zeggen? Voort man is de enige bij Go Ahead Eagles die betrouwbaar is. Uit respect voor Voortman ben ik destijds ook gaan praten. Anders hadden ze me toen al nooit meer teruggezien." Voortman beraadt zich intussen op stappen, omdat de voorzitter zich door zijn eigen bestuur in zijn hemd voelt gezet. onze verslaggever - Bondsarts Frits Kessel van de KNVB vindt strole op het gebruik van verboden stimulerende :ddelen in het voetbal niet echt noodzakelijk. Hij zei it gisteren in een reactie op de opgelaaide discussie :ad het besluit tot invoering van onverwachte controles de Nederlandse prof competities. Die onderzoeken aden mogelijk met ingang van komend seizoen plaats. dewerkers m/v avonds en weekends bij een restaui [Hebt u horeca-ervaring? Bel ons dan >08 - I 85 00, Philippe van Wersch lisschopsrnolenstraat 125a fl(l| ranf -j :-kok m/v rant met een Nederlandse keuken dat met vaste menu's en buffetten. (lorna Tweede restaurant-kok en kunt J t 21.00 uur werken. 808 - I 85 00. Margriet Royackers Sisschopsmolenstraat 125a Igens ium-medewerker m/v eits-afdeling van een laboratorium. Ltrole-werk in 3-ploegendienst. Naast een pf eventueel MLO hebt u aantoonbare iDeze baan is voor zeer lange tijd. 608 - I 85 00, Philippe van Wersch sisschopsmolenstraat 125a Kessel is voetbal niet tot het gebruik van se. „Niet waar het gaat om abolen en ook niet waar het letamine betreft. Dat is geen im van bagatelliseren, het is itistisch aangetoond. Contro- s hebben uitgewezen dat in jsolute zin voetbal in dit op tilt verreweg het laagst scoort malle grote sporten." tssel benadrukte dat gebruik verboden middelen hooguit negatief gevolg heeft. „Ge lik van dope kan leiden tot - ..rijderaar m/v [te cursus heeft gevolgd. Hebt u daarnaastj isbest-verwijdering? Neem dan contact 09 - I 85 00, Philippe van Wersch Sisschopsmolenstraat 125a [/relatie-beheerder m/v èurs-diploma. U levert goederen af met 1 of oplegger en hebt hiermee ervaring riendelijk, representatief en handig om o< Ll op te bouwen? Dan is dit dé baan voor 1608 - I 85 00, Margriet Royackers Bisschopsmolenstraat 125a dewerker m/v [zinepomp-station. U gaat ook de ruimtes 1 en de winkel verzorgen. Bij voorkeur t van diverse valuta's, moderne talen, west is en bent u representatief. Deze baan is Lk in het weekend. Leeftijd: 25 tot 40 jaar/ 11608 - I 85 00. Philippe van Wersch j Bisschopsmolenstraat 125a Janvloeding van het zenuwstel- In een sport waar techniek coördinatie een grote rol spe- 1, werkt dat averechts. Boven in gaat het om spelers die ak wekelijks op woensdag en idag in actie komen. Gebruikt speler zondag, dan krijgt hij de rekening gepresen- Hd." lilde KNVB eerder dit seizoen 1 sloot aan een dopingreglement (werken, was vooruitlopend op besluit van de Raad van iuropa. „Alle sporten moeten iiaraan voldoen. Formeel is het f.