Twijfel over grondprijs Othene 'Zeeland ontmoet de wereld' Ultii 4Wezi Oranje-Nassauschool Sluiskil gered door fusie met Terneuzen POLITIE RAPPORT Meerderhe SPORT HET KORT Engelstaü Raad van Bestuur projectontwikkelaar moet nog besluit nemen Gojs en Toffelomanen genieten van De Winter Zak van Zuid Beveland wil openheid van zaken DE STEM ZEELAND Vier protestant-christelijke scholen onder één bestuur 60 uur werkstraf voor steunfraude Brandje in Sasse glasfabriek in korte tijd geblust 20e internationaal folklore festival in Sas van Gent Man gewond Videorecorders gestolen Fransen met nederwiet Inbraak in school Inbraak in school Autokraken DE STEM De Gravin kampioen Bekercompetitie BeVoBo Terneuzen MARKTEN Goede ambula VRIJDAG 25 MAART 1994 Sluiskil - De toekomst van de Oran je-Nassauschool in Sluiskil is verze kerd. De verenigingen voor Protes tants Christelijk Basisonderwijs Terneuzen en Sluiskil zijn namelijk gefuseerd. Hiermee blijft de Sluis kilse basisschool voortbestaan. De intentieverklaring wordt binnen en kele weken ondertekend na een unanie me beslissing van beide besturen. De Sluiskilse basisschool telt momen teel drie leerkrachten en 33 leerlingen. Dat is ruim onder de gemeentelijke opheffingsnorm van 73 en dat zou dus betekenen dat de school dicht zou moe ten. Door de fusie van de twee verenigingen worden in de toekomst vier scholen in Terneuzen en de Sluiskilse Oranje-Nas sauschool in stand gehouden. Het nieuw te vormen bestuur heeft vijf scholen onder de hoede met samen ongeveer 850 leerlingen. Hiermee zit het aantal boven de opheffingsnorm. J. Vermeulen, voorzitter van het school bestuur, juicht de fusie toe. „Sluisil is op deze manier verzekerd van het voortbestaan van de Oranje Nassauschool als zelfstandige school met zijn eigen identiteit, een eigen for matie, een eigen directie en een eigen bekostiging. Meer kunnen we ons niet wensen. Een gevolg is wel dat het schoolbestuur hier wordt opgeheven. Sluiskil zal echter wel vertegenwoor digd zijn in het nieuwe bestuur." Begin juni viert de Oranje-Nassaus chool het honderd-jarig bestaan. Van onze verslaggever Terneuzen - Projectontwikkelaar Mabon kan dit mo ment geen overeenkomst sluiten met de gemeente Ter neuzen over de realisatie van de nieuwe stadswijk Othene. De Raad van Bestuur is er namelijk nog niet van overtuigd of de afgesproken grondprijs van 185 gulden per vierkante meter in Terneuzen te verkopen is. Wethouder J. van Rooijen deelde dat gisteravond mee tijdens de vergadering van de gemeente raad. Toch ging de raad akkoord met de overeenkomst tussen Ma- bon en de gemeente. Van Rooijen drukte de raadsleden namelijk op het hart dat de uitgangspun ten van het plan blijven gehand haafd. Kostendekkend Die uitgangspunten houden on der andere in dat het hele plan kostendekkend wordt uitge voerd. Het plan kost de gemeen te geen geld. En dat was voor de raad de belangrijkste reden om toch met de overeenkomst in te stemmen. „Hierdoor onstaat een unieke situatie. Een overheid is sneller in de besluitvorming dan een particuliere onderneming," aldus Van Rooijen. Risico De wethouder houdt toch een slag om de arm. „We lopen wel licht toch het risico dat we vol gende maand bij de raad terug moeten komen met een aange past voorstel. We hopen natuur lijk van niet." A. van Himme (GroenLinks) was van plan de loftrompet over de bereikte overeenkomst af te ste ken maar de mededeling van Van Rooijen doet hem twijfelen. „Ik proef