Japanse premier neemt ontslag Huur c WIJD OPEN Met een maken wij van uw tuin een feest. Holland Casino's Nieuwe hervormingen Japan onzeker Eind aan koloniale relatie Nederland en Indonesië Top Zuid-Afrika: Commissie moet problemen met Zulu's oplossen buitenland 'Onduidelijkheid' over beheer van zijn vermogen dwingt Hosokawa tot vertrek Italiaanse coalitie naderbij] DE STEM Tien minuten stilte Serviërs voeren beschietingen Gorazde op BINNENLAND KORl fastNed: Winkelmar de Holland Casino's Lom je ogen tekort. ZATERDAG 9 APRIL 1994 nfiSTEM Kamp Jakkals Bessie (anp) - Er komt een commissie om de geschilpunten over het zelf bestuur van de Zulu's en de algemene verkiezingen in Zuid-Afrika op te lossen. Dit hebben de Zuidafrikaanse president De Klerk, ANC-leider Nelson Mandela, Zulu-koning Goodwill Zwelithini en de leider van de Zulu-partij Inkatha gis teren aan het slot van hun top conferentie besloten. De commissie buigt zich vanaf volgende week over de geschil punten. Of er een basis is gelegd voor overeenstemming was ech ter niet duidelijk. De Zulu-lei- ders namen echter een harde houding aan bij de cruciale be sprekingen over manieren om het geweld te beëindigen dat de verkiezingen van 26 tot 28 april bedreigt. De Zuidafrikaanse regering heeft zich beschikbaar gesteld voor bemiddeling tussen de riva liserende organisaties ANC en Inkatha. Bij hun onderlinge strijd zijn sinds 1984 meer dan 10.000 do den gevallen. In de provincie Natal-KwaZulu, het bolwerk van de Zulu-partij Inkatha, waar de Zuidafrikaanse regering de noodtoestand heeft uitge vaardigd, zijn deze maand ruim 140 mensen omgekomen. Het leek onaannemelijk dat de Zulu-delegatie zou ingaan op een aanbod van het Afrikaans Nationaal Congres om Zulu-ko ning Goodwill Zwelithini zowel constitutionele erkenning als 'ceremoniële en traditionele rechten' te verlenen. Waarne mers verwachtten niet dat de Zulu-delegatie zou instemmen met het voorstel, dat neerkomt op een stelsel van constitutionele monarchie in de roerige provin cie Natal-KwaZulu. Buthelezi boycot, met steun van de koning, de verkiezingen en eist de vorming van een zelfstan dige Zulu-staat. De Zulu-koning heeft een terug keer voorgesteld naar de tradi tionele macht zoals Zulu-konin- gen die hadden vóór het kolonia le tijdperk in Zuid-Afrika. De Tokyo (afp/rtr) - Het Japanse kabinet heeft gisteren tijdens een buitengewone zitting het ontslag geaccep teerd van premier Morihiro Hosokawa. Met zijn vertrek wil de regeringsleider de verantwoordelijkheid nemen voor de politieke gevolgen van beschuldigingen van corruptie aan zijn adres. Hosokawa had gisteren eerder op de dag zijn regeringscoalitie al meegedeeld dat hij wilde af treden. Het is nog niet bekend op welk tijdstip het ontslag ingaat, aldus de staatsomroep NHK. De Japanse premier stond de afgelopen weken onder zware druk als gevolg van vermeende financiële schandalen. De ge ruchten verlamden zijn functio neren in het parlement. Hij zei zijn functie neer te leggen om de politieke impasse te doorbreken die door de aanvallen op zijn persoon is ontstaan. Niets mis Maar er zóu niets mis zijn met de Tokyo (rtr) - Hier volgt het verslag van de in allerijl bijeengeroepen vergadering waarop de Japanse premier Hosokawa zijn ontslag be kendmaakte aan de kop stukken van de regerings coalitie. Hosokawa: „Ik heb besloten op te stappen wegens de parlementaire impasse en ik moet opheldering verschaf fen over mijn eigen verant woordelijkheid over mijn persoonlijke financiën." Er volgen tien minuten stilte. De leider van de socialis tische partij Tomiichi Mura- yama en de chef van de Democratisch Socialistische Partij Keige Ouchi tegen Hosokawa: „We willen dit onder ons bespreken." Wataru Kubo, partijsecreta ris van de socialisten, tegen Ichiro Ozawa, mede-leider van de Shinseito (Japan Vernieuwingspartij): „Wat moeten we doen? Ozawa: „Ja, wat moeten we doen?" Kubo (richting Yuichi Ichi- kawa, leider van de Komei- to, de anti-corruptiepartij): „Wat moeten we doen? Ichi- kawa: ,Het is nutteloos om 'Wat moeten we. doen' te zeggen. Het ziet er naar uit dat we de premier niet kun nen vragen zijn beslissing terug te draaien nu hij zijn verklaring heeft afgelegd." Allen: „Laten we over een paar uur weer bij elkaar komen om te beslissen wat we moeten doen." lening die hij in de jaren tachtig aanging. Wel gaf hij toe dat hij onlangs ontdekte dat er ondui delijkheden bestaan over de ma nier waarop een 'oude vriend zijn vermogen beheerde. Hosokawa kwam mede aan de macht omdat hij van plan was de Japanse politiek vrij te maken van schandalen en corruptie. Hij leidt sinds augustus van het vo rig jaar de regering van Japan. Door zijn vertrek kan de rege ring met een andere eerste-mi- nister aanblijven. De zeven-par- tijencoalitie beschikt op papier over een stevige meerderheid in het Japanse parlement. Beste papieren Vice-premier Tsutomu Hata, te vens minister van Buitenlandse Zaken, lijkt de beste papieren te hebben om Hosokawa op te vol gen. Maar sommige coalitiepart ner hebben al laten doorscheme ren het daarmee niet bij voor baat eens te zijn, aldus berichten in de Japanse media. Hosokawa is de vijfde Japanse premier die in vijf jaar tijd het •veld ruimt. Zijn vier voorgangers struikelden ook over financiële schandalen of omdat zij niet bij machte waren wetgeving door te voeren die omkoping en corrup tie moesten voorkomen. Het besluit van Hosokawa ver oorzaakte een schokgolf op de Japanse financiële markten. De Nikkei-beursindex viel vierhon derd punten in vijf minuten, maar kon even later de helft van het verlies weer goedmaken. Op de valutamarkt steeg de Ameri kaanse dollar een halve yen. Sarajevo (rtr) - Servische troe pen hebben gisteren hun be schietingen van de Bosnische moslimenclave Gorazde opge voerd. Daarmee negeerden ze een bestand van 24 uur dat de moslimtroepen eenzijdig hadden afgekondigd, zo heeft een mili taire woordvoerder van de Vere nigde Naties meegedeeld. Het bestand, dat gold voor onge veer duizend kilometer frontlinie tussen Servische en moslimeen heden dwars door Bosnië is nooit echt eerbiedigd. Het is ook niet verlengd toen het gisteren om 19 uur onze tijd afliep. Op weg naar de persconferentie waar hij zijn ontslag gaat toelichten, beent Hosokawa langs fotografen. Tokyo (ap) - In Japan is gisteren met verbazing ge reageerd op het plotse aftre den van premier Morihiro Hosokawa. De man die nog maar acht maanden geleden was begonnen met een am bitieus programma van her vormingen binnen de gecor rumpeerde nationale poli tiek werd net als zijn laatste vier voorgangers geveld door een financieel schan daal. Het kabinet en de leiders van dê uit zeven partijen gevormde 'coalitieregering hebben Hoso- kawa's ontslag aanvaard, maar het is nog niet duidelijk wie hem zal opvolgen. Wel wordt, net als bij de vorige kabinets formatie, de naam van minister van Buitenlandse Zaken Tsuto mu Hata genoemd. Verwacht wordt dat het wel enige tijd zal vergen voor er een nieuwe pre mier wordt benoemd. De 56-jarige Hosokawa was als premier betrekkelijk populair vanwege zijn pogingen om de corrupte partijpolitiek te her vormen: hij beperkte financiële giften aan partijen en voerde een nieuw kiessysteem in voor het Lagerhuis. Bovendien door brak hij een oud taboe door rijst-importen toe te staan. De grootste klus zal echter door zijn opvolger moeten worden geklaard: het beteugelen van de enorme macht van de Japanse ambtenarij, die door veel Ja panners en ook de Amerikaanse president Clinton wordt gezien als de belangrijkste belemme ring voor hervormingen. Bij zijn aantreden leek Hosoka wa het ingewikkelde net van bureaucratische regelgeving voortvarend aan te gaan pak ken, maar de laatste twee maanden verlegde hij plotse