L Krajicek verslaat ook Bruguera Crisis bij VW nog groter dan bij PSV Rominger oppermachtig in Ronde van Baskenland pteel Trade B.V.! Balleriiii gebruikt alleen ziin benen Sion heeft clubs voor het uitzoeken UITSLAGEN STANDEN pestuur NeVoBo eist vertrek Derks ^arin Enke geschokt over Stasi-protocol SPORT B2 [houdkundig fker m/v krachtpatser op weg Italiaanse Poulidor te worden PITATIE [int Pers b.v. rSVERVANGEND I Hij heeft zich voorgeno- jffl morgen op de kas- jeien, de kwelgeesten in Ijje'Hel van het Noorden', let peloton te geselen. Franco Ballerini, de als ten bodybuilder met ge prononceerde dijen en luiten uitgeruste kracht patser uit Cantagrillo, is -bloedvorm. Woensdag was hij al de sterkste in Gent-Wevelgem. Maar winnen kon hij wéér niet. SPORTNIEUWS KORT Heus en Witschge tekenen bij Gascoigne acht maanden uitgeschakeld Quique naar Real Madrid Galgenwaard drooggelegd Havelange begunstigd door mafia Jonk en Bergkamp op dreef - jgSTEM ZATERDAG 9 APRIL 1994 fte termijn: klein handelskantoor dat I exporteert. De werkzaam-1 ban uit het invoeren van ge-l e computer en het verzorgt klledige boekhouding. en kennis van de Duitse en I sollicitaties te richten aan: rftelona (anp) - Vijf maan- L«dwongen pauze hebben Sard Krajicek geen kwaad *jaan, Met een sterk Lam en fitte geest meldde -■Hagenaar zich weer op de Ljsbaan. In Barcelona be- hij vrijdag de halve «je. Door winst op Sergi ,1'era, de man die vorig Lin Parijs het belangrijk- graveltoernooi ter wereld teek gaf tijdens het Renault a, gedoteerd met 1,6 miljoen iaden, nog geen set uit handen. '- is het gemalen baksteen niet zijn favoriete ondergrond. Met Santoro, Tsjesnokov en Bru guera kreeg hij tegenstanders van een oplopende moeilijk heidsgraad. Hoewel hij meent nog niet in optimale conditie te verkeren, had Krajicek in alle drie partijen de meeste moeite met de eerste set, die alle een 'verlenging' vergden. In de twee de ging het vervolgens gemakke lijker. Bruguera werd met 7-5 6-3 verslagen. In een uur en 26 minuten raakte het toernooi de lokale favoriet kwijt. Bruguera had vrijdag een moge lijke verklaring voor die statis tieken. Hij voelde zich in de tweede set murw gebeukt door de opslag van Krajicek. „Twee honderd kilometer per uur," ver zuchtte de Spanjaard. „Daar is niets tegen te beginnen." Maar niet alleen bij de spelhervattin gen, ook in de rally's maakte de Nederlander een gretige indruk. Tijd voor zijn base-line-spel werd de Spanjaard niet gegund. Voor Krajicek is het weerzien met het wedstrijdtennis na zo'n lange afwezigheid een genoegen. „Ik heb kunnen ontsnappen en veel nagedacht." Met coach Goetzke aan zijn zijde en met vertrouwensman Troost op af roep beschikbaar. „Ik ben er zeker niet slechter door gaan tennissen." In de halve finale speelt Krajicek tegen Ronald Agenor, de beste termisser van Haiti. Agenor won vrijdag in twee sets van de Itali aan Gaudenzi. De eerste partij gaat zaterdag tussen de Span jaarden Alex Corretja en Carlos Costa. Zij wonnen vrijdag van him landgenoten Arrese en Car- bonell. Corretja schakelde in de eerste ronde favoriet Jim Courier uit. Barcelona. Mannen, 1,6 miljoen gul den. Kwartfinales: Krajicek (Ned/7) - Bruguera (Spa/2) 7-5 