lesin klas NO 'Snel plan evenementenhal' Zonnebril genheid krant Everaard gaf Kapellebrug bekendheid VVD dwarsligger bij installatie van Axelse raad VVD Axel: 'Collegevorming doet geen recht aan verkiezingen' Regeringsfracties Hontenisse in collegeprogramma voor komende vier jaar 4 College Hontenisse is tegen wens van kiezer' DE STEM SS»»— op u GROENEVELD OPTICIENS DAG KLAPPER UITSLAGEN 1 Vl 50 jaar ÏUR- EN JENBEDRIJF I Adrotc20n' Hulsten Go". Dronken man rijdt bijna frontaal tegen politie-auto Hulster gemeenteraadslid A. Bruggeman overleden ZEELAND C2 Irticulieren Ir Gefeliciteerd OMA 80 jaar (OEN WE DE >E VAKANTIE?! Ma, Raadslid A. Roctus van Algemeen Belang: editie zeeland i Openingstijden: PESTEM WOENSDAG 13 APRIL 1994 t pedankje, jubileum, velijk, verloving, brestatie, examen, fiam, enz. alom 1.09 incl. BTW, fel verplicht. Foto of fmaat 35 x 40 mm i/. Overige tarieven op pto's worden niet Itourneerd. B2 of geef uw tekst laatsing af bij één van •Schriftelijke opgaven ld geaccepteerd indien lekend zijn, ook indien |g bijgevoegd is. het recht voor teksten ^n redenen te weigeren, ver klachten bereiken bven tekst behoudt de I recht voor om de naam gever bekend te maken. iKotvis in Axel Proficiat Laurien, Marioe en Tessie. D'n jongsten van Neve wordt ook al Piet, van harte gefelicitee i mooiste mogelijkhedenJ (rubriek ireatie i deze krant! png Krant in de Klas Tel. (020) 6647536 KNIP-UIT -s.,2. v.a. 2 mei LN: open en gesloten VGENS .lie voorkomende werkzaak erhoud. Ook voor caravan», aanhangwagens. Van onze verslaggever ^el - De voortzetting van een CDA/PvdA college in de gemeente Axel doet geen recht aan de uitslag van de verkiezingen. De kiezers hebben aan het CDA, dat twee zetels verloor, duidelijk een signaal afgegeven maar CDA en PvdA hebben dat niet opge pikt. „Wat is nu de boodschap aan de kiezers van Axel? Poppe tje gezien kastje dicht. Men gaat gewoon door en met hetzelfde college, waarvan de samenstel lende partijen een minderheid in de raad hebben", mokt de WD na in een begeleidend schrijven bij de op papier gezette uitslag van een mini-enquête die de WD kort voor de verkiezingen hield. De WD, die graag had meegedaan aan een nieuw colle ge, reikte gisteravond het aange klede nieuws-bulletin bij de in stallatie van de raad aan de nieuwe ploeg uit. De WD baseert haar gelijk op een aantal conclusies dat volgens de liberalen uit de verkiezingen getrokken mag worden. „De steun voor het CDA (van zes naar vier zetels, red.) is aanzien lijk afgenomen. Wederom deel name in het college lag daarom bepaald niet voor de hand. Men steunt de PvdA (blijft op drie, red.) wei degelijk, maar geeft deze partij een duidelijk signaal om niet verder met hete CDA te gaan. Men heeft vertrouwen in de GPV/SGP-combinatie (blijft op twee, red) en in de WD (blijft op vier, red). Men wil duidelijk een vernieuwing door D66 twee zetels toe te dichten." Van dit alles komt in de praktijk echter niets terecht. Tien minu ten na de verkiezingsuitslag was het nieuwe college al bekend. CDA en PvdA mogen doorgaan en krijgen de steun van de GPV/ SGP-fractie. „Van deze gang van zaken heeft de WD zich gedistantieerd en zij wenste daarom ook niet in te gaan op de uitnodiging om het concept-beleidsprogramma voor de nieuwe raadsperiode te ko men bespreken en eventueel te ondersteunen. Dit houdt echter niet in dat de WD het met alle punten uit dat programma on eens zou zijn", leggen de libera len verantwoording af voor de boycot van de programma-be sprekingen. Van onze verslaggever Kloosterzande - Er moet op korte termijn een realiseer baar plan worden opgesteld voor een sporthal of evene mentenhal in Kloosterzande. De regeringsfracties CDA, lijst