Sasse CDA dreigt De Mul met royement Toch sloop buurthuis Rivierpark PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN Handen uit de mouwen voor boomfeest Justitie Zeeland mag politie-agente alsnog vervolgen Nieuwe brandweerwagen voor vrijwillige korps gemeente Sas van Gent Rommelmarkt in Koewacht Terneuzens college: 'Noodreparatie biedt slechts tijdelijk soelaas' PE STEM ZEELAND Concert Breskens Kinderkoor Axel heeft naam: De Gregoriaantjes Burgerzaken Terneuzen blijft permanent langer open Terneuzen Westdorpe Philippine Sas van Gent Biervliet Raadslid moet voor 1 april wethouderszetel beschikbaar stellen' Speeltuin Sluiskil zoekt vrijwilligers voor nieuw seizoen Lentefeest COC in Terneuzen Studiedag over duurzaam bouwen in Zeeland FNV doet Koos 'Clinton'-debat nog eens over Paasmarkt voor jong en oud in Biervliet DONDERDAG 24 MAART 1994 C3 Van onze correspondent Sas van Gent - De vrijwillige brandweer van Sas van Gent heeft vanaf aanstaande zater dag officieel de beschikking over een nieuw brandweer wagen. Deze wagen vervangt de oude hoge druk/lage druk-tankauto- spuit uit 1972. Dit oude voertuig zal door de vrijwilligers geheel nagezien en gereviseerd worden en vervolgens een nieuwe be stemming vinden bij een brand weerkorps in Polen. De nieuwe brandweerwagen is medio vorig jaar besteld. Het chassis is van Franse makelij en de wagen is vervolgens geheel opgebouwd bij een bedrijf in Dieteren-Susteren. Het voertuig is volledig ingericht naar de hui dige normen op het gebied van brandbestrijding. Het is onder meer voorzien van elektrisch be- dienbare hogedrukhaspels en een uitschuifbare lichtmast. Daarnaast is er ook gedacht aan de ergonomie. Zo zijn er drie zitplaatsen naast elkaar aange bracht in de manschappencabi- ne, tegenover vier bij de oudere voertuigen. Breskens - Muziekvereniging Breskens-Groede geeft op zater dag 26 maart haar winterconcert in zaal De Uitkomst. Aan het concert wordt meegewerkt door de muziekvereniging Heikant. Het concert begint om 20.00 uur en afloop is er een bal. Dinsdagavond kreeg de brand weerwagen zijn vuurdoop bij de uitslaande brand aan de Mercu- riusstraat. Aanstaande zaterdag om 14.30 u zal het voertuig officieel in ge bruik worden genomen. Tevens kan men dan de volledig opge knapte kazerne van het korps Sas van Gent bezichtigen. Koewacht - De muziekvereni ging Eendracht Maakt Macht uit Koewacht houdt zaterdag 2 april de jaarlijkse grote rommelmarkt en antiekveiling. Het evenement vindt plaats in en rond het repetitielokaal De Rof- Van onze correspondent Axel - Het kinderkoor van de parochie H. Gregorius de Grote in Axel heeft nu een naam, De Gregoriaantjes. De kinderen van het koor moch ten een naam verzinnen en deze insturen. Pastoor Vervaet heeft een keuze gemaakt uit ongeveer twintig inzendingen. Het koor bestaat uit 35 kinderen van de basisschool. De dirigente is me vrouw Goense. fel aan de Berlaersstraat in Koe wacht. Er is weer een groot aanbod van gebruikte spullen en veel oude meubels. De rommelmarkt be gint om 9.00 uur en duurt tot 16.30 uur. Van onze verslaggever Terneuzen - De afdeling burgerzaken op het stadhuis in Terneuzen blijft permanent langer open. Burgemeester en wethouders hebben het een jaartje aangezien en zijn zo enthousiast over de proefperiode dat ze de ruimere openingstijden willen handhaven. Het gaat in het bijzonder om de vrijdag waarop de afdeling burgerzaken van het afgelopen jaar van 10.00 tot 17.30 uur open was voor het publiek. Dat blijft zo. Van maandag tot en met donderdag gelden openingstijden van 10.00 tot 15.00 uur. De proef met bureau voorlichting, de afdeling belastingen en de centrale kas