*!s mogelijk, al verwacht ik n niet, dat de overheid het iplicht stelt in de sport om [verwachte controles te gaan Moeren." Kessel doelt hiermee de methode in de atletiek, die 'kt met dat soort controles, voorbeeld bij trainingen. snaai chauffeur m/v U hebt technische kennis van vracht en 9-tot-5 type en vindt het niet erg |i paar dagen van huis te zijn. Ook hebt u t ploma, kunt u improviseren en wilt u gras fent u de representatieve 'kilometervreter' n? Neem dan contact met ons op. [1608 - I 85 00, Margriet Royackers Bisschopsmolenstraat 125a [emeen medewerkers m/v I functies. Ben je 16 tot 20 jaar en zoek je I Bel ons dan of kom langs. Ook als je nog [naar school moet, ben je van harte welkM |l 1608 - I 85 00, Philippe van Wersch Sisschopsmolenstraat 125a ^krachten m/v kerij in breda. Ben je één of enkele dagen schikbaar en maximaal 21 jaar? Dan is des or jou. Ook zijn er mogelijkheden als inpal r je Inpak-ervarlng hebt aan de lopende bs |)76 - 22 27 37, Petra van Leeuwen we Ginnekenstraat 38 ledewerkers m/v nport-bedrijf in Breda. U bent represenDl ht I of een aantal losse dagen per week ze baan is zeer geschikt voor studenten. 076-22 70 05, Millyjordans Luwe Ginnekenstraat 38 ïn m/v i in Haagse Beemden, Bavel en Teteringen. npakwerk op losse dagen, full-time in dag- |entueel in ploegendienst. Kun je direct be- 1 dan langs en neem je vriend of vriendlnr |076 - 22 70 05. Milly Jordans Ginnekenstraat 38 ïaker m/v xible Instelling. Je gaat in de avonduren aan jide langere tijd. Voor deze baan heb je eer 1 bij voorkeur een auto. Leeftijd: 18 tot Ml1 1076 - 22 70 05, Maryse Rasenberg Ginnekenstraat 38 IEK elektro-monteur m/v [e projecten In de utiliteitsbouw en industn ar deze full-time baan voor langere tijd het> en diploma LTS-Elektro en werkt u zelfs0"' Lrkeur bent u Eerste Elektromonteur. pij ons langs en neem uw cv. mee. 01640 - 5 95 42, Danny van Venetiën Zoom, Koevoetstraat 47 -werker m/v |d wil worden in de metaal-sector. In deze Jde tijd kun je leren lassen, slijpen, bore 1. Leeftijd: 16 tot 18 jaar. 01608 - I 85 00, Margriet Royackers ir, Bisschopsmolenstraat 125a -monteur m/v iringsdlenst van een installatie-bedrijf I" imamelijk storingen verhelpen aan gr00'^ tallaties. Hiervoor hebt u een diploma in relevante werkervaring. Deze baan is voor lange tijd. 076 - 22 27 37, Petra van Leeuwen lieuwe Ginnekenstraat 38 „Daarom hebben we al een hele tijd geleden in het bestuur beslo ten hieraan mee te werken," ver klaart Kessel. „Er is een budget beschikbaar gesteld, goedge keurd door de vergadering." Principiële bezwaren heeft de vaste medisch begeleider van on der meer het Nederlands elftal ook niet. „Het is goed de vinger aan de pols te houden. Het werkt altijd op één manier, de preven tieve." De plannen zijn nog niet hele maal uitgewerkt. Kessel wil zeer zorgvuldig te werk gaan. „Welke procedure wordt bijvoorbeeld gevolgd als een speler kan aan tonen dat hij een middel op doktersrecept heeft gekregen? Wordt het aan de tuchtcommis- sie voorgelegd, nemen we de nogal forse strafmaatregelen van bijvoorbeeld atletiek- of wiele- runie over? Krijgt het officiële Nederlandse dopinglaborato- rium in Utrecht