Peter Picavet toont zich sterkste Van Vlimmeren wint Omloop Verlies voor SAR 2 en Effect Opmars SAR niet te stuiten Zaamslag WIELER SPATTEN Middelkampers pakken eerste drie plaatsen in Philippine Receptie bij jubilerend Wielercomité Philippine Bfi ;dESTEM IEUWS korti ltohman ten op schot rt goed en turnen j kampioenschap port Terneuzen >p de kalender SPORT ZEELAND B7 Jan Louisse tweede in Run-Bike-Run Kattendijke l'Boze ploegleiders stellen ultimatum A1S de Voorlaatste competitiedag in de afdeling Wedstrijdleider was even zoek Volleybal Kloosterse ploeg behaalt tweede 10-0-zege op rij \G 11 APRIL 1994 |de ZWN-competitie squash yoordigers alleen nog Sw kddelburg werd met 4-i^| kwamen om uiteenloop^ J april is de slotdag in Go? Ie derde en vierde plaas SCRC uit Roosendaal voot I - Jan-Willem Rauwendaal-if. les 1-3, Johan de Pauw-GerS1 Boevere 3-0. fc blcompetitie voor vrouwen is ■ten. De kroon spande Biezen met 11-0 van Bruintjes won van Disco Love te winnen ndrickx werd een toegekende B, AZWZ 21-30, Heyndrickx 21 9a Ie 21-12, Peters 20-5, De Block 2b2 lister zaalvoetbal geven elkaar J-ie duels te gaan staan heide Ig met een straatlengte voor. i zijn suprematie zien door De IC had het tegen Paradijs een Ikken. Met 7-6 lukte dat net. Ij 1-1 van Reizende Man, verloor lann, kreeg Van der Poel/Hos pyter en versloeg Den Dullaert I ING 21-30, Neckermann 21-28, Van [laert 21-21, Reizende Man 21-16 't Ier 21-10, Meerpaal 22-8, The Comer J ••tï i turnvereniging Voorwaarts uit Ird tijdens het nationaal kam- NCGV. In een sterk deelnemers- I tot 16 jaar) finishte zij op een ■jeugdige leeftijd, met veertien ■nsters, kwam ze daarmee toch Iter Annette Heijman. „Clarisse I alleen jammer van de oefening Ier af en dat kostte haar een vol I 6,65 punten. Met een goede t vijftien kunnen eindigen, maar fevreden." lel haar hoogste puntenwaarde- ptief gezien het best voor de dag f sterkste onderdeel. De 7,05 die ng. Op de brug behaalde ze 7,40 goed voor een totaalscore van B-niveau. de turn- en gymnastiekvereni' dt zaterdag 16 april de tweede' btrijden van de regio Zeeuws- p9 00 uur in sporthal 't Zwaantje iS 13.00 uur afgelopen. Na deze doorstromen naar de provinciale Ivan de biljartvereniging Concor- l'rijdag 15 tot en met zondag 11 nap tweede klasse bandstoten van por het district Walcheren en De pek van ALM uit Goes in actie, I te gast in 'Tapperij De Kroon' in j Goes Jiging AV'56 houdt donderdag 14 ■op het kunststof van sportpark fan deze twaalf minuten durende van start. Inschrijven bij I atletiekvereniging Scheldesport porjaars-Coopertest op de kunst- Ik. De eerste serie van deze twaalf Etart om 19.00 uur. Er kan vanaf [orden ingeschreven. lie dit jaar in eerste instantie van IJ |hrapt gaat toch door. Op verzoek Tiers hebben Herman van Liere, van Lare de organisatie weer ter j [rikt. De wedstrijd staat open voor J terwijl men zowel individueel als, Le 2 kilometer zwemmen (recreas- Iverkt tussen de strandpaviljoens a 20 kilometer lopen (recreanten 10 jvan Cadzand. Het startsein wordt J prijsuitreiking is na afloop in De porfbal kwam alleen Zaamslag® Springfield liep het tegen e® het moet blijven vechten om pklasse veilig te kunnen steil®. slecht. Er werd niet meer beW gen, de combinaties lukten meer en de vechtlust wasv,; dwenen. Jammer, want er voor Zaamslag meer tni" MAANDAG 11 APRIL 1994 -Van °nze sportmedewerker ke - Peter