Ouderen in gebouw mavo Axel' BEVEILIGING tegenheid Onderzoek naar aanleg tennisbanen op hockeycomplex in Hulst ,VD: 'Verbouwing De Halle voor ouderenwerk is mogelijk niet nodig' 'Vierspannen' in Vogelwaarde Hontenisse huldigt sportkampioenen POLITIE RAPPORT DAG KLAPPER r/o KORTING IGoesenaar (73) hoort tien kaanden cel eisen wegens seksueel misbruik kinderen Mooi en warm Speciale vakantiewoningen voor gehandicapten in Goes jSTEM ZEELAND C2 )articulieren *élÊ )e 2 konickjes. ►F SCOTLAND tuur Fotoservice ongewenst bezoek... het veiligste adres Melting Point in café Maks te Axel Touwtrekken in Kloosterzande Aangename dag Onweersbuien ZATERDAG 23 APRIL 1994 ens, bedankje, jubileum, p, huwelijk, verloving, |ng, prestatie, examen, Abraham, enz. ber kolom 1.09 incl. BTW, regel verplicht. Foto of formaat 35 x 40 mm I BTW. Overige tarieven op ag. Foto's worden niet geretourneerd. 636882 of geef uw tekst lór plaatsing af bij één van Jren. Schriftelijke opgaven uitend geaccepteerd indien Ees bekend zijn, ook indien ptaling bijgevoegd is. i ons het recht voor teksten bf van redenen te weigeren. Jitgever klachten bereiken gegeven tekst behoudt de j het recht voor om de naam Ichtgever bekend te maken. |rger gefeliciteerd erg-Heyblom in Raamsdonkveer neester-Reketatt in Graauw, 3ruyn in Wagenberg, Linda van Trior Hadji m'assaoud in Oosterhout, de Leeuw in Lage Zwaluwe. r IIiLnLL^'l -Êtv> i'-r» rtï Ir o n v9 Ifm-i t<",11 rid Odnlnrt TO VT tonnidlónPn Rinnon htff" hoctuur 7C O f rTrac „onze verslaggever jst - De Stichting Kunst beheerder van het hock- joinplex van de Hulster (jeyclub Rapide, onder st'de mogelijkheden voor inleg van een drietal ten- sbanen bij het complex, ieiding daarvoor is de jas om een beter gebruik sportaccommodatie te maken. Op dit moment wordt het com plex voornamelijk gebruikt tij dens het hockeyseizoen en ligt het er de rest van het jaar verla ten bij. „Het kost alleen maar onderhoud en je hebt er verder niks aan", zegt penningmeester G. d'Hondt van de stichting Kunstgras. „Vandaar de wens om ook in de zomermaanden wat activiteiten te hebben" Volgens d'Hondt gaat het voor lopig nog maar om enkele 'wilde ideeën'. Het onderzoek naar de haalbaarheid van tennisbanen is nog maar deze week gestart. „Er moeten nog heel wat vragen worden beantwoord", stelt d'Hondt. „Doen we met zo'n ini tiatief de bestaande tennisclubs geen concurrentie aan? Wat zijn de risico's? Hoe zit die zaak financieel in elkaar? Krijgen we genoeg leden bijeen om de kos ten te dekken? De helft van de leden van de hockeyclub is ook lid van een of andere tennisvere niging. Maar het is de vraag of die dan ook nog eens hier lid willen worden." Bovendien moet ook nog over legd worden met de gemeente. Op het complex ligt een sportbe- stemming dus uit dat oogpunt zou de aanleg van tennisbanen geen punt zijn. „Maar bij de privatisering destijds is wel vastgelegd dat het complex al leen gebruikt zou worden voor hockey". Behalve de aanleg van de banen zijn er verder weinig bijkomende investeringen nodig. De banen zouden kunnen komen op de huidige oefenstrook, er is al een kantine en er is kleed- en douchegelegenheid. Binnen het bestuur is afgespro ken dat er nu links en rechts inlichtingen worden ingewon nen, waarna met over een week of drie opnieuw de koppen bij elkaar steekt. Dan moet al een stuk duidelijker zijn of de plan nen verder worden uitgewerkt. Als zou worden besloten de ten nisbanen aan te leggen zal in ieder geval niet voor volgend jaar zijn. ,1,onze verslaggever ;el - De WD-fractie in Axel wil dat burgemeester en .