zijn IOC-accre- ditatie terug? Dat zijn allemaal zaken die van belang zijn." Kessel wil de aanpak van de KNVB laten aansluiten bij die van UEFA en FIFA. Onverwach te controles bij wedstrijden, die in aantal toenemen naarmate de beslissingen dichterbij komen. Hij denkt daarbij aan ongeveer 120 controles per jaar. Enschede - De afvloeiingsregeling die FC Twente heeft getrof fen met de huidige coach Rob Baan heeft de weg vrijgemaakt voor diens opvolger Issy ten Donkelaar. De in Losser woonachti ge oefenmeester promoveert binnen de Enschedese betaald- voetbalorganisatie van hoofd opleidingen tot technisch eindver antwoordelijke man. I Orlando Trustfull blijft toch bij Feyenoord. De sierlijke verdediger verlengde gisteren zijn contract bij de Rotterdamse club met drie jaar. I De voetbalcompetitie is voor Mohamed Sylla afgelopen. De aanvaller van Willem II is schuldig bevonden aan het uitdelen van een elleboogstoot aan een tegenstander in de wedstrijd legen Heerenveen. De tuchtcommissie van de KNVB schorste de Afrikaan, die voor het vergrijp uit het veld was gestuurd, voor vier wedstrijden.. Danny Hoekman werd eveneens voor vier duels geschorst. De spits van NEC werd zaterdag in het duel met Haarlem van het veld gestuurd, ook na het uitdelen van een elleboogstoot. Hij mist de twee laatste competitiewedstrijden, de bekerfinale tegen Feyenoord (12 mei) en het eerste duel in de aa-competitie. NEC heeft tot 6 mei de tijd om beroep tegen de straf aan te tekenen. iHet bestuur van PSV biedt doelman Hans van Breukelen m september of oktober een afscheidswedstrijd aan. De exacte datum moet nog worden bepaald. Bij die gelegenheid neemt PSV ook officieel afscheid van de andere spelers die aan het fflide van dit seizoen vertrekken. I De Spaanse pers heeft uitgerekend dat Ronald Koeman bij bet derde doelpunt van Barcelona tegen Porto (3-0), woensdag m de halve finale van de Champions League, zijn persoonlijk record 'hardschieten' heeft verbeterd. De snelheid van de bal die van zo'n dertig meter langs doelman Vitor Baia vloog, was 122 kilometer per uur. I Graeme Rutjes heeft zijn overeenkomst met Anderlecht met «n jaar verlengd. De oud-verdediger van Excelsior kwam vier laar geleden over van KV Mechelen. Rutjes is aan het einde van 8jn contract transfervrij. ISepp Piontek wordt per 1 juli 1995 trainer van AAB Aalborg, momenteel vierde in de Deense competitie. Piontek leidde in 1992 in Zweden het Deense nationale elftal naar de Europese titel. De laatste weken werkte de Duitser als adviseur bij een club in Saudi-Arabië. Hen Haag - De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie heeft Parian Freriks aangewezen voor deelneming aan de marathon tijdens de Europese titelstrijd, die van 7 tot en met 14 augustus a Helsinki wordt gehouden. De 32-jarige atlete uit Hellendoorn 'iep op 17 april de marathon van Rotterdam in 2.35.10. Dat was hechts tien seconden boven de richttijd voor de EK. Hij de mannen zal Nederland in Helsinki vertegenwoordigd "orden