hieruit dat de Raad Van onze verslaggever Terneuzen - De politierechter in Terneuzen heeft M.H. uit de gemeente Oostburg een werkstraf opgelegd van zestig tiur. De vrouw had gedurende 13 maanden uitkeringsfraude gepleegd. Van augustus tot maart 1991 had H. een uitkering van de gemeente Terneuzen. Ze verhuis de naar Oostburg en kreeg daar opnieuw een uitkering, tot sep tember 1991. Op een enkele keer na verzuimde ze om de verdien sten uit schoonmaakwerk op haar maandelijkse inkomsten formulier te vermelden. Ze had daardoor beide gemeenten voor enkele duizenden guldens bena deeld. „Na mijn scheiding ben ik op straat gezet, met helemaal niks. Daar sta je dan in een kaal huis. Ik was geestelijk kapot", ver klaarde de vrouw. Door af en toe naast haar uitkering bij te ver dienen hoopte ze wat aan haar problemen te kunnen doen. Politierechter Jansen-Van Kam pen toonde aan een kant wel begrip, maar merkte op dat wat de vrouw had gedaan, toch strafbaar was. „Door eigen toe doen hebt u er nu alleen maar problemen bij, want u ontkomt natuurlijk niet aan een terugbe talingsregeling vond zij. Van de door de officier van justitie geëiste 80 uur deed zij er 20 af. van Bestuur er niet van over tuigd is of de 185 gulden per vierkante meter op de Terneu- zense markt te slijten is. We gaan akkoord met dit voorstel. Maar als blijkt dat het plan opnieuw bijgesteld moet worden is het moment aangebroken dat we de onderhandelingen met Mabon stop moeten zetten. Dan wordt het zaak met andere par tijen zaken te doen." Zo snel mogelijk Volgens Van Rooijen komt het niet zo ver. Hij noemde de 'in terne communicatie' binnen Ma bon als belangrijkste oorzaak van 'het uitstel. Nogmaals, aan de uitgangspunten verandert niets. Het is niet verantwoord de besluitvorming twee maanden uit te stellen omdat we zo snel mogelijk met de realisatie van de nieuwe stadswijk willen begin nen. We gaan nog steeds uit van een gunstige start." Daar was de raad ook van over tuigd. „De overeenkomst is een goed compromis. Er is grote haast om te bouwen. Ik hoop dat u niet terug komt met een aan gepast voorstel," aldus W. Gos- selaar (WD). Stadskantoor De meerderheid van de raad, met uitzondering van Groen Links en D66, ging ook akkoord met het dekkingsplan voor de bouw van het nieuwe stadskan toor, het stadsvernieuwingspro ject Steenen Beer en de bouw van de parkeergarage onder de Oostkolk. GroenLinks vond zich alleen in het financiële verhaal rondom Steenen Beer. De meer derheid zag de noodzaak in van de meerkosten van het stadskan toor. Duurder Het stadskantoor wordt name lijk drie miljoen gulden duurder dan de eerder geraamde twintig miljoen. Dat heeft te maken met de aanschaf van onder andere apparatuur en inventaris. „Wij zullen het college wel aan het plan houden," riepen WD en PvdA in koor. Van Rooijen beloofde dat. „Wij voeren het totale plan uit binnen het budget .van 1,4 miljoen gulden op jaar basis. Dat blijft zo." Van onze correspondent Sas van Gent - Een brandje in de glasfabriek in Sas van Gent kon gisteravond snel door de brandweer worden geblust. Even na zevenen vatte isolatiemate riaal van de oven door overver hitting vlam. Het lukte de brandweer om met behulp van de koelluchtinstallatie de brand 'uit te blazen'. De stichting wil inzage in de verslagen van alle besprekingen van het ministerie met de pro vincie Zeeland die te maken hebben met de oeververbinding. Verkeer en Waterstaat wil daar niet aan tegemoet komen