Reportage was rotprogramma DE STEM Veiling van affiche Toulouse-Lautrec K NIEUWS UIT GIDS pgestapte KRO-vice-voorzitter Sef van Wegberg over Brinkman-affaire: koninginnedag en IJzendijke Avro verfilmt boek van Hella Haasse 6Mevrouw Bentinck' RT I Rollins Band Neville Brothers Oscar Benton Beethoven Mahler/Berio Mahler/Schönberg Reger Nieuw tv-station Euro 7 start half juni G 27 APRIL 1994 VO - De afdeling Eede van e KVO houdt 9 juni de jaar jkse fietstocht. Vertrokken ordt vanaf de Rabobank om .30 uur. Het gaat richting ulkskampsveld naar Lippen. oed in Beernem. Daar wordt en bezoek gebracht aan het asteel, de kruidentuin en het agenmuseum. arclenburg ENGELEN - Aan de eerste an de in totaal vier algemene lassementswedstrijden van engelsportvereniging Aar denburg namen 23 leden deel De matchhengel was ver-1 plicht. De sportvissers haal-3 den gezamenlijk 74 vissen bo- j ven water met een gewicht' van 43.940 gram. Uitslag: 1. j. Buyck 9.300 gram, 2. G. Stock 5.140, 3. C. Baumgarte 4.960 4. M. Boekhout 4.580, 5 Nobus 3.400 gram. 'je wordt toch buitengewoon treurig lisje ziet dat al die partijen opnieuw een kans vragen om het deze keer béter te doen" Herman van Veen, cabaretiei Gids ,n onze rtv-redactie jtien jaar zat hij in het bestuur van de KRO, waarvan jt jaar als vice-voorzitter. Vorige week stapte hij op. 'onvrede met het gevoerde beleid na de beruchte [jikman-affaire. 38 R. 3. Combinatie Peeman-Van de 1 Lijke, 5. L. Verheije, 8. R. Jansen 10. T. de Poorter en zoon. Recht voor Allen Sluis, 80 duiven 1745,23mpm: 1 en 4. Combinatie I Coppens-Baert, 2. 3, 5, 6, 7, 8 en 9. F. Baas en zoon, 10. P. Pielaet. Samenspel Hulst-Sint.-Jansteen 705 duiven, 1615,47mpm: 1. g! Lebbinck, 2 en 13. E. Strobbe, 3^ 5 en 15. A. van Helsland, allen Hulst, 4 B. Danckaert, St.-Jan steen, 6. F. Janssens, Hulst, 7. Combinatie Danckaert-Van Riel 8. F. Thijs, 9. A. van Daalen en zoon, allen St.-Jansteen, 10, L. de Wilde, 11. J Goossens, beiden Hulst, 12. R. Vermotken, St.-Jan- steen, 14 P. Antheunis, Hulst. Nieuw Leven Koewacht, 98 dui-1 ven, 1571mpm: 1, 2, 6 en 8. R. van i Hijfte, 3, 5 en 7, R. van de Bilt, 4. G. Schalkens, 9 en 10. J de Block. De Postduif Heikant, 309 duiven, 1617,88mpm: 1, 2 en 5. Cl. Thu/ 3. A. de Vliegher en zoon, 4. J. de Kind. 6 en 7. E. Verschueren, 8 en 9. L. de Bruin, 10. L. Thijs. Herleving Kloosterzande, 382 duiven, 1668,14mpm: 1 en 2. R. Mahu, 3 en 7. René van Goethem, I 4 Th. Voet, 5. L. de Waal, 6. Combinatie Van Hulst-Pauwels, I 8. Combinatie Verschuren- Andriessen, 9 en 10. Combinatie Reijns-De Kort. De Snelle Duif Clinge, 95 oude duiven, 1596,36mpm: 1 en 5. I. Merckx, 2 en 4. Combinatie De Smet-Kerkhoven, 3. C. van Lan- deghem. 6 en 10. J. van Goethem, 7 en 9. L. van Vliembergen, 49 jaarlingduiven, 1632,97mpm: 1. G. Fyen, 2. Combinatie De Smet- Kerkhoven, 3.1. Merckx, 4. C. van Landeghem. 5. L. van Vliem- bergen. Concourscombinatie West-Zuid- beveland, 441 duiven, 1682,77mpm: 1. J. Zweemer, Ou- delande, 2. J van 't Westeinde, Heinkenszand, 3. C. Hermes, Le- wedorp, 4. S. de Jonge, Heinkens zand, 5. A. Boonman, 6. D. van de Dries, beiden 's-Heerenhoek, 7. P van 't Westeinde, Lewedorp, 8, 9 en 10, J. van Maldegem, Hein kenszand. De Voorwaarts Zaamslagveer, (zaterdag 23 april), 366 duiven, 1593mpm: 1. M. Hamelink, 2, 3 en 7. J. Hamelink, 4 en 5. Jac. van Cadzand, 6. A. van de Velde, 9. gebroeders Den Hamer, 10. J. de Feijter Pzoon. ROVE De Eendracht Terneuzen, 993,19mpm: 1. F. den Exter. 