Nipte zege vuistloos STEEN AY De Wielingen viert jubileum Goes slikt bittere pil op KNBB Dominerend Vogelwaarde mist kansen Aardenburg verliest aansluitig met top Hoofdplaat baas over Corn Boys Axel krijgt op eigen terrein klop in pover duel B8|dESTEM iws KORT geruit ïtinge ïcces f'24 bi Ie plaats "vierde klasse h Doelman Danny Klokgieter pakt punt voor Philippine vierde klasse h Vlissingen is te sierk voor Zierikzee vierde klasse g Met elf atleten naar Rotterdamse marathon Zeelantlia profiteert via zege tegen Oostburg Topploegen lijden puntverlies afdelingsvoetbal Groede verliest geflatteerd afdelingsvoetbal EERSTE KLASSE E afdelingsvoetbal vierde klasse h iG 21 MAART 1994 rse SK nsdag 22 maart weer in actie 21 jaar speelt dan in ap sdstrijd tegen Lierse SK om zijn gehele selectie beschik 'den, Marcel Kole van Goes dn Dek van Hoek, Pieter van üoetinge, Ramon Gabriëlse Wouter Labrujere en Micha d Schipper van Oostkapelle van de Berg van Serooskerke Sheilds is weer verzorger en de wedstrijd wordt in Hoek [AC. B voor B-junioren ontving moord BI en verloor met 1-3 3-0 van RBC BI en het duel ;de in 2-2. !1 1-3 - Een niet best spelend tegen zichzelf dan tegen zijn ïft de nederlaag voor een deel ,/ilde er bij de rood-zwarten De gasten kwam in de eerste !r een strafschop bracht Ter- e op 1-1. Een penalty benut is hands van een Feyenoord- il na een inzet van Barry van iellijn haalde. Het betekende Igasten met tien man verder, r niet is deze nummerieke mdeel. Feyenoord BI toonde t was nu juist wat Terneuzen nten van de Rotterdammers 115-21, NAC BI 14-20, RBC Bi ■15, ADO BI 14-13, Dordrecht'90 is BI 15-10, Terneuzen BI 15-8 ramma kon zaterdag worden jan het landelijk amateurvoet- Be af naar St.-Annaland voor jl-2. Colijnsplaatse Boys werd Tie 3-1-winst op het bezoeken- pndia de punten door gastheer Joop Paauwe 0-1, William j)LTO 3-1 - Rust 0-1, Wim John Heinsdijk 1-1 en 2-1, Rust 0-1, Bart Meeuwse 0-1, I Dord 0-3 (strafschop), Edwin 1-4. Ja van het landelijk amateur- Jtinge afgetekend met 3-0 van alsteren tegen WC'68 aan één |nst. Koploper Achilles Veen 1 wedstrijden werden afgelast. iRust 1-0, Robin Moreauw 1-0, 3-0. Rust- en eindstand. Harry Rust 1-1, Frans van Wijk 1-0, Robert Versteeg 3-1, Harty Ijd kon zaterdag worden ge loor C-junioren. Daarin won Dekende Walcheren Cl. |C1 4-6, Middelburg Cl 4-6, Goes I de oogst in de vierde divisie EEN met 2-5 van HW'24. CS BI 4-5, Arnemuiden BI 3-3, de biljartvereniging NASA aanvankelijk eerste te zijn landencompetitie voor teams leren, kreeg men afgelopen beslissingsduel moest spelen t Bierwinkeltje uit Terneu- )ie formatie ging daar niet mee ikkoord en heeft dat aangekaart )ij de wedstrijdleiding. Met dat irotest werd aanvankelijk miets (edaan. Nadat de laatste ronde ifgewerkt was en wij de mede- ieling kregen dat we eerste ge worden waren, kregen we vrij- lag ineens dat telefoontje en de nededling dat Wim Ollebek toch laar 20 caramboles had moeten pelen. Daarmee zette men onze indzege op de tocht. Te gek 'oor woorden. Zo'n fout valt op at moment toch niet meer terug e draaien. Als we dan toch olgens de letter der règlemen- en, hoewel ik dat ook zeer be- wijfel, gaan werken dan kan ik iog een argument indienen vaardoor we toch eerste worden. Jan moet men de partijen van Wim Ollebek laten vervallen, maar ook de uitslag van