Toch woningen aan Sportlaan ling Geen verhoging van reiskosten Zondagvliegers Provincie wil vast bedrag uittrekken voor ontwikkelingssamenwerking IDTHEATER EUZEN venhout POLITIE RAPPORT DAG KLAPPER ZOMA stelt publiek Oostburg niet teleur Sex 06-9715 Gemeente hakt na rekenwerk knoop voor woningbouw in Breskens door Basisschool Oostburg Zeeuws schaakkampioen x| DE STEM ZEELAND A6 013-390290 10RE - D0NIZÉTTI lEERBAAN Mosselwandeltocht ürekt 600 mensen Fiets-in Twaalf maanden geëist voor 'misleidende handelingen' Dek spreekt voor CDA in Hontenisse Briljant voor echtpaar De Reus 1994 ie ass. ftch MAANDAG 21 MAART 1994 A/tmtf Van ome verslaggever bellen Jules Verneweg n4 5015 BM Tilburg eken nu |r ze laan. wen: bel Live Sexcontact I Geen wachttijden 10OcphJ ONE ON ONE 06-t Direkt Apart met 'n meisje. 75 cpm. Middelburg - De provincie Zeeland wil voortaan een vast bedrag uittrekken voor ontwikkelingssamenwerking. Op verzoek van verschillende politieke partijen in Provinciale Staten zei gedeputeerde Nederhoed-Zijlstra hier positief tegenover te staan. De provincie trekt voor dit jaar 80.400 gulden uit voor ontwikkelingssamenwerking. Het geld is be doeld voor instellingen die de Zeeuwse bevolking bewust maken van de problemen in de Derde Wereld en groepen die hun best doen geld in te zamelen voor projecten in ontwikkelingslanden. De helft van het bedrag gaat naar het Centrum voor Ontwikkelingssamenwerking Zeeland (COS). Tot op heden moet het COS steeds maar afwachten of en hoeveel geld het van de provincie krijgt. De fracties van CDA, WD, PvdA, D66 en GroenLinks vroegen om het COS en anderen die met ontwikke lingssamenwerking bezig zijn zekerheid te bieden voor een langere periode dan een jaar. PvdA en GroenLinks vroegen om een structureel, jaarlijks terugkerend bedrag, dat hoger ligt dan 80.400 gulden. PvdA-woordvoerder Eveleens noemde daarbij een som van 110.000 gulden. Meer geld is volgens Eveleens en zijn GroenLinks-woordvoer- der Van Kollem nodig omdat het COS anders in geldnood dreigt te komen. Statenlid Roose verklaarde als enige dat zijn fractie tegen het voorstel te zijn. Volgens GPV/RPF kan het geld beter besteed worden aan particuliere organisaties die direct nood lenigen in de Derde Wereld. Roose ging het verst in het uiten van twijfel of het mogelijk is projecten in ontwikke lingslanden te toetsen aan begrippen als milieu en duurzame ontwikkeling. „Uw plan is niet ambiti eus, het is grotesk", aldus Roose. 100% Wilde Live Se* 06-9714 Geen wachttijd 1gpm |eken Bel |hete cpm) [hete Bel letste ld in! Ivoor lellen Innen |pm) 1 hete cpm) direkt Bel jaar [ntakt. uwen kkon- bm) NIEUW!!! Direkt apart^jj stoeipoezen voor een hetl afspraak. 06-9824 1 pm f DIREKT-prive. RegioTjd meisjes vertellen alles fee» hun adres) 06-9824/1 pm Lady B. Superieure I en geestelijke behandelinnl 1 gpm. 06-320.324.68 06-95.91 Het meisje bukt en schuift! haar rokje omhoog! Op z'n Grieks! 1gpm 06*95*92 Grieks lekker achterom. Blanke of zwarte vrouw staat gebukt! 1 gpm. 06-97.11 Sabrina i.h. pashokje! Jij oei verkoper. Je komt te vroeql binnen. Geeft niet zegt ze I pak me, ik buk wel! 1 gpm' GRATIS Sexkontakt vo vrouwen: 06-4909. Mannenl bel 06-9604 (75cpm) TIPPELLIJN eenzarr vrouwtjes zoeken 'n vlug-| gertje? 06-9530 (75cpm) 1 ANONIEME Sexdating. Sex-| kontakt met eenzame vrou-f wen 06-9706 (100cpm) *SM-VOOR-2" snelle SI? kontakten!! 06-320.329.9s| (75cpm) HOMOKONTAKTEN Zoil je 'n hete jongen?! 