tch^,ZZn,et JZiïïrr 2 Bolkestein voor Oeververbinding', 'Aan ons zal het niet liggenri °el issiïrgepr* Een koning in opleiding 2 b",ekorten ente O "berken. -DE STEM- Geachte lijsttrekker Rotterdam wi TGV en watei DE STEM BINNENLAND BUITENLAND Het karwei Verkiezingen ■SRsr- Paars CDA ®PvdA m r HESTEM voorstaat- Kroonprins zit over het algemeen keurig in een dwangbuis Drie mannen opgepakt voor vrouwenhandel DE STEM WOENSDAG 27 APRIL 1994 IN '86 was de verkiezingsleus: 'Laat Lubbers het karwei af maken.' Nog enkele dagen. Maar is zijn karwei dan af? Als een bouwvakker een kar wei zo zou achterlaten werd hij direct ontslagen. Het poli tieke puin dat Lubbers in Nederland achterlaat is gi gantisch. In de verkiezingsstrijd speelt men elkaar de zwarte piet toe. Oplossingen voor de pro blemen ziet men weer vanuit zijn eigen politiek klein ge zichtsveld. De partij van Lubbers kan maar niet be grijpen waarom de kiezers het CDA zo'n afstraffing heb ben gegeven. Gelukkig begre pen de kiezers het wel. Jarenlang de zwakste in de samenleving pakken kan men niet ongestraft volhouden. De aow-bevriezing was de be kende druppel. De giganti sche werkloosheid is voor een gedeelte de schuld van de politiek. Hard roepen uitke ringen en minimumloon om laag en aow-bevriezen levert banen op, gelooft niemand. Alle verlagingen tot heden toe hebben het nog niet één baan meer opgeleverd. Eerlijke verdeling van de ar beid van hoog tot laag, daar praat men weinig over. Be taalde commissariaten en ne veninkomsten van topfunc tionarissen lopen dan gevaar. Is voor het CDA christelijke politiek bedrijven zo moei lijk? De eerste christen twin tig eeuwen geleden gaf toch voorbeelden genoeg? Opkomen voor de zwakken in de samenleving en als. mens solidair zijn met medemen sen, niet alleen met woorden maar in daden, dat is christe lijke politiek bedrijven. Tot heden is het CDA daar nog ver vanaf. Het politieke puin moet nu geruimd worden. Een nieuwe ploeg zal aan een nieuw kar wei moeten beginnen. Het is te hopen dat, een karwei zo als Lubbers en het CDA de afgelopen jaren voor ogen hadden, geen voortgang zal vinden. De kiezers pikken het niet langer dat de signalen uit de samenleving genegeerd worden. Breda P. van Gurp EnkelE dagen resten ons nog voor de verkiezing van 150 Tweede-Kamerzetels. Ongetwijfeld zullen in de gauwigheid nog vele menin gen geopperd worden, over de me^st doelmatige aanpak van de talrijke problemen waar voor de Nederlandse samen leving zich gesteld ziet. De meest besproken zijn alom bekend zoals: de snel toene mende werkloosheid, de mis daad- en fraudebestrijding, de wao- en de aow-vraag- stukken, het groeiend aantal illegale buitenlanders, de drughandel, de onbetaalbaar wordende gezondheidszorg en huisvestigingskosten. Neem daarbij het verwarde onderwijs en het verwaar loosde leefmilieu, dan is het duidelijk dat de verzorgings- staat wankelt als nimmer voorheen. Wanneer echter een vooraan staand politicus voorstelt dat een zakenkabinet deze pro blemen moet oplossen, wordt de democratie wel zeer rigou reus om zeep geholpen en verloochent hij in niet geringe mate zijn eigen beginselen namelijk die van vrijheid voor democratie. Wanneer de macht niet meer gecontroleerd kan worden door een oppositiepartij van formaat, verdwijnt de demo cratie! Hunkeren naar die