de laat- ;te wedstrijd van 't Bierwinkel- je (7-0-winst tegen TMW) laten vervallen, omdat die wedstrijd ia de sluitingsdatum is afge werkt. Tel je dan de punten bij elkaar op dan eindigen we nog ip de eerste plaats. Wij voelen on veel onrecht aan gedaan. Je kunt als wedstrijdlei- ding, of districtsbestuur, toch niet zo'n genomen beslissing over het aantal te maken caram boles aan het slot van de race terugdraaien? Wij nemen dit niet en er is dan ook een forse brief van vier kantjes naar het hoofd bestuur van de KNBB gestuurd," Link 68n strÜdvaardiSe |Van onze sportmedewerker relwaarde - „Het was icoeltechnisch gezien één van (onze beste wedstrijden. Al lien we kwamen niet tot sco- ïw ondanks verschillende 'je kansen. En daar gaat Ijjet toch om," was de reactie L afloop van Vogelwaarde- I begeleider Mark Arens na het ijj.O-gelijke spel van zijn for matie tegen Philippine. «elwaarde opende direct J agressief en in de eerste minuut Ijioest een kopbal van Arno IWauters reeds van de lijn ge- j worden. De thuisploeg was constant in balbezit via het bekende soepele combinatiespel, maar miste duidelijk scherpte voor doel. Philippine stelde daar eigenlijk weinig tegenover. Het domein van Vogelwaarde-doel man Patrick Vonck werd slechts sporadisch bedreigd. Eén keer moest die doelman kort voor de pauze in actie komen. Daarvoor hadden de bezoekers het, overi gens zonder succes, een keer van afstand geprobeerd. Vogelwaarde stelde daar veel meer tegenover en daardoor was er duidelijk sprake van eenrich tingsverkeer. Op aangeven van Patrick van de Voort zag Marco van Vlierberghe in de twaalfde minuut een inzet door Philippi- ne-doelman Danny Klokgieter gestopt worden. Met Klokgieter is eigenlijk de man genoemd die Philippine een punt bezorgde. Hij toonde zich vaak een niet te nemen hindernis en daarnaast zat het mee dat de Vogelwaarde- voorwaartsen nogal wat kansen onverzilverd lieten. Zo raakte, op aangeven van Dennis de Poorter, Arno Wauters de bal maar half en kon doelman Klok gieter opnieuw handelend optre den. Pas in de 35e minuut kwam Rudi Raas voor het eerst in beeld. Hij werd vrijwel de gehele wedstrijd uitstekend in bedwang gehouden door Erwin Pielaat. Een slap schot, dat een gemakkelijke prooi werd voor Klokgieter, was het enige resultaat. In de tweede helft trok de thuisclub dezelfde lijn voort. Al na vijf minuten stonden Marco van Vlierberghe en Rudi Raas aan de basis van een doelkans, die opnieuw door de Philippine- goalie gestopt werd. Na wat hal ve kansjes van Harold de Rijk en Patrick van de Voort, moest Phi lippine in de zestigste minuut alle zeilen bijzetten om het doel schoon te houden. Een inzet van Harold de Rijk werd bij de twee de paal van de lijn gehaald. Na de wissel Peter Collet voor Ste ven de Clippelaar, schoot Wau ters twaalf minuten voor tijd in kansrijke positie voorlangs. Het verhaal bleef eentonig. De druk van Vogelwaarde werd steeds groter en in de tachtigste minuut had Rudie Raas uit kun nen groeien tot matchwinnaar. Hij kreeg op een drietal meter van het Philippine-doel, na goed voorbereidend werk van Wau ters, een nauwelijks te missen kans. De anders vaak trefzekere Vogelwaarde-aanvaller schoot voorlangs tot onsteltenis van zijn eigen aanhang. In de slotminu ten was de thuisclub via Van Vlierberghe en Wauters opnieuw dicht bij een