Picavet het kader van de Doelpunten: Petro van (3x), Sjaak Westerbeke en Hamelink. pieter UITSLAGEN. n. va-1 Promotieklasse B: Terheijden-^ i treffers 3-4. Kof' I Overgangsklasse A: Volharding P batjo 10-7. Kfiij 5*3-1 Tweede klasse A: TOGO 3-TjoW I Derde klasse A: Sc helde voge-£ I harding 2 7-7, Zaamslag 2-Tj®'I Derde klasse B: Atlas 2-KVK 2 ajjO I Hoofdklasse junioren: Tjo 12-1. STANDEN. J ju»- Promotieklasse B: All Ready I wie 1-2, De Voltreffers 2-2, Tern»» 2-0- «o o&$\ Overgangsklasse A: DSO }'Vrnï\ Zwart 1-2, Volharding 2-2, Overgangsklasse B: VIOS 1-2» I field 2-2, Zaamslag 2-2, ELKv Lbereiding op het natio naal kampioenschap Run-Bi- tj.gun de openingswedstrijd jj het Zeeuwse circuit in Kattendijke mee. De Huiste er kwam er gelijk winnen, pitna een pittig duel met de manvan de streek, Kapelle- n8ar Jan Louisse. Kcavet is bezig aan een sterk seizoen. Dat bewees hij al in een sterk bezet Belgisch circuit, waar hij zich steeds in de voorste ■jjes wist te handhaven. Voor ie eindzege in het Zeeuwse cir- Ljt (dat uit vier wedstrijden betaal) komt hij wellicht niet in aanmerking, want als de moge lijkheid zich aandient zoekt hij de concurrentie op in België. Alles met het oog op grotere opdrachten, te beginnen met het nationale kampioenschap in Venray over veertien dagen en later een sterk bezette interna tionale wedstrijd in Zwitserland. In Kattendijke, waar bij de start gesmolten en ongesmolten he melwater met bakken tegelijk, over de vijftig deelnemers werd uitgestort, begon men met 7 ki lometer lopen. Jan Louisse meld de zich na 23 minuten en 32 seconden als eerste in het wissel vak. Op drie seconden werd daar Miquel van Tongeren genoteerd, terwijl Picavet als derde binnen kwam op 47 seconden. Adriaan Janisse (moest tijdens het fietsen met pijn in de knie opgeven), Johan den Boer en Jan-Bart Jas- perse streden toen eveneens nog in de voorste linies. Tijdens de 30 kilometer fietsen werkte Picavet de achterstand op Louisse weg. Vrijwel gelijk tijdig boden Picavet en Louisse zich na het fietsonderdeel in de wisselvak aan met licht voordeel voor Picavet. Jan Louisse ver speelde met het wisselen van schoeisel een kleine halve mi nuut en Picavet had uiteraard geen boodschap aan dit voorval. De Hulstenaar liet in de reste rende 3,5 kilometer lopen niets meer aan het toeval over en won. Tijdens het fietsen moest Miquel van Tongeren dusdanig veel in leveren dat hij terugviel naar een zesde stek om uiteindelijk als vijfde te eindigen. Theo van Hal (veteranen I), Pieter Verhage (ve teranen II) en Mark Blok (junio ren) wonnen in de overige cate gorieën. Bij de vrouwen zege vierde Janette Poldervaart. Pechvogel in deze categorie was Tina Kats, die in de polders om Kattendijke lek reed en dus noodgedwongen uit de wedstrijd verdween. Komende zondag staat in Zierikzee de tweede wedstrijd van het Zeeuwse cir cuit op de rol. UITSLAGEN 3,5/15/1,8 KM Jongens HO: I. Remy Vasseur (Vlissin gen) 49.18, 2. Adrie van Moort (Wemel- dinge) 51.08, 3. Abe de Jonge (Dord recht) 52.28. Jongens H14: 1. Gideon Dieleman (Vlissingen) 46.37, 2. Frank Vermeulen (Goes) 51.30. Jongens H17: 1. Rens Lobbezoo (West- Souburg) 45.32. Senioren: 1. Mark van Dam (Rotter dam) 47 43. Veteranen: 1. Jan Lekkerkerk (Haams tede) 1.06.17. Meisjes D14: 1. Patricia Ackermans (Rosmalen) 51.13, 2. Mirjam Dieleman (Vlissingen) 51.43. 