Ciller krijgt vertrouwen Turken Onze Top 5 van deze week. O cd Nïeu voor Jard Nederlanders waarschijnlijk door opstandige stam ontvoerd in Jemen Protest in Gazastrook Pas 47 zetels vergeven in Oekraïne Balladurs gezag brokkelt steeds verder af Rabobai 1.99 2.39 1.49 1.99 9.90 Turkse verkiezingen leggen maatschappelijke tegenstellingen bloot DE STEM BUITENLAND Moord leerling schokt Britten Moslims nodigen Serviërs uit voor federatie Omstreden jeugdloonplan ingetrokken door Franse premier Konrad Raiser: oorlogspreventie taak van kerken BUITENLAND KORT PESTEM O Uit de bedieningsafdeling: Yorkham, 100 gram Grasboter, pakje 250 gram ©Uit de diepvries: Ch Aardappelkroketjesik95j of -wafeltjes i2rl0f, zak 450 gram O John West Fancy Pink zalm, blikje 213 gram J2&-T ©01 Zaanlander mild kaas 48+, vers van 't mes <3kilo JUrOCT 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Werk neem Malaise in auto-industr treft Polynoi Dutch Telei Group failli DINSDAG 29 MAART 1994 A4 Den Haag (anp) - Drie mede werkers van TNO in Delft zijn in Jemen ontvoerd. Het drietal werkt in Jemen aan een drinkwaterproject. De Nederlanders keerden vrij dag niet terug in de hoofdstad van Jemen, Sana. De ontvoer ders hebben nog geen eisen ge steld. Wel zijn 'op het hoogste niveau' contacten gelegd, waar uit blijkt dat het drietal goed behandeld wordt. Collega's van het drietal alar meerden vrijdag de Nederlandse ambassade. De drie TNO'ers werken volgens een woordvoer der van het ministerie van Bui tenlandse Zaken aan het Sources of Sana Water Supplie, een Je- menitisch project dat onder an dere wordt gesteund met ont wikkelingsgeld uit Nederland. De ontvoerde mannen zijn ing. W. Elderhorst, dr. G.F.J. Jeuris- sen en ing. J. van der Gun. De eerste twee wonen in Jemen en werken full-time aan het water project. De derde was namens TNO op bezoek voor een perio dieke controle. Het vermoeden bestaat dat de Jihm-stam verantwoordelijk is voor de ontvoering. Deze stam gijzelde vorig jaar november een Amerikaanse diplomaat, die na enkele dagen werd vrijgelaten omdat de overheid op de eisen van de ontvoerders was inge gaan. „Als bepaalde stammen iets van de overheid gedaan willen heb ben, gebeuren dit soort dingen," zegt een woordvoerder van Ont wikkelingssamenwerking. „Over het algemeen zijn dit soort gijze lingen niet gewelddadig. Het is een pressiemiddel." Hoe de ont voering heeft plaatsgevonden, is niet bekend. De ontvoerders hebben nog geen contact opge nomen met de autoriteiten. Volgens Buitenlandse Zaken be vinden zich tussen de 100 en 200 Nederlanders in Jemen. Het gaat vooral om ontwikkelingswer kers. In het land zijn waar schijnlijk geen Nederlanders op vakantie. Dat heeft voorzitter Couvreur van de ANVR, de koe pel van reisorganisatoren, giste ren meegedeeld. Het Overlegplatform Reisadvie zen, waarin onder meer Buiten landse Zaken en de ANVR zijn vertegenwoordigd, bracht eind februari een negatief reisadvies voor Jemen naar buiten. De ge organiseerde reizen naar dat land zijn toen meteen gestaakt. Aanleiding voor het negatieve reisadvies was het uitbreken van schermutselingen tussen ver schillende legereenheden. Door Aad Luymes (anp) Den Haag - Tegen alle verwachtingen in is de partij van de Turkse premier Tansu bij de gemeenteraadsverkie zingen landelijk gezien als dé overwinnaar uit de bus gekomen. Een duidelijk bewijs dat het merendeel van de bevolking haar harde beleid ten aanzien van opstandige Koerden steunt. Dit ondanks de economische ma laise waarin het land verkeert. „De verrassing van Ciller," kop te gisteren het dagblad Hurriyet dan ook, dat vorige week nog voorspelde dat haar Partij van het Rechte Pad (DYP) hooguit op de vierde plaats zou komen. Volgens voorlopige uitslagen be haalt de DYP 23 procent van de stemmen, gevolgd door de oppo sitionele Moederlandpartij met 21 procent en de islamitische Welvaartspartij (17 procent). De Sociaaldemocratische Volkspar tij (SHP) die met de DYP een coalitieregering vormt, behaalde slechts 12 procent. Het was voor het eerst dat Ciller Van onze correspondent Londen - Britse