doelpunt, maar een uitstekende Danny Klokgieter wilde van geen wijken weten en pakte daarmee, zij het enigszins geflatteerd, een punt voor de ploeg uit het mosseldorp. Gele kaarten waren er voor Paul de Putter en Ritchie Bosma van Philippine en Wim de Lare van Vogelwaarde. t/an onze sportmedewerker tol - STEEN heeft gisteren in het Axelse bos een nipte j-l-zege behaald op gastheer Axel. In zijn algemeenheid verdiend. Zij het met enig geluk, omdat een Axelaar de bal in eigen doel toucheerde. „Ik ben er blij mee," stelde trainer Samson van STEEN, die met angst was afgereisd omdat zijn team twee nederlagen op rij te slikken had gekregen. „Voor de derde maal de boot ingaan zou te hard aankomen," oordeelde Samson, die toe moest en dat het voetbal dat ver- nd werd, van mager gehalte I was. Met name de tweede helft was het aanzien nauwelijks waard. Zowel gastheer Axel als I STEEN speelde pover. Bij bei- I den teams ontbraken overleg, i durf en kwaliteit. „We waren te I gespannen. Dik verliezen van Vogelwaarde en Sluiskil, maakte I de ploeg onzeker," zei Samson. Toch moet ook hij geconstateerd I hebben dat STEEN niet meer de eg is als in het begin van de i competitie. Het 'fris van de le ver-voetbal' is weg. Axel, dat aantrad zonder Menno van Gremberghe, Gino van de Broe- se en Mike van Rossum, kon Van onze sportmedewerker Terneuzen - In de vierde klasse G van het lande lijk amateurvoetbal ston den gisteren de beide Zeeuwse vertegenwoor digers tegen elkaar in het veld. In Zierikzee won Vlissingen met 2-4. ZIERIKZEE-VLISSUN- GEN 2-4 - Zierikzee kwam goed uit de startblokken en kwam door een doelpunt van Erwin Nelisse op 1-0. Verder bleef het in de eerste helft een gelijk opgaande wedstrijd. Tien minuten voor rust kon Frans Kom mer van Zierikzee voortij dig de kleedkamer opzoeken na zijn tweede gele kaart in ontvangst te hebben geno men. Jan Leen Boot kreeg nog een kans op 2-0, maar miste. Na de hervatting een beter Vlissingen. Henk Post hoog de 1-0-achterstand met twee gave treffers om in een 1-2-voorsprong. Geert Bouman zorgde voor 1-3. Pas daarna kon de thuisclub iets terugdoen door Peter van de Zwan, die voor 2-3 zorgde. Op dat moment was nog een kwartier te spelen en Zierikzee bleef domine ren. Zeven minuten voor tijd viel de beslissing door een doelpunt van Renato -Dijkstra. Een moegestreden Zierikzee gaf zich daarna gewonnen. daar weinig tegenover zetten. Een dikke plus verdienden hier doelman Tonny Gommers en routinier Eric Rijckaert. Hubert van de Hemel kende enkele leu ke acties, maar is toch te weinig brutaal om als heerser in de middenlinie te spelen. Zij het dat aanspeelpunten te vaak ontbre ken. Toch nam Axel in de beginfase het initiatief. Zonder gevaar overigens, want zowel spits Mi chael Pieters als Michel Nieuwe- link was te weinig zichtbaar. Tevens een verdienste van het te verdedigend spelende STEEN. Deze gasten zagen Martin de Neys na een tiental minuten in beeld komen met een schot van afstand en het ontvangen van een gele kaart wegens het neer leggen van Hubert van de He mel. Ahmed Balli, hij werd ver vangen door Eric Merckx, was de tweede die zich meldde voor een inzet. Gommers reageerde echter met een prima reflex en voorkwam 0-1. Dit deed hij later nogmaals bij een vrije trap van Edwin Hofman. Doelpunt Intussen had deze Axelse sluit post de bal