7/30/3,5 KM Junioren: 1. Mark Blok (Lewedorp) 1.27.40. Senioren: 1. Peter Picavet (Hulst) 1.22.09, 2. Jan Louisse (Kapelle) 1.22.15, 3. Johan den Boer (Bergen op Zoom) 1.24.00, 4. Jan-Bart Jasperse (Oost-Souburg) 1.26.36, 5. Miquel van Tongeren (Arnemuiden) 1.28.25, 6. Rob Magnee (Vlissingen) 1.29.42, 7. Sjaak de Kok (Lewedorp) 1.29.57, 8 Jacco Schroevers (Arnemuiden) 1.32.32, 9. Mare de Kok (Bergen op Zoom) 1.32.54, 10. Arjen Hartog (Vlissingen) 1.33.50. Veteranen I: 1 Theo van Hal (Middel burg) 1.30.28, 2. Martin Stam (Dirk- sland) 1.33.10, 3. Jan Geense (Yerseke) 1.33.24, 4. Jan van Loon (Bergen op Zoom) 1.33.43, 5. Aad van Loon (Woensdrecht) 1.35.23. Veteranen II: 1. Pieter Verhage (West- kapelle) 1.34.45, 2. Herman den Boer (Bergen op Zoom) 1.34.49. Vrouwen-senioren: 1. Janette Polder vaart (Zuidland) 1.40.20, 2. Mitzy Nieuwenhuizen (Middelharnis) 1.45.06. Vrouwen-veteranen: 1. Lenie van Kle ven (Vlissingen) 1.54.59, 2. Jeanne van Hal (Middelburg) 1.59.02, 3. Wil de Nooyer (Serooskerke) 1.59.32. 3/anonze medewerker Eddy de Schrijver Philippine - Mario van Vlimmeren, de 35-jarige kilome tervreter uit Hoeven, won zaterdagmiddag de jubileum-, jaitgave van de Omloop van de Braakman. Van Vlimme ren ontsnapte op dertig kilometer van de streep samen met ploeggenoot Wilfred Geijs en de Brabanders Nor- man van Hest en Willem-Jan Lambregts uit een kop- ;p van tien die zich vrij vroeg in de wedstrijd vormde. De Brabanders werden helemaal roek gefietst en moesten de bei- Middelkampers laten gaan. Francois Franse behaalde dan ook nog eens de derde plaats. Die werd hem door de jury toe- ledeeld na een protest. Franse werd bijna van de weg gereden door Van Hest. De suprematie van de Zeeuwen werd extra on derstreept met de achtste plaats van Johan van Schaick. Middel- kraaide victorie en de stemming was er naar. „Hier hebben we met z'n allen naar. toegeleefd. De spanning was er vooraf. We hadden onze zinnen gezet op deze wedstrijd. De jongens gaan voor elkaar door het vuur en dat is de basis van het succes," aldus de wat buiten zinnen geraakte begelei- jder Tonny Huizen van Middel- De 25e uitgave van de joodzware Omloop van de Braakman kreeg weliswaar een niet-Zeeuw als winnaar, maar memand bij Middelkamp maalde 'daarom. De Omloop van de Braakman 'was er een die in de boeken komt als extra zwaar. Alle ingrediën ten waren zaterdag aanwezig om er een zware koers van te ma ken. Regen, wind en zo nu en dan zelfs sneeuw moesten de renners trotseren. En als toetje een waterig zonnetje. De renners die niet goed waren, gingen er al na een paar kilometer af. Mid delkamp bleek duidelijk de beste ploeg in de wedstrijd. Als er wat gebeurde waren er altijd genoeg geelhemden aanwezig om het snel te spelen. Op de Bolderdijk - hoe kan het fflders - was het uiterst gevaar- "jk De kasseien lagen te blinken 1 ffi een valpartij kwam er dan ook. Ceriel Hoefnagels was één v'on de slachtoffers, maar de schade bleef beperkt. Maar voor aan werd zo hard over de verra- derlijke kasseien gestreden dat j net peloton in drie groepen uit een spatte. Zestien dapperen Meldden zich in de frontlinie. Dat waren Van Haandel, Van vlimmeren, Geijs, Schouwenaar, Konisser, Stobbelaar, Nooijen, I j Grinsven, Speijer, Peters, Peuren, Van Happen, de 'oude' Jos Schipper, Konings, Benders en Herijgers. Daarachter kwam een tweede peloton met daarin «win van Waterschoot. De eer- s e en de tweede