Protest tegen overlast drugs Vlucli Terneuzense clubs dreigen te stoppen met ophalen oud papier Rijverbod en boet dronken chauffeu Paardenlie Verontruste brief bewoners Pastersbos en Donze Visserstraat aan gemeente Jeugd fietst voor Derde Wereld Gemeente Hulst houdt geen uitverkoop van bouwgrond PLAATSELIJK NIEUWS Wulpenbek klaagt over rotzooi containerbedrijf Noodruimte onvoldoende voor buurtvereniging en speelzaal Bruintje Beer Algemene gr goedkoopst DE STEM ZEELAND Zonnebloem Hulst houdt vakantietrip Autogordelcontrole pESTEM Terneuzen Sas van Gent Gentenaar ontkent alles Voorwaardelijke gevangenisstraf voor verslaafde Celstraf voor rijde tijdens ontzegging Brinkman pleit nieuwe snelweg naar Rotterdam Openbaar verve Studiedag over vrijwilligers Groot prijsverschil in VRIJDAG 22 APRIL 1994 Van onze verslaggever Terneuzen - De scouting, de voet balvereniging en de atletiekvereni ging in Terneuzen dreigen het bijl tje erbij neer te gooien, als zij voortaan huur moeten betalen voor opslagcontainers van oud papier. Namens de drie liet R. Gruson van de scouting gisteren een persbericht uit gaan. Daarin spuwen ze hun gal over een nieuwe maatregel, die op 15 mei zou moeten ingaan. De verhuurder van de opslagcontainers, de firma Tolle naar, heeft de verenigingen laten weten dat ze vanaf die datum honderd gulden per maand moeten betalen. „Dit bete kent 1200 gulden minder inkomsten per jaar", laten de verenigingen weten. „De situatie is jarenlang geweest, dat we twee cent per kilo moesten betalen. Dat stond op de rekening onder 'trans port en verwerking'. Nu zegt Tollenaar dat het dus alleen om verwerkingskos ten gaat. Als we honderd gulden per maand moeten betalen, zal de gemeente Terneuzen daar iets tegenover moeten stellen. Anders twijfel ik geen moment om er mee te stoppen. Onze vereniging alleen al haalt zestig ton op per jaar. Dat is een hoop papier op de Koegors", dreigt Gruson. Vorig jaar was er ook sprake van het invoeren van containerhuur. Dat heeft toen geleid tot een hoop protesten van de clubs. „Het Openbaar Lichaam Afval Stoffen Verwerking heeft toen die twee cent voor zijn rekening genomen. Maar dat was voor een half jaar en nu komt de verhuurder weer naar ons", aldus Gruson. Hij kondigde gisteren aan dat een dezer dagen een brief uitgaat naar B en W en de raadsleden van Terneu zen. „Ik verwacht dat ook de andere verenigingen dat zullen doen. Samen sta je sterker als je actie onderneemt. Als wij die huur zelf moeten betalen, werken we straks bijna voor niets. Dan bekijken ze het maar! De verenigingen krijgen momenteel ze ven cent vergoeding per kilo oud papier van de gemeente. Daar gaat de twee cent voor transport en verwerking nog af. Van onze verslaggever Terneuzen - Bewoners van het Pastersbos en de Donze Visserstraat in Terneuzen protesteren tegen de toene mende drugoverlast in hun buurt. Een aantal verontrus te binnenstadbewoners wijzen in een brief aan het gemeentebestuur op een uitbreiding van de drughandel in de Donze Visserstraat en een levensgevaarlijke situa tie in het Pastersbos. „Ons onbehaaglijke gevoel is da nig toegenomen," aldus de brief schrijvers. De brief gaat gepaard met een handtekeningenlijst. De bewo ners willen door middel van de brief nogmaals de vinger op de zere plek leggen en vragen het gemeentebestuur op zeer korte termijn de nodige maatregelen te treffen. De bewoners zeggen in de brief dat de drughandel is uitgebreid met een uitvalsbasis in de Donze Visserstraat. „Dit pand is sinds kort het toevluchtsoord voor ve le verslaafden en dealers. Hier vandaan wordt de handel bedre ven en tegenwoordig ook al, zo als we met een 'grimlach' con stateerden, met behulp van draagbare telefoons, zoals het een goedlopend bedrijf betaamt. Sinds het pand ook weer is aan gesloten op de openbare nuts voorzieningen staat niets in de weg de winkel 24 uur per dag open te houden. Dat gaat ge paard met het nodige ge schreeuw en geruzie." Daarnaast is'volgens de brief