Iehaakte I landen.. - 1 v Winkels alleen in binnenstad bestem IdESTEM 3elegenheid iersets ipak <95_ pedjes Kunstgreep ten behoeve van Groot Hulst Vossen timmeren kwart eeuw aan de weg PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER UITSLAGEN DUIVEN SPORT Ouderenbeleid Hulst krijgt pluim ANBO IN DE BUURT!] Ed Opa [oekomstig beleid nieuw college van burgemeester en wethouders in Hulst: Financiën in Hulst onder hoede van burgemeester Axel huldigt op sobere wijze zijn kampioenen ZEELAND C2 r particulieren 50% KORTING ezorger Gefeliciteerd )reumesland twintig jaar jong Discussie over anti-semitisme Ichtuskerk Axel 1994 DINSDAG 12 APRIL 1994 an t-shirt met leuke ;end short. 95 Isweatstof. en rood. yverse maten. harkt fchtstraat fenmarkt Serlippens frdstraat kwens, bedankje, jubileum, ptie, huwelijk, verloving, 'inning, prestatie, examen, Abraham, enz. im per kolom 1.09 incl. BTW, rote regel verplicht. Foto of ding, formaat 35 x 40 mm nel. BTW. Overige tarieven op /raag. Foto's worden niet geretourneerd. '6-236882 of geef uw tekst vóór plaatsing af bij één van ntoren. Schriftelijke opgaven itsluitend geaccepteerd indien adres bekend zijn, ook indien betaling bijgevoegd is. iden ons het recht voor teksten igaaf van redenen te weigeren- Ie uitgever klachten bereiken opgegeven tekst behoudt de :ich het recht voor om de naam 'drachtgever bekend te maken. !es-de Jonge in Waterlandkerke, ana Remie-Balemans in Breda. van Opstal in Roosendaal Hartelijk gefeliciteerd Ivan onzeverslaggever I Hulst Door toePassing van leen kunstgreep hoeft er bij de Ijjjstcombinatie Groot Hulst/ imeenschappelijke Belan ken niet geruzied te worden Lr wie er in een gemeente- commissie mag plaats .«men- £>e gemeenteraad [rijgt vandaag een voorstel lm de verordeningen zo te Lzigen dat Groot Hulst §0or de belangrijkste com- nissies gewoon twee commis- Grote fracties mogen voortaan twee commissieleden leveren sieleden mag leveren. Tot nu toe was het gebruikelijk dat er van iedere raadsfractie één vertegenwoordiger in een commissie zat. Zo was dat in de financiële commissie bijvoor beeld Fr. de Vries voor Groot Hulst en W. de Brouwer voor Gemeenschappelijke Belangen. Nu de twee lijsten samen zijn gegaan dreigde de vraag te ont staan wie van de twee er in de commissie financiën mocht plaatsnemen. Door een aanpas sing van de verordeningen voor de commissie financiën en een nieuwe commissie stads- en dorpsontwikkeling is dat pro bleem de wereld uit. De nieuwe bepaling luidt dat fracties van 5 of meer raadsleden twee com missieleden mogen leveren. Groot Hulst/Gemeenschappelij ke Belangen is met zes raadsle den de grootste fractie in de gemeenteraad. B en W hebben besloten de hui dige commissie ruimtelijke orde ning en openbare werken en de commissie openbareorde en ge meentelijke wetgeving door twee nieuwe adviescommissies, die een breder werkterrein hebben. Er komt nu een commissie stads en dorpsontwikkeling en een commissie algemene bestuurlijke zaken. Ook nieuw in Hulst is dat er voortaan spreekrecht wordt ingevoerd. Toehoorders op de publieke tribune mogen dan hun zegje doen over de onderwerpen die op de vergaderagenda staan. Het voorstel waarin een en ander wordt geregeld, komt vanavond aan de orde in de eerste vergade ring van de nieuwe gemeente raad. Dan