DE STEM Oranje houdt moreel op peil Advocaat tevreden na verdiende zege op Schotland Marokko ver verwijderd van WK-vorm Uitblinker Bryan Roy zorgt voor winnende treffer in Schotland: 0-1 Valckx in beeld bij Dick Advocaat Komst André Hoekstra naar RBC op losse schroeven UITSLAGEN STANDEN Ford weet it u beweegt. JSTEEN STRAAT 20 140-13041 TAPVERHUUR Slijterij en wijnhandel liter ballantines 33.95 De Druiventros" g fiets Zonder Zorgen! Politie Luxemburg let op Oranje B SPORTNIEUWS KORT RT 1994 Spoiler op de achterklep Cop4/Sdeurs) x 57 Stalen balken in de portieren "Rushing" >ekledjng Geïntegreerde hoofdsteunen achter Vloerbedekking in kofferruimte W is/was-installatie achterop 5-deurs en Wagon in vóór, len achter Getint glas inwyzers bflanken Beschermstnppen op flanken incarrosseriekleur Sportieve wielsierdeksels lp u uzelf nu voor f 40.990,- ptec 16V motor. U krijgt, MOLENWATER 64 4510 AA Breskens 01172-3230 Te huur stoelen - tafels en sta-tafels Winkelcentrum Epelenberg Breda 076-210026 Sport Door Bert Willemsen Glasgow - „Dit is een goede stap op weë naar Orlando." Tevreden stak Dick Advo caat de 1-0 overwinning op Schotland in zijn zak. „Geen mens kan zeggen dat de zege onverdiend was. Oranje heeft een goede wedstrijd gespeeld, zeker gezien de omstandigheden." Advocaat doelde op het zware veld, de harde wind en regen vlagen. Bovendien stroopten de Schotten na een zwakke eerste helft de mouwen op. Advocaat: „De Schotten moeten niet on derschat worden. Ze bezitten voldoende kwaliteit. Toch heb ben we hen in de eerste helft in grote problemen gebracht. We kregen vier, vijf opgelegde kan sen en dat aantal is in het internationale voetbal heel groot. Het was alleen jammer dat er niet meer gescoord werd." „In de tweede helft kregen we minder mogelijkheden. Maar we hebben het spel goed gecontro leerd. Alleen in het laatste kwartier verliepen de zaken niet naar wens. Toen liet de ploeg zich te ver terugzakken, waardoor de Schotten in hun spel kwamen. Toch was er wel verbetering in vergelijking met de vorige oefenwedstrijd in Tu nesië. Daar stonden we de Tu- nesiërs toe dat ze over ons heen liepen. Schotland lukte dat niet, omdat mijn spelers de tegen standers beter afstopten. Ze hebben die zaak goed opgepakt. Nu moet het compact verdedi gen nog een stuk verder van ons doel gebeuren en dan is het helemaal in orde." Tevreden constateerde Advo caat dat het potentieel volwaar dige krachten groeit. Enkele kandidaten overtuigden de bondscoach gisteravond met hun sollicitatie. „Taument heeft een redelijk debuut als basis speler achter de rug," aldus Ad vocaat. „In de eerste helft kwam hij niet helemaal uit de verf omdat hij veel verdedigend werk moest verrichten. Na rust kwam hij aanvallend ook beter uit de voeten. Blind heeft zelfs zeer goed gespeeld. Hij is een volwaardige libero." Het WK in de Verenigde Staten lonkt. Met Orlando als eerste halte. Advocaat: „In het trai ningskamp gaat we over twee maanden de laatste puntjes op de i zetten. De situatie ziet er goed uit. Twee jaar geleden op het EK in Zweden had Oranje met al zijn sterren de handenvol aan Schotland. Nu wonnen we weer met 1-0, maar het ging veel gemakkelijker." De