schrijvers sprake van een levens gevaarlijke situatie in het Pas tersbos. „Regelmatig worden daar door handelaartjes partijen drugs verstopt tussen schuttin gen en struiken." Zo zeggen de bewoners dat afgelopen zaterdag een tuin door verschillende poli tieagenten werd doorzocht. „Omdat er blijkbaar iets 'wegge gooid' was. Ze vonden niets maar wie wel? Mijn dochtertje van vijf misschien?". De bewoners wijzen erop dat het protest niet voortkomt uit een intolerante levenshouding. „Dat mag blijken uit het feit dat deze straat reeds lang wordt bewoond door verschillende buitenlandse gezinnen, met wie niemand pro blemen heeft." De bewoners steken in ieder ge val een pluim op de hoed van het drugbestrijdingsteam Double Shot. „Die doen, ondanks gebrek aan geld en mankracht toch steeds hun best om de rotte plekken in de Terneuzense bin nenstad aan te pakken." De gemeenteraad besloot tijdens de vergadering op 24 maart dat het Rivierenhuis aan de IJssel- straat/Rivierenpark wordt ge sloopt. In de plaats daarvan wordt een nood-unit geplaatst met een oppervlakte van 120 vierkante meter. De peuterspeel zaal en de buurtvereniging krij gen ieder de helft. Het huidige gebouw van de peuterspeelzaal wordt tijdelijk gebruikt als ma teriaal depot. Maar de geboden vervangende activiteitenruimte is volgens bei de organisaties vanwege het soort activiteiten ruim onvol doende. „Het gevolg is uiteraard dat daarmee de bedrijfsvoering van de beide organisaties in de problemen zal komen. Het levert een onwerkbare situatie op," zeggen beide organisaties in een brief aan de gemeenteraad. De gemeenteraad besloot ook opdracht te geven aan het colle ge een onderzoek te starten naar een definitieve oplossing van het huisvestingprobleem met een tussenrapportage in juni en de eindrapportage in september. Beide organisaties kunnen zich goed vinden in dit besluit. „Als dit onderzoek leidt tot een acceptabele definitieve oplossing is deze, eigenlijk onwerkbare si tuatie, voor de tussenliggende zeer korte periode te overkomen, Van onze correspondente Hulst - De regio Hulst van de Zonnebloem gaat met 25 zie ken en mindervaliden een weekje op vakantie. De deelnemers komen uit Hulst en de kernen Clinge, Sint Jan steen, Heikant, Nieuw Namen en Graauw. Iedere gast heeft een eigen verzorg(st)er, want er gaan 29 medewerkers van de Zonne bloem, afdeling Hulst mee. Maandag 25 april vertrekken de vakantiegangers met een specia le rolstoelenbus naar de Postel hoeve in Luyksgestel. Zaterdag 30 april reist men weer huis waarts. De reis is mede mogelijk ge maakt door de stickeractie van de winkeliers in Hulst tijdens de Reinaertmarkt in de zomer 1993. Ook schonken enkele bedrijven een behoorlijke som. Van onze verslaggever Terneuzen - De besturen van buurtvereniging Hof Zeldenrust/ St. Annapolder in Terneuzen en peuterspeelzaal Bruintje Beer hebben grote moeite met de vervangende acitviteitenruimte. Die komt in de plaats van het huidige buurthuis dat wordt gesloopt. De parochiële werkgroep SOS (Stuur groep Ontwikkelings Samenwerking) hield gisteravond, samen met de leer krachten van basisschool de Kreeke, voor de twaalfde maal een geslaagde fiets-in. Ruim honderd kinderen en volwassenen vertrokken om half zeven vanaf de Kreeke voor een tocht over tien of twintig kilome ter. Mede door het mooie weer was deze rit door de polders rondom Westdorpe weer een succes. De opbrengst van de fiets-in bedroeg ongeveer 2500 gulden. Met dit geld worden onder meer vier kinderen in de Derde Wereld geholpen en wordt de Vastenaktie financieel gesteund. Tevens zal een bijdrage geschonken wor den aan de werkgroep voor hulp aan Novaci in Roemenië. foto wim kooyman mits er van gemeentelijke zijde alle steun is. Ook in financieel opzicht. Mocht deze periode door welke omstandigheden dan ook langer worden, dan zal dit voor beide organisaties leiden tot grote problemen in de be drijfsvoering." Beide besturen zijn er daarom zeker van dat het gemeentebe stuur