(houders de mogelijkheid onderzoeken om het Ge ordineerd Ouderenwerk (GOW) te huisvesten in de jgstaande voormalige mavo-gebouw in plaats van in ItHalle. [beurt Ija's -L. Deze jongeman wordt morgen Abraham. Veel liefs van Django, Jopis en de rest van het gezin dit alternatieve voorstel jut de WD op de proppen om gemeenschap een investering HOO.OOO gulden te besparen. W willen dat geld uittrek- 10m cultureel centrum De Je te verbouwen. Het idee i de WD komt maandag 25 j in een ingelaste vergade- ig van de commissie sociale lien, welzijn en onderwijs aan lorde. een brief aan de commissiele- a verzoekt de WD de beslis- ag over de verbouwing van De idle uit te stellen om de moge- tteden van de mavo eerst op ja rijtje te zetten, liberalen vinden de volgende Sappen noodzakelijk. Eerst kij- Jtai hoeveel het gebouw voor de smeente kost, dan inventarise wie er gebruik van wil ma li, dan in overleg treden met !i bejaardenbonden en vervol- sas deze resultaten vertalen in In je zo! Schotland vertrek 5 mei unieke eenmalige reis f1195,- lofdstad van Schotland met Edinburgh j Mile en Holyroodhouse Palace. Het gehoon van de Trossachs. Hoge, vaak ooie rivierdalen en diepe lochs. Dat en brukwekkends kan Schotland u bieden, jtkanties heeft een unieke éénmalige [speciaal voor u samengesteld. Dus pro» bhrijving: I North Sea Femes voor nachtafvaait naar Hull I Hull en doorreis naar Schotland. In Edinburgh met een bezoek aan The Scottish Whisky lliddags kunt u op eigen gelegenheid Edinburgh^ pe middag door richting de Highlands, ebreid Schots ontbijt vertrekken we naai foit jat door de Monadhliath Mountains en naai het bute brengt u verder langs Great Glen via jar Inverness, 's Avonds wordt er speciaal vooi Jsorgamseerd in het hotel, ld een bezoek aan Pitlochry. Tevens woidt ei I aan de Edradour Distillery, de laatste ong'ne e [traditionele uitrusting. Na de lunch staat een jen gids op het programma, dagexcursie naar Deeside. U krijgt de gelegen Cooperage te bezoeken. Na dit bezoek ee itly, Invurune en Aberdeen, slaan we de noordelijke richting in naai Easte^ Highland Fine Cheeses gevolgd do°' e® ck Winenes. 's Avonds staat er een Hig 3 1 ,ma we aatste dag." Na een vroeg ontbijt verlaten chauffeur brengt u naar Glasgow vanwaai terdam. 5 mei (reisnummen 9000) Toeslag I -persk f 129.- p.p. gegrepen: reis per comfortabele luxe utocht in 2-pers. special hut do/wc ovelT^ers denklasse hotels op basis van 2-pei"SOonska^ :n toilet vei~zorging op basis van halfpens' retourvlucht van Glasgow naar Amstei •niet genoemde maaltijden entreegeld ilijke aard verzekenngen beschrijving is beschikbaar bi; uw ReisaDe Intra Vakanties. 01804-57714. an, die door de kinderen 'opa' werd genoemd, was een joede bekende van het gezin, dat -.'tijdens ziekte van de moeder aatig bijstond. Het sek- std misbruik zou hebben patsgevonden in de periode '90 to en met '92, en telkens wan- wr het drietal bij de man in logeerde. ak werd tenslotte aan het [rollen gebracht door de echte fa van de meisjes tjdens een serstvakantie bij familie in Hel- '®d. Tegenover een tante ver aarde eerst het oudste kind en vervolgens ook haar zusjes wat ""al voor spelletjes met hen (ADVERTENTIES) Wie maakt binnen 1 uur de helderste afdrukken op Kodak Royal Paper terwijl u winkelt? Juist! FOTO