omdat zij die verslagen als 'documenten voor intern beraad met persoon lijke beleidsopvattingen' be stempelt. Stukken die derhalve niet openbaar gemaakt mogen worden. De BZZB vindt dat er geen spra ke is van interne stukken op het Leon de Winter voor een gehoor van 250 mensen. FOTO WIM KOOYMAN Door Ronald Verstraten Terneuzen - Een literaire avond in Ter neuzen, met slechts één schrijver als middelpunt, zal zelden zoveel publiek hebben getrokken als de lezing van Leon de Winter gisteravond in de Grote Kerk. Naar schatting zo'n 250 mensen waren op het door Prometheus georga niseerde evenement afgekomen. 'Enigszins bedeesd, want we waren nog niet eerder in deze kerk', leidde Prometheus- voorzitter R. Ruules de schrijver bij het publiek in. Maar zijn bedeesdheid weerhield hem er niet van om het wachtende publiek met een tien minuten durende lofzang op De Winter te onderhouden, hetgeen toch bij een enkeling een gefluisterd 'stop nou maar' op de lippen bracht. Omringd door de liturgische attributen die bij andere gelegenheden worden gebruikt, nam De Winter met een wat melige ope ningszin plaats achter de microfoon: „Ge achte gemeente..(gelach)..Ik zou graag psalm...", om vervolgens, lang-zaam pra tend, de akoestiek op domineestoon te be nutten. Hij zei niet te willen beginnen met het verhaal dat hij in gedachten had gehad, omdat dit niet bij de omgeving zou passen. In plaats daarvan had hij het verhaal Foto uitgekozen. „Ook heel erg, ik hoop op vergif fenis". Hij schreef het enkele jaren geleden voor het Nieuw Israëlitisch Weekblad („U zult wel begrijpen waarom"), en wist het gisteravond op boeiende wijze te vertellen. De Winter, zelf geboren uit Joodse ouders, moest af en toe een woord uitleggen, zoals gojs (niet-joden) of toffelomanen (katho lieken). Het laatste om de van oorsprong katholieke Volkskrant aan te duiden waarin de Foto uit het verhaal had gestaan. Een krant die normaliter nooit door de schlemie lige, failliete zakenman uit het verhaal werd gelezen, omdat die niet kosjer was. Ongetwijfeld weer koren op de molen van critici die vinden dat De Winter teveel met zijn joods-zijn koketteert, maar het publiek had een uitstekende avond, al was het maar door de goed gedoseerde grappen in het verhaal (secretaresse Trudy legt haar hand op de gulp van haar baas en vraagt: mag ik Ben tegen U zeggen?). De Winter zelf kon er ook nog om lachen. „Ik heb het al lang niet meer gelezen." Als in een spannende, door reclame onder broken film, brak hij zijn verhaal op het hoogtepunt af. De over verscheidene naburi ge cafées verspreide toehoorders waren er na de pauze weer als de kippen bij om de rest te horen, vragen te stellen, boeken te kopen en te laten signeren. Met het aantrekken van De Winter en de de belangstelling van het publiek, ook bij vori ge lezingen, heeft de stichting Prometheus zijn bestaansrecht al op korte termijn bewe zen. Voor de Winter zelf was het de afslui ting van een mini-tournee door Zeeland, want hij was de afgelopen week te gast op diverse scholen en op een studiedag in Middelburg. Van onze verslaggever Goes - De stichting Behoud de Zak van Zuid Beveland (BZZB) tekent beroep aan tegen de weigering van het ministerie van Verkeer en Waterstaat openheid van zaken te geven over de WOV. moment dat het om verschillen de overheidsorganen gaat die in formatie met elkaar uitwisselen en standpunten bepalen. „Bo vendien acht de BZZB de ge voerde besprekingen tussen de provincie