ling zijn politieke koers en wijdde hij zich aan een mislukt plan om de belasting te verho gen en interne politieke strijd. Kenners van de Japanse poli tiek verwachten niet dat een nieuwe premier veel zal kunnen veranderen. „De volgende rege ring zal, kwetsbaar zijn," zegt Takamitsu Sawa, professor in de economie aan de universiteit van Kyoto. „Het is zeer on waarschijnlijk dat de sociaal democraten met de liberale partij zullen kunnen samen werken." Hosokawa zei gisteren dat, hoewel de vragen die zijn gere zen omtrent zijn financiële handel en wandel gaan om transacties die stammen van voor zijn aantreden als pre mier, hij 'daarvoor de morele verantwoordelijkheid moet ne men'. „Ik bied mijn veront schuldigingen aan en vraag om uw begrip," aldus Hosokawa. Er is onduidelijkheid over de wijze waarop zijn vermogen wordt beheerd. Een ander schandaal dat hem wordt aan gewreven is een lening van 100 miljoen yen (1,85 miljoen gul den) die hij in 1982 ontving van een directeur van een trans portbedrijf dat in verband wordt gebracht met de georga niseerde misdaad. Leden van de oppositie hebben de be schuldiging geuit dat het feite lijk om een politieke gift ging. Hosokawa ontkende dit giste ren. Hij gaf wel toe dat het een rentevrije lening was geweest, maar zei daar pas donderdag achter te zijn gekomen. Al maanden geleden zei Hosokawa dat hij bezig was alle feiten over de lening te achterhalen. Eerder deze week ontkende Hosokawa op een persconfe rentie dat hij van plan was af te treden. Hij zag zich gedwongen de persconferentie te beleggen, nadat twee politici met wie hij had gedineerd tegen journalis ten hadden gezegd dat de pre mier erover dacht op te stap pen. Het nieuws van Hosokawa's af treden kwam kennelijk ook voor een aantal van de leiders van de regeringspartijen als een verrassing. De leider van de Socialistische Partij, Tomiichi Murayama, sprak van een on verwacht bericht en zei dat de partij de coalitie bij elkaar wil houden. Het schandaal is des te schrij nender, omdat het grootste suc ces van Hosokowa als premier de doorvoering van een aantal drastische politieke hervormin gen is geweest, die de corruptie moesten bestrijden die de poli tiek tijdens de 38 jaar durende heerschappij van de Liberaal- Democratische Partij heeft ge typeerd. Minister van Financiën Hirohi- sa Fujji sprak de bezorgdheid uit dat de moeizame handelsbe sprekingen met de VS door het aftreden van Hosokawa nog verder worden bemoeilijkt. Mi nister van Handel Hiroshi Ku- magai zei in dit verband dat er zo snel mogelijk een nieuwe regering moet komen. Zuidafrikaanse regering en het parlement zouden in het geheel niet mogen ingrijpen in de tradi tionele wetgeving in KwaZulu- Natal en het leven en de cultuur van de Zulu's. In de nieuwe grondwet van Zuid-Afrika zou den de autonome bevoegdheden van de Zulu-koning moeten wor den vastgelegd op een uitgebreid scala terreinen zoals eigendoms recht, huwelijk, strafrecht en be stuurlijke zaken. China pakt opnieuw bekende dissident op Peking - De Chinese politie heeft donderdag opnieuw efl bekende dissident opgepakt. Het gaat om Xu Wenli, vijftiger, die vorig jaar mei vrijkwam na twaalf jaar infl gevangenis te hebben gezeten. Xu's arrestatie komt minder dan een week na de arrestatie 1 China's bekendste dissident Wei Jingsheng. Wei werd aangeht den voor wat de autoriteiten 'nieuwe misdaden' noemden, zou die hebben begaan in zijn proeftijd. Rusland: Bij Navo én G-7 Moskou - Rusland wil zijn toetreding tot het Partnerschap v« Vrede van de Navo koppelen aan de aanvaarding van Moski als volledig lid van de groep van zeven grootste industrieland in de wereld (G-7). Volgens de woordvoerder van preside Jeltsin is militaire samenwerking moeilijk zonder economist coördinatie. Het Partnerschap voor Vrede van de Navo is een kaderplan vo militaire samenwerking waarbij over de