is minder geslaagd. Daar werden vrijdagmiddag heel weinig bezoekers geteld. Reden voor B en W om terug te gaan naar de situatie van voorheen. De openingstijden op die afdelingen zijn van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 15.00 uur. OLIEBOLLEN - De jeugd commissie van W Terneuzen houdt 26 maart een oliebollen actie. De opbrengst van deze actie wordt mede gebruikt om de ontspanningsactiviteiten voor de jeugd te kunnen voortzetten. Men is de afgelo pen weken met intekenlijsten langst de deuren geweest. Za terdag worden de oliebollen thuis bezorgd tussen 11.00 en 13.00 uur. THEE-DANSANT - In het Zuidlandtheater wordt zondag 27 maart weer een thee dansant gehouden. Liefheb bers kunnen daar terecht van 14.00 tot 17.00 uur. De thee dansant van 3 april gaat niet door. Verder kan men kennis nemen van bezoeken aan en inter views met diverse prominente liefhebbers in België en Ne derland. OUD PAPIER - Leden van muziekvereniging Eikels Wor den Boomen halen zaterdag 26 maart vanaf 9.00 uur weer oud papier op. OPTREDEN - Zaterdag 26 maart is het weer rocktime in De Gravin. Dit keer is het de beurt aan de formatie The Breeze. Die rockmuziek is meer dan alleen een koel briesje. Vanaf 22.00 uur is de groep te zien en te horen in De Gravin aan de Graaf Jansdijk. De toegang is zoals gewoonlijk weer gratis. DUIVENFILM - Duivenlief- hebbers kunnen vrijdag 1 april om 19.30 uur aan hun trekken komen. In café 't Oude Raedthuys wordt dan een film vertoond door de fir ma Mariman uit Zelzate. Te zien zijn onder andere beelden van de lossing nationaal Or leans 1993, alsmede een be zoek aan de eersteprijswin naar J. de Visser uit Axel. CONCERT - Muziekereniging St.-Cecilia geeft zaterdag 26 maart het jaarlijkse concert. De muzikanten hebben een gevarieerd programma inge studeerd. Dirigent is E. Chris- tiaen. Na afloop is er dansen met de John F. Dance Band. Dit alles wordt gehouden in dorpshuis De Kaaie en begint om 20.00 uur. De toegang is natuurlijk gratis. SOOS - De Soos voor alleen staanden van Terneuzen en omgeving houdt zaterdag 26 maart weer een gezellige dansavond in celtureel cen trum De Speye te Sas van Gent. De muziek wordt weer verzorgd door het Jumbo Trio. Er wordt bingo gespeeld en er is een verloting. Aanvang 20.00 uur. VASTENACTIE - In de r.k.- kerk van Biervliet wordt za terdag 26 maart een kerk dienst gehouden met als the ma Samenwerken. De dienst staat in het teken van de vastenactie voor het ontwik kelingsprogramma voor arme boerengemeenschappen in Malitbog op het eiland Minda nao op de Filippijnen. De kerkdienst begint om 19.00 uur. COLLECTE - De collecte voor het nationaal reumafonds heeft in Biervliet en Driewe gen ƒ928,45 opgebracht. Dit was meer dan in 1993. KOERSBAL Heikant - Zaal 't Heike, KBO, 36 personen: 1. J. de Rechter/C. van de Vijver-Smet en C. Baeyens/P. Jansen-Bouvré, 2. M. de Groene- Dankaert/H. Dierickx en M. Jonkers-de Kock/L. Herrewegh. Westdorpe - Zaal Concordia, 24 personen: 1. O. de Kever/H. van Geetsum, 2. R. Janssens/M. de Bock, 3. C. de Smet. Axel - Gregoriuscentrum, tien personen: 1. G. Antheunis, 2. mevrouw Daene, 3. A. Willems. Kloosterzande - De Rozenhof, KBO, 27 personen: 1. H. de Gucht/A. de Waal, 2. J. Driesse/ R. van de Velde, 3. A. Cornelis- sens/G. de Bruin. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, tien personen: 1. E. de Maat/A. Rottier, 2. mevrouw De Maat-de Waal/mevrouw Van Vooren, 3. mevrouw Rademakers-WArrens/ mevrouw De Waal-Hamelink. