Provincie tegen hoevetoerisme Hulst geeft waarderingssubsidie voor nieuwe eco-teams Tappen van moppen graadmeter voor snelheid' LIJK NIEUWS 'Behoed ons voor de Brabantse varkens' DUIVEN SPORT Beslissing Gedeputeerde Staten stelt Schoondijkse boer Yerhage teleur hrift tegen ton kinderopvang Leesbevorderingsproject krijgt waarderingssubsidie Romantisch liedrecital in Engelse Kerk Middelburg School Breskens brengt musicals op de planken Mannen aangehouden na mishandeling en diefstal C3 BESTEM ZEELAND C4 Biervliet gloemen-concert Middelburgs koor |\an Gelder opent I in Veer e expositie over Nehalennia ITrimclub Freewheel aan derde lustrum toe I ï"1 onie medewerker I "ed Rabout Showband Kloortje boekt successen in Breda en Rucphen DERDAG 21 APRIL 1994 PPORT Winkeldiefstal Terneuzen - Gistermorgen werd een 37-jarige man uit Terneuzen aangehouden we- gens het plegen van een win keldiefstal. De man wilde een winkel aan de Noordstraat verlaten met in zijn bezit twee bussen verf zander te betalen Die werden in beslag genomen en na het opmaken van een proces-verbaal is hij weer op vrije voeten gesteld. Kraan gekanteld Kruispolderhaven - Tijdens werkzaamheden aan het talud van de zeedijk bij Kniispol- derhaven kantelde dinsdag middag door onbekende oor zaak een mobile kraan. De 38-jarige machinist uit St.- Jansteen kwam met de schrik vrij. Hoe groot de schade aan de kraan is is niet bekend. Zwaar beschadigd Oostburg - Bij een verkeers ongeval op de Baljuw Velters-1 weg te Oostburg werden gis-1 termorgen twee personen-! auto's zwaar beschadigd. Hetl ongeval gebeurde doordat een i 27-jarige automobiliste uit Oostburg met haar voertuig! komend vanaf het terrein vanl het Antoniusziekenhuis geeni voorrang verleende aan de be stuurster van een personenuto l die over de Baljuw VelterswegII naderde. Rijden onder invloed Oostburg - De politie heeft dinsdagnacht het rijbewijs in gevorderd van een 33-jarige man uit Schoondijke. De mat werd op de Nieuwstraat te Oostburg aangehouden ver dacht van het rijden onder invloed. Een ademanalysetest gaf als uitslag 640 microgram alcohol aan per uitgeademde] liter lucht. trekt men naar het stadhuis,, waar voorlichter O. Vosveld een inleiding zal geven over 'Wat kan de gemeente u zoal bieden'. DONDERDAG 21 APRIL 1994 idi- om- CD) ver- de rond in van )ude een- be- wel- lera- oudt uur ïring ver- het voet- een uize- Zee- een Er- eson- weer 'eede uiter uin. sstap ge- en aan Zee- -een- mlie- Er- 6-8, Dale iaitre Ver- Voetbal Koewacht Koewacht - De voetbalwed strijd tussen de F-pupillen van de Koewacht en het zoge naamde sterrenteam bestaan de uit moeders, zussen en partners van de jeudgtrainers eindigde in een gelijk spel. 4-4. Onder het wakend oog van een groot aantal toeschou wers ontspon zich een duel van gelijkopgaande aard waarin de komische noot niet ontbrak De jeugd van de W Koewacht is door de Belgische eerste klasser KSK Beveren uitgeno digd om vriendschappelijk te komen spelen. Zaterdag - april worden de duels tussen de E-pupillen en C-junioren van Koewacht en hun lee- tijdsgenoten van Beveren, op de velden nabij het Freethie - stadion te Beveren, afgewerKc Deze wedstrijden beginnen o 14.00 uur. „onze verslaggever list - Door middel van een „aarderingssubsidie van 150 dden per jaar willen burge- i'ester en wethouders van ifjlst de uitbreiding van het aantal zogenaamde eco- 'iams binnen