Drank vergil lining blijft nog uit 'Rept Aardenburgse sportkampioenen van afgelopen jaar gehuldigd Krachtsport nieuw onderdeel Gildefeesten Sluiskil Diamanten huwelijk in Zaamslag PLAATSELIJK NIEUWS DUIVEN SPORT Strandpaviljoenhouder Cadzand moet laten weten of hij voldoet aan wet Reünie vijftigers vroegere Josephschool Westdorpe Activiteiten koninginnedag Aardenburg en IJzendijke Opgestapte K DE STEM ZEELAND Feestelijke bijeenkomst in dorpshuis aan Westmolenstraat Met heuse wereldkampioen: Wouter d'Hoop van hengelsportvereniging Aardenburg Jonge musici verzorgen Fringe concerten Hulst en Sluis Eede Aardenburg Rollins Band WOENSDAG 27 APRIL 1994 Van onze verslaggever Cadzand - Strandpavil joenhouder Ed de Hoogd uit Cadzand moet Gedepu teerde Staten van Zeeland laten weten of hij zijn ho- reca-gelegenheid al heeft aangepast aan de eisen die de Drank- en Horecawet stelt. De Hoogd stelde bij het dagelijks provinciebestuur beroep in tegen de weigering van het college van burgemeester en wethouders van Oostburg hem een drankvergun ning te verstrekken. Die weigering vloeide voort uit controle door de inspecteur voor de drankwetgeving te Rijswijk. Die oordeelde dat het strandpa viljoen van De Hoogd niet'vol deed aan de wettelijke eisen. De gemeente Oostburg vond dat ook. Die stelde dat er niet eens gesproken kon worden van een inrichting in de zin van de Drank- en Horecawet en zo doende kon de paviljoenhouder fluiten naar een gemeentelijke drankvergunning. Reden voor De Hoogd om in de pen te klimmen en de provincie Zeeland in februari een brief te sturen met het verzoek meer tijd te krijgen om zijn zaakjes in orde te maken. Hij deed vorig jaar een grote investering in de bouw van een strandpaviljoen met een terras met zestig zit plaatsen, schrijft hij daarin, en haalt uit dat terras een groot deel van zijn omzet. De 'harde eisen' van de gemeen te Oostburg verrasten de pavil joenhouder namelijk, hoewel hij erkent dat die niet helemaal on redelijk zijn en hij 'reëel genoeg is om in te zien dat je met de huidige normen mee moet gaan'. GS merken op dat de paviljoen houder kennelijk bereid was zijn zaak aan te passen, maar alleen 'meer tijd wilde. Dat is inmiddels meer dan twee maanden gele den. Daarom bericht het provin ciebestuur De Hoogd nu terug dat hij tijd genoeg heeft gekre gen om die aanpassingen te doen. i De Aardenburgse sportkampioenen die gisteravond werden gehuldigd. Van onze correspondent Aardenburg - Wethouder W. van Helden (sportzaken) van de gemeente Aardenburg hul digde gisteravond de sport kampioenen van het afgelo pen jaar. Dat gebeurde tij dens een feestelijke bijeen komst in het dorpshuis aan de Westmolenstraat. Onder die sportbeoefenaren be vond zich een heuse wereldkam pioen. Wouter d'Hoop van de hengelsportvereniging Aarden burg slaagde er vorig jaar name lijk in de wereldtitel bij de ju nioren in de wacht te slepen. De overige gehuldigden zijn: zaalvoetbalteam De Cocq, kam pioen KNVB. De voetbalteams Aardenburg BI, Aardenburg El, Aardenburg E2 en Aardenburg Fl. Carla Rammelaere en Sofie Buyck van judovereniging Bres- kens/Eede, Zeeuws kampioene in hun gewichtsklasse. Van handbooggilde Sint-Sebastiaan: Norbert van Daele, Nederlands kampioen staande wip bij de senioren; Angelo Laureijns, Ne derlands kampioen staande wip bij de junioren; Theo Lampaert, Richard de Wispelaere, Freddy van Ecke en Nobert van Daele, Nederlanse kampioen staande wip voor viertallen. Van hengelsportvereniging Aar denburg: Robbie Nobus, Zeeuws-Vlaams kampioen bij de jeugd. Voetbalelftal SV Eede, kampioen Liefhebbers Voetbal Verbond Meetjesland. Rutger Veerman van atletiekvereniging De Wielingen, eerste plaats Zeeuwse crosscompetitie. Zon- dagjeugdteam (mix) van tennis vereniging SJEF. Cees van Bostelen en Yolanda Bonte van vogelvereniging De Edelzanger, prijswinnaars landelijke ten toonstelling, waar ongeveer 8000 vogels waren. Van onze correspondente Hulst - De organisatie van het Festival van Zeeuws-Vlaanderen heeft jonge musici bereid ge vonden om de Fringe concerten in Hulst en Sluis te verzorgen. Het Fringe (vertaling van rand-concert) concert heeft als doel jonge musici de kans te geven zich te pre senteren aan het publiek. Zij treden gratis op en het publiek hoeft ook geen en tree te betalen. Het recital in het stadhuis in Sluis op 11 september wordt verzorgd door de dwarsfluitiste Petra Schu ren uit Terneuzen. Zij wordt aan het orgel begeleid door Ad van de Wege. Petra Schuren haalde bij Toon beeld in 1992 de graad van uitmuntendheid en zij stu deert momenteel aan het Brabants conservatorium in Tilburg bij Hannie Baren- drecht en vervolgt in sep tember 1994 haar lessen bij Raymond Delnoye. Zij speelt in Sluis Sonates van J. Quantz, F. van Preussen en A. van Preussen. In Hulst is in het stadhuis op 18 september de pianist Erich-Christian Crutazciuc te beluisteren. Hij vertolkt de Prelude en Fuga in c van Bach, de sonate in d van Scarlatti, het opus 10 nr 1 van Chopin, de Etude van Paganini/Liszt, Suite pour le piano van Debussy en 2 preludes van Fr. van Ros- sum. Crutazciuc is geboren in Roemenie en woont in Duitsland. Hij brengt zijn vakanties steeds door in Cadzand-Bad en studeert in Mons bij Mikhael Faerman. Hij trok als een pianist de aandacht vanwege zijn mu zikale levendigheid. Van onze correspondent Sluiskil- De veertiende editie van de Gildefeesten staat voor de deur. Van donderdag 25 tot en met 28 augustus brengt de stichting Gildefeesten weer een programma voor 'elck wat wils'. Zaterdagmiddag zijn er krachtsport demonstraties met aansluitend de Hercules-spelen, waarbij het even eens aankomt op kracht. De feesten worden dit jaar geopend met een ballonwedstrijd voor de jeugd. Ook is er weer een beurs verbonden aan de Gildefeesten. Vele middenstanders van Sluiskil en daarbuiten zullen zich presen teren. De openingsavond wordt afgeslo ten met een modeshow. Tevens is er volksdans door D. van de Voorde. De vrijdag is traditiegetrouw ingeruimd voor de Sluiskilse jeugd. Zij kunnen deel nemen aan de kinderspelen en kampen voor een leuke prijs. In de feesttent is er een gezellige middag voor de bejaarden met medewerking van Piet van Puyvelde. In de vooravond vindt weer de start plaats van de Cofa loop. Een loop voor trimmers door de bebouwde kom van Sluiskil. Het zwaartepunt van de feesten ligt op de zaterdag. Om tien uur