gouden treffer kwam op naam van Bryan Roy. „Ach, je moet wel eens wat proberen," genoot hij. „Met een beetje ge luk ging die bal er lekker in. Ik merkte dat het veel beter liep dan tijdens de vorige wedstrijd in Tunesië. In potentie hebben we een goed elftal. Dat heeft iedereen kunnen zien. Vooral in de eerste helft draaiden we lek ker. Daarna zaten we een tijd op slot. Maar alles bij elkaar ben ik dik tevreden." Door Henk Mees Glasgow - Zijn dertiende interland als bondscoach [heeft Dick Advocaat geen ongelukken bezorgd. De [K-aanloop van het Nederlands voetbalelftal werd jsteravond niet verstoord door een domper in Schot- [land. Zonder de steunpilaren Gullit, Koeman en Wou- [ters toonde Oranje zich sterk genoeg om Schotland' in het volle Hampden Park van Glasgow het zwijgen op te [eggen: 0-1. ie beslissende goal viel halver- rege de eerste helft al, toen llryan Roy de bal in de nok van iet doel kegelde. De zege houdt liet moreel bij Oranje op peil en Ijteft vooral moed voor de perio- ,e na het WK wanneer de derti- Igers zullen stoppen en de jongere lichting van gisteravond de ver- laitwoordelijkheid moet gaan logen. Een overwinning op ■Schotland, dat weliswaar is uit- Igeschakeld voor het WK maar lvoordien twintig jaar lang op het Jiereldpodium present was, sig- lialeert dat Oranje er straks in- Itaationaal nog niet zo beroerd Ihoeft voor te staan als de meest lucente prestaties van Ajax, |Feyenoord en PSV zouden sug- reren. lAdvocaat is inmiddels al elf Jwedstrijden achtereen ongesla- ii met Oranje. Hij startte des- Itijds in het najaar van 1992 met' |tee nederlagen, maar hoefde gisteravond in een altijd ■riskante Britse entourage niet in lie rats te raken. [Britse tegenstand 13ritse tegenstanders hebben |0ranje al twaalf jaar geen pijn r gedaan. In het voorjaar van 11982 verloor het Nederlands elf- I :al voor het laatste aan de over- Isant van de Noordzee. Destijds [ging een vorige lichting met |&ol, Metgod en Van de Korput lennet opkomende Rijkaard kop- I je onder in zowel Schotland als Engeland. Daarna bouwde [Oranje een serie op waarin te genstanders uit de Engelse en [Schotse competitie nu vijftien fkeer achtereen onder controle .1 gehouden. [legen Engeland won Oranje [tweekeer en deelde het drie keer i punten. Tegen Ierland werd [twee maal gewonnen en twee [teer gelijk gespeeld. Wales ver por drie keer van Nederland. I Terwijl Schotland een maal tot [een remise kwam (in 1986 in [andhoven toen Blind en Bos man debuteerden met een 0-0 lelijk spel) en in 1992 bij het EK p Zweden door een doelpunt I 'an Bergkamp verloor. I Doelpunt Roy [k die serie bleef Oranje vier 1 «er op Britse bodem ongesla- ?en. Gisteravond vormde een reffer van Bryan Roy het funda- pent van de Nederlandse zege °P Hampden Park, dat voor de ;letopening na twee jaar vrijwel helemaal vol was gelopen. Op de 116.80p zitplaatsen hunkerden de J Schëtse fans vergeefs naar een I 'Ppépper. Matige, maar wel po- I t'ge verdedigers en machteloze 1 aanvallers vormden te geringe I weerstand om het Oranje echt moethjk maken. Aan dit Schot- I 'an# uitgeschakeld door Italië I et> Zwitserland, heeft de WK- J andrpnde van komende zomer I wamg