Sluiskil kraakt Hulster Ambacht Leerlingen gunnen meester zege NACHT VAN Oud< SDO verrassend uitgeschakeld Argentin, spil om wie alles draait bij Gewiss DE STEM SPORT ZEELAND dëSTEM Krappe nederlaag Ludo et Emergo in Bergen op Zoom André Hazes, Corrie Koninqs, Havenzangers, Marianne Wener, Gordon, Pierre Kartner, Hanny, Dries Roelvink, De Deurzakkers, Harry Slinger, Ria Valk, Cock v/d Palm, Benny Neyman, NEDERLANDS GROOTSTE MEEZING-FEEST vrijdag 29 april in AHOY' Rotterdam Aanvang 20.00 uur Zeeuwse turners goed op dreef SPORTNIEUWS kort Opa en oma Sc DONDERDAG 21 APRIL 1994 Van onze tennismedewerker Hulst - In de vierde klasse van de landelijke tenniscom- petitie voor mannen wees Sluiskil het bezoekende Hul ster Ambacht met 6-0 terug. Het Oostburgse Ludo et Emergo leed in de vierde klasse mixed in Bergen op Zoom de kleinst mogelijke nederlaag tegen SBOZ 2: 5-3. TENNIS Van den Akker, Cortvriendt, Ze- gers en Jansen kwamen allen zowel in enkel- als dubbelspel tot vlotte zeges namens Sluiskil in de derby tegen de Hulstena ren. Alleen Paul Cortvriendt kon pas via een tie-break in de derde set Niek van Remortel op de knieën krijgen. „Het ging alle maal vrij gemakkelijk. We waren zo klaar. Hulst gaat het moeilijk krijgen. Ik zei nog tegen die mannen: 'volgens mij zullen de overige teams alleen nog maar sterker zijn als ons', aldus Sluis kil-speler Koert van den Akker, 't Halve Maantje 2, de andere Zeeuwse vertegenwoordiger in deze klasse, verloor in Goes met 4-2 van De Zoom. In de vijfde klasse kwam Drive in Tholen tegen Eegedima tot een 3-3-gelijk spel. Geheel ver antwoordelijk voor de drie winstpunten van het team uit Sas van Gent waren Tim Poppe en Menno Leeuwenburg. Sluiskil 2 verloor in Roosendaal met 4-2 van het gelijknamige team. Han Matthijssen was zowel in single als dubbel, samen met Mario Simonse, succesvol voor Sluiskil. De reserves van Animo speelden uit met 3-3 gelijk tegen Zierik- zee 1. Ludo et Emergo keerde in de mixed-afdeling met drie punten huiswaarts na het treffen met SBOZ 2. Ieder punt is welkom voor het Oostburgse team, dat nog een loodzware competitie wacht. Patrick Marteijn en Ste fan Steijaert zegevierden zowel in het enkelspel als in hun geza menlijke dubbelpartij. Het twee de team van het Middelburgse MLTC verloor thuis met 6-2 van De Zoom. Dezelfde negatieve score kende het derde team van de Zeeuwse Tennis Combinatie (ZTC) thuis tegen Etten. Het Aardenburgse SJEF komt uit in de vijfde klasse ondanks degradatie vorig jaar uit dezelf de klasse. Promotie bij keuze doet wonderen. In Aardenburg werd met 5-3 van ZTC 4 verlo ren. Mario Leenhouwers won zijn partij overtuigend en was samen met Marjan Scherbeijn in het gemengd dubbel eveneens succesvol. Verder kwam ook Paul Hendrikse in zijn partij tot duidelijke winst. In de zesde klasse, afdeling 172, deelde Axel in Koudekerke de buit met De Stoof: 4-4. Rini Kort was voor de Axelaars in enkel en dubbelspel, met Johny Ble- ijenberg aan zijn zijde, goed voor de winst. Invalster Rita Laureijs versloeg met twee keer 6-2 San dra Huibregtse. Drive 2 ging in Sas van Gent met 5-3 onderuit tegen Souburg 2. Cor de Jonge, Marie-Kristien Poppe en Sophie Boddaert wonnen allen hun par tij van achtereenvolgens Jeppe de Lange (6-2, 7-6), Erica Ouwe hand (7-6, 