Zeeland en het minis terie wel degelijk beleidsbepa lend en zeker beleidsbeïnvloe- dend. De wijze waarop de pro vincie die inhoud van de bespre kingen heeft gehanteerd, met name in de media en naar pro vinciale staten bevestigen dat karakter". Van onze correspondent Sas van Gent- Onder het motto 'Zeeland ontmoet de wereld' houdt de stichting Sasse folkloreweek van 18 tot en met 24 juli voor de twin tigste keer de internationale folkloreweek Met de komst van vier buitenlandse groe pen die elk theatervoorstel lingen verzorgen, heeft de stichting gekozen voor kwali teit boven kwantiteit. Aan het festival nemen dit jaar zo'n twintig groepen deel afkom stig uit acht verschillende lan den. De groepen, ongeveer een tweehonderd buitenlandse gas ten, houden zich bezig met dans en of muziek en bezitten allen de amateurstatus. Bij de selectie gaat men wel uit van een hoog stand artistiek niveau. Het festi val is lid van de internationale organisatie van folklore festivals het C.I.O.F.F. en de internatio nale organisatie voor Volkskunst (IOV). Het komende festival is opgebouwd uit een aantal zelf standige thema's. Hele regio Rudie Clemminck: „We kunnen vier thema's onderscheiden. Na negentien festivals van klein tot groot gaan we nu het vierde lustrum vieren met vele extra's. Een belangrijke opdracht die het bestuur zich gesteld heeft is dat het een festival van en voor de hele regio moet worden. We zijn daar denk ik in geslaagd. Het festival strekt zich dan ook uit van Middelburg tot de Panne (België). In het programma is ook aandacht besteed aan het vijftienjarig bestaan van de De dansgroep Tzambarin uit Israël is een van de buitenlandse gasten tijdens het internationale folklore festival. repro wim kooyman volksdansverenging de Grut- moole door het programma on derdeel 'Volkskunst in de Neder landen'. Nieuw dit jaar zijn de workshops. Het publiek wordt daadwerkelijk bij het program ma betrokken." Programma Aan het festival nemen de vol gende groepen deel: Uit Indone sië komt met 50 personen de groep Kabumi Ikip Bandung. Deze groep bestaat uit studenten en brengt een wervelende show met ondermeer bamboe dansers. Uit Tsjechië komt Slovacky Kru- zak.Tzabarim uit Israël (zie fo- to)is enkele jaren geleden al eens te gast geweest in Sas van Gent. De groep viel zo in de smaakt dat de organisatoren deze groep voor het lustrum uitgenodigd hebben. Rossianka is een erg gestyleerde groep uit Rusland. Uit India komt Nrutya Lok met 35 dansers en danseressen.Ver- der nemen aan het festival deel:Jan Pirrewit,Reinaert,Die Rooselaar allen uit Vlaanderen (B). Uit Nederland komen Can- nenburger borendansers en de Grutmoole. Een greep uit het volle program ma. Maandag 18 juli is om 20.30 de openingsvoorstelling in de Vlaanderenhal, gevolgd door het openingsbal. De dag daarop is er een folkloristische markt met ondermeer volksspelen muziek en dans. Donderdag 21 juli is er een Oosterse markt in samen werking met de BAC uit Sluiskil. Deze staat in het teken van In donesië. Daags daarna zijn er diverse workshops doe-dans in de Vlaanderen speciaal voor de jongeren. Zaterdag 23 juliom 20.30 uur is er een gala-voorstel ling gevolgd door de nacht van de folklore. Ook in Aardenburg,Sluis,Breskens en Nieuwvliet zijn er optredens ge pland. Men is nog op zoek naar gastouder gezinnen. Aanmelden kan bij Els Sol in Westdorpe. Hulst - Tijdens werkzaamhe den aan het dak van een nieuw pand aan de Industrie weg te Hulst werd