2. J Geelhoedt, 3. C. van Leeuwen, 4 en 10. A. Verpoorte, 5. Combina tie Zeegers-De Volder, 6. F. Tem merman, 7. F. Mollet, 8. J. van de Berg, 9. Combinatie Bentz-De Schepper. is en el- in- vi- de het dat er- enen arkt; sier- arkt, anje- olks- ook kun- eden van aan- van zeep- 18.00 ddag- iking; ieting houw eigen tocht Eindhovenaar Sef van (61) had het bestuur moeten nemen van het Jjamma Reporter waarin de «tievoorzitter van het CDA jnoest ontgelden. [jnt", zo redeneerde de oud- .jerwijsinspecteur, „we zitten d bij de KRO, nietwaar ;i andere woorden: zo gaat een jholieke omroep niet met $en om. Maar hoe zwaar sgt de signatuur nog in een b dat het omroepbestel door toncurrentie van commerciële jders nagenoeg alle kleur jt verloren? van Wegberg was de enige io-bestuurder die vorige week ifunctie neerlegde. „Reporter [$[t een mens gekraakt op een selijk makende manier", rea- ■de hij op de onthulling door KRO dat CDA-lijsttrekker nkman sinds 1992 commissa- s van de firma Arscop bv in lerpenzeel, ooit beboet we- frauduleuze handelingen, belofte van voorzitter Gerrit aks om tot een formele bezin- a te komen over het beleid L°de KRO-televisiedienst vond ta Wegberg niet voldoende. Eindhovenaar had gehoopt het hele bestuur het pro- amma zou veroordelen. „Ver- iillende bestuursleden hebben na de uitzending gebeld om a afkeuring te laten blijken, bi tijdens de vergadering vie- |a ze om als poppetjes. Dat ieeftmij zwaar teleurgesteld." tan een week na de bewuste |sluursvergadering heeft Van g nog steeds geen spijt lat zijn beslissing. „Anders zou |i hier nu niet zo ontspannen lebben gezeten", zegt hij in zijn i»is aan de Icaruslaan, waar de 10 twee enorme bloemstukken ieeft laten bezorgen. „Ik blijf li'bij dat het een schandalige, pdentieuze uitzending was. Op b. verkeerde manier is een |:«ns kapot gemaakt èn een poli organisatie in diskrediet bracht. Als het Wim Kok had poffen of Frits Bolkestein had per net zo over gedacht." Maar toch.dat uitgerekend Elco Brinkman het moest ontgel den, maakte het volgens Van Wegberg „dubbel zo erg". „De KRO staat los van elke partij, maar de achterban bestaat voor een groot gedeelte uit CDA- stemmers. Daarnaast is het CDA de enige partij die de publieke omroepen voluit steunt. Be drijfsmatig is het uitzenden van zo'n programma gewoon stom." Ideologie Van Wegberg wijst op het Mis sion Statement van de KRO, op gesteld op 21 mei 1992. Beleids doelstelling nummer één is het behoud van de ideële eigenheid en van daaruit marktbewust werken aan een eigentijdse pro filering en imago. De kernactivi teit van de KRO is er op gericht dat de katholieke stroming in de massacommunicatie via radio, televisiebladen en teletekst aan wezig is en blijft in de Neder landse publieke omroep. De statuten en het huishoudelijk reglement melden hetzelfde: 'Bij het vervullen van de taken er kennen en belijden wij Gods Openbaring zoals deze door de katholieke kerk worden bewaard en doorgegeven.' Volgens Van Wegberg was zeker de laatste jaren de katholieke ideologie duidelijk terug te zien in de programma's: geen shows meer met prijzen van een mil joen, detective-series met 'een ethisch plusje' en het hoog ge waardeerde religieuze program ma Kruispunt, Geen feeling Weliswaar wordt er in perso neelsadvertenties van de KRO nog steeds nadrukkelijk ge vraagd naar mensen met een katholieke achtergrond, maar wat betekent dat in een tijd van massale ontkerkelijking? Volgens een oud-medewerker van de KRO, die anoniem wenst te blijven, zitten er geen katho lieke journalisten meer bij de Van Wegberg: „Bedrijfsmatig is het uitzenden van zo'n programma gewoon stom". foto rené manders KRO. Volgens dezelfde oud-me dewerker heeft de KRO het heel moeilijk in het zenderkleurings- syteem. „De concurrentie van de commerciële tv is erg groot". De opmars van de commerciële zenders mag in de ogen van Van Wegberg nooit een