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, twaalf personen: 1. mevrouw Van Laar/J. Lauwers, 2. me vrouw Durink/P. Vinkenstein, 3. mevrow Cappaert/J. Vaal. GAAIBOLLINGEN Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, dertien personen, hoge en linker zij vogel: mevrouw Rottier-Fre- deriks, rechter zijvogel: me vrouw Bun-Lossie, grootste aan- tal (7): mevrouw Schenkels. KAARTINGEN Hulst - Zaal De Blaauwe Hoeve, 73 personen. Bieden: 1. J. van Osselaer, 2. J. van de Hende, 3. Ch. Kint. St.-Janseen - Zaal De Kroon, 22 personen. Bieden: 1. F. Ferket, 2. J. Schalje, 3. H. Coalone. Joke ren: 1. J. Dobbelaar, 2. F. Schal je, 3. M. Ferket. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 28 personen. Bieden: 1. mevrouw Tilleman, 2. A. Bertram, 3. M. de Block. Jokeren: 1. R. de Vos, 2. P. van Delft, 3. mevrouw Warrens. Graauw - Gemeenschapshuis, 26 personen. Bieden: 1. A. Picavet, 2. A. Burm, 3. G. Maerman. Hulst - Zaal De Lieve, 44 perso nen. Bieden: 1. J. van Laare, 2. C. van Hooye, 3. A. de Bruyn. Kloosterzande - Zaal De Reizen de Man, 32 personen. Bieden: 1. mevrouw Tilleman, 2. J. Schalje, 3. mevrouw De Waal-Baart. Jo keren: 1. F. Buys, 2. mevrouw De Bruyn, 3. mevrouw Giesen. Aardenburg - Zaal Coensdike, 39 personen. Bieden: 1. J. Door- lage, 2. H. Hitzer. Jokeren: 1. mevrouw Wilier, 2. mevrouw Verhulst. Koewacht - Zaal De Lange Ak kers, 32 personen. Bieden: 1. M. van Hove, 2. G. Schalkens, 3. A. Martens. Sas van Gent - Zaal De Engelen roos, dertig personen. Bieden: 1. J. Picavet, 2. A. van Aerde, 3. H. Prins. Jokerne: 1. mevrouw Claessens, 2. mevrouw De Pan, 3. mevrouw Moelker. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, veertig personen. Bieden: 1. A. Roelands, 2. J. Tieleman, 3. J. de Rijk. Jokeren: 1. mevrouw Van Vooren, 2. mevrouw Pieters, 3. mevrouw De Cock. Westdorpe - Zaal Concordia, ze ventien personen. Bieden: 1. P. Dierickx, 2. O. de Jager, 3. A. de Krijger. Graauw - Gemeenschapshuis, vijftien personen. Jokeren: 1. mevrouw Kouyzer, 2. A. de Bruyn, 3. mevrouw Van Eerden burg. Axel - Gregoriuscentrum, 36 personen. Bieden: 1. A. Ovrie, 2. B. Lambert, 3. A. de Wever. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, twintig personen. Bieden: 1. A Destombes, 2. M. van de Hemel, 3. J. Picavet. Jokerne: 1. me vrouw Domines, 2. J. van Kerk hoven, 3. F. Buys. Kloosterzande - Zaal St.-Marti- nus, veertig personen. Bieden: 1. R. de Kort, 2. J. Verschuren, 3. N. Goossen. Heille - 't Dorpshuis, zestien personen: 1. F. Dankaert-A. Ca- lis, 2. A. Lannoye-H. Verschave, 3. M. Calis-L. Dankaert. Hulst - Zaal de Vrijbuiter, 24 personen. Bieden: 1. G. de Bruyn, 2. L. Blommaert, 3. E. Bogaert. Jokeren: 1. T. van Delft, 2. J. Dobbelaar, 3. J. van Kerk hoven. Kloosterzande - Zaal De Kas tanje, 24 personen. Bieden: 1. mevrouw Hoop, 2. mevrouw He- melaar, 3. Th. Neve. Jokeren: 1. mevrouw Verschuren, 2. me vrouw De Waal-de Waal, 3. N. Dreessen. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, twintig personen. Bieden: 1. L. de Buyze, 2. mevouw De Block, 3. P. Ras. Jokeren: 1. A. van Vooren, 2. mevrouw Van de Lee, 3. mevrouw Ras. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, 62 personen. Bieden: 1. R. Tilleman, 2. A. Meyer, 3. I. de Winkel. Jokeren: 1. F. Buys, 2. mevrouw Hulshout, 3.'mevrouw Platjouw. IJzendijke - Zaal Les Amies, 45 personen. Bieden: 1. J. Verhuize, 2. T. Bleyenberg, 3. P. Cornelis. Jokerne: 1. L. de Ruyter, 2. M* Boerjan, 3. J. Heieen. Hulst - Zaal De Kroon, veertig personen. Bieden: 1. A. van Eer denburg, 2. W. Rombout, 3. D. van de Hemel. Jokeren: 1. L. Rodrigo, 2. F. Esseling, 3. D. Schram. Sluis - Dorpshuis, 54 personen. Bieden: 1. mevrouw Koolmeyer, 2. J. Lusson, 3. mevrouw Ver- buyt. Jokeren: 1. mevrouw Reyn- hout, 2. mevrouw Pycke, 3. me vrouw Van Pamelen. Axel - Buurthuis Boemerang, 47 personen. Bieden: 1. J. Verkruys- sen, 2. L. Riemens, 3. F. Riemens. Jokeren: 1. R. Dieleman, 2. me vrouw Van de Wege, 3. mevrouw Van Cadsand. Clinge - Malpertuus, 48 perso nen. Jokeren: 1. J. Schout, Hulst; 2. A. van Waesberghe, St.