Eenzaamheid plaagt ouderen klas „Voor 5,3% zet ik m'n spaargeld op de Kapitaalrekening." Clingse school in actie voor Papoea's elegenheVii^autoor'>ouw moSelijk °P terrein bij Hulster overdekt zwembad I an onze verslaggever drijf Colsen Milieutechniek. gisteren toch enige bedenkingen te heb- „Wat een school betreft. Domeinen zit beuwste tweeduizend vierkante me PLAATSELIJK nieuws DAG klapper indekrant IEER B.V. 'Plaats voor 150 auto's onder markt Hulst' hfieuwe actie in Oost-Zeeuws-Vlaanderen moet vereenzaming voorkomen Student uit Sint Jansteen laureaat Mercatorprijs Vernieuwde distributielial Neckermann geopend [PËSTEM ZEELAND C2 particulieren 1% KORTING 'OEN WE DE 'E VAKANTIE? i jju|st - Een stuk grond van onge- |rcer achtduizend vierkante meter jjij het Hulster overdekte zwembad ie Driehoek mag straks worden ebruikt voor de bouw van kanto- I ren- i y grond is van Domeinen en er is al gegadigde voor ongeveer tweedui- id vierkante meter, het Hulster be I Van onze correspondente Lezing over Israel Kloosterzande Clinge Koewacht Krant in de Klas inkstation te Sluiskil ^chter gewoon door. uit te willen wijken ril weer operationeel itie. 3, fax 01157-2194. D e Postbank Kapitaalrekening met een zonder kosten van opnemen. Zelfs een Sparen doe je gewoon bij de Postbank. POSTBANK 1994 VRIJDAG 25 MAART 1994 f 1 i Om Hp Hnnw tmn ïnmf/iror» rvta->/Töiiiir fp Kor» forfpn Hp Tx/iivioinp' tran Kaefom_ ïyipI Hip jttatiH i7) Hp jnflj)0 pn nrobpprt Hip Colsen wil konen. „Want we creë] trens, bedankje, jubileum, lie, huwelijk, verloving, •zing, prestatie, examen, I Abraham, enz. 1 per kolom 1.09 incl. BTW P regel verplicht. Foto of Ig, formaat 35 x 40 mm 1 BTW. Overige tarieven op eg. Foto's worden niet geretourneerd. 236882 of geef uw tekst Pór plaatsing af bij één van Jpren. Schriftelijke opgaven [uitend geaccepteerd indien Bres bekend zijn, ook indien ptaling bijgevoegd is. In ons het récht voor teksten laf van redenen te weigeren uitgever klachten bereiken begeven tekst behoudt de I het recht voor om de naam Ichtgever bekend te maken. tra ■jaar. Idag Ja, ja Wij hebben het wel gezien I deze dame wordt 5 x 10 '1 H.g. Regule, Paul, SabrineI Johnny, Mirella en Filip I van onze verslaggever drijf Colsen Milieutechniek. Om de bouw van kantoren mogelijk te maken moet het bestemmingsplan wor den aangepast. De commissie openbare werken ging daar gisteren mee akkoord. Het perceel ligt al lange tijd braak. Eerst zou er een nieuwe MDGO-school worden gebouwd, maar dat ging niet door. Op de grond is alleen een kleine noodschool gebouwd, die nu gebruikt wordt voor kinderopvang. Commissielid R. van Haperen (WD) zei gisteren toch enige bedenkingen te heb ben tegen de wijziging van de bestem ming. „Het is zeker geen zichtlocatie. En wat, als er eens betere tijden voor de gemeente aanbreken en we weer gaan denken over een buitenbad? Of een nieuwe school, straks na de fusie bin nen het voortgezet onderwijs in Hulst?" Volgens wethouder G. van de Voorde zou een nieuw buitenbad niet op het betreffende perceel komen, dus blijven wat dat betreft de mogelijkheden open. Wat een school betreft. Domeinen zit met die grond in de maag en probeert die al geruime tijd te slijten. Nu hebben ze een belangstellende gevonden. Die houdt er aan vast hij al zaken met Domeinen heeft gedaan voor er sprake was van de scholenfusie. Het is gewoon wie het eerst -komt, het eerst maalt", aldus Van de Voorde. Van Haperen opperde om niet de be stemming van het gehele terrein te veranderen, maar uitsluitend van de beuwste tweeduizend vierkante meter die Colsen wil kopen. „Want we creëren nu een nieuw bedrijventerrein, terwijl de gemeente elders zelf nog genoeg grond heeft liggen". Van de Voorde benadrukte dat de gemeente zeker niet zal meewerken aan de vestiging van bedrijven die eigenlijk op het industrie terrein Hogeweg thuis horen. „Dus wat dat betreft zal er geen concurrentie zijn. Bovendien is de grond aan de Hogeweg veel goedkoper". Hulst - De verschillende zorginstellingen en oude- [renbonden in Oost- Zeeuws-Vlaanderen doen mee aan een