de gemeente stimuleren. Het college komt daarmee tege moet aan een verzoek van de afdeling Zeeland van de Stich ting Milieukwartet. De stichting richt zich vooral op de relatie tussen het milieu en de dagelijkse activiteiten in en om het huis. Er worden daartoe zo genaamde eco-teams opgericht. De leden van zo'n team proberen zo bewust mogelijk met het mi lieu om te gaan. Zo wordt onder meer veel aandacht besteed aan afvalpreventie, hergebruik van afval, zuinig gebruik van energie en water. Om binnen de gemeente te ko men tot de oprichting van meer dere eco-teams worden voorlich tingsavonden georganiseerd. De gemeentelijke bijdrage is be doeld ter bestrijding van de kos ten daarvan. B en W vinden de activiteiten zinvol en stellen dat ze aansluiten bij het beleid dat de voorlichting van natuur en milieu de nodige gemeentelijke aandacht verdient. Een waarderingssubsidie van 150 gulden gaat ook naar de stichting Agro ECO Promotie, voor de organisatie van een Boe- renboeldag op 21 juli. Dit evene ment wil mensen op opgedwon- gen en speelse wijze in aanra king brengen met allerlei facet ten van milieu, milieubewust handelen en landbouw. CONCERT - De Koninklijke Muziekvereniging Harmonie I Biervliet geeft zondag 1 mei f een voorjaarsconcert in de zaal van café Tobbetje. Het programma, dat om 11.00 uur begint, wordt geopend met een optreden van een aantal leer ling-muzikanten. Onder lei-1 ding van dirigent Harry Hil- brink volgt daarna het concert van de fanfare. HET KORT duin 5-6, de Ruysscher 4-5, Leenhouts 6-5, Populierenhof 6-4. onze verslaggever jitddelburg - Het thema is bloemen'. Het Middelburgs smerkoor en dwarsfluitiste jetty Boeijen hebben een Leert samengesteld waarin •e bloem een belangrijke rol J speelt. |jet concert wordt zondag ge- i in de Grote Kerk van :om 16.30 uur. pt koor zingt a capella muziek; adrigalen en chansons waarin lie bloem de aspecten van het liagelijks leven uitbeeldt. De Itenselijke emoties spelen even- een grote rol. |De Romantiek is vertegenwoor- Itigd met werken van Brahms en ISaint Saens en het koor besluit latdeFlowersongs van Britten. Be fluitiste verzorgt drie instru mentale intermezzi met compo- I sties uit verschillende stijlperio- van Telemann, Hess en De- Itassy. Vso onze correspondente Veere - Commissaris van de Ko- ringin W. van Gelder opent za terdag 23 april de Nehalennia- I tentoonstelling. De Stichting Delta Cultureel opent het seizoen met gouaches m Hans Keukelaar die Neha- tiia, een godin in Zeeland als ferwerp nam voor zijn serie I kunstwerken. De officiële opening van de ex positie in de Grote Kerk in Veere s om 17.00 uur. Gé Audenaert 1 speelt tijdens de opening 'Sea Kctures' van Edward MacDo- iell voor pianosolo. I Be tentoonstelling duurt tot 6 nu en is te bezichtigen van I aandag tot zondag tussen "1 en 17.00 uur en op zondag in 14.00 en 17.00 uur. Sjaak van de Broecke leest de petitie voor aan burgemeester Kruize. FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggever Oostburg - „Gemeentebestuur van Oostburg, ontwaak en behoed ons voor die oprukkende Brabantse varkens". Namens een zestiental bewoners van de Maagdenbergweg en omliggende polders bood Sjaak van de Broecke gisteren op het Oostburgse gemeente huis een petitie aan burgemeester J. Kruize aan met de oproep alles te doen om de komst van intensieve varkens fokkerijen in de gemeenten tegen te