AUNT RIJS. t weede buurtnetwerk onzeker RTINC. Hulst acht eeuwen stad ms. CD verliest vertrouwen van jongeren BIEFSTUK. POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS SPORT IN HET KORT fGD-Zeeland twijfelt over meedoen aan project in Terneuzense wijk Triniteit inlevering van Ln de Kortingsmunt ran de genoemde I r de halve prijs! andere produkten In u de geselecteerde bepaalde week niet |trt u de munten voor ïk erna. /en de hele aktie >er 1994) geldig. IStem ZEELAND C3 Uitleg over bijstand Bedrijfsongeval Dow in Terneuzen 75-jarig jubileum FNV Sas van Gent Terneuzen Internationale Steinbockmars iet. lestabroodjes. [Loops. WOENSDAG 27 APRIL 1994 dn onze verslaggever lljrold de Puysseleijr jdstburg/Terneuzen - Een half jaar geleden stemden bij jen proef stemming nog vijf van de 48 leerlingen uit mavo-4 ,an scholengemeenschap Het Zwin in Oostburg op de •entrum-demoeraten. Een week voor de landelijke scholie- jnverkiezingen, die gisteren plaatsvonden, was dat er nog slechts één. [ict bewees volgens Carlos de Smit van de streekjeugdcentra- l>, betrokken bij de organisatie |,jn de scholierenverkiezingen |l Het Zwin, de stelling dat l'jngeren in eerste instantie |:anuit een bepaalde bravoure 13 onwetendheid hun stem ge- Ivenaan de CD. Als je dieper ingaat op de politieke partij-programma's, |ilijkt het beleid van sommige partijen niet veel voor te stel len, De afgelopen weken is er in |ille klassen vanaf het derde leerjaar uitvoerig aandacht be- ■iteed aan het kiesstelsel en de |:ahoud van de partijprogram- |b's. De leerlingen die hun |slem uitbrachten, weten er nu |iis een beetje meer van af", lüdus De Smit. [Bedrogen Ei zegt het als de verkiezingen lip'de Oostburgse school nog in I volle gang zijn en komt na billing van de stemmen toch I «ügszms bedrogen uit: elf van |le 402 geldig uitgebrachte Jammen zijn voor de partij van ■janmaat en dat is toch 2,7%. I.Toch denk ik dat je met het »n van informatie de hou- ___l van jongeren kunt veran deren. Zonder informatie was |het percentage CD-stemmers vele malen groter geweest. Set als op Het Zwin stemden |opdeSteelant-mavo in Terneu- n elf leerlingen (van de 115) .^de centrum-democraten, be lacht decaan T. van den Berg. 1 „Rijkelijk aan de hoge kant", zegt Van den Berg. „Waar- I schijnlijk hebben enkelen toch I lit een bepaald macho-gevoel jp die partij gestemd. Aan de I andere kant is tijdens de lessen uitvoerig aandacht besteed aan 1de verschillende partijpro- 1 jramma's en tijdens de les had I ik niet de indruk dat er nog I leerlingen op de centrum-de- mocraten zouden stemmen." [Overwinnaars op de Steelant waren D66 met 27 stemmen en I Groen Links met 21, bij een I opkomstpercentage van 78,4 I procent. an deze bon ontvangt u 2901 0479J" mm mmm mi L-17-01 De Smit verwachtte op basis van de eerder genoemde proef- stemmingen op Het Zwin winst voor D66, gevolgd door Groen Links en de VVD. De keuze voor de minister-president valt bij de West-Zeeuws-Vlaamse jeugd op D66-leider Hans van Mierlo, schat hij verder van tevoren in. Dat komt wel uit. D66 en de WD behalen 27,1 procent van de stemmen, Groen Links 20,6. De twee leerlingen die het stembureau in het schoolge bouw aan de Bredestraat vor men, Jan Sikon en Sandor Schmits uit respectievelijk ma- vo-4 en mavo-3, bevestigen dat beeld. Ze hebben alle twee op Groen Links gestemd, 'gewoon omdat dat de beste partij is'. Terwijl de leerlingen uit vwo-6 hun stem uitbrengen, wandelt schooldecaan A.C. Goossens door de tot stemlokaal omge bouwde bibliotheek. „Deze ver kiezingen zijn ongeldig hoor", zegt hij olijk, terwijl hij wijst op de niet verzegelde stembus. „Dat klopt niet." Moor de Leeuw uit de eindexa