wordt begonnen met een rommelmarkt. Sjores Ambras zorgt voor de gezellige noot. De kinderen kunnen genieten van clown Dieleman. Voor degenen die Sluiskil eens vanaf het water wiile zien, zal er een zeilschip varen op zaterdag en zondag. Tussen de demonstraties worden de Her cules-spelen gehouden. Deze spelen zijn afgeleid van de krachtsport en zijn be doeld voor ploegen van zes personen, 's Avonds is er een Duitse blaaskapel aan wezig. Het showorkest de New Four sluit deze avond af. Zondag is er het super-ontbijt en een groots opgezette markt. De feesten wor den afgesloten met een klapper in de vorm van een dansavond met Lou Nielsen en Danny Christian Mogelijk over vijf jaar weer bijeenkomst Van onze correspondent Westdorpe - In 1956 zaten dertig Westdorpenaren ijverig te leren in de toenmalige Sint Josephschool in het dijkdorp. Deze school was toen net vier jaar oud en is inmiddels vervangen door basisschool de Kreeke. De vijftigers kwamen zaterdag bij elkaar tijdens een reünie. Tot de kerstdagen in '56 zaten de leerlingen bij de legendarische meester van Nunen. Vanaf begin 1956 werd Emerie Hendriks hoofd van de school en onder wijzer in de zesde klas. Negen jaar geleden, bij de pensioene- ring van Meester Hendriks, wa ren zij voor het eerst weer bij elkaar gekomen. Afgelopen za terdag deden zij dat nog eens dunnetjes over. Ze zijn allemaal geboren rond 1944, vandaar de reünie van de vijftigers. Onderwijs Na afloop van het schooljaar gingen de leerlingen van deze klas uit 1956 naar het voortgezet onderwijs in Terneuzen, Axel, Hulst en een paar ook naar Bel gië. Daarna ging ieder zijns weegs. Een zestal bleef in West dorpe wonen, twee daarvan zijn later met elkaar getrouwd. De rest zwermde uit over geheel Nederland en België. Dat zij goede herinneringen bewaren aan him schooltijd blijkt wel uit het feit dat er een paar het onderwijs ingegaan zijn. Bij de vorige reünie waren de organisatoren Rudi Thomas en Gonny Lockefeer-van Haelst maanden bezig geweest met al hun oud-klasgenootjes te trace ren en aan te schrijven. Uitein delijk was het hun gelukt om ze alle dertig uit te nodigen. Dit keer hadden ze iets minder voor bereiding nodig. Op een paar na woonden ze allemaal nog op het zelfde adres. Kattekwaad Zaterdag waren er 26 aanwezig in 't Oude Raedthuys in West dorpe. Blikken van herkenning, foto's, anekdotes en verhalen over kattekwaad uit vroeger tijd wisselden elkaar af. Hier en daar gingen vragen op om niet weer negen jaar te wachten, maar de ze reünie om de vijf jaar te houden. Wellicht dat dit voorstel navolging vindt. Over vijf jaar is dan de reünie van de vijfenvijfti gers. Het diamanten echtpaar Van de Vrede-De Bruijne. CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondent Zaamslag - Het echtpaar Van de Vrede-De Bruijne uit de Polderstraat in Zaamslag vierde gisteren het zestigjarig huwelijks feest. De kinderen en vele buren kwamen het echt paar, dat even zo lang in de Polderstraat woont, geluk wensen met dit heuglijk feit. Jannes van de Vrede (83 jaar), geboren in Zaamslag, is voor de oude Zaamslaggenaars geen onbekende. Hij was dan ook van 1945 tot 1970 opperwacht meester van de rijkspolitie in