al een keer uit het net moeten halen. Dit na een half uur spelen. De inleiding was een hoekschop van Marco Ottjes die door Elmar Beuzenberg van richting werd veranderd en in de netten plofte: 0-1. Met deze score werd aan de tweede termijn begonnen. Een uiterst povere helft waarin het even 'geel' regende. De jeugdiger arbiter Akkermans uit Geertui- denberg gaf die prenten aan Mi chel Nieuwelink, Joep Frush en Harold Verschuren van Axel en aan Eddy van de Bosch van STEEN wegens teveel praten. Vrijwel allemaal onnodige zaken als gevolg van veel spel rond de middenlijn zonder enig doelge- vaar. Oeverloos getrap met veel balverlies. Het duurde zodoende tot de 77e minuut voordat er weer eens een doelpoging tot stand kwam. Edwin Hofman was de schutter. Gommers was ter plaatse. Dat eerder Michael Pieters een kans je op 1-1 had laten liggen en dat Frush van afstand overschoot, geeft aan dat Axel onmachtig was. STEEN deed het niet beter. Het liet zelfs een dot van een mogelijkheid om op 2-0 te ko men liggen. Werner Bisschop verknalde die kans door vanuit vrije doorgang alsnog te stuiten op Leo Bracke, om vervolgens vanuit de rebound in het zijnet te besluiten. Dat het vuistloze STEEN toch met 0-1 van het tandeloze Axel won, had meer met mazzel te maken dan met goed voetbal. Want dat was er gisteren niet bij. Een aanvaller van Axel wordt met een sliding van de bal gezet door een verdediger van STEEN (links). foto wim kooyman. Van onze atletiekmedewerker Nieuwvliet - De Westzeeuwsvlaamse at letiekvereniging De Wielingen, de jong ste telg van de KNAU van de regio Zeeland, viert in de meimaand het 10-jarig bestaan. Op sportief vlak moet de marathon van Rotterdam deze ver jaardag luister bijzetten. Maar liefst elf 'Wielingers' vertrekken op de vroege zondagmorgen van de zeventiende april richting Rotterdam. Naast een grote bus moet er zelts een kleinere bus worden ingezet om naast de atleten ook de supporters te kunnen vervoe ren. Jan van de Linde is de meest gerouti neerde van het gezelschap. De Oostburger, trainer van de lopersgroep van de club, begint in Rotterdam aan zijn 35e marathon. „Ik verwacht er qua tijd niet al te veel van. Afgelopen winter heb ik wat gesukkeld met blessures en dit betekent dat het volbrengen voor mij al een prestatie op zich zal zijn. Ik wil er echter wel bij zijn. We zijn in oktober met de voorbereidingen begonnen. Je kweekt in de vele trainingskilometers die je samen maakt een enorme band en juist daarom wil ik er bij zijn, ondanks dat Rotterdam niet mijn favoriete marathon is. Het is van de 34 marathons die ik gelopen heb pas de tweede keer dat ik daar aan de start zal verschijnen. Het initiatief kwam eigenlijk van Walter van Hee. Hij maakt zijn debuut in de marathon. Naast hem zitten er bij de groep van elf nog vijf debutanten. Ik denk wel dat we er gereed voor zijn. Iedereen leeft er in elk geval al maanden naar toe." Bram de Hullu, secretaris van de Wielingen, begint voor de derde keer aan een marathon. Hij weet dus dat 42 kilometer en 195 meter vlugger is uitgesproken dan afgelegd. „We hebben ons hier aan de Westzeeuwsvlaamse kust lekker kunnen voorbereiden. Dit afge wisseld met trainingen op de vlakke polder wegen. Verrassingen kan het parkoers dan ook niet meer in zich hebben. De afstand, dat is het enige. Bij ons telt echter niet direct