06-320*330*18 (75cpm) ANONIEME sexadresjes| van vrouwen. Bel nt 06-9737 (75cpm) hart 1994. |uur. i in de originele Italiaanse broduktie van Opera jam) en de Opera [>ara, Roemenië). van deze bon llandtheater, p-15.00 uur. EN PARTYCENTRUM Inslag 99 - Breda ii. 076-215452 'AG 23 MAART a.s. zal in de in café-zaal „De Harmonie", te Ulvenhout t.o.v. gerechts kantoor M.H. Pieters en/of te Breda door Veilingbedrijf dod worden geveild: sn handgereedschappen npressors, kolomboren enz. tv- en videoapp. oradio's, telefoons enz. delijk en witgoedapp. gnetrons, stofzuigers enz. ïn mountainbikes 'beien, kussens en vele goederen l'EILING 1,3.00 UUR, 'JKUyR 12.00 UUR. '■artikelen volledige garantie. TEL: 05735-3810 Van onze verslaggever Oostburg - Het is toch mo gelijk aan de Sportlaan in Breskens zeven vrijstaande woningen te bouwen. De gemeente Oostburg wees een eerder verzoek af in verband met de beperking van de wet geluidhinder. Het verkeer van en naar de veerhaven zorgde voor te veel herrie. Inmiddels zijn de berekeningen van het verkeer dermate verbe terd en verfijnd dat, weliswaar met een hogere geluidswaarde, woningbouw op die plaats toch mogelijk is. Op de tekening is de 50 dBA- contour aangegeven. Deze ligt op 155 meter uit de lijn veer- brug-viaduct Langeweg. Het be wuste terrein direct naast de Sportlaan ligt daar nog iets bui ten. Het gaat om een terrein van ruwweg 175 meter lang. Bij een kavelbreedte van 25 meter kun nen zeven vrijstaande woningen worden gebouwd. Bij een diepte van 35 meter is de oppervlakte van die kavels 875 vierkante meter. De grondprijs bedraagt 139,42 gulden per vierkante me ter exclusief btw. Op het terrein liggen momenteel volkstuintjes. Het gaat om huur contracten die opgezegd kunnen worden als de gemeente de grond nodig heeft. Op het terrein staan ook voormalige kleedloka len. Deze'worden gebruikt door de postduivenvereniging als slacht- en als opslagplaats. Deze kleedlokalen moeten worden ge sloopt. De beheerders van de volkstuintjes en de postduiven vereniging hebben verklaard dat zij akkoord gaan met opzegging van de contracten. Het gaat om een beperkt aantal j kavels voor vrijstaande wonin- i gen. In het plan Ghistelkerke is volgens B en W voor die catego- Irie woningen geen bouwgrond f neer. Met het plan voor de zeven oningen kan snel aan de vraag T 'aar bouwgrond tegemoet wor- en gekomen. et gaat om kwalitatief hoog- .aande woningen. Er is uitge- laan van een voortuin van zeven neter diep. Aan de achterkant ïijn tuinstroken van tien meter oreed voorzien. De afstand tus sen de woningen bedraagt mini maal drie meter. Het bestemmingsplan Kom Bres kens moet wel worden gewijzigd. Op het terrein ligt namelijk de bestemming Recreatiepark. De notitie voor de verandering van het bestemmingsplan wordt woensdagmorgen besproken door de leden van de raadscom missie Planologie. Van onze correspondent Philippine - Wandelsportvereni ging Hof Zeldenrust uit Terneu- zen hield zaterdag voor de twee de achtereenvolgende keer de mosseltocht. Aan de start ver schenen 600 wandelaars voor de afstanden 6,12,18 en 22 kilome ter. De mosseltocht kan zich verheu gen in een toenemende publieke belangstelling. Waren er vorig jaar 544 deelnemers, inmiddels is het deelnemersveld weer ge groeid. De wandelaars liepen langs het krekengebied, de Spui- kom, grenspaal 315 en Mauri ts- fort. Alle lopers kwamen weer bijeen in restaurant Au Port, alwaar er voor alle deelnemers een gratis portie mossels was. De beker voor het hoogst aantal deelnemers in clubverband ging naar de Houtheimstappers uit Steenonkerzele (België) die met 2 