|Sas van Gent spreidt belastingen ink >EN HUIS xclusieve amesmode 6Ik ben een gevangene in mijn eigen huis (Jeen toestemming voor straatspeeldag aan Dokweg in Terneuzen LUC DE SMET ZAND" ZATERDAG 16 APRIL Tot ziens Kennismaking met veel takken van sport POLITIE RAPPORT SPORT IN HET KORT bestem [e gemeentelijke heffingen op één aanslag, te betalen in zes of acht termijnen peurs voor verliefden en verloofden ZEELAND C3 Aanvang shows: 14.00 uur en 16.00 uur Ank Tieleman Weststraat 7 4571 HJ Axel Bluesfestival in Terneuzen krijgt nationale allure Ie aspecten van 'de mooiste dag van je leven' in Heinkenszand Duidelijkheid DONDERDAG 14 APRIL 1994 i kwaliteit t terecht bij erij LUC DE SMET ook al uw huisslachtingen iwij: met en Barbecue Slagerij Koewacht, tel. 01146-1788 |Van onze verslaggever I Terneuzen - Burgemeester en Wet- I ouders van Terneuzen geven geen Lstemming voor de straatspeeldag juni aan de Dokweg. De Stich- Culturele Activiteiten Schel- Sioekje (SCAS) wil de Dokweg L dag afsluiten om te wijzen op de lerkeersonveilige situatie voor de inderen. far het college wil hieraan niet mee- De Dokweg is een doorgaande route voor het verkeer. Het is een drukke weg. Een dergelijke actie moet een opvoedkundige taak hebben. Door het toestaan van de straatspeeldag is de kans groot dat kinderen vaker op de weg gaan spelen," lichtte gemeentelijk woordvoerder O. Vosveld het besluit van het college toe. De straatspeeldag is een initiatief van de landelijke Pressiegroep Kinderen Voorrang. Deze groep wil met dit initia tief aantonen dat bepaalde straten te gevaarlijk zijn voor kinderen om zelf standig naar school of naar een buurt huis te gaan. SCAS wilde hierop inspelen door de Dokweg te gebruiken voor de activiteit. „Kijk, kinderen weten heus wel dat het om een gevaarlijke weg gaat. We gelo ven daarom dat dat kinderen door de straatspeeldag er opeens anders over denken. We willen alleen aantonen dat de Dokweg levensgevaarlijk is voor kin deren en dat het tijd wordt dat de gemeente daar iets aan doet," aldus E. van Helsland namens SCAS. „We wil len de gemeente erop wijzen dat de Dokweg gevaarlijk is. Want er wordt behoorlijk hard gereden." Ze wijst op buurthuis Het Schelpen hoekje aan de Dokweg. „Het is toch belachelijk dat kinderen tot hun twaalfde jaar door die verkeersonveilig heid door dé ouders naar het buurthuis gebracht moeten worden. Het is voor de kinderen immers niet veilig de weg over te steken. Je zou de Dokweg veiliger kunnen maken door verkeersdrempels of het plaatsen van een verkeerslicht." SCAS laat het er in ieder geval niet bij zitten. De stichting wil een brief schrij ven naar de gemeenteraad om de straatspeeldag toch door te laten gaan. „Ik denk niet dat we het voor elkaar krijgen maar we hopen toch dat een deel van de Dokweg die dag wordt afgesloten." Vosveld wijst erop dat een vorig jaar gedaan verzoek om een straatspeeldag in de Grenulaan ook al om dezelfde reden door het college was afgewezen. „De Dokweg is zelfs drie keer zo druk." jwstraat 8. Koewacht 5föon 01146-1914 :tit Restaurant en nekoekenhuis 't Zand 26 ook uw bruiloften, partijen, »n, kinderverjaardagen met .anbevolen de Gebroeders. wezig op de meifeesten. I Hermans, 01146*1999. lm onze verslaggever las van Gent - De bevol- ag in Sas van Gent krijgt „de toekomst de gelegen- ièidom het betalen van de remeentelijke belastingen [ver een heel jaar uit te meren. let meuwe college van PvdA, jemeentebelangen Groot Sas en I, de Mul, streeft ernaar om in 995 alle gemeentelijke belastin- ;n op één aanslag de deur uit te „zn. De burgers mogen dan in es tot acht termijnen betalen, loeveel termijnen het gaat wor- ien is afhankelijk van een aantal ictoren, zoals de hoogte van de Üvalstoffenheffing die naar ver pachting explosief zal gaan stij- fethouder J. Platschorre maak- j gisteren het voornemen he lend in een toelichting