de Stem %x De jacht is geopend! TEM GEK0 Service Club Aphrodite Ace of Base: het Abba van de jaren '90 De Vierkante Decimeter De lente is hét seizoen om verliefd te worden 'Lang leve de Liefde' is succes Stokslagen voor tiener: marteling of prima idee? Party-time in Breda gehad, I Gratis sexcontact voor vrouwen 06-4366 of 06-4622 Joy Boys escorts Elke dag vanaf 15.00 uur open 24.91 .ƒ31.14 37.36 43.59 49.82 56.05 62.27 -E N HOLLANDSE H£NEL.., 0 (31) Waterfall - Atlantic Ocean 0 7) Ik wil niet dat je liegt - 0 (20) Liefde op het eerste ge zicht - Gerard Joling 0 -) C'est la vie - UB40 0 -) Been a long time - The Fog -) Kiss of life - The Bee Gees Stichting Mega Top 50 pad, aide THUISKONTAKT, hel vrouwen in jouw regio. nu 06-9811 (75cpm) DIREKT apart met vrouwei Vrouwen bel 06-4300, mar nen bellen 06-9757 (75cprr SEXGESPREK direkt apai met 'n meisje. Bel 06-970 (75cpm) PRAAT nu zelf de heets! vrouwen jouw (hotel)bed ii Bel nu 06-9664 (100cpm) mannen bellen voor 1,- p/rt telefoonsex super sex sex direct sexcontact sex plezier voor 2 live sex regiosex 06-971 06-971 06-971 06-963 06- 06-320.325.01 06-320.325.9 GAY Relex-massage v.i 125,- incl. champagra Leuke boys privé v.a. 18 j 076-209935. STEVIGE, tedere jongemal bezoekt dames Tel. 06-52159278 KARIN laat u elke zaterdag avond en zondag onge haast genieten076-221Q51 Escorts with class Bel: 01620-38418 (24 u.) 076-147875. (Ned.) Girls en boys. Escort en privé. 01650-53859. Escort-Massage- Striptease-SM Bredaseweg 75 R'daal Tel. 01650-66481. Bn. Voor toezending pnte betaling kunt u of bankoverschrij- bkaart. Advertenties Isluitend tegen con- _t zijn de prijzen voor uw ■eintje, incf. 17.5% BTW 18.68 lAce ofBace: geen last van sterallures. Door Marjolein Rotsteeg ace of Base had even de choke no dig, maar de hit machine draait in middels op top snelheid. Ruim an derhalfjaar geleden begon de victorie van het Zweedse kwar tet in Denemarken. Een merk waardige U-bocht-constructie om als Zweedse band via Dene marken de wereld te veroveren. „De Zweedse platenmaatschap pijen waren wel enthousiast, maar niet zo enthousiast als wij graag wilden," verklaart Ulf Ekbepg (23). „Het Deense Me ga Records was de enige bui tenlandse maatschappij die we benaderd hadden en het was meteen raak." Zweden ging pas als laatste Eu ropese land overstag. „Aanvan kelijk waren er van 'Wheel of Fortune' slechts 200 exempla ren verkocht," vertelt Ulf. Voor Ulf, bijgenaamd Buddha, was Ace of Base 'alles-of-niets'..Hij werkte eerst als kok op de veer boot tussen zijn woonplaats Gothenburg en het Duitse Kiel. Vervolgens ging hij bij de Tuff Studio's als geluidstechnicus in de leer. Aansluitend woonde hij anderhalfjaar in zijn studio van zo'n acht vierkante meter. Met Jonas Berggren alias Joker werkte hij er aan de toekomsti ge wereldhits. Zijn eigen flat had Ulf onderverhuurd. „Ik moest iedere dag twintig minu ten lopen naar het huis van de familie Berggren om te kunnen douchen." De Berggrens leverden ook de twee zangeressen voor Ace of Base, Jenny en Malin. Ze gaven allebei hun studie tot lerares wegens tijdgebrek op. Jenny (21) moet erg wennen aan haar sterstatus. „In Zweden hebben we Björn Borg en Abba gehad. Opeens ben je zelf een soort van nationale held. Vroe ger dacht ik altijd dat je dan heel volwassen moest.zijn en je nooit meer onzeker zou voelen. Daar klopt dus niks van." Ulf vult haar aan. „Alles is zo snel gegaan, dat we niet eens kunnen overzien wat er alle maal is gebeurd. Ik heb me mis schien tien keer voor tien se conden een ster gevoeld. Ik kreeg kippevel, voelde een kou