ouders hebben geschokt gereageerd op de gru welijke moord op een 12-jarige leerling en de verwonding, van twee andere tijdens de les aan een middelbare school in het Noordengelse Middlesbrough. De klas werd gisterochtend in gijzeling genomen door een ge maskerde man. Hij stuurde de leraar onder bedreiging weg en viel vervolgens willekeurige kin deren aan. Het drama voltrok zich tijdens het eerste lesuur op Hall Gart School in Middlesbrough, ten noorden van Huil. Volgens de eerste getuigenissen van leerlin gen drong de onbekende man het klaslokaal op de tweede verdie ping binnen, vlak voor het einde van het uur wiskunde. De man was gewapend met een pistool en een mes en bedreigde de kin deren. Een scholier vertelde dat de man alle 25 leerlingen sommeeerde tegen de muur te gaan staan. Naar verluidt begonnen enige meisjes te gillen en raakte de gijzelnemer in paniek. Een meis je van twaalf werd in het hart gestoken en stierf ter plaatse. Twee anderen werden geraakt in de rug en de armen. De dader werd overmeesterd door twee andere leraren en door hen in bedwang gehouden tot de politie hem arresteerde. Over het motief van zijn daad is nog niets bekend. Het zou gaan om een 29-jarige inwoner van Middles brough. meedeed aan verkiezingen, na dat ze vorig jaar Suleyman De- mirel was opgevolgd als partij leider en premier. Demirel werd president. Hoewel de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen geen gevolgen heeft voor de ze telverdeling in het nationale parlement, werd de stemmenslag algemeen gezien als een referen dum waarin het vertrouwen in haar werd uitgesproken. Cillers slogan 'een stem voor de DYP is een kogel voor de Koer dische Arbeiderspartij (PKK)' heeft blijkbaar velen die de voortdurende oorlog in Oost- Turkije beu zijn op het laatste moment over de streep getrok ken. Dit ondanks commentato ren die waarschuwden dat de regering hervormingsprogram ma's en prijsverhogingen door voert, zodra de verkiezingen voorbij zijn. Hoewel de eerste vrouwelijke premier van Turkije landelijk gezien als overwinnaar uit de bus is gekomen, betekent dat nog niet dat er reden is voor een hiep-hiep-hoerastemming. Want de resultaten laten zien dat de polarisatie binnen de samenle ving toeneemt, waarbij islamiti sche fundamentalisten, westers georiënteerde Turken en Koer den tegenover elkaar staan. In Oost-Turkije heeft een groot deel van de Koerdische bevolking (tien miljoen) blanco gestemd of uit protest tegen de traditionele partijen zijn voorkeur gegeven aan de islamitische Welvaart partij (RP). Een teken aan de wand is dat juist in de meest verwesterde miljoenenstad Istanbul deze RP voor het eerst het burgermees terschap lijkt te winnen. Deze partij slaat vooral aan bij de miljoenen paupers en werklozen die in de sloppenwijken leven. De RP-kandidaat Tayip Erdogan wordt met 25 procent van de stemmen waarschijnlijk de nieu we burgemeester van Istanbul. De Welvaartspartij belooft de kiezers, veelal mensen van het platteland die in de grote stad hun geluk komen beproeven, herstel van de islamitische waar den en een rechtvaardige samen leving. De RP wil optreden tegen de wijdverbreide corruptie en belooft een rechtvaardige sa menleving, waarbij de banken geen rente mogen berekenen. Ook stelt de religieuze partij zich anti-westers op en is zij gekant tegen buitenlands toeris me. Een Palestijnse activist schiet in de lucht tijdens een bijeenkomst in de Gazastrook waarbij de Palestijnen herdacht werden die in gevechten met het Israëlische leger om het leven zijn gekomen. Ook gisteren hebben Israëlische militairen zes gewapende Palestijnen gedood tijdens een gevecht in het vluchtelingenkamp Jebalya in de Gazastrook'. foto epa Kiev (anp) - Een tiende van de zetels in het toekomstige Oekraïnse parlement is bezet na de verkiezingen van zon dag. Dat blijkt uit de voorlo pige uitslagen die het onaf hankelijke perscentrum Elec tions 94 in Kiev gisteren vrij gaf. Die wijzen erop dat na tionalisten en democraten het goed deden, maar dat de communisten sterk staan in het oosten. Tot dusverre zijn 47 kandidaten