Zaamslag. Van de Vrede was tevens speurhondgeleider en speelde zijn partijtje saxofoon mee in de kapel van de rijkspo litie. Zijn wouw Jannetje de Bruijne zag eveneens in Zaamslag het levenslicht' op 9 september 1911. Beiden genieten nog een goede gezondheid. Uit het hu welijk zijn twee dochters, vijf klein-en een achterkleinkind geboren. Mevrouw van de Vre de nam de zorg voor de kinde ren op zich. Daarnaast houdt het echtpaar van lezen, tv kij ken en tuinieren. Burgemeester drs. R. Barbé en zijn echtgenote kwamen het echtpaar feliciteren. Aanstaan de zaterdag is er een receptie voor de neven en nichten. DAGTRIP - De bejaardensoos Eede houdt woensdag 18 mei de jaarlijkse dagtrip. Gestart wordt om 7.30 uur. De reis gaat naar Kortrijk voor de eerste koffiestop. Er wordt een bezoek gebracht aan het vlas museum en in Kuurne wordt de warme maaltijd gebruikt. Onder leiding van een gids wordt terug in Kortrijk het stadhuis bezocht, gevolgd door een wandeling doro de winkelstraten. Verder gaat het dwars door de Vlaamse Ar dennen, door het Scheldeland en het Leigebied naar Nevële voor de koffiemaaltijd. Om 21.00 uur is het gezelschap terug in Eede. Leden moesten zich al eerder opgeven. Niet- leden kunnen zich nu tot 11 mei opgeven bij A. Rammelae re te Eede. De kosten zijn 77,50. KVO - De afdeling Eede van de KVO houdt 9 juni de jaar lijkse fietstocht. Vertrokki wordt vanaf de Rabobank o 9.30 uur. Het gaat richtine Bulkskampsveld naar Lipnen goed in Beernem. Daar wordt een bezoek gebracht aan hel kasteel, de kruidentuin en hei wagenmuseum. HENGELEN - Aan de eerste van de in totaal vier algemene klassementswedstrijden var hengelsportvereniging 4ar, denburg namen 23 leden De matchhengel was ver. plicht. De sportvissers haal. den gezamenlijk 74 vissen bo ven water met een gewicht van 43.940 gram. Uitslag: 1. j Buyck 9.300 gram, 2. G. Stock 5.140, 3. C. Baumgarte 4.860, 4. M. Boekhout 4.580, 5. jj: Nobus 3.400 gram. je wordt toch buitengev ais je ziet dat al die part een kans vragen om he béter te doen Herman van V FOTO CAMIIE SCHELSTRAETE Snelle wedvluchten Terneuzen - De wedvluchten van de zondagvliegers gehou den vanuit Pont Sint Maxence op zondag 24 april verliepen snel. Gelost om acht uur met een zuidelijke tot zuidweste lijke wind noteerden de eer- staankomende duiven snelhe den van meer dan honderd kilometer per uur. Bij vrijwel alle verenigingen stonden de prijzen ruim een kwartier open. Verliezen waren er nau welijks. Eerste de Beste Schoondijke, 226 duiven, 1691,73 meter per mi nuut: 1 en 4. H. de Wever, 2. Cl. de Wever, 3. C. Boogaard, 5 en 9. J. Dhont, 6 en 7. P. Cornells, 8. A. Luteijn, 10. J. de Poorter. Strijd in Vrede Groede, 103 dui ven, 1669,87mpm: 1 en 4. A. Beun, 2 en 3. G. Schautteet, 5 en 9. D. Verher brugge, 6 en 7. Me vrouw' Ras, 8 en 10, Combinatie De Zutter. Hoop Biervliet, 165 duiven, 1683,35mpm: 1, 2 en 10. C. de Regt en zoon, 3 en 9. A. en E. de Boevere, 4. A. en M. Vonhout, 5. J. du Puy, 6. H. en W. de Krijger, 7. A. Provoost, 8. M. Deveneijns. Jong Maar Moedig Driewegen, 95 duiven, 1610,43mpm: 1 J, Lip pens, 2 en 8. J. Boerman, 3. P. de Hamer, 4 en 10. J. von Hout, 5. A. Engels, 6. J. Mangnus, 7 