reden zijn om 'door de bocht te gaan'. „We zaten juist op de goede weg. De Vara heeft enkele jaren geleden geroepen dat het geen socialis tische omroep wil zijn, maar de KRO wil wél een katholieke om roep zijn en dat moet in de programma's tot uiting komen. De KRO is een journalistiek be- e inwoners van Aardenburg en een keur aan koninginnedag-acti- start bij dorpshuis; 21.00 uu^ einde avonturentocht met kamp-j vuur en chocolademelk op het terrein van de brandweerkazer-: ne aan de Noordstraat, I Het oranjecomité in IJzendijke. heeft het programma voor ko mnginnedag rond. Om 10.00 uu wordt de opening verricht op de markt, waarna om 10.15 uur del vlag wordt gehesen en het volks-l lied gespeeld. Dan vertrekt de jeugd tot en met groep 4 voor een optocht met versierde fie'-J Vanaf 10.30 uur wordt er op Markt een juniorenzeskamp L houden voor de jeugd van 8 tot en met 11 jaar en van 12 tot en met 15 jaar. Omstreeks 10.45 uur wordt de optocht met versierde fietsen afgesloten op de Markt, waarna men dan kan deelnemen, aan straattekenen. Omstreeks 12.00 uur wordt het ochtendpro gramma beëindigd. t Zaterdag om 14.00 uur begm dan de zeskamp voor persons vanaf 16 jaar met onder ander een waterbak, brandblusser zeepbaan, waterdragen, broeklo pen en de rode draad. Om l?-u uur is de zeskamp afgelope waarna D. Buysse van de on"e nemersvereniging om 18-00 u de prijsuitreiking verzorgt. Dit jaar kan men ook Senie van een gezellig avondprogram ma. Om 19.30 uur begint ne hardlopen op de Markt. De org nisatie hiervan is in handen v de Triathlonvrienden IJzendrI Om 19.45 uur worden de volw senen weggeschoten. Wie op eind van deze koninginne ook nog een liedje ten gek°reua. brengen, kan terecht bij de raokewedstrijd in cafe jnt Amies, De wedstrijd b g om 20.30 uur. HET KREUNT en scheurt, het wringt en kolkt, tot het bijna explodeert: I'll rip your mind up, i'll burn your soul. De in tensiteit van de nieuwe cd van de Rollins Band is amper te beschrijven. Henry Rollins brult zijn longen binnenste bui ten, bassist Meivin Gibbs en gitarist Chris Haskett hebben bet bloed op hun vingers staan en drummer Sim Cain verliest minstens vijf liter zweet. De Rollins Band is een feno meen, en met name zanger Henry Rollins: de meest werk lustige popmuzikant op aarde Meer dan honderd optredens per jaar, is bezig met een film, schrijft boeken en gedichten, runt twee platenlabels en een muziekuitgeverij. Tussendoor |j schrijft hij natuurlijk zijn eigen muziek, nu weer te bewonderen °P de cd Weight. Rollins stamt uit de Californi- sche hardcore-punkwereld en "as lid van het legendarische Mack Flag. Sinds jaar en dag maakt hij met zijn eigen band minstens even harde muziek. Dunk kun je Weight eigenlijk met meer noemen, daarvoor zit de muziek te goed in elkaar. Geen muur van muziek, geen meedogenloos gerag, maar heu se, scherpe gitaarlijnen, een teer aanwezige, soms funky bas krachtige drumpartijen. Natuurlijk zijn er veel raak vlakken met de punk maar ze- her ook met de funky metal van Living Colour, Die laatste ver- gelijking komt ongetwijfeld tot s'and door de nieuwe - van De- mnkt afkomstige - bassist Gibbs. N'et alles is even hard op de P'aat, er staan ook ingetogen nummers op. Een van de top pers is Civilized waarin de Rol- nns Band alles laat horen wat- te m zich heeft, tempowisselin gen van rustig naar snoeihard, Van kalme zang naar ge schreeuw. Verdriet, haat en maatschappij-kritiek komen aan bod. Intensiteit, daar ®aait het allemaal om bij de ™Uins Band. (Imago/BMG «LA) PAUL VERLINDEN DE NEVILLE Brothers maken de laatste jaren furore als ge zelschap dat zowel op studio platen als op het podium tot opmerkelijke dingen in staat