in staat voor de gevolgen van de beperkte bedrijfsvoering en ook de gevolgen voor reke ning neemt. Beide besturen blijven pleiten voor een gezamenlijke definitie ve oplossing op de huidige loca tie. Inzet blijft een nieuw buurt huis. Daarom tekenen beide be sturen al bij voorbaat bezwaar aan tegen verandering van de bestemming van de huidige loca tie aan de IJsselstraat/Rivieren- park. De bestemming daarvan is nu wijkvoorziening. „Verander ing van de bestemming kan in houden dat zowel de peuter speelzaal als de buurtvereniging van de huidige locatie moeten verdwijnen." Van onze correspondent Oostburg - De politie houdt morgen in samenwerking met het voorlichtingsteam van Veilig Verkeer Nederland een verkeers controle. Dat gebeurt op ver schillende plaatsen in West- Zeeuws-Vlaanderen. De controle is hoofdzakelijk ge richt op het dragen autogordels. Door het team van VVN zal tijdens deactie voorlichting wor den gegeven, waarbij de ver plichting tot het dragen van een gordel door passagiers op de achterbank in het voertuig bij zondere aandacht zal krijgen. Bij nalatigheid hiervan zal door de politie verbaliserend worden op getreden. De bewoners voelen zich als op een vuilnisbelt. Van onze verslaggever Terneuzen - Een aantal be woners van het buurtschap Wulpenbek voelt zich de laatste maanden letterlijk op een vuilnisbelt wonen. Vol gens die bewoners maakt containerbedrijf Tollenaar een grote vuilnisbelt van het buurtschapje. In een brief aan de Terneu zense gemeenteraad laten ze weten dat voor hen de maat vol is. Het wordt volgens de bewoners tijd dat de gemeen te ingrijpt. „Zelf doen we al het mogelijke om een milieuvriendelijk huis houden te voeren. Alles wordt gesorteerd. We betalen netjes al le milieubelastingen. Maar een bedrijf als Tollenaar die preten deert milieuvriendelijk te zijn maakt van ons buurtschapje een grote vuilnisbelt." Volgens de briefschrijvers komt er bij iedere windvlaag of storm meer afval en papier in de groengordel terecht. „Onze tui nen liggen bezaaid met papier. Het hangt zelfs in de bomen. Geregeld staan er containers in de berm en de roestbakken in 'onze achtertuin' zijn met al die regen van de afgelopen tijd re gelrechte grondwatervervuilers." De bewoners hopen dat de ge meente ingrijpt. „Anders zijn we van plan ons recht ergens anders te halen. En dat lijkt ons voor u minder prettig." Een woordvoerder van Tollenaar Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst gaat niet aan de grote klok hangen dat er in sommige gevallen best onderhandeld kan worden over de prijs van minder gunstig gele gen stukjes bouwgrond. Wethouder G. van de Voorde zei dat op vragen door J. Steijaert (CDA) in de commissie stads- en dorpsontwikkeling. Aanleiding daarvoor was het voorstel van B en W om twee lapjes grond aan de Arnoutstraat in Nieuw-Namen flink onder de prijs van de hand te doen. De percelen zijn vanwege hun vorm en ligging slecht te verkopen. Maar nu zijn er twee gegadigden die ze wel voor een schappelijk prijsje willen hebben. „Het is eigenlijk de afronding van het exploitatieplan Nieuw- Namen", aldus Van de Voorde. „Het is niet ongebruikelijk dat we op zo'n manier aspirant ko pers lokken. De stukjes grond braak laten liggen tot in lengte van dagen is in ieder geval hele maal financieel niet ïnteres- sant". De handelwijze had de instern- ming van de commissie. „Mis schien dat we dit ook m andere kleine kernen kunnen doen met THEE-DANSANT - In het Zuidlandtheater wordt zondag de laatste thee-dansant van dit seizoen gehouden. Liefheb bers zijn welkom van 14.00 tot 17.00 uur. KIJKDAG - De politie houdt donderdag 28 april een kijk dag gehouden van gevonden fietsen. Wie zijn fiets mist kan van 15.00 tot 17.00 uur en van 18.00 tot 20.00 uur komen kij ken aan het politiebureau aan de Rosegracht. Dit geldt voor degenen die aangifte van ver missing/diefstal hebben ge daan. Het afschrift van de aangifte moet worden meege nomen. Met nadruk worden gedupeerden, wonende