op het Beleidsprogramma voor de ko llende vier jaar. Gespreiden be- pig van gemeentelijke belas- jngen is in Sas van Gent niet Jjieuw. „We zorgen er al een jaar Kï zes voor dat er tussen de Terschillende aanslagen ruimte Ixtra service maatregel om alle belastin gen op een aanslag de deur uit te )en is een gevolg van de ver gaande automatisering op het sse stadhuis. Het instellen van i tot acht betalingstermijnen bet volgens Platschorre gezien porden als een 'stukje extra ser- |hce'. De inzet, nu Sas van Gent let financieel wat meer voor de ind gaat, blijft de komende fier jaar om die belastingen zo h mogelijk te laten stijgen. in de zaak p is niet de bedoeling dat het Beleidsprogramma waarop par ijen elkaar hebben gevonden als p. strak keurslijf om het college tornt te hangen. Het moet aller- fcrst te betalen zijn, vindt de |ieuwe ploeg. Daarnaast moet er mte zijn voor bijstelling. Ben W willen de komende vier jaar de pas verworven functie woongemeente versterken, 'ge week gaf de gemeente jjaartoe een aanzet met een peiiw uitbreidingsplan voor jachtig woningen in Philippine, belangstelling daarvoor is )ot. Al voor de officiële be- Pdmaking van het bouwplan «'amen bij de gemeente tele- Pontjes binnen. leinig nieuws |d beleidsprogramma biedt de Sasse gemeenschap wei- f8 nieuwe zaken. Het program- fa is gebouwd op het gemeente- meerjarenbeleidsplan tot o en de verkiezingsprogram- van de deelnemende par rel11 Het beleidsplan heeft zelfs E ,eeF hoog-CDA gehalte, on- het gegeven dat deze par- B~® .1hhet college is vertegen- Ten??' ^arant daarvoor staat tl. er en wethouder zonder |rtlJ R. de Mul. 1st jjieuwe college gaf gisteren beleidsprogramma vrij. De enig van de portefeuilles ilo„„0® ev?n °P z'ch wachten. S s wethouder L. Marquinie )l»nancipe de verdeling rond. '(La f Week dmsdag worden details verder uitgereikt. VEEL OUDE(RE) men sen komen, zeker als ze hulpbehoevend worden, de deur niet of nauwe lijks meer uit. Daarmee gaan ook sociale contac ten verloren. Alleen de wijkverpleging komt nog over de vloer. Oude ren worden steeds een zamer, zo blijkt uit een onderzoek van de Stich ting Centraal Meldpunt Vrijwillige Thuishulp in Terneuzen. Eén van die ouderen is mevrouw E. Eetesonne. Familie of kennissen heeft ze haast niet meer. Van onze verslaggeefster Jacqueline Wagemans DE 77-JARIGE weduwe van Belgische afkomst woont in haar ééntje in een aangepaste woning in Terneuzen. Ze is in valide. Het enige bezoek dat ze krijgt, is van de thuishulp. Eet- 1 esonne: „De meeste mensen die ik in Terneuzen kende, zijn dood en met mijn zoon heb ik geen contact meer. Ik heb nog een zus, maar zij is ook al zeventig en woont bij Gent. Bovendien heeft ze geen ver voer om naar Terneuzen te ko men," vertelt ze. Iedere morgen brengt een wijk verpleegster haar spuiten, want Eetesonne is suikerpatiënte. Verder krijgt ze drie morgens per week een gezinshulp over de vloer. „Zij poetsen, doen boodschappen en koken maar voor een praatje hebben ze dik wijls geen tijd. Voor je het weet zijn ze klaar en ben je weer alleen." Eetesonne komt zelf ook de Ouderen worden steeds eenzamerleert een onderzoek van de Stichting Centraal Meldpunt Vrijwillige Thuishulp in Terneuzen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE deur niet meer uit. „Ik ben een gevangene in mijn eigen huis. De hele dag zit ik maar wat. Als het goed gaat, dan kan ik in de rolstoel zitten, maar anders lig ik de hele dag op bed. Overdag brei ik of doe wat ander hand werk. Het eten hoef ik alleen maar op te warmen en 's avonds kijk ik een paar uurtjes televi sie." Rolstoel kapot Het feit dat ze aan huis gekluis terd is, heeft volgens haar be halve lichamelijke ook finan ciële redenen. „Ik leef maar van de aow. Als ik de huur, gas, water en licht en alle ziektekos ten betaald heb, blijft er amper nog geld over om van te leven. Ik heb absoluut