gaan. In hun onmiddellijke woonomgeving heb ben al drie varkensfokkers hun oog op een perceel grond laten vallen om er hun varkensfokkerijen te bouwen. De bewoners vrezen, niet alleen voor hen zelf, een enorme stankoverlast. Zelfs als zogenaamde Groen Labelstallen worden gebruikt. „De stallen liggen dichtbij zie kenhuis en dorpskern. Bij westenwind lig gen die constant in de stank. Ook het gemeentehuis. Daarom adviseer ik u een groot aantal gasmaskers aan te schaffen voor uw personeel", waarschuwde hij Kruize. Broodroof Van de Broecke wees op diverse nadelen die de komst van de stallen met zich brengt. Het is broodroof van de kleinscha lige fokkers die momenteel in de streek hun bedrijf uitoefenen. Toeristen staan vast en zeker ook niet te juichen als zij deze 'buitenlucht' opsnuiven en Van de Broecke vreesde voor de staat van de wegen: 35 vrachtwgens per week per be drijf. „Wie gaat de kapotte wegen beta len?." Burgemeester Kruize kon de verontruste bewoners meedelen dat de gemeente, in middels de aangevraagde bouwvergunnin gen had geweigerd, omdat in de ogen van het college de bedrijven niet levensvatbaar zouden zijn. Tegen de weigering kan be roep worden aangetekend of zelfs de rech ter in het geweer worden geroepen. Waarschuwing „Hetkan allemaal anders uitpakken", waarschuwde Kruize voor te veel optimis me. „De uiteindelijke beslissing ligt dan bij andere instanties en in feite buiten de gemeentelijke macht". Van de Broecke en zijn medestanders wil len nu proberen heel West-Zeeuws-Vlaan- deren bij hun actie te betrekken. „Er moet een groot en sterk comité komen", vindt hij. „Want we moeten ons met alle ons ten dienste staande wettelijke middelen ver zetten tegen de komst van déze fokkerijen. Het is een ramp voor de streek". l in bestuur van het samenwerj^?teren ist-Zeeuws-Vlaanderen stond ffh ^.3 irstel van hun om een bezwaa J te sturen. Dit omdat het nlS ipvang over 1990 maar liefst was toegezegd. vroeg zich af waar het geld Jjj daan moet komen a ^aafl zwaarschrift het n qoSJ Waarnemend voorzitt meIj terling was van ™e"infenken e" positief moet blijven r r,n\ror m I ^hoondijke - „Als we zacht- 1 P rijden horen we nog wel I #5 mop, als- het harder gaat I ffijven die achterwege." I worden van Rinus Brugge I Bestuurslid van de Schoon- Ihetstrimclub Freew- liieel '79 aan ,je vooravond I'M de viering van hun derde lustrum. I hn club dus waar naast het 1-tS ?°k no§ P*aats is voor want kun grootste I j"""' kan steeds weer geno- l«W worden tijdens de jaarlijk- ""tavond. Toch wordt er ook j gefietst. Niet voor niets IT™ elubje (het ledental staat K™ment °P 25 geregis- 'i twee keer Zeeuws- -Jse Sterrittenkampioen in li"' etl 1989. Daarnaast was I Present in vrijwel alle grote I ra,. ,n die op de kalender zoals Oostburg-Geraards- IE tburg, Waalse Pijl, Kr van Vlaanderen, Luik- I it iu, n ~kuik' Elfstedenron- Isn n! route om er maar Tthtm met naam uit te 1 h tl f1 Wonnen leden van de 0 totaliteit vijf keer de '24 Een deel van het bestuur van trimclub Freewheel. rwaar- i acht >te in- van d. Nu le bus gulden lessens oehan- iet mi- gepakt evallig n wor- nen te Helden positiei moer L/iij.