ger ken theater speelfilms poppodia Opera en operette in Zuidlandtheater exposities D2 I hade t kan 'Drie Zusters' van Tsjechov en Vermeulen in Antwerpen Tweemaal solotoneel in t Beest in Goes Studenten presenteren Jazz(s)coor in Zuidland Greenaway en Loach 'The Snapper' van Frears Hillbilly Voodoo in Porgy Cacavas Junkyard Love Wagner-opera 'Lohengrin' vijf keer in Antwerpen Koffieconcert Trio Neve Pasen in de Karpaten Riet Korbee: nieuw werk De fantasie van Ernö Töth BESTEM CULTURELE AGENDA D3 Bach en Boulez in Antwerpen Russisch Kamerorkest speelt in Middelburg Matthaus Passion in Aardenburg Nog te zien G 25 MAART 1994 enkingsprogramma. oor de tentoonstelling 'ifaw esselschade en haar literair3 rienden', die van 25 maart tot n met 20 mei in de Universi eitsbibliotheek van Amsterdam vordt gehouden, werd de huln ngeroepen van de vakgroep Rjs orische Letterkunde van het In" tituut voor Neerlandistiek, "eerlandica Mieke B. Smits eldt heeft de eerste uitvoerig iografie over de dichteres ge chreven, 'Maria Tesselschade" even met talent en vriend chap'. 'en volgende project is de CD 'Tesselschade en de Muider. kring'. De dichteres wordt hier! op door het ensemble Came/ata Trajectina muzikaal belicht. De CD omvat liederen voor en Van Roemer Visschers dochter. I 'Maria Tesselschade en haar lb raire vrienden', expositie in de llni versiteitsbibliotheek Amsterdam 25 maart t/m 20 mei. Mieke B. Smits-Veldt: 'Maria Tes selschade. Leven met talent vriendschap'. Uitg. Walburq Pem prijs 29,50. u rs' 'Want sterk als de liefde is de dood'. Dat slaat zeker op 'Ik en mijn broer', het debuut van de Zweedse Katarina von Bredow. Ook hierin gaat het om een on maatschappelijke liefdesrelatie, die tussen Amanda Bergström en haar (half)broer Ludvig, die een jaar ouder is. Het is een uitzicht loze liefde, gedoemd tot de on dergang en in die zin een klas siek drama. 2 Amanda vertelt de geschiedenis in het jaar 2021 aan de hand van teruggevonden dagboekfrag menten uit 1983. Zou een derge lijke liefde tegen die tijd geac cepteerd zijn? De inleiding lijkt daarop te zinspelen. Het verhaal van Anna is een eerbetoon aan Ludvig, die in middels aan kanker overleden is. 'Ik hoop dat hij ergens op een wolkje zit en mij nu ziet', schrijft ze. Broer en zus zijn altijd onaf scheidelijk geweest, maar dat ze verliefd op hem is, dringt pas tot Amanda door als Ludvig naakt voor haar poseert, op voorwaar de tenminste dat hij mag blijven doorlezen. Nu ziet ze pas hoe mooi haar broer is. Ze kan het niet helpen, ze voelt zich warm en week worden als ze naar hem kijkt. Ze vecht tegen haar gevoelens. Ze maakt afspraakjes met de saaie JoHan om Ludvig uit de weg te gaan, ze knapt van jaloezie als Luvig met een vriendinnetje naar bed gaat, bedrinkt zich, maar ze blijft naar hem verlangen. i Uiteindelijk gaan ze met elkaar naar bed, de liefde blijkt weder zijds. Natuurlijk weten ze dat hun liefde niet hoort, maar kun nen zij het helpen dat ze als broer en zus geboren zijn? Ze schamen zich niet voor hun lief de, ze vechten er wel tegen, en tegen elkaar. Nog één keer vlamt de liefde hoog op tijdens een vakantie. Dat is fataal, ze wor den gezien