machtspositie is anti-demo cratie van de ergste soort of tewel on-Nederlands en dus afkeuringswaardig. Het is maar dat men weet waar het grootste onheil schuil gaat. Breda W. Pollen Ter overweging: de Neder landse politieke arena heeft er een nieuwe kleur bij gekre gen, het van oorsprong ponti ficale paars is nu de lieve lingskleur van nota bene Hans van Mierlo van D66 geworden. Deze leider en oprichter van D66 heeft twee ongeneeslijke obsessies namelijk de eutha nasiewet en de toekomstige paarse coalitie zonder het CDA, dat volgens Hans van Mierlo maar eens voor de deur van de macht de voeten moet gaan vegen!! Voorwaar, dat is geen klei nigheid, maar zowel de euthanasiewet als de paarse coalitie zijn het versmaden dubbel en dwars waard. In tussen ligt het socialisme in zijn bakermat Rusland aan barrels en heeft men het rood laten verwelken tot rose, maar ook dat is nog niet vaal en flets genoeg. Het programma van het CDA moge weliswaar ontdaan zijn van een duidelijk christelijke visie, als steunpilaar is over eind gebleven, dat de sterke het voor de zwakke moet op nemen en dat de solidariteit het moet winnen van het egoïsme. Met dit program is Elco Brinkman, als gedood verfd opvolger van Ruud Lubbers, de boer op. Dat CDA-programma houdt eveneens in, dat ieder voor een ander opkomt in onze gekwetste maatschappij. De sterken voor de zwakken; de gezonden voor de zieken. Dat is de basis van ons sociale stelsel, ooit door Abraham Kuijper en Romme mede ont worpen en hartstochtelijk verdedigd. Het is de hoogste tijd, dat het CDA zich bezint op haar ei gen christelijke, sociale af komst en roeping. Oosterhout H. Hoegen Uitgave van uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Directie: drs. J.H.M. Brader. Hoofdredactie: H. Coumans - hoofdredacteur. C. Hamans en H. Vermeulen - adjunct-hoofdredacteuren. Hoofdkantoor: Spinveld 55, Breda. Postadres: Postbus 3229, 4800 MB Breda. 076-236911/Telefax 076-236405. Telefax redactie 076-236309. Bezorgklachten en abonnementenadministratie: Afdeling Lezerscontact 06-0226116 (gratis) ma. t/m vrij. 8.00-17.00 uur, zat. 8.00-12.00 uur. Kantoren: Bergen op Zoom, Steenbergsestraat 23-23a, 01640-36850, fax 01640-40731, redactie 01640-37253. Postadres: Postbus 65, 4600 AB Bergen op Zoom. Etten-Leur, Markt 28, 01608-21550, fax 01608-17829.' Postadres: Postbus 363, 4870 AJ Etten-Leur. Goes, Klokstraat 1, 01100-28030, fax 01100-21928. Postadres: Postbus 13,4460 AA Goes. Hulst, Steenstraat 14, 01140-13751, fax 01140-19698. Postadres: Postbus 62, 4560 AB Hulst. Oosterhout, Arendstraat 14,® 01620-54957, fax 01620-34782. Postadres: Postbus 4023, 4900 CA Oosterhout. Roosendaal, Molenstraat 45,® 01650-37150, fax 01650-44929. Postadres: Postbus 35, 4700 AA Roosendaal. Terneuzen, Zuidlandstraat 32,® 01150-17920, fax 01150-96554. Postadres: Postbus 145,4530 AC Terneuzen. Vlissingen, Scheldestraat 7-9, 4381 RP, 01184-19910, fax 01184-11446. Postadres: Postbus 5051, 4380 KB Vlissingen. Openingstijden: Oosterhout 8.30-17.00 uur; overige kantoren 8.