de windvlaag en het was alweer over." Van sterallures hebben ze dus geen last. Ze worden sinds eni ge tijd wel als echte sterren ge plaagd door de roddelpers. „In een Duits blad las ik dat Malin en ik gaan trouwen," vertelt Ulf. „Er is namelijk een foto waarop we eikaars hand vast houden... Daarvoor had ik in Italië vernomen dat Jenny en ik een kind hebben." „Ik weet van niks, maar ons kind schijnt Chip te heten," gaat Jenny verder. „In Amerika doet het verhaal de ronde dat Malin drie weken geleden bij een auto-ongeluk om het leven is gekomen. Ze zijn waarschijn lijk in de war met één van de producers van Culture Beat." Met de hardnekkige vergelij king met Abba, de meest suc cesvolle Zweedse band aller tij den, kunnen ze niet zitten. Ab ba bestond immers ook uit twee zangeressen en twee songschrij vers/muzikanten. „Als ik een auto zou maken, zou men het de nieuwe Volvo noemen," al dus Jenny. „Dat is het enige Zweedse automerk dat men kent. Met één woord is dan dui delijk waar het om gaat. Het zelfde geldt voor Ace of Base. Verder lijken we totaal niet op Abba. „Wij zijn een broer en zussen en onze muziek is heel anders." Ulf is het niet helemaal met haar eens. „Wij maken ook popmuziek. Waar Abba de mu ziek van de jaren '70 maakte, maken wij die van de jaren '90. Ik vind de vergelijking met Ab ba heel vleiend en ik hoop dat we ook minstens net zo lang meezullen draaien." r HVm Overweldigend 6RY&. rA.r> r zijn soms van die dagen dat het lijkt of alles somber en grauw is. Als ik zo'n typisch Hol- danweeiir landse hemel zie Boeiinn precies wat Frank Da lnercmee bedoelt'. Brerip "J ianneke Houben uit ClVerdeteken'ngdieze akte v°or de Vierkante Deci- Door Angela Copier en Muriel Boll et is lente! Winter jassen en dikke truien maken lang zaam plaats voor t-shirts en dunne bloesjes. De kroegbazen hebben de terrasstoe len afgestoft en hoewel soms bib berend, geniet je van de eerste zonnestralen. De wereld ziet er een stuk mooier uit en ineens heb je oog voor die leuke jongen die al maanden op je school rondloopt of dat mooie meisje dat je nooit eerder is opge vallen. De lente is hét seizoen om verliefd te worden en oude ver- siertrucs van stal te halen. De jacht is geopend! RagAzzi peilde de stemming on derjongeren op de Bredase scho lengemeenschap Tessenderlandt. Birgul, Dennis, Astrid, Barbara, Jacintha, Jan, Marcel en Erick praten over verliefd-zijn en ver sieren. „Je hebt weer zin om rond te kij ken, misschien valt er wel iets te vangen," lacht Barbara. Jacintha is het met haar eens. „Je komt meer mensen tegen en iedereen is vrolijker. Daardoor word je eer der verliefd." Voor Marcel maakt het allemaal niet zo veel uit. „Ik ben het hele jaar vrolijk." Hij legt uit hoe hij het met een meisje aanpakt. „Je moet een beetje gek doen mét je vrienden om de aandacht te trek ken. Als dat lukt, ga je langzaam verder. Stapje voor stapje." „Dan duurt het drie jaar voordat je een keer verkering hebt," re ageert een van de anderen. „Nee hoor. Ik vraag altijd snel verke ring. Als een meisje 'ja' zegt, heb je geluk. Anders ga je gewoon naar een ander," verdedigt Mar cel zich. Hij denkt' er makkelijk over. Mar cel blijkt ook een van de meest ervarenen van het gezelschap te zijn. Heel anders dan Birgul en Jan. Zij zijn veel serieuzer en kunnen zich niet voorstellen dat je zomaar van de een op de ander overstapt. Birgul en Jan hebben nog nooit verkering gehad. Jan wacht liever tot hij wat ouder is en Birgul wil met de liefde wachten totdat ze de ware tegenkomt. Birgul gaat niet vaak uit. Leeftijd genoten komt ze voornamelijk