verloren. Bryan Roy ontdekte bij zijn win- hendë doelpunt ook dat Andy I doelman van Glas- I Sow. Rangers, de internationale J topkwaliteit mist die ze hem in I cllotland toedichten. Goram 1 reageerde in de 23e minuut traag I roerv,:Roy een kruisraketje af- aarde. De linksbuiten van Fog- j S'a haalde met een diagonaal n"rTTU'1 vana^ de rechterkant nadat een doelpoging van Den- I «is Bergkamp na de eerste Ne derlandse corner in eerste in stantie was geblokkeerd. Het doelpunt van Roy, zijn derde treffer in 17 interlands, was de beloning voor de spontane acties waarmee hij tegen de Schotten uitpakte. Kort na de openings goal beroofde Deense grensrech ter Siersen hem met een haastig buitenspelsignaal van wellicht een tweede doelpunt. Twintig minuten vóór het einde verijdel de de Schotse invaller Boyd een schot dat genoeg kracht en 'waarde had voor een tweede Nederlandse doelpunt dat ver volgens ook niet aan Frank de Boer bleek besteed. Met Roy, die in Collins een stug gere bewaker trof dan-McKim- mie, toonde Oranje gisteravond op links veel vaker zijn tanden dan twee maanden geleden toen Blinker in Tunesië door de mand viel. Op de rechtervleugel kwam Gaston Taument na de rust gaandeweg beter uit de voeten dan Marc Overmars in diens laatste interlands. Dertien minu ten voor het einde mocht ook Overmars, als invaller voor Tau ment, zijn WK-kandidatuur nog kracht bijzetten. Zijn inbreng bleef beperkt tot een rush, afge sloten met een schot met links. Overmars was gisteravond de derde invaller. Tijdens de rust wisselde Advocaat het spitsen- duo - Bergkamp/Bosman voor Gillhaus en Winter, die in janua ri door de bondscoach nog was getest als verdediger. Winter kwam matig uit de verf en miste nogal eens het zicht voor een kansrijke situatie waar Berg kamp gisteren wel oog voor had. Gillhaus weerde zich dapper en energiek en vroeg veelvuldiger en nadrukkelijker aandacht van de Schotse verdedigers dan Bos man, die weinig goeds deed en herhaaldelijk weggleed. Witschge ijverig Zo spelend mag Bosman vrezen voor zijn WK-plaatsje, zeker omdat straks Gullit zich nog meldt voor de rol in. de spits. Afvallers kon Advocaat gisteren dan ook verder niet noteren. Blind bleek een solide vervanger van Koeman, op rechts maakte Van Gobbel nog wel eens foutjes maar de Feyenoorder gaf even zeer Oranje meer defensieve kracht. In de middenlinie regel de Jonk rustig en solide de zaak jes en toonde Rob Witschge zich ijveriger en geconcentreerder dan Feyenoord hem dit seizoen ooit heeft gezien. Zodoende hoefde Oranje nooit in verlegenheid te raken wanneer McAllister vanuit de middenlinie de Schotse motoren probeerde aan te drijven. Na de rust speel den de Britten weliswaar feller dan voordien, maar alleen voor doelpogingen van de krachtige verdediger Hendry en aanvaller Durie hoefde Ed de Goey in actie te komen. SCHOTLAND-NEDERLAND 0-1 (0-1) - 23. Roy 0-1. Scheidsrechter: Nielsen (Den). Toeschouwers: 36.809. SCHOTLAND: Goram; McKimmie, Levien (46. Boyd), McLaren, Hendry en Robertson (64. Collins); McCall, McStay (46. McKinlay) en McAllis ter- Nevin (66. Jess) en Durie. NEDERLAND: De Goey; Van Gob bel. Blind en Frank de Boer; Rijk aard, Jonk, Bergkamp (46. Winter) en Rob Witschge; Taument (76. Overmars), Bosman (46. Gillhaus) en Roy. Gaston Taument glijdt langs Stewart McKinnie van Schotland. (ADVERTENTIE) 0? een nieude fiefs kun je elke uitdaging san! Van onze verslaggever Glasgow - Tot de kandidaat-verdedigers in de WK-selectie van Oranje behoort ook nog Stan Valckx. De 30-jarige verdediger van Sporting Lissabon, tweevoudig international onder Rinus Michels, zal binnenkort worden gevolgd door bondscoach Dick Advocaat. „Er zijn nog een paar spelers die nu nog niet in beeld zijn geweest bij de interlands van dit jaar. Maar we houden er nog een paar in de gaten, vooral voor de posities rechts achterin, rechts voorin en links op het middenveld," zei Advocaat, doelend op onder anderen Valckx en Edgar Davis (Ajax). De mogelijkheid bestaat dat beiden een kans krijgen bij de volgende interland, op 20 april in Tilburg tegen Ierland. Over het optreden van Ulrich van Gobbel toonde Advocaat zich gisteren na Schotland-Nederland (0-1) gematigd tevreden. „Ik heb hem speciaal moeten toeschreeuwen meer mee te doen bij balbezit," aldus Advocaat. Pieter Huistra verlaat na vier seizoenen Glas gow Rangers. Dit deelde de 27-jarige Fries gisteren voor de vriendschappelijke interland Schotland- Nederland mee. Huistra hoopt dat een club in Engeland of Duits land een linksbuiten kan gebruiken. Heerenveen heeft eveneens interesse in hem. „Een terugkeer naar de eredivisie sluit ik niet uit, maar mijn voorkeur gaat uit naar een Engelse of Duitse club." Luxemburg - Met een bestor ming van het veld door sup porters heeft Marokko een nietszeggende overwinning op Luxemburg gevierd. Een toeschouwer brak zijn neus in het wat wilde feest. Het volksfeestje onder de aan hang van de derde WK-te- genstander van Oranje ont stond na een doelpunt in de allerlaatste minuut: 1-2. De 'schande' van een zesde Luxemburgs punt in acht jaar onder bondscoach Phi- lipp bleef de Marokkanen be spaard. Alleen het publiek van Marokko, met een paar duizend man over gekomen uit België, Frankrijk en Duitsland,'toonde topvorm. Ne gentig minuten muziek en swin gen. Bondscoach Van Himst van België en de Nederlander Jan Rab, vertegenwoordiger van Ad vocaat, konden de Noordafri- kaanse speelwijze eens bestude ren. België is de eerste tegen stander van Marokko op het WK. De poppetjes in het elftal van Marokko zullen straks ande re zijn. Een aantal krachten uit de Franse en Duitse competitie, zoals Naybet (Nantes) en Azzou- zi (Duisburg) ontbrak woensdag avond. Schutter Chaouch (Nice) zat met een nekblessure op de bank. Verdediger Nacer Abdellah ver wacht dat slechts vier of vijf man uit de ploeg van woensdag zullen spelen tegen Nederland en België: doelman Azmi, de verde diger Triki, middenvelder en aanvoerder Daoudi. En hijzelf natuurlijk, speler van Waregem. „Ik ben de uitgesproken man om tegen Gullit te voetballen. Het Marokkaanse gezelschap, dat op 6 april nog tegen Ham burger SV oefent, nam gisteren de tijd voor de opbouw, speelde met twee spitsen en had twee spelers die zich opwierpen als spelverdeler: Daoudi en Hababi. Verder was het niet veel. Eén van de aanvallers, Kachloul van Nimes, werd uit het