L. Mangnus en lijst P. Mangnus zeggen dat in het collegeprogramma voor de komende vier jaar. De partijen komen daarmee te rug op een eerder genomen be sluit om de hele sporthalkwestie maar een jaartje of drie in de ijskast te zetten. In het college programma wordt nog gespro ken over een sporthal/evenemen tenhal, maar dat zal geen miljoe nen verslindend project worden. Er wordt nu meer gedacht om het bestaande sporthal-spaar potje te gebruiken voor een aan passing van de huidige sportzaal De hinde. Het zuinige beleid dat de ge meente Hontenisse de laatste paar jaar heeft gevoerd, wordt voorlopig voortgezet, zo blijkt uit het regeringsprogramma voor de komende vier jaar. De fracties zeggen daarin dat bin nen de begroting moet worden gezocht naar verdergaande be zuinigingen, besparingen en effi ciënter werken in plaats van meteen maar de belastingen te verhogen om de begroting slui tend te krijgen. Grote pot Nieuwe belastingen, bijvoor beeld rioolrecht, mogen alleen maar worden ingevoerd voor het betalen van nieuw beleid of nieuwe investeringen en niet worden gebruikt als algemeen dekkingsmiddel. Ook de toeris tenbelasting mag niet in de grote pot worden gestort, maar moet worden besteed aan recreatieve voorzieningen. Wat dat laatste betreft leven er in het college nog wel wat wen sen, zoals de optimalisering van het zwembad. Er moet, zo vin den de regeringspartijen, een on derzoek komen naar het aan trekkelijker maken van het bad. Verder wil men de mogelijkheid onderzoeken voor een buiten dijks fietspad en heeft ook de parkeerproblematiek rond de dijkrecreatie bij Perkpolder de aandacht. Een belangrijke wens in het col legeprogramma is de aanpassing van het dorpshuid te Terhole en de gymzaal De Schuutr te Hengstdijk. Verder zijn B en W van plan te blijven hameren op geluidsisolatie langs de Hulster- weg en voor een veilig fietspad in Terhole. Wegenplan Veel aandacht heeft het college ook voor het onderhoud van we gen en trottoirs. De basis daar van is een goed wegenplan met urgentiebepaling en een meerja rig onderhoudsplan. Ook moet gezocht worden naar een goede oplossing voor snelheidsbeper- kende maatregelen in Vogel waarde. Het nieuwe college wil ook het onderzoek naar de haalbaarheid van een nieuw bedrijventerrein voortzetten. De gemeente ver plicht zich een 'maximale in spanning' te doen om de bedrij ven binnen de gemeentegrenzen te houden, in het belang van de werkgelegenheid en economische activiteiten. Daarbij mag het woon- en leefklimaat niet 'al te zeer' worden aangetast. 199< I Van onze verslaggever Kloosterzande - Een Hontenisser college van B en W, bestaande uit CDA, lijst L. Mangnus en lijst P. Mangnus, is duidelijk tegen de wens van de kiezer in. A. Roctus (Algemeen Belang) stelde dat gisteren tijdens de eerste vergadering van de nieuwe gemeenteraad, waarbij de wethouders werden j gekozen. .De inwoners hebben bij de ver kiezingen een duidelijke uit spraak gedaan", aldus Roctus. «Drie vijfde deel van de stem men is uitgebracht op het CDA en Algemeen Belang, beide met vier zetels in de gemeenteraad. Er moeten wel erg zwaarwegen de feiten aan ten grondslag lig gen om de wens van de kiezer naast zich neer te leggen. Dit noem ik niet democratisch". JL ,auwe's (CDA) wees er op dat V-DA en de beide lijsten Mang- nu^ sa®en ook goed zijn voor 2etels. Bovendien bleek er och nog een beetje oud zeer te k t p 'aar gleden werd "et CDA met vier zetels ook ouiten de coalitie gehouden", al ii® Pauwels. „Dus wat hier nu geoeurt is niet uniek. Niets bij zonders. Het klikte gewoon niet Wemaal tussen CDA en Alge een Belang. Wij zagen met P. nngnus en L. Mangnus de kantoren oo na?" 6n telefoo|7nummers I °P Pagina