DE STEM 'Het is beter an niks' 'Ideale Oranje-pinchhilter' farm pleidooi Ron Spelbos voor Pierre van Hooijdonk Steven Rooks zorgt voor lichtpuntje met zesde plaats Bert van Vlaanderen door motor aangereden B MOTORVERHUUR bij Breda Toer- en choppermodellen Opnieuw val van Frans Maassen Hond bijt grensrechter 'n Ouestie van Veiligheid mi Scoor met Marco van Basten en win een WK-reis! Speel mee en win met Bavaria Malt. Feyenoord-PSV naar 3 mei Tel.^076-281 Sport "onze verslaggever Jacques Eestermans astricht Op de veteranenleeftijd van 33 jaar ®nde Steven Rooks zaterdag in de Amstel Gold Race 'ffl een lichtpuntje voor het Nederlandse profwielren- Zijn zesde plaats mocht er zijn en was meteen ook hoogste klassering tot nog toe dit seizoen van een 'dgenoot in een wereldbekerwedstrijd. Hij verdrong "armee Nico Verhoeven, die twee weken eerder als 4de was geëindigd in Parijs-Roubaix. Noordhollander werd in noeg, maar die tijd is voorbij, rit allerwege op z'n Om echt mee te kunnen, moet je geklopt voor zijn trainen zoals de Italianen dat gewoon zijn te doen. Ik heb van Eric Vanderaerden gehoord hoe zij dat aanpakken. Ze kiezen een vlak rondje uit, waarop ze be trekkelijk rustig rijden, en dan zoeken ze een bergje op, waar ze dan voluit tegenop rijden. Die interval maakt ze hard. Daar komt bij dat ze kunnen trainen in een omgeving, die veel weg heeft van de parcoursen, waarop de meeste grote wedstrijden worden gereden. Dat voordeel missen wij, de Nederlanders. Wij moeten het noodgedwongen zoe ken in uren maken en intervallen achter de brommer. En dat is zo nu en dan behoorlijk saai." Ploegleider Cees Priem onder schreef de woorden van zijn ren ner. „Als je er in het voorjaar maar, hoewel hij er was, hij bleef daar te- °°k nuchter onder. „Ach, worden is beter dan niks," hij vast, zich terdege be st van de geringe waarde van Massering. '■deed Rooks niettemin deugd J"! zich in de finale van de ff6 en 'oocizware wedstrijd hunnen blijven meten met Ittervoort - Frans Maassen is gisteren tijdens de training in Neer opnieuw ten val geko- De 29-jarige renner van Word Perfect, die de Amstel Gold Race moest missen vanwege de gevol gen van een valpartij in Luik- Bastenaken-Luik, kwam op zijn geblesseerde heup terecht. „Het is al de derde zondag op rij dat ik tegen de grond sla," zei Frans Maassen. „Ik keek achter mij en reed tegen het achterwiel van Ruud Poels aan. Ik start overmorgen toch in Veenendaal- Veenendaal en rijd zondag ook Rundum den Henniger Turm in Frankfurt." Frans Maassen volgde zaterdag de Gold Race via de tv. „Een spannende koers," vond hij. „Maar het gedeelte door België- heeft niet zoveel uitstraling." Steven Rooks (geheel links) in de frontlinie, verder v.l.n.r. Armstrong, Furlan en Riis. betere renners. Hij bespeurde zichzelf de progessieve lijn, J ®e afgelopen weken naar- taad gezocht. „In Luik-Bas- iro u "Luik en de Waalse Pijl het al niet slecht. Ik was .Paar keer mee in de aanval, j>P een gegeven moment r ik toch nog de motor op. misschien is dat wel nodig ees' om beter te worden. dat euvel deed zich van- 8 niet voor. Ik kon steeds met een groepje meesprin- "»m goed voorin te blijven. Al JMfkjk gezegd niet meer ht dat we de leiders nog zo ïks en kunnen wilt staan, moet je zoeken naar trainingsparcoursen, die een soortgelijk karakter hebben als de parcoursen van de meeste koersen. Dat betekent dus dat je je met de ploeg in de voorberei ding zult moeten nestelen in bij voorbeeld Italië. Maar daar zit ten natuurlijk allerlei haken en ogen aan. Het kost alleen al een boel centen. Toch zullen we die