menklas van het vwo is net uit het stemhokje gestapt en ver telt op wie hij zijn stem heeft uitgebracht. „De PvdA. Want ik vind Kok wel een integer politicus en de ideeën van de andere partijen niet zo overtui gend. Maar ik ben wel een beetje een zwevende kiezer, want ik vind D66 ook goed." Winnaars Op De Schans, school voor spe ciaal voortgezet onderwijs in Terneuzen, zijn de stemmen iets na elven 's ochtends alle maal geteld en zet docent Wim Gort zich met de leerlingen van het stembureau aan de telling. Groen Links (44 zetels) en de PvdA (36 zetels) blijken de gro te winnaars. Zeven van de 184 leerlingen die mochten stem men, deden dat hier op de cen trum-democraten. „Klopt pre cies", weet Marieke Dees. „Want bij de actie voor school zonder racisme heeft ongeveer hetzelfde aantal die niet ge- De stemhokjes op mavo de Steelant waren goed verborgen. foto camile schelstraete steund." Zelf heeft ze gekozen voor Groen Links. „Omdat die hun ideeën nog niet echt heb-, ben kunnen uitvoeren en ze daar de kans voor moeten krij gen." Ian Cummins speelde ook wel met de gedachte zijn stem uit te brengen op de groenen, maar besloot toch het hokje van de PvdA rood te kleuren. „Het CDA speelt al veel te lang de baas", motiveert hij zijn keuze. „En Groen Links is wel goed, maar of die echt doorbreken weet ik niet." De schaduwverkiezingen zijn het initiatief van het comité Scholierenverkiezingen. Ze moeten een beeld geven van zo'n veertig procent van de scholierenpopulatie in het voortgezet onderwijs. Op 775 scholen in Nederland staan de stembussen klaar voor bijna 400.000 scholieren. De einduit slag wordt op vrijdag 29 april door de verkiezingsdienst van het ANP bekendgemaakt. De stedelijke school voor voort gezet onderwijs Petrus Hondius in Terneuzen is de enige die zich strikt aan die afspraak houdt. Vandaag gaan de leerlingen van mavo Het Ravelijn uit Hulst naar de stembus. De scholierenverkiezingen daar zijn een dag uitgesteld, vertelt docent maatschappijleer Paul Verhagen, omdat er vorige week proefwerkweek was op de school. Uitslagen: Het Zwin Oostburg (op komstpercentage 95,8), 402 geldige stemmen: CDA 23 (5,7%), PvdA 53 (13,2%), WD 109 (27,1%), D66 109 (27,1%), Groen Links 83 (20,6%), RPF 3 (0,7%), CD 11 (2,7%), SP 5 (1,2%), PSP 4 (1%). De Schans Terneuzen (opkomst percentage 95,1), 175 geldige stem men: CDA 17 (9,8%), PvdA 41 (23,5%), WD 23 (13,2%), D66 30 (17,2%), Groen Links 51 (29,3%), RPF 1 (0,5%), GPV 1 (0,5%), CD 7 (4%). De Steelant Terneuzen (opkomst percentage 78,4), 115 geldige stem men: CDA 11 (9,5%), PvdA 14 (12,2%), WD 16 (13,9%), D66 27 (23,5%), Groen Links 21 (18,3%), RPF 3 (2,6%), GPV 10 (8,7%), SGP 1 (0,9%), CD 11 (9,6%). Van onze verslaggever Terneuzen - De toekomst van het tweede buurtnetwerk in Terneuzen is onzeker. Het bestuur van de GGD-Zee- land betwijfelt of ze mee wil doen aan het project in de wijk Triniteit (de voormalige Bomenbuurt). Het buurtnetwerk, een samen werking tussen scholen, artsen en maatschappelijk werk, zorgt ervoor dat al in een vroeg sta dium hulp geboden kan worden aan kinderen die in de proble men zijn geraakt. Het buurtnet werk in de Terneuzense binnen stad draait nu een jaar en naar ieders tevredenheid. Kosten Vanwege signalen van sommige scholen in Triniteit is ook begon nen met de opzet van een net werk in die wijk. Maar het is nog maar de vraag of de GGD aan dit project deelneemt. De GGD neemt de kosten voor de jeug- darts voor rekening. „Natuurlijk willen we erg graag in dit tweede buurtnetwerk in Terneuzen participeren. Maar we hebben tot '98 25 verzoeken uit Zeeland om mee te werken Van onze verslaggever Terneuzen - T. Robijn van sociale zaken van de