voorwaarden vfl toetreding met elke aspirant-lidstaat, afzonderlijk kan wordt onderhandeld. Duitse historicus Golo Maun overleden Frankfurt - De bekende Duitse historicus en auteur Gol (Gottfried) Mann, zoon van de wereldberoemde schrijver Th mas Mann, is donderdag op 85-jarige leeftijd overleden. Mat profileerde zich als historicus in 1959 met zijn Duitse Geschil denis van de 19e en 20e Eeuw. In het werk gaf hij ook zijn op de toenmalige Duitse politieke problemen, vooral op de in grondwet vastgelegde hereniging. De wetenschapper werkte 0. mee aan het Duitstalige standaardwerk over de wereldgeschi. denis Propylëen-Weltschichte. Hij doceerde aan verschilled universiteiten. Documenten Whitewater zijn te koop Little Rock - James McDougal, de voormalige zakenpartner van de Amerikaanse president Bill Clinton, verkoopt tweeduizen documenten van de geruchtmakende Whitewater-affaire. De papieren zijn voornamelijk bankafschriften en belastingformu lieren en kosten twee dollar per stuk. McDougal hoopt met opbrengst zijn advocaat te kunnen betalen. FOTO EPA Door Margriet van Lith (anp) Jakarta - De reis van pre mier Lubbers en minister van Buitenlandse Zaken Kooijmans naar Indonesië is door het overhaaste vertrek van de premier wat warriger verlopen dan gepland. Toch hoeft de Nederlandse dele gatie niet ontevreden te zijn over wat er is bereikt. De Indonesiërs hebben Neder landse hulp ingeroepen bij de opbouw van de infractructuur van het land, wat economisch aantrekkelijke perspectieven biedt. En op het terrein van de mensenrechten zei Kooijmans 'kleine, maar niet te onder schatten stappen voorwaarts' te zien. Maar van 'historische banden' tussen de twee landen en een bijbehorende voorkeurs positie is weinig meer te mer ken. „Zolang het woord 'ontwikke lingshulp' niet valt, is in Indo nesië alles bespreekbaar," aldus Kooijmans. Zichtbare vooruit gang zag hij verder op het ge bied van de persvrijheid en de vakbondsrechten. Het accent lag deze reis echter duidelijk op de economische sa menwerking. Of, zoals mensen rechtenactivist Poncke Princen het bij het vertrek van Kooij mans noemde: „Dit was geen officieel bezoek, dit was een handelsmissie." Economisch gezien groeit Indo nesië, net als de rest van Zuid- oost-Azië, in turbo-tempo. De hoofdstad Jakarta bestaat vrij wel alleen nog uit altijd-volle zesbaanswegen, geflankeerd door rijen gloednieuwe of nog in staat van bouw zijnde wol kenkrabbers. De fabrieken le veren een smog die de stad tot de één na ongezondste ter we reld maakt en de banken zijn er zo talrijk, dat hun adressen in de Gouden Gids zestig volle pagina's beslaan. Voor de za kenwereld valt er in deze twaalf miljoen inwoners tellen de stad dus wel iets creatiefs te doen. Dat de Nederlanders daarbij een streepje voor had den, was altijd vanzelfspre kend. Maar in 1992 liet Indonesië we ten geen prijs meer te stellen op ontwikkelingshulp van de ex- kolonisator. De reden was dat die hulp toch voortdurend ge paard ging met 'inmenging in binnenlandse aangelegenheden' zoals de mensenrechten. Sinds dien moest Nederland razend snel een nieuwe positie kiezen om economisch nadeel te voor komen. Om die positie vast te leggen was deze reis van Lub bers en Kooijmans vooral be doeld. In het programma van de twee bezoekende ministers was veel tijd ingeruimd voor bezoeken aan en gesprekken met het Ne derlandse bedrijfsleven. Een en ander leidde in elk geval tot de ondertekening van verschillen de overeenkomsten, zoals een over exportbescherming en een over de samenwerking tussen Kema en de Indonesische ener giebedrijven. Bovendien liet president Suharto weten de Ne derlandse know-how op het ge bied van de infrastructuur graag bij de opbouw van het land te willen inschakelen. Pijnlijk voelbaar tijdens het he le bezoek was echter dat de houding ten opzichte van Ne derland fundamenteel is veran