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Abonnementsprijzen per 1 januari 1994 (bij vooruitbetaling te voldoen): per kwartaal 87.20, per half jaar 173.45 óf per jaar 337.30. Voor abonnees die automatisch betalen: per maand 29.05, per kwartaal 84.70, per half jaar 168.45 óf per jaar 327.30. Voor posttoezending geldt een toeslag. Fotoservice 076-236573. Advertenties (tijdens kantooruren 8.30-17.00 uur): Rubrieksadvertenties 't Kleintje 076-236882 en bij Teuben, Gin- nekenweg 7, Breda. Grote advertenties uitsluitend 076-236881. Geboorte- en overlijdensadvertenties maandag t/m vrijdag tot 16.00 uur 076-236881, zondag van 18.30 tot 20.30 uur 076- 236242/236911. Bankrelaties: Postgiro 1114111 - A8N/AMRO rek. 520538447. - Brinkman, L.C. Leiden Kok, W. (Wim) Amsterdam Bolkestein, F. (Frits) Amsterdam I-CVOCfMTIM Mierlo, van H.A.F.M.O. (Hans) Amsterdam GROENLINKS Rabbae(m) M Mohammed Maarssen Deze laatste week voor de verkiezingen correspondeert de hoofdredactie van De Stem met de lijsttrekkers van CDA, PvdA, WD, D66 en Groen Links, over onderwerpen die in Zuidwest-Nederland leven. De weledele heer lijsttrekker VVD Bolkestein, en en de Geachte heer Bolkestein, May-Weggen, zichtbaar veel'enera^ geweest nu. Onder andere 2n?1°!ll°6 ls noS nooit belangrijk d?el 4C °Me e™e voor de baarin zta &1S ^t4u«eLnd ZC" daarbij. ae rol behouden, horen ontZNeder'and -et sp Met vriendelijke groet, Hoofdredactie De Stem Zeer geachte Hoofdredactie, Met belangstelling heb ik uw brief over de Westerschelde- Oeververbinding gelezen. Alvo rens daar op in te gaan, wil ik graag het volgende naar voren brengen. Naar de mening van de WD zijn in de afgelopen periode de overheidsinvesteringen ten behoeve van de infrastructuur als percentage van het nationaal inkomen schrikbarend gedaald. Wil Nederland zijn internationa le concurrentiepositie niet ver liezen, dan moet deze trend wor den omgebogen. Met het oog op het motto 'Nederland-Distribu tieland' moeten deze investerin gen substantieel toenemen. Daarom wil de WD meer geld uittrekken voor infrastructuur (cumulatief 1,5 miljard gulden) en een andere structuur voor het financieren van infrastructurele werken invoeren (kapitaal- dienst). Het aanleggen van een West- schelde-Oeververbinding (WOV) acht de WD een goede zaak voor het vestevigen van de socia le, culturele en economische ba sis van Zeeland. Daarover mag geen misverstand bestaan. De bereikbaarheid van Zeeuwseh- Vlaanderen en België is met de aanleg gediend. Keer op keer heeft de WD daar dan ook voor gepleit. De WD heeft in de Tweede Kamer zelfs bij motie-Te Veld huis (tezamen met Lilipaly en Wolffensperger, 29 juni 1988) uitgesproken, dat de nieuwe rijksbijdrage voor een WOV be paald moest worden in reëel overleg met alle betrokkenen op basis van een definitief bouw plan en met inachtneming van de totale vergelijkbare rijksbij dragen voor de Zeeuwse veren. Deze uitspraak van de WD, die overigens zonder de" steun van het CDA werd aangenomen, geeft aan hoeveel belang de WD aan deze verbinding hecht. Wat de WD betrof, mocht er dus meer geld worden uitgetrokken dan het toenmalige kabinet voorstelde. Ook mevrouw Kroes heeft zich steeds ingezet voor de oeverver binding. Haar inspanningen mochten helaas niet baten. Keer op keer werd zij intern tegenge werkt door CDA-minister Ru- ding, die de WOV kennelijk niet wilde. Ook speelde een rol, dat onze Zuiderburen onoverkome lijke bezwaren hadden tegen een brugvariant. Het overleg met België was tijdrovend. Mevrouw Kroes verwijten, dat zij de aan leg niet voor elkaar heeft gekre gen, gaat mij dus te