actieplan dat tot doel heeft de vereenzaming van ouderen te voorkomen. Het plan is het vervolg op het project Gezondheids Voorlich- iing en Opvoeding (GVO) voor ouderen in het Land van Hulst, lat gisteren officieel werd afge sloten. Tijdens de bijeenkomst in jet Medisch en Sociaal Centrum lanceerde de Stichting Thuiszorg meteen ook het nieuwe actie plan. Het GVO-project is na drie jaar afgesloten. Het doel, beter func tioneren van ouderen in hun ei gen omgeving, realisering van een sociaal netwerk en een bete re samenwerking van verschil lende instanties, is volgens de Stichting Federatie Thuiszorg Zeeland bereikt. Werden de activiteiten tot nu toe vanuit het project georganiseerd, in de toekomst moet het initia tief uitgaan van de organisaties zelf. Die hebben toegezegd ver der te werken aan de preventieve activiteiten om het functioneren van ouderen in de eigen leefom geving te bevorderen, j Het nieuwe plan, waaraan de 1 Stichting Welzijn voor Ouderen Hulst en Hontenisse, Maatschap- Van onze correspondent Axel - Drs. R. Naftaniël van het Centrum Informatie en Docu mentatie Israel houdt voor de leden van het Genootschap Ne- terland-Israël op dinsdag 29 naart in het wijkgebouw aan de Pironstraat te Axel een lezing. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Naftaniël geeft zijn visie pver de laatste ontwikkelingen in Israël in deze spannende pe riode van verandering. pelijk Werk, de Kruiszorg, Riagg en Ouderenbonden meewerken, baseert zich op de resultaten van het GVO-project en een onder zoek onder ouderen in het Land van Hulst. Uit het onderzoek bleek dat de zelfstandigheid van ouderen vaak afhangt van de sociale contacten en de sociale ondersteuning. Een kwart van de ouderen in het Land van Hulst voelt zich sterk eenzaam. Deze eenzaamheid wordt vaak veroor zaakt door een slechte gezond heid van de partner of de eigen gezondheid. In het actieplan zijn een aantal activiteiten aangegeven die de eenzaamheid moeten bestrijden. Die bestaan uit het leren van vaardigheden, cursussen zoals 'Omgaan met veranderingen' en 'Verkeer', voorlichtingsavonden, sporten en bewegingsactiviteiten en publiciteit. Maar er worden ook activiteiten ontplooid die gericht zijn op de sociale omgeving van de ouderen zoals een schoolproject, een ten toonstelling, een bemiddelings- punt en een vervoersdienst. Uit onderzoek is gebleken dat ingrijpende gebeurtenissen in het leven van ouderen vaak lei den tot vereenzaming. Getracht wordt om via huisbezoek bij ouderen boven 75 jaar, ouderen met gezondheids- of andere pro blemen en weduwen en weduw- naren dit zo veel mogelijk te voorkomen. Voor het nieuwe plan gelanceerd werd, lichtte M. Hiel het GVO- project nog eens toe. Duidelijk werd dat de behoefte aan con tacten bij ouderen groot is en dat de werkzaamheden van de be- zoekgroep gewaardeerd worden. Leerlingen van de Clingse school bij hun zelfgemaakte papoea-spullen. FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent Clinge - Met een tentoonstelling van zelfgemaakte 'Nieuw-Guinese' artikelen was gisteren onderdeel van het Vasten actieproject van basisschool St.-Bernar- dus in Clinge. De artikelen zijn te zien in de hal van de school als smaakvolle decoratie. De Vastenactie draait dit jaar om Nieuw- Guinea. De kinderen krijgen daarom zo goed mogelijk een beeld van het leven van de Papoea's. Gisteren werd er een videofilm getoond van het huidige Irian Jaya door Bert Blommaert en Shirley van Hove. Zij zijn net terug waren van een reis naar dit gebied. Met deze vertoning en het verhaal kwamen de leerlin gen helemaal in de sfeer van dit verre land en hun bewoners. Het was dan ook niet moelijk meer om tekeningen te maken. Daarnaast werd een grote pak stro omgeto verd tot veelkleurige aangeklede poppetjes. Er werden kralensnoeren gemaakt met riet jes en kroonkurken. Een masker en hoofd tooi van de papoea's waren eveneens het produkt van vaardige handen. En pronkstuk van de tentoonstelling vormde zeker het mini-huis op palen. Het was de bedoeling dat de leerlingen aan het eind van de fiets- en