veld ge schopt door de jonge Strasser. Voor de Marokkanen is Rachid Daoudi de vedette. Toen de me despelers na de dinsdagtraining hun jasje aantrokken, nam de speler van Wydad Atletic Casa blanca nog een paar vrije trap pen. Met de buitenkant, keihard in de kruising. Of met de bin nenkant, van de punt van het strafschopgebied, rechtstreeks in de andere hoek. Natuurlijk: tegen Luxemburg Luxemburg (anp) - Geen enkele Luxemburgse politieman mag vrij nemen als de aanhangers van het Nederlands elftal het Groothertog dom aandoen. Dat gebeurt op 7 september, als de landen hun eerste duel spelen in de aanloop naar de Europese titelstrijd van 1996 in Engeland. Volgens commissaris Mersch krijgt geen enkele agent vrij op 6, 7 en 8 september. Het gaat om ongeveer 800 man. Overigens is Mersch op de hoogte van de vrij goede reputatie, die de fans van Oranje hebben. „Wij nemen deze maatregel bij elke wedstrijd met verhoogd risico. Dat is Luxemburg-Nederland, net als de duels tegen Duitsland of Engeland dat zijn." DONDERDAG 24 MAART 1994 DEEL Van onze verslaggever Roosendaal - RBC's toekomstige trainer Wim Koevermans ziet het niet zitten dat André Hoekstra zijn mogelijke functie van hoofd opleidingen/assistent-trainer gaat combineren met het spelen in het eerste elftal. Daarmee zet hij de komst van de RKC'er naar RBC op losse schroeven. Hoekstra heeft wel er oren naar om op verzoek van Feyenoord de nieuwe .gecombi neerde Roosendaalse voetbal- school te leiden en RBC's tweede elftal te trainen, maar wil het liefst nog twee jaar actief blijven als speler in het betaalde voet bal. „Voor mij is het echter of spelen of training geven," zegt Koevermans op besliste toon. „Het klopt dat Wim problemen heeft met die combinatie. Hij ziet- vooral ook praktische pro blemen en misschien heeft hij daarin wel gelijk," aldus 'voor zitter en onderhandelaar Theo Mangnus. „Voor we verder gaan met de besprekingen wil ik dan ook eerst overleg voeren met Piet de Visser." De technisch adviseur van de Roosendalers verblijft momenteel in Tunesië voor de Afrika Cup. Mangnus wacht daarnaast de uitkomst van de medische keu ring van Hoekstra af. De oud- Feyenoorder is onlangs geope reerd aan zijn enkel en het is nog maar de vraag in hoeverre hij fysiek in staat is nog twee jaar op topniveau te voetballen. „Misschien is het' dus helemaal wel niet nodig dat we nu intern' gaan discussiëren of Hoekstra wel of niet beide dingen mag combineren," zegt Mangnus. Het bestuur juichte Hoekstra's wens, die hij dinsdagavond tij dens het tweede gesprek met de club op tafel legde, aanvankelijk toe. De Roosendalers zagen in hem de ervaren speler-met-ere- divisie-ervaring waarna de club al lange tijd op zoek is. Hoekstra wilde gisteren niet rea geren op de afwijzing van Koe vermans. „Omdat ik dat eerst uit de mond van Mangnus of Koe vermans zelf wil horen. Ik heb dinsdag een goed gesprek gehad met de voorzitter en wacht nu de volgende stap af." Hoekstra wil de ook niet aangeven in hoeverre het blijven spelen een wens of een voorwaarde is. Aanleg grasveld WK voetbal begint New York'- De aanleg van een grasveld in het Giants-stadion van New York is gisteren begonnen. In het