buiten de gemeente Terneuzen, gead viseerd te komen kijken GEZINSDIENST - In de 0 standingskerk te Terneuzen wordt komende zondag ee aangepaste gezinsdienst 8! houden, aanvang 16.00 m Voorganger is ds. R. Wasterval te Hoek. Medewerking word verleend door het koor 0n People uit Zaamslag en 4 organist H. Baaima. SOOS - De soos Terneuzen en omstreken houdt morgen, za terdag, vanaf 20.00 uur in he cultureel centrum De Speije ti Sas van Gent een dansavond Muzikale medewerking hier aan wordt verleend door he duo Hollywood. Verder word tussendoor een spelletje bingi gespeeld en is er een verloting soort stukjes bouwgrond", op perde Steijaert. Volgens Van de Voorde gebeurt dat nu al als zich kopers aandie nen. „Maar om nu publiekelijk te maken dat er met ons wel te praten valt, dat is nogal moei lijk". Van onze verslaggever Terneuzen - Met zijn drieën uit België gekomen, hadden Gentenaar C.G. en zijn pas sagiers het daaropvolgende cafébezoek in Terneuzen blijkbaar geheel verschillend ervaren. De een beweerde dat ze op die bewuste februari avond van vo rig jaar alleen koffie hadden ge dronken. De ander zei dat ze allemaal aan de pils hadden ge zeten en flink aangeschoten wa ren. Dat laatste stemde overeen met de indruk die de politie had, want G., die de auto bestuurde, was 'onvast ter been, had rode ogen en stonk naar drank' toen ze hem aanhielden. Nooit alcohol Even daarvoor zou hij zijn door gereden nadat hij twee gepar keerde auto's had geraakt. Maar G. ontkende alles. Hij dronk nooit alcohol, want zijn geloof verbood dat en hij was netjes bij Van onze verslaggever Terneuzen - Veertien gram heroïne had P. van N. uit Terneuzen bij zich, toen de politie in november van vorig jaar een inval deed bij een Terneuzense dealer. Al jaren verslaafd zou Van N. het spul hebben gekocht voor eigen gebruik. De man was gisteren niet zelf voor de rechtbank verschenen, maar officier van justitie Mos zei dat hij zo zijn twijfels had bij zijn verhaal. De betrokken dealer was bij de behandeling van een andere zaak namelijk behoorlijk 'pissig' geworden. Niet hij, maar juist Van N. zou de 'grote man' zijn geweest, die nauwe banden onderhield met Afghanistan en daar ook vaak heenreisde. Politierechter Van Breda zei met belangstelling naar deze infor matie te hebben geluisterd, maar er niet gebruik van te kunnen maken. De vier weken onvoor waardelijke gevangenisstraf die Mos had geëist, zette hij om in voorwaardelijk. de aangereden auto's blij staan. Dat laatste was dan in strijd met de waarneming zijn verbalisanten, want diek den gezien dat hij met zijn via de stoep probeerde te vluchten. Vluchtmisdrijf Officier van justie Mos eiste j teren twee weken voorwaard! ke gevangenisstraf, 750 guli boete en een rijverbod voor jaar. Politierechter Van Bre vond het vluchtmisdrijf niet wezen. Voor het rijden on invloed legde hij de gevraaj boete op, plus een rijontzegg van negen maanden. Van onze verslaggever Terneuzen - Een reeks veroon lingen, waaronder twaalf in band met alcohol en rijontzi gingen, weerhielden F.M. er oktober 1993 niet van om to achter het stuur te kruipen. Dat had hij niet moeten d# want de termijn van een rij» zegging die hem het jaar voor was opgelegd, was nogi verstreken. De man zei dat zijn auto moest worden plaatst en dat hij niemand b reid had gevonden om dit vo hem te doen. „Dat was uw ke ze, u had hem ook kunnen late staan", vond politierechter Hl Breda Officier van justitie Mos stel dat M. de regels van de wet zijn laars lapt. Hij eiste i weken onvoorwaardelijke vangenisstraf. Van Breda dat aan de hoge kant en leg drie weken onvoorwaardelijk i „Ik leg dat niet graag op, mi hier is geen andere weg", W hij zijn uitspraak toe. Van onze verslaggever Roosendaal - CDA-lijsttrekk Brinkman heeft gisteren Roosendaal gepleit voor aanleg van de Zoomweg-n°01 tussen Dinteloord en Bergen i Zoom. Die weg is de ontbreke de schakel op het tracé Antwe pen-Rotterdam. ADVERTENTIE foto wim kooyman wil niet