worden meteen ook de commissieleden en de wethou ders benoemd. De vergadering begint om 19.30 uur in het stad huis. Li onze verslaggever Hulst - Detailhandel moet in principe in de binnenstad lau Hulst geconcentreerd blijven. Ongebreidelde uit- Ireiding buiten het winkelgebied kan niet op steun van |e gemeente rekenen. regeringsfracties Groot Ijlst/Gemeenschappelijke Be- CDA en PvdA stellen dat ftt collegeprogramma voor de e vier jaar. ij er toch verzoeken binnenko- i voor vestiging van detail- 1 buiten het binnenstad illen die van geval tot geval jordeeld worden, aan de hand j een nog op te stellen 'ge- metureerde totaalvisie'. liitzondering feu uitzondering wil het nieuwe van burgemeester en {rethouders maken voor het Mi- ock-Torro-terrein zodat de hui- jge 2500 vierkante meter de- handel daar vrij ingevuld kan |rorden. Om een totaaloplossing »r het gebied te krijgen is Solgens het nieuwe college wel jen geringe uitbreiding van de letailhandelsbestemming nodig. De provincie heeft dat tot nu toe steeds geblokkeerd, i het college-programma staat jok het streven naar een blijven- e vorm van samenwerking met {iet lokale en regionale bedrijfs leven en een uitbreiding van de contacten. De bedrijfsterreinen binnen de gemeente worden in gedeeld in verschillende catego rieën. Dat schept de mogelijk heid om met een gedifferentieer de grondprijs te kunnen gaan werken. Voortaan wil de ge meente bedrijfsterreinen ook in erfpacht gaan uitgeven. Reclameborden Het nieuwe college neemt zich voor een actief wervingsbeleid voor bedrijven te voeren, waar voor dan ook het nodige geld moet worden vrijgemaakt. Ge dacht wordt aan reclameborden en advertenties. De ontwikkeling van het koop- toerisme in Hulst staat ook de komende jaren voorop. De rege ringsfracties zijn van plan in samenwerking met de plaatselij ke 'en regionale organisaties een actief beleid te voeren. Daarbij hoort ook de opzet van een goed functionerende VW. Ten slotte juicht het college ook de ontwik keling toe van het buitengebied als toeristische trekpleister. |fan onze verslaggever Üoosterzande - De peuterspeelzaal Dreumesland in Klooster- lande bestaat twintig jaar. Het jubileum wordt zaterdag levierd met een feestmiddag in de Rozenhof voor de peuters, pun broertjes en zusjes en hun ouders. e clown Francesco zal een deze middag een extra feestelijk tintje ïven. Dreumesland heeft al vele jaren een goede naam. Bij de Oprichting van de peuterspeelzaal werd deze bezocht door 25 inderen. Dat aantal is inmiddels verdubbeld, e peuterspeelzaal ligt centraal in de kern van Kloosterzande en is arom gemakkelijk bereikbaar. Dreumesland draait op een vaste iep leidsters, die nauwe contacten onderhouden met de ouders. De eelzaal heeft een vast onderkomen gevonden in de voormalige peuterschool. Men beschikt er over midern speelgoed dat past in de Totwikkeling van kinderen in de leeftijd van 2 tot 4 jaar. tals uit de cijfers blijkt ligt het percentage kinderen dat in pontenisse de speelzaal bezoekt erg hoog, namelijk op 84 procent. Bet provinciaal gemiddelde bedraagt slechts 54 procent. Van de 138 Wers in de gemeente Hontenisse bezoeken er 50 Dreumesland. De' peuterspeelzaal is iedere ochtend open van 9.00 tot 12.00 uur en ouders zijn altijd welkom om eens een kijkje te komen nemen