bussert met in totaal 86 wande laars aan de start verschenen. Sas van Gent - De Fiets-in ten bate van het Vastenactieproject in de Kanaalzone bracht zater dag negenduizend gulden op. De jeugd van Axel, Zuiddorpe, Phi lippine, Sluiskil, Zandstraat en Sas van Gent liet zich sponsoren. Honderdzestig jongeren fietsten een tocht van 25 kilometer langs de diverse halteposten. Het be drag van negen mille is bij el kaar gefietst voor het project scholing van traditioneel levende Maasai-jongeren in Kenya. Hef kampioensteam van de openbare basisschool van Oostburg: vlnr Maarten Prot, Koen Leenhouts, Peter van der Linde en Jonathan Andeweg. foto wim kooyman ging West Zeeuws Vlaanderen, loofde ook nog een extra prijs uit voor de topscorers van het toernooi. Dat waren zaterdag Andy de Bruyne van de Drieklank en Jonathan Andeweg van Obs Oostburg I. Zij wonnen alle schaakpartijen. De twee debutanten op het toernooi deden het ook niet slecht. De obs Breskens werd 16e en de Kattenschulp uit Kattendijke werd 14e. In totaal streden 20 teams om de Zeeuwse titel. Organisator Jan Cruson was heel tevreden. Zijn indruk was dat het niveau in de loop der jaren steeg. Mede gezien de strijd om de tweede plaats. Einduitslag: 1. obs Oostburg I 18 pt, 2. 't Honk (Kapelle) 13 pt, 3. obs Oostburg II 12 pt, 4. De Drieklank (Oostburg! II pt, 5. De Warande (Axel) Van onze correspondent Wil Verherbrugge Oostburg - De openbare basisschool van Oostburg heeft het weer voor elkaar gekregen. Afgelopen zaterdag werd de school voor de achtste keer Zeeuws schaakkampioen voor basisschoolteams. De titel werd op de eigen school in Oostburg binnen gesleept door Peter van de Linde, Koen Leenhouts, Jonathan Andeweg en Maarten Prot. Zij mogen op 28 mei naar Leusden. Daar vinden de kwartfinales plaats van de Nationale eindstrijd. De obs Oost burg gaat samen met de nummer twee, 't Honk uit Kapelle. De strijd om de Zeeuwse titel bleek al vlug weer een prooi voor de obs Oostburg te worden. Tegen het eigen tweede team en tegen de Vlissingse schoolvereniging werd een moeizame 2,5-1,5 overwinning behaald. De andere partijen waren geen probleem. Alle negen partijen werden tenslotte gewon nen. Zinderend was de strijd om de tweede plaats. Vijf scholen kwamen voor die plaats in aanmerking. De Drieklank uit Oostburg had in de laatste partij de beste papieren op die plaats. Zij hoefden alleen nog maar te winnen van 't Honk. Helaas liet de Drie klank het afweten en verloor kansloos met 3-1. 't Honk uit Kapelle speelt al jaren mee in de top voor de Zeeuwse titel en mag eindelijk eens uitkomen voor de nationale titel. Obs Oostburg 2 legde tenslotte beslag op de derde plaats ten koste van de Drieklank. De organisatie, in handen van de schaakvereni gingen de Sluise Toren en de schaakvereni- 11 pt, 6. J. van Daleschool (Sluis) 11 pt, 7. Frederik Hendrikschool (Sas van Gent) 10 pt, 8. Oude Vaart I (Terneuzen) 10 pt, 9. Louise de Collignysehool (Vlissingen) 10 pt, 10. De Vlissing se Schoolvereniging 9 pt. Van onze correspondente Middelburg - In een loods aan de Terneuzense Am bachtstraat was jarenlang een metaalbedrijfje onder verschillende namen actief met de vervaardiging van on der meer containers. Achtereenvolgens gingen De Ster, Sodcon en Van den Bos failliet, maar de werkzaamheden gingen onverminderd door. Bedrijfsleider M. van L. (44 jaar oud) kreeg dit voor elkaar door geknoei met bankafschriften, uitkeringsfraude, kortom 'mis leidende handelingen' waarvoor hij vrijdag voor de Middelburgse rechtbank op het matje