geen geld voor extra's. Nu is de motor van mijn rolstoel kapot en een nieu we kan ik niet betalen. Ik kan de deuk echt niet meer uit," vertelt ze. Aan de achterkant van haar woning is er een grasveld. Als het mooi weer is, zit ze met haar rolstoel voor de open ach terdeur en kijkt uit over een grasveldje. „Buiten kan ik niet zitten, want ik kan met de rol stoel niet over de drempel. Ik heb de woningbouwvereniging gevraagd er iets aan te doen. Ze wilden wel iets maken, maar ik moest het zelf betalen. Dat geldt ook voor de vloerbedek king in de woonkamer. Er zit ten scheuren in enjjk blijf er met de rolstoel steeas in haken. Ik kan een nieuwe vloerbedek king echt niet betalen." Hartpatiënte Naar een verzorgingstehuis wil ze niet. „Daar wil ik absoluut niets over horen," zegt ze fel. „Dan blijf ik nog liever in m'n eentje wonen. Ik wil ook niet bij een vereniging, daar heb ik geen zin in. Ik ben hartpatiënte en ik kan niet tegen drukte. Bovendien kan ik niet kaarten en handwerken kan ik ook thuis," zegt ze. Inmiddels is Eetesonne wel aan de eenzaamheid gewend ge raakt. „Je went er altijd wel aan, maar dat wil niet zeggen dat ik het niet erg vind. Ik heb heel mijn leven veel mensen om me heen gehad. Ik heb in Zelza- te zeven jaar lang een café gehad. En nu ben ik helemaal alleen, het is helemaal omge draaid," vertelt ze. Eetesonne wil ondanks haar hoge leeftijd weer graag terug naar België. Sinds een maand staat ze voor een huisje op de lijst. „Dan woon ik ook weer wat dichter bij mijn zus. Ik hoop echt dat ik terug kan gaan, ik zou het heel graag willen." Van onze verslaggever Terneuzen - Nog maar aan zijn tweede editie toe, lijkt het Portaal van Vlaanderen Bluesfestival een evenement van nationale allure te wor den. Vorig jaar trok het Terneuzense festival, opgezet door Blues Pro motion Zeeuwsch-Vlaanderen, al veel publiek, onder meer door de aanwezigheid van Omar The Howlers. Dit jaar heeft het festi val met de Amerikaanse zange res Rory Block zo mogelijk een nog grotere publiekstrekker in huis. Om die reden beperkt de voorverkoop zich niet tot de ge bruikelijke regionale adressen, maar kunnen via alle landelijke VW-bespreekbureaus kaarten worden besteld. De voorverkoop is deze week begonnen. Het festival slaat op 14 mei zijn tenten op nabij het Terneuzense sluizencomplex. Naast Rory Block treden onder anderen Brendan Croker en de Walter Trout Band op. Toegangskaarten kosten dertig gulden in de voor verkoop en Vijfendertig aan de kassa. Terneuzen - De Terneuzense jeugd heeft tijdens de sport- kennismakingsdagen kunnen kiezen uit maar liefst dertien sporten. Judo en tennis span den de kroon. Binnenkort volgt er een effecten-meting door middel van een enquête op de scholen. ClOS-studente Cindy de Munck coördineerde de sportkennisma- kingsdagen in het kader van haar afstudeerproject. „Er zijn vier blokken aan de beurt ge weest. De bedoeling was om de jeugd bewust te laten kiezen voor een sport. Het kwam veel voor dat de jeugd op een sport ging omdat een vriendje of vriendinnetje erop zat. De te leurstelling was dan vaak groot zowel voor het kind als voor de vereniging. De blokken werden gemiddeld door een zestig kinde ren bezocht. Vooral judo sprong eruit." Of de kennismaking bij de kin deren in de smaak viel was voor een groot deel afhankelijk van de introductielessen. Cindy: „Als er een leuke les werd gegeven zeiden de kinderen spontaan, daar ga ik op." Gisteren kwamen tennis,hockey en honkbal aan de beurt. V(!!nltenszand - Voor de Zeeuwse torteldui- Ifieint61 °P en 24 aPril in De Stenge in |beur ei|?zan|l een 'Love en Honeymoon- Ihiooict Üar wor(len alle aspecten van 'de alleen a g,.van le leven' belicht. Niet ook fa 6 yeriiefden en verloofden zelf maar Informac en an<4ere aanhang kan voor j0fa4visemeredcehtbeUrS deskundige 'riste kleding zijn er shows van ver- fuidsmodezaken. Ook