door een bosbessen plukkende vrouw die hun moe der inlicht. Die is er kapot van, Ludvig wordt naar familie in het noorden gestuurd. Amanda voelt zich wanhopig, ze hoort niets meer van hem en ze verlaat het ouderlijkhuis. Maar het leven is barmhartig als je nog jong bent. Heel geleidelijk lukt het Amanada afstandte nemen van die allesverterende liefde. Luvig zal nooit meer edht verliefd zijn. Het is een indrukwekkende ge schiedenis, waarin Von Bredow laat zien hoe liefde alles en ie dereen, ook de lezers, mee fo" slepen. Ze schrijft niet in een speciale stijl. Het lijkt haar vóór alles te gaan om het zuiver weer geven van wat eens was: passie die net zo waarachtig?" onvermijdelijk was als in Radi- guets verhaal. Arno Bohlmeijer: 'Eeerlijk ver raad'. Uitg. Van Goor, prijs 24,90. Katarina von Bredow: ik en mijn broer'. Uitg. Querido, prijs 27,50. Beide boeken vanaf 14 jaar getekend door Joep Bertrams VRIJDAG 25 MAART 1994 p! DE Bourlaschouwburg in Antwerpen speelt de KNS van 'og maart tot 25 april 'De Drie Zusters' van Tsjechov. Een ge voelig en toch nuchter verhaal waann humor en tragiek ge mengd zijn. Tsjechov registreert je pijn die de tijd in de mens mft. Drie zussen, tofficiersdoch- jers in een provinciestadje, ver in naar het Moskou van hun maar de vonkjes hoop die hebben doven een voor dag 31 maart Bram Vermeulen op met zijn programma 'Achter mijn ogen'. Gent In het NTG Gent gaat zaterdag 26 maart de reeks uitvoeringen van Nathan de Wijze van Les sing van start. Op zondag om 15.00 uur, de andere dagen (niet op maandag en dinsdag) om 19.30 uur. Tot 16 april. een uit. ht de stadsschouwburg in Sint Niklaas speelt Theater Antigone dinsdag 29 maart 'Mein Kampf van George Tabori. Het is een trieste en subtiele klucht over de confrontatie tussen de jonge Adolf Hitler en het Weense jo dendom. In dezelfde zaal treedt donder- Brugge De Blauwe Maandag Compagnie speelt op 31 maart, 1 en 2 april om 20.30 uur 'De Drumleraar' van Arne Sierens in De Biecorf in Brugge. De voorstellingen be ginnen om 20.00 uur, tenzij an ders vermeld. Een Nederlandse en een Vlaamse acteur brengen allebei een solo toneelvoorstelling in 't Beest in Goes. Morgenavond speelt Bob de Moor (Malpertuis, De Tijd, De Korre) het stuk 'Olivetti 82', over een man die wil opschrijven wat er tien jaar geleden met hem gebeurd is. Het publiek vraagt rich dat met hem af en pas na anderhalf uur past de puzzel in elkaar. Er kan hartelijk gelachen worden, totdat de ernst van de zaak doordringt. Voor zijn programma 'Dagelet- Celine, deel 1' koost Hans Dage- let tekstfragmenten uit onder andere 'Reis naar het einde van de nacht' en 'Guignols Band 1' van de Franse schrijver Louis Ferdinand Céline. Vergezeld van vijf altviolisten draagt hij de teksten op woensdag 30 maart voor. Beide voorstellingen begin nen om 20.30 uur. Elsie de Brauw en Peter van den Eede spelen vanavond om 20.00 uur in de schouwburg in Middel burg (en op 29 maart in de schouwburg in Brugge) het door Dora van der Groen geregisseer de toneelstuk 'Decadence'. Mor genmiddag, om 15.00 uur, is er in de zelfde zaal een dansvoor stelling door Introdans, voor kinderen van 7 tot 