6-3, Agenor (Hai) - Gaudenzi (Ita) 7-6 6-3, Cor retja (Spa) - Arrese (Spa) 4-6 6-4 6-3, Carlos Costa (Spa/6) - Carbo- nell (Spa) 6-1 6-3. Amelia Island (VSt). Vrouwen, 800.000 gulden. Derde ronde: Sabatini (Arg/4) - Coetzer (ZAf) 4-6 6-0 6-1, Martinez (Spa/2) - Mesjki (Geo/13) 6-2 6-3, Sanchez (Spa/1) - Courtois (Bel) 6-0 6-2, Davenport (VSt/6) - Kroepova (Tsj) 6-2 6-1, Pierce (Fra/7) - Carls- son (Zwe) 6-2 4-6 6-2, Hack (Dui/10) - Magdalena Maleeva (Bul/8) 7-6 6-4, Rubin (VSt/12) - Langrova (Tsj) 4-6 6-0 6-0. Kwartfi nales: Davenport - Martinez 4-6 6-4 7-6, Sabatini - Pierce 6-4 6-3. Tokyo. Mannen, 2 miljoen gulden. Derde ronde: Gilbert (VSt/6) - Va- cek (Tsj/12) 7-6 6-7 6-3. Kwartfina les: Sampras (VSt/1) - Rafter (Aus/7) 6-1 5-7 6-1, Chang (VSt/2) - Wheaton (VSt) 7-6 6-3, Holm (Zwe/Il) - Lend! (VSt/4) 5-7 6-1 6-2, Becker (Dui/3) - Gilbert (VSt/6) 6-3 6-0. Tokyo. Vrouwen, 300.000 gulden. Halve finales: Frazier (VSt/4) - Ap pelmans (Bel/2) 7-5 6-2. 15 4940 AE I v Iksveer. la.. Ppptprs in (Tpnt-Wpvplopm pn s schriftelijk, vooizien van fevante informatie te richten Hoofdredactie van fts Dagblad/ luwsblad. t.a.v. de heer "uyckx. Postbus 235, 's-Hertogenbosch. ire informatie kunt u et de Chefs Nieuwsdienst, rJ. van Rijsingen f7252) of de heer 1(073-157254). Ifster van drie dagbladen in fn- en Oost-Brabant. Je regionale dagbladen- Jinatie van Nederland in |e en bereik. Daarnaast rot- lk nog zo'n één miljoen huis buis bladen van de pensen, int Peis vormt een onder aan de dagbladengroep >JU, de Verenigde andse Uitgeversbedrijven. tot acceptatie, proces- en lam, dat momenteel uit 9 personen Ithousiaste, ervaren medewerkers. Intie zal een jaarkontrakt worden Ireenkomst zal worden omgezet in I van nat-chemische methoden ■crocoulometrie; alysetechnieken; parameters met betrekking tot peid, waaronder het coördineren Ihe richting; edrijf; antie zal een tijdelijk dienstverband fan twee kollega's. In een later ld. an nat-chemische methoden en Plicrocoulometrie; iting; 2-ploegen systeem; ATM et verschijnen van deze advertentie fen onze verslaggever Jean Parijs - Franco Ballerini is een jtboren aanvaller. Hij beukt het Eilst op de pedalen, zonder dat hj er bij nadenkt. Hij is geen tacticus, Geen rekenmeester, üj ramt in de wind en op de Laat het peloton afzien. Siancarlo Ferretti, de 53-jarige Italiaanse 'kampioenenmaker' in ploegleider van de succesvolle GB-MG-formatie, stelde er geen prijs op Ballerini voor zijn ploeg te behouden. „Franco is een renner," zegt hij, „ie mand die altijd mee is, maar zelden of nooit wint. Hij rijdt zelfs tegen zijn eigen ploeg, in Gent-Wevelgem vorig aar. Hij laat zich heel gemakke lijk in de luren leggen. Op zo iemand kan ik toch niet mijn taktiek afstemmen." Sinds de Parijs-Roubaix van vo rig jaar, toen Ballerini op zo'n schlemielige manier verloor, is zijn populariteit bij de Tifosi igen. De bijna-winnaar, de die hoge verwachtingen wekt, maar het meestal net niet kaalt, mag zich dikwijls in de sympathie van de massa koeste- Getuige de legendarische kaymond Poulidor ('Poupou') in ■Frankrijk. De 'eeuwige tweede', ||e vele malen populairder was 'e renners die hem versloe- o Ballerini is op weg de inse versie van 'Poupou' te Hij verbruikt op een roekeloze manier zijn energie en ■meestal profiteren anderen er- I®. 