was ge roepen. Maar Van L. liet het afweten, evenals zijn medewer ker R. van S. uit het Belgische Schoten en- zijn vriendin I. van den B. Hun zaken werden dan ook bij verstek behandeld en officier van justitie mr. Van Gin- kel herinnerde de rechtbank aan de problemen met het bedrijf sinds 1990. De tien werknemers zorgden toen voor een staking naar aanleiding van de onregel matige uitbetaling van salaris- Maar vrijdag kreeg Van L. zelf de rekening gepresenteerd: 12 maanden, zo luidde de eis, ter wijl Van S. en Van den B. vol gens de officier van justitie een boete moeten betalen van 2.000, naast een voorwaarde lijke gevangenisstraf van 2 maanden. De rechtbank doet over dertien dagen uitspraak. Van onze verslaggever Kloosterzande - Gedeputeerde A. Dek houdt vanavond een spreekbeurt in Kloosterzande. Hij doet dat tijdens de jaarver gadering van het CDA Hontenis se, om 20.00 uur in Hotel Van Leuven. Dekt zal het hebben over 'actu ele politiek'. Na de inleiding van de gedeputeerde is er gelegen heid tot discussie. Van onze correspondent Terneuzen - J. de Reus en N. de Reus van Langevelde zijn vandaag precies 65 jaar geleden letterlijk en figuurlijk in het huwelijksbootje gestapt. Het briljanten huwelijksjubileum werd zaterdag gevierd met een drukbezochte receptie in het Vijverhof. Uit het huwelijk zijn twee kinderen, vijf klein- en zes achterklein kinderen geboren. Beiden genieten nog een goede gezondfieid en wonen sinds veertien dagen in bejaardenhuis Bachtendieke. Daar voor woonden ze onder meer in de Schoolweg en Breitnerstraat. Jaap de Reus is 86 jaar en geboren en getogen in Terneuzen. Zijn vrouw Nel van Langevelde komt eveneens uit Terneuzen. Direct na hun huwelijk is het echtpaar gaan varen op een binnenvaartschip voor de firma De Hoop. Zo voeren ze tot 1949 samen, waarna mevrouw De Reus aan de wal ging wonen. De heer De Reus ging vervolgens op een zandzuiger werken. Hij heeft na de stormramp in 1953 vele dijken gedicht. Tot zijn 68e jaar heeft hij op de binnenvaart gewerkt. Voor veertig trouwe dienstjaren is de heer De Reus onderscheiden met een ridderorde. De zee heeft altijd een belangrijke plaats ingenomen bij het echtpaar. De heer De Reus schilderde in zijn vrije tijd zeegezichten en schepen. Momenteel geniet het echtpaar nog elke dag van het samenzijn. Echtpaar De Reus...briljant.. Van onze correspondent Hulst - Het afdelingsbestuur van de afdeling Zeeland voor Zondagvlie gers heeft dit weekend een zwaar verlies geleden met een voorstel over reiskostenverhoging. Dat bleek op de zaterdag gehouden alge mene ledenvergadering in Het Reynaerts- hof in Hulst. Immers met 55 tegen en 39 stemmen voor, werd het bestuursvoorstel door de leden verworpen. Dit voorstel voorzag in een verhoging op de reiskosten met tien cent per duif op wedvluchten tot en met Pont Sint-Maxence en van twintig cent per duif vanuit Louvres en verdere afstanden. Door het verwerpen van het bestuurs voorstel ontstaat een exploitatietekort van minstens veertig mille. „Hoe zal dat moeten worden aangevuld," vroeg een teleurgesteld bestuur zich af. De ongeveer 7500, die via doorberekening van rib- karton en administrative diensten op gummiringen worden binnengehaald waarmee de leden wel akkoord gingen) noemt het bestuur 'een druppel op een gloeiende plaat'. Voorzitter Buyse tot de leden: „Jammer dat u ons het vertrouwen ontneemt om dit beleid gestalte te geven. We verwach ten nu van jullie brieven waarin staat hoeveel het kapitaal mag zakken. U zorgt immers voor een zware