A2. ^-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie &en:,R,einvanderHo^ Frank <editie-chef), TooKnn" Cooten. Prank Deij, ^omen (sport) r d de Puijsseleij'r. ?0res'.CeesMaas, ,pr°vincie redacteur). SStedit?eS6rStraeten pnvetel 09-3293459940. meeste aanknopingspunten". Mevrouw M. Ie Roy (Progressief Hontenisse) meende dat het CDA met haar partij ook best aankno pingspunten had kunnen vinden. Ze vond het geen stijl dat het CDA niet eens met Progressief Hontenisse heeft gesproken. Ze wees erop dat haar partij is ontstaan uit 'frustratie' met de Hontenisser politiek. Ze karak teriseerde het beleid van de ge meente als 'mat, passief en gie rig' en kondigde aan de handel en wandel van B en W kritisch te zullen volgen. Tijdens de verkiezing voor de eerste wethouder kreeg B. Pau- wel 8 stemmen en werden er 5 blanco briefjes ingeleverd. De tweeverkiezing bracht 8 stem men voor 1. Mangnus en 5 voor A. Roctus. Daarmee werden Pauwels en Mangnus dus geko zen. „De nieuwe wethouders hebben de inwoners nog veel uit te leggen", aldus Roctus. „Ik verwacht dat wij als oppositie nog dikwijls corrigerend zullen moeten optreden om het college in het gareel te houden". Van onze correspondente Sint-Jansteen - Zondag is het vijftig jaar geleden dat Jozef Everaard in Sint Jansteen stierf. Hij werkte en leefde in die gemeente en zorgde er voor dat Kapellebrug weer in de belangstelling kwam. Martin Polspoel uit Sint-Jan steen heeft zich verdiept in het leven van Jozef Everaard en ver zorgt zondag in het gemeen schapscentrum de Warande een lezing die gratis toegankelijk is. Aanvang 14.30 uur. Centraal thema van de lezing is het Jozef Everaard monument in Kapellebrug. Het opmerkelijke beeldhouwwerk dat bij de in gang van het domein rond de kapel Ter Eecken staat. Het Ma riabeeld met aan haar zijden een aantal menselijke figuren is tot nagedachtenis van Everaard ge plaatst. Slechte gezondheid Everaard is geboren in 1904 en stierf op 40-jarige leeftijd. Hij werkte als administratief mede werker bij plaatselijke bedrijven en later als gemeente-ontvanger. Zijn gezondheid was niet best, maar dat weerhield hem niet om veel te publiceren. Hij deed een historisch onderzoek naar de ge schiedenis van zijn geboorte plaats, het kerkelijk verleden hiervan en de Maria-verering in Kapellebrug. Deze laatste studie leidde tot de opbouw van de huidige kapel 'Ter Eecken'. Volgens de archieven was er al een bedevaartkapel in 1456. In de periode van de beeldenstorm is het gebouw vernield en het Mariabeeldje verdwenen. In de volksverhalen staat dat het oor spronkelijke beeldje is komen aandrijven op het water en dat op die plek de kapel gebouwd is. Op de fundamenten van de oude kapel is in 1935 het huidige gebouw geplaatst. De Mariaver ering leeft nog steeds voort. Regisseur Everaard verwierf naam bij de Vlamingen omdat zijn toneel stukken bijna allemaal op de geschiedenis van Vlaanderen en onze streek zijn geënt. Met Everaard zelf als regisseur heeft de toneelvereniging St. Jan meerdere van deze stukken als openluchtspel opgevoerd. i Centraal thema van de lezing is het Jozef Everaard monument. Het is deze toneelvereniging die na zijn dood besloot om een monument voor Everaard op te richten (In Sint Jansteen is een straat naar hem genoemd). Het beeld is gemaakt door de Bra bantse kunstenaar Jacques Kreykamp. Martin Polspoel vertelt in zijn lezing, die met dia's verlucht wordt, over de achtergronden van de totstandkoming van dit FOTO CAMILE SCHELSTRAETE beeld en plaatst de sculptuur in het brede kader van de Neder landse- en Europese beeldhouw kunst. Een hommage na vijftig jaar aan een van de grote zonen van Sint Jansteen. (ADVERTENTIE) Kompleet met