'Met Ballerini in een ont- pró raee zijn' is de wens- ""li van veel renners. Woens- op weg naar Wevelgem ■wam de Belg Wilfried Peeters I11 de slotkilometers geen mo- |°®t aan de leiding, Hij liet Franco Ballerini laat tijdens de Ronde van Vlaanderen bij de doortocht in Brakel het pe loton weer eens kreunen. FOTOTONNYSTROUKEN Ballerini maar zwoegen in de wind, om hem tenslotte nipt te verslaan. Af en toe ervaart de in Florence geboren Toscaan deze gang van zaken in het peloton als onrecht. „Mijn grootste fout is dat ik ooit wielrenner ben geworden," ver telde hij vorig jaar na afloop van Parijs-Roubaix, toen hij de wan hoop nabij was. De wijze waarop renners naar de verlossende fi nish rijden, heeft veel weg van de opvoering van de opera 'List en bedrog'. Ballerini is in dit spektakelstuk geen hoofdrolspe ler. Hij mist nu eenmaal de gave van het maskeren van zijn top conditie. Hij is geen acteur. Argeloosheid In de Ronde van Vlaanderen bonkte hij op kop over de hellin gen. In Gent-Wevelgem precies zo. En iedereen maar afzien aan zijn achterwiel. Terwijl het in het peloton een goede gewoonte is dat wie zich écht sterk voelt, rare gezichten begint te trekken, om bij anderen de indruk te wekken, dat hij erdoor zit. Om vervolgens verraderlijk toe te slaan. Ballerini is morgen in 'zijn' Hel wéér favoriet. Mocht hij onverhoopt winnen, dan is hij twee keer sterker geweest dan de rest. Want anders wordt hij ze ker weer 'geflikt' en maken an deren gebruik van zijn grenzelo ze argeloosheid. In zijn negende profseizoen heeft de wereldrenner Ballerini nog slechts elf overwinningen achter zijn naam staan. Hij finishte talloze keren als tweede. Achter Johan Museeuw in Dwars door België, achter Edwig van Hooydonck in de Brabantse Pijl, achter Wilfried Peeters in Gent-Wevelgem en achter Gilbert Duclos-Lassalle in Parijs-Roubaix. Franco Ballerini is de zoon van een botenbouwer uit Florence. Later begon zijn vader een car- rosseriebedrijf. Franco was aan vankelijk motorcrosser. Toen hij in 1986 bij Magniflex beroeps renner werd, verkocht zijn vader de crossmotor. Franco was veel te dik en moest kilo's overtollig gewicht eraf trainen. In zijn tweede seizoen won hij zijn eerste profwedstrijd, de las tige semi-klassieker, de Drie Valleien rond Varese. Zijn suc cesjaar werd 1990 toen hij in het najaar bij Del Tongo Parijs- Brussel, de Grote Prijs van Ame rika en de Ronde van Piémonte won. Hij is een harde kerel, die 's zomers ver terug valt omdat hij, evenals Tony Rominger vroeger, geplaagd wordt door hooikoorts. In december vorig jaar nam Bal lerini deel aan een mountainbi ke-wedstrijd in Florence ten ba te van gehandicapte kinderen. Een druiventak kwam in zijn achterwiel. Hij sloeg over de kop en brak zijn linkerbeen. Zijn been werd een maand lang in het gips gezet, waardoor hij pas op twee januari van dit jaar de training kon hervatten. Hij kwam weer snel in vorm, getuige zijn recente hoofdrol in de Ronde van Vlaanderen en in Gent-Wevelgem. Ballerini is morgen met Johan Museeuw de grote favoriet bij de bookma kers. Andere kanshebbers op de kasseien