gemeen te Terneuzen geeft morgen een uitleg over de bijzondere bijstand en het sociaal voor zieningenfonds. De bijeen komst wordt gehouden in het Activiteiten Centrum Terneu zen vanaf 13.30 uur. Er is ook gelegenheid tot het stellen van vragen. Daarnaast zijn er creatieve activiteiten zoals houtsnijwerk, pergama- no en keramiek. Ook zijn er videofilms te zien met de ti tels 'en ineens heb je niets meer', 'stramien borduren voor beginners' en 'varkens houden en milieu'. Het Activiteiten Centrum is gevestigd in welzijnsgebouw de Triangel aan de Korte Kerkstraat in Terneuzen. Van onze verslaggever Terneuzen - Een 39-jarige man uit Terneuzen is tijdens werkzaamheden aan de in aanbouw zijnde gastank op het LHC-complex van Dow Benelux in Terneuzen ge wond geraakt. Tijdens het werk viel hij en brak daarbij zijn linkerhielbeen. De man, in dienst bij een aannemersbedrijf, is na het bedrijfsongeval per ambulan ce naar streekziekenhuis De Honte gebracht. aan de opzet van buurtnetwer- ken. Vanwege het budget moet je keuzes maken. Artsen kosten im mers geld. Kijk, Terneuzen heeft al een buurtnetwerk in de bin nenstad terwijl bijvoorbeeld Vlissingen en Middelburg er nog geen hebben. Dat kan een afwe ging van het bestuur zijn," aldus R. Boog van de GGD-Zeeland. „Maar het bestuur moet die af weging nog maken. Er is nog geen beslissing genomen." De Stichting Welzijn in Terneu zen is betrokken bij de ontwik keling van het tweede buurtnet werk in de Scheldestad. M. Wil- lems van de Stichting Welzijn wil niet nader ingaan op de afweging van de GGD. „Dat ligt erg gevoelig. Want wij proberen nog immers de GGD over de streep te krijgen." Problemen Voor Willems is het in ieder geval duidelijk dat Triniteit be hoefte heeft aan een buurtnet werk. „De signalen zijn er. Som mige scholen hebben volop te maken met problemen die kinde ren ondervinden zoals mishan deling. Leerkrachten zijn er in de eerste plaats om les te geven en zijn niet de aangewezen per soon om direct hulp te bieden. Het buurtnetwerk vult een leem te. Het netwerk zou enig soelaas kunnen bieden." Het buurtnetwerk in Triniteit is gestart met een oriënterende bij eenkomst. Het ging om een eer ste kennismaking tussen de be trokken instanties. „Half decem ber komen we opnieuw bij el kaar om te kijken of het netwerk werkt. Het is wel zo dat scholen tijdens de kennismaking al aan gaven deelname niet te zien zit ten als de GGD niet meedoet. Nogmaals, we proberen de GGD nog over de streep te krijgen." Van onze correspondent Sas van Gent - De FNV-afdeling Sas van Gent en de Industrie bond FNV Sas van Gent vieren zaterdag 7 mei het 75-jarig jubi leum in De Roselaer in Sas van Gent. De viering start om 15.00 uur met een receptie voor leden en genodigden. Na afloop van 'de receptie is er om 19.30 uur een feestvergadering voor de leden. De agenda vermeldt onder meer spreekbeurten van het hoofdbe stuur en van districtsbestuurders van FNV Zeeland en de Indus triebond FNV. Het is een illusie te denken dat [air een overheid iedereen ge l-li is. De provincie Zeeland |atwikkelde eens een streek- voor Zeeuws-Vlaanderen la daarin kreeg nagenoeg iedere lj?Slomeratie een andere kwali- I katie. De ene plaats werd 'Re- liMale Groeikern met Centr- lafunctie' of woorden van ge- l'ite strekking - Terneuzen bij- 'oorbeeld - en een andere werd of meer aangewezen als I asterfkern', al had men daar I tatuurlijk een veel mooier l'oord voor. Sas van Gent viel I-" die categorie, als we ons goed I-traineren. I -ok in de tijd dat de landsheer I'Salie macht in handen had, ene plaats al boven de I andere verheven worden: de een l®eeg stadsrechten, de andere Nu moet er wel bijgezegd I 'Nen dat