honkbalstadion, waar tijdens het wereldkampioenschap voetbal in totaal zeven wedstrijden plaats vinden, wordt het veld over het kunststof honkbalterrein gelegd. De werkzaamheden zouden aanvankelijk enkele weken geleden zijn begonnen maar werden vertraagd door het slechte weer in de staat New Jersey. In eerste instantie worden op het astroturf houten borden gelegd. Daarna volgt de installatie van een afwateringssysteem en het aanbrengen van een mengsel van aarde en zand. De verwachting is dat men op 11 april kan beginnen met het leggen van graszoden. Eric Cantona wacht een schorsing voor vijf wedstrijden. De Franse international, speler van Manchester United, werd binnen vier dagen twee keer uit het veld gestuurd. Bernard Tapie mag voorzitter van Olympique Marseille blijven. Hij won gisteren een kort geding voor de rechtbank in de Noordfranse stad Douai. Tapie had een aanklacht ingediend tegen de onderzoeksrechter, die hem op 20 april wegens frauduleuze praktijken schorste. De rechtbank in Arnhem heeft gisteren profvoetballer Bert A. veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Tevens werd hem de rijbevoegdheid voor twee jaar ontzegd. De rechtbank achtte bewezen dat de 24-jarige verdediger, die eigendom is van FC Utrecht maar onlangs is verhuurd aan Haarlem, op 28 juni van het vorig jaar in Ede is doorgereden na een aanrijding met dodelijke afloop. Gian Marco Calleri, de voormalige voorzitter van Lazio Roma, heeft zich bereid verklaard Torino te redden van een bankroet. Calleri heeft een officieel bod gedaan van ruim vijf miljoen gulden op aandelen van de Turijnse voetbalclub. Met dat bedrag kan een gedeelte van de belangrijkste schulden worden gedelgd. De resterende schuld van ruim veertig miljoen gulden wil Calleri in twee jaar saneren. Rob Jacobs is ontslagen bij Panahaiki Patras. De Nederlander is de achtste trainer, die de Griekse competitie niet mag afmaken. In de hoogste klasse zijn nog vijf wedstrijden te spelen. Patras verkeert in degradatiegevaar. Jacobs, vorig seizoen bij Sparta actief, had nog een contract voor volgend seizoen. Straffen betaald voetbal. Eén wedstrijd schorsing: Meijerman en Veldwijk (Emmen), Van Campenhout en Van Gils (RBC), Tevreden (Telstar) en De Kruif (TOP). stonden een muur en een keeper klaar om zijn vrije trappen op te vangen. Toch viel het eerste doelpunt uit zo'n spelhervatting. De aandacht was voor de linker van Daoudi, het schot met de rechter van de tweebenige Haba bi. Daoudi was één van de concur renten van Willem Il'er Abdella- oui aan de linkerkant. Abdella- oui zal, als het aan Blinda ligt, het WK missen. Hij moet nog veel leren. Van Oulida, Ajacied, had hij graag gebruik gemaakt. Maar de middenvelder speelde een jeugdinterland voor Neder land. „Jammer, dat we hem zijn kwijtgeraakt. Hij is nu van Hol land. Een tegenstander dus." Wolf kopte de gelijkmaker in. El Hadrioui, stijf links, scoorde met rechts. LUXEMBURG-MAROKKO 1-2 (0-1) - 45. Hababi 0-1. 