is. Ze zijn tegenwoordig succes voller dan ooit en dat is ze gegund. Toch ben ik niet helemaal wild van de groep. De pasversche- nen live-cd Live on planet earth bijvoorbeeld klinkt wel lekker, maar als je hem in zijn geheel en meerdere keren be luisterd word je een beetje moe van de eenvormigheid die je erop tegenkomt. Die eenvormigheid wordt in de hand gewerkt door de formule achter de Neville Brothers. Al les is gericht op de liedjes-met- een-boodschap en de vocalen moeten het zware werk doen. Dat lukt soms wel, maar in strumentaal is de groep tame lijk oppervlakkig. Charles Ne ville toetert met zijn saxofoon door nogal wat nummers heen en daarmee wordt een swingen de indruk gewekt, maar de on derhuidse swing van New Or- leans-muziek is nergens aan wezig. Daartoe heb je een veel betere gitarist, drummer en bassist nodig dan de mannen die de Neville Brothers op deze live-cd begeleiden. Op Live on planet earth maakt de groep er zich wat gemakke lijk van af.Je hoort heel veel routine, maar vrijwel nergens echte begeestering. (A M) WIM VAN LEEST De vernieuwde Oscar Benton Blues Band met uiterst links Bredanaar Willem van der Schoof. Een van de betere Rhythm Blues-produkten van vader landse bodem is Best part of my life van de nieuwe Oscar Benton Blues Band. Benton startte zijn loopbaan al in 1967 maar brak pas in 1981 echt door met het nummer Benson- hurst Blues, soundtrack van de Alain Delon-film Pour la peau d'unflic. Vanaf 1987 opereerde Benton samen met het bijna complete Barrelhouse. Deze begelei dingsband was zeker niet slecht, maar het geluid leek wel erg veel op dat van Barrelhou se, niet in de laatste plaats door het gitaarspel van de broertjes Gus en Johnny La Porte. In juli '93 kwam er een einde aan de samenwerking tussen Benton en de andere muzikan ten die Barrelhouse nieuw le ven inbliezen. Benton ging sa men met overgebleven drum mer Jos van den Dries (ex-VOF de Kunst) op zoek naar nieuwe muzikanten en een nieuwe mu zikale koers. Op zijn eerste cd- nieuwe-stijl heeft Benton een aantal klassemuzikanten verza meld waaronder de Bredase toetsenist Willem van der Schoof. Jan de Bruijn vervult in een aantal nummers een niet onbelangrijke gastrol. Van Bentons traditionele blues geluid wordt op Best part of my life sterk afgeweken. Uitstapjes richting country, soul, rock, funk en gospel Give it up to love) worden niet geschuwd. Daardoor klink de plaat bij zonder gevarieerd. Best part of my life bevat over het algemeen covers, maar zelfs de meest be kende werken zoals Everyday 1 have the Blues, I'd rather go blind(op single uit) en Going back to Loisiana krijgen een eigentijdse en originele benade ring zodat deze nummers zeker niet vervelen. Hopelijk krijgt het 'beste gedeelte uit het leven van Benton' een dergelijk ver volg. (Glazztown Records/Silenz) KAREL VAN DER POL HET VERSCHIL tussen een clean gemonteerde, van alle on gerechtigheden gezuiverde stu dio-opname en een live-regis tratie kun je natuurlijk horen, maar je kunt het ook voelen, ja bijna ruiken. Beethovens Missa Solemnis, li ve opgenomen onder leiding van Daniel Barenboim, is zo'n weergave die zich zintuigelijk aan je meedeelt. De spanning, veroorzaakt door het besef dat het alleen maar goed mag gaan, is tastbaar. Een spanning die een studio-opname nooit kent. Want een mislukte passage doe je gewoon nog een keer over. En dat is op den duur fnuikend voor de inzet. De spanning van de live-opna me 'aus einem Guss' maakt van deze Missa Solemnis iets groots. Op het scherpst van de snede volbrengen het Chicago Symphony Orchestra en The Chicago Chorus het huzaren stuk. Je beleeft het met inge houden adem mee. (Erato 4509-91731-2) HANS