groep smolten ®en, maar meer dan zeventig ®ners konden er toen al een ^overmaken. eroen van Happen kwam ten en verdween van het strijdto- ir onze wielermedewerker [Ü!'I'*>'ne Pl°eg1e'ders die r^fzig waren in de Omloop overt,?raakman in Philippine We 8?en Zeeuwse dis- iffief Iienk ^emiinsen een 'jirief handtekeningen.In de om ze de maatregel - echts een beperkt aantal 's toe te laten in lerug ti ze»etacüesat dre'g8n DfS |:fe koers- i deKNwu terug te draaien. Doet stelden een dui- ISg c,ht,end 2ich bij deze Lloeelefri h°Üdt dan §even de PhihPPme Startverhnri^6" renners een ffirb0d V00r de Ster van hagtvond11'-56" StUUrde 2ater' Nwwu. de brief naar de «aar ovpVI1"0651 er zich dan Splten gei?' "Ik k3n de luidde het m begrijpent" '^uWSe c0£Tentaar Van de neel. Na amper zeventig kilome ter koers werd de eerste groep opnieuw uitgedund. Van Haan del, Lambregts, Van Hest, Kee- ris, Van Vlimmeren, Geijs, Fran se, Van Schaick, Peters en Rade makers vonden elkaar en liepen in een mum van tijd een minuut weg van de concurrentie. Met vier man van Middelkamp leek daar de wedstrijd al beslist in het voordeel van de Zeeuwen. De leiders werkten eendrachtig samen, maar doordat het weer opnieuw wat opklaarde regende het ineens lekke banden. Lam bregts, Geijs en Van Hest reden lek. Lambregts maakte het wel erg bont door eerst aan de auto te gaan hangen. De jury faalde hier duidelijk, maar dat was te wijten aan het feit dat de motor- ordonnance uit de wedstrijd moest vanwege een valpartij. De anders zo goede schakel voor de jury ontbrak daarna duidelijk. De drie keerden terug. Geijs had de meeste moeite, maar dat was te wijten aan het feit dat hij eigenlijk geen goed wiel had ge kregen. „De ketting sloeg telkens over en dat heeft me behoorlijk gehinderd tijdens het verdere verloop van de koers," aldus Geijs. Na precies 144 kilometer wed strijd kwamen Van Vlimmeren, Geijs, Lambregts en Van Haan del in de spits van de wedstrijd. Van Hest maakte nog even deel uit van die kopgroep, maar moest de tol betalen voor zijn inspanningen. De leiders ver stonden elkaar uitstekend en achter de vier waren Franse en Van Schaick uitstekende waak honden. De wedstrijd was be slist, maar de ontknoping liet niet lang op zich wachten. Van Vlimmeren bekeek zijn met gezellen eens en zag bleke neus jes. Hij maande Geijs aan om alles op de kant te zetten en dat betekende het einde voor Lam bregts en Van Haandel. De twee Middelkampers reden weg van de andere renners en in een mum van tijd bedroeg hun voorsprong meer dan twee minuten op twee achtervolgers, Franse en Van Hest. Van Haandel stierf dui zend doden en worstelde zich toch uiteindelijk naar een ver dienstelijke vijfde plaats. Geijs en Van Vlimmeren gingen zij aan zij de laatste kilometers in. Er werd gepraat, maar waar over werd niet zo duidelijk. „Ik had natuurlijk graag gewonnen, maar we hebben er een echte spurt van gemaakt. Ik kwam klasse tekort. Dat wiel speelde me ook parten," aldus Geijs, die genoegen moest nemen met de tweede plaats. Het Middelkamp werd compleet door de derde plaats van Franse na onregle mentair spurten van Van Hest. UITSLAG 1. M. van Vlimmeren (Middelkamp), 173 km in 4 11.06, 2. W. Geijs (Middel kamp) z.t., 3. op 3,05 F. Franse (Mid delkamp), 4. N. van Hest (TWC Hart van Brabant) z.t., 5. op 3.24 R. van Haandel (R TC Buitenlust), 6. op 4.17 W. J. Lambregts (WV Breda- Knooppunt), 