-Jan steen; 3. mevrouw Nijs, Clinge. Stand kampioenschap: 1. J. Schout, 2. R. d'Hooghe, 3. A. van Waesberghe. Zaamslag - Zaal De Griete, achttien personen. Bieden: 1. J. Tilgenkamp, 2. H. van Zadelhof, 3. M. van de Veeken. Boschkapelle - Zaal Ons Ver maak, twintig personen. Bieden: 1. J. Hemelaar, 2. G. Gelderland, 3. mevrouw Hemelaar. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, 47 personen. Bieden: 1. Th. Vink, 2. P. Rottier, 3. mevrouw Van Heese-Rottier. Jokeren: 1. me vrouw Freyser-Asselman, 2. me vrouw Van Heese-Reyns, 3. me vrouw Driese. Emmahaven - Zaal 't Verdron ken Land, 22 personen. Bieden: 1. T. Goossen, 2. H. Baecke, 3. F. van Eerdenburg. Hulst - Zaal De Kroon, 68 perso nen. Bieden: 1. M. van Goethem, 2. A. Verhelst, 3. E. Rietjes. Jo keren: 1. J. Heieen, 2. mevrouw Naye, 3. mevrouw Boerjan. Zandstraat - Zaal De Straete, 4 Eersonen. Bieden: 1. A. Destom- es, 2. J. Pot, 3. M. Buyse, sei- zoenprijs: B. Gijs. Jokeren: 1. mevrouw De Ruyter, 2. A. Tem merman, seizoenprijs: mevrouw De Ruyter. Hulst - Zaal De Lieve, 32 perso nen. Jokeren: 1. mevrouw De Cock, 2. G. Gijsel, 3. A. Lijbaert, allen Hulst. SCHIETINGEN Ovezande - Bar R2, Zeelandia, 28 schutters. Wip 1: hoge vogel: N. Schouwenaar, Juliana; eerste klep: H. Boonman, tweede klep: H. Franse, derde klep: A. Rent- meeser, allen Willem Teil; vlie gende vogels: F. Koens, Spes Nostra en J. Priem, Zeelandia. Wip 2: eerste hoge en derde zijvogel: W. Fijaarts, Spes Nos tra; tweede hoge vogel: J. van Leeuwen, Ravenstein; eerste zij vogel: H. Koens, tweede zijvogel: A. van Beers, beiden Spes Nos tra; grootste aantal (7): R. de Jonge, Doel naar Hoger Van onze verslaggever Sas van Gent - Het CDA in Sas van Gent dreigt het CDA-raadslid R. de Mul te royeren als hij voor 1 april zijn wethouderszetel niet be schikbaar stelt. Pe partij neemt het De Mul zeer kwalijk dat hij op eigen houtje als wethouder in een nieuw col lege met de PvdA en Gemeente belangen Groot Sas wil zitten en ziet hem liever verdwijnen. De Mul zei gisteren in een eerste reactie zich te willen beraden op het besluit van de partij. Hij wenste gisteren niet meteen te reageren omdat de zaak nogal gecompliceerd ligt. Hij kreeg eerder deze week een brief van het bestuur en de fractie waarin hem werd gevraagd zjn zetel beschikbaar te stellen. Maar dat was voor de ledenvergadering, die dinsdagavond bijeenkwam, zich uitsprak. De ledenvergade ring staat niet unaniem achter dat besluit. „Ik heb nu te maken met twee gezichtspunten. Het bestuur en de fractie aan de ene kant en de ledenvergadering die kennelijk verdeeld is", aldus De Mul. „Maar ik ben niet de man om impulsief te reageren. Ik zal mijn beslissing voor 1 april bekend maken". Op 12 april zal hij samen met de PvdA en Gemeentebelangen Groot een verklaring afleggen over de coalitiebesprekingen. CD A-lijsttrekker L. van Waes vindt er niets vreemds aan dat het bestuursbesluit al bij De Mul in de bus lag voordat de leden vergadering zich uitsprak. „Het bestuur is verantwoordelijk voor het in gang zetten van een royementsprocedure. Het be stuur bepaalt dus, maar het is natuurlijk wel fijn als de verga dering daar achteraf mee in stemt". R. de Mul: op eigen houtje... foto archief de stem Van onze verslaggever Terneuzen - Ondanks de noodreparatie die in het afgelopen weekeinde is uitgevoerd, willen burge meester en wethouders het plan om het buurthuis aan het Rivierenpark te slopen doorzetten. Het