zijn Olaf Ludwig en Gilbert Duclos-Lassalle. Favoriet De 'Hel' lag er gisteren op som mige plaatsen slecht bij. Adri van der Poel, die het parcours 75 kilometer verkende: „Vooral de eerste kilometer in het Bos van Wallers is heel slecht. Bovendien waait de wind tegen." De slechte prestaties van de Ne derlanders in de klassiekers heb ben van der Poel (vorig jaar vijfde) niet ontmoedigd. „Condi tioneel ben ik in staat met de besten naar Roubaix te rijden," meent hij. Ook voor Van der Poel is Ballerini de grote favo riet. „Die man vliegt momenteel over de weg." Ballerini: „Ik zal ze op de kas seien er allemaal af rijden. Ik moet alleen aankomen, anders kan ik toch niet winnen." loerden (anp) - Het bestuur I de volleybalbond (Ne- I,0?0' jjseft vrijdag het ver- I geëist van Frans Derks, J «afnemend voorzitter van •Wietop, wegens oncolle- gedrag. Oorzaak van de ls een vertrouwenscri- s tesen het hoofdbestuur I ™e?teur van de NeVobo ti/? en Derks ander- solliciteert. "^-voetbalscheidsrechter, vpiw - man a°hter de Bredase naging Brevok, keerde zich «open maanden steeds CTk? tegen de in de ogen ij, e oond noodzakelijke be- aanpak van het Ne- iopvolleybal. en gekozen voor een eenduidige en professionele ex ploitatie van de belangrijkste NeVoBo-activiteiten," lichtte bondsvoorzitter Herman van Zwieten toe. „De coördinatie hiervan is in handen gegeven van het sportmarketingbureau Dorna, in nauwe samenwerkign met de NeVoBo. We denken dat we alleen door deze werkwijze een gunstig klimaat kunnen scheppen voor de continuïteit van het Nederlandse topvolley- bal." „Als deze aanpak, om welke re den dan ook, op cruciale posities in de bondsorganisatie wordt te gengewerkt, ondermijnt dat de toekomstmogelijkheden van bij voorbeeld de nationale teams. Dat is onaanvaardbaar en dat kunnen wij ons in de huidige Sit??e vo,°rmalige Karin l topschaatsster vffidao ^"Richter heeft op i| §eschokt gereageerd Prow zo§enoemde Stasi- dat zo'jWaaru't zou Wijken arts u ?r haar vroegere bemerk "Jet verboden Werd u erkende middelen gfote tn0^5gestoornd voor de ct°ernooien. ,Als hgj- "e oiunilnr Is' distantieer ik 'e"riek. Dip van de mens lood," ?p: J",3" 's voor mij dan iat ze was voor de tv, na- - geconfronteerd met een vertrouwelijke notitie uit haar medisch dossier. Daarin stond onder meer dat Enke „in het gezicht mannelijke trekken begon te vertonen". Haar reac tie: „Toch heb ik nooit het ge voel gehad, dat ik werd gedro geerd." Volgens het rapport werd Enke behandeld met aanzienlijke hoe veelheden testosteron. Ook kreeg ze injecties met epitestosteron om de verhouding tussen deze twee lichaamseigen hormonen niet te veel te verstoren. Enke kreeg in de uitzending te lefonisch steun van Georg Otto, de vader van oud-zwemster Fairplay op weg naar de 0-1. WV'er Van der Meer komt te laat. situatie niet veroorloven," zei Van Zwieten. De NeVoBo-praeses vindt het de hoogste tijd worden dat „de neu zen dezelfde kant op gaan wij zen". Die kans werd deze week wel erg klein. De verschillen van inzicht tussen Derks, nooit te beroerd de publiciteit te zoeken met kernachtige uitspraken, en zijn collega's escaleerden dins dag tijdens een vergadering. Voor Van Zwieten was de maat