VERSCHOORE ■Êlïlguzen Noordstraat 6 01150 21575 (v.h. Foto But) Hulst's-Gravenhofple.in 8 01140-16162 INHAAK Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710 T HOEFT AAN NIETS ANDERS MEER TE denken een voorlopige exploitatiebegro ting. Mocht blijken dat die oplossing goedkoper uitvalt dan de ver bouwing van De Halle dan is het voor de WD een overweging waard om de ouderen, die uit hun huidige onderkomen in de Vursscheweg moeten, in de mavo onder te brengen. Het gebouw staat el enige tijd leeg en dreigt doelwit te worden van vandalen. De WD heeft enige tijd op zich laten wachten met dit alternatie ve voorstel omdat de tijd ont brak er goed over na te denken. De WD kreeg het voorstel van het college om De Halle te ver bouwen twee dagen voor de commissievergadering op 13 april. De WD vond de tijd te kort om zich te beraden en wei gerde dan ook in de vergadering om'advies te geven. De liberalen krijgen een herkansing op maan dag 25 april, de vergadering be gint om 17.00 uur. taonze correspondent Middelburg - Voor het meermalen hebben van gemeenschap iet een tienjarig meisje en ontucht met haar twee nog jongere asjes is vrijdag voor de meervoudige strafkamer in Middel ing tegen de 73-jarige Goesenaar J.L. een gevangenisstraf {(eist van 15 maanden waarvan 5 voorwaardelijk. De leerlingen van De Schakel hielden een estafette in een vierspan-broek. FOTO WIM KOOYMAN Maar L. ontkende ook tijdens de behandeling van zijn zaak in eerste instantie iedere vorm van intiem contact met de kinderen. Pas na lang doorvragen van rechtbankpresident mr. Verhoe ven gaf de bejaarde toe dat het oudste meisje hem wel eens 'in zijn slaap' had verrast terwijl ze, bovenop hem zittend, 'seksueel bezig was'. „Maar daar kon ik niets aan doen", zo betoogde de man, die zijn rechters vervolgens bezwoer dat hij 'seksuele gevoe lens' ten aanzien van de meisjes altijd had 'onderdrukt', omdat je kinderen 'daarmee niet mag con fronteren'. De rechtbank doel over veertien dagen uitspraak. Van onze verslaggever Vogelwaarde - De jeugd van de basisschool De Schakel uit Vogelwaarde maakte gisteren kennis met de mogelijkheden van het uitleencentrum sport- en spelmateriaal van de Zeeuwse Sportraad. De leerlingen konden er spelen en sporten met verschillende materialen. De demonstratie vond plaats in het kader van een promotietoer van de Zeeuwse Sportraad door Zeeuws-Vlaanderen. In de regio kunnen belangstellenden tot nu toe slechts terecht voor kleine materialen zoals ballen en bad- mintonrackets, maar dat gaat veranderen. De Zeeuwse Sport raad hoopt binnenkort een vol waardig uitleencentrum te kun nen starten bij sporthal 't Zwaantje in Terneuzen. Als het uitleencentrum er komt dan kunnen belangstellenden er terecht voor alle soorten sport en spelmateriaal, waaronder ook zeskampmateriaal en luchtkus sens. Verenigingen en particulie ren die iets willen organiseren kunnen de spullen voor een schappelijk bedrag huren. Het is ook mogelijk om een abonne ment te nemen op het uitleen centrum. Tot nu toe hebben zes Zeeuws-Vlaamse scholen zich daarvoor aangemeld. Van onze verslaggever Axel - De rockband Melting Point verzorgt vanavond een op treden in Axel. De zevenkoppige formatie speelt vanaf 22.00 uur in Café Maks. Het repertoire van de band be staat uit gevarieerde rockmuziek met rustige nummers, van de 4 Non Blondes tot stevige rock van Rage against the Machine. Ook eigen nummers staan op het