12 jaar. STUDENTEN van de opleiding Jazztheater en Showmusicaldans van 'de Amsterdamse Theater school, laten op 1 april Terneu- zen swingen. Onder de titel 'Jazz(s)cool' brengen ze een zeer gevarieerd programma, van tap dans totmodern jazz en van lyrisch tot hip-hop. Ze willen met dit nieuwe initiatief bijdra gen aan de verdere ontwikkeling en emancipatie van de jazzdans als volwassen ppodiumkunst. Enerzijds door een groot publiek kennis te laten maken met jazz dans, anderzijds door studenten de kans te geven meer podiumer varing op te doen. Vrijdag 1 april; aanvang 20.00 DE ENGELSE regisseur Peter Greenaway maakte eerder prachtige films als 'The Draughtman's Contract', 'Pros- pero's Books' en 'The Cook, the Thief, his Wife and het Lover'. 'The Baby of Macon' is zijn ver filming van een religieus melo drama dat opgevoerd werd voor een sensatiebelust publiek in een theater in de zeventiende eeuw. Het is het wonderbaarlijke ver haal over de exploitatie van een prachtig jongetje dat voor een heilige wordt aangezien. Zijn zuster is in de veronderstelling dat zij samen de personificatie zijn van de maagd Maria en het kindje Jezus. Zijn probeert hier mee de kerk, die er alles voor over heeft haar grote macht te behouden, een loef af te steken. De film is vanavond en morgen avond te zien in 't Beest in Goes. Volgende week, op donderdag 31 maart en op vrijdag 1 april, draait 't Beest de film 'Raining Stones'. Bob Williams (Bruce Jo nes) is langdurig werkloos. Hij laat het er echter niet bij zitten en neemt elk klusje aan. Zo gaat hij bijvoorbeeld schapen stelen met zijn, eveneens werkloze vriend Tommy (Ricky Tomlin- son). Maar de mensen uit hun omgeving zijn arm en hebben geen geld voor schapebouten of -koteletten, hoe goedkoop ook. Tot overmaat van ramp wordt Bob's auto gestolen. En dat ter wijl de communie van zijn doch tertje eraan komt, waar natuur lijk geld voor nodig is. De filmvoorstellingen beginnen om 20.30 uur. IN DE Ierse volkskomedie 'The Snapper' zien we hoe een kroostrijk arbeidersgezin rea geert wanneer de oudste dochter plotseling aankondigt dat ze zwanger is. Niemand maakt er echt een drama van. Maar het feit dat het meisje vertikt om de identiteit van de vader te ont hullen, zorgt voor allerlei mis verstanden, ruzies, conflicten en Pijnlijke grappen. Ook de buren en de drinkebroers van het ge- zinshoofd worden bij het dilem ma betrokken. Uiteindelijk schildert regisseur Stephen Frears een bijzonder warm portret van een rumoerig gezin dat in tijden van nood tot grote saamhorigheid, begrip en liefde in staat is. De film is volgende week te zien in Porgy Bess in Terneuzen. Woensdag 30 maart; aanvang 20.00 uur. Mv, TOM RUSSELL, Barrence Whit- held en Andrew Hardin vormen het Hillbilly Voodoo Trio. De muziek van deze Amerikaanse groep laat zich niet gemakkelijk omschrijven: Western Beat, New Country of New Traditionalism, 2eg het maar. Feit is dat het een unieke combinatie is met veel gevoel voor humor. Whitfield, met zijn prachtige, warme soulstem, staat garant voor iive entertainment. Met zijn 'he Savages' placht hij in het verleden na twee uur rocken het publiek dampen, uitgeput