te gen op Turkse feesten en haar broer beschermt haar tegen op dringerige jongens. „Ik heb wel nteter. Anneke kri rijgt zo spoedig moge lijk een cd thuisgestuurd. Ook jij kunt een cd verdienen met een originele bijdrage aan De Vierkante Decimeter. Al wat je hebt te doen is het op pervlak van een vierkante deci meter zo leuk mogelijk invullen. Dat mag met tekeningen, gedich ten, boodschappen, foto's of wat je maar kunt bedenken. Stuur je bijdrage naar Redactie De Stem t.a.v. ragAzzi, postbus 3229, 4800 MB Breda. a et lespakket 'Lang Leve de Liefde' voor scholieren werpt vruchten af. Jongeren die met de lessenserie hebben gewerkt, vrijen vaker veilig dan scholieren die op een andere manier op de geva ren van onveilige seks zijn gewezen. Uit een onderzoek van de universiteit in Maastricht blijkt dat de jongeren die het lesmateriaal van 'Lang Leve de Liefde' kennen meer we ten over aids en geslachts ziekten dan andere scholie ren. Andere punten uit het on derzoek: de jongeren zijn po sitiever gaan denken over veilig vrijen; ze zijn vaker van plan om ook in toekomst condooms te blijven gebrui ken; ze hebben meer zelfver trouwen ontwikkeld om vei lig te gaan vrijen, met andere woorden: ze schamen zich niet om aan hun vriend(in) voor te stellen om met een condoom te vrijen. Nog een laatste feitje: 'Lang Leve de Liefde' heeft de jon geren wel aangezet tot veili ger vrijen maar niet tot méér geslachtsgemeenschap. Het lespakket is uitgegeven door de Stichting tot Bestrij ding van Sexueel Overdraag bare Aandoeningen (SOA) en kreeg vorig jaar een inter nationale prijs voor de video die bij het pakket gebruikt wordt. (Bron: anp) eens oogcontact met een jongen, •maar verder wil ik niets. Ik ben nog te jong. Als ik verliefd ben, hou ik het maar bij dromen. Ik neem nooit verkering, want ik weet zeker dat ik er later spijt van krijg." Alleen Dennis en Astrid hebben nu vaste verkering. Dennis al twee jaar. Hij leerde zijn vriendin op school kennen. Eerst 'haten' ze elkaar zelfs, maar dat is nu an ders. „Het is een tof mens," zegt Dennis. Hij vindt het belangrijk dat zijn vriendin er leuk uitziet, maar volgens Birgul en Astrid maakt het niet veel uit of een jon gen knap is. „Iedereen heeft wel iets moois en iedere jongen heeft iets dat een meisje aantrekt," stel len ze vast. Marcel: „Soms zie je in de super markt een mooie meid en daar loopt dan een sullig type naast. Daar begrijp ik helemaal niets van, ik krijg de neiging tegen die jongen te zeggen „Hé, ga eens op zij dan kan ik erbij." Erick vindt het vaak een nadeel als een meisje heel mooi is. „Dan is er bijna altijd iets mis met haar karakter. Ze is arrogant, ofzo." Het gesprek dreigt uit te monden in een discussie of uiterlijk nu wel of niet belangrijk is, dan lucht Ja cintha haar hart. Ze is al een paar jaar verliefd op dezelfde jongen. „Ik durf hem nooit aan te spre ken. Meestal regelt mijn zusje dat ik met een jongen in contact kom, want zelf heb ik het lef niet," ver telt ze. De'anderen vinden het ook moei lijk om duidelijk te maken dat ze verliefd zijn. Barbara heeft wel eens een brief geschreven aan een jongen waar ze verliefd op was, maar later kreeg ze er spijt van. „Als hij jou niet leuk vindt, sta je voor schut. Maar het geeft me wel een goed gevoel dat ik het ge durfd heb." Wat moetje dan wel doen om verkering te krijgen? Je optutten? Meisjes staan soms uren voor de spiegel, maar de jongens trekken gewoon zomaar iets uit de kast. Het zijn trouwens vooral de jon gens die echt op de versiertoer gaan. Marcel is heel direct. „Ik zeg ge woon tegen een