7. R. Rademakers (WC Zuid-Limburg), 8. J. van Schaick (Middelkamp), O. E. Keeris (Tempo), 10. S. Peeters (WV Uden), 11. op 7.22 C. Schouwenaar (Middelkamp), 12. P. Speijer (Het Zuiden), 13. op 9.04 J. Schipper (Middelkamp), 14. W. Herij gers (Tempo), 15. R. Konisser (Het Zuiden), 16. S, van de Loop (De Ko meet), 17. M. Groffen (De Kempen), 18. D. van Dinther (Maas-Waal), 19. M. van Grinsven (R TC Buitenlust), 20. T. van Hest (Hart van Brabant), 21. G. Seuren (Uden), 22. op 24.00 M. Stobbe laar (De Windmolens), 23. op 39.47 E. Dassen (Het Zuiden), 24. J van de Wijst (WV Schijndel), 25. R. Verspeek (WV Schijndel), 26. T. Cuijpers (Berg- klimmers), 27. -J. P. van Ee (De Ko meet), 28. op 40.52 J. Schoenmakers (De Komeet), 29. J. Linders (Maasland ster), 30. T. van Loon (De Zuidwest hoek). Ploegenklassement: 1. ZRTC Middel kamp 12.36.23, 2. op 53.08 Het Zuiden, 3. op 55.29 Hart van Brabant, 4. op 1.26 43 De Komeet, 5. op 1.26.46. WC Zuid-Limburg, 6. op 1.58.15 WV Schijndel. Mario van Vlimmeren gaat zegevierend over de finish in de 25e Omloop van de Braakman. Hij bleef zijn Middelkamp-clubgenoot Wilfred Geijs (nog net zichtbaar achter Van Vlimmeren) nipt voor. foto wim kooyman Terneuzen - Nog één competitieronde scheidt het Zeeuwse afdelingstafeltennis van het einde. Toch waren er in de voorlaatste wedstrijd geen successen voor de Zeeuws-Vlamingen in de hoog ste klasse. Zowel SAR 2 als Effect 1 werd met een nederlaag geconfronteerd. TAFELTENNIS Effect trad in Middelburg aan tegen MZ 3, dat zich nog in de race voor het kampioen schap bevindt. Zonder Peter Francke had de Terneuzense ploeg echter weinig in te bren gen tegen de sterkere tegenstander. Slechts zelden kon Effect aanspraak maken op een winstkans, zodat de wedstrijd voor de Ter- neuzenaren in een snelle 10-0-nederlaag ein digde. Iets beter verging het SAR 2, dat het tegen koploper Zand 2 opnamn. Met name dankzij Dennis Verdurmen wist de Kloosterse ploeg de schade tot 3-7 te beperken. Verdurmen boekte daarbij zeges op Louwerse en Jobse. De partij van de Hulstenaar tegen John van Veen verliep evenwel minder voorspoedig. De in zijn tweede jeugd verkerende Van Veen klopte Verdurmen in de laatste partij en hield daarmee de titelkansen van zijn ploeg levend. Het derde punt van SAR werd behaald in het dubbelspel. In de tweede klasse zorgde ONA 1 voor een verrassing door middenmoter Reynaert 1 met 7-3 te verslaan. Drie keer winst van Jacky Aers en twee zeges van Roman Le- cluyse en Ben Sanders hielden de winst in Oostburg. Aan Hulster kant was alleen Davy van de Walle twee keer succesvol. De degra datie van ONA kon hiermee niet worden voorkomen, maar door de winst nemen de Oostburgers wel met opgeheven hoofd af scheid van de tweede klasse. Effect 2 had in Terneuzen weinig moeite met St.-Aloysius 1. Francois Baert was met drie winstpartijen te sterk voor de zonder Jo Bogaert spelende ploeg uit Graauw. Fons Sanders en frijen Hageman kwamen elk tot twee keer winst. Voor hen was alleen Jan van Acker een te lastig obstakel. Het met 8-2 gewonnen duel stelde voor Effect de tweede plaats veilig. St.