belasting. Voor mezelf heb ik intussen grenzen gesteld." Het Hulster bestuurslid Paul d'Hondt toonde zich eveneens teleurgesteld: „Ik heb me de laatste maanden uitgesloofd om enkele duizenden guldens voor de afdeling te winnen en nu flikken ze ons dit. Ik ben echter niet van plan om met deze club op zo'n manier ten onder te Voorzitter Eduard van de Walle van de duivenvereniging De Herleving uit Hulst, tevens bestuurslid van de afdeling, zei verrast te zijn door het ledenbesluit. Van de Walle: „Een aantal jaren geleden heeft het bestuur de reiskosten met een dubbel tje verminderd. Iedereen weet dat de prijzen intussen flink zijn gestegen. Dan is het toch logisch dat er nu wordt ingegrepen zodat een gezonde afdeling blijft bestaan. Dat is toch in het belang van de duivensport?" Overigens waren er diverse sprekers die het bestuur complimenteerden voor het vele werk dat het afgelopen jaar was verricht. Men vond dat het bestuur niet te zwaar aan de nederlaag moest tillen. Hendrikse van de duivenvereniging Sou burg stelde: „Jullie moeten geen paniek Jongeren opgepakt Axel - De politie in Oost- Zeeuws-Vlaanderen heeft met de aanhouding van een viertal jongeren uit Axel in de leeftijd van 14 tot 18 jaar klaarheid gebracht in een in de nacht van afgelopen dinsdag op woensdag gepleegde inbraak in een sportkantine aan de Sportlaan in Axel. Ontvreemd daarbij werden vijf kratten li monade, een radiocassettere corder en een hoeveelheid ver snaperingen tot een bedrag van ongeveer 650 gulden. Diefstal auto Terneuzen - Gisteren deed een 39-jarige man bij de politie in zijn woonplaats taangifte van diefstal van zijn personenauto. Het voertuig een witte Volks wagen Golf met het Belgische kenteken KAC902 verdween tussen zaterdag 17.30 uur en zondag 12.30 uur vanaf een parkeerplaats aan de Markt te Terneuzen. Aanrijding Terneuzen - Bij een aanrijding in Guido Gezellestraat raak ten vrijdagavond twee inzit tenden van een personenauto licht gewond. Het voertuig waarin de vrouw en haar dochter zaten, werd bestuurd door de 43-jarige J. W. uit Terneuzen. Zijn voertuig werd op een gegeven moment aan gereden door een achteropko mende personenauto. De be stuurder hiervan reed na het ongeval gewoon door. Winkeldieven Terneuzen - De politie in Ter neuzen heeft zaterdag drie Roemenen aangehouden. Ze worden verdacht van het ple gen van een winkeldiefstal. Ook een 23-jarige man uit het voormalig Joegoslavië werd voor een dergelijk delict in de kraag gegrepen. Hij is na ver hoor weer op vrije voeten ge steld. Illegalen opgepakt Terneuzen - Het drugbestrij- dingsteam Double Shot van de politie in Terneuzen heeft vrij dagavond in het Pastersbos in Terneuzen twee Noord-Afri kanen aangehouden. Het tweetal dat illegaal in Neder land verbleef was in het bezit van kleine hoeveelheden he roïne en cocaïne, die in beslag zijn genomen. De twee zijn in het weekend overgedragen aan ie Vreemdelingendienst van de politie. foto wim kooyman MAANDAG CLINGE - Café De Landbouw, 20 uur prijs- kaarting. -De Warande, 13.30 uur koersbal KB O. LAMSW AARDE - Café De Lamsoren, 14 uur vlees- kaarting. ST.