direct gekozen, voor de rest van de 450 zetels zal op 10 april een tweede ronde worden gehouden. De leiders van de belangrijkste politieke stromingen zijn al ver zekerd van een plaatsje in het parlement. De conservatieve parlementsvoorzitter Ivan Pl- joesjtsj kreeg in zijn district een absolute meerderheid in de eer ste ronde, net als oppositieleider Vjatsjeslav Tsjornovü van de na tionaal democratische partij Roech, en de centristische ex- premier Leonid Koetsjma van het interregionale blok voor her vormingen. „Over het algemeen doen Roech en de democratische partijen het vrij goed", zegt Serhij Naboka van Elections 94. „Velen van hen gaan door naar de tweede ronde, ook waar dat niet werd ver wacht." Daarentegen zijn som mige van de nationaal-democra- ten rechts ingehaald door extre me nationalisten. Zo komen er zeker twee afgevaardigden van de fascistische Una in het parle ment, terwijl er alleen al in Kiev vier Una-leden doorgaan naar de tweede ronde. In het meer gerussificeerde oos ten boeken de communisten goe de resultaten, conform de prog noses. Van de zeven tot dusver gekozen parlementariërs in de provincie Loegansk zijn er zes communist. In het nabijgelegen Donetsk stemde zo'n 90 procent van de kiezers in een afzonderlijk refe rendum voor de invoering van Russisch als tweede staatstaal en voor nauwere banden met het GOS. Bij de verkiezingen voor het lo kale parlement van de Krim staat het Rusland-blok van de pro-Russische president Joeri Mesjkov aan kop. Volgens de partij heeft 70 procent van de Krim-kiezers zich in een refe rendum uitgesproken voor nau were banden met Rusland. De opkomst voor de landelijke verkiezingen was met 75 procent onverwacht hoog. In alle distric ten is meer dan de helft van de kiezers naar de stembus gegaan, waardoor de verkiezingen in heel het land geldig zijn. Sarajevo (rtr/dpa) - De Bosnische premier Haris Si- lajdzic heeft de Bosnische Serviërs opgeroepen toe te treden tot de federatie van de moslims en Kroaten. „De deur staat wijd open," aldus Silajdzic gisteren aan het begin van een debat in het overwegend uit moslims bestaande Bosnische parle ment. Naar verwachting zal het parlement vandaag in stemmen met de oprichting van de federatie. De Serviërs beschuldigen de moslims ervan een 'lente-of fensief' te willen beginnen, waardoor de burgeroorlog zou oplaaien. Door onze correspondent Wilko Voordouw Parijs - Het kan raar lopen in de Franse politiek. Nog maar enkele weken geleden leek premier Edouard Balla- dur regelrecht af te stevenen op het presidentschap van Frankrijk. Nu zijn er steeds meer waarnemers die den ken dat de Franse premier zijn kansen definitief heeft vergooid. Want door de omstreden jeugd loonplannen in te trekken heeft Balladur voor de vierde keer in enkele maanden tijd toegegeven aan de druk van de straat. Een teken van zwakte, aldus het groeiende aantal critici. Officieel heet het dat Michel Bon, de baas van het Arbeids bureau in Frankrijk een week lang op zoek gaat naar een alternatief voor de omstreden CIP, het Contract voor Profes sionele Integratie. Tijdens deze korte periode is de uitvoering van de jeugdloonplannen opge schort. „Een eerste stap", aldus de de monstrerende jongeren, die be sloten hun grote Parijse mani festatie van donderdag toch te houden, „want het doel is im mers dat het CIP volledig wordt ingetrokken." Concreet betekent deze knieval van Balladur dat de jongeren gelijk hebben gekregen. Na het personeel van Air France, de vissers en de voorvechters van het openbaar onderwijs hebben ook zij hun overwinning via demonstraties afgedwongen. Balladur kon niet anders. Door het feitelijke intrekken van de plannen fraai te omlijsten, pro beert hij zich met een pirouette uit de val te draaien. Om het 'verloren contact met de Franse jeugd' te hervinden wordt er gezocht naar een alternatief voor het jeugdloon, komt er een soort arbeidsbureau voor jonge ren en heeft de premier zijn minister van Jeugdzaken op dracht gegeven tot de organisa tie van de 'Staten-generaal van de jeugd'. Hoe het er allemaal uit moet zien is nog