en ge heel verbijsterd achter te laten. Russell daarentegen komt uit de countryhoek. Morgenavond spelen ze in Porgy Bess in Terneuzen. Het voor programma wordt verzorgd door the Blues Preachers. Toegangs kaarten kosten ƒ22,50. In de voorverkoop kosten ze 20. Zaterdag 26 maart; aanvang 21.00 uur. CHRIS Cacavas startte zijn mu zikale loopbaan als toetsenist bij Ween on Red. Na de 'split' in 1987 kwam hij aan de bak als studio- men live-muzikant bij geestgenoten als de Dream Syn dicate en Giant Sand. ri w. v In 1989 nctitte hij echter zijn eigen band °P. Junkyard Love, waarbij hij ging fungeren als zanger/gita rist. Twee warm onthaalde cd's volgen en onlangs werd 'Pale Blond Heil' uitgebracht. Volgende week geeft hij een eenmalig optreden met zijn band in de Cactus Club in de St. Jacobsstraat in Brugge. Vrijdag 1 april; aanvang 21.00 Muziektheater Praag brengt 'Der Zigeunerbaron'. foto marek kaunowski HET TERNEUZENSE Zuid landtheater heeft volgende week zowel een opera als een operette op het programma staan. De Opera Romana uit Timisoara voert morgenavond 'L'Elisir d'Amore' van Donizet ti uit. Het Muziektheater Praag speelt op dinsdag 29 maart 'Der Zigeunerbaron' van Johann Strauss. 'L'Elisir d'Amore', in de origi nele Italiaanse versie, is een co-produktie van Opera Mundi uit Amsterdam en het Roe meense gezelschap. Een Neder lands artistiek team verzorgde de geheel nieuwe enscenering. Het nieuwe regieconcept ba seert zich op de situatie in Europa en plaatst de handeling binnen de piste van een fami liecircus. De bewoners van het dorp kijken naar de voorstel ling met hun rug naar een ge projecteerd beeld van de brug in Mostar en proberen zo de oorlog te vergeten. De soldaten, vluchtelingen van het slagveld, worden als pijnlijke herinne ring, als overlast gezien. De muziek is te beschouwen als een monument dat niet te ver nietigen is met wapens. Muziek en liefde, abstract en niet tast baar, overleven het geweld en het bedrog. Ze blijven bestaan in tegenstelling tot de gebouw de cultuur op de achtergrond, die langzaam vernietigd wordt. 'Der Zigeunerbaron' behoort tot de beroemdste operettes die ooit geschreven zijn. Dit is me de te verklaren door melodieën als 'Ja das alles auf Ehr' en 'Wer uns getraut'. Het mu ziektheater Praag maakt met de operette zijn debuut in Ne derland. De uitstekende kritie ken die het gezelschap vorig jaar kreeg in Duitsland en Ita lië hebben daartoe bijgedragen. Een groot deel van de solisten zingt regelmatig in de grote Duitse theaters. Eveneens op het programma van het Zuidland deze week, staat een pianoconcert door Martijn van den Hoek. Het is een concert in de reeks 'Open Haard' die niet in het Zuidland zelf, maar in Porgy Bess wordt gehouden. Van den Hoek, winnaar van diverse mu ziekprijzen, waaronder de Eer ste Prijs op het Internationaal Liszt Pianoconcours, woont in Wenen, waar hij als docent ver bonden is aan de Musik- hochsehule. Op het programma staan 'De Jaargetijden', twaalf karakterstukken voor piano van Tsjaikovsky en Schilde rijen van een Tentoonstelling van Moessorgski. Het concert begint om 15.00 uur. De opera en de operette begin nen beide om 20.00 