woensdag een inwoner uit Kloosterzande gewond. De man viel van een hoogte van ruim drie meter naar beneden. Hij liep daarbij letsel op aan zijn hoofd en werd naar het streekzieken huis De Honte in Terneuzen overgebracht. Terneuzen - Bij een elektro technisch bedrijf aan de Axel- sestraat te Terneuzen zijn vier videorecorders gestolen. De diefstal is vermoedelijk woensdag gebeurd. De schade voor het bedrijf bedraagt en kele duizenden guldens. Terneuzen - De politie heeft woensdagmorgen vroeg op de Tractaatweg vier Fransen in de leeftijd van 18 tot 22 jaar aangehouden. Ze bleken in het bezit te zijn van een kleine hoeveelheid nederwiet. De drugs werden in beslag geno men en proces-verbaal is op gemaakt. Westdorpe - Gistermorge werd ontdekt dat was ingi broken in een basisschool aar. I de Singel te Westdorpe. Va mist wordt een stereotorej Namens het schoolbestum I werd aangifte gedaan door een I 43-jarige inwoonster uit West- dorpe. Zandstraat - In de Zandstaat I is een één-assige aanhang^, gen gestolen. Het voertuig I stond op slot doch de ketting I werd verbroken, De aangang. wagen is van hout en draagt als kenteken het nummer KS-1 47-PX. Middelburg - In de nacht van woensdag op donderdag is j, een buitenwijk van Middel- burg ingebroken in twaal per- sonenauto's. Uit vrijwel alle voertuigen verdween een au- toradio en of autoradiocaset- terecorder. Verder werd uit een van auto's een boormachine mei I een waarde van 400 gulden gestolen. De totale schade be draagt enkele duizenden l dens. Men verschafte zich toe-1 gang door het vernielen van j een portierruitje. Axel - De Gravin uit Westdor pe is kampioen poolbiljart van de Kanaalzone geworden. Via een indrukwekkende eindsprint, vijf overwinningen op rij, verzekerde het zich van het kampioenschap. Deze competitie werd gedomi neerd door De Gravin, Ieppy's, Ambassadeur en De Tukker. Het krachtsverschil met de overige zes deelnemende teams was groot, maar werd naarmate de competitie vor derde toch kleiner. Dit duidt er op dat deze teams gebukt gingen onder gebrek aan erva ring. In de laatste ronden van deze competitie boekten de la ger gerangschikte teams zelfs knappe resultaten tegen het genoemde en nu nog superieu re viertal. De Gravin beëindigde de com petitie ongeslagen. Slechts te gen overbuurman De Tukker (twee keer) en nieuwkomer ieppy's moest het een remise toestaan. Een aparte rol was weggelegd voor hekkesluiter De Stooters. Dat boekte slechts één zege, maar de bele ving was zeker niet minder. Integendeel, de ontmoetingen met de andere clubs stonden steeds in het teken van een gemoedelijke sfeer. Ook dit team begon, naarmate de com petitie de eindfase naderde, beter te spelen. Koploper De Gravin ondervond dat aan den lijve, want dat team had de hanen vol om met 4-2 van De Stooters te winnen. EINDSTAND 1. De Gravin (Westdorpe) 48 pun ten, 2. Ieppy's (Terneuzen) 39, 3. Ambassadeur (Terneuzen) 38, 4. De Tukker (Westdorpe) 36, 5. Dream Team (Terneuzen) 21, 6. Roskam (Kapellebrug) 20, 7. Pol- derbar (Westdorpe) 19, 8. 