de prestatie, al wil iedereen die al meerdere keren een marathon heeft gelopen wel wat aan zijn persoonlijk record schaven. Voor de jongens die de eerste keer lopen zal het gewoon een lekker gevoel zijn als ze terug keren op de Coolsingel. Je bent dan kapot, maar na een douche is alles weer vergeten. Organisatie Alles is trouwens goed geregeld. Walter van Hee en Huub de Loos vormen onze reisorga nisatie, terwijl we dankzij Oostburger Peter van Vlierberghe een schitterend onderkomen hebben gekregen aan de Coolsingel op slechts enkele honderden meters van de start en finish. Dat betekent dat alles perfect voor elkaar is. Daar zal het niet aan liggen als het wat minder gaat. Onze tien jaar oude club draait trouwens uitstekend. We hebben op dit moment 130 leden. Een absolute top. Ze zijn begonnen - ik was er toen nog niet bij - met 36 leden. In 1990 is de lopersgroep spontaan ontsproten. Jan van de Linde heeft sindsdien als trainer van deze groep veel goed werk verzet. Het is een hechte familie en dat blijkt nu ook wel weer in de voorbereiding op Rotterdam. Tijdens de groepstrainingen zijn er gemid deld toch altijd wel tien van de elf present. Naast de lopersgroep beschikken we ook over een instapgroep. Dat is de eerste opstap voor het wat grotere werk. Ook die draait onder leiding van Willy Duysserinck voor treffelijk. Daarnaast vergeten we de jeugd niet. Het overgrote deel van het ledenbe stand bestaat trouwens uit jeugd. Kortom, het draait lekker. Het enige probleem vormt de accommodatie. Hopelijk zien de gemeen telijke bestuurders dat ook eens in." De groep die op 17 april de marathon van Rotterdam tot een goed einde hoopt te brengen bestaat uit de debutanten: Walter van Hee, Huub de Loos, Johan Huigh, Mare van Waes, Albert Ingels en Joop Kools. Peter Nicolai en Ronald Vanhijfte beginnen aan hun tweede marathon, terwijl Bram de Hullu en Jules van Muiken aan hun derde editie toe zijn. Blijft over Jan van de Linde, die aan zijn 35e begint. Duidelijk de mentor van het geheel. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Van de topploegen in de eerste klasse afdeling van het zondagvoetbal wist alleen Zeelandia de volle winst te pakken. Die formatie won met 3-1 van Oostburg. Hulsterloo kwam in Biervliet niet verder dan 1-1, Hontenisse liet een punt liggen bij Jong Ambon (2-2) en IJzendijke kwam thuis niet tot scoren tegen RIA: 0-0. BIERVLIET-HULSTERLOO 1-1 - In de eerste helft waren de bezoekers beter, maar kregen nauwelijks uitgespeelde kansen. Na rust een gelijk opgaand spelbeeld. De bezoekers kwamen op voor sprong via een dubieuze treffer van Patrick de Kever. Een kwartier voor tijd kwam Biervliet op gelijke hoogte door eveneens een betwistbare treffer. Het was Wim Verdoorn die dat doelpunt scoorde. Hij en Erwin Duysserinck kregen in de slotfase nog fraaie kansen om de winst in eigen huis te houden. Hulsterloo was overigens eerder in die tweede helft ook dicht bij een treffer, maar het trof het houtwerk. JONG AMBON-HONTENISSE 2-2 - Na tien minuten kwam Honte nisse in een vrij evenwichtige eerste helft op voorsprong via Wilco de Zwart. Toen in de 66e minuut Edward Tieleman 0-2 scoorde leek de strijd beslist. Een aandringend Jong Ambon dacht daar anders over. Nadat een doelpunt van Noes Taniwel was afgekeurd scoorde Aldridge Pentury de aansluitende