uur. Andrea Trauboth vertolkt Elsa von Brabant in de Wagner- opera'Lohengrin'. foto vlaamse opera NA DE jarenlange Parsifal-tra- ditie in Antwerpen kiest de Vlaamse Opera voor een nieuw accent, nu met de uitvoering van de Wagner-opera over Par- sifals zoon: Lohengrin. Wagner baseerde zich voor de Lohengrin gedeeltelijk op Par- THE CAPELLA Chamber Or chestra St. Petersburg speelt morgenavond onder leiding van Wladislaw Chemusenko in de Concertzaal in Middelburg. Op het programma staan de Suite in old style van Schnittke, de Kammersymphonie van Shos takovich, Serenade voor strij kers van Tsjaikovsky, Adagio for strings van Barber en het Vioolconcerto in a kl.t. van Vi valdi. Op woensdag 30 en donderdag 31 maart brengt de Hoofdstad Operette 'La vie Parisienne' van Offenbach in de stads schouwburg in Middelburg. Aanvang 20.00 uur. sifal en ook in Lohengrin speelt het verhaal over de Graal een grote rol. De legende vertelt dat op een dag een wonderlijke held aankwam in Antwerpen in een bootje, getrokken door een zwaan. Hij hielp de vervolgde onschuldigen en huwde met een jong meisje. Maar toen dit hem vroeg wie hij was en vanwaar hij kwam, moest hij afscheid van haar nemen. Wagner schetst Lohengrin dan ook meer als een bovennatuurlijke graalridder dan als een verlief de man. De Vlaamse Opera brengt de co-productie (met de Oper der Stadt Köln) in de regie van Hans Neugebauer. De rol van Lohengrin wordt gezongen door de Zweedse tenor Gösta Winbergh. Andrea Trauboth is Elsa von Brabant. Verder werken de Duitse bariton Oskar Hille- brandt en de Duitse mezzoso praan Ruthild Engert mee. De muzikale leiding is in handen van de vaste gastdirigent Silvio Varviso. In verband met de lengte zijn de aanvangsuren aangepast. Dinsdag 29 maart, 1, 7, 9, en 12 april om 18.30 uur. Maandag 4 april om 15.00 uur. IN DE Singel in Antwerpen speelt La Petite Bande o.l.v. Sigiswald Kuijken op maandag 28 maart werken van Bach en Vivaldi. Het orkest speelt het vijfde Brandenburgs concert met clavecinist Pierre Hantai als solist en de Suite in b voor fluit, strijkers en BC. Van Vi valdi worden het concerto in g voor fluit ('La Notte') en het concerto in a voor twee violen vertolkt. Solisten zijn: Barthold Kuijken (traversö), Sigiswald Kuijken en Ryo Terakado (violen). Het Symfonieorkest van de Munt speelt op donderdag 31 maart Pli sur Pli (een portret van Mallarme) van Boulez, o.l.v. Peter Eotvos. Op vrijdag 1 april speelt het Kon. Filharmonisch Orkest van Vlaanderen in de Elisabethzaal in Antwerpen o.l.v. Muhai Tang een programma met werken van Ravel, Faure, Tjaikovski en Strauss. De Joods-Russische cellist Mischa Maisky speelt de Elegie van Faure en de Rococo- variaties van Tjaikovski. Het concert wordt besloten met de Symfonische fantasie van Ri chard Strauss 'Aus Italien'. Passies Woensdag 30 maart wordt om 20.30 uur in de St. Pauluskerk in Antwerpen de Johannes Pas sion van Bach uitgevoerd door het Chorale Caecilia, Musici Dominiccanorum en de solisten Christel de Meulder, Lieve Jan sen, Paul Schotsman, Dirk van Croonenborch, Frans van Eet- velt en Jan de Mol (orgel). Op zaterdag 2 april om 14.30 uur is het de beurt