de nodige rin- ni Ult worden gezocht. Liefdesparen ze him ^en waar ze willen trouwen en teest houden, kunnen er de nodige ideëen opdoen. Wie wil samenwonen kan bij een notaris infor matie inwinnen over de samenlevingscontracten. Over het nemen van een hypotheek en wat daar allemaal bij komt kijken, staan adviseurs ge reed. Ten slotte kunnen er ook al meubelen voor het 'komende liefdesnestje' uit worden gezocht. Verder is er informatie over bruidstaarten, bruidssuikers, trouwkaarten, de foto's en niet te vergeten de huwelijksreis. Tussen de modeshows zal de zanger Wally Preyll het geheel muzikaal opluisteren. Als de 'love en honeymoonbeurs' genoeg bezoe kers trekt, wil de organisatie ten minste één keer per jaar een soortgelijke beurs te houden. De Stenge is van 11.00 tot 18.00 uur geopend. Dronken Sas van Gent - De politie in Oost-Zeeuws-Vlaanderen heeft dinsdagavond het rijbe wijs in beslag genomen van een 63-jarige automobilist uit Sas van Gent. De man was volgens de politie zwaar dron ken en het lukte hem niet te voldoen aan een blaastest en/ of ademanalysetest, waarna een bloedproef werd afgeno men. Aanleiding tot dit alles was een door de man veroor zaakte aanrijding in zijn woonplaats op de kruising Vrijstraat/Fredrik Hen drikstraat. Bij het rechtsaf- slaan nam hij de bocht te ruim en kwam daardoor in aanrij ding met een personenauto be stuurd door een 44-jarige in woner uit zijn woonplaats. Beide voertuigen werden bij de botsing licht beschadigd. Beroving Terneuzen - Gistermorgen omstreeks half vier werd een 37-jarige inwoner uit Wijchen beroofd van een geldbedrag. De man werd in de Noord straat te Terneuzen aange sproken door drie mannen. Die probeerden hem drugs aan te smeren. Toen de man daar niet op in ging, werd hij be roofd. Gereedschap weg Terneuzen - Uit een berging aan de Noteneeweg in Terneu zen is in de periode van 6 tot 10 april een grote hoeveelheid gereedschap ontvreemd. Een 63-jarige vrouw uit Terneuzen deed hiervan aangifte bij de politie in haar woonplaats. Vernieling Terneuzen - De politie in Ter neuzen heeft dinsdagavond een 25-jarige man uit Terneu zen aangehouden. Hij wordt verdacht van vernieling van een ruit aan een school aan het Wagnerhof in zijn woon plaats. De man is voor nader onderzoek ingesloten. Snelheidscontrole Terneuzen - De politie in Oost-Zeeuws-Vlaanderen heeft gistermorgen 24 automo bilisten bekeurd wegens het overtreden van de maximum snelheid. Dat gebeurde bij snelheidscontroles op de Dow- weg in Terneuzen en de Pol derstraat in Zaamslag. Gecon troleerd daarbij werden 904 voertuigen. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 110 kilome ter per uur, terwijl maximaal 80 is toegestaan. Neeltje-Janstocht Rilland - De Trimclub Rilland houdt zaterdag de Neeltje- Janstocht, een toertocht met een lengte van 150 kilometer. Men start om 10.00 uur bij bar 't Bruintje aan de Hoofdweg in Rilland, waar men vanaf 09.00 uur kan inschrijven. De tocht gaat over Noord-Be veland naar Schouwen, St.- Philipsland en Tholen terug naar Rilland. Er wordt gestopt in Wissenkerke (na 55 kilome ter) en op de Philipsdam (na 100 kilometer). Hockey wc een van ae sporten waaraan de Terneuzense jeugd kon 'proeven'. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Als de uitspraken van wet houder De Zeeuw, zoals deze zijn verwoord in het artikel 'Straf voor gezonde financie- en' in Dagblad De Stem van vrijdag 8 april 1994, letterlijk zijn weergegeven, dan plaatst het bestuur van de buurtver eniging Hof Zeldenrust St.- Annapolder daar de nodige kanttekeningen bij. Overigens geeft een gedeelte van de inhoud op ondubbel zinnige wijze de mening weer die er binnen het college leeft, omtrent de behuizing van clubs en verenigingen, maar in het bijzonder die van de buurtvereniging Hof Zelden rust St.