treffer. Noes Taniwel zorgde daarna zelfs voor 2-2 uit een vrije trap. In die tweede helft kreeg Hontenisse via uitvallen verschillende goede kansen, maar het liet die onbenut. ZEELANDIA-OOSTBURG 3-1 - Een leuke en frisse partij voetbal met een goed leidende scheidsrechter Marijt. Zeelandia was de beter voetballende ploeg, maar kwam in de eerste helft wel met 0-1 achter door een treffer van Dimitri van Overmeire. Na rust zette de thuisploeg de zaken recht en zag achtereenvolgens Marcel Kal jouw (kopbal), Michaël Dijkstra (strafschop) en Adrie van Maare (solo) de stand naar 3-1 tillen. IJZENDIJKE-RIA 0-0 - In de eerste helft waren de beste kansen voor IJzendijke, maar de weg naar het net werd niet gevonden. Na rust was er sprake van een meer gelijk opgaand duel met weinig kansen. Het treffen werd gekenmerkt door nervositeit en rommelig voetbal. GRAAUW-ROBUR 1-1 - De openingsfase was voor een feller Robur, dat al na vijf minuten op 0-1 kwam door Kortovic. Dat schudde de thuisploeg wakker en daarna nam Graauw het initiatief in handen. Dit resulteerde in de 38e minuut in de gelijkmaker van Nico Mahu. Na rust was Graauw iets meer in de aanval, maar het wist met de kansen geen raad. In de slotfase kroop de thuisploeg door het bekende oog van de naald toen een Robur-inzet tegen de paal strandde. ZEELAND SPORT-LEWEDOPRSE BOYS 2-0 - Een felle strijd. In de slotfase werd een speler van Lewedorpse Boys uit het veld gestuurd. In een vrij evenwichtige eerste helft was de thuisploeg via Eric Siegers op voorsprong gekomen. Tien minuten voor tijd besliste Marcel Kalter de wedstrijd definitief door 2-0 te scoren. Van onze sportmedewerker Axel - Aardenburg moet de top van het klassement even vaarwel zeggen in de tweede klasse van het afdelingsvoetbal op zondag. Op eigen terrein werd met 1-2 van Domburg verloren. Leider Renesse maakte geen fout en won met 2-1 van Sluis. 0-0 - Het duel kende veel doel kansen. Benut werd er geen zo dat de score onaangeroerd bleef en beide teams een punt rijker werden. HANSWEERTSE BOYS- DREISCHOR 6-0 - Taurus Kraayenbrink opende de score, waarna Johan Polley een hatt- trick scoorde voordat Kraayen- brinck nogmaals succesvol af rondde. Het was de man van de match Polley die daarna nog het halve dozijn volmaakte. De rust stand was 2-0. RENESSE-SLUIS 2-1 - Renesse keek in eerste instantie tegen 0-1 aan omdat Jacky Carniere raak had geschoten. Het werd na de thee 1-1 via Micha van de Hoek, die een strafschop benutte en 2-1 door Jurg Frank. NOORMANNEN-SCHOONDIJ- KE 3-0 - Johnny Witte maakte er 1-0 van. Na de rust scoorde Robby Boogart 2-0 door een strafschop te verzilveren en Ed dy Jansen 3-0 door een fout in de defensie van Schoondijke af te straffen. Van onze sportmedewerker Groede - Een gelijk spel had de verhoudingen het best weergegeven, maar na afloop stond Groede toch met lege handen (2-3) tegen Terneuzen 3 in de derde klasse D van het afdelingsvoetbal. Terneuzen 3 was in het eerste half uur de betere en vooral fellere Ploeg en kwam dan ook terecht op voorsprong via Robbie Vermast. Uit een vrije trap vanaf twintig meter liet Jan van Belois 1-1 aantekenen, maar op slag van rust zorgde Marcel Gokke dat Terneuzen 3 opnieuw aan de positieve kant van de score kwam. In de tweede helft was Groede de betere ploeg en dat resulteerde in de gelijkmaker: 