derd. De Indonesische officials meldden wel steeds beleefd dat Nederland vanwege de 'histo rische banden' nog altijd een streepje voor heeft, maar de in het land werkzame zakenlieden zeggen keihard te moeten con curreren met bijvoorbeeld Ja pan en de VS. Volgens P. Evers van de FMO, de financieringsmaatschappij voor ontwikkelingslanden, heeft Nederland veel te lang gewacht met activiteiten ont plooien op de Indonesische markt. Dat heeft zich in 1992 bij het verbreken van de ont wikkelingsrelatie gewroken. Evers: „Vooral de vele inge nieurs- en adviesbureaus waren in een klap het grootste deel van hun inkomsten kwijt, om dat die uit ontwikkelingspro jecten kwamen. De particuliere markt moest dat gat vullen en dat gaat niet zo snel." De Indonesiërs houden vast aan hun nieuwe koers; van hernieu wing van de ontwikkelingsrela tie kan geen sprake zijn en inmenging in interne aangele genheden is uit den boze. Slechts in één kwestie lijken de historische banden tussen de ex-kolonie en het voormalig moederland nog een rol te spe len, en dat is bij de door de Indonesiërs innig gewenste aanwezigheid van koningin Beatrix bij de viering van de vijftigste verjaardag van de on afhankelijkheid in 1995. De In- donesiërs herdenken dan dat de toenmalige vrijheidsstrijders Sukarno en Hatta op 17 augus tus 1945 de Republiek Indone sië uitriepen. Daarna duurde het nog vier jaren van bloedige strijd, bekend onder de naam 'politionele acties', voordat Ne derland bereid was de autono mie over te dragen. De aanwezigheid van de Konin gin in 1995 zou betekenen dat Nederland bereid is te erkennen dat de onafhankelijkheid in fei te in 1945 begon. Daarmee zou er definitief een einde komen aan de laatste resten koloniale 'gevoeligheden' die de relatie tussen de twee landen vaak zo ongemakkelijk heeft gemaakt. Hoe het 'post-koloniale' tijd perk er vervolgens uit gaat zien, en hoe groot de Nederlandse rol dan nog is in de economische bloei van het land, moet later blijken. McDougal was eigenaar van een spaarbank die failliet ginger, voor 120 miljoen gulden aan schulden naliet. Eerder investeeri McDougal samen met Clinton in het mislukte onroerend-goe* project Whitewater. Het onderzoek spitst zich toe op h» faillissement van de spaarbank dat volgens aantijgingen do tussenkomst van de Clintons te lang werd uitgesteld. Leger Israël verwondt acht Palestijnen Hebron - Bij beschietingen door het Israëlische leger zijn gisteren acht Palestijnen gewond geraakt. De militairen open-I den het vuur nadat de Palestijnen met stenen gooiden tijdens een bezoek van de Amerikaanse dominee Jesse Jackson. Jackson sprak in de buurt van de moskee in Hebron waar een joodse kolonist in februari een bloedbad aanrichtte onder Palestijnen. Voor de ongeregeldheden ontstonden kregen Jackson en eenl aantal mensen uit zijn gevolg om de Grot der Aartsvaderen! binnen te gaan om te bidden. De honderden Palestijnen die met I Jackson waren meegekomen mochten echter niet naar binnen.) Jackson besloot buiten te bidden samen met een moslim-voor-1 ganger. Daarop begonnen de rellen. Van onze correspondent - Rome - De beidé1 bondgenoten van verkiezingswinnaar Silvi Berlusconi, de Lega Nord van Umberto Bossi en het Nationaa Verbond van Gianfranco Fini, zijn het gisteren eens gewordel over de nieuwe staatsvorm die Italië moet krijgen. Daarnet] lijkt de weg vrijgemaakt voor de snelle formatie van 1 nieuwe Italiaanse regering onder leiding van Berlusconi. Een paar dagen geleden waren Fini en Bossi nog onverzoenlijl kemphanen. Beiden hadden c°n stembusakkoord gesloten met Silvi Berlusconi dat hun allebei geen windeieren heeft gelegd. Maf onderling waren zij water en vuur en leken hun politieke verlangei volstrekt onverenigbaar. De Lega Nord wil immers een federale sta waarin de gewesten, en dan vooral die in het noorden, een grote mate van autonomie krijgen. Maar