4-6, 6-3) en Nathalie Heinsen (6-4, 7-6). Hulster Ambacht boekte in de andere zesde klasse, afdeling 173, een forse 7-1-zege op het bezoekende SBOZ 6. Alleen de dubbelcombinatie Pascal van Poecke/Rinke van Remortel ver loor. Hontenisse haalde in Goes met 8-0 uit tegen 't Halve Maan tje. Toch hadden Jan de Klerk en William Asselman het nodige te stellen in hun partij tegen res pectievelijk Jeroen Proos en Rob Nutsman. Drive 1 tenslotte, speelde in Vlissingen met 4-4 gelijk tegen De Schelde 2. Zowel Boris van Waterschoot als Deb- by Schelfhout kwamen in enkel en dubbelspel, met Harold Ver- helst en Noëlle van Hecke, tot winst. UITSLAGEN MIXED Vierde klasse: SBOZ 2-LUDO ET EMERGO 1 5-3 - Albert Waber-Pa- trick Marteijn 2-6, 1-6; Jasper Ma- thiesen-Stefan Steijaert 5-7, 6-3, 2-6; Wendy van Grondelle-José de Wit 6-2, 6-1; Mirjam Kaan-Monica Schram 6-1, 6-0; Waber/Mathie- sen-Marteijn/Steijaert 1-6, 3-6; Van Grondelle/Kaan-Brakman/De Wit 6-1, 6-0; Kaan/Waber-Brakman/ Steijaert 6-1, 6-2; Van Grondell- e/Mathiesen-Schram/Marteijn 6-1, 2-6, 6-4. MANNEN Vierde klasse: SLUISKIL-HUL STER AMBACHT 6-0 - Koert van den Akker-Ronnie van Remortel 6-3, 6-1; Paul Cortvriendt-Niek van Remortel 6-3, 3-6, 7-6; Jos Zegers- Stanny Verstraeten 6-2, 6-4; Henk Jansen-Jean-Loup Deltour 6-1, 6-1; Van den Akker/Cortvriendt-Van Re- mortel/Van Remortel 6-3, 6-4; Jans- en/Bleijenberg-Deltour/Verstraeten 6-1, 6-1. Van onze verslaggever Jan Seuren Hoei - De frustraties van de tegenstanders nemen met de dag toe. De Italiaanse wielerploegen lijken dit seizoen niet te stoppen en vooral de manier waarop de overwin- ngen worden behaald, moeten hard aankomen. Gisteren legde de Gewiss-ploeg van ploegleider Emmanuele Bom- bini in de Waalse Pijl een dit jaar nooit eerder vertoond meesterschap aan de dag. Vanaf de tweede beklimming van de Muur van Hoei, met nog 70 kilometer voor de boeg, sprongen de drie ploegmaats Moreno Argentin, Giorgio Fur lan en Evgeny Berzin weg uit het uitgedunde peloton. In die volg orde kwamen de twee Italianen en de Rus ruim anderhalf uur later ook over de eindstreep. Furlan en Berzin gunden Argen tin de overwinnning in de Waal se klassieker. De 33-jarige Itali aan was daarmee de eerste ren ner die drie keer op de Muur van Hoei als winnaar werd gehul digd. Met zijn drie overwinnin gen komt Argentin op gelijke hoogte met de Belgen Eddy Mer- ckx en Marcel Kint, die de Waal- Italiaans aanbod Danny Nebssen Van onze verslaggever Hoei - Danny Nelissen uit Sweikhuizen heeft een aan bod om het volgend seizoen voor een Italiaanse ploeg te gaan rijden. Dat vertelde zijn zaakwaar nemer Manfred Krikke gis teren tijdens de Waalse Pijl. Krikke verwacht in het weekeinde het geschil rond het salaris van de renner van TVM te kunnen oplos sen. „Zijn sponsor heeft de beta ling stopgezet omdat Danny Nelissen in de ziektewet zou zitten. Maar hij krijgt geen ziekengeld uitgekeerd, om dat Nelissen volgens de con trolerende arts niets man keert. Het is een heel verve lende situatie voor hem. Danny Nelissen heeft een aantal testen afgelegd. Be gin volgende week zal het rapport worden samenge steld. Als alles goed ver loopt, moet hij zijn licentie terugkrijgen. Ik verwacht dat hij tijdens de Tour de France weer aan wedstrij den mag deelnemen, maar hij