college stelt de gemeente raad voor om 120.000 gulden uit te trekken voor de sloop van de noodlokalen en voor de aankoop van twee zogenaamde schakelu- nits als tijdelijke vervanging. Pas op langere termijn, B en W denken aan twee jaaris er een definitieve oplossing te verwach ten. Van het buurthuis, dat uit drie noodlokalen bestaat, gebruikt buurtvereniging Hof Zeldenrust en St. Annapolder er twee en peuterspeelzaal Bruintje Beer een lokaal. Het bestuur van de speelzaal besloot echter al enige tijd geleden om uit te wijken naar een andere locatie. Een te rechte beslissing, volgens het college: „Het lokaal is totaal versleten en als zodanig onge schikt voor gebruik." Minder somber De buurtvereniging ziet het min der somber in. Met man en macht werd afgelopen zaterdag en zondag aan de noodlokalen gewerkt. Door steunbalken te plaatsen is het buurthuis niet alleen veiliger gemaakt, het staat volgens voorzitter R. Maes zelfs nog rechter dan toen het werd neergezet. Hij nodigde de sectie Stadsontwikkeling en Be heer van de gemeente dan ook uit de voorziening op zijn (ver beterde) kwaliteit te komen be oordelen. Dat is blijkbaar gebeurd, want het college geeft te kénnen dat de noodreparatie die is uitge voerd („overigens zonder ons medeweten"), slechts tijdelijk soelaas biedt. „Ten hoogste drie a zes maanden", schatten B en W en tekenen daarbij aan dat op andere dan de gerapeerde plaat sen ook al houtrot optreedt. De twee gekoppelde schakelu- nits die voor de lokalen in de plaats moeten komen, hebben samen honderdtwintig vierkante meter vloeroppervlak. Ze zijn daarmee kleiner dan het buurt huis nu. Bruintje Beer zou vol gens het college voldoende ruim te krijgen maar voor de buurt vereniging bieden de units 'be- perkte mogelijkheden'. Het raadsvoorstel wordt vanavond besproken. De vergadering van de gemeenteraad begint om 19.30 uur. Van onze verslaggever Sluiskil - De stichting Speel tuin in Sluiskil is hard op zoek naar vrijwilligers voor het komende zomerseizoen. Er zijn nog vier mensen nodig om de speeltuin en het bijbe horende snoepwinkeltje te kunnen bemannen. Volgens Patricia Audenhoven, een van de huidige vrijwillig sters, is de bezetting de laatste jaren steeds aan de krappe kant. „We werken nu met zijn drieën. Jot de zomervakantie is dat te doen. Maar in het seizoen is dat te weinig." De speeltuin is nu dagelijks van 15.30 tot 17.00 uur open. Op woensdagmiddag langer, van 13.30 tot 17.00 uur, evenals in de zomer De stichting hoopt dat zich voldoende mensen aanmel den om iedere dag iemand an ders te kunnen inschakelen. Vorig jaar werkte iedereen een middag per week en een keer in de maand twee middagen per Wj6k §eeft Audenhoven een mdicatie. Belangstellenden kun nen zich aanmelden bij de speel tuin, want daar zijn de huidige vrijwilligsters iedere middag be zig met de zaak op te schilderen. Van onze correspondent Middelburg - Het openbaar ministerie in Middelburg mag de 34-jarige vrouwelijke wachtmeester bij de politie, K. V., alsnog vervolgen voor schennis van het ambtsge heim. Het gerechtshof in Den Haag heeft dat beslist. De wachtmeester woonde des tijds in Retranchement en deed dienst in Oostburg. De zaak werd op 5 februari van het vori ge jaar door de rechtbank in Middelburg behandeld. De vrouw werd er van verdacht vertrouwelijke informatie te hebben doorgespeeld aan haar vriend, van wie op zijn minst kon worden gezegd dat hij niet geheel zuiver op de graat was en belang had bij vertrouwelijke politie gegevens. De zaak speelde midden 1990 toen V. een kortstondige relatie met hem had en later politie- stukken miste. Deze zouden door hem zijn gestolen. Intern liep de