daarmee vol. Derks is sinds vorig jaar waar nemend voorzitter van de sector top, waarin hij in de loop van het seizoen '91-'92 zitting nam. De voormalig toparbiter is bo vendien voorzitter van de belan genvereniging van de eredivisie clubs (VTV). In die functie blijft hij volgens Van Zwieten gewoon gesprekspartner van de NeVoBo. Venlo (anp) - PSV komt in de buurt van kwalificatie voor Europees voetbal, VW na dert de na-competitie om te vechten tegen degradatie. Het was de voornaamste conclu sie vrijdagavond in Venlo van een duel, dat veel weg had van dat tussen een lamme en een blinde. PSV won ten min ste nog, 3-0. Het gaat, om het voorzichtig uit te drukken, niet best met het elftal van trainer Körver. VW won op 12 december, uit bij RKC, voor de laatste keer. Het laatste doelpunt werd op 19 fe bruari gemaakt. Topschutter Graef staat er met een blessure aan de enkel al een tijdje naast. Na de winterstop zijn slechts drie punten veroverd. In het elf tal van trainer Körver waren aanvankelijk twee spelers van de partij (Laros/3, Janfada/1), die deze competitie al eens scoorden. PSV kwam ook niet naar Venlo met cijfers om te juichen. De laatste overwinning in een uit wedstrijd dateerde alweer van 15 januari, 4-0 bij Go Ahead Eagles. Daarvóór wonnen de Eindhovense sukkelaars in den vreemde overigens slechts van Cambuur, Groningen en Utrecht. Niets wees er aanvankelijk nu ook op, dat in de stand van 0-0 enige verandering zou komen. Voor rust deden de ploegen bei de slechts twee keer een poging op doel te schieten. In het spel van PSV viel geen lijn te ontdekken. De meeste spelers deden maar wat, acties werden lukraak uitgevoerd. Het is bijna een wonder dat de aangekondig de ontslagaanvraag van veertien spelers qua resultaat niet tot meer schade heeft geleid dan de twee verliespunten tot nu toe. VW - PSV 0-3 (0-0) 57. Playfair 0-1, 59. Hoekstra 0-2, 81. Numan 0-3. Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschouwers: 7.000. WV: Roox; Janfada (72. Driessen), Hanssen, Van der Meer en Teeuwen; Smits, Van Leenders (80. Vincent) en Derix; Hasselbaink, Oestreich en Laros. PSV: Van Breukelen; Van Tiggelen, Koeman, Van der Gaag en Heintze; Van Aerle, Linskens, Numan en Van Mol; Hoekstra en Playfair (86. Thor- ninger). Ajax Feyenoord PSV Roda JC Vitesse FC Twente NAC Willem II MVV Sparta Go Ahead E. FC Utrecht Volendam Heerenveen VVV FC Gron. RKC Cambuur Stand 27 22 2 28 15 11 29 14 10 28 15 5 28 15 3 28 12 9 28 13 28 12 29 10 8 28 10 29 10 29 9 6 28 10 3 28 7 9 29 6 9 28 6 6 28 4 7 28 4 6 3 46 2 41 5 38 8 35 10 33 7 33 8 33 10 30 11 28 11 27 13 26 14 24 15 23 12 23 14 21 16 18 17 15 18 14 72- 19 48- 21 49- 27 48- 28 57- 32 46- 31 52- 40 42- 35 39- 48 47- 47 39- 44 35- 55 37- 46 26- 50 23- 53 31- 57 28- 55 22- 53 Kristin Otto, zesvoudig Olym pisch kampioene. Otto wil de onderste steen boven hebben. „En als blijkt dat ook Kristin passief op een dopingprogram- ma is gezet, dan is er sprake van een strafbaar feit." Oud-zwemmer Rainer Hoppe, die bekende dat hij in 1989 als kaderlid met het befaamde DDR-preparaat turinabol in de bagage naar het ek voor junioren werd afgevaardigd, was ook dui delijk. „Waarom draaien alle sporters toch steeds