-- het zo ver nog zeker mei Naast het bezwaarschrift 1 de minister gaat er ee ygtfm ge voorziening naar Daarm^ rechtbank- burgse krijgt men opschorting verekenen van he l'hserft naai? Freewheei '79 al slaand» ,wordt op 14 mei aan- Werd n!Vijftiende verjaardag I it innort armee is men een van Ssten in het westen. Opge- n het recreatieve trim- IHnj-j !?en zijn hoogtepunt tsjdeM Ioert°chten met drie- l"8elmaat a!elne!Tlers was meer it uien ,'t 5 nhzondering. Aan Wussm vader Pief (on- Cotne|K erehd) en zoon Tonny I :fsPectic3lVielhandelaren in jB'ostbm-g Sch°ondijke en SSt78^ Schoondiike verekenen ""'wten waarmee de voorschot 1994 kunnen worden g zover. Niet Schoondijke maar aan de Oostburgse markt werd in cafe Chez Rene de club boven de doopvont gehouden. Twintig enthousiastelingen uit Schoon dijke en Oostburg vonden el kaar. De top in het bestand werd zo halverwege de tachtiger jaren bereikt toen tijdens de voorstel ling veertig man op de foto moesten. Daarna slankte het le denbestand wat af maar de laat ste jaren is het vrij stabiel met een aantal van ruim twintig. Dit met een leeftijdskloof van 46 jaar want de oudste, Piet Hu- bregtsen is met zijn 66 jaar de nestor terwijl Edwin Roelse met zijn 20 lentes de benjamin is. Bestuurslid en regerend club kampioen Piet Huigh: „Zeg maar dat de echte zijn overge bleven. De gelegenheidsfietsers hebben afgehaakt,,. Het recrea tieve trimmen is ondertussen wel wat gewijzigd. De massale toer tochten zijn verleden tijd. Men is overgeschakeld op de vrije toer tochten (het trajekt is uitgepijld en men kan starten wanneer men wil) en de sterritten (men rijdt naar een vastgestelde stempel- plaats). Peter Bartelson „Ik denk dat de mensen uitgekeken waren op het steeds geconcentreerd in een groot peloton rijden. Nu kan je individueel of met een paar ma ten op stap en zijn de tijden ook variabel. Dat werkt gewoon be ter met name voor de mensen die nog in loondienst zijn. Dat bete kent niet dat wij nooit meer in groepsverband fietsen. Vanaf maart is het iedere zondagmor gen (als het nog erg koud is wordt er wel eens een jong jene vertje meegesmokkeld) verzame len geblazen. Meestal nemen we dan deel aan een tocht van een zustervereniging. Staat die op die dag niet op de kalender dan zetten we zelf een route uit." Bartelson die zelf op doktersad vies de fiets een poosje moet laten staan is dan de co-piloot van de volgwagen. In dat busje is Cees Steurrijs sinds jaar en dag de eerste man. Huigh: „Voor ons is Cees goud waard. Ik geef het je te doen steeds maar tegen die achterwerken aan zitten kij ken. Ik heb het ook wel eens gedaan maar heb vlug zelf maar FOTO WIM KOOYMAN een fiets aangeschaft." De verjaardag wordt gevierd met de 45 kilometer lange Mo lenroute langs zes West-Zeeuws- Vlaamse molens. Men doet po- gingen om deze fraaie route van vaste bordjes te laten voorzien. Eerder hebben ze al hun tradi tionele avondfietsdriedaagse van 4 tot en met 6 mei. Hoogtepunt van het feest wordt ongetwijfeld 'de vier dagen Boekelo'. De spe ciaal in het leven geroepen feest commissie heeft in de Gelderse Achterhoek een tweetal ritten uitgezet. Op de eerste dag 75 en op de tweede dag 60 kilometer. De resterende twee dagen zijn gepland voor de heen- en terug reis. De banden kunnen dan al leen nog maar aangehaald wor den. Van onze verslaggever Middelburg - Gedeputeer de Staten van Zeeland ge ven vooralsnog geen groen licht voor een experiment met hoevetoerisme in Schoondijke (gemeente Oostburg). De plannen van landbouwer Tonny Verha- ge om in zijn drie eeuwen oude schuur een aantal va kantie-appartementen te bouwen, stroken