's- Lands Welvaren (Axel) 15, 9. Les Amies (IJzendijke) 14, 10. De Stooters (Terneuzen) 3 punten. Axel - De bekercompetitie poolbiljart van de Kanaalzone in zowel de enkel- en dubbel spelen als teams is in een vergevorderd stadium. In alle categorieën werden al partijen van de kwartfinales gespeeld. Vrijdag 15 april worden de finales afgewerkt in cultureel centrum De Halle te Axel. Dan wordt eveneens bekend welk team beslag legt op de Eyke Hogendoorn-wisseltro- fee. Binnenkort zijn kaarten voor deze avond tegen een lage entreeprijs beschikbaar. In voorgaande jaren konden deze finales, volgens de orga nisatie komen daarin de sterk ste spelers van Zeeland in ac tie, zich verheugen in een rui- C ver: me belangstelling. UITSLAGEN KWARTFINALES Enkelspelen: A. de Maillie-M. I Maude 0-2, J. Daltijn-R. Elcock 2-0, P. Hennekeij-M. Mess 1-2. Dubbelspelen: M. Maude/K. Man- de-J. van Laere/D. van de Wiel 2-0, J. de Leyser/J. Daltijn-C Burm/S. Külesen 2-0, M. Zaal/M. Heijnsdijk-A. de Maillie/J. i 0-2. Teams: Ambassadeur-Roskam I 6-0. Terneuzen - Een opmerkelijke prestatie leverde Voorwaarts, uitkomend in de derde k A van de Terneuzense be-1 drijfsvolleybalcomeptitie. vlag en wimpel de vorige com petitie gepromoveerd uit derde klase, zou de ploeg ge- makkelijk meekunnen in de derde klasse A. De ploeg van aanvoerster Trees Verschraegen maakte deze prognose meer dan waar. Met een verdiende 3-0-winst I wees het koploper Deltan 21 terug (16-14, 15-11, 6-4). Del- tan, dat tot nu slecht één punt I had moeten inleveren, kwam op de beslissende momenten tegen een fel vechtend Voor- waarts te staan. De wedstrijd was de spannendste van de avond. UITSLAGEN Eersteklasse A: V&V-Lichtland 1 I 0-3 (2-15, 91-5, 2-15), Dees 1-CIS 3-0 (15-4, 15-5, 15-10). Eerste klase B: ING-PSV 1 3-0 I (15-5, 15-12, 15-4), De Pooter- j Echo/Audio 2-1 (15-9, 15-12, 5-7). Tweede klasse A: Zeevla-VC No- tabene 0-3 (71-5, 11-15, 13-15), Dees 2-Aster 0-3 (3-15, 91-5, 7-15), Dow 2-De Hoop 2-1 (15-10, 12-15, 5-15). Tweede klase B: Rabo-NHI 2-1 (9-15, 16-14, 15-7), PSV 2-Bliek Vos 1-2 (13-15, 15-7, 10-7), Philips-Gemeente 1 0-3 (7-15, 3-15, 11-15). Derde klasse A: Dow 3-Ha- venschap 0-3 (10-15, 11-15, 7-15), I Scharmga 2-ABN/Amro' 3-0 (15-3, 15-6, 15-4). Derde klasse B: Deltan 3-B S 0-3 (reglementair), Lichtland 3-URS 3-0 (15-8, 15-5, 15-6); Lichtland 4-Gemeente 2 3-0 (15-6, 15-12, 15-10). STANDEN Eerste klasse A: Lichtland 1 8-19, Stuntmarkt 7-17, Dees 1 8-17, I CIS 7-11, Dow 1 7-8, Scharmga 1 7-4, V&V 8-1. Eerste klasse B: De Pooter 8-19, ING 8-13, Lichtland 2 7-12, Nee- lemans 7-12, PTT/Post 7-11, Echo/Audio 7-8, PSV 1 8-3. Tweede klasse A: Zeevla 8-16, VC Notabene 8-15, Beldo 7-14, Aster I 8-12, DE Hoop 8-11, Dow 2 7-8, Dees 2 8-3. Tweede klasse B: Deltan 1 7-18, NHI 8-15, Gemeeee 1 8-15, Rabo 8-13, PSV 2 8-8, Bliek Vos 8-8, Philips 7-4. Derde klasse A: Deltan 2 8-20, Voorwaarts 7-16, Scharmga 2 8-15, Havenschap 8-13, ABN/ Amro 7-5, Dow 3 7-5, VC Schelde 7-1. Derde klasse B: Lichtland 4 8-1 Lichtland 3 8-16, B S 8-14, Gemeente 2 7-9, Deltan 3 7-6, WM 7-6, URS 7-4. lijf Barendrecht, 24 maart 1994 - Win- terandijvie A12 158, A15 122*4-112, A18 110-10514, A24 103-97, A28 92-85. Jonge andijvie A12 2201/2-2201/2, A15 2301/2-2301/2, B 127. Aubergines 400/500 220I/2-2101/2, 300/400 254-244, 225/300 279, 175/225 309Va, 100/175 302. Eike- bladsla 200/250 dr 67. Komkom mers 76/91 113-109, 61/76 II2V2-IO8V2-68, 51/61 82V2-78V2-60, 41/51 78V2-74V2-56V2, 36/41 75-67-4914, 31/36 50-46-43, 26/31 5OV2-46V2. Komkommers krom 97. Komkommers stek grof 128, middel 91. Minikomkommers 15/20 345, 10/15 29V2. Crisp-ijsbergsla 45/50 24, 40/45 24, 35/40 24-24. Lollo Rossa 200/25 dr 111. Paksoi 550/800 140V2-137l/2. Prei 2/4-14wklv 194. Paprika rood 75/85 144214, 65/75 1492V2. Paprika groen 75/85 494V2, 65/75 420V2, 55/65 298. Radijs grof 131, mid.grof 114-114, middel 