rijdt uiteraard niet de Ronde van Frankrijk." se Pijl wormen voordat de steile beklimming als eindpunt in de wedstrijd werd opgenomen. Acht Italianen eindigden giste ren bij de eerste tien. De beste Nederlander was Eddy Bouw- mans op de achttiende plaats. Even later kwam zijn overbuur man Erik Dekker als 23e over de eindstreep. Ploegentijdrit De drie ploegmaats maakten er een ploegentijdrit van tegen het uitgedunde peloton. En toen bleek dat het drietal uit de greep van de achtervolgers zou blijven, werd al snel duidelijk dat More no Argentin de koers zou win nen. Hij heeft Giorgio Furlan en Evgeni Berzin in de voorbije ja ren in raad en daad bijgestaan. Argentin is de spil van de sterke Gewiss-ploeg. Hij bepaalde op welke fietsen de renners zouden rijden. Argentin adviseerde zijn ploegmaats met trainingssche ma's. Furlan won dankzij de les sen van zijn meester al Milaan- San Remo, Tirreno-Adriatico en het Critérium International. Ber zin won afgelopen zondag Luik- Bastenaken-Luik. De overwin ning van Argentin is de veertien de van Gewiss en de 74e Itali aanse zege. Zelfvertrouwen Het zelfvertrouwen van de Itali aanse renners is kennelijk zo groot, dat zij zelfs bereid zijn gegevens vóór de wedstrijd openbaar te maken. In een inter view vertelde Giorgio Furlan een dag voor de wedstrijd dat hij de Muur van Hoei met de versnel ling 41x21 zou oprijden. In de finale zou hij naar 41x19 scha kelen. Toen Berzin als eerste weg sprong en Furlan en Argentin onmiddellijk reageerden, sloegen de ploegmaats direct een kloof van 20 seconden. „Het was de bedoeling om met een groepje van tien renners voorop te komen," vertelde Mo reno Argentin. „Maar toen wij omkeken en constateerden dat het peloton in groepen uit elkaar was geslagen, zijn wij doorge gaan. Berzin heeft harder ge- (ADVERTENTIE1 Story en Le Bateau Promotions presenteren Presentatie: Ivo Franklin Hans van Vliet Kaarten bestellen bij AHOY' en Landelijke VVV bespreekbureaus Infolijn 06-9573 OVERAL AANWEZIG Argentin (midden) geeft Berzin een zet bij een afdaling. Furlan sluit het trio ploeggenoten FOTO COR VOS werkt dan Furlan en ik. Maar na een grote overwinning is dat ook de afspraak in onze ploeg. Fur lan en Berzin hebben een buiten gewone indruk op mij gemaakt. Wij hadden niet afgesproken wie er zou winnen. Ik waardeer het enorm dat de ploegmaats mij de overwinning gunnen. Als ik met Furlan had moeten sprinten, zou ik niet zeker zijn geweest van de zege." Argentin had al aan het begin van het jaar aangekondigd dat dit zijn laatste seizoen zou wor den. Gisteren op de Muur van Hoei, waar hij verrassend snel herstelde van de inspanningen, herhaalde hij nog eens zijn be slissing. Van de Italiaanse be roepsrenners heeft hij de beste resultaten geboekt in eendags- wedstrijden. Argentin won vier keer Luik-Bastenaken-Luik, drie keer de Waalse Pijl, een maal de Ronde van Vlaanderen en de Ronde van Lombardije. Hij werd een keer wereldkampioen en eindigde ook een keer op de tweede en derde plaats bij een WK. „Het is goed geweest," zei Ar gentin. „Zelfs als ik wereldkam pioen word, stop ik ermee. Ik wil nog een goede ronde van Italië rijden. Ik kan nog veel enthou siasme voor de wielersport op brengen. Successen krijg je niet voor niets. Vanaf november zijn wij al met de