volgens GS niet met het beleid dat hen op het gebied van plattelandstoerisme voor ogen staat. In een vorige week aan de ge meente Oostburg verstuurde brief wijzen GS op de ontwerp- nota Ruimtelijk Beleid Landelij ke Gebieden, die binnenkort de inspraak ingaat. In de2e nota wordt ingegaan op de ontwikke ling van het plattelandstoerisme. GS spreken hierin duidelijk hun voorkeur uit voor verdere ont wikkeling van dagrecreatie. „Als wij uw verzoek voor een (hoevetoerisme-)experiment leg gen naast onze beleidsvoorne mens dan moeten we helaas con stateren dat dit concrete project niet strookt met de nota. De aanvraag ligt buiten de aan dachtsgebieden plattelandstoe risme. Tevens gaat het de heer Verhage alleen om verblijfsre- creatieve accommodaties", schrijven GS. Verhage toonde zich gistermor gen een zwaar teleurgesteld man. „Mijn plan zit goed in elkaar. Bovendien gaat het hier niet enkel en alleen om verblijfs- accommodatie. Er zit ook een educatief kantje aan. Mensen kunnen op hun gemak kennis maken met het boerenbedrijf. Beschouw het maar als een luxe vorm van kamperen bij de boèr", zei hij. Misverstanden Verhage blijft dan ook niet bij de pakken neerzitten. „Eerst ga ik mij goed laten informeren dooi de gemeente, want daarmee heb ik in eerste instantie te maken. Ik denk dat er toch ergens wat misverstanden zijn ingeslopen. Dan zal blijken of ik een offi ciële aanvraag alsnog kan indie nen". Burgemeester en wethouders van Oostburg hebben de afwijzing van GS voor volgende week dinsdag op hun agenda staan. Van onze correspondent Kloosterzande - Een aantal leden van Showband Kloortje was succesvol bij de solisten- twirlwedstrijden te Rucphen, die gehouden werden door de Stichting Twirlingsport en de Nederlandse Twirlsport Bond (NTSB). Daphne Bussens wist hier we derom twee podiumplaatsen te behalen. In de categorie juvenille twirling scoorde ze met 5,85 punt een derde plaats. Bij de danstwirl stond ze op het hoog ste treetje, want daar kreeg ze van de jury 6,15 punten en won hiermee met overmacht. Djessica Goossens zorgde voor een bronzen medaille bij de se nioren. Zij was met haar twir- lingroutine goed voor een score van 5,1 punt. Karen Sey won met haar danstwirl eveneens brons met 4,725 punt. Tijdens het concours in Breda van majorettenkorps Doskonale een wisten in de jeugddivisie C de twee deelnemende leden van Kloortje uitstekend te scoren. Daphne Bussens zij behaalde met 51 punten een eerste prijs met promotie. Cindy Burm scoorde met een knappe 50 pun ten ook ruimschoots een eerste prijs. Tevens plaatsten ze zich zich voor de voorronden van de Nederlandse kampioenschappen. Verder waren er eerste prijzen in de derde divisie voor Wendy Burm met 48,6 en Shirley Neve met 49 punten. Tweede prijzen waren er voor Bianca Verschu ren in de derde divisie (43,6 punt) en Bianca van de Bossche in de tweede divisie (47,4 punt). Terneuzen - De kring Midden- Zeeuws-Vlaanderen van de Zeeuwse zondagvliegers hied met een deelname van 538 duiven een kringconcours vanuit Roye. Win naar werd een duif van P. Pladdet uit Hoek met een gemiddelde snelheid van 1019,58 meter per minuut. Succesvol was P. Koers uit Sas van Gent, Hij won: 2, 4, 5, 14 en 15 en had in totaal 8 van zijn tien deelnemende duiven op het eerste blad van de uitslag, in dit geval binnen de eerste zestig prijzen. Ook de combinatie Vis- ser-Lensen uit Axel had met prij zen: 3, 8 en 10 en verder nog zes op het eerste blad een goede dag. De verdere uitslag was als volgt: 6. Combinatie Wiskerke-Ramme- loo, Philippine, 7. Th. van Zeele, Sas van Gent, 9. J. Verstelle, Philippine, 11 en 13. P. Baecke, Westdorpe, 12. J. Geelhoedt, Ter neuzen. Samenspel Hulst/St.