om de hete brei heen? Ze moeten gewoon zeggen dat die bewuste artsen zwijnen zijn." Azpeitia (anp) - De Ronde van Baskenland is voor de derde keer op rij gewonnen door de oppermachtige Zwitser Tony Rominger. Geen enkele Nederlandse wiel renner heeft de ronde weten te volbrengen. Als laatste zette Erik Dekker, ritwinnaar en lei der van de eerste dag, de fiets op het dak van de volgauto en liet zich verder rijden. Dekker gaf er vrijdag in de stromende regen na 75 kilome ter de brui aan, in gezelschap van de Mexicaan Raul Alcala. Eerder waren de Spanjaarden Cubino en Mikel Zarrabeitia al afgestapt. Ook de Italiaan Da- vide Cassani, die de vierde etappe won, zag een nieuwe huldiging niet zitten. Rominger, al de beste in Parijs- Nice, viel vrijdagavond als tijdrijder niet bij te benen. Van de nog resterende concurrenten deed de Rus Jevgeni Berzin, die Rominger in de 'rit naar de zon' op deze specialiteit was voorgebleven, de dapperste po ging. Hij strandde op 22 secon den van de Zwitserse winnaar en werd ook tweede in het eindklassement. De Italianen Claudio Chiappucci en Fran cesco Casagrande gaven min der dan een minuut toe en bezetten in de eindrangschik king respectievelijk de derde en vierde plaats. De Grote Prijs Pino Cerami was, om de score van het voor seizoen boven de 50 procent te houden, wel weer voor de Itali anen. Michel Bartoli en Luca Scinto breiden vrijdag weer een stukje aan de ongekende zegereeks. De 23-jarige Bartoli was, na winst in de Brabantse Pijl, in Wasmuel aan zijn twee de succes van dit jaar toe. Hij versloeg zijn medevluchter Scinto in de eindsprint. Het tweetal had ruim een mi nuut voorsprong op een achter volgend groepje, waarvan Sil vio Martinello (Ita) de spurt won. De Belg Pierre Hérinne was de snelste van het peloton, dat om de zesde plaats streed. De Nederlander Raymond Me- ijs finishte als tiende. Erik Hoevenaars uit Gilze bezette bij de amateurs de elfde plaats. Azpeitia. Ronde van Baskenland. Vijfde en laatste etappe, eerste gedeelte, Vera de Bidasoa - Azpei tia: 1. Sagasti (Spa) 121 km in 3.20.59, 2. Elli (Ita) 1.10, 3. Pillon (Fra), 4. Jalabert (Fra) 1.44, 5. Saligari (Ita), 6. Olano (Spa), 7. Chiappucci (Ita), 8. Hamburger (Den), 9. Rebellin (Ita), 10. Van de Laer (Bel). Tweede gedeelte, Az peitia - Azpeitia, individuele tijdrit: 1. Rominger 8,3 km in 13.29, 2. Berzin (Rus) 0.22, 3. Casagrande (Ita) 0.48, 4. Chiap pucci 0.50, 5. Elli 0.51, 6. Bobrik (Rus) 1.18, 7. Escartin (Spa) 1.20, 8. Gelfi (Ita) 1.23, 9. Rebellin 1.36, 10. Ekimov 1.40. Eindklassement: 1. Rominger 23.15.04, 2. Berzin 0.44, 3. Chiap pucci 0.58, 4. Casagrande 1.36, 5. Dufaux (Zwi) 2.07, 6. Gelfi 2.13, 7. Jalabert 2.21, 8. Escartin 2.28, 9. Bölts (Dui), 10. Bobrik 2.36. Wasmuel. Grand Prix Cerami. 