2-2. Die treffer werd met een fraai afstandsschot (vanaf 30 meter) gescoord door opnieuw Jan van Belois. Groede had daarna wat pech in de afwerking en kreeg zeven minuten voor tijd een domper te verwerken toen Marcel Gokke 2-3 liet noteren. Daardoor komt de titel enigszins op de tocht te staan. Maar als Groede bij de eerste drie in de klassering eindigt, komt het als standaardteam toch voor promotie in aanmerking. Van onze sportmedewerker Goes - In een met spanning tegemoet geziene wedstrijd tussen de beide koplopers in de eerste klasse E, Goes en DBS, kreeg de thuisclub een bittere pil te slikken. De 1-5-eindstand is overigens sterk geflatteerd. Hoewel DBS de betere ploeg was, weerde Goes zich uitstekend en kreeg na een 1-2-ruststand in de tweede helft toch moge lijkheden op de gelijkmaker. Die kwam er echter niet, omdat de combinaties bij de gastheren over teveel schijven liepen. De sterke defensie van DBS, waarin Jeroen van der Bek en Marco van Tongeren uitstekend ope reerden, wist wel raad met dit korte spel van Goes. In de laatste tien minuten sloegen de Eindho- venaren genadeloos toe en profi teerden van de steken die de Goese defensie liet vallen. DBS kon aan het karwei begin nen met zijn sterkste formatie. Bij Goes ontbraken Ron Krijger, wegens werkzaamheden, de ge blesseerde Arthur van Huizen en de nog steeds geschorste Wim Sabandar. Dat scheelde een flin ke slok op een borrel, want hoe wel Goes over een brede selectie beschikt, blijken goede plaats vervangers toch niet voor het oprapen te zijn. Zo kwam bij voorbeeld Clarence Pahlad, evenals de week eerder tegen Rood Wit, opnieuw niet uit de verf. Toch zijn de ruim 900 toe schouwers wel aan hun trekken gekomen. Sensatie kwam er al in de derde minuut toen Frans Verbeek van DBS in het beruchte gebied werd neergelegd door Jason Pat- tiasina. De strafschop werd on berispelijk verzilverd door Does van Veen: 0-1. In de zestiende minuut had Goes het antwoord klaar. Een fraaie doorbraak van Pattiasina op rechts werd beslo ten met een voorzet die werd ingekopt door Paul Bom: 1-1. Nadat de Goese doelman Ronald Kole een paar keer handelend had moeten optreden stond hij in de 35e minuut machteloos toen Mare Brouns op het randje van buitenspel mocht doorgaan en scoorde: 1-2. Na de hervatting werd het spel beeld aantrekkelijker dan voor de rust. John Vette, deze middag goed op dreef, kreeg een behoor lijke mogelijkheid om Goes op gelijke hoogte te brengen, maar schoot naast. Aan de andere kant stopte Kole een inzet van Rijkers. Nadat bij Goes Pahlad was vervangen door Jacco de Kok trok de thuisclub het initia tief naar zich toe. Een fraai schot van Edwin Held belandde op de vuisten van Toon van Veen, terwijl Leen Koster uit de rebound naast schoot. Een kop bal van Paul Bom ging voor SDO zegevierde eveneens. Met 5-0 werd Ouwerkerk geklopt. Kwadendamme-Terhole eindig de zoals het was begonnen: 0-0. Hansweerste Boys-Dreischor kende 6-0 als eindstand en Noormannen-Schoondijke 3-0. SDO-OUWERKERK 5-0 - De cijfers spreken voor zich. SDO domineerde en nam afstand door doelpunten van Theo Eysackers, Eddy van Pamelen en Eric Naes- sens voor de thee. Na de hervat ting scoorde Jos van Jole twee keer. AARDENBURG-DOMBURG 1-2 - Domburg kwam door Van de Berg op 0-1. Na de pauze maakte Martin van Hermon ge lijk en Fred van Es 1-2. Dom