via de krant over deze zaak discussiëren. „Als de ge meente van haar bestuurlijk recht gebruik maakt zal ik de zaak uitleggen. Het is in ieder geval jammer dat die bewoners eerst niet bij mij zijn langsgeko men. Maar ja, dergelijke mensen hou je altijd." De brief van de verontruste be woners van Wulpenbek staat op de lijst van ingekomen stukken van de gemeenteraad. De raad vergadert donderdag vanaf 19.30 uur in het gemeentehuis. snel yan onze verslaggever Cadzand/Oostburg - Paarde hebber W. de Dalie uit Cac moet zijn luxe stallencomple) de Herenweg in Cadzand afbr g en W van Oostburg hebber deze week aan De Dalie laten ten. Hij krijgt twee weken de Van onze verslaggever Oostburg - De huisvesting en i kleine dorpen in West-Zeeuws- dig. Dat constateert de Sticht: regio in het jaarverslag over 191 In dat verslag meldt het bestuur dat vluchtelingen in het alge meen in hun nieuwe woonomge ving goed worden geaccepteerd. Het enige probleem, zo blijkt uit de praktijk, is de afstand tussen de dorpen en de West-Zeeuws- Vlaamse centrumgemeente Oost burg. Die kritiek betreft dan met name het openbaar vervoer. Het jaarverslag: „De slechte ver bindingen vormen een probleem in combinatie met de extra kos ten die de mensen moeten maken Van onze verslaggever Aardenburg - 'Profijt van beleid' is het thema van de studiedag over vrijwilligerswerk, die Zee land Studiecentrum op vrijdag 29 aprilin het Aardenburgse congrescentrum houdt. De belangen van vrijwilligersor ganisaties en het beleid van de overheid staan centraal op deze studiedag. Het programma vermeldt onder meer een inleiding van mevrouw M. Cornells, consulente van het Nederlands Centrum Vrijwilli gerswerk. Daarna volgen zoge naamde 'ronde-tafelgesprekken' tussen vertegenwoordigers van vrijwilligersorganisaties over kwaliteitseisen. Gedeputeerde mevrouw L. Ne- derhoed-Zijlstra houdt vervol gens een praatje over het toe komstige provinciale vrijwilli- gersbeleid. De studiedag begint om 10.00 uur en eindigt om streeks 16.30 uur. Van onze verslaggever Terneuzen - De prijzen va begraafplaatsen lopen flink ui' in Zuidwest-Nederland. Een a in Terneuzen. Maar in Huls bonderden guldens duurder dan in bij voorbeeld Roosenda. Medewerker A, Jansen van het hoofdkantoor van Dela Uit vaartverzekeringen zoekt de ver schillende tarieven op. Elke ge beente heeft haar eigen prijs- njst. „Ze zouden een gemeen schappelijk tarief moeten heb ben," zucht Jansen. „Maar de Prtjzen van een graf zijn meestal he sluitpost op de begroting. El be gemeente is helemaal vrij om het tarief vast te stellen, elk jaar opnieuw." be verschillen worden veroor zaakt door gemeentelijke begro- 'Wg (wel of geen subsidie), per soneelskosten, onderhoud en vooral de grondprijs. Dit blijkt mt een prijsvergelijkend onder zoek van het blad Ooit, een uit gave van de Facultatieve Verze keringen NV. Een algemeen graf is een graf onder steen erop. Meestal be- laat het uit twee of drie lagen, wie erin komen te liggen, staat iet van te voren vast. Het kan as voorkomen dat twee mensen an verschillende gezindte in een Pat komen te liggen. Alleen een oopgraf kan gereserveerd wor- n voor bijvoorbeeld een echt enoot of echtgenote. algemeen graf in Hulst kost nJeVieer 1000 gulden voor een j, 6 van 25 jaar. In Terneu- nl,ls een algemeen graf met 430 L„fn bet goedkoopst. Breda nerf jnt 899 gulden voor een dasi van tien iaar-In Roosen- ls bat nog goedkoper: 800 WK ei\v,oor twintig jaar. In Oos- Jhout kost een graf 1125 gul den voor tien jaar en in Bergen .FJAMM 1 I» w -„i „ciI Jaar en m Volv m Zells 1200 guiden. D„i°ens een medewerker van kina 'n Hulst gaat de vergelij- In ?ecs niet helemaal op veel <fnmi8e gemeenten zijn ei in H, gf?ene graven, maar hiei de ko°Pt 999 procent val I55?®n.sfi een graf. Dat kos in Av i u6n voor 2b jaar." Maai van o bijvoorbeeld is de prij keer ^oopgraf meer dan twe, ben iaar nS' 3i467 8111(1611 pe: ziin ai algemene gravei r maar één laag diep

de Stem | 1994 | | pagina 16