aan de Matthaus Passion in de St. Michielskerk door het Ant werps Kamerkoor Pro Musica, Filharmonisch Koor Antwer pen, Trinid Singers, Knapen koor van de kathedraal, de or kesten de Solisten van Luik en Divertimento. De solisten zijn onder anderen Marco Bakker, Chris van Woerkom en Jeanine Lambrechts. In de St. Pieterskerk in Gent staat de Matthaus Passion op het programma op dinsdag 29 maart om 19.30 uur. Met de Gentse Oratoriumvereniging, meisjeskoor St. Bavo, orkest Chapelle de Lorraine en de so listen Hanneke Kaasschieter, Lucienne van Deyck, Zeger Vandersteene, Karl Marcus, Gustaaf Hehring en Werner van Mechelen. Algemene lei ding Jo Ivens. Aanvang 20.00 uur, tenzij an ders vermeld. VOOR DE 41e maal wordt mor gen in Aardenburg de Mattheus Passie van J.S. Bach uitge voerd. Dertig keer was het een meer romantisch getinte inter pretatie van het barokwerk, tien maal een meer authentieke uitvoering. De samenwerking met de Ne derlandse Baehvereniging wordt voortgezet en dit jaar staan de volgende musici ga rant voor een goede vertolking van de Passiemuziek; het koor en barokorkest van de Neder landse Baehvereniging uit Naarden, het jongenskoor van de Sint Bavo Haarlem en de vokale solisten Vasiljka Jezov- sek of Caroline Stam (so pranen), Xenia Meijer of Nele Grammsz (alten), Angus Smith (tenor), Tom Sol (bas), Nico van der Meel (tenor/evangelist) en Klaus Mertens (bas/Christus). Algehele leiding Ivan Fisher. Toegangskaarten 45 en 40 gul den zijn te verkrijgen bij het secretariaat (Klijntunte, Ver- merestraat 4) van het Bachco- mité Aardenburg, telefonisch tussen 10.00 en 12.00 uur. Zaterdag 26 maart; aanvanq 14.00 uur. HET MAANDELIJKSE koffie concert in de raadzaal van het stadhuis van Sluis wordt deze keer verzorgd door het Trio Neve, met Erwin Neve aan de piano, Philip Sierens op klari net en zang van Mariella de Bondt. Op het programma staan werken van onder ande ren Van Beethoven, Mendelsso hn, Schubert en Dvorak. Neve is afkomstig uit Water landkerkje. Hij studeerde aan het Brabants Conservatorium en is als vaste organist verbon den aan de rk kerk in Oostburg. Hij is bovendien lid van het Europese Filharmonisch Koor en Orkest in Brussel. Sierens werd geboren in Oostende. Hj studeerde aan het Koninklijk Conservatorium in Brussel en is eveneens verbonden aan het Europese Orkest. De Bondt is afkomstig uit Merelbeke. Zij studeerde aan de Muziekacade mie in Gentbrugge en volgde masterclasses bij Roberta Alexander in de VS. De werkgroep die de koffiecon certen organiseert, nodigt met nadruk ouderen uit om het con cert te bezoeken. Bij vervoer sproblemen kunnen ze contact opnemen met de werkgroep (01178-75550). De toegang is gratis. Zondag 27 maart; aanvang 11.00 uur. DE STICHTING Mediator, ge vestigd aan de markt in Aarden burg, zet de traditie in de voor malige, van de gemeente overge nomen galerie De Paardestal voort. Momenteel is in de Paar destal een expostitie te zien met als thema 'Pasen in de Karpaten. De tentoonstelling omvat kunst, geïnspireerd op Roemeense folk lore en de orthodoxe religie. Het orthodoxe Pasen wordt gezien als vernieuwing. Vooral op het platteland wordt dit