programma, onder meer van de nieuwe demo van Melting Point die volgende week uitkomt. Het optreden is gratis toegankelijk. Alle kampioenen verzameld. Van onze correspondent Lamswaarde - De gemeente hontenisse heeft vrijdaga vond de meest verdienstelijke sportlieden van 1993 gehul digd. Dat gebeurde in de kantine van voetbalvereniging SDO te Lamswaarde. Burgemeester Th. Steenkamp reikte er de bekers uit aan de individuele sportkampioenen. Wethouder 1. Mangnus van sportzaken deed dat aan de ver schillende kampioensteams. De feestelijke bijeenkomst werd nog meer opgevrolijkt door de verto ning van een video 'bloopers' in de sport. De gehuldigden zijn; van judover- eniging Hontenisse: Mariska de Blok, Zeeuws kampioene 11 jaar tot 31 kg; Jeroen van Bunder, Zeeuws kampioen tot 12 jaar tot 50 kg en Michel van Bunder, Zeeuws kam pioen tot 14 jaar tot 60 kg. Van tafeltennisvereniging SAR'72: Nao- mie Schelfhout, Zeeuws kampioene enkelspel aspiranten en Zeeuws- Vlaams kampioene enkelspel junio ren; Lindsey Boerdam, Zeuws kam pioene enkelspel welpen en Zeeuws- Vlaamse kampioene enkelspel pu pillen; Lindsey Boerdam en Linsey Eijsackers, Zeeuws kampioen dub belspel welpen. Patrick Dobbelaar van judoschool Delta, provinciaal kampioen 16-17 jaar. Gino Roctus van tennisclub Vogelvlucht, Zeeuws kampioen D2 individueel. Mireille Laplante van ruitersportverenigign De Honteruiters, Zeeuws kampioene Z-dressuur pony's. Benny Visser van biljartvereniging WBC, Zeeuws- Vlaams kampioen eerste klasse drie banden. Van tafeltenisvereniging RDT, Purdey Roelands, Zeeuws kampioen aspiranten; Chantal Ver- durmen, Zeeuws-Vlaams kampioene vrouwen; Joella van Puijvelde, Zeeuws-Vlaams kampioene welpen; Twig§y Maas, Zeeuws-Vlaams kam pioene recreanten. SAR 3, Zeeuws kampioen pupillen/welpen; tennis- team Vogelvlucht 35+, Zeeuws kam- Kloosterzande - Op het schuttersterrein in Kloosterzande worden morgen internationale touwtrekwedstrijden gehou den. De organisatie is in handen van de plaatselijke touwtrekvere niging De Grens en het evenement begint om 10.30 uur. De Grens bestaat al een jaartje of negen en al kort na de oprichting sleepte de ploeg het kampioenschap in de B-klasse van de Zeeuws- Vlaamse toutrekbond in de wacht. Door een verminderde belangstel ling voor deze sport bleven uiteindelijk enkele nog Cambrinus uit Axel en De Grens over in Zeeuws-Vlaanderen. De ploegen waren gedwongen om voor wedstrijden uit te wijken naar Brabant en België. Maar ook De Grens zelf ondervond aan den lijve de tanende animo. Op het eind van het seizoen 1993 had de club nog maar zes trekkende leden over en het zag er naar uit dat de touwtrekkers hun spullen aan de kapstok konden hangen. Maar inmiddels zijn er toch weer twee trekkers gevonden, zodat het ledenbestand weer op acht personen zit. In de afgelopen wintercompetitie van het gewest Zuid eindigde de ploeg op een tweede plaats in de wedstrijdklasse tot 640 kilo. Zondag is de organisatie dus in handen van De Grens. De club hoopt hiermee het touwtrekken in de regio weer wat nieuw leven te kunnen inblazen. Tijdens het toernooi kan worden gestreden in een achttal len wedstrijdklasse boven of onder 660 kilo voor de heren en een zestallen klasse voor de vrouwen. Om de Zeeuws-Vlaamse ploegen war te laten lopen zijn er aparte liefhebbers categorieën ingericht, waarin gelegenheidsformaties kunnen strijden om de prijzen. Dit weekeinde wordt mooi en warm. Vandaag