burg kwam daarmee vier punten voor op Aardenburg, dat de ti- teldromen even mag vergeten. „De gelukkigste ploeg won," oordeelde men in Aardenburg. KWADENDAMME-TERHOLE Van onze sportmedewerker Terneuzen - Verlies voor de drie na de uitslagen van gisteren nu duidelijke staartclubs in de vierde klasse H van het landelijk amateurvoetbal. Corn Boys verloor op eigen veld met 1-2 van Hoofdplaat en blijft rode lantaarndrager. Clinge zag Luetor'88 met de winst (0-1) vertrekken uit het grensdorp en in Vlissingen verloor Walcheren met 0-3 van Terneuzen. Goes eveneens langs de verkeer de kant van de paal. Het goed stuwende werk van Pattiasina leverde daarna ook geen effect op omdat Goes bleef volharden in te kort spel. Ook nadat Marcel Kole bij de thuisclub was vervangen door Pearl Doesburg zette dat geen zoden aan de dijk. DBS wist de bakens te verzetten en het was maar goed dat de Goese doelman redding bracht bij een inzet van Mare Brouns. Die derde treffer van DBS kwam er overigens toch. Zeven minuten voor tijd lanceerde Jeroen Schoenmakers uit een vrije schop Frans Ver beek die inkopte: 1-3. Daarmee was het pleit beslecht. Door Verbeek, die een duel won van Pattiasina, werd het 1-4 en in de slotminuut bepaalde John Rijkers de eindstand op 1-5. De goed leidende scheidsrechter De Bekker uit Oirschot deelde gele prenten uit aan Van Gerven, Van Veen en Van Tongeren van DBS en aan Pattiasina van Goes. Na de 4-2-overwinning op Koe wacht is Sluiskil de nieuwe lijst aanvoerder geworden. Vogel waarde kwam tegen het bezoe kende Philippine niet verder dan 0-0. STEEN had in en tegen Axel aan één doelpunt genoeg voor twee winstpunten. CORN BOYS-HOOFDPLAAT 1-2 - De thuisclub had in de eerste helft het beste van het spel. Het sloot die periode af met een op dat moment verdiende 1-0-voorsprong. Een doelpunt halverwege gescoord door Mark Maas. Na de hervatting een ster ker Hoofdplaat. Pascal Pijcke zorgde voor de gelijkmaker en Alf Waantjens tekende voor 1-2. CLINGE-LUCTOR'88 0-1 - Een gelijk opgaande wedstrijd waar in beide verdedigingen de aan vallers de baas bleven. De beste en ook de meeste kansen waren in de tweede helft voor Luc- tor'88. In het Clinge-doel stond echter Siegfried van de Berghe, die heel veel voor zijn club red de. Hij was voor het begin van dit duel met Jan de Visser gehul digd voor het feit dat beiden tien jaar lang voor Clinge speelden. Het enige doelpunt kwam op naam van André Karelse, ge scoord enkele minuten voor tijd. WALCHEREN-TERNEUZEN 0-3 - Beide teams schuwden de aanval niet. In het begin een beter Walcheren, maar al gauw werd Terneuzen gelijkwaardig. De rood-zwarten waren ook meer trefzeker. In de twaalfde minuut profiteerde Michel de Ridder van een misverstand in de Walcheren-defensie en scoor de 0-1. Nog voor de rust werd het 0-2 toen dezelfde speler alle tijd kreeg om de bal goed voor de voet te brengen en onhoud baar scoorde. Inmiddels had ook Walcheren enkele kansen gehad, maar die bleven onbenut. In de tweede helft bleef Terneuzen het beste van het spel houden. Een keer was Walcheren dicht bij een treffer. John Castelijn kwam al leen voor doelman De Letter, die redde ten koste van een hoek schop die verder niets opleverde. Michel de Vries tenslotte bepaal de de eindstand op 0-3 waardoor Terneuzen verdiend won.

de Stem | 1994 | | pagina 19