72. Wolf 1-1, 90. El Hadrioui 1-2. Scheidsrechter: Pauchard (Fra). Toeschouwers: 4.936. Gele kaarten: Holtz (Luxem burg) en Hababi (Marokko). LUXEMBURG: Koch; Ferron, Weis, Wolf en Strasser; Holtz, Birsens, Cardoni (90. Thome) en Groff; Fa- nelli (65. Morocutti) en Langers (85. Marchione). MAROKKO: D'Ghay (46. Azmi); Abdellah, Triki, Lagraoui en Abra- mi; Benmahmoud, Hababi, Hajri en Daoudi (75. El Hadrioui); Bouyboud en Kachloul (40. Fertout). BRIDGE Barcelona. EK gemengde teams. Stand na zes wedstrijden: 1. La- lanne (Fra) 124 punten, 2. Von Arnim (Dui) 119, 3. Van der Pas (Ned) 115, 4. Polet (Bel) 115, 5. Norris (Den) 112, 6. Chodorowska (Pol) 110, 34. Van der Neut (Ned) KUNSTRIJDEN Chiba (Japan). WK. Paarrijden Eindstand: 1. Tsjiskova/Naoemov (Rus) 1,5 punt, 2. Brasseur/Eisler (Can) 3,0, 3. Elstjova/Boesjkov (Rus) 4,5, 4. Woetzel/Steuer (Dui) 6,5, 5. Novarikova/Novotny (Tsj) 7,0, 6. Merno/Sand (VSt) 11,0, 7. Beresnaja/Sjaliakov Rus) 12,0, 8. Petrova/Sikharoelidze (Rus) 12,0, 9. Scwarz/König (Dui) 12,5, 10. Carr/Carr (Aus) 15,0. Mannen Stand na technische programma: 1. Stojko (Can), 2. Candeloro (Fra), Zagorodnioek (Oek), 4. Oermanov (Rus), 5. Millot (Fra), 6. Nielsen (VSt), 7. Cousins (VSt), 8. Davis (VSt), 9. Kagiyama (Jap), 10. Pasjkevitsj (Rus). SPORTPRIJSVRAGEN Duitse midweeklotto. Trekking A: 1 - 16 - 22 - 25 - 35 - 46. Reservegetal: 49. Trekking B: 10 - 14 - 19 - 23 - 37 - 38. Reservegetal: 11. Spel 77: 5 3 9 2 4 4 5. Super 6: 3 0 9 7 1 6. (Onder voorbehoud) VOETBAL Oefenwedstrijden. Stuttgart: Duitsland-Italië 2-1 (1-1) - 45. Dino Baggio 0-1, 45. Klinsmann 1-1, 47. Klinsmann 2-1. Scheidsrechter: McCluskey (Sch). Toeschouwers: 52.800. Gele kaarten: Effenberg (Duitsland), Baresi (Italië). DUITSLAND: Illgner; Buchwald, Matthaus, Kohier (72. Berthold) en Brehme; Strunz, Sammer, Ef fenberg en Möller; Klinsmann en Hassler (78. Basler). ITALIË: Pagliuca; Benarrivo, Ba resi, Costacurta en Maldini; Do- nadoni, Dino Baggio (71. Strop pa), Albertini (46. Evani) en Signori; Mancini (46. Zola) en Casiraghi (64. Massaro). Linz: Oostenrijk-Hongarije 1-1 (0-0) - 65 Illes 0-1, 75. Pfeiffen- berger 1-1. Rode kaarten (2x geel)» 54. Pfeffer (Oostenrijk), 66. Kereszturi (Hongarije), 74. Ivan- ics (Hongarije). Skopje: Macedonië - Slovenië 2-0 (2-0). Dublin: Ierland - Rusland 0-0. Scheidsrechter: Fallström (Zwe). Toeschouwers: 30.000. IERLAND: Bonner; Gary Kelly, Babb, Carey en McGoldrick; Whelan, McAteer, O'Brien-en Mc- Loughlin; Cascarino en David Kelly (50. Coyne). RUSLAND: Charin; Koesnetsov, Rachimov, Kovtoen en Gorloeko- vitsj; Tetradze, Kornejev, Popov en Salenko; Borodjoek en Radsj- enko. Kwartfinales EK onder 21. Moskou: Rusland-Frankrijk 0-1 (0-1) - 30. Dugaijy 0-1 Eerste duel: 0-2. Frankrijk naar halve finale. Ceske Budejovice: Tsjechië/Slo- wakije-Italië 1-0 (0-0) - 88. Svo- boda 1-0. Toeschouwers: 3568. Eerste wedstrijd: 0-3. Italië naar halve finale. Athene: Griekenland-Spanje 2-4 (1-1) - 17. Giorgatos 1-0, 45 Cristiansen 1-1, 50. Cristiansen 1-2, 73. Imath 1-3, 80. Galvez 1-4, 82.^ Alexoulis 2-4. Eerste wed strijd: 0-0. Spanje naar halve fi nale. Coimbra: Portugal-Polen 2-0 (0-0) - 50. Toni 1-0, 90. Paulo Torres 2-0 (strafschop). Eerste wedstrijd: 3-1. Portugal-naar hal ve finale. Engeland: kwartfinale FA-beker- toernooi, replay: Luton-West Ham 3-2; competitie: Newcastle- Ipswich 2-0.

de Stem | 1994 | | pagina 9