ploeg bij elkaar gekomen. Er is keihard gewerkt. Vanaf dat moment waren wij al bezig met de klassiekers in Bel gië, Frankrijk en Nederland. Ik besef heel goed dat onze ploeg niet alle klassiekers kan winnen. Maar het deed me echt deugd dat drie ploegmaats het peloton in zo'n zware koers op afstand hebben gehouden." In de slotkilometers was Eddy Bouwmans nog op jacht gegaan naar de achtervolgende groep van elf renners, met liefst acht Italianen. Op de beklimming van de Ben-Ahin, toen Bugno in de tegenaanval ging, kon Bouw mans echter niet volgen. Rooks werd uit de groep gelost. „Ik had op dat moment ook geen hulp van ploegmaats. Tegen de ploeg van Argentin was niets te beginnen." Hoei. Waalse Pijl: 1. Argentin (Ita) 205 km 4.56.00, 2. Furlan (Ita), 3. Berzin (Rus) 0.22, 4. Bugno (Ita) I.14, 5. Delia Santa (Ita), 6. Casa- grande (Ita) 1.23, 7. Chiappucci (Ita), 8. Cassani (Ita) 1.29, 9. Pensee (Fra) 1.35, 10. Giovannetti (Ita) 1.39, II. Alcala (Mex) 1.43, 12. Ballerini (Ita) 1.50, 13. Cenghialta (Ita) 1.57, 14. Gelfi (Ita) 2.09, 15. Van Lancker (Bel), 18. Bouwmans 2.11, 23. Dek ker 2.16, 25. Theunisse 2.19, 27. Rooks, 33. Breukink 2.27, 36. Arm strong (VSt) 2.32, 49. Boogerd 7.17, 54. en laatste Perona (Ita) 7.42. Van onze sportmedewerker Terneuzen - In de vierde ron de van de strijd om de afde lingsbeker .van het zondag voetbal pakte RIA 3 opnieuw verrassend uit door met forse cijfers (5-1) van SDO 1 te winnen. Eerder schakelde dat team IJzendijke 1 uit. Biervliet had geen kind aan Groede en won met maar liefst 10-2. Tot een forse score kwam ook Graauw dat met 8-0 van Hansweertse Boys won. RIA 3-SDO 1 5-1 - RIA was duidelijk de betere ploeg en ont popt zich opnieuw als een echte 'cupfighter'. De thuisploeg nam een 3-0-voorsprong in dit treffen door doelpunten van Rudie Roe- landt en Jos Kamoen (2x), voor dat Ronny Jonkheim tegen kon scoren. Ook in de tweede helft was het geroutineerde RIA 3 beter en liep uit naar 5-1 door doelpunten van Egbert Aude- naerd (vrije trap) en Benny de Guchteneire. BIERVLIET 1-GROEDE 1 10-2 - Alleen in de eerste helft kon Groede het nog bijbenen. Het ging met slechts een lichte ach terstand (3-2) rusten. William Faas opende de score voor de thuisploeg, Jan van Belois scoor de 1-1 en daarna zorgden Wim Verdoorn en Mare Corijn voor 3-1. Kort voor de pauze scoorde Jan van Belois opnieuw tegen. Na rust was het hek van de dam en stoomde Biervliet door naar een monsterzege. Voor die ploeg scoorden in die periode: Eric Asselman (3x), Erwin Duysse- rienk (3x) en Wim Verdoom. GRAAUW 1-HANSWEERTSE BOYS 1 8-0 -Na een gelijk op gaand begin, waarin Hansweert se Boys tegen de paal schoot, nam Graauw steeds meer het initiatief. Dat resulteerde in een 2-0-ruststand door doelpunten van Eric Mahu. Na de pauze scoorde Graauw tegen een hoog gemiddelde. De pas terug begon nen Marcel Verschuren nam drie treffers voor zijn rekening, jeugdspeler Ronny Vael twee en Mart van Troost was goed voor één doelpunt. OOSTBÜRG 1 -SCHOONDIJKE 1 3-2 - Oostburg was veel ster ker, maar liet nogal wat kansen onverzilverd waardoor slechts een krappe zege tot stand kwam. Jan Engelaar opende de score, maar voor de pauze bracht Pas cal Ringoot de stand in even wicht. Na rust zorgde Jurgen de Bakker voor 2-1. Opnieuw had den