-Annapolder. Hier voor uiteraad onze dank. Wethouder De Zeeuw stelt in dit artikel dat er met betrek king tot de bereikbaarheid van de voormalige biblio theek aan de Diepen- brockstraat te Terneuzen nie mand bezwaar zou hebben gemaakt tegen de gevaarlijke oversteek van de Roosevelt- laan. Op dit punt moet het bestuur van de buurtvereniging de wethouder ernstig corrigeren. Naar aanleiding van een ver keersongeval op 6 juni 1990, waarbij een kind ernstig werd verwond, is het gevaarsaspect ter plaatse door'middel van onze brief van 19 juni 1990 aan het college schriftelijk kenbar gemaakt. Tevens werd voornoemd gevaarsaspect ook nog eens uitgebreid behan deld in de 'Hovenier' van juni 1990, onder de kop: Verkeer sproblematiek. Het antworod van gemeente lijke zijde, in hun brief d.d. 17 septeber 1990, kenmerk 59765, u raadt het al: aanpas sing kost te veel, maar erger nog: er zijn op die plaats TE WEINIG ONGEVALLEN. Op 23 november 1990 is over voornoemd voorval nogmaals een brief onzerzijds naar het college verzonden. Hierna is het ene vast onderwerp ge worden op de agenda in het reguliere overleg met de wet houder mevrouw Stahl. Als tweede punt uit dit arikel: De wethouder stelt dat de Prins Willem Alexander- school voor betrekkelijk wei nig geld geschikt is te maken als verenigingsgebouw. De wethouder is kennelijk slecht op de hoogte, of slecht voor gelicht over de huidige bouw kundige en onderhoudstoe- stand van de Prins Willem Alexanderschool. Het bestuur mag er, gelet op zijn 'porte feuille' (onderwijs), vanuit gaan dat hij dit bij uitstek hoort te weten. Waar wethouder De Zeeuw zijn kennis vandaan heeft ge haald, weet het bestuur niet. Als hij de gedachtengang van het college vertolkt, snapt het bestuur er nog minder van. Waar het college dan de des kundigheid vandaan heeft, is het bestuur absoluut een raadsel. Even enkele punten betref fende de Prins Willem Alexanderschool op een rijtje: - Het betreft een gebouw van f re korten en te J bewerken P,'lTbrieVen°Prijm bijna 30 jaar oud, met instal laties en vorozieningen van dezelfde leeftijd. - Het werd gebouwd als school en niet als vereni gingsgebouw. - Er bestaat inmiddels een sterk gewijzigde en aange scherpte wet- en regelgeving betreffende het voorzienin genniveau van verenigingsge bouwen - Er is meer dan 10 jaar achterstallig onderhoud (be houdens de dakbedekking). Het bestur heeft onlangs, sa men met enkele deskundigen, de Prins Willem Alexander school bouwkundig onder zocht. In het kort: - Inderdaad be staat er veel achterstallig on derhoud, waardoor er in het gebouw ONVEILIGE situa ties zijn onstaan. - Alle 'utiliteitsvoorzieningen' dienen vervangen te worden. - Het ombouwen naar een GOED verenigingsgebouw volgens de nu geldende (mini mum) normen en voorschrif ten gaat al een vermogen kos ten. Verder is het bestuur van me ning, gelet op het feit dat er nog een nader onderzoek dient plaats te vinden naar een definitieve oplossing voor de behuizing, vastgelegd in het gemeenteraadsbesluit van 24 maart j.l., dat de scheiden de wethouder dit onderzoek, door zijn uitspraak, al bij voorbaat veal geweld aan doet. Een GOED en GEDEGEN onderzoek heeft weinig zin, als we er vanuit gaan dat de eindconclusie van het college al bijvoorbaat vaststaat, gelet op de stelligheid waarmee dit door de wethouder naar vo ren is gebracht. Tenslotte: het bij de herbouw uitbreiden van de Zuidland- school met een kleine voor ziening voor de buurtvereni ging Serlippens is van een geheel andere orde. In die buurt was er nog geen enkele voorziening, zodat daarmee elke vergelijking mank gaat Het bestuur trekt uit de uit spraken in bedoeld artikel wel zijn conclusies en heeft nu een helder beeld welke koers er gevaren dient te worden. In deze heeft de scheidende wethouder zeer veel duidelijkheid verschaft. Voorzitter R. Maes van het bestuur van buurtvereniging Hof Zeldenrust St.-Anna polder.

de Stem | 1994 | | pagina 21