enkelvoudige ZEISS zonneglazen, geslepen in dezelfde sterkte als uw gewone bril. Deze lichtgewicht glazen zijn bovendien voorzien van een UV-filter, MIDDELBURG - GOES - OOSTBURG - VLISSINGEN - TERNEUZEN (Meinhardt Groeneveld) Van onze correspondent Axel- Burgemeester W. de Graaf van Axel heeft gisteravond vijftien leden benoemd tot de gemeenteraad van Axel. Onder hen drie nieuwkomers, te weten J. Harpe en P. van der Heijden namens D66 en J. Wijnacker namens de WD. De nieuwe raad koos vervolgens J.M. van Schaik (Pv- dA)en A.M.G. van Waes (CDA) tot wethouder. Met uitzondering van de WD kon de raad zich dus vinden in een voortzetting van de CDA/PvdA coalitie. Na de beëdi ging van de leden van de raad feliciteerde burgemeester W. de Graaf de raadsleden U staat in ons democratisch bestel het dichts bij de burger. U kunt wel eens voor een dillema komen te staan. Aan de ene kant heeft u de feeling met de burger aan de andere kant draagt een raadslid over- heidgezag. Deze integrale afweging maakt het raadswerk juist zo boeiend. Politiek is een zaak van mensen niet van onderwerpen" Vervolgens werden beide wethouders met vier blanco stemmen en elf stemmen voor gekozen. Het voorstel van het college om de com missie Midden- en kleinbedrijf en Markt- zaken op te heffen en daarvoor in de plaats werkbesprekingen te houden vond in de ogen van de WD fractie geen genade. P. Apers: „De betrokken winke lorganisaties zijn over dit voorstel onvol doende gehoord. Verder wordt in het college voorstel niets geregeld." Ook A. van Harn (CDA)vond het voorstel te sum mier. Burgemeester de Graaf nam hierna het voorstel terug. De benoeming van de commissie Oude renbeleid bleek het tweede struikelblok. Ook ditmaal bleek de WD bij monde van P. Apers de dwarsligger. „Wij zijn het niet eens met de manier waarop deze commissie functioneert. Of je geeft de commissie een officiële stutus of je heft hem op." Wethouder J. van Schaik zei zelf ook grote twijfels te hebben gehad bij het functioneren van de commissie. „De ouderen willen echter zelfstandig functio neren en aangeven zelf aan waarover ze mee willen praten. Er is steeds een lid van het college aanwezig om vragen te beant woorden. Ik stel voor om de ouderen zelf te laten beslissen." De WD en de raad kon zich in dit laatste voorstel vinden. Tot slot voelde P. Apers wethouder J. van Schaik aan de tand over het behoud van de archivaris. „De wethouder heeft be loofd te komen met een voorstel en bela zert de boel." Vooral de laatste schoot van Schaik in het verkeerde keelgat „Ik vind het vervelend dat de heer Apers deze woorden in de mond neemt. Er is van middag nog overleg geweest over dit onderwerp.. Wegens tijdnood zal er in mei een goed onderbouwd voorstel komen. Wel is duidelijk dat andere gemeente geen belangstelling tonen." Ondanks deze toezegging voeld Apers zich bij de neus genomen. HULST - Café De Kroon, 14 uur, kaar ting. KOEWACHT - Café 't Hoekske, 13.30 uur, schieting voor bejaarden. SAS VAN GENT - De Regenboog, 14 uur, bie den, jokeren en verloting. I CLINGE - Malpertuus, ANBO, 13.30 uur, koersbal. I AXEL - Gregoriuscentrum, 14 uur, koersbal. KAARTINGEN Nieuw-Namen - De Verenigde Kaarters: 1. M. Petinda-G. Ver hulst, 2. F. Penneman-K. Water schoot, 3. R. Thieleman-A. Ver- gauwen. Nieuw-Namen - Zaal Viviane: 1. J. van Langen-E. Blommaert, 2. R. Sturm-A. van den Berghe, 3. L. Timmermans-H. van Keer. Terneuzen - Zaal 't Schelpen hoekje, honderd personen. Bie den: 1. E. Rietjens, Heikant; 2. L. Jonkman, 2. I. Pardon, beiden Terneuzen. Jokeren: 1. E. van Vooren, Ossenisse; 2. mevrouw Meyer, Terneuzen; 3. mevrouw Van Aerdenburg, Graauw. Sas van Gent - Zaal De Engelen roos, dertig personen. Bieden: 