wandel-inn, getrak teerd zouden worden op een rijstgerecht. De slechte weersomstandigheden van voorgaan de dagen waren er echter de schuld van dat deze sponsortochten werden verplaatst naar dinsdag 29 maart. Dit kon de pret echter niet drukken bij de leerlingen die gisteren middag reeds van een rijstgerechtje konden genieten. FIETSENKEURING - Onder het motto 'Wij gaan weer naar school' heeft de plaatslijke af deling van Veilig Verkeer Ne derland op basisschool Ter Duinen ongeveer tachtig fiet sen gekeurd. Volgens WN- keurmeester Th. Bouwens was de kwaliteit minder dan vorig jaar. Een crossfiets werd zelfs helemaal afgekeurd. Positief was dat er ook een fiets bij was die het predikaat excel lent op het keuringsrapport kreeg. Veilig Verkeer-voorzit- ter Bouwens benadrukte het belang van het blijvend inten sief keuren van tweewielers van de schoolgaande jeugd, anders gaat het effect verlo ren. De volgende keuring is 10 mei op de St.-Josefschool te Hengstdijk. DEMONSTRATIE - De kleu ters van de Clingse Gymnas tiek Vereniging geven zondag 27 maart een demonstratie in gemeenschapscentrum Mal- pertuus. Van 11.00 tot 12.00 uur kunnen belangstellenden een kijkje nemen. OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Clinge ha len zaterdag 26 maart vanaf 9.00 uur weer oud papier op. ROMMELMARKT - Leden van muziekvereniging EMM halen zaterdag 26 maart spul len op voor de rommelmarkt van 2 april. Iedereen die nog bruikbare spullen heeft wordt verzocht om deze vanaf 9.00 uur buiten te zetten. KLOOSTERZANDE -Het Rozenhof, 13.30 uur, kaar ting voor ouderen. ST.-JANSTEEN -Café De Kroon, 14 uur,'kaar ting. STOPPELDIJK - 't Gelaag, 13.30 uur, bingo. CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur, bie den een tegen drie. - Malpertuus, 13.30 uur, KBO, bingo. AARDENBURG - Dorpshuis, 14 uur, paasbij- eenkomst Zonnebloem. EEDE - Hof van Eede, 19.30 uur, kaarting. KLOOSTERZANDE - De Reizende Man, De Stoere Spelers, 19.30 uur, kaarting. AXEL - Buurthuis Boemerang, 20 uur, bingo. Van onze correspondente Sint-Jansteen - De 24-jarige student Wim Bleijenbergh uit Sint-Jansteen won met zijn thesis over het toerisme in Zeeuws-Vlaanderen een van de drie Mercator Ortelius laurea- tenprijzen. Zaterdag 26 maart wordt om 17.00 uur het nieuwe Mercator- museum in de Zamanstraat in Sint Niklaas geopend. Na de academische zitting volgt de prijsuitreiking van de Mercator/ Orteliusprijs voor geografie. De ze prijs wordt toegekend door het Koninklijk Aardrijkskundig Genootschap Antwerpen. Er is een hoofdprijs en drie laureaten- prijzen. Geen grenzen De thesis van Wim Bleijenbergh viel in de smaak bij de Belgen. Vooral dat hij als Nederlander in België studeert en met zijn thesis aangeeft dat er voor deze landen eigenlijk geen grenzen zijn. Hij studeert economische weten schappen aan de UFSIA in Ant werpen en deed in zijn thesis de ontwikkeling van het toerisme in Zeeuws-Vlaanderen uit de doe ken en stipte aan dat het ook voor Vlamingen een erg aantrek kelijk toeristisch landje was. Vanwege het Mercatorjaar wor den er momenteel vele activitei ten gehouden in het Waasland. Deze 16de eeuwse astroloog heeft baanbrekend werk verricht en dat wordt dit jaar extra be licht. In de zalen van het oude mu seum in de Zamanstraat wordt nu het nieuwe Mercatormuseum geopend. In het Stedelijk Mu seum in de Regentiestraat loopt tot 6 juni de tentoonstelling 'Sterren in Beeld' over de astro logie in de tijd van Mercator. i mooiste mogelijkheden Rubriek Jreatie i deze krant! aat 14,1071 DR Amsterdam (020) 6647536 Genodigden bekijken de nieuwe verzendafdeling van Neckermann. FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggever Sint-Jansteen - Burgemeester A Kessen van Hulst heeft gisteren de vernieuwde dis tributiehal van Neckermann in Sint-Jansteen officieel in gebruik gesteld. Met de verbouwing en de ver nieuwing van de installatie van het logistiek centrum in Sint-Jansteen was een bedrag gemoeid van ruim 7,5 miljoen gulden. De ingrijpende verbouwing van de verzendafdeling is in negen maanden tijd gerealiseerd. Van uit