met [hun peuter. IHulst - De porteuille financiën in Hulst wordt de komende per jaar beheerd door burgemeester A. Kessen. Daarmee I tajgt de partij Groot Hulst/ Gemeenschappelijke Belangen ntaar zin. Have a break. Kusjes Sander en Carmen ie "Mt dat de centen het best worden ondergebracht ■ij [eraand die niet politiek af- ™olijk is. Daarmee zou vol gens de partij worden voorko ken dat een wethouder van fi- anciën in de verleiding komt eigon politieke stokpaardjes 'e gaan berijden. et Hulster college van burge- ester en wethouders krijgt de toende vier ]aar dezelfde sa- nstelling als de afgelopen Wel 's er dus met j i Seschoven. De on- Wn-i iln®en hebben geresul- liJ ,m de volgende taakverde- bugemeester A. Kessen: fi- toicien, gemeentelijke wetge- openbare orde en veilig- EDITIE ZEELAND {jantoren Hulst en Goes. 0PPaginaeA2telefOOnnummers Openingstijd,;,,. 3°-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie P«er Oonwe'n Van der Helm f'ank?a9n9e'(editie-chef), Ton Konm *5 Frank Deii- darolri h d"- ld de Puijsseleijr (crrf''Cees Maas 'Provincie redacteur). &Stedrt?ethl^GrStraeten feu"rt7eTploit!rti«ï ^Menu and privé tel! 09-3293459940 893 heid, personeelszaken, economi sche zaken en werkgelegenheid, midden- en kleinbedrijf, be stuurlijke coördinatie, grens overschrijdende samenwerking. Wethouder B. Picavet (Groot Hulst/Gemeenschappelijke Be langen): sociale zaken, sportza ken en zwembaden, wethouder G. van de Voorde (CDA): open bare werken, ruimtelijke orde ning, volkshuisvesting, milieu, markt en kermissen, aan- en ver koopbeleid. Wethouder P. Wee- maes (PvdA): welzijn met kin deropvang en peuterspeelzalen, sociale vernieuwing, gemeen schapscentra, dorps- en wijkra den, jeugdaangelegenheden, vol wasseneneducatie, onderwijs, in tegraal cultuurbeleid, recreatie en toerisme, volksgezondheid, automatisering. Axel - Oprukkend extreem rechts is voor de afdeling Zeeuws-Vlaanderen van het Ge nootschap Nederland-Israël aan leiding de maandelijke bijeen komst geheel te wijden aan het fenomeen anti-semitisme. De discussie-avond in de Ichtus kerk in Axel, op dinsdag 19 april, wordt ingeleid door vor mingswerker H. van den Berg. „De kwestie is zeer actueel. Ons bestuur vindt de situatie in de oostblok landen zorgwekkend. Daar willen we het met onze leden eens over hebben", moti veert secretaris mevrouw Van Rooij de keuze van het onder werp. De openbare bijeenkomst begint om 20.00 uur. Van onze correspondente Hulst - Het is vrij zeldzaam in Nederland, een majoret- tenpeleton dat het 25-jarig bestaan viert. De Vossen in Hulst timmeren al een kwart eeuw aan de weg en worden nog steeds begeleid door M. van Hoije. Een hele klus, want in de jaren zeventig was het fenomeen ma jorette en minirette in. De ont spanningsmogelijkheden voor de jeugd waren nog niet zo divers als tegenwoordig. In die tijd gin gen de jongens in een voetbal club en de meisjes werden majo rette. Ze werden oneerbiedig de 'dansmariekes' genoemd. M. van Hoije en haar echtgenoot hebben vele uren gestoken in de opleiding en begeleiding van de meisjes. Bij feestelijke gelegen heden waren de Vossen steeds present en op concoursen werd hoog gescoord. „Dat is een zekere voldoening, maar jammer genoeg is de animo voor het majorettenkorps wat geslonken. Ik ben al heel blij