weg op moeten. En daarnaast is het van belang om het juiste type renner te scholen." Na de Henninger Turm in Frankfurt op 1 mei zit het eerste deel van het seizoen erop voor Steven Rooks. Hij heeft het plan opgevat om volgende maand voor drie weken te vertrekken naar Mexico om er een hoogte stage af te werken. „Ik wil naar Toluca gaan," lichtte hij zijn voornemen toe. „Dat ligt op een hoogvlakte, 2600 meter boven de zeespiegel. Je kunt daar dus op het vlakke trainen, terwijl je op grote hoogte blijft. Ik denk dat die omgeving ideaal is om te herstellen van het voorseizoen en om de conditie weer op te bou wen voor de grote ronden. Je kunt ook blijven koersen, maar ik vrees dat de motor het dan op een bepaald moment helemaal begeeft. Bovendien ben ik op tijd terug om voldoende wed strijdritme op te doen, voordat de Tour begint." Hoewel ploegleider Priem, door ervaringen (Theunisse, red.) wijs geworden, weinig op heeft met stages, heeft hij Rooks toestem ming gegeven qm naar Mexico af te reizen. „Ik wil best kijken hoe het bij hem uitpakt," aldus de Zeeuw, „te meer omdat hij met schaatscoach Ab Krook gaat overleggen over de aanpak. Die man is toch een erkend expert op dat gebied. Maar hjj draait wel zelf voor de kosten op; laat daar geen misverstand over bestaan." naderen. ort»0nt?a8 zichzelf niet in de mciing op de Waalse ïin ufol en de Ftace, die J j on en waarin hij in eriee daaropvolgende jaren 'kw t wefd, respectievelijk IjM, °°P Zoetemelk en Jelle !iu "\oor Luik-Bastena- ik heb ik twee keer zeven h|w ,arvan steeds enkele uren Mn/ u™"™61' op een da§ na- Vroeger was dat ge- Parijs (anp) - Bert van Vlaanderen is zondag in de marathon van Parijs als 29e over de streep gekomen. Zijn eind tijd was 2 uur, 18 minuten en 47 secon den. De zege was voor de Marokkaan Said er Ermili in 2.10.56. Bij de vrou wen won de Japanse Mari Tanigawa in 2.27.55. De matige prestatie van Van Vlaanderen, derde op het jongste WK, was het gevolg van een onfortuinlijk incident. Hij werd tijdens zijn zevende marathon na 23 kilometer aan gereden door een motorrijder en kreeg daar bij het stuur in zijn rug. Van Vlaanderen verloor het ritme en hield aan de botsing zoveel pijn over, dat hij besloot de marathon min of meer joggend uit te lopen. „Als er een volgwagen had meegereden, was ik uitge stapt," verklaarde de ontgoochelde Neder landse loper. Van Vlaanderen had zijn zinnen gezet op een eindtijd van twee uur en tien minuten. Hij was ervan overtuigd dat hij die zelf gestelde limiet kon halen. De eerste 21 kilometer zagen er veelbelovend uit. Met tussentijden van 15.31 op de vijf kilometer, 31.02 op de tien kilometer, 46.24 op de vijftien kilometer en 1.04.39 op de halve marathon liep Van Vlaanderen precies op een schema van 2.10. Bij het 23-kilometerpunt - Van Vlaanderen liep op de tiende plaats - werd hij in een bocht van achteren aangetikt. „Ik kreeg het stuur van een motor in mijn rug en tegen mijn arm. Even was het alsof mijn longen dichtklapten. Ik heb geprobeerd weer in mijn tempo te komen, maar mijn arm bleef pijn doen. Omdat er geen auto in de buurt was om uit te stappen, heb ik de resterende kilometers naar de finish maar in een jog- gmg-tempo afgelegd," aldus Van Vlaande ren. Van onze verslaggever Waalwijk - Grensrechter Tjibbe van Dijk is gisteren tijdens de eredivisie-wed strijd RKC-Cambuur gebe ten door een politie-hond. Van Dijk, die een wond op liep in de liesstreek, dreigde in Waalwijk van het veld te stappen als de Mechelse herder niet elders langs de zijlijn positie zou kiezen. Op last van scheidsrechter René