-JANSTEEN - Café 't Centrum, 14.30 uur schie ting. Wk - Café De Kroon, 14 uur kaarting. -De Warande, 13.30 uur bingo KBO. KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur koers bal. -De Vlaschaard, 13.30 uur koers bal. SAS VAN GENT - De Roselaer, 14 uur prijskaarting KBO. Oostburg - Ledeltheater, Mu sical 'Oklahoma' van Rodgers Hammerstein door het koor en de solisten van de Zoma, het Belgisch Instrumentaal Ensemble. Gezien op zaterdag 19 maart. Nog te zien op dins dag 22 en woensdag 23 maart (Ledeltheater Oostburg) en vrijdag 25 maart (Zuidland- theater Terneuzen). Door Jeanette Vergouwen DE ZOMA (Zeeuws-Vlaamse Operette en Musical Amateurs) heeft duidelijk de stijgende lijn te pakken. De afgelopen jaren werd elke keer een stukje meer kwaliteit geleverd zowel op vo caal terrein als wat betreft het acteren. Het was de tweede keer dat de ZOMA een musical op de plan ken zette. De eerste (Hello Dolly) had niet het verwachte succes. Het is ook geen geringe opgave, musical eist ontzettend veel van de uitvoerders. Wat in een ope rette met sprookjessfeer nog kan, wordt in een musical onnatuur lijk. Statisch toneelspelen is er in een musical niet bij en het is vooral op dit front dat de leden van de ZOMA heel veel hebben gewonnen. De musical Oklahoma van Rod gers Hammerstein leent zich uitstekend voor dit gezelschap. De partituur levert geen echte moeilijkheden op, hoewel som mige vocalisten wel moeite had den met de overschakeling van midden- naar kopregister of van reciteer- naar zangstem. De han deling speelt zich af in een klei ne boerengemeenschap, het ver haal met de liefde als hoofdscho tel is uit het leven gegrepen, Inclusief de dramatiek die er inzit. Amateurs bezondigen zich nog wel eens aan te snel spreken en een onduidelijke dictie. In het Ledeltheater, met een niet ge makkelijke akoestiek, worden deze tekortkomingen onmiddel lijk afgestraft. Maar de kleine foutjes zoals een rommelige ou verture en enkele ongelijke in zetten, wegen niet op tegen de goede prestatie van de ZOMA. Er werd een kleurrijk spektakel neergezet in een werkelijk su bliem decor en met een uitge kiende belichting. Er werd steeds goed bewogen en het flit sende optreden van de dans groep was volledig geïntegreerd in het geheel. De spanning werd geen enkel moment doorbroken De decorwisselingen (er werd gewerkt met zetstukken) met open doek, hoorden er gewoon bij en zowel koor als solisten zorgden voor een natuurlijk spel. Dirigent Venneman bleef accu raat in zijn aangevingen. Ei werd gewoon lekker gemusi ceerd. Een hoogtepunt in hel eerste bedrijf was het einde: de droom van Laurey met het ge vecht tussen Curly en Jud. De belichting zorgde voor optische effecten, zodat het publiek bijna een film te zien kreeg. Heel sterk was deel twee met eer spetterend begin en een zinde rende vervolg. De vocale presta ties zijn wisselend. Wel is opval lend dat het duo Aunt Eller er Andrew Parker veel natuurlijke! overkomt dan de andere kop pels. Menselijker, waarschijnlijk ook omdat ze een rol spelen die past bij hun leeftijd. (ADVERTENTIE) zaaien. We zijn jullie dankbaar dat je ons de ruimte hebt gegeven." Laconiek voeg de hij er aan toe: „Anders hadden we die misschien toch genomen." De samenwerking in de afdeling Zeeland van de Nederlandse Postduiven Organi satie tussen de zondag- en zaterdagvlie gers, waaraan het afgelopen jaar vorm werd gegeven, belooft alle goeds. Dit jaar gaat men ook 22 wedvluchten gezamenlijk organiseren. Voorzitter Mar cel Buyse van de afdeling Zeeland voor Zondagvliegers daarover: „Het ziet er naar uit dat het eigen belang gaat wijken voor het gezamenlijk belang. We zitten op hetzelfde spoor. Ik zie met vertrouwen het 50-jarig bestaan (in 1997) van de afdeling Zeeland tegemoet. Het is de bedoeling dat we dan één afdeling vor men, zoals ook in onze beleidsnota is aangegeven." Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710

de Stem | 1994 | | pagina 7