door een ploeg van vijf lopers Aangewezen zijn Tonme Dirks, Marti ten Kate, Aart Stigter, John Vermeule en Gerard Wappert. Atlanta - Andre Agassi ontbreekt bij de tennisinterland Neder- '®d - Verenigde Staten, medio juli in de kwartfinale van de «njd om de Davis Cup. De Amerikaan stelt het eigen boven het SsmtiUp dl'wereldranglijst hogerop. Door een polsblessure Z3ta hij naar de 32e plaats, zijn kwaliteiten onwaardig. Inmiddels is de playboy uit Las Vegas al weer nummer twintig. Terugkeer naar de vorm die hem in 1992 de titel van Wimb edon "Pleverdej rindt hij belangrijker dan tennissen voor volk en Oberland op de Müller-pier in Rotterdam. Rubens Barrichello knalt met zijn wagen in de muur van banden langs het circuit van Imola. -■-k 3TM riPibgilc 1 11 1 Pm r* 1 foto allsport/anton want art Imola (anp/rtr/afp) - De Braziliaanse Formule I-coureur Rubens Barrichello is gisteren op het 'Enzo en Dino Ferra ri-circuit' van Imola aan de dood ont snapt. Tijdens de vrije training voor de Grand Prix van San Marino, de derde in de serie om de wereldtitel, crashte de 21-jarige Zuidamerikaan zwaar. Met relatief lichte verwondingen werd de Jordan-piloot naar een ziekenhuis in Bologna vervoerd. Landgenoot Ayrton Senna was zowel in de vrije sessie als de kwalificatietrainingen de snelste. De drievoudige wereldkampioen verbeterde twee keer het ronderecord op de 5,040 kilometer lange racebaan. De snelste trainingstijd stond sinds 1992 op naam van Nigel Mansell in 1.21,842. Senna liet met de Williams Renault in de ochtend 1.21,598 registreren; 's middags 1.21,548. De tweede tijd kwam op naam van Michael Schumacher in een Benetton Ford. De Duitse leider in de WK-stand, winnaar van de Grote Prijzen van Brazilië en Pacific, kwam uit op 1.22,015. Gerhard Berger in een Ferrari deed de hoop voor de Italiaan se tifosi opflakkeren door de derde tijd in 1.22,113. De eerste trainingsdag stond in het teken van veel uitglijders. Barrichello, de num mer twee in het WK-klassement, maakte de meest angstaanjagende en spectaculair ste. Hij verloor bij een snelheid van ruim 200 kilometer per uur de macht over het stuur in de laatste bocht voor het rechte stuk naar start en finish. De bolide schoot omhoog, knalde op een hek boven de bandenkussens en sloeg over de kop. Het hoofd van de Braziliaan slingerde tijdens de buiteling wild door de cockpit. Hulpverleners haalden de Zuid-Amerikaan bewusteloos uit zijn zwaar beschadigde auto. Per brancard werd hij naar het medisch centrum van het circuit gebracht. Daar kwam hij snel weer bij zijn positie ven. Het gezicht van de coureur zat vol met krassen, kneuzingen en snijwonden. Van het ongeval kon hij zich niets meer herin neren. Volgens een woordvoerder van de Jordan-renstal heeft nader onderzoek uit gewezen dat Barrichello geen hersenletsel heeft opgelopen. Het is vrijwel zeker dat hij zijn tweede plaats in het tussenklasse- ment niet kan verdedigen. UITSLAGEN Imola. Grand Prix van San Marino, kwalifica tietraining: 1. Senna (Bra) Williams 1.21,548 (gem. snelheid: 222,4 km/u), 2. Schumacher (Dui) Benetton 1.22,015, 3. Berger (Oos) Ferrari 1.22,113, 4. Lehto (Fin) Benetton 1.22,717, 5. Larini (Ita) 1.22,841, 6. Frentzen (Dui) Sauber 1.23,119, 7. Hili (GBr) Williams 1.23,199, 8. Hakkinen (Fin) McLaren 1.23,611, 9. Morbidelii (Ita) Arrows 1.23,663, 10. Blundell (GBr) Tyr rell 1.23,703. Granada (anp) - Laurent Ja labert blijft optimaal preste ren in de Ronde van Spanje. De 25-jarige Fransman won gisteren ook de vijfde etappe, over 167 kilometer van Cordoba naar Granada. Het was alweer het derde dagsuc ces van Jalabert in de Spaan se koers. De sprintsuccessen zijn voor Ja labert net niet voldoende ge weest om als klassementsleider vandaag de Sierra Nevada in te gaan. De gele trui blijft in bezit van Rominger. De nummer twee van de laatste Tour heeft een voorsprong van 13 seconden. Op 28 seconden volgt de Spanjaard Mauri. In de rit van vrijdag won Jala bert in het snikhete Granada de sprint van een grote groep. De tijd van de ploegmaat van Breukink was 4 uur, 24 minuten en 10 seconden. De Italiaan Leo- ni werd tweede, voor de Span jaard Edo. Het totaal aantal ze ges van Jalabert dit seizoen kwam op vier. Eerder won hij een etappe in de Ronde van Baskenland. Verwacht wordt dat de rol van Jalabert is uitge speeld, nu de echte bergen in zicht zijn. Hoewel de Vuelta'94 tot nu toe in het teken staat van de massas print, was er voor de Nederland se specialist Van Poppel geen succes weggelegd. Toch wan hoopt hij niet. „Ik weet dat het 6r in zit. De snelheid is er nog, de conditie ook. Tactisch pres teer ik echter niet goed. Ik heb bepaalde zaken verkeerd inge schat. Hoe het mogelijk is dat ik op mijn leeftijd nog dergelijke iouten maak, is me onduidelijk, ioch gel00f ik zeker dat er in Laurent Jalabert wint in Granada. foto epa deze ronde nog een ritzege in zit." UITSLAGEN Ronde van Spanje. Vijfde etappe, Cordoba - Granada: 1. Jalabert (Fra) 167 km in 4.24 10, 2. Leom (Ita), 3. Edo (Spa), 4. Ros- cioli (Ita), 5. Fanelli (Ita), 6. Biasci (Ita), 7. Juan-Carlos Gonzales (Spa), 8 Rominger (Zwi), 9. Skibby (Den), 10. Calcaterra (Ita), 11. Abreu-Cam- pos (Por), 12. Mauri (Spa), 13 Lafis (Zwi), 14 Tsjerkatsjine (Rus), 15. Neves Da Silva (Por), 18. Van Pop- pel, 25. Theunisse, 59. Breukink. 62. Harmeling, 85. Den Bakker, 136. Voskamp. 163. Hoffman 4.12, 165. en laatste Vignaduzzi (Ita) 5.45 Algemeen klassement: 1. Rominger 21.39.38, 2. Jalabert 0.13, 3. Mauri 0,28 4. Zülle (Zwi) 0.29, 5. Pierobon (Ita)' 0.36, 6 Alonso (Spa) 0.37, 7. Olano (Spa) 0.38, 8. Hodge (Aus), 9. Montoya (Spa) 0.42, 10. Delgado (Spa) 0.43, 11. Aparicio (Spa) 0.50, 12. Edo. 13. Zarrabeitia (Spa) 0.51, 14. Breukink 0.52, 15. Rincon (Spa) 0.53, 81. Den Bakker 1.33. 