meisje dat ik haar mooi vind. Ik heb wel eens een klap in mijn gezicht gekregen, maar dat hoort erbij. Het is on derdeel van het spel." Jan denkt dat hij een meisje wel aan durft te spreken. „Als ik verliefd zou zijn en ik weet het zeker, dan ga ik er op af." Astrid zegt dat meisjes alleen met carnaval de jacht durven te ope nen, want in die tijd mag alles. Ja cintha: „En in de vakantie durf ik ook op een jongen af te stappen. Dan moet je je kans grijpen." Astrid ergert zich aan stelletjes die de hele dag lopen te flikflooi en. Er wordt een paar op school besproken dat niet van elkaar kan afblijven. Marcel zegt dat hij vroeger altijd naar het 'zoenuur- tje' van de dansles ging. Nu blijft hij liever met zijn vriendin thuis. Hij is een van de weinigen die met zijn vriendin op zijn eigen ka mer mag zitten. Verliefd-zijn kan heel lastig zijn. Astrid laat alles vallen en Erick kan zich niet concentreren. Bar bara voelt zich soms hopeloos en verdrietig en barst om het minste geringste in janken uit. Kun je zien dat iemand verliefd is? Jan: „Ze glunderen en hebben sterretjes in hun ogen." Barbara barst in lachen uit. „Ik heb nog nooit sterretjes in iemands ogen gezien, hoor!" Door Mare de Koninck Hls de Amerikaanse tiener Michael Fay straks in Singapo re zijn zes stoksla gen krijgt, zullen de stukjes vlees uit zijn blote achterwerk in het rond vliegen. Het bloed zal op spatten. Als hij na twee of drie slagen buiten bewustzijn raakt van de pijn, wat veel gestraften overkomt, zal de beul wachten tot Michael weer is bijgebracht om de afranseling voort te zet ten. Levenslang zullen de litte kens zichtbaar blijven. Deze straf staat Michael Fay te wachten nadat hij in Singapore, waar hij tijdelijk met zijn ou ders woont, veroordeeld is we gens vandalisme. Samen met vrienden heeft hij op een wilde avond een aantal auto's bescha digd met grafitti en verkeers borden gestolen. Behalve de in Singapore niet ongebruikelijke stokslagen ('met volle kracht toe te brengen door een expert in vechtsporten') heeft de knaap ook vier maanden cel straf en 4000 gulden boete ge kregen. Volgens zijn moeder is Michael doodsbang voor de naderende lijfstraf en is hij er geestelijk slecht aan toe. Huilend heeft ze bij Singapore's president Ong Teng Cheong een verzoek om clementie ingediend, totnogtoe tevergeefs. Ze heeft de sympa thie van VS-president Clinton, die de straf 'buitensporig' heeft genoemd. Een onaanvaardbare marteling, aldus Clinton. Maar er is in de VS ook een spontane volkse actie op gang gekomen tot steun aan... Singa pore. Politici in Washington hebben duizenden brieven over de kwestie ontvangen, waarvan veruit de meeste bepleiten om óók in Amerika stok- of zweep slagen te gaan inzetten in de strijd tegen vandalisme en an dere vormen van criminaliteit. Ook de krant in Michael Fay's geboorteplaats, de Dayton Dai ly News, krijgt vooral reacties zoals deze: 'Iedereen van wie de auto-antenne wel eens is af gebroken, zal het met me eens zijn dat een pak voor de billen een uitstekend idee is dat onze losgeslagen jeugd weer in het gareel kan brengen'. Bij de ambassade van Singapo re in Washington gaat het al net zo. 'De overgrote meerderheid van de telefoontjes en brieven die wij over de zaak Michael Fay krijgen, geven blijk van groot begrip voor Singapore', verklaart daar ambassade-se cretaris Chin Hock Seng. Hij wijst erop dat de criminaliteit in Singapore dankzij het afschrik wekkende strafrecht slechts een fractie is van die in Amerika. De meeste Amerikaanse kran ten echter protesteren tegen de lijfstraf voor Michael en waar schuwen dat zulke methoden in de VS voor grote spanningen zouden leiden. 