en 9. F. Dellaert. Nog Sneller Breskens, 247 dui ven, 1812,02mpm: 1 en 8. L. van de Wege, 2, 3, 4 en 9. R. de Smit, 5. W. Daansen, 6. T. Smallegange, 7. B. Neve, 10. G. van Drie en tzoon. VZV Hoofdplaat, 403 duiven, 1717,68mpm: 1. H. de Poorter, 2 en 4: Combinatie Den Hamer, 3. Th. de Ruijsscher, 5 en 8. P. de Poqrter,, ,6, A, de Poorter en zoon, 7. A. van de Broecke, 9. H. Cdlon, 10. A. Martens. De Bonte Duif Aardenburg in samenwerking met De Grensvlie- gers Eede, 50 duiven, 1661,42mpm: 1, 3 en 10. H. Coc- quit, 2. A. de Lijzer en zoon, 4, 6 en 8. O. van Quekelberghe, 5. E. Tellier, 7. E. Rammelaere, 9. J. van Ommen. De Getrouwe Duif Cadzand, 210 duiven, 1724,12mpm: 1 en 7. J. Kools, 2, 6 en 10. W. de Die, 3. D. van Kerkhoven, 4. M. de Lijser, 5. S. de Putter, 8. G. Schrier, 9. A. Vasseur. De Snelvliegers Oostburg, 138 duiven, 1748,07mpm:l, 6 en 7. R. bam Hee, 2, 4 en 9. L. Risseeuw, 3. Combinatie Peeman-Van Lijke, 5. L. Verheije, 8. R. Jan- 10. T. de Poorter en zoon. Recht voor Allen Sluis, 80 duiven 1745,23mpm: 1 en 4. Combinatie Coppens-Baert, 2, 3, 5, 6, 7, 8 er 9. F. Baas en zoon, 10. P. Pielaet. Samenspel Hulst-Sint.-Jansteen 705 duiven, 1615,47mpm: 1 q' Lebbinck, 2 en 13. E. Strobbe, 3 5 en 15. A. van Helsland, allen Hulst, 4. B. Danckaert, St.-Jan- steen, 6. F. Janssens, Hulst, 7. Combinatie Danckaert-Van Riel 8. F. Thijs, 9. A. van Daalen zoon, allen St.-Jansteen, 10. L. Wilde, 11. J. Goossens, beicL. Hulst, 12. R. Vermotken, St.-Jari- steen, 14. P. Antheunis, Hulst. Nieuw Leven Koewacht, 98 dui ven, 1571mpm: 1, 2, 6 en 8. R.van Hijfte, 3, 5 en 7, R. van de Bilt,4. G. Schalkens, 9 en 10. J. de Block. De Postduif Heikant, 309 duiven, 1617,88mpm: 1, 2 en 5. Cl. Thuij 3. A. de Vliegher en zoon, 4. J. dé Kind, 6 en 7. E. Verschueren, 8 en 9. L. de Bruin, 10. L. Thijs. Herleving Kloosterzande, duiven, 1668,14mpm: 1 en 2. R. Mahu, 3 en 7. René van Goethem, 4. Th. Voet, 5. L. de Waal, Combinatie Van Hulst-Pauwels, 8. Combinatie Verschuren- Andriessen, 9 en 10. Combinatie Reijns-De Kort. De Snelle Duif Clinge, 95 oude duiven, 1596,36mpm: 1 en 5. I. Merckx, 2 en 4. Combinatie De Smet-Kerkhoven, 3. C. van Lan- deghem. 6 en 10. J. van Goethem, 7 en 9. L. van Vliembergen, 49 jaarlingduiven, 1632,97mpm: 1, G. Fyen, 2. Combinatie De Smet- Kerkhoven, 3.1. Merckx, 4. C. Landeghem. 5. L. van Vliem- bergen. Concourscombinatie West-Zuid- beveland, 441 duiven, 1682,77mpm: 1. J. Zweemer, Ou- delande, 2. J. van 't Westeinde, Heinkenszand, 3. C. Hermes, Le- wedorp, 4. S. de Jonge, Heinkens zand, 5. A. Boonman, 6. D. van de Dries, beiden 's-Heerenhoek, 7. P. van 't Westeinde, Lewedorp, 8, 9 en 10. J. van Maldegem, Hein kenszand. De Voorwaarts Zaamslagveer, (zaterdag 23 april), 366 duiven, 1593mpm: 1. M. Hamelink, 2,3 en 7. J. Hamelink, 4 en 5. Jac. van Cadzand, 6. A. van de Velde, 9. gebroeders Den Hamer, 10. J. de Feijter Pzoon. ROYE De Eendracht Terneuzen, 993,19mpm: 1. F. den Exter, 2.1 Geelhoedt, 3. C. van Leeuwen, 4 en 10. A. Verpoorte, 5. Combina tie Zeegers-De Volder, 6. F. Tem merman, 7. F. Mollet, 8. J. van de Berg, 9. Combinatie Bentz-De Schepper. Van onze correspondent Aardenburg/IJzendijke - De inwoners van