de bezoekers een antwoord klaar. Frank Steijaert profiteer de van een foutje van de Oost burg-doelman en scoorde 2-2. Tien minuten voor tijd legde De Sutter de 3-2-eindstand vast. TERHOLE 1-TERNEUZEN 4 6-0 - Bij de pauze zag het er nog enigszins hoopvol uit voor Ter- neuzen 4. Op dat moment wees het scorebord 1-0 aan door een goal van William Freijzer. Toen Terhole in de tweede helft in een tijdsbestek van nauwelijks vijf minuten van 1-0 naar 4-0 uitliep was de weerstand gebroken bij de bezoekers. Daardoor kon Ter hole nog vrij simpel het halve dozijn volmaken. Voor die for matie scoorden: William Freijzer (3x), Jean-Paul Eggermont en Patrick Freijzer. LEWEDORPSE BOYS 1-WAL- CHEREN 4 6-1 - Lewedorpse Boys kende nauwelijks proble men. Alleen in de beginfase, toen Walcheren via Ron Bosselaar op 0-1 kwam. Daarna dicteerde de thuisploeg het spel en liep in de eerste helft uit naar 3-1 door een zuivere hattrick van John de Jager. Na rust bouwden Rudi Rijk en Wim de Jonge (2x) de voorsprong uit naar een riante 6-1-zege. LUCTOR'88 2-RCS 4 2-1 - Een zwaar bevochten zege voor de thuisploeg. De openingsfase was voor een feller RCS 4, dat op voorsprong kwam door Bram van Heemskerk. Nog voor de pauze kwam Luctor'88 2 op ge lijke hoogte door Wilfred Traas. Na rust was de thuisploeg beter. Mario Tazelaar scoorde het win nende doelpunt. Van onze turnmedewerker Terneuzen - Verschillende Zeeuwse turners hebben zich gekwalificeerd voor de plaatstingswedstrijden voor het Nederlands kampioen schap van de KNGB (Ko ninklijke Nederlandse Gym nastiek Bond). Per categorie stroomden de beste acht turners over de twee kwali ficatiewedstrijden door naar de eerder genoemde plaatsingswed strijden, die in Waddinxveen ge houden worden. Daaronder ook Bob Langerak van THOR Sas van Gent in de 6C-categorie. Hij werd tijdens de tweede voorwed strijd in Tilburg vijfde met een score van 45,85 punten. Daar mee bracht hij zijn totaal over beide wedstrijden op 88,15 pun ten en dat was eveneens goed voor een vijfde stek en plaatsing. In de 5C-categorie drongen twee Zeeuwen door tot de voorronden van het NK. Tommy Gerritse van THOR werd zesde over beide wedstrijden met een score van 80,50 punten en Perry van Ingen van MTV'69 uit Middelburg leg de beslag op de achtste plaats met 74,10 punten. Bijzonder sterk voor de dag kwam Johan Stoutjesdijk van Volharding uit Goes. In de 4B- categorie - B staat voor moeilij kere oefenstof - plaatste hij zich als eerste met 89,20 punten. Zijn clubgenoot Ramon Verschuure werd over beide wedstrijden vierde met 86,40. Op nog hoger niveau, de 6A-ca- tegorie, zette Ronny den Engels man van MTV'69, een uitsteken de presatatie neer door zowel in het dag- als totaalklassement als eerste te finishen. In het totaal klassement scoorde hij 115,35 punten. In de 4C-categorie plaatsten Bart Verhaeghe (MTV'69) en Tom Wilbrink (THOR) zich. Zij eindigden op achtereenvolgens een zesde en achtste plaats met de respectievelijke totaalscore van 88,85 en 88,60 punten. Voetbalclub Vlissingen failliet Middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren jj Vlissingse voetvalvereniging Vlissingen failliet verklaard. Vijl singen heeft daarmee de twijfelachtige eer de eerste amateur-l club in Nederland te zijn die dit lot treft. De