-Jansteen, 559 duiven, 1042,94mpm: 1 en 8. E. van Deursen, St.-Jansteen, 2. J. Dhanis, 3. F. Janssens, 4. W. Bod- daert, 5. J. de Cock, allen Hulst, 6 en 15. Combinatie Danckaert- Van Riel, St.-Jansteen, 7. J. Ever- aerd, Hulst, 9. E, van Goethem, St.-Jansteen, 10. Th. Casteels, 11. D. Lourensen, 12. F. Leeraert, allen Hulst, 13. J. van Daele, St.-Jansteen. Nieuw Leven, Koewacht, 107 dui ven, 1003,47mpm: 1 en 2. R. van de Bilt, 3, 5 en 7. R. van Hijfte, 4 en 9. H. van Diik, 6. Joh. de Block, 8 en 10. A. de Booy. Herleving, Kloosterzande, 286 duiven, 994,35mpm: 1. F. Maas, 2, 6 en 8. R. de Nijs, 3 en 10. J. Everaert, 4 en 5. L. de Waal, 7. R. Mahu, 9. J. Voet. De Reisduif, Graauw, in samen spel met De Postduif te Lamswaarde, 61 oude duiven, 999,73mpm: 1, 8 en 10. A.d'Hondt, 2 en 3. G. Vioen, 4. R. Heijens, 5 en 7. Th. Weemaes, 6 en 9. W. Volleman, 21 jaarlingen, 967,79mpm: 1, 2 en 3. W. Volle man. De Postduif, Heikant, 228 duiven, 1014,46mpm: 1. Cl. Thui, 2, 4, 5, 7 en 8. Ch. de Beule, 3. L. de Bruin, 6. J. Leenknecht, 9 en 10. Th. de Block. De Snelle Duif, Clinge, 57 oude duiven, 1012,52mpm: 1, 5 en 7. C. van Landeghem, 2, 3, 6 en 19. J. van Goethem, 4 en 8. Combinatie De Smet-Van Kerkhoven, 9. D. van de Bergen, 27 jaarlingen, 1001,80mpm: 1 en 3. Combinatie De Smet-Kerkhoven. Concoursbond Zuid-Beveland, 1631 duiven, 985,34mpm: 1, 7 en 9. J. Beulens, Kwadendamme, 2. H. Koks, Goes, 3. J. Haay, We- meldinge, 4. P. Willeboer, Krui- ningen, 5. D. van de Dries, 's- Heerenhoek, 6. J. de Schipper, Kapelle, 8. A. van de Dries, 's- Heerenhoek, 10. C. van Strien, 11. J. de Witte, 12. J. van Hekken, allen te Goes, 13. Combinatie Boudens-Raas, Kwadendamme, 14. W. Commee, Kapelle, 15. H. Beulens, Kwadendamme. Concourscombinatie West-Zuid- Beveland, 314 duiven, 961,30mpm: 1. D. van de Dries, 2. A. van de Dries, beiden 's-Hee- renhoek, 3. C. Hermes, Lewedorp, 4. H. Vermeulen, 5 en 9. D. Rijk, beiden Heinkenszand, 6. P. de Vos, 7. P. van de Waart, beiden 's-Heerenhoek, 8. J. Geluk, Hein kenszand, 10. P. van 't Westeinde, Lewedorp. QUIEVRAIN De Snelle Duif, Clinge, 62 oude duiven, 1140,82mpm: 1, 2, 3, 5 en 6. Combinatie De Smet-Kerkho ven, 4. L. Willaert, 7 en 9. C. van Landeghem, 8. P. Bolsens, 10. W. de Cock, 59 jaarlingen, 1112,77mpm: 1, 2 en 9. Combina tie De Smet-Kerkhoven, 3 en 5. L. van Landeghem, 4 en 8. W. Ver- gauwen, 6. J. van Goethem, 7. P. Bolsens, 10. L. Willaert. Öostburg - Het bestuur van het samenwerkingsverband Welzijnsbeleid West- Zeeuws-Vlaanderen ging gisteravond akkoord met een waarderingssubsidie van 600 gulden voor het leesbevorderingsprojekt van de bibliotheek. Commissielid J. de Koeyer vond deze subsidie weliswaar verre van toereikend: „Het gaat om zes avonden. Ik denk dat hon derd gulden per avond wel erg weinig is om een aantal bekende auteurs naar hier te halen." Het symposium Keuzen in de zorg, verzorgd door het Emanci patiebureau Zeeland, kan ook rekenen op een waarderingssub sidie. Hiermee is een bedrag van 250 gulden gemoeid. Het project Aanvullend Aange past vervoer in West Zeeuws Vlaanderen