84. Van Poppel 1.35, 90. Voskamp 1.40, 96. Harmeling 1.45, 110. Theunisse 1.53, 153. Hoffman 6.06, 165. Pagnin (Ita) 19.39. Vilvoorde (Bel). Profs: 1. Wiebren Veenstra (Ned) 135 km in 3.05.00, 2. Vanbrabant (Bel), 3. Dierckxsens (Bel), 4. Vingerhoedts (Bel), 5. Ma- thy (Bel), 14. Van den Akker (Ned). Circuit des Mines, amateurs. Vijfde etappe, St. Brice en Cogles - Fougeres: 1. Davion (Fra) 93 km in 2.21.50, 2. Rinero (Fra), 3. Tsjoebar (Oek), 10. Van de Steen 0.54, 52. Kil 1.21, 82. Withag 2.41, 83. Buurstede 2.51,98. Bakker 4.28. Klassement: 1. Tsjoebar 16.10.36, 2. Van de Steen 0.26, 3. Lamour (Fra) 0.33, 26. Kil 2.15, 51. Withag 3.24, 60. Bakker 7.34, 79. Buurstede 15.14. Rio de Janeiro (sid) - De spelers van de Braziliaanse voetbalselectie mogen bij het komende WK in de Ver enigde Staten zuinig vrijen. „Sex is okay, maar ze moe ten het niet overdrijven," stelt bondscoach Carlos Al berto Parreira lakoniek. Tele Santana, de voormalige bondscoach van Brazilië bij het WK in 1982 en 1986, is het niet met zijn opvolger eens. Hij vreest schandalen in de Braziliaanse media, die de beperkte vrijheid voor de internationals be wust verkeerd zullen inter preteren. „Een Braziliaan is op sexgebied nooit tevre den," benadrukt Santana. „Hij wil altijd meer. Vrij willig zullen de spelers zich in elk geval niet inhouden." Volgens Parreira is er geen reden tot paniek. Hij ver trouwt op het gezonde ver stand bij zijn manschappen. „Als we de wereldtitel mis lopen, zal dat zeker niet door sex komen." NOG voor het einde van de com petitie hebben de Duitse clubs uit de Bundesliga al voor ruim dertig miljoen gulden in nieuwe spelers geïnvesteerd. Bayern Mü- nchen is koploper met een be drag van elf miljoen gulden. Voor dat geld werden aanvaller Papin (AC Milan) en doelman Kahn (Karlsruhe) aangetrokken. Karlsruhe gaf al bijna acht mil joen uit aan nieuwe krachten. In de finale van het senio- ren-viertallentoernooi van dit jaar kwamen een paar spellen voor waarin de leider down ging en waarover achteraf zinnig commentaar werd gegeven door de part ner. Nadat West met lHa had geopend zat Zuid in het vol gend spel in 3SA. W gever A 2 Niem. kw. *543 H VB 762 93 84 B 1093 ♦AHB96 N 102 B W O 109 5 3 H 107 5 2 Z VB4 H V 7 6 5 V87 A4 A86 Door Ruud van den Bergh ging naar de vrouw. Toen volgde de schoppensnit. West nam, speelde schoppen na en Zuid moest uit de hand klave ren spelen en ging een down. De uitkomst was hartenaas en West schakelde over op rui- tenboer. Zuid nam gretig met het aas en vervolgde ruiten. Maar de vierde ruiten werd in Oost genomen. Daarna maak te West nog vier hartenslagen en het contract ging een down. Noord zei achteraf dat zijn partner er op had gegokt dat de ruitens 3 - 2 verdeeld waren en dat hij in dat geval een overslag had gemaakt. Maar als hij op safe had ge speeld en in de tweede slag ruitenboer niet had genomen, waren negen slagen gemakke lijk binnengekomen. Vooral in een viertallenwedstrijd is dit gezonde kritiek. Het tweede spel was minder eenvoudig. Achteraf vertelde zijn partner hem dat hij het beter had kunnen doen. Na het troef- trekken en het afspelen van de ruitens was Noord aan slag en mocht Zuid nog twee sla gen missen. Hij nam toen de 50 kans dat schoppenvrouw