ver en doet geen recht aan de werkelijkheid. In uw brief stelt u, dat de oever verbinding nog nooit zo concreet en dichtbij is geweest als nu. Optisch lijkt dat zo. Wij hopen ook dat het zo zal zijn, maar er zijn nog wel degelijk hobbels in de verdere procedure. Onlangs heeft de Kroon namelijk de ge meente Borsele in het gelijk ge steld in het door haar ingediende bezwaar. Dit heeft tot gevolg, dat de provincie opnieuw in overleg met deze gemeente moet treden, hetgeen nu gaande is. Mocht een snel besluit uitblij ven, dan zal er, gelet op de veiligheid, in nieuwe veren moe ten worden geïnvesteerd. Als dat gaat gebeuren, dan lijkt het onwaarschijnlijk, dat deze eeuw nog zal worden begonnen met de bouw van een vaste oeververbinding. Voor alle dui delijkheid: de WD zou dat be treuren, gelet op onze jarenlange inzet voor de WOV. Mocht bin nenkort toch een positieve be slissing worden 'genomen dan heeft dat natuurlijk de volledige instemming van de WD. WD-gedeputeerde Hennekeij uit Zeeland komt de eer toe dat hij de jarenlange impasse rond Bolkestein foto de stem/JOHAN VAN gun de WOV heeft doorbroken, feite gebeurt nu, wat de mol Te Veldhuis uit 1988 vroeg, melijk dat alle rijkskosten bijdragen in zowel de veerpl nen als de veerverbindingen elkaar worden opgeteld in nieuwe rijksbijdrage. Op dit punt zijn wij zeer heugd, dat minister Maij en deputeerde Hennekeij nu knoop hebben doorgehakt. H dus ook onze waardering vi mevrouw Maij, maar overige heeft deze minister tijdens hi regeerperiode niet zoveel voor het land gedaan. De oo op infrastructureel terrein is erg mager geweest. Met belangstelling wacht ik. verdere ontwikkelingen af. Dt brief eindig ik met de hoop, spoedig met de bouw van tunnel kan worden Want dat de Westerschek Oeververbinding er moet kom staat voor ons als een paal bov water. Aan de WD lag het ligt het niet en zal het liggen. 1 Met vriendelijke groeten, Kroonprins Willem - Alexander, die vandaag 27 jaar wordt, is bijna een jaar in opleiding tot koning. De prins van Oranje zoekt zijn eigen weg en wil zelf inhoud geven aan zijn voorbe reiding op het koning schap. Maar de ijzeren discipline van zijn moe der zal ook zichtbaar moeten worden. Om zijn critici de mond te snoe ren zal Alex moeten be wijzen dat hij meer kan dan alleen autoracen, diepzee duiken en vlieg tuigen besturen. Door Jan-Maarten Frequin In een van de ontvangstzalen van kasteel Drakensteyn stond een groepje journalisten aan de bar te wachten voor een ont moeting met prinses Beatrix. Plotseling schoot de kleine Wil- lem-Alexander binnen. Vraagt een van de gasten: „Waar kom jij vandaan?" „Van school. Ik ga een boterham halen in de keu ken, ik moet zo weer terug", aldus de kleine prins tot de perslieden vanwie er een ver volgens aan hem vroeg: „Hoe heet jij ook al weer?" „Dat moet jij toch weten", luidde het sne rende antwoord van het nog geen twee turven hoge blonde jochie. Niets menselijks is hem vreemd. De toekomstige kroonprins viel wel vaker uit zijn rol. Riep ooit eens tot de fotograferende pers toen hij het welletjes vond: „...en nu oprotten, jullie" en als hij genoeg had van het défilé voor paleis Soestdijk begon hij met broers en neefjes met pa pieren propjes te schieten naar de voorbijgangers. Hij reed een keer zijn auto in de prak, net als zijn opa ooit deed