het Nationaal Verbond, dat is voortgekomen uit de neofascist sche partij MSI, wil juist een sterke staat en een sterk centraal gezag. Toch stevenen de beide rechtse partijen nu op een compromis af, datl voor beide aanvaardbaar lijkt. De basis daarvoor werd donderdagajj gelegd toen Bossi en Fini elkaar voor het eerst na de verkiezingr* ontmoetten. Gisteren volgde een vergadering van delegaties van de beide partij» waarin de eerste concrete afspraken zijn gemaakt. Het komt al daarbij op neer dat elk van beide partijen de ander zijn zin geeft. DJ nieuwe regering zal daarom een nieuwe grondwet ontwerpen, binnen een jaar aan een volksstemming moet worden onderworpen. In deze wet zal Italië in autonome gewesten worden verdeel». Tegelijkertijd vertegenwoordigt een rechtstreeks gekozen president met grote uitvoerende macht het centrale gezag, in de eerste plaats® het buitenlands en militair beleid. Ook voor Berlusconi is c' aanvaardbaar, want zijn grootste streven is juist om Italië's een gekozen president te worden. Zoals het er nu uitziet zal hij eerst premier worden van het kabinel dat de grondwetshervorming moet doorzetten. Want nu oei»1 bondgenoten tot elkaar zijn gekomen, lijken er weinig hinderpala meer voor een regering-Berlusconi. - (ADVERTENTIE) onze verslaggever ^sterdam - De winkelhuren op toploc periode van economische bloei tot een i-aren opgelopen, zullen in de komeni Redelijker peil terugkeren. Directeur K. Streefkerk van VastNed constateert dat de bordjes 'te huur' in de exclusie ve winkels in nieuwe dure stra len als de PC Hooftstraat in Amsterdam, erop wijzen dat die '31 tegen de buitensporige juren niet meer van de hand ,aan. Een correctie op die prij ken is in gang gezet. In de periode 1987-1991 zijn in je huren fors gestegen. Op som- e plaatsen was zelfs sprake va,; een verdubbeling. In de PC Hooftstraat gingen de prijzen een vijf-, zeshonderd gul- oBi naar duizend gulden per vierkante meter. Dat is voor de winkeliers natuurlijk niet op te brengen." Spreiding Een ander voorbeeld ziet Streefkerk in Maastricht. .Maastricht heeft natuurlijk excellente winkelstraten. Maar een winkelhuur van 2200 gul den per vierkante meter is na tuurlijk buiten proportie. Een huur van ongeveer 1500 gulden Hjkt me meer reëel." VastNed mijdt de locaties, waar de huren te hoog zijn geworden. „We streven naar een evenwich tige spreiding over Nederland. Maar terwijl Maastricht een aantrekkelijke winkelstad is, (ADVERTENTIES) DE NERGENS ANDERS COLLECTIE Op Vestdijk7 komt u voortaan alles tegen wat wonen zo spannend maakt. Zoals deze elegante, solide Zebra lampen. Nu 149,-. Actueel design: Liège, antiek-finish staal, met geperforeerd motief. Bijvoorbeeld voor compact dineren. Tafel 295,-. Stoel 149,-. habitat AMSTERDAM-DEN HAAGROTTERDAM-UTRECHT-EINDHOVEN n "St fc Voor winkel-info: bel 070-36S8 9U li heeft 'n tuin? M00L Dan moet u in april en mei beslist hij ons langskomen Want bij het Hólland Casino Bingo Prijzen Festival staat een wel heel bijzondere Bonus Jackpot op het programma En als-ie wit kunt u zich opmaken voor 'n tuinfeest bij u thuis, hat z'n weerga niet kent Allereerst krijgt u een com plete tuinmeubelset, met alles dr op en d'r aan. Daarnaast "ordt bij u een barbecue af geleverd die tot ver in de volgende eeuw z'n werk doet En, geloof 't of niet u mag bovendien een dag onze kok 'enen, die alles meebrengt "at nodig is om een over heerlijk feestmaal op uw sPlinternieuwe barbecue te h'Teiden. Kom dus snel een kansje wagen. E moet wel 18 jaar of ouder zijn, een geldig legiti matiebewijs meenemen en correct gekleed aan de recep tie verschijnen. Dus liever niet ofschoon 't heel toepasselijk 2ou rijn - in 'n tuinbroek. Op 1 druk ook lid ling-tej Het rd van cl| over 1 loren. I Van 1 ,,„,,„„™,-SCHEVENINGEN WLKENBUfiG ZANDVOORT Hetl vani als F elka wen Dea

de Stem | 1994 | | pagina 4