'Wij zien al voor ons wat er zou gebeuren als een blanke beul een zwarte veroordeelde er met de stok van langs zou geven. Het zou voor de hele samenle ving de wond van de slavernij weer openrijten', aldus de Was hington Post. ZATERDAG 9 APRIL 1994 DEEL Jacintha en Erick, beiden Inog) vrijgezel: 'Als het mooi weer is kom je meer mensen tegen, iedereen is vrolijker. Dan word je eerder verliefd.foto cor viveen et swingt te weinig in Breda en oms treken. Althans dat vinden Ma- chiel de Boer, Joost Borsten en Jan Verbaant. De Bredanaars hebben daarom de stichting DEA opgericht. Dat staat voor Dance Events Associates. Doel: swingende feesten organiseren in Zuid-Nederland. De eerste DEA-party staat zater dag 16 april op stapel. 'Slippin' Slidinheet het feest dat wordt gehouden in de Viandezaal in Breda (adres: Viandelaan 3). Een party zonder house-muziek ('Daar houden we niet zo van', zegt Machiel) maar met Jazzdan- ce: 'pure' muziek waarin jazz wordt gecombineerd met oude soul, seventies funk en moderne hiphop. De Delftse dj 'The Jazzy Farmer' zorgt voor de muziek, maar om dat het oog ook wat wil zijn er performances van o.a. Bredanaar Frank Marshall ('Son of Fran kenstein'), live-percussionsten en een saxofonist. Verder wordt ontwerpster Marlies Dekkers verwacht met haar modebedrijf 'Undressed' (gespecialiseerd in sexy kleding...) en wordt er gebo- dypaint. Het feest begint om 21.00 en duurt tot 02.00 uur. Omdat DEA dat ook een erg vroege eindtijd vindt, is er daarna nog een after party. Waar en hoe, wordt op het feest bekend gemaakt. De entree voor Slippin' Slidin' bedraagt 20 gulden of 15 gulden in de voorverkoop (bij alle VVV- kantoren) Over de volgende DEA-feesten is nog weinig bekend. „Maar het wordt telkens iets bijzonders," aldus Machiel. 1) Without you - Mariah Ca rey 0 3) I like to move it - Reel 2 real 0 2) Move on baby - Cappella 4) Look who's talking! - Dr. Alban 0 6) Madchen - Lucilectric Q 5) Get away - Maxi (|j) (11) Streets of Philadelphia - Bruce Springsteen O <15) Omen IB-Magic Affair (13) Sweet lullaby - Deep For rest 0 (16) Take me away - Twenty 4 Seven Paul de Leeuw 0 8) Breathe again - Toni Brax ton 0 (10) Right in the night - Jam Spoon 0 (18) Come baby come - K7 0 9) It's alright - East 17 (27) Strani amori - Laura Pau- sini 0 (24) Sleeping in my car - Roxette (37) Rock my heart - Hadda- way 0 -) The most beautiful girl - Love Symbol 0 (12) Whoomp there it is - Tag Team (19) Dry county - Bon Jovi 0 (35) Loser-Beck -) Don't turn around - Ace of Base 0 (38) Jessie - Joshua Kadison (14) Let the beat control your body - 2 unlimited -) World in your hands - Cul ture beat '33 (21) Hobo humpin slobo babe - Whale (36) Ik bel je zomaar even op - Gordon 0 (22) The power of love - Celine Dion (46) No matter what you say - The Flavour 0 (43) Whatta man! - Salt 'n pep- pa (17) Babe - Take That (26) La solitudine - Laura Pau- sini (29) Things can only get better - D:ream (45) Spoonman - Soundgarden ^1 (28) No time 2 waste - T-Spoon (33) Rumours in the city - Ten sharp (49) Plastic dreams - Jaydee 0 (47) De nacht is nog zo lang - Rene de Haap 0 (39) Because of love - Janet Jackson 0 -) Doop - Doop 0 (34) Don't go breaking my he art - Elton John Rupaul 0 -) Het spook van de opera - Henk Poort Joke de Kruijf (25) Forever now - Level 42 0 -) De zon schijnt in m'n cabi ne - Henk Wijngaard SCHRIFTELIJKE REACTIES: REDACTIE DE STEM T.A.V, RAGAZZI, POSTBUS 3229, 4800 MB BREDA. TELEFONISCH: 076-236361

de Stem | 1994 | | pagina 39