toen die nog jong was. Maar over het alge meen zit de Nederlandse kroon prins keurig in de dwangbuis, die zijn positie met zich mee brengt. Sporadisch - uit de roddelbla den - vangt het volk iets van Alex van Oranje op. Totdat de toekomstig vorst eind vorig jaar breeduit op de NOS-tv te zien was. Zo van: hier-is-ie-dan. Heel veel wijzer zijn de onder danen niet van 'het grote tv-in- terview' geworden. Hoewel hij volgens ingewijden 'je de oren van de kop kan kletsen' bleef Alexander de keurige, conser vatieve, wat houterige jonge man, die tegen samenwonen voor het huwelijk is, het be treurt dat de dienstplicht wordt afgeschaft en zich als lid van het koninklijk huis en als troon opvolger zich het meest bekneld voelt vanwege het feit dat hij geen vrijheid van meningsuiting heeft. Profileren Het volk verwacht van de kroonprins dat hij zich serieus voorbereidt op de taak waar voor hij in de wieg gelegd is. Hij zal zich moeten gaan profileren en laten zien wat voor een vorst Nederland krijgt als het land 'hem roept'. Probleem is wel dat hij zich aan het inwerken is voor een baan, waarvan hij niet weet of hij er morgen of over twintig jaar moet inspringen. Dit jaar is hij zoet op de Defen sie Leergangen om alle details van de verschillende strijd machtonderdelen onder de knie te krijgen. Tussen het dopen van schepen en vliegtuigen door en het openen van belangrijke gebouwen bestaat de voorberei ding van de kroonprins vooral ook uit het bezoeken van steden en streken, waar hij in contact kan komen met de burgerbevol king. Vooral de staatsrechtelijke ta ken zullen steeds meer tijd van de kroonprins opeisen. Hij heeft zitting in de Raad van State en de kroonprins dient zich ook op internationaal niveau zijn oren te luisteren te leggen. Openhartig Koning worden; geen eenvoudi ge klus voor de jonge vliegenier. Dat steken de jonge Oranjes niet onder stoelen of banken. Schrijfster Renate Rubinstein trok in 1984 een weekje met de destijds bijna 18-jarige prins op, toen hij op het strenge At lantic College in Wales studeer de. Op de vraag hoe hij zich het koningschap voorstelde, zei de jonge prins heel openhartig en eerlijk: „Het lijkt me heel moei lijk. Ik weet niet hoe het is. Als ze me nu vragen: wil je nu koning zijn dan zou ik beslist zeggen: nee, ik wil eerst tijd om wat te leven en kijken hoe het allemaal in elkaar zit." In het tv-interview met NOS- baas Ed van Westerloo formu leerde 'Alex van Oranje' het wat zorgvuldiger. Opstandigheid ging vooraf aan het moment dat hij aanvaardde ooit koning van Nederland te zullen worden. „Het is geen kwestie van willen, maar van aarzelen. Die twijfel is over," aldus de kroonprins in het veel bekeken programma. De troonopvolger krijgt het niet gemakkelijk. Zijn voorgangster is mateloos populair en staat bekend als een vrouw die kei hard werkt en goed op de hoog te is van alle aspecten die in de maatschappij spelen. Van Bea trix (56) wordt gezegd dat ze 'buitengewoon intelligent' is en het volk laat er geen misver stand over bestaan dat zij nog lang de moeder des vaderlands mag blijven. Daar mqet de jon ge nog onervaren kroonprins te gen op boksen. Maar Alex heeft de tijd, zo leert de geschiedenis van de Oranjes. Koninginnen gaan lang mee, eerbiediger ge zegd: de Oranjes vormen een sterk geslacht. Gezien de wils