een plaats die rech- I -ti min of meer zelf verdiende, die zin dat ze zich op econo- ""1 en sociaal gebied moest ®en tegen de omgeving. I 'werden, om een voorbeeld te |j™i. in Hulst meer zaken ge- en er was een grotere lijvigheid dan in Hengst- 15 Door die centrumfunctie I j, jWn plaats in de gusnt van IW j ™eer komen en die ver- I iu "k® stadsrechten. Voor Iffwn als Axel, Hulst en Uv en dergelijke was de I vur destijds de graaf van I ?an^erne. Daar stak evenwel L «weer meer achter. Trok je 'iiH 'ze van sPreken toenter- Van Antwerpen over Hulst I vol k naar ®*nt met een kar 1w. ^an moest er op veel 'sen tol betaald worden De goederen werden te veel 'be last' door deze heffingen - het heet niet voor niks nog altijd belastingen - en ze werden te duur. Veelal waren die tollen in handen van de graaf zelf of allerlei plaatsleijke grootheidjes - veelal ook adel - en door een stad vrijheid van tol te geven, hetgeen dan het recht voor die stad was, kwam de stedelijke brugerij in een sterkere positie te staan ten opzichte van de adel. En adel was wel leuk, maar die brachten weinig binnen; aan hardwerkende burgers valt meer te verdienen. Het verlenen van tolvrijheid is meestal het begin van het stadsrecht. Het is niet bet begin van de plaats als nederzetting, die kan gerust en kele honderden jaren eerder lig gen, het is het begin van een plaats als stad. Voor Hulst be gon die periode in 1180 en het stadsrecht werd verleend door graaf Philips van den Elzas. Overigens was het niet enkel vrijdom van tol wat het recht omvatte, maar bijvoorbeeld ook eeen eigen rechtspraak, meer toegesneden op de eigen toe standen en minder op die van het centrale gezag. Heel in het begin werden die rechten niet schriftelijk vastge legd, maar gewoon mondeling overeen gekomen. Dat betekent dus eigenlijk dat Hulst als 'stad wat ouder is dan vanaf het jaar 1180, maar alleen datgene wat zwart op wit staat is nu nog na te gaan, dus 1180 wordt aange- hoduen. Dat betekende dat Hulst in 1980 Hulst 800 jar Dit monument werd opgericht ter herinnering aan het jaar 1980 waarin de 800-jarige stadsrechten van Hulst werden gevierd. stadsrechten had en dat is op redelijk uitbundige wijze ge vierd. Jan Colsen ontwierp een vignet waarin twee dingen cen traal staan: het getal 800 en de stadswallen. Het monument dat als blijvende herinning aan die viering is opgericht, laat het eerste duidelijk zien, het tweede wat minder omdat er in het gebruikte vignet wat reliëf ge suggereerd werd door twee kleuren te gebruiken - licht en donkergroen - en bij het monu ment is dat achterwege gelaten. Vriendelijk Maar, dat moet gezgd worden, Hulst is bijzonder vriendelijk voor degene die dit monument bekijkt, want op een zuiltje staat navolgende tekst: - HULST 800 JAAR STAD Dit monument werd opgericht ter herinnering aan het jaar 1980 waarin de 800 jarige stadsrech ten werden gevierd. Het kon worden opgericht dankzij spon tane giften van de burgerij. De onthulling geschiedde op 21.12.81 door P.J.G. MOLT- HOFF, burgemeester in aanwe zigheid van de leden van de gemeenteraad en de bestuursle den van de stichting 'Hulst 800 jaar stad'. Opgemerkt mag misschien nog worden dat een plaats geen rechten meer kan ontlenen aan het wel of niet hebben of gehad hebben van stadsrechten, want die zijn allang afgeschaft. Ne derland kent maar een stad, Amsterdam; al de andere zijn gemeenten. Het monument staat aan de Minderbroederstraat. Die be gint bij het postkantoor en ligt tussen het 's Gravenhofplein en het Nassau Bolwerk. Snelheidscontrole Axel - Bij een door de politie gistermorgen op de Nieuwen- dijk in Axel uitgevoerde snel heidscontrole werden 25 auto mobilisten bekeurd