geuit door het dragen van speciale, hand- vervaardigde kleding. De vrou wen werken er een hele winter aan en dragen de kleding voor het eerst als ze naar de Paasmis gaan, als symbool van een nieu we start. De meeste van deze kledingstukken hebben een hoge artistieke waarde. In de Paarde stal zijn behalve handgebor- duurde blouses en beschilderde eieren ook keramiek, maskers en ikonen op hout en glas te zien. Dagelijks (behalve op maandag) van 13.00 tot 17.00 uur (tot 3 mei). 'EEN OMVANGRIJK werk, dat zeker niet van eenzijdigheid of eentonigheid verdacht kan wor den. Het draagt integendeel het stempel van een sterk artistiek temperament en van een zoeken de geest. Een levendig en diep gedachtenleven dat naar onge remde expressie stuwt', aldus de essayiste Lisette de Backer-de Vleeschauwer onlangs bij haar inleiding tot de expositie van Riet Korbee-Arnold in Hulst. Na haar tentoonstelling in 1992 in het VW-kantoor in Terneu zen stelt Korbee opnieuw een groot aantal plastieken en schil derijen tentoon. Sommige wer ken al wat ouder, maar vooral veel nieuwe. Haar veelzijdigheid is bekend, maar de Terneuzense kunstenares legt de laatste tijd iets meer nadruk op het abstrac te. Vierentachtig doeken en ob jecten, waarvan alleen de titels al uitnodigen tot een bezoek, zijn in het nieuwe stadskantoor te bezichtigen. Tot 1 april; tijdens kantooruren. IN GALERIE Van Geyt in de Steenstraat in Hulst exposeert de Hongaarse schilder Ernö Töth schilderijen in olieverf en ge mengde technieken. Hij bevolkt zijn schilderijen met sprookjesachtige figuren, soms grotesk maar altijd met een dosis humor. Terwijl sommigen hem indelen bij de categorie 'sprook- jesrealisme', beweert hijzelf een lyrische humorist te zijn. Zijn stijl heeft op het eerste gezicht iets weg van die van de Franse schilder Chagall, maar Tóths fi guren zweven niet en zijn alles behalve vrolijk. Hij heeft een voorliefde voor maskerade, alles op zijn schilderijen dartelt, bui telt en beweegt. Toth studeerde aan de academie in Boedapest bij Jeno Barcsay. Sinds het wegvallen van de Muur en de grenzen tussen Oost en West is de wereld en ook zijn kleurkeuze harder geworden. Hij houdt vast aan zijn figuratieve stijl, maar evolueert volgens ei gen zeggen door de invloeden uit het Westen. In al zijn werken schuilt een stukje nostalgie naar de wereld die voor hem nog zacht, lyrisch en organisch was. Tot 24 april. Op werkdagen van 9.00 tot 12.00 en 13.00 tot 18.00 uur. Zaterdag tot 17.00 uur, zondag van 14.00 tot 18.00 uur en dinsdags gesloten. 1 'De Blauwe Veer' van Ernö Töth. AARDENBURG - Paardestal - 'Pasen in de Karpa ten', kleding, keramiek en ikonen uit Roemenië. Geop. dag. 13-17 u. ma gesl. (tot 3 mei). BIERVLIET -Galerie Arthouse, Markt - 'Het Versierde Ei', werken van vijf Zeeuwse kunstenaars. Geop. ma. t/m vrij. 9-12 u. za. 9-12 en 13-16 u. zo. 27/3 en 4/4 13-17 u. (tot 5 apr.). CLIN'GE - Galerie Esprit, Gravenstr. - Schilderijen van Nelly van Nieu- wenhuijzen. Geop. do. t/m zo. 13.30-17.30 u. do. ook 19-21 u. (tot 27 mrt.). HULST - Galerie Rattenf anger - Jan Bruens: schilderijen. Geop. do. tot di. 13.15-17.15 u. zo. 14-17.30 u. (tot 3 