wordt met zes maan den verlengd tot 1 oktober 1994. Het is bedoeld is om de pijn op het vlak van de voorzieningen voor ouderen wat te verzachten nu na de overheveling van de aaw naar de gemeenten en ziek tekostenverzekeraars de ouderen een beroep moeten doen op de wet voorzieningen gehandicap ten. Van onze verslaggever Middelburg - De stichting Incanto houdt een aantal opmerke lijke concerten in Middelburg. Marjanne Kweksilber (so praan) en Leen de Broekert (fortepiano) brengen een roman tisch programma in de Engelse Kerk in Middelburg met werken van Haydn, Schumann, Van Beethoven en Mendelsso hn. Het concert begint morgen om 20.00 uur in de Engelse Kerk. De musici beginnen met enkele pittige Schotse liederen van Ludwig van Beethoven, die vele volksliederen op muziek zette en er variaties op schreef. Daarna vertolkt de Broekert het Andan te uit het Trio in c van Haydn en vervolgens interpreteert Kwek silber Auf Flügeln des Gesanges van Mendelssohn, de Maria Stuart Liederen en Mignon Lie deren van Robert Schumann. Kweksilber is een veel gevraagd soliste die zich in de interpreta tie van zowel de oude als de moderne muziek thuis voelt. Zij werkte samen met Reinbert de Leeuw, Ton Koopman en Leon- hardt. De Broekert is organist aan de koorkerk in Middelburg en treedt regelmatig op als solist en kamermuziekspeler. Hij be speelt een fortepiano dat ge maakt is naar het instrument van Anton Walter uit 1795. Van onze correspondent Breskens - De openbare basisschool van Breskens brengt vandaag en morgen twee musicals op de planken. De onder bouw speelt 'De groene mannetjes' en de bovenbouw 'Vreemde kuren'. De uitvoeringen worden gegeven in de Uitkomst en beginnen om 19.30 uur. In de musical De groene manne tjes bezoeken marsmannetjes de aarde omdat op hun planeet al les groen is. Met hun ruimte schip komen ze op de aarde kleuren halen. In Vreemde Kuren draait alles om een kuuroord. Mensen met allerlei kwalen proberen hier er vanaf te geraken. Veel bezoekers dragen een 'geheim' bij zich en worden afgeperst door een zoge naamde vertrouwensman. Het bijzondere aan het kuuroord is verder nog dat er een wenspunt aanwezig is. De vraag die door heel de musical loopt is, doet'ie wel of doet'ie niet. De spelletjes dame brengt hierin onverwachts uitkomst. De leerkrachten zijn al vanaf januari bezig met reperteren om het geheel goed voor het voet licht te brengen. De ouders van de school hebben zich ingespan nen om de kinderen van de juiste kostuums te voorzien. Bij beide musicals zijn de decors weer heel goed geslaagd dankzij de crea tieve inbreng van leerkracht Jan van Loon. Behalve de twee musicals spelen enkele leerlingen van de onder bouw ook nog een paar nummers van Kinderen voor Kinderen. In de pauze wordt nog een verlo ting gehouden. Van onze correspondent Goes - De politie te Goes heeft twee mannen uit die plaats aangehouden verdacht van mishandeling en een winkeldief stal. Het tweetal, 22 en 23 jaar oud, werd gisteren door het personeel van een winkel aan de Oostwal in Goes op heterdaad betrapt toen ze de winkel wilden verlaten zonder de hen gekochte goederen te betalen. Toen ze daarop werden aangesproken werd een van de mannen agressief en deelde een paar rake klappen uit. De gealarmeerde politie arresteerde beiden. Proces-verbaal wegens diefstal, bedreiging en mishandeling is opgemaakt.

de Stem | 1994 | | pagina 19