met twee volwaardige groepen. Het werken met de kleintjes (de mi ni's) is ontzettend leuk. Diege nen die,zich opgeven, zijn meest al erg gemotiveerd," vertelt M. van Hoije. Rondgang Het zilveren bestaan wordt daarom ook met verve gevierd. Het eerste officiële feestelijke evenement staat voor de deur. Zaterdag en zondag houdt de majoretten- en minirettengroep de Vossen, in samenwerking met Hulst Reynaertstad, een groot muziekfeest in de binnenstad van Hulst. „Wij zien dit als de start van het 25-jarig jubileum. Er nemen acht muziekkorpsen aan deel die allen een rondgang door de binnenstad van Hulst maken. Het wordt een groots muziekspektakel en hopelijk laat het weer ons niet in de steek," aldus van Hoije. Na afloop van de rondgang ver zorgt elk korps een concert een concert. Hiervoor wordt op de Vismarkt een speciale kiosk op getrokken. Het gebeuren krijgt dus de sfeer van vroegere jaren, met veel muziek en kleur. Het programma ziet er aantrek- i kelijk uit. Zaterdag treedt eerst de harmonie de Scheldezonen uit Nieuw Namen op met de jubile rende Vossen uit Hulst, daarna verzorgt Weldoen en Vermaak uit Clinge met hun eigen majo- rettengroep een optreden. Zondag treden achtereenvolgens op: Nooit Gedacht uit Graauw, Sint Jan uit Sint Jansteen, Vrij heid Eendracht uit Lamswaarde, Eendracht Maakt macht uit Koewacht, de Muziekvereniging Heikant en de Koninklijke Ste delijke harmonie uit Hulst. „Bijna alle belangrijke korpsen uit Oost-Zeeuws-Vlaanderen zijn present. De harmonieën en fanfares vertrekken van ver schillende locaties en aan de Grote markt staan ze stil om enkele niimmers ten beste te ge ven om daarna nog een optreden te verzorgen op de kiosk op de Vismarkt. Dat betekent een hele zondagmiddag non-stop mu ziek." Dit muziekfeest opent het activi teitenprogramma van het jubi leumjaar. De Vossen gaan, ver gezeld van hun ouders, in mei (Pinksteren) op bezoek in Mi- chelstadt de Duitse stad in het Odenwald waarmee Hulst geju- meleerd is. De majoretten en miniretten verzorgen daar ver schillende optredens zoals de opening van de 'Bienen'markt, een acht dagen duren evenement dat duizenden bezoekers. „Wij ontbreken daar niet, eigenlijk zijn we vereerd met deze uitno diging. Het is bemoedigend als je weet dat je mee mag werken aan een gebeurtenis waar veel, heel veel belangstelling voor is. Tij dens het verblijf in Michelstadt gaan we natuurlijk af en toe een toeren in de omgeving." Voor het echtpaar van Hoije breekt een drukke tijd aan. Zij zijn volop bezig met het organi seren en regelen. Op 23 oktober staat een drumband- en majoret- tenconcours op het programma en 30 oktober vindt een majoret ten-, solisten-, ensemble- en smail teams-concours plaats. Deze concoursen vallen onder de auspiciën van de Westbrabantse en Zeeuwse bond. Clinge GEZELSCHAPSSPELEN - In gemeenschapscentrum Mal- pertuus werd een gezelschaps spelenmiddag gehouden. Uitslag vrouwen: 1. mevrouw Cock, St.-Jansteen; 2. mevrouw De Roos, Hulst; 3. mevrouw De Vos-Govaert, Clinge. Mannen: 1. L. Verschueren, 2. Th. de Bleijser, beiden Cinge; 3. J. Heyman, Koe wacht. HENGELEN - Aan de door de Clingse Hengelaarsvereniging gehouden Schelde-wedstrijd namen 21 personen deel. Uitslag: 1. K. de Koek 268 cm; 2. E. van de Bosch, beiden St.