kracht, energie en enthousias me, waarmee zijn moeder het koninklijk gezag op haar onder danen uitoefent krijgt zoon Alex alle tijd om' zich op het hoge ambt voor te bereiden. Studie En daar zal de prins, die woens- regelmatig afge- een goedlachse, Het zal niemand verbazen als de kroonprins straks een baantje krijgt bij een van de krijgsmachtonderdelen. foto anp dag 27 jaar wordt, weinig pro blemen mee hebben. Hij weet als geen ander hoe zijn moeder op alle niveaus moeite doet om op de hoogte te blijven van wat er zich in de samenleving af speelt en dat zij vaak tot diep in de nacht achter haar paleisbu reau zit te werken. En wat hem betreft mag dat voorlopig wel zo blijven. Hij wil graag nog een tijd ervaring opdoen en kijken wat er zoal in het leven te koop is. Na zijn studie in Leiden is Wil lem - Alexander steeds vaker uit de schaduw van zijn ouders getreden. Gezien de gezond heidstoestand van prins Claus zal Willem - Alexander als 'adjudant in bijzondere dienst' steeds vaker in binnen- en bui tenland aan de zijde van zijn moeder te zien zijn. Hij geeft zelf inhoud aan de voorberei ding op het koningschap, maar de invloed van zijn moeder zal ongetwijfeld merkbaar zijn. De ijzeren discipline, waaraan zij zich zelf heeft onderworpen, zal de kroonprins niet ontlopen. Imago In de media wordt de toekom stig monarch schilderd als luie, weinig i: servatieve jongeman met dt 'culturele bagage van een ge middelde Boeing-piloot'. Eet ietwat negatieve kwalificatie van iemand die in echt met de billen is bloot ge gaan. Het is vrij moeilijk in te schat ten wat Nederland nu werkelijk aan zijn kroonprins heeft. Ja renlang is hij afgeschermd en die ene keer dat hij in hel openbaar optreedt spreekt hij behoedzaam. Attent ra's, microfoons en notitieboek jes. Het lot van de Oranjes: ze mogen nooit het achterste hun tong laten zien. Het gaat er nu voor Alexander om hoe hij binnen het enge keurslijf van een troonpretendent - into™ geeft aan zijn rol als koning i» wording. Wetenschappers van de Rijto- universiteit te Leiden vinden df prins geen intellectueel licht- middengewicht, zoals links en rechts wordt gesuggereerd. D( prins werd tot de goede studen ten gerekend. Meisje Het toekomstige staatshoofd van Nederland zit volgens de Rijks Voorliehtings Dienst me te wachten op allerlei ere-baam tjes. Hij is zich aan het oriënte ren, ervaring opdoen om straks zijn voordeel mee doen. Zo heeft zijn moeder M ook gedaan. In welke maat schappelijk hoek de kroonpr® tot aan zijn kroning zijn dage lijks werk gaat zoeken is n°e niet echt duidelijk. Het zal niemand verbazen a hij net als prins Bernhard em baantje zoekt in een van o krijgsmachtonderdelen. En a het effe kan bij de luchtmac Want de prins is stapel verim op het 'meisje met de blau hoed'. Verkering heeft ie, na romances met studiegenote lande Adriaansens en Pauk- (Martin Air) Schroder al 5 niet meer. Het meisje met blauwe hoed - het luch'hm boven de wolken - is z'in.