onduidelijk en ei genlijk ook onbelangrijk. Want waar het de premier uiteinde lijk om gaat is dat hij als more le winnaar uit de jongerenveld- slag vandaan komt. Het is Bal ladur er immers vooral om te doen niet te veel schade te lij den. De averij moet beperkt blijven, zodat hij zich volgend jaar toch als presidentskandi daat kan presenteren. Door zondagavond pas - op plechtige toon - te verklaren dat hij het verloren contact met de jongeren weer wilde her nieuwen vermeed Edouard Bal ladur de eerste val. Hij wist op dat moment dat de verkiezin gen voor de Provinciale Staten succesvol waren verlopen. De conservatieve partijen hadden geen afstraffing gekregen. Door tot na de tweede ronde te wach ten had hij voorkomen dat het stemgedrag - met name op het platteland was nogal wat onbe grip voor de jongerendemon- straties - ernstig zou worden beïnvloed. Maar hij wist ook dat hij niet veel langer kon wachten. Er werd al drie weken gedemonstreerd. Steeds meer jongeren besloten de les de les te laten, en besloten tot sponta ne - soms gewelddadige - de monstraties. Frankrijk had zijn ontevreden jeugd even niet meer in de hand. De jeugdloonplannen waren ui teraard een aanleiding. De con cessies, gedaan door de rege- ring-Balladur, nadat de eerste versie van de CIP door bonden en jongerengroepen was afge wezen zorgden alleen maar voor een verheviging van het verzet. De jeugd in Frankrijk was al langere tijd ontevreden. Drugs, slechte behuizing, geen toekomstperspectief, aids, de grote afstand tussen de jonge ren en de 'volwassenen': het zijn allemaal elementen van de groeiende irritatie tussen de ge neraties. De aanslag op de waarde van de diploma's en hun salaris was de druppel die de emmer deed overlopen. Maar het waren niet alleen de jongeren die Balladur aan het wankelen brachten. De bonden voelden de jongerenopstand feilloos aan en wezen op het gevaar van mogelijk misbruik door werkgevers die een dure 'oude' arbeidskracht wilden in ruilen voor een goedkope jonge re. Dat betoog werkte. Uit alle polls bleek dat er ook onder de volwassenen steeds meer twij fels rezen bij het jeugdloonplan. Dat de linkse kiezers tegen wa ren was bekend, maar ook in eigen conservatieve kring nam de tegenstand toe. Al die elementen bij elkaar maakten dat Balladur wel werd gedwongen zijn plannen in te trekken. Balladur moet zijn ei gen imago weer opvijzelen, om opnieuw 'presidentiabel' (rijp voor het presidentschap) te worden. Dat zal niet meevallen. Veel Fransen beginnen zich nu af te vragen of de man wel voldoende ruggegraat heeft voor het hoogste ambt. Immers, het is de vierde keer dat hij Premier Balladur overstag is gegaan bij hervor mingen, die door hemzelf wer den aangeduid als 'essentieel'. De eerste keer - toen het perso neel van Air France wekenlang staakte tegen het schrappen van 4000 banen - werd het bakzeil halen nog betiteld als 'verstandig regeren'. Toen de vissers harde acties voerden was de regeringssteun in de publieke opinie begroet als 'te recht'. Bij het intrekken van de herziening van de wet-Falloux voor de financiering van het openbaar onderwijs werd hier en daar met de wenkbrauwen gefronsd, maar nu rijzen regel rechte twijfels. En die moet Balladur snel wegwerken. Van onze verslaggever Genève - Kerken kunnen oorlo gen helpen beëindigen, conflic ten tussen landen en etnische groepen helpen oplossen door bemiddelend optreden. Maar de kerken staan in deze tijd vooral voor de uitdaging om oorlogen en conflicten te helpen voorko men. In de Wereldraad van Ker ken beschikken de kerken over een goed instrument om die uit daging aan te gaan. Dat verklaarde dr. Konrad Rai ser gisteren op een persconferen tie in Genève. Raiser staat sinds een jaar als secretaris-generaal aan het hoofd van de Wereld raad van Kerken. Gisteren gaf hij voor het eerst in het open baar aan, waar hij met de We reldraad de komende jaren op af wil koersen. In Zuid-Afrika heeft de Raad van Kerken aldaar vele jaren lang het verzet tegen de apart heid belichaamd. In Joegoslavië probeert de Wereldraad de reli gieuze leiders van