bij Oost zou zitten maar hij had evengoed de 50 kans op klaveraas bij Oost kunnen ne men. Dit was toen nog over: V76 - - A7 2 gever 6 A 8 4 Niem. kw. 7 V 6 5 3 V987 108 V765 7 H82 64 A 7 6 5 N W O 2 1093 97 H 53 VB932 H B 2 A B 10 4 AB 102 H4 84 6 - 108 10 9 N - W O - Z V B 9 H B 10 - H 4 Na een ISA opening en Stay- man van Noord bood Zuid 2Ha. Via 3Ha van Noord werd het contract 4Ha; OW hadden voortdurend gepast. West kwam uit met ruitenzes; de leider kreeg een gratis snit en nam met het aas want ruitenheer verscheen. Een kleine schoppen ging naar het aas om de hartensnit te kun nen nemen. Die mislukte en West speelde weer ruiten. In Zuid werd genomen, de troe ven werden getrokken, rui tenboer volgde en ruitentwee Als hij nu een kleine schop pen naar de heer speelt en schoppenboer naspeelt, maakt hij zijn contract. Het is interessant eens na te rekenen dat hij dan een 75 kans neemt waarbij er dan rekening mee moet worden gehouden dat als schoppenvrouw bij Oost zit. klaveraas perse bij West moet zitten om het contract down te krijgen. Maar in dit geval had West schoppen vrouw en dan maakt het niet meer uit wie klaveraas heeft.- Als West klaveren terugs peelt, wordt klaverheer een slag en als hij zijn laatste schoppen speelt, wordt uit een van de handen van NZ een klaveren weggedaan en in de andere hand getroefd. Daarna zal Zuid alleen nog een klaverslag afstaan en wordt 4Ha gemaakt. Agenda: 7 mei: AKZO- Resinstoer- nooi Bergen op Zoom; 8 mei: Breda se Bridge Kroegentocht. The Woodlands (VSt). Mannen, 2,6 miljoen gulden. Stand na eerste ronde: 1. Magee (VSt) 65 slagen, 2. Gilder (VSt), Barr (Can) 66, 4. Mast (VSt), Elkington (Aus), Heinen (VSt) 67. Tokyo. Mannen, 3,3 miljoen gul den. Stand na twee ronden: 1. Mackay (Aus) 131 slagen, 2. Watanabe (Jap), Kimura (Jap), Ozaki (Jap) 135, 5. Minoza (Fil), Arai (Jap), Oduka (Jap), Maruyama (Jap) 136. Cannes. Cannes Open. Stand na tweede ronde: 1. Tor rance (Sch) 133 slagen, 2. Town- send (VSt) en Fulke (Zwe) 137, 4. Brand jr. (Sch), Clarke (NIe), Ames (Tri), Riley (Aus), Karlsson (Zwe), Luna (Spa) en Johnstone (Zim) 138. Zoetermeer. EK landenteams. Vrouwen. Groep A, poule B: Ne derland - Duitsland 1-2 - Van Hoorn - Schone 3-9 2-9 5-9, Som- mers - Bartel 9-4 9-3 2-9 4-9 9-2, Atkinson - Seidler 7-9 4-9 6-9; Nederland - Zwitserland 3-0 - Van Hoorn - Donatsch 10-8 9-2 9-0, Sommers - Müller 9-0 9-2 9-1, Houtsma - Spring 8-10 9-2 9-6 9-4. Eindstand: 1. Duitsland 3-6, 2. Nederland 3-4, 3. Frankrijk 3-2, 4. Zwitserland 3-0. Poule A, eind stand: 1. Engeland 3-6, 2. Ierland 3-4, 3. Schotland 3-2, 4. Spanje 3-0. Kruisfinale: Nederland - En geland. Mannen, B-groep, poule A: Ne derland - Israël 4-0 - Buit - Kirsch 9-6 9-4 9-3, Scheffer - Justman 9-0 9-2 9-0, Smit - Gi- von 9-1 9-0 9-7, Scheerder - Gol dberg 9-2 9-3 9-0. Nederland poule-winnaar. Atlanta. Mannen, 600.000 gulden. Tweede ronde: Agassi (VSt/3) - Reneberg (VSt) 4-6 6-2 6-4, Was hington (VSt/5) - Connors (VSt) 6-4 3-6 6-1. Jakarta. Vrouwen, 