1. T. Samijn, 2. R. Poppe, 3. E. Patijn. Jokeren: 1. mevrouw De Pan, 2. mevrouw Saeye, 3. me vrouw Verplanken. Hulst - Zaal De Lieve, 48 perso nen. Bieden: 1. A. Boone, 2. C. van der Ha, 3. A. de Klerk. Sas van Gent - Zaal De Roselaer, veertig personen. Bieden: 1. L. de Knuyt, 2. L. Elegeert, 3. J. de Boer. Jokeren: 1. mevrouw Bode, 2. mevoruw Saeye, 3. mevrouw De Pan. Hengstdijk - Camping De Vogel, 48 personen. Bieden: 1. mevrouw Van Eenennaam, 2. J. Ambrosini, 3. J. Hermes. Jokeren: 1. mevrouw Crombeen, 2. mevrouw De Kort, 3. mevrouw Zwaan. Graauw - Gemeenschapshuis, zestien personen. Jokeren: 1. J. Janssens, 2. mevrouw Van Laere, 3. mevrouw Van Troost. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, 34 personen. Bieden: 1. mevrouw Baart, 2. mevrouw Reyers, 3. me- vrowu Lucasse. Jokeren: 1. me vrouw Van Goethem, 2. E. van Vooren, 3. R. Hermans. Ossenisse - Zaal De Jachtoorn, 35 personen. Bieden: 1. L. van Goethem, 2. J. van Geertruy, 3. A. van Gink. Jokeren: 1. mevrouw De Bakker, 2. mevrouw Radema kers, 3. mevrouw Schalje. Axel - Gregoriuscentrum, 25 per sonen. Bieden: 1. E. Lambert, 2. W. Herman, 3. mevrouw Diele- man. Graauw - Gemeenschapshuis, 28 personen. Bieden: 1. mevrouw Van Goethem, 2. V. de Caluwé, 3. G. de Wit. Westdorpe - Zaal Concordia, twintig personen. Bieden: 1. E. de Moor-de Smet, 2. R. van Hecke, 3. R. Audenaerd. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 35 personen. Bieden: 1. F. de Vet, 2. R. de Cock, 3. J. de Bruyn. Joke ren: 1. M. van Haver, 2. F. van Remortere, 3. M. Ferket. Hulst - Zaal De Vrijbuiter, twaalf personen. Jokeren: 1. mevrouw Domines, 2. mevrouw Verbrugge, 3. mevrouw Van Kerkhoven. Kloosterzande - Zaal De Kastan je, 22 personen. Bieden: 1. T. Kegels, 2. A. de Bruyn,. 3. N. Goossen. Jokeren: 1. M. de Waal, 2. mevrouw De Waal-de Waal, 3. J. Trommelen. Hengstdijk - Camping De Vogel, 52 personen. Bieden: 1. J. van de Ende, 2. P. van Goethem, 3. me vrouw Bolleman. Jokeren: 1. me vrouw De Cock, 2. mevrouw Ler- nout, 3. mevrouw Herman. Boschkapelle - Zaal Ons Ver maak, zetien personen. Bieden: 1. mevrouw Machielsen, 2. C. Visser, 3. P. Saman. Sluis - Dorpshuis, 54 personen. Bieden: 1. F. Pleunis, 2. mevrouw Koolmeyer, 3. mevrowu Moens. Jokeren: 1. mevrouw Robijn, 2. mevrouw Symot, 3. mevrouw Steenbergen. Ossenisse - Zaal Hof te Nesse, 42 personen. Bieden: 1. J. de Cock, 2. J. Valckx, 3. A. Rottier. Jokeren: 1. mevrouw Freyser, 2. mevrouw Vink, 3. mevrouw Neve. Graauw - Kantine voetbalvereni ging Graauw, 42 personen. Bie den: 1. A. Tielens, 2. A. de Bruyn, 3. F. Schelfhout. Jokerne: 1. E. Buys, 2. J. Janssens, 3. L. Corne- lissen. Hengstdijk - Camping De Vogel, 28 personen. Bieden: 1. J. Hermes, 2. A. Bauwens, 3. J. Pierre. Joke ren: 1. mevrouw Van Goethem, 2. mevrouw Dobbelaar, 3. mevrouw De Cock. IJzendijke - Zaal Les Amies, 73 personen. Bieden: 1. J. Verkruys- sen, 2. T. Verhelst, 3. T. van Oostende. Jokeren: 1. A. Ver- borgt, 2.1. Naeye, 3. A. Patijn. SCHIETINGEN Koewacht - Zaal 't Hoekske, 83 schutters. Hoge vogel: D. de Meul, eerste zij vogel: F. Vervaet, tweede zijvogel: F. de Waal, grootste aan tal (5): A. Lambert. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, twintig personen. Hoge vogel: F. de Kint, eerste zij vogel: F., de Meyer, tweede zijvogel: J. Cocqheyt, grootste aantal (7): J. Stevens. Lams waarde - Zaal De -Lamso ren, 29 personen. Hoge vogel: D. de Bakker, eerste zijvogel: F. de Meyer, tweede zijvogel: P. Strob- be, grootste aantal (8): B. Ver schoten. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 25 schutters. Hoge en eerste zijvogel: J. van Kerkhoven, tweede zijvo gel: P. Meul, grootste aantal (4): J. Suv. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, 31 schutters. Eerste hoge vogel: R. D'Hondt, tweede hoge vogel: L. van Hoeke, eerste zijvogel: H. D'Hondt, tweede zij vogel: M. Suy, grootste aantal (4): E. Kronen burg en C. Martens. Ossenisse - Camping De Zee meeuw, 24 schutters. Hoge vogel: H. Waterschoot, eerste zijvogel: L. van Eekhout, tweede zijvogel: B. Spiessens, grootste aantal (6): G. Vercauteren. Hulst - Zaal De Kroon, 22 schut ters. Eerste hoge vogel: L. van Kerkhoven, tweede hoge en twee de zijvogel: E. de Kort, eerste zijvogel: J. van Kerkhoven, groot ste aantal (10): J. van Delft. Ossenisse - Camping Mussenist, 25 schutters. Hoge vogel en groot ste aantal (5): R. van Vlierbergen, eerste zijvogel: R. Piessens, twee de zijvogel: W. Marevoet. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, 25 schutters. Hoge vogel: E. Huls hout, eerste zijvogel: P. Neve, tweede zijvogel: B. Zeeman, grootste aantal (8): H. de Gucht. Van onze verslaggever Aardenburg - Een riskante inhaalmanoeuvre kwam een automobilist in de nacht van maandag op dinsdag duur te staan. Eerst reed hij met duizelingwekkende vaart bijna bovenop een surveillance-auto van de politie om uiteindelijk met zijn auto in een weiland terecht te komen en zelf in het ziekenhuis te eindigen. Het ongeval gebeurde maan dagnacht omstreeks half vier. Surveillerende agenten van de politie Oostburg zagen op de rijksweg tussen Draaibrug en Sluis plotseling een auto met hoge snelheid recht op zich af komen. De bestuurder ervan was een andere auto aan het inhalen. De politie-auto kon nog net op tijd uitwijken en wist zo een frontale botsing te voorkomen. De politie draaide om en ging achter de andere bestuurder aan. Even later kregen ze zijn auto, op de Draaibrugseweg net bui ten Draaibrug, weer in het zicht. De auto was kennelijk in een slip geraakt en in een weiland be land. Zijn auto was volledig ver nield. De bestuurder zelf had hoofdwonden en werd afgevoerd naar het ziekenhuis in Oostburg. Hij verkeerde vermoedelijk on der invloed en daarom werd hem de bloedproef afgenomen. De politie nam zijn rijbewijs in. Van onze verslaggever Graauw - Het Hulster ge meenteraadslid Arnold Brug geman uit Graauw is gisteren op 59-jarige leeftijd plotse ling overleden. Het raadslid werd maandaga vond getroffen door een hersen bloeding. Hij werd naar het zie kenhuis in Gent gebracht, waar hij gisterochtend vroeg overleed. Bruggeman zou gisteravond voor zijn vierde periode als lid van de Hulster gemeenteraad geïnstal leerd worden. Hij deed zijn in trede op 2 september 1982 als tweede op de lijst van George Staal. In die tijd speelde de ver betering van de weg Hulst- Graauw een grote rol, waardoor Graauw massaal op de lijst Staal stemde. Die kwam prompt met twee zetels in de gemeenteraad. Arnold Bruggeman, in de wan delgangen 'Nol', was een gezien figuur in de lokale gemeenschap. Hij was voorzitter van de fanfare Nooit Gedacht en lid van de schuttersmaatschappij De Frie zen. De uitvaardienst is zaterdag 16 april om 10.30 uur in de parochiekerk te Graauw. Het verlies kwam gisteren in Hulst hard aan. De extra raads vergadering, waarin de nieuwe leden van de gemeenteraad wer- Arnold Bruggeman FOTO ARCHIEF OE STEM den geïnstalleerd, ging gistera vond wel door, maar in een be drukte stemming. De oppositie zag voorlopig af van politiek vuurwerk. Door het overlijden van Brugge man komt nu in principe A. Steijaert als tweede man op de lijst in aanmerking om in de gemeenteraad plaats te nemen. Als hij de zetel aanneemt zullen in een volgende vergadering zijn geloofsbrieven worden onder zocht en zal hij in de daarop volgende raadsvergadering wor den beëdigd.

de Stem | 1994 | | pagina 15