is het bij het opkomen van de zon al 7 graden! Dat is belangrijk dit moment, want normaal is het dan het koudste moment van het etmaal. Daarom kunnen we u met een gerust gemoed temperaturen voorspellen van 21 tot 24 graden. Aan zee slechts 20 tot 21 graden, omdat er toch een krachtige zuidoostelijke wind staat. Het is deze wind die het zo aangenaam zal maken vandaag. Dat alles hebben we te danken aan een uitzonderlijke situatie op de weerkaarten. Zuidwestelijk van Ierland ligt een depressie met een kerndruk van 990 hectopascal, ten oosten een hogedrukzone waarin de luchtdruk 1020 hectopascal is. Dat betekent een fors luchtdrukversehil en daarom die forse zuidoostelijke luchtstroming. Deze lucht komt uit een gebied waar het 20 tot 25 graden warm is, vandaar die plotselinge stijging van temperatuur. Het wordt vandaag een aangename dag. De zon is om vijf minuten voor half zeven opgekomen en gaat vanavond om elf minuten voor negen onder. Dat een ruim 14 uur zon. Want buien zien we nog niet in het verschiet. Morgen kunnen buien, die samenhangen met een front, ons in de late namiddag bereiken. In deze buien kan plaatselijk onweer ontstaan, als u zo'n onweersbui treft pas dan een beetje op want de kans op een fikse rukwind is niet geheel uitgesloten. Tja, na die passage kan het maandag wel eens 8 tot 10 graden frisser zijn dan vandaag, maar met 15 tot 17 graden kunnen we best tevreden zijn. Het weer in cijfers: vandaag prachtig weer, een zuidoostelijke wind 3 4 Beaufort, maximaal 24 graden, komende nacht 7 graden, volop zon met aan het eind van de middag prachtige stapelwolken. Morgen beginnen we zonnig, maar naar gelang de middag vordert kans op regen- of onweersbuien, de temperatuur is dan maximaal 20 tot 21 graden, de wind is nog steeds zuidoostelijk, ook dan 3 tot 4 Beaufort, 's Nachts door de aanwezigheid van wat bewolking 10 graden! Maandag is de wind zuidwestelijk, overwegend droog weer, maar de tempearturen zijn gedaald naar 15 tot 17 graden, de wind heeft een kracht van 3 Beaufort. Dinsdag tot en met het eind van de week opnieuw stijging van temperaturen naar waarden tussen 17 en 20 graden. De wind is weer zuidelijk 3 Beaufort, zon afgewisseld met wat bewolking, maar over het algemeen blijft het droog, 's Nachs wat frisser met 5 tot 7 graden. Hoe was het weer vorig jaar op 23 april? Overdag was het 17,8 graden, 's nachts 9,8, het regende 1,3 mm en de zon scheen 45 minuten. Extreme temperaturen sinds 1900 op 23 april: in 1929 vroor het 's nachts 1,6 graden en in 1940 werd het overdag 24,6 graden. De weerspreuken: 'Nu lacht april met zonnegloren, maar straks gooit het u hagelstenen om de oren' en 'Roept de houtduif keer op keer, u beleeft zeker mooi weer'. Woninginbraak Hengstdijk - Terwijl de bewo ners van een woning aan de Margaretsedijk te Hengstdijk beneden in de woonkamer te levisie keken sloegen inbre kers toch hun slag. Men had kans gezien onopgemerkt naar boven te gaan. Daar werden twee kasten in een slaapkamer opengebroken en daaruit werd een groot bedrag aan geld ont vreemd. De diefstal gebeurde afgelopen donderdagavond. Blikschade Hulst - Op de kruising Absdaalseweg-Hogeweg te Hulst verleende donderdag middag een 35-jarige bestuur der van een vrachtauto uit Schoondijke geen voorrang aan een bestelbus bestuurd door een 36-jarige man uit Herentals (B). Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, doch beide voertuigen werden aanzienlijk bescha digd. Winkelinbraak Middelburg - In de nacht van donderdag op vrijdag werd in gebroken in een kledingzaak aan de Korte Noordstraat te Middelburg. Vermist wordt voor een bedrag van 7500 gul den aan trainingspakken en sporttassen. Ook werd de kas sa opengebroken waarin zo'n twee honderd gulden aan wis selgeld zat. Men had zich toe gang tot het pand verschaft door het forceren van de voor deur. Auto vernield Terneuzen - Donderdagnacht is van een aan de Karei Door- manlan te Terneuzen gepar keerde personenauto de voor- ruit vernield. Rood licht Oostburg - Op de kruising Watervlietseweg-Rijksweg N61 te Oosburg werden gister morgen twee personenauto's aanzienlijk beschadigd. Een 63-jarige vrouw uit IJzendijke reed over de Watervlietseweg. Bij de kruising aangekomen kreeg ze rood licht. Ze kon haar voertuig nog tot stilstand brengen op het kruisingsvlak. Om dat ze daar niet wilde blijven staan reed ze achteruit en kwam in botsing met een personenauto bestuurd door een 52-jarige inwoonster uit Prinsenbeek. ZATERDAG HENGSTDIJK - Camping De Vogel, 14 uur, kaar ting. EMMAHAVEN - Café Het Verdronken Land, 20 uur, prijskaartlng. KLOOSTERZANDE -Zaal Molenhof, 19.30 uur, vlees- kaarting. ZUIDDORPE - Café 't Gemeentehuis, 14 uur, schieting. AARDENBURG - Stierskreek, matchhengelwed- strijd. SLUISKIL - Zaal Atlanta, 14 uur, kaarting. SLUIS - Dorpshuis, 19.30 uur, kaarting. ZAAMSLAG - Café De Griete, 20 uur, prijs- kaarting. ZONDAG HENGSTDIJK - Camping De Vogel, 10 uur, kaar- ting. KIELDRECHT - 't Sleepbootje, 15 uur, schieting. LAMSWAARDE - Café De Lamsoren, 14.30 uur, schieting. ST.-JANSTEEN - Café Den Ouden Arend, 14 uur, vleeskaarting. SLUIS - Belfort, 11 uur, koffieconcert Phons Bakx. BRESKENS - 't Zonneke, 14 uur, kaarting. FOTO WIM KOOYMAN pioen eerste klasse; Wendy van Goethem en Karen Seij van show band Kloortje, derde plaats Neder landse kampioenschappen twirling; SDO Cl, najaarskampioen Zeeland; SDO Dl, najaarskampioen Zeeland. Van tennisclub Hontenisse: ge mengd team, kampioen 7e klasse; mannenteam, Zeeuws kampioen; vrouwenteam, kampioen tweede klasse district; vrouwenteam, kam pioen dubbel zesde klasse district; juniorenteam tot en met 13 jaar, kampioen P-poule district; junio renteam 12-17 jaar, Zeeuws kam- f>ioen. Van voetbalvereniging Terho- e, E-elftal, Zeeuws kampioen groep E 624. RDT 1, kampioen junioren vijfde klasse Zeeland en RDT 2, kampioen welpen tweede klasse Zeeland. Van onze verslaggever Middelburg - De Stichting voor Regionale Zorgverlening (SVRZ) gaat een aangepaste vakantie-accommodatie bouwen voor gehandi capten die intensieve begeleiding, verzorging en verpleging behoe ven. De Stichting heeft de omgeving van Goes als locatie op het oog. Voor deze groep gehandicapten zijn tot dusver nauwelijks vakantie voorzieningen beschikbaar. Het vakantiehuis wordt niet alleen toegankelijk voor bewoners en patiënten van de SVRZ-instellingen, maar ook voor gasten uit andere Zeeuwse instellingen. Gehandicap ten die niet elders terecht kunnen, krijgen voorrang. Het vakantiehuis krijgt een kleinschalige opzet met plaats voor ongeveer acht gehandicapten met hun familie en begeleiders. De accommodatie vergt exclusief btw een investering van ruwweg een miljoen gulden. De voorzitter van de raad van bestuur van SVRZ, A. Aertssen, maakte dit vrijdagmiddag in Middelburg bekend op het symposium 'Zorg om identiteit'.

de Stem | 1994 | | pagina 19