ROOSEBOOM ZIJN VROEGSTE liederen schreef Mahler voor de gebrui kelijke combinatie zangstem/ piano. Maar gebruikelijke lie deren zijn het niet. Mahler dacht in orkestklank, en al zijn latere werk is dan ook daarvoor geschreven. De Italiaanse com ponist Luciano Berio heeft die vroegste liederen voorzien van een orkestpartij a la Mahler. Het resultaat is verbluffend. Berio heeft Mahlers instrumen tatie en coloriet zo grondig be studeerd dat je een compleet nieuwe Mahler hoort. Boven dien wendt Berio orkestrale vondsten uit Mahlers gehele oeuvre aan, zodat deze jeugd werken veel Tater' klinken. De liederen (zoals Zu Strassburg auf den Schanz en Um schlim- me Kinder artiq zu machen) worden hier gezongen door Andreas Schmidt. (RCA Victor Red Seal 09026 611842) HR IN 1918 richtte Arnold Schön- berg in Wenen de 'Verein für musikalische Privataufführun- gen' op. Een huisorkest, be doeld om modern repertoire, dat nog nergens werd uitge voerd, toch te kunnen horen. Schönberg, Berg en Wqbern be werkten voor dit doel werk van Mahler, Debussy, Skriabin. De bezetting was strijkkwartet, fluit, klarinet, hoorn, piano en harmonium. Op cd is Schön- bergs bewerking te horen van Mahlers Lieder eines fahrenden Gesellen. Interessant te horen hoe het volle orkest wordt te ruggebracht tot de essentiële stemmen, zonder dat de sfeer verloren gaat. Het Schönberg Ensemble o.l.v. Reinbert de Leeuw speelt deze bewerking, met als solist John Bröcheler. Ter completering de bewerking die De Leeuw maakte van Mahlers Kinderto- tenlieder voor dezelfde bezet ting. Solist is hier Jard van Nes. Aan te bevelen. (Koch/ Schwann 3-1263-2) HR VLAK VOORDAT hij in 1916 op 43-jarige leeftijd stierf sprak Max Reger: „Ik heb haast, want ik heb in mijn leven meer gegeten, gedronken en gerookt dan andere mensen, en ik weet dat ik vroeg zal sterven." Hij liet een enorm oeuvre na, waaronder een berg kamermuziek, Regers ontzag voor Bach uitte zich o.a, in drie suites voor altviool solo, een genre dat sinds de solo-suites van Bach (viool, cello) was uitgestorven. Reger koos de altviool, en het resultaat is de moeite van ge- contreerd luisteren waard. (ASV DCA 875) HR WOENSDAG 27 APRIL 1994 DEEL drijf, gegrondvest op de katho lieke visie." Verkeerde keelgat Volgens Van Wegberg had voor zitter Braks de rel rond Reporter kunnen voorkomen door de uit zending te verbieden. Maar de oud-minister van Landbouw wilde of durfde geen veto uit te spreken. Wel liet hij twee dagen na de uitzending in het program ma 't Capitool doorschemeren dat hij de zaak zou opnemen met de redactie van Reporter. Een opmerking die de betrokken ver slaggevers in het verkeerde keel gat schoot. Zij hebben, zeggen zij, gewoon hun werk gedaan. Verslaggevers zijn het aan hun vak verplicht om de waarheid te onthullen. Een journalist die een tip krijgt dat een vooraanstaand kamerlid onjuist zou hebben gehandeld als commissaris van een bedrijf, behoort in actie te komen. Van Wegberg heeft zijn twijfels over die zogenaamde tip. Tussenstation Door geen stappen te onderne men tegen de redactie van Re porter voorkwam Braks een oor log op de werkvloer. De verslag gevers vonden het optreden van hun voorzitter in 't Capitool 'weinig verheffend'. Eindredac teur Ton Verlind noemde de po sitie van Braks in een interview zelfs 'wankel', temeer daar die er nooit een geheim van heeft ge maakt dat hij een hoge Europese functie ambieert, de KRO slechts ziet als 'een tussenstation'. Volgens de redactie van Reporter is er geen sprake van een hetze tegen de partij. Door het accep teren van zijn functie als CDA- leider wordt Brinkman nu een maal meer door de pers in de gaten gehouden dan willekeurig welke