-Aloysius zal tot de laatste wedstrijd moeten wachten voor het tweede klasserschap voor volgend seizoen vaststaat. Koploper SAR 3 kwam in de derde klasse twee keer met succes in actie. De wedstrijd tegen Reynaert 2 leverde de Kloosterse ploeg een ruim 10-0-zege op, een resultaat dat tegen Den Dijk 1 nog eens werd herhaald. Met een ruime zege in de slotwedstrijd kan het kampioenschap door Etienne van Acker, Louis Kling en Theo 't Hooft nu worden binnengehaald. De titel in de vierde klasse werd overtuigend in de wacht gesleept door HCG 1. Ko Herman Mobach van de wielervereniging Zeeuws-Vlaande- ren (rechts) en Sassenaar Henk Peters tijdens de jubileumre ceptie van het Wielercomité Philippine. foto wim kooyman. Van onze wielermedewerker Philippine - De receptie ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de Omloop van de Braakman in hotel Au Port te Philippine werd uitstekend bezocht. Het wielerco mité had een perfect tijdstip uitgekozen, namelijk vlak voor het aanvangstijdstip van de 25e Omloop van de Braakman. Tal van bekenden uit de wielersport waren present, onder wie afgevaardigden van alle klassiekers in Zeeuws-Vlaanderen. Ook burgemeester Van Rest was aanwezig en zij feliciteer de in haar toespraak de jubi laris. Er werd heel wat ge klonken op nog eens 25 jaar Wielercomité Philippine. On der de aanwezigen ook een afvaardiging van de wielerve reniging Zeeuws-Vlaanderen. Zoals bekend ontbrak die club aan de start van de Omloop wegens het feit dat deze wed strijd niet door de Zeeuws- Vlaamse wielerclub wordt ge organiseerd, maar door het Wielercomité Philippine. En omdat de wielerclub koos voor niet deelnemen aan de club competitie was dat het verve lende gevolg. Volgens insiders wordt het ui terst moeilijk om voorzitter Constant van Waterschoot over te halen zijn voorzitters schap bij de wielervereniging te prolongeren. Herman Mo bach heeft er een zwaar hoofd in. „Treurig, maar het is blijk baar niet anders. Die man heeft veel gedaan voor de ver eniging en voor de wieler sport. Hij had het hart op de juiste plaats. Als bijvoorbeeld Peter Mol een klassieker won dan ging er een persoonlijk briefje naar hem. Dat zie ik niet zoveel mensen doen," al dus Mobach. De wielervereni ging zou wel in een erg moei lijke situatie gedrongen kun nen worden, want ook Karei de Koeijer heeft te kennen gegeven zijn secretariaatschap te willen opgeven. Rien Westveer, die hard uit haalde naar Van Waterschoot tijdens de persbijeenkomst van de Omloop van de Braak man, hoopt dat Van Water schoot voor de wielersport be houden blijft. „Hij heeft er inderdaad veel voor gedaan en het zou jammer zijn als hij stopt. Over twee weken gaan we met de clubs rond de tafel zitten en ik hoop dat we daar eens echt met elkaar kunnen praten. Want die kwestie moet toch uit de wereld geholpen worden," aldus Westveer. Van onze wielermedewerker Philippine - De Omloop van de Braakman leek op een bepaald stuk wel Parijs-Roubaix. De begeleidende motoren zagen wat hen te wachten stond en vermeden de verraderlijke kasseien, maar motorordonnance Gelens uit 's-Gravendeel moest wel mee als bijrijder van Van Dijk uit Utrecht. Het ging niet goed, want ineens lag de motor op zijn kop. De renners hadden er weinig problemen door, maar de motor moest door verschil lende mankementen wel uit de koers worden genomen. Oostdijk, Willy Kamoen en Piet Geelhoedt toonden zich dit seizoen veel te sterk voor de concurrentie en eindigden met overmacht op de eertste plaats. Het kwartet Frits Bakker, John Gelissen, Mario de Loor en Mare Willemse legde met STV 3 beslag op de titel in de vijfde klasse. UITSLAGEN SENIOREN Kampioensklasse: MZ 3-Effect'71 1 10-0, 't Zand 3-MZ 4 4-6, SAR'72 2-'t Zand 2 3-7 Tweede klasse A: ONA 1-Reynaert I 7-3, Arnemui den 3-Oudelande 1 7-3, Effect'71 2-St.