Aardenburg IJzendijke krijgen zaterdag een keur aan koninginnedag-acti viteiten voorgeschoteld start bij dorpshuis; 21.00 einde avonturentocht met kamp vuur en chocolademelk op kt terrein van de brandweer ne aan de Noordstraat. Het oranjecomité in Ijzen# heeft het programma voor ninginnedag rond. Om 10.00 wordt de opening verricht op i markt, waarna om 10.15 uur® vlag wordt gehesen en het vol» lied gespeeld. Dan vertrekt jeugd tot en met groep 1vt® een optocht met versierde ft' sen. Het oranjecomité Aardenburg is erin geslaagd dit jaar weer een attractief programma op te stel len voor de viering van konin ginnedag. Dit jaar zijn de activi teiten grotendeels op en rond de Aardenburgse Markt voor het gemeentehuis. Het programma wijkt af van dat in voorgaande jaren. Dit in ver band met het feit dat koningin nedag op zaterdag valt. Het pro- grmma ziet er als volgt uit: 9.00 uur klokgelui, wandeltochten over 8 en 20 kilometer met start en finish op de Markt; 9.30 uur opstellen vesierde fietsen op het plein van het dorsphuis aaa de Westmolenstraat; 10.00 uur op tocht, vertrek bij dorpshuis en aankomst op de Markt; 11.00 uur begin Vrijmarkt op de Markt met medewerking van vele Aar denburgse verenigingen, receptie voor gedecoreerden in het ge meentehuis; 11.45 uur aubade voor het gemeentehuis met me dewerking van de koninklijke muzieksociëteit Aardenburgsche Fanfaren. Verder om 12.00 uur oefenen zeepkistenrace op de markt; 13.00 uur prijsuitreiking versier de fietsenoptcht op de markt, aanvang internationale oranje bridgedrive; 13.15 .uur volks- dansdemonstraties waaraan ook niet-leden van Avogro mee kun nen doen; 14.00 uur optreden poppentheater Opgepast van Joop van Putten; 15.00 uur aan vang sterkste man/vrouw van Aardenburg competitie en zeep kistenrace op de Markt; 18.00 uur einde Vrijmarkt en middag programma met prijsuitreiking; 19.00 uur koninginneschieting St.-Sebastiaan in clubgehouw aan de Heerendreef voor eigen leden; 19.00 uur avonturentocht voor de jeugd en hun ouders, Vanaf 10.30 uur wordt er op Markt een juniorenzeskamp houden voor de jeugd van 8 en met 11 jaar en van 12 tot® met 15 jaar. Omstreeks 10.45 wj wordt de optocht met vi fietsen afgesloten op de waarna men dan kan de£ aan straattekenen. Omstree» 12.00 uur wordt het ochtendp®' gramma beëindigd. •Zaterdag om 14.00 uur dan de zeskamp voor persff® vanaf 16 jaar met onder ande een waterbak, brandblus»® zeepbaan, waterdragen, broek» pen en de rode draad. Om 11" uur is de zeskamp afge' waarna D. Buysse van de onder némersvereniging om 180®11 de prijsuitreiking verzorgt. Dit jaar kan men ook van een gezellig avondi ma. Om 19.30 uur begint hardlopen op de Markt, nisatie hiervan is in handen' de Triathlonvrienden IJzendi] Om 19.45 uur worden de vol»®' senen weggeschoten. Wie op eind van deze koninginnea». ook nog een liedje ten geh®re) brengen, kan terecht bij de raokewedstrijd in café Amies. De wedstrijd neg om 20.30 uur. w onze rtv-redactie Zestien jaar zat hij in het bes jjjit jaar als vice-voorzitter. git onvrede met het gevoer jrinkman-affaire. Volgens Eindhovenaar Sef van berg (61) had het bestuur nd moeten nemen van het Jpogramma Reporter waarin de