-Gillis Waas 259; 3. M. van Duijse, Clin ge 240; 4. P. Vertenten, De Klinge 187; 5. E. van de Bosch, St.-Pau- wels, 167 cm. KLOOSTERZANDE -Café De Reizende Man, 19.30 uur, vleeskaarting. LAMSWAARDE - Café De Lamsoren, 13.30 uur, schieting voor bejaarden. ST. - J AN STEEN - Café 't Centrum, 13.30 uur, schieting voor bejaarden. HULST - De Lieve, 13.30 uur, jokeren. K0ERSBAL Terhole - KBO, dorpshuis: 1. P. de Kock/A. Lauwers, 2. M. van Campen-Schelfhout/E. van Driessche, 3. A. van Driessche/J. de Maat. Lamswaarde - KBO, zaal De Lui fel: 1. E. van Waterschoot, 2. A. Lauwers/J. Platjouw, 3. A. van Driessche/J. van Geertruij. Clinge - Bond voor Ouderen. Mat. 1: 1. mevrouw Govaert/E. Jon kers, Clinge; 2. mevrouw Boon- man/L. Kegels, Clinge/Heikant. Mat 2: 1. mevrouw Kimpe/M. van Vlierberghe, Axel/De Klinge; 2. echtpaar De Block, De Klinge. Mat 3: 1. J. Heijne, Clinge; 2. mevrouw Jonkers/W. Blommaert, Clinge/Hulst. St.-Jansteen - KBO: 1. Th. Kints, 2. W. de Windt, 3. A. van Remoor- tere. Franse wedvlucht Terneuzen - De weergoden waren de Zeeuwse duiven in hun eerste Franse wedvlucht in dit seizoen afgelopen zon dag niet gunstig gezind. Het was koud en nat en bovendien optornen tegen een noord-oos telijke wind. Gelost in Cam- brai om 9.45 uur haalde tegen de straffe wind in geen enkele duif een snelheid van 1000 meter per minuut. Voor een vitessevlucht zegt dat genoeg. Verder stonden de te verdie nen prijzen veel te lang open. Bij nagenoeg alle verenigingen duurde dat .een uur of in som mige gevallen nog langer. Uitslagen Samenspel Hulst/St.-Jansteen, 522 duiven, 929,62 meter per mi nuut: 1 en 14. P. d'Hondt, Hulst, 2. B. Danckaert, 3, 13 en 15. E. van Deursen, beiden St.-Jansteen, 4 Aug. Verstraeten, 5 en 6. J. Goossens, 7 en 12. W. Boddaert, 8. J. Dhanis, 9. E. de Cock, 10. J. de Cock, allen Hulst, 11 F. Thijs, St.-Jansteen. Herleving, Kloosterzande, 256 oude duiven, 974,49mpm: 1, 2, 4 en 8. L. de Waal, 3. Jo. Voet, 5. Th. Voet, 6. Combinatie Verschu ren-Andriessen, 7. R. de Nijs, 9. Jo. Everaert, 10. René van Goethem. De Vrede, Sas van Gent, 225 oude duiven, 924,55mpm: 1. A. de Ca- luwé, 2, 3, 4 en 7. R. de Caluwé, 5. B. van de Berghe, 6. M. de Smet, 8. P. Koers, 9. R. van de Berghe, 10. Th. van Zeele. De Reisduif, Sluiskil, 39 oude duiven, 894,98mpm: 1. A. Zegers, 2 en 4. J. Harms, 3 en 5. Combi natie Nachtegaal. Verwachting, Axel, 49 oude dui ven, 896,58mpm: 1. J. Giele, 2. R. Herman, 3,4 en 5 K. Verbunt, 6. C. de Poorter, 7. H. Koekkoek, 8 en 10. Combinatie De Mui-Kop, 9. J. Weesepoel. VZV, Hoofdplaat, 296 duiven, 942,99mpm: 1. G. van Grol, 2. H. de Poorter, 3. C. de Poorter, 4 en 6. H. Calon, 5. B. de Poorter, 7. J. Cornelis, 8 en 9. P. de Poorter, 10. A. Gernaert. Jong Maar Moedig, Driewegen, 36 oude duiven, 937,75mpm: 1 en 10. J. Mangnus, 2,5 en 7. F. Dellaert, 3,4 en 9. Joh. Lippens, 6 en 8. B. van de Slikke. Hoop, Biervliet, 89 duiven, 887,56mpm: 1. A. en E. de Boeve- re, 2 en 3. Herman de Dobbelaere, 4, 5, 6 en 8. J. Lecluijze, 7 en 10. M. Vonhout, 9. A. Neve. Eerste de Beste, Schoondijke, 133 duiven, 898,48mpm: 1. C. Boog aard, 2, 5, 8, 9 en 10. J. ae Poorter, 3, 6 en 7. W. van de Velde, 4. Cl. de Wever. Strijd in Vrede, Groede, 102 dui ven, 822,66mpm: 1 en 4. A. Beun, 2 en 10. C. Verhage, 3, 6, 7 en 9. Mevrouw Buijze, 5. H. Simpelaar, 8. Manhave en