-Aloysius 1 Derde klasse D: SAR'72 3-Den Dijk 1 10-0, SAR'72 4-Reynaert 2 10-0, Den Dijk 1-RDT 1 2-8. Vierde klasse C: ONA 2-HCG 2 5-5, Den Dijk 3-STV 2 0-10. Vierde klase D: Den Dijk 2-STEEN 1 7-3, STEEN 1-HCG 1 2-8, Reynaert 3-RDT 2 6-4, Effect'71 4-Den Dijk 2 6-4. Vijfde klasse C: Reynaert 5-STV 4 7-3, STV 3-St.-Al- oysius 3 10-0, STV 6-St.-Aloysius 6 5-5. JUNIOREN Eerste klasse: Yerseke l-'t Zand 4 8-2, Scaldina 1-Slagvast 1 7-3, MZ 1-Westerzicht 2 10-0. Tweede klasse: Westerzicht 3-Reynaert 2 6-4, 't Zand 5-MZ 2 6-4, STV 1-Yerseke 2 2-8. Derde klasse: Kapelle 1-Scaldina 2 8-2, Scaldina 2-'t Zand 6 2-8, Yerseke 3-SAR'72 1 0-10 Vierde klasse A: 't Zand 7-MZ 4 8-2, SAR'72 2-Effect'71 1 0-10. Vierde klasse B: 't Zand 8-Yerseke 4 3-7, MZ 32-Kapelle2 8-2. Vijfde klasse: MZ 5-Westerzicht 6 4-6, STV 2-Arne- muiden 2 1-9. PUPILLEN/WELPEN Eerste klasse: MZ 6-Big Smash 1 5-5, SAR'72 3-Arnemuiden 3 6-4. Tweede klasse: Scaldina 2-SAR'72 4 4-6, MZ 7-RDT 3 4-6. Derde klasse: Oudelande 1-STV 3 3-7, RDt 4-'t Zand 12 6-4, 't Zand 11-MZ8 10-0. Tevens liep Gelens een spier- scheuring op. Doordat de motor rijder uit koers moest werd het voor wedstrijdleider Joop Hart man een wat moeilijke en ono verzichtelijke koers. Allereerst werd de jury op de motor gemist tijdens het lek rijden van diverse renners uit de kopgroep. Die maakten daar dankbaar gebruik van door te stayeren. Het mocht zaterdag allemaal. En het gekste voorval deed zich voor toen Ge ijs en Van Vlimmeren alleen vooraan reden. Geen enkel jury lid was er te bekennen. Wel de auto van Omroep Zeeland, die de renners wel van heel erg dichtbij wilde zien. Links en rechts van de weg werden de fietsende Zeeuwen eens wat al te opzichtig bekeken. Geijs en Van Vlimmeren gaven er niks om. Voor hen was het zo wel lekker rijden. Het kon allemaal. Na ze ven kilometer zonder jury in de buurt pikte de auto van de wed strijdleider de koers weer op. Het was een rare gewaarwording dat de pers zeven kilometer lang de wedstrijd volledig beheerste. DE NEDERLANDSE volleybal lers Rob Grabert en Henk-Jan Held zijn met hun Italiaanse club Giglio Reggia gedegradeerd naar de tweede divisie. De beslissings wedstrijd van Giglio tegen Falconara ging met 1-3 verloren: 15-8 12-15 8-15 en 10-15. De mannen van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen die niet mochten starten in de Omloop van De Braakman waren present in het Belgische St.-Gilles-Waas. PETER MOL uit Kapelle spurtte er naar de tweede plaats achter de Belg Patrick Cocquyt. In de kopgroep zaten ook Davy Dubbeldam uit Sluiskil (twaalfde), Rudi Rabout uit Heikant (veertiende), Patrick van Passel uit Sluiskil (vijftiende) en Karei van Goethem, eveneens uit Sluiskil (achttiende). JOHNNY VAN CADSAND uit Overslag eindigde in de nationale topklassieker de Ronde van Drente als 22e. Van onze tafeltennismedewerker Terneuzen - Na enige seizoe nen vol malaise en degrada tienood lijkt de opmars van SAR 1 in de vierde divisie van de landelijke tafeltennis- competitie nu niet meer te stuiten. Tegen Shot'65 uit Zwijndrecht behaalde de koploper de tweede 10-0-zege op rij. TAFELTENNIS Hoe Shot in eigen huis de Kloos terse ploeg nog twee punten kon afsnoepen bleef voor de toe schouwers aan de