andere commissaris. Wellicht had de hele affaire veel minder stof doen opwaaien als de Avro of de Tros het program ma had uitgezonden. De KRO was dan in elk geval nog duizend leden rijker geweest en Van Wegberg, die in september af scheid wilde nemen als bestuurs lid, had zijn tijd kunnen uitdie nen. „Maar dan nog", zegt hij met klem, „had ik het een rot programma gevonden en zou ik verontwaardigd zijn geweest." Van onze rtv-redactie De Avro verfilmt een boek van Hella Haasse: 'Mevrouw Bentinck of onverenigbaarheid van karakter'. Een paar weken geleden zijn in Tsjechië de opnamen begonnen voor een vijfdelige dramaserie. De regie is in handen van Ben Verbong. Het betreft het waargebeurde verhaal over Charlotte Sophie, die om financiële redenen wordt uitgehuwelijkt aan de Nederlandse graaf Willem Bentinck en over de liefde van haar en Albrecht, de echtge noot van stiefzusje Lottgen. Uniek is dat Hella Haasse zelf heeft meegeschreven aan het scenario, samen met Jean van de Velde en Ben Verbong. Dat heeft ze niet eerder gedaan. Haasse schreef 'Mevrouw Ben tinck' in 1978 niet als een roman. Ze verwerkte het ma teriaal dat zij tijdens haar re search tegenkwam - brieven, dagboekaantekeningen, ge schreven zelfportretten - slechts hier en daar interpre terend en redigerend tot een documentair boek. Of zoals Hella Haasse in het nawoord van het boek zelf zegt: „Ik heb deze vorm, een montage van authentieke stukken gekozen, omdat ik niet geloof dat ik in een roman de mensen zo echt en levend had kunnen neerzetten als zij het in hun eigen woorden zelf hebben gedaan." Het verhaal speelt zich af in de achttiende eeuw in Duits land en Den Haag. In de buurt van Praag zijn voor de opna men verscheidene geschikte lokaties met kastelen gevon den. In Nederland wordt ge draaid in de tuinen van Paleis het Loo. De rol van Charlotte Sophie wordt vertolkt door Nanette Kuijpers. De actrice Hiske van der Linden is Lottgen en Tom Jansen speelt Albrecht zu Schaumburg Lippe. De Avro hoopt de dramaserie in 1996 op het scherm te brengen. Haarlem (anp) - Bij het vei linghuis Van Sabben komt op 15 mei een affiche van de Franse kunstenaar Henri de Toulouse-Lautrec (1864-1901) onder de hamer. De poster, getiteld Divan Ja ponais (1893), is getaxeerd op een bedrag van 25.000 tot 35.000 gulden. Het is de eerste keer dat in Nederland een affiche van De Toulouse-Lautrec onder de ha mer komt. Van Sabben veilt in totaal rond de 550 posters. De inzender van de Toulouse- Lautrec is een instituut uit Am- Hilversum (anp) - Het nieuwe televisiestation Euro 7 start me dio juni zijn uitzendingen via satelliet en kabel. Euro 7 is het eerste commerciële tv-station dat zich vanuit Nederland richt op heel Europa. Met de Vecai, de vereniging van kabelexploitanten, is overeen stemming bereikt. Bovendien heeft het ministerie van WVC de toezegging gedaan de benodigde vergunningen te verlenen. Belangenorganisaties en bedrij ven kunnen tegen vergoeding van onkosten zendtijd bij Euro 7 krijgen. Voor sport, spelletjes, quizzen en amusement is Euro 7 niet in. De programmering is gebaseerd op vier sectoren: na tuur en milieu, gezondheid, zorg voor de medemens en religie. FILMS GOES -Grand Theater 14 en 20 u. Free Willy. HULST - De Koning van Engeland 20 u. De flat. 20 u. The pelican brief 20 u. On deadly ground. 20 u. Schindler's list. MIDDELBURG - Cinema 20 u. The age of innocence. VLISSINGEN - Alhambra 1 14 u. Aladdin. 19.30 u. Schindler's list. - Alhambra 2 14 u. Hanekam de rocker. 19.30 u. The pelican brief. - Alhambra 3 14 u. sister Act 2. 20.15 u. L'ombre du doute. - Alhambra 4 14 en 20 u. De flat. ANTWERPEN - Metropolis Zaal 1 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Wayne's world. Zaal 2 - 14.30, 17 u. The 3 mus keteers. 