Wegens het overtreden van de maxi mum-snelheid. Gecontroleerd werden 271 voertuigen. De hoogst gemeten snelheid be droeg 86 kilometer per uur, terwijl maximum 50 is toege staan. Vernieling Hulst - Door een 34-jarige inwoner uit Vogelwaarde werd gisteren bij de politie in Oost-Zeeuws-Vlaanderen aan gifte gedaan van vernieling aan zijn personenauto. Het voertuig stond in de nacht van maandag op dinsdag gepar keerd aan de Pierssensstraat in Hulst. Met een scherp voor werp was de auto rondom be krast. Winkeldiefstal Sas van Gent - De politie in Oost-Zeeuws-Vlaanderen heeft proces-verbaal opge maakt tegen een 58-jarige in woner uit Sas van Gent we gens het plegen van een win keldiefstal. De man wilde een winkel aan de Stationsstraat in zijn woonplaats verlaten zonder gekochte goederen te betalen. Illegaal Terneuzen - De Koninklijke Marechaussee van de brigade Terneuzen heeft gistermiddag een illegaal in Terneuzen ver blijvende Noordafrikaan aan gehouden in de Pijnboom straat. De 35-jarige man is in afwachting van zijn uitwijzing in het politiebureau in Ter neuzen ingesloten. Radarcontrole Terneuzen - Bij een door de politie in Terneuzen gister morgen op de Willem de Zwij gerlaan gehouden radarcon trole zijn 21 automobilisten bekeurd wegens te hard rij den. De hoogst gemeten snel heid daarbij was 93 kilometer per uur terwijl maximaal 50 is toegestaan. Bromfietscontrole Terneuzen - Afgelopen maan dag- en ook gistermorgen werd door de politie van Ter neuzen een controle gehouden op bromfietsen. Dat leidde tot acht processen-verbaal. Zes daarvan met betrekking tot een te hoog motorvermogen, twee in verband met de over schrijding van de maximaal toegestane geluidsterkte. De politie merkt hierbij op dat alle 'lichte' bromfietsen in or de waren. TOERNOOI - De gemeente Terneuzen hield een toernooi voor ouderen voor het club- kampioenschap. Dit toernooi werd gehouden in sporthal 't Zwaantje. Aan het koers- baltoernooi namen 32 perso nen deel. Uitslag: 1. Tannie Kolijn 35 punten, 2. Elza Pie- ters 34, 3. Heieen Hofman 33 punten. Aan het bowlstoer- nooi namen achttien personen deel. Uitslag: 1. Bernard de Koeyer, 2. Marie van Reest, 3. Hanna Bommeleyn. COC - Het COC houdt vrijdag, in samenwerking met disco theek Wallstreet Shuffel, een Roze Bea-bal in het pand aan de Walstraat 4. Aanvang 21.00 uur. Omdat het bal aan de vooravond van koninginnedag is wordt het op prijs gesteld als men in het oranje of ko ninklijk gekleed verschijnt. Voor de leukst geklede bezoe ker is er een prijs. In het kader van integratie is iedereen wel kom, de entree is gratis. Clubkampioenschap turnen THOR Sas van Gent - De turn- en gymnastiekvereniging THOR (Tot Heil Onzer Ribbenkast) uit Sas van Gent hield de inmiddels traditioneel gewor den clubkampioenschappen. Voor de jongens en meisjes vanaf 14 jaar werd er tevens strijd geleverd om de Alphons de Vliegher-Trofee, genoemd naar de overleden clubman. De Vliegher was ruim 60 jaar lid van THOR en jarenlang de stimulerende kracht binnen de vereniging. Bij de meisjes werd die trofee gewonnen door Linda Kox en bij de jongens legde Dario Ferket daar beslag op. Op uitnodiging namen 11 tur ners van RKHAV uit Hulst deel aan deze wedstrijd in het kader van de verenigingswed strijden van de Regio Zeeland van de KNGB. Op het niveau 3 was Geert Sandkuyl veruit de sterkste voor zijn clubge noot Coen Valckx. Op het ni veau 4 sprong het sterke op treden van Sander Kalmeijer in het oog. UITSLAGEN CLUBKAMPIOEN SCHAP MEISJES Niveau F5 (tot 9 jaar): 1. Renee Cupido 29,05 punten, 2. Kimberly Alblas 28,50, 3. Marlinda Diele- man 27,95. F4 (10 en 11 jaar): 1. Tessa Lam mens en Charlotte van Waes 30,70, 3. Helena