zaak met een sisser af totdat justitie meer dan een jaar later alsnog een strafvervolging in stelde. „Dat had het openbaar ministe rie dan maar eerder moeten doen", oordeelde de rechtbank in haar vonnis en verklaarde het Openbare Ministerie voor wat betreft het verstrekken van de mondelinge informatie niet ont vankelijk. Qat V. geheime stuk ken van de politie aan haar vriend zou hebben gegeven acht te de rechtbank overigens niet bewezen en sprak haar op dat punt vrij. De officier had een boete van 2500 gulden (een maand salaris) geëist. Het Openbaar Ministerie ging daarop in beroep. De wachtmeester werd daarna over geplaatst. Van onze correspondent Terneuzen - Het COC geeft zon dag 3 april om 20.00 uur een lentefeest in De Triangel aan de korte Kerkstraat in Terneuzen. Dit gebeurt in de ruimte Ka- lasnikov. Het lentefeest heeft als thema: She sings in the spring. Dat betekent dat de muziek die avond alleen wordt vertolkt door zangeressen. Muziek van Corry Konings tot Melissa Etheridge en ook de Dolly Dots, Luv, Ma donna en Patricia Kaas. Tevens zijn er paaseieren, paasbloemen en ongekleurde eieren met verf aanwezig. Mocht iemand een creatieve aanval krijgen dan kan die zich op de eieren uitleven. De entree is gratis. Van onze verslaggever Heinkenszand - Het Zeeuws Studiecentrum houdt woensdag 20 april in De Stenge in Hein kenszand een studiedag over duurzaam bouwen en renoveren in Zeeland. „De bouwwereld is in beweging. Milieu-aspecten gaan een steeds belangrijkere rol spelen bij de bouw. Door heel Nederland lo pen nieuwbouwprojecten waar met die verandere omstandighe den al rekening is gehouden", motiveert het Centrum de stu diedag. Voor Zeeland ligt het accent vooral op renovatie. Met deze studiedag wil het Cen trum zoveel mogelijk kennis naar Zeeland halen. De dag is niet alleen bedoeld voor de bouw- en aannemerswereld maar ook voor beleidsmakers bij gemeenten en provincie, woning bouwverenigingen en architec ten. De dag begint om 10.00 uur. Van onze verslaggever Terneuzen - Het FNV-district Zeeland doet vanavond in het Churchill Hotel in Terneuzen het Koos 'Clinton'-debat dunnetjes over. Fragmenten van het debat worden op groot scherm ver toond en van live-commentaar voorzien door FNV-hoofdbe- stuurder Lodewijk de Waal. De Terneuzense versie van het eco- nomendebat is voor iedereen vrij toegankelijk. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur. Van onze correspondent Biervliet - In het dorpshuis te Biervliet wordt zaterdag 26 maart een paasmarkt gehouden. Er zijn allerlei dingen te zien die direct te maken hebben met het paasfeest, onder andere paasver- sieringen, menu-suggesties, bloemstukjes maken, eieren ver ven en opmaken van koude schotels. Om 12.00 uur kunnen de kinde ren tot en met groep acht eieren zoeken bij bejaardentehuis Ter Walle. Vanaf 13.00 uur is het dorpshuis open. De kinderen kunnen 's middags onder des kundige begeleiding eieren ver ven. Er zijn ook tekenfilms te zien. De ouderen mogen onder het genot van koffie en een gra tis paasbroodje rondkijken op de paasmarkt. Om 15.00 uur is de prijsuitrei king van de eierzoekwedstrijd. Het einde van de paasmarkt is om ongeveer 18.00 uur. Deze paasmarkt werd georganiseerd door de ondernemingsvereniging en de werkgroep activiteiten dorpshuis Biervliet. Op veel plaatsen in Zeeland is gisteren aandacht besteed aan de nationale boomfeestdag. De gemeente Aardenburg stond gisteren centraal bij al die feestelijke inplantingen. Gedeputeerde G. de Kok reisde af naar kikkerstad en zette samen met burgemeester Jongmans en de schooljeugd het eerste groen in de grond. foto wim kooyman

de Stem | 1994 | | pagina 21