20 en 22.30 u. Remains of the day. Zaal 3 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Mrs. Doubtfire. Zaal 4 14.30, 17, 20 en 22.30 u. On deadly ground. Zaal 5 - 14.30 en 20 u. Schind ler's list. Zaal 6 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The pelican brief. Zaal 7 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Philadelphia. Zaal 8 - 14.30 u. Jurassic Park. 17 en 21 u. Schindler's list. Zaal 9 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Carlito's way. Zaal 10 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The house of spirits. Zaal 11 - 14.30, 17 en 20 u. Free Willy. 22.30 u. The piano. Zaal 12 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. True romance. „terdam dat onbekend wil blij ven. Het gaat de opbrengst ge bruiken om de collectie te con serveren. Voor datzelfde doel worden ook drie affiches van Alphonse Mucha (1860-1939) ge veild. Deze Tsjechische kunste naar was de vaste affïcheur van Sara Bernardt. De drie posters hebben een cataloguswaarde van 10.000 tot 20.000 gulden per stuk. Van een heel ander kaliber is het affiche van Jos Rovers (1893-1976) waarop reclame wordt gemaakt voor de Holland se stranden. Voor de dame in rode badkledij, die het strand- vertier aanprijst, heeft prinses Juliana model gestaan. Het affi che uit 1930 kent een taxatie waarde van tussen de 950 en 1250 gulden. Een particulier uit Noord-Holland heeft het werk ingebracht. Een emaille bord uit 1912 met een advertentie voor het Indisch leger, is volgens Van Sabben eem volstrekt unicum. Het wer vingsbord is getaxeerd tussen de 2750 en 3500 gulden, en heeft in maart een half uur te koop ge staan op een markt in Rotter dam. De koper betaalde er 500 gulden voor. Eenzelfde verhaal geldt voor de Bugatti-poster van de Zwitser Gerold Hunziker (1894-1980). Dat werd een maand of vijf geleden voor een paar tientjes op een markt in Groningen gekocht. Van Sabben schat dat het affiche straks zo'n 5000 gulden gaat opbrengen. Voorafgaand aan de veiling op 15 mei in Hotel Lion d' Or in Haarlem, zijn er op 13, 14 en 15 mei kijkdagen. Zaal 13 - 14.30, 17, 20 cn 22.30 u Cool runnings Zaal 14 - 14.30, 17 u Robin Hood: Men in tights. 20 en 22.30 u. Philadelphia. Zaal 15 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. In the name of the father. Zaal 16 - 14.30, 17 u. Beethoven II. 20 en 22.30 u. The dark half. Zaal 17 - 14 30, 20 u. Shortcuts. Zaal 18 14.30, 17, 20 en 22.30 u Sister act 2 Zaal 19 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Intersection Zaal 20 - 14.30, 17 u. Aladdin. 20 en 22.30 u. Intersection. Zaal 21 - 14.30 en 17 u. Calendar girl. 20 u. Schindler's list. Zaal 22 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u Fearless. GENT - Decascoop 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Intersec tion. 14.30 en 20 u. Short cuts. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. On deadly ground 20 en 22.30 u. Wayne's world 2. 20 en 22.30 u. True romance, 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Carlito's way. 14.30, 17 en 22.30 u. Sister act 2. 22.30 u The house of the spirits. 14.30, 17, 20 en 22.30 u The Pelican brief. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Philadelp hia. 20 en 22.30 u. In the name of the father. 14.30 en 20 u. Schindler's list. 20 u. Remains of the day. 14.30 en 17 u. Free Willy. 14.30, 17 en 20 u. Mrs. Doubtfire. KNOKKE - Beverly sereens 15 en 20 u. Intersection. 15 en 20 u. Schindler's list. 20 u. On deadly ground. 15 u. Free Willy. 15 u. Sister act 2. 20 u. The pelican brief.

de Stem | 1994 | | pagina 19