club, uitkomend n de vierde klasse H van het zondagvoetbal, kampt met een sehulr van circa een half miljoen gulden. Twee weken geleden vroegds toenmalige bewindvoerder en inmiddels curator van de club rnr. Van Everdingen sursance van betaling aan, omdat er een klein kans was dat de club bij een bank een financiering kon bij» om daarmee de schuldeisers te betalen. Inmiddels heeft de bar) laten weten 'geen financiering te geven om schulden te saneren' en bleek een faillissement onvermijdelijk. Het bestuur van Vlissingen gaat nu per week bekijken of, met nog zes wedstrij. den te spelen, het einde van het seizoen nog gehaald kan worden. Volgens de reglementen kan de KNVB de club ma onmiddellijke ingang royeren. Wat de KNVB gaat doen, is nq niet bekend. Tunnel tussen Kuip en NS-station Rotterdam - Tussen het Feyenoordstadion en het na NS-station wordt een bezoekerstunnel aangelegd. Het een directe verbinding voor treinreizigers met de zuidzijde vai het binnenterrein rond de Kuip. Zo kunnen groepen bezoeken van voetbalwedstrijden, popconcerten en andere manifestatij voortaan gecontroleerder worden begeleid. Voor de betekent de aanleg een besparing van naar schatting' diensturen per jaar. Real Madrid heeft zich versterkt met de Argentijnse middeit velder Fernando Redondo. In de nacht van dinsdag op woens werden de langdurige onderhandelingen tussen de Madrileu club en Tenerife afgesloten. Real Madrid betaalt een transfers om van 8,6 miljoen gulden. Bovendien gaat de bij de Madriler. onder contract staande, maar aan Zaragoza uitgeleende Arge rijnse aanvaller Juan Esnaider over naar Tenerife. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de volgende spelers u. betaald voetbal voor een wedstrijd geschorst: Snijders (AZ), Uhlen'bö, (Cambuur), Van Wissen (MW), Lieftink (NAC) en Vanderbroeck (Kol JC). Sampras beschikbaar voor Davis-Cupdueli New York - Pete Sampras is beschikbaar voor het Amerikaaa Davis-Cupteam, dat half juli op de Müller Pier in Rotterdaa aantreedt tegen Nederland. Dat heeft coach Tom Gullikson vi het Amerikaanse team laten weten. Sampras, gecoached door Tom Gulliksons tweelingbroer 1 kwam niet in actie in de eerste ronde tegen India (5-0). In 4 uitwedstrijd stelde Tom Gullikson in het enkelspel Courier a Martin op en namen Reneberg en Patrick McEnroe het dubbf spel voor hun rekening. Sampras won dit jaar zes van de acht toernooien waarin li uitkwam. Hij is al 21 wedstrijden ongeslagen. „Pete is i wekkend bezig dit jaar," zegt Tom Gullikson. „Ik ben blij dathi beschikbaar is." Geen finaleplaats voor broers Selk Brisbane - Voor de broers Christian en Alexander Selk gisteren de kwalificaties voor de toestelfinales bij het Wij turnen in Brisbane, teleurstellend verlopen. Het rek, het enigt onderdeel waarop de Nederlandse turners enige vooruitzicht hadden, werd een forse tegenvaller. De 19-jarige Alexander, Europees jeugdkampioen van stond stijf van de zenuwen. Hij miste in de Australische stadd kracht om zijn twee vluchtelementen achter elkaar te turnei Daardoor bleek de verwachte score van 9,400/9,500, die 0' gens geen plaats bij de acht turners had opgeleverd, nirtj haalbaar. Alexander Selk werd beloond met 8,825 punten. Dij was goed voor de 49e plaats van 88 deelnemers. De 22-jarige Christian Selk