^rc'j passie. Nergens vindt hij 2 weldadige ontspanning als o boven. „Daar kijkt niemand op de vingers. Nergens ben 1 vrij als daar." Van onze verslaggever Uden - De politie heeft giste rochtend drie mannen uit Uden opgepakt die worden verdacht van vrouwenhandel. Uit het onderzoek blijkt dat de drie zeker vijftien jonge meisjes uit Tsjechië en Polen hebben geronseld en verhandeld aan seksclubs in België, maar vol gens de politie gaat het waar schijnlijk om meer vrouwen. De drie mannen, 51, 28 en 23 jaar oud, staan volgens de poli tiewoordvoerder aan de top van een criminele organisatie met een Belgische en een Nederland se tak. De 51-jarige hoofdver dachte zou de leiding hebben gehad van de organisatie in Ne derland. Zo'n elf meisjes van 17 en 18 jaar hebben in België verklarin gen afgelegd tegen het drietal. Ze zeggen naar Nederland ge lokt te zijn met het vooruitzicht op banen in horeca en huishou ding. Eenmaal in Uden werd hun paspoort afgenomen en werden ze aan het werk gezet in sek sclubs. yan onze verslaggever Rinze Brand j gotterdam - Het gemeenteb< weegt verslaafden heroïne t< enkele weken wil de gemeer om bij wijze van experimen middel methadon - langdurig jtunnen geven. Dat zal dan wel onder stringente 1 medische begeleiding gebeuren, bijvoorbeeld bij de GGD. GGD ja politie zijn over het experi ment nog in overleg met Justitie a medici. Verstrekking van de verslavende harddrug heroïne is nu niet toegestaan en gebeurt alleen op heel kleine schaal aan individuele hardnekkige ver slaafden die niet op andere ma nieren geholpen kunnen worden. Volgens een woordvoerster van de gemeente zal het nadrukke lijk niet om vrije verstrekking vaan. Burgemeester Peper sprak gisterochtend over 'verstrekking achter een omheining', maar met die uitspraak zijn de gemeente lijke diensten ongelukkig: „Aan heroïneverstrekking op bijvoor beeld Perron Nul denken wij niet. Als het doorgaat, dan moet het in de beslotenheid van een instituut, onder begeleiding van artsen." Er is evenmin sprake van dat andere harddrugs, zoals cocaine, verstrekt worden. „Er moet ook geen aantrekkende werking van uitgaan. Niet nog meer drugs runners op de A16, zoals nu, of nog meer panden waar gedeald en gebruikt wordt. Die overlast proberen wij juist terug te drin gen." Het plan voor verstrekking van heroine werd openbaar bij de ondertekening, gisterochtend in VOOR WAT hoort wat,' zegt 9°ed naar de weinig geliefde n üezegde nu ook tot beleidslijn nen de waterverdragen niet. I 9'ngen van Nederlandse zijde •Vesterschelde. De zaken hebben weinig met 9en gaan over de kwaliteit vat Jus in hoofdzaak milieu-overet p Westerschelde gaat het prii ten betere toegankelijkheid ve ?oor een sterkere concurrentie} turopoort. o Vlamingen gaven vorig j4 '•esterschelde los te willen me chelde. Het uitdiepen moest oezien worden. Beide immers t- 09en, waarover Vlaanderen e; u ineens is er wel weer een re Lubbers op het nippertje 'n9en gestuurd heeft w "pnderd procent aan de Vlaa onderen kan, als het aan de Dp \/lnen me* de voorbereiden! to „arnse deel regering wekt wil en houden. Van den Bt ^gelijkheid te behouden onr n„ ,Ult nun standpunt terecht. dro~ 9er'n9 beweert nu dt' Tr;ven n'et afhankelijk te str1 vprrf ov?r'e9- maar wie dat g redoru goed dat er Nede w ®"|k schoon water binnen I Woot maximale concesl oevl Co-e'de' inschikkelijkhc Som^erl5'nd'n9 en aanvaardel IWo i'ge ve|fangens van de als nIj'? betrekkelijk weinig I Vaderland voor het einen I El T^V-tracé and voor het eigen hakc,i",tB zou moeten accept! Onderk"9- bliiven over de kwa sterk ndelen is een vak. Ne daarom <?.?ar de Vlamingen t Doet dat de meester w

de Stem | 1994 | | pagina 2