zoon. Nog Sneller, Breskens, 216 dui ven, 915,44mpm: 1 en 6. I. den Dekker, 2. W. Daansen, 3 en 8. J. de Poorter, 4 en 7. Combinatie Mulken-Mookhoek, 5 en 10. J. van Oostenbrugge, 9. M. de Poor ter. Mevrouw M. van Hoije (links) in haar favoriete rol: het begeleiden van mini- en majorettes. FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent Clinge - De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen afdeling Groot-Hulst is tevreden over het ouderenbeleid in de gemeente Hulst. Voorzitter O. Rombaut deelde dit mee tijdens de voorjaarsvergadering in gemeenschapscentrum Malpertuus te Clinge aan de 210 leden. „De gemeente denkt mee met de bestuurders van de bejaarden bonden, werkt aan een verbeterd beleid en begrijpt wat de oude ren willen," aldus Rombaut. „De wijze waarop de gemeente voor lichting geeft over de wet Voor zieningen Gehandicapten heeft bij de ouderen veel waardering geoogst." Voorzitter J. van Wezel van het gewestelijk bestuur van de AN BO en bestuurslid H. Klein-Es- seling gingen tijdens de vergade ring in op de bestuursperikelen binnen de ANBO Groot-Hulst. „Nu deze achter de rug zijn," aldus H. Klein-Esseling, „is het beleid erop gericht om te streven naar behoud van de goede ver houdingen binnen het bestuur." Zij vroeg hiervoor de medewer king van alle leden Tot slot deelde voorzitter Rom baut mee dat zaterdag om 19.00 uur in gemeenschapscentrum Malpertuus een eucharistievie ring wordt gehouden voor de overleden leden. Van onze verslaggever Axel - Burgemeester W. de Graaf heeft gisteravond in cultureel centrum De Halle de kampioenen van de gemeente Axel gehuldigd. De bijeenkomst gisteravond had een sober karakter. In het re cente verleden grepen meerdere verenigingen de avond aan voor demonstraties. Dit jaar ontving de gemeente daarvoor geen aan meldingen. Ook het aantal kam pioenen is teruggelopen. De gehuldigden zijn: Bianca van Bendegem (zilver) van gym nastiekvereniging Voorwaarts, eerste plaats A-wedstrijden ge west Zeeland en Zuid-Neder land Hilde Hamelink (zilver) van gymnastiekvereniging Voorwaarts, eerste plaats aspi rant-vrouwen A-wedstrijden gewest Zeeland en Zuid-Neder land. André van Espen (zilver) van motorclub Axel, algemeen Zeeuws kampioen 250/500 cc- klasse. Jacco de Wee (zilver) De gehuldigde sportkam- pioenen van Axel. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE van sportschool Henk de Hee, Zeeuws judokampioen 11-12 jaar tot 42 kg. E. Inghels (goud) van schuttersmaatschappij St.- Sebastiaan, Europees kampioen handboogschieten staande wip. Trimclub Koewacht (trofee), ze ven personen, districtskam pioen van NFTU. Van de zwemclub Koewacht: Anthon Thoen (zilver), Zeeuws kampioen 100 en 200 school slag, winnaar Zeelandbeker langebaan schoolslag en win naar Vlaanderen-marathon; Ar no van de Berghe (zilver), win naar Zeelandbeker langebaan vrije slag mannen; Renate Lou- werse (zilver), Zeeuws kampioe ne 100 meter schoolslag winter en zomer; Linda Vink (zilver), 'Zeeuws kampioene 100 meter vlinderslag; Ingeborg Hamelink (zilver), winnares Zeelandbeker langebaan vrije slag vrouwen; mannenschoolslagteam (trofee), 8 personen, nationaal kampioen langebaan; vrouwenschoolslag- team (trofee), 5 personen, twee de plaats nationale langebaan- wedstrijden.

de Stem | 1994 | | pagina 13