Temmink verplaatste de politieman zich met de bewuste hond naar de ande re helft van het veld. „Ik kon me door die agressieve hond niet meer op het spel concentreren," aldus Van Dijk die er na afloop vanaf zag aangifte te doen bij de politie. Ook RKC-invaller Bobby Schoonens onder vond bij het warmlopen hinder van dezelfde Mechel se herder. (ADVERTENTIES) foto cor vos Mocht de hoogtestage een goede uitwërking hebben op Rooks, dan mag Gert-Jan Theunisse in dat opzicht ook weer rekenen op medewerking van zijn ploeglei der. De Brabander was het liefst nu al met zijn ploegmaat en vriend op pad gegaan, maar daar stak Priem een stokje voor. Hij stelde Theunisse op voor de Ron de van Spanje, die vandaag be gint met een tijdrit over negen kilometer in Valladolid. Priem: „Het is absoluut geen kwestie van pesten. Ik heb Theunisse gewoon hard nodig in de Vuelta. En ik verwacht dat hij zal gaan scoren, want hij gaat met de week beter rijden." Theunisse beaamde in Maas tricht dat er met zijn vorm niks mis is („Ik ben niet slechter dan in voorgaande jaren; het punt is dat een heleboel anderen een stuk beter zijn geworden. Het is alleen te hopen, dat ze in de Tour een keer stil zullen val len."), maar stelde ook nadruk kelijk dat hij niet bepaald staat te springen om de Vuelta te rijden. „Ik heb er helemaal geen zin in, maar het moet van de baas. Dus er is geen keus. Ik zal wel zien hoe het loopt. Voor mezelf heb ik besloten om na de Tour alles eens goed op een rijtje te zetten," De toestand van uw remmen en schokdempers bepalen de remweg bij een noodstop Ome testbanken geven u gratis zekerheid! In verband met verhuizing, tijdelijk alleen BREDA- TILBURGSEWEG 13$. TEL. 877510 OOSTERHOUT ABDIS V. THORNSTR. 70. TEL. 57590 Doe mee met de sportielstc spaaractie van het jaar en win, want dit is altijd prijs. Met de actiedop- pen van Bavaria Malt vormt u woorden die recht geven op exclusieve Marco van Basten prijzen. Bovendien: elke maand kans op een vliegreis voor 2 personen naar Amerika, inclusief kaartjes voor het WKRuil de doppen met vrienden of buren, kijk in het Bavaria actiekrat voor een deelnametbrmulier of bel: 04992-1515 De Kuip voor even veranderd in een golfslagbad. foto anp. Van onze verslaggever Rotterdam - De gisteravond wegens het slechte weer afgelaste wedstrijd tussen Feyenoord erf PSV wordt zeer waarschijnlijk ingehaald op dinsdagavond 3 mei, als ook de competitiewed strijd Ajax-FC Groningen op het programma staat. Beide clubs kwamen gisteren al snel tot een akkoord over die datum, alleen de bouwondernemer, die bezig is met de renovatie van de Kuip, moet nog toestemming geven, omdat die zijn materialen voor elke wedstrijd tijdelijk moet weghalen. Drie kwartier voor het duel zou beginnen, om ca. 17.15 uur, zorgde een wolkbreuk boven Rotterdam ervoor dat de perfecte grasmat in een mum van tijd veranderde iri een binnenzee met grote, woest schuimende waterplassen. Scheidsrechter Jol besloot om 17.45 uur tot een half uur uitstel, maar maakte van dat uitstel een kwartier later afstel; het was onmogelijk om te spelen. „Met zulke plassen had het een uur of vier, vijf geduurd, eer het water weggetrokken was," meende terreinknecht Henk Vuijk. „Ik heb zoiets dergelijks alleen een keer meeegemaakt in een Europa- Cupwedstrijd, Feyenoord-Barcelona (1974, 0-0, red.)