katholieken, orthodoxen en moslims rond de tafel te krijgen en te houden. Minder bekend is dat kerken een bemiddelende rol spelen of ge speeld hebben in conflictgebie den als Rwanda, Burundi, Soe dan, Angola en El Salvador. Vrede stichten en verzoening tot stand brengen, hebben de kerken zich altijd tot fundamentele op dracht gerekend. Maar de ker ken moeten het accent van hun inspanningen gaan leggen op conflictpreventie. Nog geen oordeel over EU-compromis Londen - De Britse minister van Buitenlandse Zaken Douglas Hurd heeft zich gisteren de woede van het Lagerhuis op de hals gehaald doordat hij weigerde te zeggen of hij voor of tegen het EU-compromis over de verdeling van de stemmacht is. Hurd wil zwijgen tot hij vandaag in de ministerraad een stemadvies zal uitbrengen over het compromis. Hurd, en met hem de Britse regering, zit in een moeilijk parket. Steunt Groot-Brittannie het voorstel dan ontstaat er grote heibel in de Conservatieve Partij waar de Eurosceptici niets van het compromis moeten hebben en in opstand zullen komen. Wijst Londen het compromis van de hand, dan is een snelle uitbreiding van de EU van de baan, terwijl de Britse regering die uitbreiding wel graag wil. Dodental door noodweer VS stijgt Piedmont - Wervelstormen hebben in het zuidoosten van de VS I aan zeker 43 mensen het leven gekost. In Piedmont in de staat Alabama werd zondag de Goshen Methodist Church door een 1 wervelstorm getroffen. Door de windhoos stortte het dak in, waardoor 21 van de 140 aanwezige gelovigen de dood vonden! Negentig mensen raakten gewond. In de aangrenzende staat Georgia eiste de storm 17 levens. Zeker 200 huizen raakten zwaar beschadigd. Ook in North Carolina vielen doden. China: geen druk op Noord-Korea Peking - China heeft gisteren opnieuw geweigerd Noord-Korea onder druk te zetten met sancties of andere maatregelen, In een gesprek van meer dan twee uur heeft de Chinese president Jiang Zemin tegen zijn Zuidkoreaanse ambtgenoot Kim gezegd dat Peking een kernwapenvrij Koreaans schiereiland wil evenals een dialoog met Noord-Korea, maar China geen eisen aan Noord-Korea zal stellen. Kim probeert in China steun te verwerven voor de inspanningen Noord-Korea onder druk te zetten. Pyongyang weigert in te stemmen met een volledige inspectie van zijn nucleaire installa ties. Zuid-Korea probeert China te overtuigen dat het zijn vetorecht in de VN-Veiligheidsraad niet gebruikt wanneer daar een resolutie over sancties tegen Noord-Korea ter stemming komt, aldus diplomaten. Separatisten Corsica gearresteerd Ajaccio - De Franse politie heeft gisterochtend op Corsica veertien mensen opgepakt, die bommen aan het installeren waren bij een golfclub op het Franse eiland. Volgens de politie zijn de arrestanten leden van een commando van het verboden Nationaal Bevrijdingsfront voor Corsica (FLNC), dat honderden aanslagen heeft gepleegd op vakantie-oorden, banken, belas tingkantoren en andere doelwitten die worden beschouwd symbolen van de Franse 'overheersing' op het eiland. Vier lijken Gloucester geïdentificeerd Gloucester - De Britse politie heeft gisteren de namen van vier slachtoffers van de seriemoordenaar Frederick West vrijgege ven. In totaal zijn nu zeven van de negen lijken die zijn aangetroffen in het huis van West in Gloucester, geïdentificeerd. De gisteren vrijgegeven namen betreffen meisjes die tussen 1973 en 1979 verdwenen, op een leeftijd van zestien tot 21 jaar. West (52) wordt ervan beschuldigd de negen moorden te hebben gepleegd en zijn slachtoffers vervolgens te hebben ingemetseld in verschillende delen van zijn woning. De politie zoekt nu naar meer slachtoffers in een huis dat West eerder bewoonde en op twee stukken grond. De autoriteiten vrezen dat het aantal doden kan stijgen tot minstens zestien. Alle slachtoffers die zijn ontdekt, zijn jonge vrouwen. Een van de lijken is van een dochter van West. Coalitie Japan wint deelverkiezing Tokyo - De kandidaat van de regerende coalitie in Japan Masanori Tanimoto (48) heeft met een kleine meerderheid de post van gouverneur in de provincie Ishikawa gewonnen. De