92, fijn 54. Rabarber ex. rood 304, rood 235, dun rood 103V>. Sla glas 23/24 2IV2-2OV2, 21/22 17-16, 17/18 13, 41/44 4IV2, 37/40 37, 34/36 34*4-31, 31/33 30*4-29*4. Spruiten AI 214*4, BI 233, Cl 141, Dl gr. fust 502, Dl I kl. fust 563, All 137, Bil 139, CD 100, DII gr. fust 269, DII kl. fust 293V2. Vleestomaten I-s 328-329, 57 I-s 330-334 'V2, 57 1-2 324V2, 47 I- S346-330, 47 1-2 320. Trostomaten fijn 358. Cherrytomaten 29 I-s 197, 24 I-s 222*4. Veldsla 157V4-73. Wit lof lang I 132, klvp. r I 178V2-158V2, klvp. 5 1 180-160, klvp. 6 1162, klvp. 3 I 181*4-161*4, klvp. w I 103*4, krt. grf. I 158V2-136V2-130, krt. fijn 1 164V2-144V2, ex. krt. I 156, kort II 122-110, lang II 89'/2, onregelmatig 1160-56*4. Bloemkool I 270-490, 50-260. Winterbl.kool 6 220, 8' 180-250, 10 140-pl80, 12 70-110, 15 40-60. Boerekool gestript 38-88. Ro dekool 13-42, Wittekool 13-39, Groenekool 40-51. Sperziebonen I 1400-1650, II 740. Aardappelen Bin tje bonken 11-24, groot 10-16, Bild- star groot 12-26, Irene groot 10-28. Uien bonk 44-58, grof 37-41, middel 36-49, geschoond 34. Bosuien 116. Knolselderij 8 104-114, 10 102-145, 12 130, 15 52-61. Koolrapen 16-16. Van onze correspondent Aardenburg - De brief het Sluise stadhuis werd om de huisvesting t« ien met fusiepartner Af burg, heeft gisteravond Aardenburgse stadhuis voi wat opschudding gezorgd. ne Aardenburgse raadsleden pon drie uur durende discussi nm de gespleten gelederen wee zins in het gareel te krijgen. Slu gisteravond in Aardenburg di raadsmeerderheid afgeschilderd stelletjes koehandelaren In zijn brief aan Aardenburg w college van Sluis graag binnen bare tijd de huisvestingsprobl Het traumateam nieuw stijl van de ziekenhuis- groep Zeeuws-Vlaande ren redt mensenlevens. Maar als dat aan de si" gaat, zit het werk er voor de ambulancedie: Meer dan drieduizend ritten maakte die diens in Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg niet meegert kend) vorig jaar: zowel in levensbedreigende s tuaties of om iemand van het ene naar het ai dere ziekenhuis over t< brengen voor onderzot Ongeveer een kwart vt de ritten zijn spoedge vallen. Dan draait het erom de patiënt zo sne mogelijk in zo goed m< gelijke conditie voor verdere behandeling naar het ziekenhuis te brengen. Ambulances in hun thuis ven. Links staat N. Verstrc „Het is heel belangrijk de handeling al ter plekke v kunnen zetten. Dat verhi de overlevingskans aanme lijk." FOTO WIM KOOY Van onze verslaggever Harold de Puysseleijr EEN VERKEERSONG1 meerdere gewonden op ergens in Zeeuws-Vlaam nen de wettelijk verphc! minuten na melding is lancepersoneel ter piel men de situatie op. E gewonden, waarvan tw Politie en brandweer lei goede banen. Eén slachtoffer zit beknel De diagnose luidt: diverse een gestoord bewustzijn Na overleg tussen am pleegkundige en de aanwe van dienst wordt beslote: direct over te brengen naa sitair ziekenhuis. De eer: ling van het slachtoffer plaatse. De monitor co hartfunctie, infuus en pi; gas worden toegediend. De. CPA (Centrale Post Ai voer) te Vlissingen staa contact met de hulpverle aan het ziekenhuis door c er aan komt. Ambulanc vertrekt. Het personeel van de twe ce heeft zich ondertus over de andere zwaarg heeft eveneens hersenlets Van onze verslaggever Middelburg - Gedeputr D. Bruinooge (econc heeft gisteren de eerste gelstalige brochure va: provincie Zeeland het laten zien. Hij deed dat filmzaal van de Abdij in delburgin aanwezigheid

de Stem | 1994 | | pagina 16