turnde zijn vluchtelement aan tij rek te krap. Hij kwam daardoor bijna stil te hangen. Ook) afsprong ging fout. De aankomende fysiotherapeut moest dai'-j naast bij de landing zijn handen gebruiken. Hij eindigde i 8,400 punten op de 62e plaats. Donderdag treden de twee broers aan voor de zeskamp. Brisbane (Aus). WK. Gekwalificeerd voor de toestelfinales. VROUWEN Balk: Dawes (VSt) 9,837, Miller (VSt) 9,825, Milosovici (Roe) 9,672, Qiao Ya (Chi), 9,725, Hategan (Roe) 9,725, Podkopajeva (Oek) i""" Stratmann (Dui) 9,625, Frabrisjnova (Rus) 9,612. Vloer: Milosovici 9,837, Dawes 9,825, Miller 9,787, Gogean (Roe) 9,68?j Kosjetkova (Rus) 9,687, Hughes (Aus) 9,662, Mo Huilan (Chi) P"! Piskoen (WRu) 9,600. MANNEN Sprong: Yeo Hong-Chul (ZKo) 9,812, Tsjerbo (WRu) 9,662, Li Xian.' huang (Chi) 9,650, Misoetin (Oek) 9,650, Yoo Ok-Ryul (ZKo) 9,61' Suzuki (Jap) 9,600, Canbas (Tur) 9,575, Ivankov (WRu) 9,512, L Joo-Hyung (Chi) 9,512. Brug: Huang Lipin (Chi) 9,687, Ivanov (Bul) 9,587, Tsjaripov (Oc 9,587, Tsjerbo 9,575, Lee Joo-Hyung 9,550, Jung Jin-Soo (Zko) 9,53 Nemov (Rus) 9,537, Tsjabejev (Rus) 9,512. Rek: Pegan (Slo) 9,650, Supola (Hon) 9,550, Preti (Ita) 9,537, Fajku 9,512, Ivankov 9,500, Humphrey (VSt) 9,500, Tsjerbo 9,475, Monkkontf (Fin) 9,475. Niet geplaatst: 49. Alexander Selk (Ned) 8,825 Christian Selk (Ned) 8,400. Ereplaatsen voor Van Lare en Picavet d'Aire sur Ia Lys/Hollain - Terése van Lare en Peter Picwj zochten hun voorbereiding op het Nederlands kampioenjMÏ duathlon dat komende zondag in Venray wordt gehouden, M buitenland. In het Noordfranse d'Aire sur la Lys pakte Terfs* van Lare een derde plaats bij de vrouwen. Op het vlakke winderige parkoers rukte ze tijdens de slotn over 5,3 kilometer op van de vierde naar de derde pM Daarmee was ze wel eerste veterane. De afstanden daar war, 5,3 kilometer lopen, 29 kilometer fietsen en 5,3 kilometer lopff-1 In het Waalse Hollain bestreed Peter Picavet de Belgische to^ Daar moesten de afstanden 7,5 kilometer lopen, 41 kilo® fietsen en 3 kilometer lopen worden afgewerkt. In een veld'®, 315 deelnemers eindigde Picavet als negende in een tijd vsr J uur, 36 minuten en 34 seconden. De winst was voor de B" Didier Volckaert met een tijd van 1.31.35. Den Haag te sterk voor meisjes Zeeland Honselersdijk - De Zeeuwse voetbalselectie voor meisjes tot U jaar heeft de wedstrijd tegen het afdelingsteam van Den r' met 3-1 verloren. Op het laatste moment moest de leiding een beroep doen^P* zevental invalsters, omdat door een ziektegolf een zich af moest melden. Ondanks die aderlating werd het spel van Zeeland gekenm®^ door veel inzet. Dat kon echter niet voorkomen dat Den HaaS gehele wedstrijd beter was. Bij de pauze resulteerde dat ri j en kort na rust werd het 2-0. Ver in de tweede helft sö» Stephanie Maas van Oostkapelle, na goed voorbereidend van Ilona Stouthamer van Vlissingen, 2-1. In de slotfase het nog 3-1. Geflatteerd verlies jongensselectie Arnemuiden - De Zeeuwse voetbalselectie jongens tot 1' heeft ietwat geflatteerd met 1-3 van de leeftijdgenoten afdeling Dordrecht verloren. Op slag van rust kreeg Zeeland een onterechte en werd het 0-1. Even was de ploeg toen van slag. maakte daar gebruik van door een minuut later zelfs scoren. Na rust herstelde Zeeland zich knap en kwam door