fractievoorzitter van het CDA ,ei moest ontgelden. Want", zo redeneerde de oud- ifflderwijsinspecteur, „we zitten ;och bij de KRO, nietwaar?" jlet andere woorden; zo gaat een katholieke omroep niet met Bensen om. Maar hoe zwaar ftegi de signatuur nog in een lijd dat het omroepbestel door de concurrentie van commerciële lenders nagenoeg alle kleur heeft verloren? Sef van Wegberg was de enige KRO-bestuurder die vorige week zijn functie neerlegde. „Reporter heeft een mens gekraakt op een misselijk makende manier", rea- wde hij op de onthulling door je KRO dat CDA-lijsttrekker Jrinkman sinds 1992 commissa ris is van de firma Arscop bv in Jcherpenzeel, ooit beboet we gens frauduleuze handelingen. De belofte van voorzitter Gerrit Braks om tot een formele bezin ning te komen over het beleid van de KRO-televisiedienst vond Van Wegberg niet voldoende. De Eindhovenaar had gehoopt het hele bestuur het pro gramma zou veroordelen. „Ver schillende bestuursleden hebben na de uitzending gebeld om hun afkeuring te laten blijken, maar tijdens de vergadering vie len ze om als poppetjes. Dat| leeft mij zwaar teleurgesteld." ïuim een week na de bewuste| jestuursvergadering heeft Van: Wegberg nog steeds geen spijt| ïan zijn beslissing. „Anders zoi ik hier nu niet zo ontspannei hebben gezeten", zegt hij in zij; huis aan de Icaruslaan, waar di KRO twee enorme bloemstukke! heeft laten bezorgen. „Ik blij; erbij dat het een schandaligej tendentieuze uitzending was. O] een verkeerde manier is eei mens kapot gemaakt èn een poli- e organisatie in diskredii gebracht. Als het Wim Kok ha betroffen of Frits Bolkestein ha ik er net zo over gedacht. HET KREUNT en scheurt, wringt en kolkt, tot het bi explodeert; I'll rip your m\ up, i'll burn your soul. De tensiteit van de nieuwe cd de Rollins Band is amperj beschrijven. Henry Roll brult zijn longen binnenste ten, bassist Melvin Gibbs gitarist Chris Haskett heb het bloed op hun vingers st en drummer Sim Cain verl minstens vijf liter zweet. He Rollins Band is een fe meen, en met name zar Henry Rollins: de meest wi I lustige popmuzikant op aa Meer dan honderd optrec Per jaar, is bezig met een rm schrijft boeken en gedicf runt twee platenlabels en muziekuitgeverij. Tussen II schrijft hij natuurlijk zijn e muziek, nu weer te bewondS °p de cd Weight. Rollins stamt uit de Calif<1 sche hardcore-punkwerelc I was lid van het legendar Black Flag. Sinds jaar ei maakt hij met zijn eigen minstens even harde mi Punk kun je Weight eigi uiet meer noemen, daarax de muziek te goed in ell Geen muur van muziek, meedogenloos gerag, maar se, scherpe gitaarlijnen, zeer aanwezige, soms funk en krachtige drumpartijen Natuurlijk zijn er veel jukken met de punk ma; Rer ook met de funky meti Living Colour. Die laatsti gelijking komt ongetwijfe stand door de nieuwe - va| Rrnkt afkomstige - Gibbs. Niet alles is even hard plaat, er staan ook ingi nummers op. Een van d Pers is Civilized waarin c hns Band alles laat horei Ie m zich heeft, tempowi gen van rustig naar sni vau kalme zang naa schreeuw. Verdriet, hs maatschappij-kritiek aar> bod. Intensiteit, üraait het allemaal om gy Band- (Imagi PAUL VERL

de Stem | 1994 | | pagina 18