Groenendijk zaterdag volstrekt een raadsel. De tegenstand van het al gede gradeerde Shot was dermate ge ring dat er slechts sprake was van een eenzijdige inmaakpartij. Zelden waren de spelers uit Zwijndrecht tegen het opper machtige SAR in staat meer dan tien punten per game bij elkaar te sprokkelen. Het feit dat Shot er nog in slaagde twee keer een game te winnen was dan ook meer te wijten aan onachtzaamheid in de Kloosterse gelederen. Door kop man Wim 't Hooft werd zijn •missertje met 21-9 vervolgens overtuigend weer rechtgezet. Pas in de laatste partij kwamen voor SAR de eerste echte problemen. Tegen Jeroen van Woerkens, in Zwijndrecht al verantwoordelijk voor één van de twee tegenpun- ten, moest Mark Maas nog een keer voluit. Met 21-19 in de beslissende game voorkwam Maas echter een onverwachte verstoring van de vlekkeloze score. Het kampioenschap lijkt het dit seizoen opvallend sterke SAR in middels nauwelijks meer te kun nen ontgaan. De voorsprong op Belcrum bedraagt na zaterdag drie punten, terwijl voor SAR volgende week in Breda de top per tegen die ploeg op het pro gramma staat. SAR kan zich in die wedstrijd een gelijk spel of eventueel een minimale neder laag veroorloven. In de afslui tende wedstrijd kan de titel dan tegen het zwakke TOGB worden binnengehaald. Het meisjesteam van SAR deelde gezusterlijk de punten met Irene in de kampioensklasse. Omdat de landstitel al vergeven is was voor beide teams de spanning eraf en werd het duel enigszins ongeïnspireerd afgewerkt. Nao- mie Schelfhout en Gabine Fok- kens zorgden beiden voor twee Kloosterse punten. Nathalie van Wolffelaar won haar partij van Verhoeven. Aan de kant van Ire ne was Karlijn Wenstedt voor het gehele SAR-trio te sterk. RDT behaalde in het Limburgse Swalmen de tweede zege van het seizoen. Het duel tegen Destatee werd mede door een ongeslagen Cindy van Driessche met 6-4 gewonnen. Marscha de Booy won twee keer voor het team uit Lamswaarde. In de C-kiasse blijft de titelstrijd spannend. De koplopers SAR 2 en MZ 1 deelden in Middelburg met 5-5 de punten en geven elkaar daarmee geen duimbreed toe. Marieke Munne was voor SAR de sterkste met twee winst partijen. Lindsey Boerdam be haalde, evenals Sandra Goossen, slechts één zege. Verrassend was wel dat de zege van Boerdam tot stand kwam tegen de dit seizoen ongeslagen Mirjam Wille- boordse. Bij de jongens was Rey naert met 6-4 beter dan het Viissingse Westerzicht. Grote man in de Zeeuwse derby was Erwin Verdurmen, die voor de helft van de Hulster produktie zorgde. UITSLAGEN VROUWEN Eerste divisie: Blue Star 1-Shot (W) 2 2-8, Hoonhorst 1-Kluis 1 7-3, ZTTC 1-'t Zand 1 4-6. Derde divisie: Heemstede 1-HTC 1 7-3, Smash'70 1-Amstelveen 3 5-5. Vierde divisie: Vice Versa 1-Markie- zaat 1 5-5, BSM 2-Dordrecht 1 5-5, TOGB l-'t Zand 2 5-5. MANNEN Tweede divisie: MZ l-Hotak'68 1 6-4, Westa 1-Pecos 2 7-3, Victoria 1-JCV 1 6-4. Vierde divisie: 't Zand 1-Luto 1 5-5, Twenty One Up 2-Dordrecht 1 1-9, Belcrum 2-Arnemuiden 1 9-1, MZ 2-Scylla 2 6-4, SAR'72 l-Shot'65 2 10-0, TOGB 1-Belcrum 1 1-9. MEISJES Kampioensklasse: SAR'72 1-Irene 1 5-5. A-klasse: Big Smash 1-Veldhoven 1 9-1. B-klasse: Destatee 1-RDT 1 4-6. C-klasse: MZ 1-SAR'72 2 5-5. JONGENS A-klasse: 't Zand 1-Veldhoven 1 5-5. B-klasse: Shot'65 l-'t Zand 2 5-5. C-klasse: Westerzicht 1-Reynaert 1 4-6, Arnemuiden 2-Shot'65 2 6-4.

de Stem | 1994 | | pagina 19