provincie aan de westkust gold decennia lang als bastion van c Liberale Democratische Partij (LDP). Die partij regeerde Japan j 38 jaar alleen, totdat in augustus vorig jaar de regering van premier Hosokawa, met zeven zeer uiteenlopende partijen, aan I de macht kwam. Zuid-Somalië sluit vredesakkoord Nairobi - Strijdgroepen in en rond de havenstad Kismayo in het zuiden van Somalië zijn overeengekomen op 8 april een wapenstilstand te sluiten en een verzoeningsconferentie te houden. De overeenkomst is in Nairobi bereikt met hulp van de VN-operatie Unosom in Somalië. De milities zullen zich in hun kampen terugtrekken. De belangrijkste rivalen in de regio, kolonel Omar Jess en generaal Mohamed Hersi Morgan, beten zich vertegenwoordigen door comités. Jess beschouwt generaal Morgan nog steeds i een oorlogsmisdadiger, omdat hij de laatste minister van Defensie was onder de in 1991 verdreven dictator Siad Barre. Jess is een bondgenoot van generaal Mohamed Farah Aidid, de leider van de Somalische Nationale Alliantie (SNA). Algerijnse guerrillaleider gedood Algiers - Het Algerijnse leger heeft zaterdag de leider van de radicale Gewapende Islamistische Groep GIA, Sayeh Attia, doodgeschoten. Dit meldde een Algerijns blad gisteren. Hij kwam volgens de krant om het leven 'toen hij op het punt stond met een gewapende groep een mihtair konvooi aan te.vallen'. Gisterochtend werd een hoge ambtenaar van het ministerie van buitenlandse zaken gedood voor zijn woning bij een aanslag door drie gewapende mannen. Zijn echtgenote raakte zwaar gewond. Ook een medewerker van de Russische ambassade werd gisteren doodgeschoten yan onze redactie econorr Rotterdam - De Rabob de beleggingsgroep balen de drie aangeknoopte (ADVERTENTIE) Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 2 april a.s.. jaar banden aan. ne Robeco Groep gaat roen in de Rabo-effect Schretlen Co en een Van onze verslaggever Rijen - Het Israëlische Keter Plastics wordt april de nieuwe eigena Jardin bv in Rijen, fat van kunststof tuinmeu Keter gaat in Rijen ee deel van haar kunststo houdprodukten voor de se markt produceren. In Rijen werken momei mensen. Interim-direct Smith (39) verwacht aantal de komende wordt uitgebreid tot ru Jardin bv ging vorig j failliet. Destijds werktei mensen, van wie er 60 v< hun baan verloren. Bij Keter dat tachtig pro de aandelen overneemt eigenaar van Jardin bv, Beheer, een holding var stofverwerkende bedrijv ken verdeeld over Israt n Bunschoten (anp) - leveringsbedrijf norm heeft het afgel jaar te lijden gehad de malaise in de Eur se automobielindusti De nettowinst zakte 41 cent, van 24,4 miljof 14,3 miljoen en de stroom (winst plus afs vingen) met 12 procen 49,4 miljoen tot miljoen. Het dividend wordt laagd van 6,85 over tot 4,25 over 1993. dit jaar verwacht de o neming weer groei var zet en resultaat. In de einduitkomst i buitengewone last va: miljoen opgenomen, voorziening voor reo: satiekosten in verban het afvloeien van per bij de divisie Auton De omzet daalde vori vier procent van 50 joen tot 487 miljoen. In het tweede halfjaa als gevolg van kosten rende maatregelen en ming van omzet en r ten bij de divisies Bor. dukten, Installatiep ten en bij kunststof cent Polynorm Roos een verbetering van sultaat op. De nettowinst bedrot de tweede helft van '9 miljoen tegen 6,1 in de voorafgaanc maanden en 10,8 in de tweede helft var - De I Raamsr vereniging had r in de teler de krac r meer kunnen ;r een ge waarmee loor werd bedrijf d werkte. Et Finn l er i Van onze verslaggever Raamsdonksveer lecom Group in is failliet. In deze vei cm tal be,drijven i catie-branche i bundeld, onder een blad te Ook bestond 06-nummer, automatisch zen naar het eigen regio leden was Raamsdonk: Maar vo! Oderkerk aan. „En vereniging Als er verdeeldheid deelnemers over w niet moet gebeuren tief geen zegt hij. Het faillisement volgen voor omdat door v werd gedaan, woon weer ksveer. volgens curato het de opze iets fou is over wat is z leven b sloeg in is heeft de werkge - 'verenij werknemers van an. Die ga apart verde

de Stem | 1994 | | pagina 4