apr.). - Galerie van Geyt, Steenstr. - Olieverfschilderijen en gemengde technieken van Erno Toth. Geop. tijd. winkeluren, di. gesl. (tot 25 apr.). - Meubelgalerie van Geyt, Gent- sestr. - Design en Stijlmeubelen van Mi Parti. Geop. tijd. winkelu ren (tot 1 apr.). - Stadskantoor - Werken van Riet Korbee. Geop. ma. t/m vrij. 9-12 en 13-16.30 u. (tot 1 apr.). KRUIN INGEN - Gemeentehuis - Mia de Graaff- Aarts: diverse technieken. Geop. 8.30-17 u. (tot 1 apr.). OOSTBURG - ING-Bank (Publiekshal) - 'Bloe men', schilderijen van A. de Koster. Geop. ma. t/m vrij. 9-16 u. (tot 1 mei). OOSTKAPELLE - Zeeuws Biologisch Museum - 'Tot op het bot', over het werk van de preparateur (t/m 12 juni). 'Kreken en hun toekomst' (tot 18 apr.). SLUIS - Stadhuis, Raadskelder - Land schappen van Willy van Driel. Ge op. dag. 13-17 u. zo. 14-17 u. do. gesl. (tot 18 apr.). VLISSINGEN -Bellamy 19 - Ronald Mullié: aquarellen. Geop. ma. t/m vrij. 10-17 u. za. en zo. 13-17 u. (tot 4 apr.). - Stedelijk Museum - Het Konink lijk Zeeuws Genootschap te Vlis- singen 1769-1801 en Ultramarijn van Ronald Mullié. Geop. ma. t/m vrij. 10-17 u. za. en zo. 13-17 u. (t/m 10 apr.). IJZENDUKE - Streekmuseum, Markt - Werken van Jan de Prentenknipper. Geop. di. t/m vrij. 10-12 en 13-17 u. za. 13-17 u. (t/m 9 apr.). -Aurinhuis, Minnepoortstr. - Re cente olieverfschilderijen van Ma rianne Impens (tot 20 apr.). ANTWERPEN -Elisabethzaal (J.F. Looszaal) - (vanaf 7 mrt) 'De Wereld van Arme Frank'. Geop. tijd. uren Zoo (tot 1 apr.). -Lokaal 001, Verbrande Entre- potstr. 9 - Werk van Simon Benson en Gert Rietvelld. Presentatie: 24/3 om 19.00 u. Geop. do. t/m zo. 13-17 u. (t/m 17 apr.). - Nationaal Scheepvaartmuseum - Schilderijen, aquarellen, schets boeken en scheepsmodellen van de Antwerpse marineschilders Henri en Maurice Seghers. Geop. dag. 10-15 u. ma. en 1 en 2 mei gesl. (tot 31 juli). - Kon. Museum voor Schone Kun sten - 'Beelden en denkbeelden' van Octave Landuyt. Geop. dag. 10-17 u. ma. en 1 en 2 mei gesl. (tot 15 mei). - Stedelijk Prentenkabinet - Pren ten en tekeningen van Henri en Maurice Seghers. Geop. dag. 10-17 u. ma. en 1 en 2 mei gesl. (tot 31 mei). GENT - Arnold vander Haeghen Museum. Veldstr. - Permanente expositie van foto's en ander iconografisch materiaal over het leven van de Gentse schrijver Maurice Maeter linck. Geop. dag. 9.30-17 u. ma. gesl. - Museum van Hedendaagse Kunst. Citadelpark - Modern werk met als thema 'Beeld-Peelp' (spiegelbeeld). Geop. dag. 9.30-17 u. ma. gesl. (tot 17 apr.). - Museum voor Sierkunst - Jan van der Vaart en Johan van Loon: kera miek. 'Art is life', motorhelmen bijeengebracht door Vezio Tomasi- nelli. Geop. di. t/m zo. 9.30-17 u. (tot 11 apr.). -KAPELLE - Galerie de Bock - Werk van Riet Jachmann, André Kramer, Ans en Tom Rijkers en Piet Visschers. Ge op. vrij. en za. (tot 3 apr.). ST. NIKLAAS Salons voor Schone Kunsten - Schilderijen van de 16de tot de 20ste eeuw, stijlmeubelen en sier voorwerpen. Geop. di. t/m za. 14-17 u. en zo. van 10-17 u. BELSELE Reinaert-Rozentuin - Permanente openluchttentoonstelling met beel den uit het Reinaertepos. Geop. dag. 9.30-18 u. zo. tot 17 u.

de Stem | 1994 | | pagina 21