." „Maar zo erg als nu was het toen niet," herinnerde Feyenoord-trai- ner Willem van Hanegem zich, die in die wedstrijd keiharde duels uitvocht met Johan Neeskens. Van Hanegem had er de smoor over in dat de wedstrijd afgelast was, maar begreep de noodzaak. „Blinker heeft geen zwemdiploma. En Ajax kan woensdag nog geen kampioen worden." PSV-trainer Aad de Mos had een late afgelasting als deze nog nooit eerder meegemaakt. „Ik heb jaren in België gewerkt. Daar gaan de wedstrijden altijd door. Nu zouden ze zeggen: 'We spelen wèl om de plassen heen'." MAANDAG 25 APRIL 1994 DEEL daad bij," stelde hij onomwon den. „Ik zie op de Nederlandse velden niet zo snel iemand anders die zo'n rol bij Oranje op zich zou kunnen nemen." Van Hooijdonk genoot nog na van zijn treffer (NAC's tweede) van zaterdagavond, rechtstreeks uit een vrije trap. De sinds kort Bredanaar verhief zo'n situatie inmiddels tot kunst met een gro te K. Bal goed leggen, korte aanloop, het bovenlichaam iets naar achteren en dan pats raken, een korte vlucht van het leer en daarna de landing tegen het ny lon. Plus uiteraard de buikschui ver van Van Hooijdonk zelf als uiting van opperste vreugde. „Een trap van een linkspoot, terwijl ik het juist met rechts doe. Daarom bleef de Vitesse- doelman als het ware aan de grond genageld staan. Dat is mijn geheim," zo gaf Van Hooij donk prijs. Inmiddels is NAC begonnen met besprekingen om het contract van Van Hooijdonk, dat nog twee jaar doorloopt, open te bre ken. Vooral ook omdat Ron Spelbos zijn spits ook voor vol gend seizoen graag wil behou den. „Het is een verbeterde aanbie ding, maar die teken ik voorlo pig nog niet. Er moet namelijk nog veel aan geschaafd worden," aldus Van Hooijdonk, die zich mag verheugen in de belangstel ling van diverse binnen- en bui tenlandse topclubs. ZIE VERDER SPORT-B3 „onze verslaggever Rob van eursen (da - Het kwam er zo ;1ar spontaan uit na af- tp van NAC-Vitesse za ngavond. jC-trainer Ron Spelbos ïld ineens een warm jtidooi voor zijn spits •erre van Hooijdonk wat [treft een plaats in de jectie van het Neder- mdse elftal voor het we- jdkampioenschap in de 'erenigde Staten, dat 17 ui begint. k zie in Van Hooijdonk een ale pinchhitter voor Oranje tas het WK," aldus een zorg- adig formulerende Spelbos. fan Hooijdonk zou als de nood u de man komt, de rol van sekijzer perfect op zich kun- si nemen. Dus niet in de basis, aar als invaller zodra er iets jorceerd moet worden." itlbos dacht daarbij aan de rol, (Dick Nanninga, Kees van loten, Wim Kieft en John van oen (in Italië) op de reser- iank van het Nederlandse elf- iinhethaaste verleden op zich men. lisje afgelopen woensdag Ne- ïland-Ierland beziet, ont- sefet het in Nederland aan spe- 3die bereid zijn om twee maal 'minuten de benen onder hun i! uit te lopen. Jongens, die uien werken. Nu, van Van itoijdonk kun je ondanks het j! dat hij nog steeds beter rit, veel zeggen, maar niet Pierre van Hooijdonk een toonbeeld van vechtlust in een duel met doelman Raimond van der Gouw en Theo Bos. Dick van Burik (geheel links) kijkt toe. foto de stem/johan van gurp dat hij niet keihard werkt. Daarom zou hij voor Oranje goed bruikbaar zijn. Zeker om dat je bij het komende WK een beroep op al je reserves kunt doen. Ik zou als ik Dick Advo caat was een stuk geruster zijn als ik dan een kerel als Van Hooijdonk naast me wist." Spelbos mocht dan een lans bre ken voor Van Hooijdonk, de tele foon zal de Veenendaler niet ter hand nemen om bondscoach Ad vocaat, die op 6 mei zijn defini tieve selectie van de 22 WK-gan- gers bekend zal maken, van zijn zienswijze op de hoogte te bren gen. „Het initiatief moet toch wat dit betreft vanuit Zeist komen," meende de NAC-oefenmeester. Pierre van Hooijdonk zelf deelde de mening van Spelbos. „Ik hoor er als pinchhittèr inder-

de Stem | 1994 | | pagina 13