1. Bartoli (Ita) 186,4 km in 4.33.28 (40,067 km/uur), 2. Scinto (Ita), 3. Martinello (Ita) 1.06, 4. Leysen (Bel), 5. Dernies (Bel), 6. Hérinne (Bel) 2.10, 7. Bettin (Ita), 8. Neljoe- bin (Rus), 9. Citracca (Ita), 10. Meijs (Ned). Van onze verslaggever Roosendaal - Romano Sion heeft de clubs momenteel voor het uitzoeken. Drie ploegen uit de eredivisie, eentje uit de eerste divisie en een Belgische vereniging hebben zich al gemeld bij de even snelle als grillige linkerspits van RBC. „Met een gerenommeerde ere divisieclub zijn we al erg ver," zegt Sion's adviseur Ad Gruensven. „Donderdag heb ben we een volgende bespre king. Volgens hen kan Roma no wanneer hij deze voet ver der gaat, binnen anderhalf jaar wedijveren met de vijf beste linkerspitsen van Neder land." Sion was het afgelopen door FC Dordrecht uitgeleend aan RBC. Na een moeizaam begin, speelt de Amsterdammer de laatste weken opvallend goed. Desondanks durfde RBC het niet aan om voor 1 april ge bruik te maken van de optie tot koop. FC Dordrecht vraagt 150.000 voor de speler. RBC zei niet van Sion af te willen, maar wilde meer be denktijd. Het niet lichten van de optie betekende wel dat andere clubs zich bij Dord recht konden melden voor Sion. Gruensven: „Ik heb in middels begrepen dat RBC Sion wel weer wil kopen, maar gezien de bedragen die vanuit de eredivisie zijn gebo den, denk ik niet dat het een kans maakt." Sion's voetbalcapaciteiten staan buiten kijf. Zijn gedra gingen binnen en buiten het veld schrokken in het verleden echter veel clubs af. RBC durfde het avontuur met Sion aan en volgens Gruensven, die zich opgeworpen heeft als de onbezoldigde peetvader van de Amsterdammer, is zijn pu pil inmiddels een aardig eind op de goede weg. „In een ge sprek met het bestuur van de geïnteresseerde eredivisie club is zijn verleden uitge breid aan de orde geweest en Romano heeft hen helder uit gelegd waarom hij in verleden fout heeft gehandeld en waar om het nu goed gaat," aldus Gruensven. Vanavond hebben Gruensven en Sion na afloop van de wed strijd Fortuna Sittard-RBC een gesprek met de geïnteres seerde Belgische club. Rotterdam - Ruud Heus heeft vrijdag overeenstemming bereikt over verlenging van zijn contract bij Feyenoord. De verdediger tekende voor twee jaar bij. Rob Witschge koos voor een nog langer verblijf bij de landskampioen. De international kwam een nieuwe verbintenis overeen die loopt tot het einde van het seizoen '96/'97. Rome - Paul Gascoigne is door een donderdag opgelopen beenbreuk zeker zeven tot acht maanden uitgeschakeld. Dat is de diagnose van clubarts Claudio Bartolini van Lazio Roma. 'Gazza' vloog gisteren terug naar Londen, waar een operatie volgt. Volgens de arts is het rechter scheenbeen van de 26-jarige middenvelder gebroken. Madrid (anp) - Real Madrid heeft de 29-jarige Quique Sanchez Flores overgenomen van Valencia. De vleugelverdediger werd door bondscoach Luis Suarez bij de nationale selectie gehaald. De aankoop van Quique, die voor twee jaar zal tekenen, was de uitdrukkelijke wens van Jorge Valdano, zo goed als zeker nieuwe de trainer van de koninklijke. De kans dat Guus Hiddink ook volgend seizoen nog bij Valencia werkzaam is, is weer iets groter geworden. De onderhandelingen van voorzitter Paco Roig, die de ontslagen Nederlander terug haalde, met Tele Santana zijn op niets uitgelopen door de exorbitante financiële eisen van de Braziliaan. Overigens wordt bij Valencia ook de naam van Uli Stielike nog genoemd. Volgens het secretariaat van de club zijn via een tussenpersoon Jürgen Klinsmann (Monaco) en Luc Nilis (Anderlecht) als mogelijke versterkingen aangeboden. Utrecht - Naar aanleiding van de ongeregeldheden na afloop van het duel FC Utrecht-Roda JC (1-1) heeft het bestuur van de Utrechtse vereniging in overleg met de politie besloten tot drooglegging van de Galgenwaard. De komende tijd mag er in het stadion nergens meer alcoholhoudende drank worden ver kocht. Rio de Janeiro - Joao Havelange is opnieuw in opspraak geraakt. De president van de wereldvoetbalfederatie (FIFA) zou zijn begunstigd door de Braziliaanse mafia. De officier van justitie in Rio de Janeiro heeft een onderzoek gelast. Havelange, die in juni lijkt te worden herkozen als eerste man van de FTFA, was in 1990 één van de eregasten bij het befaamde carnaval van Rio. De loge van waaruit hij het sambadefilé volgde, was gefinancierd uit inkomsten van de clandestiene loterij in Rio. Kosten circa 35.000 gulden. Milaan - Wim Jonk en Dennis Bergkamp bezorgden Internazio- nale eindelijk weer eens een overwinning. De thuiswedstrijd tegen het al gedegradeerde Lecce eindigde in 4-1. Jonk maakte twee doelpunten, Bergkamp één, uit een strafschop. BASKETBAL Den Bosch. NK play-offs man nen. Halve finales (best-of-five), vijfde wedstrijd: EBBC-Haarlem 86-75 (45-37). Eindstand: 3-2. Fi nale: EBBC-Weert. BOKSEN Tampere. GeeBee-toernooi. -63,5 kg, kwartfinale: Amine (Ned) wint op punten (12-5) van Robleh (Zwe). -75 kg, kwartfinale: Lilja (Fin) wint op punten (12-11) van Marce (Ned). BOWLING Wenen. Europa Cup individueel, eerste dag. Vrouwen: 1. Van den Boogaart (Ned) 2227 pins, 2. Larsson (Zwe) 2198, 3. Jacobs (ZAf) 2117. Man nen: 1. Buck (GBr) 2771, 2. Ku- osaari (Fin) 2654, 3. Svensson (Zwe) 2667, 17. Thienpondt (Ned) 2356. DAMMEN Huissen. NK mannen. Twaalfde ronde: Kos - Van Aal ten 1-1, Arjan van Leeuwen - Clerc 1-1, Van der Zee - Gerard Jansen 1-1, Meijer - Cock van Leeuwen 1-1, Wesselink - Thijs- sen 1-1, Hoopman - Hans Jansen 1-1, Scholma - Krajenbrink 0-2. Stand: 1. Clerc en Hans Jansen 15, 3. Van Aalten en Meijer 14, 5. Gerard Jansen, Krajenbrink, Cock van Leeuwen en Van der Zee 13, 9. Arjan van Leeuwen 12, 10. Scholma 11, 11. Thijssen en Wesselink 10, 13. Kos 8, 14. Hoopman 7. GOLF Augusta (Georgia), US Masters: Stand na eerste ronde: 1. Mize (VSt) 68 slagen, 2. Allem (ZAf), Kite (VSt) 69, 4. Floyd (VSt), Ballesteros (Spa), Lehman (VSt), Singh (Fij), Watson (VSt), Nor- man (Aus) 70. VOETBAL Duitsland. Borussia Dortmund- FC Köln 2-1, VfB Leipzig-FC Nü- rnberg 0-2. Stand: Bayern München 29-37, Borussia Dortmund 30-34, Ein- tracht Frankfurt 29-33, Leverku- sen 29-33, FC Kaiserslautern 29-33, Karlsruher SC 29-33, MSV Duisburg 29-33, Hamburger SV 29-32, FC Köln 30-32. België. Anderlecht-Standard Luik 0-0. IJSHOCKEY Kopenhagen. Wk voor B-landen, tweede dag. Polen-Nederland 6-4 (0-2 2-1 2-3). 2. Mirosla 1-0, 18. Takazc 2-0, 30. Speel 2-1, 34. Livingston 2-2, 32. Cholewa 3-2, 42. Takazc 4-2, 48. Eimers 4-3, 56. Steblekic 5-3, 57. Versteeg 5-4, 59. Cholewa 6-4. Letland-China 22-0 (8-0 7-0 7-0), Japan-Zwitserland 3-10 (1-1 2-3 0-6). Stand: 1. Letland 2-4 (34-0), 2. Zwitserland 2-4 (30-4), 3. Polen 2-4 (12-5), 4. Denemarken 1-2 (5-3), 5. Roemenië 1-0 (3-5), 6. Nederland 2-0 (7-11), 7. Japan 2-0 (4-16), 8. China 2-0 (1-42).

de Stem | 1994 | | pagina 11