een doelpunt van de naar NAC vertrekkende Björn c van Terneuzen. Zeeland kreeg daarna een buitenkans gelijke hoogte te komen, maar liet een strafschop onvf" In de slotfase werd het uit een counter nog 1-3. Darwin Kint in marathon Rotterdam Terneuzen - De 20-jarige Darwin Kint uit Terneuzen in Rotterdam zijn eerste marathon in een tijd van 0 minuten. beëindig"; 3 uur e°11 Boor Peter Godrie Raamsdonksveer - Nogal ge- j ruisloos zette tennistrainer Cor Vissers jr. vier jaar gele den een tennisschool in Raamsdonksveer op. Even zo onopvallend hield hij het na I Kn jaar voor gezien omdat Vissers vor het tweede sei zoen niet voldoende jeugd uit Raamsdonksveer kon krijgen. Maar Vissers heeft de laatste drie jaar niet stilgezeten. In I alle rust probeert hij nu weer [kinderen warm te krijgen voor een plaatsje in zijn ten- niscollege. Spijt, ooit te zijn begonnen aan het avontuur, heeft Vissers aller- I minst. „Het was echt een schitte rende tijd. Iedereen die ik van [toen tegenkom, heeft het er nu j over. De eerste weken waren [echt geen probleem. De kinderen waren sneller gewend aan het i vroege opstaan dan ik. Op school waren ze beter, frisser en alerter I dan de rest." Maar alle mooie plannen vielen I in het water. Het is Vissers wel [gelukt om jeugdige tennissers op Cl- en B2-lijsten te krijgen. I Sterker nog, Rebecca de Winter, [een van de eerstejaars, heeft het' tot de BI-categorie geschopt. I Onlangs besloot ze zich volledig I te gaan richten op full-time ten nis. Een andere telg uit Vissers' college, Rijenaar Ralph Jansen, was in 1993 (jonge) heer en meester op de B2-toernooien. Ook hij heeft Bl-potenties. Van andere doelstellingen kwam niets of weinig terecht. Voor het tweede jaar meldden te weinig kinderen van dezelfde leeftijd uit Raamsdonksveer zich aan. „Ik weet zeker dat het tweede jaar was mislukt. De oudere kin deren werden te oud en jongere hadden behoefte aan andere sparringpartners. Het opsplitsen van de trainingen in twee ni- veau's, ging niet meer. Dan was frissen*6 versla99ever Roel Kessenich - Wie de loopbaan van Sjeng Schalken onder de loep neemt, kan niet heen om zijn opa en oma. De zorgen en lasten voor zijn 'ennisopleiding kwamen grotendeels voor hun reke- pmg' Zonder dat ze het zelf de gaten hadden, mani festeerden ze zich als de grondleggers van een van de grootste talenten dat Neder- and de laatste jaren heeft voortgebracht. fe,was Waher (78) en Truus Wo; teveel om hun „i Sjeng te steunen bij stL®erste stappen in het wed den „™is' Nauwlettend volg- Darf,?i Zkn verrichtingen. Geen saan oten ze aan zich voorbij ren tl j rt en gezelligheid wa- hun drijfveren. sen °„m? Schalken herinnerin- steerk alt' kan ze er noi noou Van gemeten. „Elk toer- Vonr »S voor ons een uitstapje, gen J™ evenement in Gronin- Dat 0n we vier dagen kwijt, want J7lsten, we vantevoren, halve f 6nf haalde minstens de Langs H ®8' Een mooie «ld- talloze t tennisbaan heb ik dUoze truien gebreid." Sterke band stede met sieng was heel n°g s'nea j?a aan- "hh weet "aast hij bij onweer was no™a m.bed kroop. Hij steun har/0 ]ong' Had onze sloeg hii aii lg' In het hegin halenvLk n maar 6egen de dat de weri^38 j0 zich erover bii waren l"1 20 snel voor- Partij Wnn ,°en hij zijn eerste kende hij de pun-

de Stem | 1994 | | pagina 8