van Eekelen 30,55. F3 (12 en 13 jaar): 1 Evelien Tomiakowski 32,45, 2. Annabel Sijnesael 32,20, 3. Rosita Lootens 31,05. F2 (14 en 15 jaar): 1. Farah Ver moet 30,05, 2. Sandra van de Broecke 28,40, 3. Vanessa De- decker 27,10. F1 (meisjes/dames 16 jaar en ouder): 1. Angela Snelders 33,00, 2. Arenda Appeldoorn 32,75, 3. Sascha Mattheeuws 30,60. Niveau E4 (10 een 11 jaar): 1. Sabrina Dieleman 28,85, 2.Daisy van der Hooft 26,80. E3 (12 en 13 jaar): 1. Kirsten Dedecker 31,95, 2. Faye de Poor ter 30,95. E2 (13 en 14 jaar): 1. Linda Kox. 35,15, 2. Vanessa Zegers 32,00, 3. Lienke Nanninga 28,75. El (16 jaar en ouder): 1. Marijke Spuesens 34,75. Niveau D4 (10 en 11 jaar): 1. Anne Hoornaert 35,30, 2. Andin- da Lammens 34,95, 3. Wendy Ne- len 33.90. D3 (12 en 13 jaar): 1 Evelien Sijnesael 34,80, 2. Daniëlle Emans 33,74. D2 (14 jaar en ouder): 1. Mirella Kampen 34,20. JONGENS Niveau E (tot 11 jaar): 1. Durand Borgie 36,90, 2. Tonny Nelen 36,80, 3. Manolito Velasco 36,60. C (jongens tot 15 jaar): 1. Tom Wilbrink 50,10, 2. Tommy Gerrit- se 47,00, 3. Dario Ferket 46,30 punten. Fietsdriedaagse Schoondijke - De Schoondijk- se fietstrimclub Freewheel'79 houdt van 4 tot en met 6 mei de jaarlijkse avondfietsvier- daagse. De start is iedere dag om 19.00 uur bij café Bon Ami op De Brink, waar men vanaf 18.30 uur kan inschrijven. De afstanden zijn iedere avond 25 kilometer. Tijdens deze dagen zijn er tevens de avondsterrit- ten. Er kan dan afgestempeld worden in cafe Bon Ami tus sen 18.30 en 20.30 uur. Squash Terneuzen - Recreatiecentrum Pannenschuur is winnaar ge worden van de eerste bedrijfs- competitie squash in Zeeuws- Vlaanderen. De ploeg, onder leiding van Rob van de Velde, bestond verder uit Jaap Vel thuis, Jean-Paul Baert en Gert-Jan Dieleman. De ploeg bleek genoeg te hebben aan drie winstpunten omdat Flying Dutchman zijn wed strijd tegen Elocoat/Verstrae- ten met 3-1 won. Pannenschuur won echter met 4-0 van Politie 1 en bleef op 2-2 steken tegen een sterk spe lend FOAKS. Dit FOAKS bleek eens te meer een ploeg te zijn om de volgende competi tie rekening mee te houden. ING sloot de competitie sterk af met twee winstpartijen. Zo wel van Politie 1 als Politie 2 won het met 3-1. Voor Politie 1 was dit winstpuntje genoeg om Elocoat/Verstraeten op de ranglijst net voor te blijven. Na de wedstrijden werd de wisselbeker uitgereikt aan Pannenschuur. Flying Dutch man werd tweede. Elocoat/ Verstraeten werd gekozen tot sportiefste ploeg. Competitie leider Raf de Wever deelde mee dat er, gezien het succes en interesse van nieuwe teams, waarschijnlijk volgend seizoen in twee klassen wordt ge speeld. EINDSTAND Pannenschuur 18-52, Flying Dut chman 18-48, ING 18-41. FOAKS 18-39, Politie 2 18-27, Politie 1 18-23, Elocoat/Verstraeten 18-22. Sint Niklaas - De wandelliefhebbers uit het Waasland en Oost- Zeeuws-Vlaanderen kunnen op 1 mei op pad. De Wase Steinbock- vrienden houden dan de Internationale Steinbockmars. Het parcours van de tocht is natuurvriendelijk uitgestippeld en loopt langs veldwegen en door een schilderachtige omgeving. Er zijn regelmatig rust- en controleposten voorzien, waar de wandlaars een natje en droogje kunnen krijgen en/of verzorgd kunnen worden. De tocht begint aan het CMO Waasland, Hoge Kouter in Sint Niklaas. Er zijn tochten van 6, 12, 20 en 30 kilometer. De deelnemers mogen vertrekken tussen 8.00 en 15.00 uur. Men betaalt 30 frank, inclusief verzekering. Het Rode Kruis Waasland verleent zijn mede werking en groepen vanaf 20 personen krijgen na afloop een herinnering. Voor verdere inlichtingen: Walter Keppens, Kiemerstraat 46 in Sint Niklaas (telefoon 00-32.3.7764805).

de Stem | 1994 | | pagina 17