200.000 gul den. Kwartfinales: Shi-Ting (Tai/1) - Miyagi (Jap) 4-6 7-5 6-1, Labat (Arg/2) - Van Rensburg (ZAf) 6-2 6-1, Basuki (Ind/3) - Arendt (VSt/8) 6-7 7-6 6-3. München. Mannen, 800.000 gul den Derde ronde: Mansdorf (Isr) - Braasch (Dui) 7-6 6-7 7-6 Kwartfinales: Korda (Tsj/5) - Gustafsson (Zwe/4) 6-4 6-4, Ts- jesnokov (Rus) - Rikl (Tsj) 6-3 7-6, Stich (Dui/1) - Ferreira (ZAf/8) 6-4 6-7 7-6, Karbacher (Dui) - Mansdorf (Isr) 6-3 7-5. Dubbel, mannen: Becker/Korda (Dui/Tsj) - Koevermans/Macp- herson (Ned/Aus) 4-6 6-3 6-4. Hamburg. Vrouwen, 800.000 gul den Kwartfinales: Sanchez (Spa/2) - Meskhi (Geo) 6-2 7-6, Novotna (Tsj/3) - Rittner (Dui) 6-2 6-2, Graf (Dui/1) - Magdalena Malee- va (Bul) 7-5 3-6 6-0, Hack (Dui/6) - Huber (Dui/4) 6-3 6-3. Madrid. Mannen, 1,6 miljoen gul den Kwartfinales: Corretja (Spa/3) - Hlasek (Zwi) 6-3 6-2, Bruguera (Spa/3) - Costa (Spa/5) 3-6 6-2 6-4, Yzaga (Per) - Edberg (Zwe/1) 6-4 6-2, Muster (Oos/4) - Lendl (VSt/6) 2-6 6-3 6-0. Lvov. UEFA-jeugd, eerste beslis singswedstrijd kwalificatie EK: Oekraïne - Nederland 2-2. Doel punten Nederland: Wooter, See- dorf. Tweede wedstrijd: 10 mei in Delft. Coca Cola-competitie. Eredivisie: Vitesse - DWS 5-2. Eerste divisie B: PSV - NAC 0-2, RBC - Quick 4-0. België: Club Brugge - Seraing 0-0. Stand aan kop: Anderlecht 31-49, Club Brugge 32-49, Seraing 32-41, Antwerp 31-39. Italië: Parma - Piacenza 0-0. Frankrijk: Cannes - Nantes 4-0. Stand aan kop: Paris St. Germain 35-53, Marseille 35-47, Bordeaux 35-43, Nantes 36-43, Auxerre 35-42, Cannes 36-41. Saarlouis. Oefenwedstrijd, man nen: Duitsland - Nederland 0-3 (11-15 9-15 12-15). WK. Bolzano. Groep A: Oostenrijk - Rusland 1-4 (1-1 0-3 0-1), Italië - Groot-Brittannië 10-2 (4-0 5-1 1-1). Stand: 1. Rusland 3-6 (23-4), 2. Canada 3-6 (13-4), 3. Duitsland 3-3 (8-5), 4. Italië 3-2 (11-13), 5. Oostenrijk 8-1 (4-12), 6. Groot- Brittannië 3-0 (5-26). Canazei. Groep B: Noorwegen - Finland 1-5 (1-1 0-3 0-1). Stand: 1. Verenigde Staten 3-6 (17-6), 2. Finland 3-5 (14-8), 3. Zweden 3-3 (12-8), 4. Tsjechië 3-3 (12-11), 5. Noorwegen 3-1 (6-15), 6. Frankrijk 3-0 (3-18). Hyeres. Internationale wedstrij den Olympische klassen, eind standen. Mistral, vrouwen: 1. Lee' Lai (ZKo), 2. Draoulec (Fra), 3. Her- bert (Fra), 5. De Vries (Ned), 6. Stalman (Ned). Mistral, heren: 1. Laneyrie (Fra), 2. Kendall (NZe), 3. Kaklamana- kis (Gri), 22. Van Geemen (Ned), 28. Van Schie (Ned), 39. Verste gen (Ned). Europe: 1. Bagatec (Ita), 2. Smed- berg (Fin), 3. Dufresne (Spa), 12. Wolthuis (Ned), 18. Fokke (Ned). 470, vrouwen: 1. Zabell/Dufresne (Spa), 2. Prunai/Mastalli (Ita). 3. Stemmler/Bermann (Dui), 15. Ammerlaan/Bollweg (Ned). 470, mannen: 1. Ivn.di/Ivaldi (Ita), 2. Bachar/Sehmesh (Isr), 3. Kuret/Misura (Kro), 18. Kouwen- hoven/Kouwenhove (Ned). Laser: 1. Casale (Ita), 2. Bowes (GBr), 3. Negri (Ita), 7. Zielhuis (Ned). Finn: 1. Fioretto (Ita), 2. Spitzau- er (Oos). 3. Van de Ploeg (Spa), 21. Schippers (Ned), 24. Heiner (Ned).

de Stem | 1994 | | pagina 13