deze afdeling worden de pak ketten naar de klanten in Neder land en België verzendklaar ge maakt. In de gerenoveerde hal van de verzendafdeling is een nieuw geautomatiseerd systeem geïnstalleerd. Het bestaat uit een artikel-sorteerinstallatie, een in- paklijn, een afvoertransportsys- teem en automatische omsnoe- rings-machines. De capaciteit van het nieuwe verzendsysteem bedraagt ongeveer 65.000 artike len per dag. De gesorteerde artikelen worden naar 48 paktafels getranspor teerd waar ze, na controle, wor den ingepakt en verzendklaar gemaakt. De totalte capaciteit bedraagt circa 27.000 pakketten per dag. Bij Neckermann in Hulst gaan per jaar zo'n vier miljoen pakketten de deur uit. Bij het ontwerp van de nieuwe paktafels is veel aandacht be steed aan het gebruiksgemak. Dat gebeurde in samenspraak met de Arbo- en Bedrijfsgezond heidsdienst te Terneuzen en met de medewerkers zelf. Ook de distributiehal zelf is in grijpend veranderd. Zodanig dat er onder alle weersomstandighe den een heldere werkruimte is. Via een absorberende plafond constructie wordt het achter grondgeluid zoveel mogelijk ge dempt. Door ook alle kleuren op elkaar af te stemmen is een hel dere werkruimte ontstaan. Met de feestelijke heropening gisteren is het voor Neckermann nog niet gedaan. Er staan nog plannen op Stapel voor een forse uitbreiding van het bedrijf in Sint-Jansteen met ongeveer 23.000 vierkante meter. WD-raadslid vraagt om onderzoek naar haalbaarheid parkeergarage Van onze verslaggever Hulst - Er moet eens serieus gerekend worden naar de haalbaarheid van een parkeergarage onder de Grote Markt in Hulst. Dat is de mening van WD-raadslid W. Kayser. Kayser kaartte het onderwerp gisteren aan in de financiële commissie. Volgens hem kunnen er onder de Grote Markt wel een 150 auto's staan. De Markt zelf kan dan autovrij worden gemaakt en voorzien van terrasjes. Kayser opperde dat de banken rondom de Markt en in de directe omgeving misschien ook wel oren hebben om mee te werken aan zo'n parkeergarage. „Misschien kan zo'n voorzie ning zichzelf wel bedruipen", aldus Kayser. Wethouder P. Weemaes gaf toe dat er nog nooit serieus naar een parkeergarage is gere kend. „Maar het is wel zeker dat dit grote gevolgens zal hebben voor het parkeerbeleid. In plaats van een gulden per uur komt het tarief in zo'n parkeergarage zeker tussen de '2,50 en 3 gulden per uur te liggen". Weemaes zei te verwachten dat het gebruik in het weekend wel zou meevallen, maar dat er op doordeweekse dagen weinig mensen zoveel geld over zullen hebben om hun auto te parkeren. Op de gemeente is al wel naar de technische mogelijkheden van zo'n voorziening geke ken. „Maar alleen naar de nadelen", aldus Weemaes. „Dat Is nou het mentaliteitsver- schil tussen Hulst en Terneuzen", reageerde Kayser. „Daar zeggen ze ja, misschien is dat wel iets. Hier zeggen ze meteen, het kan niet". W. de Brouwer (Gemeenschappelijke Belan gen), zag een parkeergarage niet meteen zitten. Hij vroeg zich af of er buiten de binnenstad niet voldoende parkeerruimte is. Ook mevrouw A. Hegger (PvdA) zei liever te zien dat mensen parkeren buiten het cen trum. Immers, vanaf het parkeerterrein Ha venfort is het maar een paar minuten lopen naar de binnenstad. Wethouder Weemaes zegde de commissie toe in ieder geval alle op. de gemeente bekende informatie over een mogelijke parkeergarage te zullen overleggen. (ADVERTENTIE) inlegbedrag op f 10.000,- ligt en de rente nu 4,8%* is. Girorekening- houders die een Kapitaal- of eerste minimum inleg van f25.000,- biedt bedrag boven de f25.000,-, als u dit een de ideale combinatie van zeer hoge rente maand van tevoren reserveert. (nu 5,3%*) én alle opnamevrijheid. Hetzelfde principe geldt ook voor U kunt er namelijk elk willekeurig bedrag de Leeuwrekening, waarbij het minimum 'Rentevergoeding per 1 februari 1994. Leeuwrekening willen openen, kunnen dat vandaag nog thuis doen. Gewoon via hun giroboekje. En wie er eerst nog wat meer over wil weten, belt nu even Klantenservice Sparen: het nummer is (020) 591 82 20.

de Stem | 1994 | | pagina 15